AMATEURVOETBAL Achterstand Quick Boys loopt op Ter Leede verdient geen schoonheidsprijs lorschoten blijft verbazen jjnsburgse Boys ■)mt laat op gang spel tegen titelkandidaat RWH Verdediging van Noordwijk ook in Hoek de achilleshiel tick Verwoerd 3i riNHEim - In het duel met laaggenoteerde Achilles viel zaterdag voor Ter weinig eer te behalen. ;en veld met ruime cijfers ia( >n van een ploeg die net keer een pak slaag heeft gen (5-2 tegen ARC en 6-0 FC Lisse), lijkt voor een per immers een koud iw e. Dat werd het echter Tia een behoudende tac- eperkten de bezoekers de Bt e, met dank aan de matig eef zijnde thuisclub. Ter won wel, maar verder kwam roodgeel niet. 0Vi twaalf punten uit vier het team van coach agendijk nu trots op kop in de hoofdklasse A. Toch waakt de oefenmeester voor al te hoge verwachtingen: „Er wordt wel gezegd dat wij een topteam hebben en kampi oenskandidaat nummer één zijn, maar die prietpraat komt niet van mij. Als alles meezit kunnen we bij de eerste drie eindigen. En dan moeten we niet te veel schorsingen en blessures krijgen." Tegen Achilles maakten de Sas- senheimers hun hoge plek op de ranglijst in ieder geval niet waar. De lijstaanvoerder kende weliswaar op het zonnige sportpark Roodemolen meer balbezit dan de met vijf verde digers spelende Brabanders, maar aan kansen kwam de La gendijk-formatie bijna niet toe. Daarvoor speelde Ter Leede te slordig en in een te laag tempo. Lagendijk: „We wilden ook te snel de pass naar voren spelen. We hadden langer de bal rond moeten laten gaan om te wach ten op het goede moment. We misten het geduld. Nu waren we vaak voorin de bal meteen weer kwijt." In het eerste half uur versche nen de gastheren, zonder de geschorste Mark Jansen en de geblesseerde Anouar Hamdi, dan ook zelden dreigend voor het doel van goalie Alex van Roessel. Alleen Florencio Cor nelia liet zich een keer zien, maar zijn volley ging ruim over. Toch kwam Ter Leede - goed koop - op voorsprong. Achilles- verdediger Bjom Pootjes knal de de bal binnen het straf schopgebied van dichtbij tegen de arm van zijn ploeggenoot Hes van Kapel en arbiter Kam phorst zag daar een penalty in. Cornelia hield het hoofd koel en stuurde Van Roessel naar de verkeerde hoek: 1-0. Vlak daarna verzuimde de mee opgerukte Carlo van Zeist de marge te vergroten. Hij kopte na een prima voorzet van Den nis Kramer in kansrijke positie naast. In de slotfase van het eerste deel kwam de 2-0 alsnog op het scorebord. Een voorzet van Patrick Kalkema belandde na een misser van een verdedi ger bij Cornelia, die de bal over zijn opponent heen speelde en meteen doeltreffend uithaalde. Een succesvol vervolg op Cor nelia's vijfde competitiedoel- punt bleef na de pauze uit. Meer nog dan voor de rust het geval was, speelde Ter Leede op de helft van de tegenpartij, maar van enige dreiging was geen sprake. De beste kansen waren zelfs voor de op tegen stoten loerende formatie van trainer Jan Oosterhuis. Zo kop te Peterik Dubbelman voor langs en stuitten de doorgebro ken Fachry Tuasama en Chris- tiaan Bouman, één van de drie gelijktijdig door Oosterhuis in gebrachte wisselspelers, beiden een keer op de foutloos kee pende Thomas Waasdorp. De doelman hield daarmee voor de derde wedstrijd op rij zijn doel schoon. Tegenover de drie scoringsmogelijkheden van de Brabanders stelde Ter Leede niet meer dan een door Van Roessel gekeerd schot van Cornelia, een kopbal (net naast) van invaller Jim Blom en een niet met een strafschop ge honoreerde buiteling van Ro bin Koers. En dus bleef het (slechts) 2-0. „We zijn blij met de drie punten, maar deze wedstrijd verdient geen schoonheidsprijs," conclu deerde trainer Lagendijk te recht. HOOFDKLASSE A ARC - Katwijk 4-3 (2-1). 