Terpstra gaat in de aanval tegen Vreeman SPORT Oranje jaagt Frigoni stuipen op het lijf 'Ruud maakte het allemaal weer erger dan het was' Oud-Parker-speler Harry Kip overleden Bestuursvoordracht nieuwe voorzitter NOC*NSF mét tegenkandidaat 'Verstappen gaat naar Jaguar' Dank je wel Vijay qtemann wijst renners aan ac - Bondscoach Gerrie lann heeft voor het WK men op de weg in het ise Hamilton acht ren- selecteerd. De vier overi- ken voor de race op 12 r worden uiterlijk vol- week ingevuld. Knete- ;electeerde alvast vijf Ra- ners (Michael Boogerd, e Groot, Jan Boven, n den Bakker en Karsten Lotto/Domo-coureur [oerenhout en het Bank- :erij-duo Bram Schmitz jen Löwik. Bondscoach an Kessel heeft Vera >der als laatste renster vrouwenselectie voor in Hamilton toege- Naast Koedooder zijn rjam Melchers, Chantal n, Ghita Beltman, Aren- >t 2 nberg en Loes Gunne- zo ngewezen. dinsdag 23 SEPTEMBER 2003 iu e voor "<ter AK vil leners Hilversum - Twee tieners doen oktober mee aan het pen Golf in Hilversum, teren als amateur tus- orofessionals van de e Tour. Het zijn de vijf- e Reinier Saxton (golf- itrak) en de zestienj ari ër de Vries (Veluwse ton is de jongste speler et Dutch Open. :egen >urgse Boys GHC oefent vanavond jnsburgse Boys. Het ien de derdeklasser en Iklasser wordt gespeeld park De Vliet in Leiden, trijd begint om 20.00 door Cijs van Oosten arnhem - Ruud Vreeman is de bestuurskandi- daat van NOC'NSF om de aftredende voorzitter Hans Blankert op te volgen. De PvdA-burge- meester van Zaanstad won gisteravond de stemmingprocedure van de twee overige kan didaten, de volksvertegenwoordigers Joop Ats- ma (CDA) en Erica Terpstra (WD). Vreeman (55), die al zitting heeft in het be stuur van NOC*NSF, is echter nog lang niet van medebestuurslid Terpstra af. Voor de 60- jarige oud-zwemster is het keerpunt nog niet bereikt, want gisteravond begon het feno meen al met haar campagne als de tegenkan didaat van Vreeman. Atsma, die als enige door de benoemingsadviescommissie was benaderd, vervolgt zijn loopbaan in de sport als voorzitter van de wielerbond KNWU. Vol gens de Friese politicus is nu het 'woord aan de bonden'. Op 21 oktober moet de buitengewone alge mene ledenvergadering, waarin alle aangeslo ten sportbonden zitting hebben, het besluit vormingsproces afronden. De kandidaten - het zijn er vooralsnog twee, maar de bonden kunnen zelf ook personen (ook Atsma) naar voren schuiven - krijgen een 'vijftal' minuten spreektijd. Blankert, die op 18 november af treedt, zegt dat daar afspraken over zijn ge maakt. ,,Er wordt geloot om de volgorde en er wordt niet op elkaar gekat." De verschillende leiderschapstijlen kwamen gisteravond tijdens de persconferentie op na tionaal sportcentrum Papendal al duidelijk aan het licht. Vreeman profileert zich in de verkiezingsstrijd als 'een terughoudende be stuurder met visie en daadkracht'. Terpstra, die haar ervaring als oud-topsportster een meerwaarde noemt, is daarentegen niet vies van een plekje in de schijnwerpers. „Ik versta de taal van de sport. Sport is emotie en cul tuur. Ik houd er van om er wat dichter op te zitten." Vreeman is na een carrière in de vakbeweging (voorzitter vervoersbond FNV) en de politiek (Kamerlid en duovoorzitter van PvdA), thans burgemeester van Zaanstad. Hij denkt ander halve dag per week te kunnen vrijmaken voor de sport. „De grootste prioriteit