SPORT 'De beste speler wint niet altijd' Boers voltooit Masterstrilogie na zeven jaar Scylla simpel langs Van Herwaarden TOP vijzelt zelfvertrouwen op bij Deet r£\ L.I.A.M. *>PORTERS basics Danny Spierenburg: mooiste punten en meeste fouten Theo Driessen en Carlijn Kruijt tooien zich met titel in categorie 5 De beste banen. De beste flexkr achten. Dactylo kent ze. Mercedes-Benz 1 www.dactylo.nl www.liaminfo.nl door Anton Diedrich leiden - Wimpe Thomas heeft zijn titel op de Leidse Tennis Masters geprolongeerd. De 29- jarige Leidenaar was met 6-2,3- 6, 6-2 te sterk voor aanstormend talent Danny Spierenburg. De pas 17-jarige inwoner van Oegst- geest maakte in een baseline duel van bijna twee uur de mooiste punten, maar ook de meeste fouten van de twee. De finale was een herhaling van de poulewedstrijd die de beide gravelbijters afgelopen maan dag afwerkten. Toen, gaven de twee na afloop van de eindstrijd direct toe, lag het niveau hoger. Thomas won het eerste duel na een tie-break in de derde set. Afgaande op de uitslag was het gisteren makkelijker. „Da's niet helemaal waar", vond de win naar. ,,Ek stond ze niet lekker te raken. Het was een kwestie van erin blijven hangen, en wach ten op een kans of op een fout van Danny." Het net geen honderdkoppige publiek werd in het begin maar mondjesmaat getrakteerd op mooie rally's. De toeschouwers waren eens lekker gaan zitten voor weer zo'n spannende pot, maar het duurde lang voordat het eerste applaus opklonk. De eerste set was een iets te een voudige prooi voor Thomas. Spierenburg leverde al in de derde game zijn service op love in en werd verderop in de set nog een keer gebroken. De jonge Oegstgeestenaar zette vervolgens een tandje bij. Zijn forehand kwam steeds vlakker en harder over het net, en hij bleef minder vaak anderhalve meter achter de baseline plak ken. Elke bal die Thomas iets te kort liet vallen, betekende een kans voor Spierenburg die van af de servicelijn vlammende klappen afvuurde. „Ik had toen ook wel het gevoel dat ik kon gaan winnen", aldus Spieren burg. „Wimpe speelde ook niet echt fantastisch." Twee breaks voor Spierenburg tegen eentje voor ITiomas - na een lange game met vier keer deuce - ble ken genoeg om een beslissende derde set af te dwingen. In het begin van die derde set ging het hard tegen hard. De twee bestookten elkaar met krachtige, goed geplaatste top- spinslagen en loerden op een kans om het punt af te maken. Prachtige balwisselingen waren het resultaat, afgewisseld met onverklaarbare missers aan bei de zijden. „In die fase maakte ik de meeste fouten", analyseerde Spierenburg na de wedstrijd. „Net iets te veel risico als ik een kansje rook. Daar ben ik het meest teleurgesteld over, dat ik eenvoudige afmaakballen op mijn forehand miste." Drie op eenvolgende games gingen naar de ontvanger, van 2-1 naar 4-2 voor Wimpe Thomas. Ook zijn laatste servicegame leverde Spierenburg in, zodat Thomas bij 6-2 kon juichen. Thomas is eerlijk over zijn over winning: „Eigenlijk is Danny de betere speler. Dat merkte je ook vandaag weer. Maar de beste speler wint niet altijd." De fou ten op cruciale momenten van zijn opponent hielpen hem in het zadel, beseft Thomas. „Toch moest ik blijven knok ken. Ik had op mijn zeventien de echt nog niet zo'n goede wedstrijdinstelling als hij." I i Wimpe Thomas moest tegen Danny Spierenburg knokken voor zijn tweede Masterstitel. Foto: Taco van der Eb door Peter Klein leiden - Heddy Boers heeft haar Masterstrilogie voltooid. In de eind strijd van de categorie 3. Bij het 25ste slottoemooi van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit was de Ha- zerswoudse met 6-1 6-4 te sterk voor