15. Verheij 1- 0, 27. Bartels 2-0, 44. Molenaar 2-1, 55. Kant 3-158. Hermes 3-2, 64. Kant 4-2, 86. Bougrine 4-3. Scheids rechter: Makkei ie. Toeschouwers: 600. ARC: Tuinenburg Toxopeus Strobbe 23. Van Dorp Van Schie Verlaan Balkhoven Katwijk: De Jong Bougrine Cruyff l'Ami Buijs Pronk Hajji 7 Redjosetiko 7 Schaafsma 7 Graanoogst 7 42. Kant 7 Verheij 8 Bartels 7 62. Simons 6 46. Helder 7 Meeuwisse 6 Molenaar 7 66. Price 6 Kluivers 7 Hermes 6 66. Verkade ris Hartman lis - Voorlopig ligt rgse Boys op koers. De van trainer Ted Ver- Hiot - een plaats in de :p en het gat met de ir (vorig seizoen 21 pun- kleinen - lijken de spe- eiteloos te vervullen. Na winst van zaterdag op r Maassluis staan de rgers derde en is de otiand op koploper Ter "'e der punten) te overzien, ijk zijn er nog zaken (rbetering vatbaar. De de wedstrijd bijvoor- is die aan Rijns kant te afwachtend, >r de tegenstander de ïeid krijgt een voor- te nemen. In dat op- Jn Rijnsburgse Boys wat &n Excelsior. De ploeg ssluis, tot zaterdag nog ;en, was vier minuten begin van de wedstrijd tig met een agressieve fc-up. Op het moment Maassluizenaren de mer binnenstapten om fingsshirts om te ruilen wedstrijdkloffie, zaten iurgse spelers een deur Iweer vijf minuten op in. kidde, voormalig trainer F* technisch coördinator sior: „Alle elftallen van doen de warming-up ïanier van het eerste', iugdteams. De spelers warm als ze het veld m en gaan er meteen Tegen Rijnsburgse ide de aanpak van Ex- dfyant al na vier minuten >al in het Rijnsburgse ïo Soares zette vanaf itfoor en Oscar Laguna d|eed met een kopbal de voor het doelpunt ïsburgse Boys al een weggekomen, toen i^llikaan zich duidelijk hjoonde dan directe te ller Norbert van Lo- vleugelspits bereikte lurgos, die zijn inzet |zag worden door Len- iie. Pwroege goal herstelde %se Boys zich. Het elf- 'Werdonkschot won de middenveld en kon e jrdoor ook in de aanval uijeren. Een kopbal van tefetting (naast) en een )°p van Peter Freke, ge hoor doelman Rob etieijer, leverden niets op. ingooi van Raymond resulteerde wel in een treffer. De bal werd doorgekopt en belandde bij verdediger Bartjan Onderwaater, die met een omhaal scoorde. Een kop bal van dezelfde Onderwaater werd even later door een verde diger van Excelsior van de doel lijn gehaald. Bij een tweede ingooi van Kol der imiteerde Ketting ploegge noot Onderwaater. Ook hij pro beerde het met een omhaal. Ditmaal ging de bal naast. De goed spelende Joost Kuhlmann schoot na een knappe solo eveneens naast en een schot van dichtbij van Alex Redel be landde op de vuisten van Grauwmeijer. Omdat Hegie een vrije trap van Barry de Vreede stijlvol keerde, eindigde de aan trekkelijke eerste helft met een 1-1 stand. De tweede bracht meteen vuurwerk. Arbiter Pijl man constateerde bij een vrije trap van Freke een handsbal van De Vreede. Die had