is in mijn ogen de structuur van bonden en verenigin gen als weefsel in de samenleving te waarbor gen." Merkwaardig was het gisteravond allemaal wel. Het bestuur deed zijn voordracht (Vree man), om er vervolgens in een adem aan toe te voegen dat een van de leden (Terpstra) als tegenkandidaat beschikbaar is. De vraag is nu wat het nut van de bestuursvoordracht eigen lijk is. Blankert hield het er op dat het bestuur statutair verplicht is met een voordracht te komen. Terpstra, ondanks de nederlaag zichtbaar in haar element, bejubelde haar rol als tegen kandidaat als 'een historisch moment in het democratiseringsproces van NOC*NSF'. Vree man staarde bij cüe woorden zo neutraal mo gelijk voor zich uit. tul Z- - De UEFA heeft Grazer da eren een boete opgelegd in !t wangedrag van de spe- irv le wedstrijd tegen Ajax >ur msterdam ArenA. De rijkse club moet 3862 ell italen. Acht spelers van ;en geel in de return in et le voorronde van de ions League, waarbij 1 li er een speler met rood no trekken. an anelli nieuwe 101 -oer FC Dundee )rd - Fabrizio Ravanelli (34) w steren een tweejarig st t getekend bij FC Dun- je. Italiaan speelde voor 3e is. Middlesbrough, e j que Marseille, Lazio Ro- )erby County, n J«ter dreigt 'n's met sancties eu De Italiaanse regering t vandalisme in het Itali- rofvoetbal hard aan. ie niet willen medewer- ïnen zware sancties te- zien, zo deelde minister van Binnenlandse Za- eren in Rome mee. „De jn verantwoordelijk veiligheid in de stadi- dus de minister. Pisanu le op de rellen rond de jd Avellino - Napoli uit B. Daarbij viel één do- iupporter van Napoli die 'avond met een sche ifractuur na een val van r hoog in coma werd e men in een ziekenhuis, gj 1 gisteren. bV uit beker er te spelen jNog voordat er een bal >t, is het Amstel Cup- ir voor de amateurs van ï1' lorbij. Uit angst voor .e ersrellen heeft het ge- fe bestuur van Oldebroek e< erduel tussen WHC en lingen, dat voor don- mp het programma erboden. Volgens de I eglementen betekent r' imatisch een 0-1 over- SP ;voor FC Groningen. het eerste slachtoffer n ïieuwe regels van de )ond, die bepalen dat spelende club bij een pp een wedstrijd direct chakeld. ick krijgt boete - De tennisfederatie ift de Amerikaan Andy winnaar van de US en boete opgelegd van ollar omdat hij zich op laatste moment af- voor het tennistoernooi [aakok. Als reden gaf de ok r een b'essure °P- Jooijer niet fo ii FC Karnten P( s«««Feyenoord kan in de eerste wed- or de UEFA Cup tegen ten niet beschikken fard de Nooijer. De errekte tegen PSV een Moeizame winst op Tsjechië houdt volleybalsters in race op EK door Frank Buschmann antalya/gpd - Angelo Frigoni wilde na afloop van het derde duel op het Europees kampi oenschap, dat de volleybalsters gisteren de tweede zege ople verde (3-2 tegen Tsjechië), niet meteen reageren. De keuzeheer moest even bijkomen. Buiten, alleen. Het duurde vijf minuten voor dat hij de Dilek Sabanci Sports Hall in Antalya, Turkije, weer binnenstapte. „Ik stop met coa chen." Frigoni meende het na tuurlijk niet. Wél dat hij dit soort wedstrijden niet te vaak voor z'n kiezen moet krijgen. „Is slecht voor mijn hart." Het Nederlands volleybalteam joeg de Italiaan de stuipen op het lijf. Na de sensationele overwinning op Italië had hij er al rekening mee gehouden dat het tegen Tsjechië, ingeschat als zwakste schakel in deze groep, alleen maar minder