Martine Griekspoor. Zeven jaar gele den alweer, in 1995, veroverde de nu bijna 25-jarige Boers haar tweede Masters-titel in de hoogste groep, destijds BI geheten. Een jaar eerder was ze met haar drieluik begonnen. Zonder aan de prestaties van Boers en finaletegenstandster Griekspoor tekort te doen, bepaalde het treffen tussen Linda Verhoeve en Samantha van der Drift grotendeels toch de sa menstelling van de eindstrijd. Ver hoeve won in de nacht van vrijdag op zaterdag om tien minuten over half een de uitputtingsslag in poule B, die om 21.00 uur was begonnen. Op zaterdag was Verhoeve geen schim meer van de speelster, die dit toernooiseizoen met gedegen en vrijwel foutloos tennis slechts een partij verloor. Dat was overigens in de halve finale bij Merenwijk tegen Van der Drift, die toen de complete Leidse top verraste. Daarnaast eta leerde opponente Griekspoor zater dag juist een goede dag. In 2002 was Griekspoor de enige, die inmiddels tweevoudig Master Verhoeve op een nederlaag trakteerde. Boers had lering getrokken uit het slottoemooi van 2002, toen ze in de eindstrijd tegen 'angstgegner' Ver hoeve haar zoveelste verlies leed. „Toen speelde en won ik in de poule tegen Linda vrijdagavond laat. Ik won ook nog de kruisfinale op zater dag, maar zondag kon ik het ene been niet meer voor het andere krij gen. Ik heb mij dit jaar voor de vrij dag als verhinderd gemeld en ben die avond vroeg naar bed gegaan. Een tactische keuze. Zaterdag speel de ik, al zeg ik het zelf, tegen Saman tha de sterren van de hemel. Ik moest haar niet voor laten komen, maar het was duidelijk, dat ze veel te vermoeid was." Boers keek met gemengde gevoelens terug op haar voltooide trilogie. „Tij dens de competitie in de hoofdldas- se dacht ik, dit houd ik nooit vol. Achteraf moet ik zeggen dat hoewel ik geen single in de competitie heb gewonnen, ik nog nooit zo goed heb gespeeld. Ik won alle toernooien be halve die van Nieuw-Vennep, toen ik net van vakantie terug kwam. Hal verwege het seizoen kreeg ik wel het gevoel, dat ik geen B-toemooien meer moest spelen, maar het toch weer in A moest proberen. We zijn nu zeven jaar verder, maar ik speel in de regio steeds weer tegen dezelf de personen. Dat wordt zo langza merhand ook saai en is geen uitda ging meer. Nieuwe impulsen lijken mijvoor de Masters geen slechte zaak." Als representant van de mannen ca tegorie 3 kreeg Julian Vandenbus- sche een kort profiel in het program maboekje van de 25ste Masters. De Dekkerspeler verloor echter in de barrage om de zesde plaats in het klassement van Guido van den Broek. Zijn vermelding werd niette min toch een terechte zaak, want 17- jarige Vandenbussche veroverde sa men met de even jeugdige Roderick Goedegebuure de Master-titel bij de mannendubbels categorie 3. In de fi nale was de 'toekomst van het dis trict Leiden' in drie sets te sterk voor Martin Flink en Vincent van Renesse van Duivenbode uit het district Den Haag. De titel bij de rpannen categorie 5 (voorheen de Cl) werd een prooi voor Theo Driessen. De Dekkerspe ler rekende in de eindstrijd af met Peter van der Spek uit Sassenheim. „Ik speelde deze week in de poule bijzonder goed", sprak een blije Driessen na afloop. „Dat heeft mij veel vertrouwen gegeven voor de kruisfinale en de finale. Het seizoen ben ik overigens niet begonnen met het doel mij voor de Masters te plaatsen. Ik wilde gewoon lekker tennissen. In de eerste weken won ik de Munnik en Unicum. Daarna wer den de Masters het toernooi, waar ik aan het eind van het jaar wilde spe len. Toernooien won ik toen niet meer en ik plaatste mij pas voor de Masters bij het laatste toernooi van het jaar in Zoeterwoude. Niet dat ik