SPORT /lissie MSV ifordt lastig volbrengen ;rste overwinning voor Leidse Studs ecto krijgt geen loon naar werken AZC voldoet aan opdracht Heggenschaar gaat in The Bassets Spartaan: goud en twee diskwalificaties op NK Leidse dammers behalen monsterscore Van der Reep tweede in Lisse e ij r dC verliest koppositie na nederlaag bij Qui Vive 0(iter Klein iNHocKEV - Van de drie Leidse eer- sers boekte alleen Alecto een over- jg. Het zwakke Pijnacker was met aJ nederlaag geen partij voor de Lei- 'Tpers, die overigens geen goede wed- qjeelden. ie dat tegen een degradatiekandidaat .7 jespeeld, verlamde alleen de uitblin- Koen Dickhoff niet. En- iejan zijn splijtende passes stelden hfnoten in staat om te scoren. Evert ^naakte uit een mislukte corner de 0 daarna soleerde Jos Douwma naar kü tussenstand. Bas Brouwer maakte Ijor de rust het derde doelpunt. Een pmer van Tijmen Voet bepaalde in bedrijf de eindstand. na een enerverend duel in ;n;rn niet alleen met 3-2 de wedstrijd hQui Vive, maar ook de (gedeelde) litie. De scheidsrechters waren de vi^estenaren niet goed gezind, want twintig minuten speelde LOHC geel en eenmaal rood met sfan. Oswald Mattheussens zorgde deiee treffers er nog wel voor dat LOHC 7. ll een 2-1 voorsprong had. Die ging kort na de pauze verloren. In de slotsecon de stond Qui Vive nog eenmaal op scherp. „We hebben nu eenmaal een zwaar pro gramma aan het begin van de competitie", meldde coach Erik Kruysmulder over de derde nederlaag (4-3) op rij van zijn Room burg. „De manier waarop we in de tweede helft van 0-3 naar 3-3 kwamen, geeft mij echter goede hoop." Shinty was al tevreden met het gelijkspel, maar benutte vlak voor tijd, tegen de verhouding in, nog een on verwachte kans. Na de peptalk van Kruy smulder in de pauze troffen Jasper Staal, tweemaal uit een strafbal, en invaller Bram Schreurs, uit een pass van Niels Jakeman, het doel. Ter voorbereiding op de competitie trainde en oefende Leidse Studs niet.Als eenmaal de conditie terug is, is ook het goede hoc key terug", stelde speler-coach Reinout Verweij na het openingsduel. Die stelling werd met de 4-0 zege op Pollux bewezen. Verweij nam na de openingstreffer van Pie- ter de Haas zelf doelpunt nummer twee voor zijn rekening. Richard Theunissen en Friso Calkoen maakten het kwartet vol. In dezelfde afdeling van de tweede klasse was Forescate met 3-2 te sterk voor Spirit. Jeroen Lieth en Jelle Steensma, uit een pass van Joost Baeten, zetten de Voorschotense ploeg tweemaal op voorsprong. Ward Mas- clé zorgde zes minuten voor tijd voor de eindstand. In de derde klasse had Alphen in Maassluis weinig moeite met de nog puntloze hek kensluiter Evergreen, 3-0. Catwijck was met 1-5 duidelijk de mindere van het be zoekende Nieuwkoop. Robbie Groeneveld redde de eer. De Bollenstreekderby in de vierde klasse tussen Noordwijk en het bezoekende Voorhout eindigde met 2-1 in het voordeel van de thuisploeg. Een terechte zege, von den de Noordwijkers, die Jasper Verhaag en Robbert Urlus zagen scoren. „Een gelijk spel zou terechter zijn geweest", vond aan voerder Mark Nooij van Voorhout. Voor die ploeg maakte Ruud Smit het doelpunt. Bij zowel Hisalis als Alkemade stond een half dozijn treffers voor de thuisploeg op het scorebord. Het Lissese team won met 6-1 van Waddinxveen door doelpunten van Paul van Velden (2x), Guus van de Padmos, Bas Lefeber, Rogier Elsendoorn en Frank Smidt. De gastheer van Alkemade, Bleis- wijk, eindigde eveneens op zes, waar de formatie uit Oude Wetering op twee doel punten van Peter Aardema bleef steken. ,jjmburg wint ook derde duel op rij ■nii 3°ter Klein d^NHOCKEY - Hevig ge- was coach Mau- v^nhout. Niet zozeer door van zijn Alecto iz^ergangsklasse tegen het (Unde HIC. Meer door de se!vaardigheid ervan, twtbitrale dwalingen kreeg 1 f, en sterk spelende Lei- I%e formatie geen loon dej) mij na afloop inder- pen laten gaan", vertelt steeds duidelijk emo- 'Eikenhout een uur na nederlaag. „Het meubi- het clubhuis heeft het ten moeten ontgelden. 