kon gaan. Maar dat zijn speelsters het zichzelf zo moeilijk zouden maken. Het begon allemaal volgens schema. Overtuigend in de eer ste set (25-14), Oranje leek de lijn van de ontmoeting met Ita lië probleemloos door te trek ken. „Maar ineens schoot de stress erin. We wilden per se met 3-0 winnen, niet onnodig een set verspejen wat ons later eventueel zou kunnen opbre ken. Het gevolg was dat we te gen onszelf gingen spelen," zocht Francien Huurman naar een verklaring. Daarvan was geen woord gelo gen. De als gemakkelijk veron derstelde expeditie werd uitein delijk een ware martelgang die pas na één uur en 48 minuten eindigde: 18-25, 25-17, 20-25, 15-10. Onderschatting? Huur man wilde er niets van weten. „Eigenlijk wisten we gewoon te weinig van deze meiden. En ja, verdedigend en blokkerend wa ren ze best sterk." Frigoni wist uit ervaring dat Tsjechië wel eens een lastiger klus zou kunnen worden dan menigeen verwachtte. Had vol gens hem te maken met het ge- Kim Staelens huilt, Elles Leferink lacht na de moeizame overwinning van Oranje op Tsjechië. Foto: ANP/Ronald Hoogendoorn geven dat de derde dag op een titelstrijd per definitie moeilijk is. „Mentaal, lichamelijk." Om die opmerking te staven betrok hij Polen, tijdens de ouverture van het EK nog te sterk voor Nederland, erbij. „Dat heeft vandaag ook vijf sets nodig te gen Bulgarije." De bondscoach had na de mooie prestatie tegen wereld kampioen Italië getracht de druk van de ketel te halen. Vol gens hem moeten zijn speel sters niet bezig zijn met cijfer- werk, met nadenken over mo gelijke consequenties van set- verües voor de rest van het toernooi. „Dan gaat het juist fout." Dit Nederlands team is, aldus Frigoni, te onbestendig om zich luxe scenario's voor te kunnen houden. „Eerst win nen, dan rekenen." Dankzij de winst op Tsjechië blijft een plek bij de laatste vier haalbaar. Wel zal dan vanaf morgen - vandaag is rustdag - uit een ander vaatje moeten worden getapt. Van Bulgarije en vooral Oekraïne (donderdag) mag immers nog meer tegen stand worden verwacht. De passes zullen beter moeten. Alleen dan kan ook Kim Stae lens in haar spel groeien. De blonde spelverdeelster begon aan de Turkse Rivièra mager tjes, bloeide tegen de Italiaan- sen op omdat de rest opbloei de, maar kende gisteren weer een terugval. Haar repertoire oogt beperkt dezer dagen: de meeste ballen gaan hoog naar de buitenkant. En daar kan de oppositie zich simpel op instel len. Een echt alternatief heeft Frigo ni niet. Suzanne Freriks komt net kijken, is te 'groen' en te kort bij de selectie om nu al voor de leeuwen te gooien. Zo doende moet de coach Staelens wel laten staan. „Tactisch maakt Kim niet altijd de goede keuzes. Dat moet ze leren," zegt Frigoni. Daarbij kan hij haar helpen, sturen. M^ar ook weer niet teveel. „Het heeft geen zin haar vol te stoppen met informatie. Kim moet spe len zoals zij denkt dat ze moet spelen. Op intuïtie. Dan is ze op haar best." Engelse bond onderzoekt Van Nistelrooij-incident manchester/gpd - Patrick Vieira heeft gisteravond forse beschuldigingen geuit aan het adres van Ruud van Nistelrooij. De aanvoerder van Arsenal vindt dat de Nederlandse spits van Manchester Uni ted er aan heeft bijgedragen dat hij tien minuten voor het einde van de topper van afgelopen zondag op Old Trafford uit het veld werd gestuurd. In de slotfase van het oververhitte