verre gaande consequenties. De Vreede moest met rood naar de kant en Rijnsburgse Boys mocht een penalty nemen. Freke deed dat onberispelijk en bracht de stand op 1-2. On danks de numerieke meerder heid van de Rijnsburgers bleef het spannend. Rijnsburgse Boys kreeg een handvol kansen, maar leek de derde goal niet te kunnen maken. Achtereenvol gens Redel, Ketting, Kolder, Frank Zinhagel en invaller Mar tin Rasenberg mochten zich dit aanrekenen. Excelsior kon daar slechts een kopbal van Laguna Burgos (over) tegenover stellen. Pas in de slotfase lukte het Rijnsburgse Boys gebruik te maken van de ruimte die het in de voorste lijn kreeg. Kort nadat Kuhlmann de bal tegen het li chaam van de uitkomende Grauwmeijer had geschoten, scoorde Nick Schnater. De vervanger van Ketting rond de in de 86ste minuut een com binatie met Kuhlmann af en be sliste daarmee de wedstrijd de finitief in het voordeel van zijn team. Verdonkschot: „We doen bovenin mee. Dat is belangrijk voor de club en voor het zelf vertrouwen van de spelers. Maar ik leef van week tot week, we zijn nog maar net begon nen." Rijnsburgse Boys miste in Maassluis spits Berry Charité en verdediger Michel Nok. Ko mende zaterdag, als Schevenin- gen naar Rijnsburg komt, zijn de twee waarschijnlijk weer in zetbaar. „Dat is een luxepro bleem", meende Verdonkschot, „daar ga ik me niet druk over maken." Quick Boys - FC Lisse 1-1 (1-1). 7 Aver- dijk 0-1, 28 Torken 1-1; Scheidsrechter: Van den Herik; Toeschouwers: 2875. Quick Boys: Kromhout Van Duijn Hoek Van Rijn 52. Guyt Den Turk Jan Schaap be let FC Lisse-spe- ler Mohammed Rahou de door gang. Foto: Cees van Hoogdalem door Willem Spierdijk katwijk - De periode waarin Quick Boys belangrijke spelers door blessures en schorsingen moet missen, lijkt de Katwijkers de das om te gaan doen. Na het gelijkspel tegen FC Lisse (i-i) be draagt de achterstand op koplo per Ter Leede al zeven punten, precies het aantal dat de Kat- wijkse ploeg in de eerste vier wedstrijden liet liggen. Ervan uitgaande dat de kampioen in de hoofdklasse zo'n twintig punten mag laten liggen gedurende het seizoen, ligt Quick Boys nu al achter op schema. Zonder de geblesseerde ster speler Hendnk van Beelen (hij viel twintig minuten voor tijd wel weer in) hebben gelaten heid en matheid zich van de ploeg meester gemaakt. De in vallers lijken gelukkig met een plaatsje in het eerste elftal en de routiniers Raymond Flaton, Brain Mussche, Remco Torken en Dennis den Turk spelen anoniem. De tomeloze inzet van Derek van der Plas en de goede vorm van Richard Hoek en doelman Peter Kromhout zijn onvoldoende om van Quick Boys een kampioensploeg te maken. Tekenend voor het gebrek aan beleving was de situatie in de laatste vijf minuten van de wed strijd. Langs de zijlijn schreeuwde trainer Gert Aan- dewiel zijn ploeg vergeefs naar voren. De gedrevenheid van de trainer was zaterdagmiddag bij de meeste van zijn spelers ver te zoeken. Bij een ploeg die naar z'n vorm zoekt, overheerst vaak de angst voor een tegengoal en dat was zaterdagmiddag ook bij Quick Boys het geval. Voor de drie mansachterhoede staan Den Turk en Flaton als 'controleurs' opgesteld. Brian Mussche mag zich wat meer met de aanval bemoeien, maar ook hij is vaker in de buurt van zijn eigen doel te zien