11 gesproken kan ik mijn tvel houden, maar nu le scheidsrechters maar hun dwalingen en ge- pQcommunicatie gewe- it begon al in de eerste toen ons een strafbal athouden. Eén scheids- gaf die duidelijk aan. lega zag de overtreding niet eens. Geen overleg en dus geen strafbal en een te ver wachten snelle voorsprong. De eerste helft ging verder ge- lijkop, HIC was misschien iets dreigender dan Alecto. Eiken hout: „Maar in de tweede helft zijn ze de eerste 23 minuten niet eenmaal op onze helft ge weest." Alecto bracht de ach terstand tot 2-1 terug en de 2-2 leek een kwestie van tijd. HIC brak echter snel uit de verdedi ging en een speelster schoot op kniehoogte op het doel. „Dorien Reuhmann moest de bal ontwijken om niet gebles seerd te raken", sputterde de coach. „Op zo'n moment ver wacht je een fluitsignaal voor gevaarlijk spel, maar HIC mocht gewoon doorgaan en scoren." De grotere dreiging in de eerste helft van HIC werd vertaald in twee treffers. Kort na rust kreeg Alecto aansluiting door Karin van Rijn uit een fraaie vrije slag van Fréderique van Kauuwen. Schreuder en Paulien Schenk verzuimden daarna gelijk te maken. Roomburg bleef in de eerste klasse B ook in de derde speel ronde ongeslagen. In Hoofd dorp werd Reigers met 4-1 te ruggewezen. Binnen twaalf mi nuten was de wedstrijd feitelijk gelopen. Lisette Kolen opende de score uit een strafcomer. El len van der S'alm rondde twee maal een mooie combinatie van Kolen met Martine Fluits- ma doeltreffend af. In de twee de helft consolideerde het Leid se team de 3-1 voorsprong. Fluitsma maakte de vierde goal. Forescate en LOHC raakten in afdeling A van de hatelijke nul af. Het Voorschotense team pakte in zijn derde doelpuntrij ke duel drie punten door Gou da met 7-4 te kloppen. Mascha Kimman werd met haar twee echte hattricks de 'vrouw van de wedstrijd'. Emilie de Neree maakt het zevende en laatste doelpunt. Een kwartier voor tijd stond het nog 4-4. Een keihard werkend LOHC hield Drunen op 0-0 en pakte een puntje. In de tweede klasse steeg Al phen op de ranglijst van nul naar drie punten. Het bezoe kende Alkmaar kreeg een 2-0 nederlaag te slikken. Jacqueline Kapel uit een corner en Lonne- ke Speur uit een voorzet van Eline Kardoes waren trefzeker. Na de zevenklapper vorige week haalde Catwijck in de derde klasse opnieuw fors uit. Hoorn werd met een 6-0 neder laag naar huis gestuurd. Anne- lies Kornet opende het doel- puntenfestival. Alice van Duin maakte de overige vijf. Een ein delijk compleet (op de keepster na) Leidse Studs speelde 2-2 gelijk tegen het bezoekende Maarssen. De zusjes Jessy en Tessa van de Boomen deelden de doelpunten van de studen tes. Noordwijk ging met 2-1 nipt ten onder tegen koploper Terriers. De invaller uit de Al, Annelies de Vreugd, redde de eer van de Noordwijksen. In de vierde klasse ging Hisalis met 4-0 onderuit tegen Kikkers. Menno Schraven DWUK - Een nare nasmaak rat speler én coach Roberto en Broek overhield aan de overwinning van MSV op nstelveense ASVU. En ins logisch was dat wel. •en team dat zichzelf als rieuze kandidaat voor de eschouwt, was het ver- e spel tegen een duidelijk ere broeder' inderdaad te oordwijkers hebben een missie dit seizoen. Kam- worden van de promotie- Maar of dat, mede af- I op deze tweede wed- ook gaat lukken is nog zeer de