duel maakte de Franse middenvelder een schoppende beweging naar Van Nistel- rooy nadat deze hem in zijn rug had be sprongen. „Van Nistelrooij plantte zijn knie met opzet in mijn rug. Hij probeer de me te blesseren. Daarom ben ik ver schrikkelijk boos op hem en niet op de scheidsrechter. Ja, die gaf mij rood om dat ik op de grond met een trap in de lucht reageerde. Iedereen zag dat ik Ruud niet raakte, maar hij maakte het allemaal weer erger dan het was," zei Vieira. Het incident leidde meteen na afloop tot heftige botsingen tussen de Arsenal-spe- lers en Van Nistelrooij. De topscorer van United wist zich daarbij in de ogen van manager Alex Ferguson 'keurig te be heersen'. Verdediger Martin Keown was een van de Arsenal-spelers die de Ne derlander voor het oog van de camera's een zware klap in de nek verkocht. De Franse verdediger Lauren gaf hem een keiharde duw. Ashley Cole en Ray Par lour zochten daarna ook de confrontatie met Van Nistelrooij, die op weg naar de spelerstunnel stijf werd gevloekt. In de gang naar de kleedkamers kwam het opnieuw tot onaangename inciden ten, waarbij Manchester Uniteds reser ve-doelman Fabian Barthez zich als een menselijk schild tussen het Arsenal- kamp en de spelers van United opwierp. De Engelse voetbalbond heeft een on derzoek ingesteld naar de misdragingen van alle betrokkenen. „We hebben bij de tv-maatschappijen alle videobanden op gevraagd, ook van camera's die op an dere punten in het stadion de vechtpar tijen hebben vastgelegd. We hebben het rapport van de scheidsrechter binnen en zullen deze zaak een zwaar stempel ge ven," aldus een woordvoerder van de Engelse FA. Arsenal-manager Arsene Wenger zegt dat Van Nistelrooij de problemen over zichzelf afroept. „Hij ziet eruit als een aardige jongen, maar binnen het veld provoceert hij van de eerste tot de laat ste minuut. Ik praat het gedrag van mijn eigen speler Vieira niet goed, maar de tuchtcommis- sie van de FA zou er goed aan doen om de bron van het kwaad aan te pakken en niet alleen de voetballer die heeft gerea geerd op de provocaties van Van Nistel- SPORTU ITSLAG EN GOLF Lochem. NK strokeplay profs. Stand na eerste ronde: 1 Steenkamer (Haar lem) 67 slagen (-5), 2. Giles (Leusden), Ren ders (Oosterhout) 70, 4. Van der Velde (Voor hout), Woof (Voorhout), Gormley (Nieuwegein), Stokman (Zandvoort), Reynolds (Noordwijk) en Van Opijnen (Velp) 71. PAARDENSPORT Alkmaar. Draverij. Eerste koers, 2060 m: 1. Rebecca Boshoeve (Strien, Mw J.) 1.20,8,*2. Precious Rainbow, 3. Polaris G. Tweede koers, 2060 m: 1. Mart Buitenzorg (Blonk F.W. van der) 1.21,1, 2. Lindy's Star, 3. Kwier Buitenzorg. Derde koers, 1720 m: 1. Prow Vryenesse (Kooyman, T.H.) 1.20,9, 2. Pearl Ricardo, 3. Pegasus Dragon. Vierde koers, 2060 m: 1. Onne Shoeing (Han delaar, F.L.) 1.22,5, 2. Hugo Trotting, 3. Pas- sione Yoly. Vijfde koers, 2060 m: 1. Rita Schermer (Klappe, Mw. I.) 1.22,6, 2. Olgavan Cornjum, 3. Roel Buitenzorg. Zesde koers, 2060 m: 1. Rhiannon (Heynen, R.J.W.) 1.25,8, 2. Senna da Silva, 3. Rick Ossewaard Zevende koers, 2060 m: 1. Only Ricardo (Han delaar, F.L.) 1.25,4, 2. Orient Stardust, 3. Jef frey Tonka. Achtste koers, 1720 m: 1. Piccoli- no S (Pools, R L.) 1.19,0, 2. Neverending Way, 3. Profiler Negende koers, 2060 m: 1. Pioneer Victory (Bakker, R.) 1.22,1, 2. Oscar Faithfull, 3. Renaissance. Tiende koers, 2060 m: 1. Prins (Blonk F.W. van der) 1.23,5, 2. Rush Kingly, 3. Ramira B, 4. Royal Pluto R. Totalisatoromzet: 42.483,00. PRiJSVRAGEN Lucky Day 3208. 