dan bij dat van de tegen stander. Toch viel de zo gevreesde te gengoal al in de zevende mi nuut. De bal caramboleerde hoog voor het Katwijkse doel en FC Lisse-spits Olaf Schaap kop te met een boog op de lat. Hoek stond even te slapen en Pascal Averdijk kopte de rebound in: 0-1. Quick Boys kon er in de saaie eerste helft geen behoorlijke aanval tegenover zetten. Dat de ploeg op gelijke hoogte kwam, was te wijten aan een blunder van de Lissese doelman Kenny Heemskerk. Hij was eerder bij een diepe bal op Remco Torken dan de aanvaller, maar miste de bal vervolgens volledig. De spits van Quick Boys schoot de bal beheerst in het lege doel. Vlak voor rust miste Mohammed Ra hou voor FC Lisse nog een mooie kans om zijn ploeg aan de leiding te brengen. Hij pro beerde doelman Kromhout ver geefs te omspelen. De tweede helft oogde het bij Quick Boys wat onbevangener. Invaller Jan Schaap - hij verving de geblesseerd geraakte Flaton - ging zich wat meer met de dScheffer Joten - Voorschoten '97 blijft prima mee- de eerste klasse na de 1-1 tegen het Rid- L p RWH, met Barendrecht dé titelkandi- ihad zelfs nog 2-1 kunnen en misschien (ten worden, toen Eelke van Dijken nog Wan een kans kreeg in de 94ste minuut. alleen voor de keeper, maar raakte de scheenbeschermer. „Ach, als die bal er was het een lucky goal geweest. Jniet dat we hem verdienden", aldus sten-trainer Gerard Désar. jfima seizoensstart van Voorschoten, zes en de belabberde start van RWH, nul jj waren de rollen voor aanvang omge- '97 begon als favoriet aan t tegen de eigenlijke titelkandidaat. e ikende uitgangspositie bleek niet uit het yjjl. Een aanspeelpunt bij Voorschoten ^De spitsen vonden elkaar niet en er was aan de kant van Voorschoten. Het iSpel werd ietwat gecompenseerd met de passie waarmee de ploeg speelde, ^jnog een mooie middag te worden voor Jten '97, toen de ploeg binnen een kwar- ,-<1-0 maakte. Ridderkerker Roel van aad al op de lat geschoten toen Radenko likic (ingevallen voor de geblesseerde met een voorzet Niels Karremans be- Voorschotense spits schoot goed in: 1- kwartier later stond de 1-1 alweer op Jan Bouwe Blankert maakte een fout in de defensie, Van Rixoord, vorige week ook al tref zeker, legde de bal beheerst achter keeper Marijn Mokveld. In de tweede helft liet RWH wel meer zien dan in de eerste helft. In de opbouw zat het goed in el kaar, maar de afwerking ontbrak. Voorscho ten '97 kwam de laatste 20 minuten met tien man te spelen. Niels Karremans kreeg zijn tweede gele kaart, nadat hij voor de bal was gaan staan bij een vrije trap voor de tegenstander. Maar toch was bij RWH, ook na de rode kaart, de samen hang nog ver te zoeken, achterin bleef de Ridder- kerkse formatie met vier verdedigers spelen, waardoor hét steeds moeilijker werd om door de defensie heen te komen. Uiteindelijk zag Désar zijn wens om 'gewoon een puntje te pakken' toch uitkomen. „Ik denk dat we het prima hebben gedaan tegen deze lastige tegenstander. RWH heeft zichzelf op een voet stuk geplaatst door zichzelf titelkandidaat te noe men. Vandaag lieten ze dat bij vlagen zien. Al met al ben ik tevreden met weer een punt." Volgende week staat de lastige uitwedstrijd tegen Vitesse Delft op het programma. „Ik stel mijn doelstelling niet bij en we rekenen onszelf nog absoluut niet rijk. We gaan weer voor het punt", aldus de bescheiden Voorschotense oefenmees ter. Voorschoten '97 - RWH 1-1 (1-1). 