vraag. De ploeg ;h kort voor het begin van impetitie geconfronteerd en lege stoel op de coach- p. Die plek werd na enig beraad opgevuld door in-coach Roberto van •oek, die echter niet al- gs de kant, maar graag het veld wil staan. Te- kwam hij tot elf pun- •n paar belangrijke re is, maar ook vijf fouten, ijst hoe moeilijk het is fatsoenlijk te presteren gelijkertijd je (mede)spe- aan te sturen. isatie rond het team tot nu toe dan ook verre tkkeloos. In de aanloop b^et seizoen bijvoorbeeld lange tijd sprake van een van Leiden-guard Henriquez. Maar dit le uiteindelijk op onder le hoogte van de te beta- ileidingsvergoeding. Ver- ook teammanager Jan !gts zich steeds minder [e organisatie rond het ^jgpemoeien. Deels uit tijd- maar ook de relatie met en bestuur laat te wen- >er. Tekenend was dat igts de wedstrijd bekeek jle tribune, noodversie hiervan was eerste kwart in elk geval een lichte 21-16 voorsprong af te lezen voor de thuisclub. Vijf driepunters van vier verschil lende spelers toonden aan dat er met de schotkracht aan MSV-zijde weinig mis hoeft te zijn. In het daaropvolgende kwart werd de voorsprong ver groot naar 28-18, met onder meer een driepunter van junior Jeroen Reitsema. De ploeg ver dedigde in die fase geconcen treerd en kwam ook aanvallend aardig voor de dag. Bij de rust was de score 38-32 in het voor deel van de Noordwijkse ploeg. De beslissing leek al snel in het derde kwart te vallen, met hal verwege een op het oog gerust stellende voorsprong van 55-36. MSV rustte wat uit in plaats van door te drukken en gaf daarmee de slechts zeven spelers van AS VU de gelegenheid terug in de wedstrijd te komen. Bovendien liepen zowel Edwin Engelhart als Roberto van den Broek al vroeg tegen hun vierde per soonlijke fout aan. De enige an dere lange speler, Bob Vegter, was te geblesseerd aan zijn knie om mee te doen. ASVU pikte de minieme kans op en vocht zich steeds nadrukkelijker in de buurt van de titelfavoriet. Twee minuten voor tijd bedroeg het verschil zelfs nog maar vier; 68- 64. Een rake driepunter van nieuweling Tim van Zeist ver schafte MSV uiteindelijk de broodnodige lucht en de toch wel terechte overwinning. Een opgeluchte Edwin Engel hart had wel een mogelijke oor zaak voor de verslapping in de ploeg. „We hadden op sommi ge momenten wat meer onze rust moeten bewaren. Mis schien missen de jonkies daar voor nog wat het geduld en vooral de ervaring. Maar we zijn hard blijven knokken, wat ons uiteindelijk de overwinning heeft gebracht. En dat moest, want ik wil gewoon kampioen worden." Topscorers MSV: Van Leeuwen 17, Engelhart 15, Jordan 14, Van den Broek 11, Van Zeist 10. Edwin Engelhart scoort voor MSV. Foto: Taco van der Eb BS Leiden is koploper af BS Leiden heeft precies een week kunnen ge nieten van de koppositie in de eerste divisie. Tegen het sterke en vooral geroutineerde Quo Vadis verloor de ploeg in Gemert met 100-81 (56-54 bij rust). Die uitslag deed echter geen recht aan de goe de driekwart wedstrijd die de Leidenaars speelden. Tien minuten voor tijd was de stand nog 74-74. De wedstrijd, die gekenmerkt werd door een groot aantal fouten (29 om 28) werd dan ook beslist vanaf de vrije-worplijn. Vooral ex-eredivisiespelér Wierd Godee genoot de nodige bescherming van de scheidsrechters en mocht in de tweede helft in totaal liefst twintig keer ongehinderd aanleggen vanaf de lijn. Een klein gaatje van vier punten in het voor deel van de thuisclub, werd door ondermeer een technische fout van Floris Dekker, ver groot tot een gat van elf punten. Leiden zette in op een inhaalrace met snel genomen scho ten, maar slaagde er niet meer in dichterbij te komen. Coach