1,2.9.11.20.22.34.35.37.41.45.49.54.58. 59,61.64.69.73.80 (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Bangkok. Mannen, 500.000 euro. Eerste ronde: Popp (Dui) - Eschauer (Oos) 7-5 6-3, Ancic (Kro) - Chiudinelli (Zwi) 6-4 4-6 6- 3-, Ljubicic (Kro/6) - Saulnier (Fra) 5-7 6-3 7- Sjanghai. Mannen, 300.000 euro. Eerste ronde: Norman (Zwe/7) - Ben Zhu (Chn) 6-3 6-4. Palermo. Mannen, 355.000 euro. Eerste ronde: Montanes (Spa) - Hidalgo (Spa/7) 6-2 6-4, Horna (Per/8) - Pavel (Roe) 7- 6 7-5, Squillari (Arg) - Di Mauro (Ita) 6-4 6-3. Leipzig. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Hantuchova (Slw/5) - Koetsnets- ova (Rus) 7-5 6-2, Schnyder (Zv/i) - Likho- vtseva (Rus) 6-7 7-5 6-3, Chladkova (Tsj) - Serna (Spa) 6-1 7-5, Kostelic (Kro) - Bartoli (Fra) 7-5 6-1, Farina-Elia (lta/8) - Daniilidou (Gri) 6-1 6-7 6-2. Davis Cup, promotie/degradatie wereldgroep. Calgary. Canada - Brazilië 3-2: Niemeyer - Sa- retta 4-6 6-7 7-6 4-6, Nestor - Kuerten 6-7 7- 6 6-3 6-7 7-5, Nestor/Niemeyer - Kuerten/Sa 6-3 6-2 1-6 6-2, Larose - Kuerten 6-7 6-7 6-3 6-7, Dancevic - Saretta 6-3 7-5 3-6 7-6. Casablanca. Marokko - Groot-Brittannië 3-2: Arazi - Henman 6-4 6-4 7-6, El Aynaoui - Rusedski 3-6 6-3 6-4 3-6 6-1, Azari/EI Aarej - Henman/Rusedski 6-7 2-6 4-6, El Aynaoui - Henman 3-6 7-6 6-7 4-6, Arazi - Rusedski 5-7 7-5 7-6 7-6. Quito. Ecuador - Roemenië 2-3: Giovanni La- pentti - Hanescu 6-7 7-6 6-7 7-6 4-6, Nicolas Lapentti - Sabau 6-2 6-4 3-6 4-6 6-3, La- pentti/Lapentti - Mergea/Tecau 6-7 6-1 3-6 6- 3 11-13, Nicolas Lapentti - Hanescu 6-4 6-7 6-7 7-6 6-3, Giovanni Lapentti - Sabau 4-6 6- 3 4-6 7-5 5-7. VOLLEYBAL Ankara/Antalya (Tur). EK vrouwen. Poule 1: Roemenië - Slowakije 3-2 (25-14 25- 10 22-25 28-30 15-8), Duitsland - Servië en Montenegro 3-0 (25-15 25-22 25-22), Turkije - Rusland 3-0 (25-21 25-22 26-24) Stand: 1 Duitsland, Turkije 3-6 (9-0), 3. Rusland 3-4 (6-4), 4 Roemenië 3-2 (3-8), 5. Slowakije 3-0 (2-9), 6. Servië en Montenegro 3-0(1-9). Poule 2: NEDERLAND - Tsjechië 3-2 (25-14 18-25 25-17 20-25 15-10), Polen - Bulgarije 3-2 (25-17 25-22 22-25 19-25 15-12), Italië - Oekraine 3-0 (25-23 25-22 25-14) Stand: 1. Polen 3-6 (9-5), 2. Nederland 3-4 (8-5), 3. Italië 3-4 (6-3), 4. Bulgarije 3-2 (6-6), 5 Oe kraine 3-2 (4-7), 6. Tsjechië 3-0 (2-9). ZEILEN deventer/gpd - In een zieken huis in Deventer is gisteroch tend oud-international Harry Kip overleden. Hij leed aan de ziekte non-Hodgkin, een vorm van lymfklierkanker. Harry Kip, die 55 jaar oud werd, was met zijn 2.09 meter letterlijk en fi guurlijk een van de grote spe lers uit de geschiedenis van het Nederlandse basketbal. Kip werd (met Levi's Flamingo's, Kinzo en Parker Leiden) vijf keer kampioen van Nederland en speelde 163 interlands. Har ry Kip wordt zaterdag in zijn woonplaats Markelo begraven. Harry Kip begon zijn basketbal loopbaan bij Treffers in En schede. Als 18-jarige debuteer de hij op 22 januari 1967 in de nationale ploeg tijdens een wedstrijd tegen Bulgarije in Haarlem. In die stad zou hij een paar jaar later zijn eerste grote successen beleven. Levi's Fla mingo's, de topploeg van Ne derland in het begin van de ja ren zeventig, haalde IGp naar het westen. Met Levi's werd hij in 1972 en 1973 kampioen van Nederland. Een