minder ging spelen, de anderen be gonnen juist beter te spelen." In de halve finale had Driessen veel te stel len met clubgenoot Frank van Hins- bergh, die pas met 6-4 in de derde set capituleerde. De eindstrijd verg de slechts twee sets. „Mijn doel voor dit jaar is bereikt", sprak Carlijn Kruijt nadat ze met veel vertoon van macht tegen Anne van den Berge de finale bij de vrouwen categorie 5 had gewonnen. „De al lerlaatste partij werd meteen de bes te partij van de week. Alles lukte. Al leen serveerde ik in twee games wat minder. Die verloor ik dan ook met een." Voor Van den Berge rest de wellicht schrale troost, dat ze de re velatie van het jubileumcircuit 2003 genoemd mag worden. De 15-jarige en 1.87 meter lange Weteringsbrugse maakte in vier jaar tijd een opmars, die alleen voor de grootste tennis sers is weggelegd en dus veel belooft voor de toekomst. Roy Jutte was de grote onbekende bij de mannen categorie 7 (voorheen de Dl). De inwoner van Wateringen, die in Lisse competitie speelt, be zorgde zichzelf met de Masterstitel een bijzonder cadeau voor zijn 23ste verjaardag. „Op mijn achttiende ben ik met tennissen gestopt", gaf Jutte als toelichting op zijn toch enigszins verrassende titel. „Vorig jaar kreeg als verjaarsdagscadeau van mijn vriendin een lidmaatschap van de tennisclub en ben ik weer gaan ten nissen. Ik heb naar de Masters toe- geleefd, maar speelde de hele week geen echt lekkere partijen. In de poule verloor ik van Joris Rotteveel, maar in de finale, weer tegen hem, heb ik vooral mijn geduld bewaard en veel druk op zijn backhand gege ven. En dat werkte." Deijongste deelnemer bij het slot toemooi op Unicum won de Mas- ters-titel in de categorie 7. De 11-ja- rige Valeria Podda was in de slotron- de Joke de Groot in twee sets de baas. De thuisspeelster verloor in de kruisfinale haar enige set aar' Bastiaenen. Joke de Groot baas gebleven over Fleur Grotf De sterkste dubbelspelers if voorbije 25ste Leidsch DagblË nis Circuit vormden de moo lijsting van de diverse enkelsr les. Voor Hannie Boskamp er Evers was de Masters-titel 50-jf een troostprijs. De meeir, winnaressen van de Cl 35+? tot de oudere categorie veror omdat Boskamp door het Dynamisch Speelsterkte y' van de tennisbond de speelsP had toebedeeld gekregen. bijna een A-speelster", zei Bri „Als je dan B wilt worden, jv gewoon een jaar niet spelen.f Bij de mannen 50+ waren r de Mooij en Henk Star in dril sterk voor Jan Mens en Arie' ling. Cas Coebergh en Jok« pakten de Masters-titel bij ip gorie 5 35+ dubbels. Bij de r zegevierden hier Charley Asj, en Erik Walters. De Mastery prijzen in de categorie 7 35-h voor Wil de Bruin met Truti bergen en Wally van Hever 1 Neuteboom. Uitslagen van de Masters staan oj? na Scorebord door Ron Hoogendam tafeltennis - Hoewel de eredi visie dit seizoen wat sterker is geworden, zijn de uitslagen - vooral onderin - nog steeds voorspelbaar. Zo noteerde Scyl la op zijn vierde speeldag een regelmatige 5-2 zege op Van Herwaarden. Scylla had de zege hard nodig na de zeperd tegen De Toekomst. Daarin werden de kansen op de play-offs zo goed als verspeeld. Tegenstander Van Herwaarden gelooft het allemaal wel, als er maar niet gedegradeerd wordt. Klasbak Jos Verhulst, bezig aan zijn twintigste seizoen in de eredivisie, moet de punten voor de Brabanders bijeen slaan. Te gen en bij Scylla had de 35-jari- ge aanvaller ditmaal weinig vat op het spel van Edgar Malchasi- an, die hem in de vijfde game aftroefde: 11-5. „Ik had de bal len korter moeten neerleggen, maar dat lukte niet", aldus Ver hulst. „Hij speelde goed, maar Malchasian is altijd een lastige tegenstander voor mij." Het was een knappe zege