Martin Hoekstra noemde de uitslag enigszins geflatteerd en was ondanks de nederlaag niet ontevreden over de prestatie van zijn team. Topscorers BS Lelden: Hoste 17, Bakker 15, Schelvis 13, Moinat 10 (10 rebounds]. door Pieter van der Vliet rugby- In Sassenheim gingen de rugbyers van The Bassets hard onderuit. The Dukes uit Den Bosch was met 12-53 veel te sterk. The Bassets- coach Michiel Snijders had na afloop even de tijd nodig om op adem te komen. „Hier gaat de heg genschaar in", zei hij gedecideerd. „Er staan ver domme jongens in het veld met ereklasse-erva ring en daar verwacht ik gewoon meer van. Ik heb het nu een paar wedstrijden aangekeken met de mensen die vorig jaar ook speelden. Niets ten nadele van de trainers van toen, maar het moet anders. Ze vervallen in oude gewoontes terwijl er aan de kant jonge jongens staan die niet onder doen voor deze gasten. Zij krijgen van mij de ko mende tijd de kans om iets te laten zien, want volgens mij wordt het tijd dat we afscheid gaan nemen van de gevestigde orde." De Haagse oe- fenmeester was na een goede voorbereiding met hoge verwachtingen aan zijn eerste seizoen bij The Bassets begonnen. „Daarom verbaast het me zo. Het lijkt wel of ze er de afgelopen weken niets van hebben opgestoken." Vanaf het eerste fluitsignaal werd duidelijk dat de thuisclub kracht en gretigheid te kort kwam. De Boschenaren blonken uit in temporugby en kre gen hulp van een mat opererende Sassenheimse verdediging. Binnen 20 minuten stond de teller al op 5-17. Toen ook nog eens routinier Perry Noordermeer geblesseerd uitviel viel het doek. Bij rust werd het 5-27. In het tweede bedrijf speelde de thuisclub niet veel beter. Pas bij 12-53 maakte referee Huisman een einde aan de Sas senheimse lijdensweg. DIOK verslikte zich in AAC: 28-25. Het was voor al dé openingsfase van de eerste helft die de Lei denaars de das omdeed. De Amsterdammers scoorden drie vijfpunters op rij. Coach Robert Broers: „Het lijkt erop dat we moeite hebben om in uitwedstrijden het spel te maken." Met scores van Marcel van Loon, Thijs Verheijen en Karl Heinz Hellmann werd het bij rust toch nog 28- 17. Het falen bij de penaltykicks brak de ploeg van Broers op. De verdediging was hecht en hield de Amsterdammers op afstand, maar ondanks verwoede pogingen wist DIOK het vele balbezit niet om te zetten in punten. Na een try vanuit de voorwaartsen en een penalty van Danny Evers kwam het eindsignaal bij de stand van 28-25 net te vroeg. Ook de vrouwen van DIOK verloren hun wed strijd in Amsterdam. De thuisclub bleek met 18- 14 de sterkste. door Jan Bey dammen - De Rijnsburgse Damclub (RDC) had een slech te competitiestart met een 11-9 nederlaag tegen Heijmans Ex celsior uit Rosmalen. De dam mers spelen weer met een au thentieke puntenverdeling van twee punten voor een winstpar tij en 1-1 bij remise. De tactiek van Excelsior bleek gedeeltelijk succesvol, omdat de 'zwakkere' spelers de sterke re Rijnsburgers op remise moesten zien te houden. In het begin van de strijd was dit niet te zien, want de score werd door Richard Kromhout in RDC-voordeel geopend. Zijn te genstander speelde te nadruk kelijk op een puntendeling, waardoor Kromhout een mati ge stelling in winst omboog. Lang werd niet van de voor sprong genoten want achter eenvolgens gingen Hans Tan gelder, Arjan Hogewoning en Eric-Jan van Reenen onderuit. Van Reenen had teveel tijd no dig en ging uiteindelijk door z'n vlag. Arjen de Mooij maakte de aansluitingstreffer door vanaf de opening, met een schijf meer, de winst te pakken. Na de remises van Mark Bre mer en Erik Hogewoning, bracht aanvoerder Van Dussel- dorp met een doorbraak naar