paar jaar later (in 1976 en 1977) herhaalde hij dat met Kinzo, de door gereed- schappenkoning Theo Kinsber- gen uit de grond gestampte sterrenploeg. De volgende tus senstop van Kip was Leiden. Met Parker werd hij in het eer ste het beste jaar andermaal kampioen (1978). Harry Kip figureerde vervolgens nog een aantal jaren als speler van Leiden, dat eind jaren ze ventig en begin jaren tachtig een verbeten, maar steevast verloren strijd uitvocht met Nashua Den Bosch. In 1983 keerde hij terug naar het oosten van het land, waar hij voor kor te tijd Hatrans Haaksbergen coachte als interim-opvolger van Maarten van Gent. Maar coaching was niet zijn toekomst. Kip kwam als leraar terecht op het Stedelijk Gymna sium in Enschede, waar hij de laatste jaren de leiding had over de LOOT-afdeling voor top sporters. In 1997 richtte Kip sa men met Dejan Vidicki het bas ketbalagentschap Courtside op. Hij was als manager vooral ac tief in Duitsland, waar hij tien tallen spelers bij clubs onder bracht. heerlen/gpd - Weet hij meer of gist Nicolas Kiesa maar wat? Vast staat dat de teamgenoot van Jos Verstappen voor de no dige beroering heeft gezorgd door in een interview voor de Deense televisie te verklaren dat de Limburgse Formule 1- coureur volgend jaar voor Ja guar zal rijden. Het manage ment van Verstappen en de renstal ontkennen dat er (al) een deal zou zijn. Kiesa deed zijn uitspraak op het moment dat hem gevraagd werd wat zijn eigen kansen voor volgend jaar in de Formule 1 zijn. „Er komt sowieso een stoeltje vrij bij Minardi, want Verstappen vertrekt naar Ja guar", meldde de Deen zonder blikken of blozen. Hoe Kiesa aan de informatie komt is on bekend, maar hij deed zijn uit spraak gedecideerd. Huub Rothengatter geeft toe dat er gesproken wordt met Ja guar, maar de manager van Jos Verstappen ontkent dat er spra ke zou zijn van een overeen komst voor volgend jaar. „We praten met meerdere teams. Ja guar is er één van, maar va!n een akkoord is geen sprake. Daar is het nog te vroeg voor." Bekend is dat Verstappen ook in gesprek is met Jordan en zijn huidige team Minardi, of schoon die laatste optie voor de Limburger alleen bespreekbaar is als er externe geldschieters komen die het team een flinke financiële injectie kunnen ge ven. In gelijke bewoordingen als Rothengatter liet Jaguar-baas Tony Pumell zich uit over de kansen dat Verstappen een overstap maakt. „We maken eerst het seizoen af. Daarna ne men we een beslissing over de tweede rijder." rooy," aldus de Fransman. Sir Alex Ferguson zei gisteravond dat hij zijn vedette tot het bittere eind zal ver dedigen. „De beschuldigingen van Viei ra en Wenger zijn belachelijk. Ruud kon in dit geval niet veel anders doen. Hij (Wenger) moet naar zijn eigen spelers kijken." De spelers van United springen ook voor hun spits in de bres. Verdediger Rio Ferdinand vindt dat Van Nistelrooij door de FA niet gestraft hoort te worden voor de 'wantoestanden' aan het eind van de wedstrijd tegen Arsenal. „Er zijn best wat misselijke voetballers in de Premier League, maar tot die categorie behoort Ruud zeker niet. Wij weten dat en ande re spelers in Engeland weten dat. Vorig jaar was hij de man die United kampi oen maakte. Hij is bovendien een van de beste voetballers die deze club ooit heeft gehad." Cadiz. WK Olympische klassen. Vrouwen. 