van de sympathieke Armeniër, die ook maldcelijk Eric van Kempen aan de kant schoof. Ook Gerard Bakker won op z'n sloffen twee partijen (Van Kempen en Van der Braak). Omdat Scylla de dubbel maar niet naar z'n hand kan zetten en Mark Heemskerk een logische nederlaag leed te gen Verhulst, bleef het verschil tot de laatste partij klein. Daar in leek Gert-Jan van der Braak de nederlaag te gaan beperken, maar hij begon bij een 8-5 voorsprong in de vijfde game tegen Heemskerk te prutsen dat het een lieve lust was. Heems kerk speelde niet denderend, maar bleef koel genoeg om met 11 -9 de winst cachet te geven. Op de tafel ernaast behaalden de in de eerste divisie debute rende reserves van Scylla op nieuw een meer dan verdien stelijk gelijkspel. Ditmaal werd Remax Hendrix op 5-5 gehou den. Talent Simon Goessens sloeg zich met z'n fluwelen lin kerhandje naar twee zeges. Slechts de Pool Szafranek was in vier games te sterk voor de vijftienjarige. Thijs Langeveld en Jesse Bremmer bleven op één winstpartij steken. In de tweede divisie zorgde Fri- so Reitsma er met drie fraaie zeges voor dat Pecos kon remi seren bij Renata (5-5). In Eind hoven was Reitsma heer en meester. De Oegstgeestenaar kreeg in een winstpartij steun van Michel van den Oord, als ook samen met hem in de dub bel. Invaller Van Aarsen bleef op nul steken. In dezelfde klas se werd het zo sterk aan de competitie begonnen Scylla 3 in eigen zaal met 8-2 overrom- Edgar Malchasian. Foto: Eric Taal peld door AvantL De Hazers- woudenaren nemen hierdoor de koppositie over van Scylla. De nog ongeslagen Martin Groenewold en Jaap Schilper- oort, mentaal sterk, wonnen drie partijen. Ronald Peeters liet zich feliciteren door Martijn van Leeuwen en Lars Witte brood. Gerhard Kray had een off-day. In de derde divisie haalde Do- cos flink uit tegen TOGB: 9-1. Kish Prashad liet namens de Leidse ploeg de enige steek val len tegen de bezoekers uit Ber- kel en Rodenrijs. Ed van den Berg en diens zoon Steven no teerden een drie achter hun naam. Bij de vrouwen ging Pecos op- niew fors onderuit. Na de 8-2 nederlaag tegen Docos bleek nu FTTC in Franeker te sterk: 7-3. Anna van Beuningen (2x) en Miranda Karsdorp konden in de Friese sporthal De Drie sprong met slechts drie punten tegensputteren. Docos moest thuis met nipte cijfers (6-4) zijn meerdere erkennen in Bran- dersstad 2, met een sterke Meeuwissen in de gelederen. Ju Ling Wu was goed voor twee partijen, Nadia Huizer en Sheila Tol zegevierden eenmaal. door Michel van Cent korfbal - TOP heeft zijn eerste punt in de hoofdklasse binnen. De remise bij Deetos (17-17) was in meerdere opzichten goed voor het zelfvertrouwen van de Sassenheimers. Alle acht basisspelers en invalster Bregtje van Drongelen scoorden tegen de Dordtse topclub. Bovendien kwamen de roodwitten sterk te rug na een moeizaam eerste kwartier van de tweede helft (6- 8 rust, 11-9). Goals van Marijke van den Berg, Stanley Lardé en Felix van der Sommen luidden het herstel in (12-12), waarna TOP in de resterende tien mi nuten het scoreverloop bepaal de. Even leek Arnoud Kok matchwinnaar te worden met 16-17, maar international Den nis Voshart besliste met een perfecte vrije bal anders. EERSTE KLASSE Sporting Trigon kwam bij Snel na een stroeve opening (3-1) beter op schot en liep door naar een 8-10 ruststand. De begin - aanval liet na de pauze tal van kansen liggen, maar was in de fensief opzicht wel sterk. Dit bood het andere vak de gele genheid om in zijn twee optre dens voor de vijandelijke paal optimaal te scoren. Misja IJzer man (2), Patty Groen en Bart Niesing zorgden voor 8-12 en na 10-12 voor 10-14. Maarten van Vliet, terug na zijn enkel