13. Karremans 1-0, 28. Van Rixoord 1-1. Toeschouwers: 200. Scheidsrechten Van der Perk. Rood: 74. Karremans (Voorschoten '97). Voorschoten '97: Mokveld, Blankert, Roodakkers, Roest (10. Nikic), Borsboom, Jonk, Van Delft (80. Bayram), Nolet, Fransen (80. Van Dijken), Buizer, Karremans. Geert Jan Jonk wordt op de huid gezeten door een speler van RWH. Foto: Eric Taal hoek - Noordwijk is van koplo per uitgegroeid tot zorgenkind je. De ploeg die met een 7-2 ze ge op Kloetinge zo voortvarend aan de competitie begon, leed voor de derde keer op rij een nederlaag. In Hoek werd het 4- 2 voor de plaatselijke hoofd klasser. Noordwijk kwam voor rust aan vallend goed voor de dag, maar ging toch rusten met een 2-0 achterstand. Leon van den Ou den, de sterke en lange spits van de thuisploeg, passeerde doelman Sander van der Veldt na elf minuten met een beke ken rollertje. Vlak voor rust maakte Steven de Croock, die op rechts alleen door kon gaan, de tweede treffer. Noordwijk was in het tussenliggende deel de betere ploeg, maar slaagde er niet in een van de vele kan sen te benutten. „Toch gingen we de rust in met het idee dat we niet zouden verliezen", al dus trainer Andries Wendt. Dat voornemen werd al snel door de realiteit achterhaald. Halverwege de tweede helft maakte Franky Standaert 3-0. Tijd voor Wendt om maatrege len te nemen. Michael Scholten werd naar voren gedirigeerd. 8 Van der Plas 7 Flaton 8 46. Schaap 6 Timmermans 7 Torken 7 Bekx FC Lisse: Heemskerk Dekker Janssen Emanuelson Honsbeek Kevin Winter Naarendorp 5 Jeffrey Winter 7 Rahou 7 69. V. Wieringen 8 Averdijk 7 32. Opdam 7 Schaap 7 Hoek - Noordwijk 4-2 (2-0). 11. Van den Ouden 1-0, 44. De Croock 2-0, 67. Standaert 3-0, 75. Meurs 3-1, 85. Van Wetten 3-2, 93. Van den Ouden 4-2. Scheidsrechter: Van der Beek; Toeschou wers: 900. Van de Veldt 5 Meurs 7 85. Ruitenburg - Van Wetten 7 Scholten 7 Van de Kolk 7 Korbee 5 Herpers 6 Bos 5 Van Dam 7 Van der Laan 6 Pitti 6 Excelsior Maassluis-Rijnsburgse Boys 1- 3 (1-1). 4. 1-0 Laguna Burgos, 30. 1-1 Onderwaater, 47. 1-2 Freke (penalty), 86. 1-3 Schnater. Rode kaart: De Vreede (Excelsior, 46ste minuut). Scheidsrech ter: Pijlman. Toeschouwers: 800. Rijnsburgse Boys: Hegie 7 Redel 7 Groot 7 Kolder 7 Onderwaater 8 Ketting 7 Van Wijk 6 Schnater 7 Van Lochem 7 Zinhagel 7 Freke 7 Rasenberg Koldenhof - Kuhlmann 8 aanval bemoeien en er was meer te beleven voor de beide doelen. Torken kreeg een kans je, Schaap rondde een mooie aanval met een goede kopbal af, maar de beste mogelijkheid was voor FC Lisse. Al aan het begin van de tweede helft schoot Jeffrey Winter van dicht bij tegen de keeper op, Rob Op dam knalde in de herkansing hoog over het Katwijkse doel. Met een blik op de uitslagen had Lisse-trainer Ruud Bröring zijn conclusie klaar. „Ter Leede is de kampioensploeg, daar gaan we met z'n allen naar op jacht. „Aandewiel houdt hoop op een mooie afloop van het seizoen. „Natuurlijk hebben we dure punten verspeeld, maar we hebben ook een pittig pro gramma achter de rug." Hij vormde samen met spits Je roen van Wetten een koppel. De omzetting had effect. Via een vrije trap van Bram Meurs en een inzet van