dam, de ploegen weer op gelij ke hoogte (8-8). In de slotfase wikkelde op het kopbord Ri chard Meijer onnodig af naar een rommelige tijdnoodfase en die liep volledig uit de hand. Een ongeluk komt nooit alleen want de partij van Dick van Dijk, met groot voordeel, bleek net niet te winnen. Voor een daverende verrassing in de tweede klasse zorgde het Leids Damgenootschap (LDG) met een 18-2 zege op het Am sterdamse Gandhi. Er werden maar liefst negen winstpartijen geboekt. De enige domper op de feestvreugde was het verlies van LDG'er Fred Ong die in een hetere stelling een ruil nam en toen plotseling in een com plexe, maar onweerlegbare ver- liesvariant terecht kwam. LDG had zelfs twee invallers, Harry Dekker en Maurits Meijer, maar beiden wonnen fraai hun partij. De mooiste partij was van eer- ste-bord-speler Jan Slingerland die in zijn favoriete stelling (Slingerland-opening) zeer snel vijftien zetten op het bord bracht, waarbij zijn sterke op ponent een schijf verloor. Met een leerzame eindspelfinesse trok Slingerland uiteindelijk de winst naar zich toe. Samen Sterk uit Hazerswoude kwam met 11-9 net iets tekort tegen de Haarlemse Damclub (HDC). Nederlagen in klassieke partijen van captain Bram Doe- ves, Jan Vrolijk en jeugdspeler Jeroen Stolwijk werden pas door een remise van Linda Sch- nieders onderbroken. Een 7-1 achterstand werd bijna omge zet in een gelijkspel. Na enige puntendelingen zette Cees de Gelder de eerste Hazerswoudse winst op het scorebord. De Gel der bracht een schijfwinst in de opening naar de zege. Aan het slot, na een fraaie partijwinst van Martijn van der Klis, kon Martin de Jong - met nota bene een volle dam meer - nog een gelijkspel uit het vuur slepen. Maar toen overzag hij een drie om drie naar remise en trok Sa men Sterk alsnog aan het kort ste eind. De RDC-reserves spelen dit sei zoen opnieuw in de landelijke competitie, maar hun ope ningsduel tegen een gelijkwaar dig team, Zaanstreek 2, ging nipt met 11-9 verloren. Nico Mul en Laura Andriessen zorg den voor een 4-0 voorsprong en halverwege de wedstrijd stond RDC 2 zelfs met 9-5 voor. Maar aan het slot werden aan de top- borden verliespartijen geleden door Arte Schoneveld, Fons van der Plas en Jan Schijff. moskou - AZC was voor de eerste ronde van de Euro League met maar een opdracht naar Mos kou afgereisd. Met een zege op Dauphins Mous- cronnois zou de landskampioen waterpolo zeker zijn van de tweede ronde van het voornaamste Europa Cuptoernooi. „Mijn kop eraf als dat niet lukt", zei teammanager André de Jeu eerder in de week nog over de wedstrijd tegen de zwakste broeder van de poule. Zijn hoofd zat er zaterdag avond nog aan, want AZC won met 12-3. Na de forse nederlagen tegen Stjurm 2002 Tsje- chov, Primorje Rijeka en Partizan Belgrado moest AZC duidelijk wennen aan de ruimte die de ploeg tegen de Belgen wel kreeg. Na de eerste periode stond het nog 1-1. AZC liep in het tweede part uit naar 6-2 en via 9-2 in de derde periode werd het uiteindelijk 12-3. De doelpunten aan Alphense zijde werden gemaakt door Kimmo Thomas (3), Björn Boom (3), Chris Boot (2), Pieter Boot (2), Twan de Kievit en Jari Göbel. Voor de volgende ronde van de Euro League moet AZC afreizen naar Kotor in Servië Mon tenegro. Naast de plaatselijke club Primorac Jugopetrol Kotor komen de Alphenaren van 8 tot en met 12 oktober uit tegen Rijeka, de stadgenoot van Pri morje, ASC Duisburg (Dui), Ethnikos Piraeus (Gri) en Ilyichevets Mariupul (Oek). De mannenploeg van HZ- /Zian heeft zaterdag beslag gelegd op de Zilveren Sleu tels. De ploeg uit Den Haag was in het Vijf Meibad on genaakbaar. De Zijl/LGB- Vivax kwam in de officieuze