blessure, bepaalde de eind stand op 11-15. De tweede aanval van Pernix stak niet in goeden doen bij KOAG, zodat er vanaf 4-1 steeds een achterstand van drie k vier goals was. Het vak kwam slechts tussen 7-4 en 11-8 tot scoren via Inge Homburg, Inge Treur en Frans Treur (straf- worp). Bij 12-10 stond de twee de aanval weer voor de paal, maar ook met invallers Roos Hengeveld en Bas Hubertus (ex-Noviomagum Nijmegen) bleven treffers achterwege (14- 10). TWEEDE KLASSE Tempo liep bij DKV(IJ) na 2-2 uit naar 2-6 en hield deze voor sprong gemakkelijk in stand. Marcel Haagsman onder scheidde zich door de belang rijkste aanvaller van de thuis ploeg uit te schakelen en acht keer te scoren. Bij 13-15 for ceerde hij met twee treffers met Suzanne Zeilstra en Wouter Keijzer de doorbraak naar 13- 19, eindstand 14-19. „Het was dramatisch, zoveel elementaire fouten werden er gemaakt", constateerde coach Theo Vreeken wrang over Fiks na de 20-11 nederlaag tegen VEO. Zijn selectie was gehandi capt door het ontbreken van schutters Matthijs de Visser (werk) en Arjan Wildschut (armblessure), maar speelde ook zwak, zoals de 8-2 rust stand wel aangeeft. Jelle Hooi- meijer (4), Fenno van den Berg (3) en Michiel Dam (2) scoor den nog het meest. Slechts een kwartier bleef Velo- citas in het spoor van De Dijk- vogels. De Leiderdorpers gin gen tot 4-3 aan de leiding, maar bij rust was het 5-10. Zij gingen namelijk onder druk van hun tegenstanders gejaagd spelen en leden snel balverlies. Na rust 1)leef een ommekeer uit, 8-15 verlies. Emanuel Vlagsma en André van Wallinga scoorden als enigen tweemaal. DERDE KLASSE Madjoe leek op weg naar een gemakkelijke zege op Thor(H), want Jan Pieter Sip (5), Arenda Heemskerk, Erwin Kellner (2), Willeke Sloos en Klaas Star zorgden voor een 11-4 rust stand. Zij kregen het na de paalverwisseling beduidend moeilijker toen de bezoekers gingen achterverdedigen. Al léén Kellner (strafworp) en Star kwamen tot scoren, na 12-12 net genoeg voor een 13-12 overwinning. Fluks kon bij VZOD geen mo ment aan de goede kant van de score komen (3-1, 6-5 rust, 9-5). De formatie van Peter Bierens had ook weinig geluk. Twee schoten van invaller Ronald van Haarlem tolden uit de mand. De thuisclub mocht ook nog een strafworp overnemen, om dat een Noordwijkse verdediger te vroeg zou hebben bewogen: 10-7 verlies. Crescendo kwam tegen DKV Victoria slechts één keer op voorsprong door een goal van Carlijn Akerboom (4-3), maar daarna werd het 4-716 (rust). Michel- Wijnerf model voor de wede? ding in de tweede h[i schutter maakte voor rf1 treffer, maar schoot e1 keer raak. Hij maaktf voorlaatste minuut 13c een strafworp, die Brouwer had afgedlf Joyce Ouwerkerk moef len voor Loes Driessen,f gekneusde vingers rf moest verlaten. Met twee dubbele wi£ machtigde De Danaïde5 valreep een punt tege^ piek. De blauwwitten sf< zo slordig om met dee dat zij via 3-4 (rust) 7-ll raakten. Coach Enrico ij te toen Kim van Nood;. Tholens als verse aanv; waarna laatstgd prompt 8-10 maakte. I Liet hij Denise Christi^ Ramos de Ruiter de aanval versterken, e met succes: De Ruiter* 10-10. Vervolgens nam1 in de voorlaatste mil laatste gelijkmaker vooit kening: 11-11. „Wij missen wedstrijdr^i dat automatismen onfo moeten groeien", V6j trainer Erik van Luntein KZ Leiden het moeizfy tegen Stormvogels (l^ ploeg, die door abse^ scheidsrechters al twj] strijden miste, kwam niet verder dan 3-4. IiT). ste tien minuten kreejt geest. Van 8-8 werd hei f' LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 septem" op TC Unicum in Leiden) van 3780,- DK 25e Jubileum eb gemaakt door de vc www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20