470, na 8 races: 1. Bekatorou/ Tsoulta (Gri) 9 punten, 2. Westerhof/Matthijs- se (Ned) 31,3. Armstrong/Stowell (Aus) 31,8. De Koning/Berkhout 46, 15. Kooistra/De Goe deren 69. Mannen. 470, na 8 races: 1. Zandona/Trani (Ita) 22, 2. Doreste/Wood (Spa) 31, 3. Marin- ho/Nunes (Por) 32, 15. Coster/Coster 58. Tor nado, na 8 races: 1. McMillan/Bulkeley (GBr) 26, 2. Bundock/Forbes (Aus) 32, 3. Lan- ge/Espinola (Arg) 43, 4, Karsenbarg/Heems- kerk (Ned) 54, 5. Booth/Dercksen (Ned) 55. Laser, na 8 races: 1, Lima (Por) 10, 2. Scheidt (Bra) 16, 3. Blackburn (Aus) 25, 26 Bon 77, 36. Postma 99. 49-er, na 11 races: 1. Draper- /Hiscocks (GBr) 21, 2. Sundby/Bovim (Noo) 45, 3. Baur/Groy (Dui) 47, 27. Lantermans- /Nieuwenhuis80 Finn, na 10 races: 1. Ainslie (GBr) 41, 2. Trujillo (Spa) 46, 3. Simpson (GBr) 51, 13. De Vries 142, 22. Zielhuis 182, 28. Van Muyden 250. ACHTERLIJN Leuk artikel afgelopen vrij dag in 'de Volkskranf over Vijay Amritraj, de tennisser uit hidia. Zijn zoon Prakash speelde mee in het Davis-Cup- duel tegen Nederland. Vijay was een begenadigd tennisser die twee Davis-Cupfinales speelde en later een rol kreeg in een James-Bondfilm. Armitraj herinnert in het Volkskrant-artikel nog aan zijn deelname aan het Badgas- tentoernooi in Noordwijk. Am ritraj was niet de enige tennis grootheid die ooit op de Casi no-banen in Noordwijk ten niste. Ooit speelden er wereld toppers als Rod Laver en Ken Rosewall. Later kwamen er vooral spelers naar Noordwijk die hun weg naar de wereldtop nog moesten vinden, John Lloyd, de wegens fascistische sympathieën omstreden Buster Motram, Kevin Curren die la ter een Wim bled on-finale van Björn Borg verloor, Brad Gil bert, latere top-tienspeler en coach van Andre Agassi en An dy Roddick. Nu kan ik een beetje meepra ten over dat toernooi, een paar jaar was ik medeorganisator van het evenement. Het was in een periode dat het proftennis zich beter ging organiseren, de spelersvakbond ATP was opge richt. Voor de eerste keer werd er in Noordwijk een Satellite- toernooi gespeeld waar begin nende profs punten voor de wereldranglijst konden verga ren. Ik moet eerlijk bekennen dat het in de tijd dat ik als wed strijdleider fungeerde, niet al tijd van een leien dakje ging. Er waren nieuwe regels, regels van de ATP, die wij in Noord wijk niet kenden. Vaak moes ten we naar Parijs bellen om te vragen hoe de reglementen luidden. Scheidsrechters waren er niet. De spelers telden zelf. Als er toch een arbiter nodig was dan werd één van de spe lers met een dinerbon overge haald om op de scheidsrech tersstoel te klimmen. Banen om te trainen voor de spelers waren niet geregeld, evenmin als het vervoer. De spelers moesten maar uitzoe ken hoe ze van hun logeer adres bij de tennisbanen kwa men. De uitbetaling van het prijzen geld was een verlwal apart. Toernooi-directeur was me vrouw Punt, een dame op leef tijd die eigenares was van de Casino-banen. Spelers konden hun prijzengeld wel krijgen, maar pas als zij klaar was met de huishouding. Dat was meestal niet voor 's middags vier uur. „Players can play, players can wait", was een ge vleugelde uitdrukking van haar. Hoe zou hij het gevonden heb ben daar in Noordwijk? Vijay Amritraj, de man die later alle grote toernooien van de wereld speelde. De Volkskrant geeft uitsluitsel: „Het Badgasten- toernooi was perfect georgani seerd. Dank je wel, Vijay. Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19