opening van het waterpolo- seizoen ook al uitstekend voor de dag. De ploeg van trainer Jacob Spijker eindig de door een 5-2 overwin ning op gastheer LZ 1886 op de tweede plaats. LZ boekte winstpartijen op De Ham en Brandenburg en werd derde. lisse - In de laatste wedstrijd van de Zesdaagse van de Bollenstreek is de leiderspositie van Peter van de Reep niet meer in gevaar geko men. De overwinning in Lisse ging naar Peter Jordaan uit Vlaardin- gen met Gerben van de Reep op de tweede plaats. Een dag eerder in Sassenheim was plaats nummer twee ook al voor de jongste telg van de Hillegomse slagersfamilie. Peter werd in Sassenheim vijfde. Hier reden ook Michèl Toonen (7), Ton van Eijk (8) en Ronald van der Tang (10) in de voorste gelederen mee. Op de foto rijdt het peleton door de Lissese muziekbuurt. Foto: Eric Taal Engels tweede op dubbele meerkamp atletiek - De vrouwenploeg van De Spartaan uit Lisse heeft bij de NK estafette in Amstelveen een enerverend weekeinde ach ter de rug. Marit Suttorp, Eva van der Poel, Remona Fransen en Yvonne Wisse wonnen op zaterdag de 4x400 meter in 3.57,87, maar werden op de 4x100 meter eerder die dag ge diskwalificeerd vanwege een foutieve wissel. Gisteren over kwam de ploeg hetzelfde op de 4x200 meter. Het feit dat de 4x200 meter geen officieel NK was, maakte de race er niet minder curieus op. De Lissese vrouwen waren in een strijd verwikkeld met het Amsterdamse Phanos, toen de laatste wissel van Fransen op Wisse de mist in ging. Phanos leek hierdoor gemakkelijk de ti tel te pakken, maar de ploeg werd achteraf ook gediskwalifi ceerd vanwege een te scherpe wissel. De mannen van De Spartaan (Stefan den Harder, Pieter van Langen, Rory van Noort en Vin cent Schniedewind) behaalden wel de overwinning (maar geen titel) op de 4x200 meter (1.30,04). Bij de junioren be haalde de Lissese vereniging nog medailles op de drie kortste estafettenummers: goud op de 4x400 meter en de 4x200 meter en zilver op de 4x100 meter. Ook Leiden Atletiek boekte es tafettesuccessen. De mannen vielen zowel op de 4x800 als op de 4x1.500 meter in de prijzen. Michiel Molevelt, Pascal Noort, René van Dijke en Steven Tito eindigden gisteren als derde op de 4x800 meter. Een dag eerder wonnen Ralph Apeldoorn en Edgard Creemers met Noort en Van Dijke al zilver op de 4x1.500 meter. De Leidse vete ranen 55+ behaalden op diverse estafettes overwinningen en konden op de 4x400 meter zelfs een officieus Nederlands record bijschrijven. De juniorenploeg van de Leidse vereniging ein digde op de 4x800 meter op de tweede plaats. Marnix Engels is bij de dubbele meerkamp in Delft op de twee de plaats geëindigd. De atleet van Leiden Atletiek verloor nipt van Jasper Lohuis uit Enschede. Engels behaalde op het incou rante onderdeel een totaal van 11.459 punten, minder dan 100 punten achter op zijn Twentse tegenstrever. „Ik ben helemaal kapot", reageerde de hevig hoestende alleskunner uit Oegstgeest. „Twintig onderde len in een weekend is zo ver schrikkelijk veel, vooral al die langere loopnummers. Waar schijnlijk kom ik morgen mijn bed niet meer uit." De meest opvallende prestaties haalde Engels bij het hoogspringen (1,90), hinkstapspringen (13,25) en op de 800 meter (2.05,91). Zijn puntentotaal deed uitein delijk niet veel onder voor de score van Rick Wassenaar vorig jaar. Ook dit jaar de atleet van De Spartaan uit Lisse van start, maar hij blesseerde zich bij het hoogspringen, het ze vende onderdeel, aan zijn knie. Vorig jaar won de meervoudig nationaal kampioen op de tien kamp de incourante dubbele meerkamp met een totaal van 11.809 punten.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21