Van Wetten kwam Noordwijk vijf minuten voor tijd op 3-2. De jacht naar de verdiende gelijkmaker werd in de 93ste minuut wreed ver stoord door opnieuw een treffer van Van den Ouden. „De paniek is nog niet toegesla gen", reageert Wendt. Alles staat dicht bij elkaar. Quick Boys heeft ook pas vijf punten. Maar deze week zullen we wel bij elkaar te rade moeten gaan wat we achterin gaan doen. Het is niet goed als je in vier wed strijden zoveel doelpunten te gen krijgt. Dat heeft niet te ma ken met de voetballers die er staan, maar met het systeem dat we spelen. Om een vrije man op het middenveld te krij gen, komen we achterin één op één te staan. We zijn dan extra kwetsbaar." De hamvraag deze week is dus of de extra man op het middenveld moet worden opgeofferd voor een extra slot op de deur. „We moeten niet roomser zijn dan de paus en volgende week gewoon maar eens voor de punten gaan." Scheveningen - Kloetinge 3-0 (1-0). 41. Sol 1-0, 66. Kenepa 2-0, 86. Kenepa 3- 0; Scheidsrechter: Angevaare. Toeschou wers: 500. Capelle - ASWH 2-2 (0-1). 37. Verbaan 0-1, 46. Doeland 0-2, 63. Van Gelder 1- 2, 88. Molendijk 2-2. Scheidsrechter: Van Duuren. Toeschouwers: 1000. Rode kaart: Bossman (Capelle) Van der Veeke (ASWH). Ter Leede 4 4 0 0 12 9-1 Hoek 4 3 1 0 10 10- 3 Rijnsb. B. 4 2 2 0 8 8-5 ARC 4 2 1 1 7 10- 8 Excelsior M. 4 2 1 1 7 5-5 Schevening. 4 2 0 2 6 8-8 Quick Boys 4 12 1 5 8-7 ASWH 4 12 1 5 6-6 Lisse 3 11 1 4 9-4 Capelle 4 1 1 2 4 8-10 Katwijk 3 1 0 2 3 7-9 Noordwijk 4 1 0 3 3 11-10 Achilles V 4 0 13 1 2-13 Kloetinge 4 0 0 4 O 5-17 Eerste periode: Ter Leede 3-9 ARC Hoek 3-9 Excelsior M Rijnsburgse B 3-7 Quick Boys Topscorers: 1. Cornelia (Noordwijk) 5, Van Gelder (Capelle) 4, Van Wetten (Noordwijk), Herpers (Noordwijk), Aver dijk (FC Lisse), J. Winter (FC Lisse), Tor ken (Quick Boys), De Valk (Kloetinge), Verbaan (ASWH) en Van den Ouden (Hoek) allen 3 Programma volgende week: Lisse - Excel sior M., Rijnsburgse Boys - Schevenin gen, Noordwijk - Capelle, ASWH - ARC, Katwijk - Ter Leede, Kloetinge - HSV Hoek, Achilles Veen - Quick Boys. Hoofdklasse b: Marken-Ajax 3-0, GVW- Huizen 1-0, SHO-DOVO 0-5, Heerjansd.- Spakenburg 4-2, Zw.Wit'28-DeltaSport 0-1, IJsselm.v.-TOGR 3-0, Sparta N.- Bennekom 2-0. IJsselm.v. 4 4 0 #12 13- 1 Spakenburg 4 3 0 1 9 12- 7 Sparta N. 4 3 0 1 9 7-3 Marken 4 3 0 1 9 7-3 Heerjansd. 4 2 1 1 7 8-8 D0V0 4 2 0 2 6 7-4 GVW 3 1114 2-2 SH0 4 1 1 2 4 6-9 DeltaSport 4 1 1 2 4 7-11 Ajax 4 1 1 2 4 2-6 Bennekom 3 1 0 2 3 7-10 Zw.Wit'28 4 1 0 3 3 3-7 T0GR 4 0 2 2 2 2-6 Huizen 4 0 13 1 3-9 Hoofdklasse C: BeQuick'28-WHC 4-1, Genemuiden-Dronten 4-3, Harkem. B- CSV 4-1, Or. Nassau-DOS Kampen 1-3, Flevo Boys-WOG 1-1, SDC Putten-Nun- speet 2-0, ACV-Urk 0-0. Harkem. B 4 3 1 0 10 11- 2 BeQuick'28 4 3 0 1 9 11- 4 DOS Kampen 4 3 0 1 9 9-5 Genemuiden 4 3 0 1 9 10- 7 SDC Putten 4 3 0 1 9 8-5 ACV 4 2 2 0 8 5-2 Nunspeet 4 12 1 5 6-4 Dronten 4 1 1 2 4 5-8 WHC 4 1 1 2 4 4-9 Urk 4 0 3 1 3 5-9 W0G 4 0 3 1 3 5-9 Flevo Boys 4 0 13 1 2-6 Or. Nassau 4 0 13 1 4-9 CSV 4 0 13 1 4-10 Ter Leede - Achilles Veen 2-0 (2-0). 30. Cornelia 1-0 (strafschop), 43. Cornelia 2-0. Scheidsrechter: Kamphorst. Toe schouwers: 800. Ter Leede: Waasdorp Faerber Hoogkamer Van Zeist Lensink Kramer 71. Boekenstijn 7 Rbii 7 76. Blom 6 Koordes 7 Kalkema 6 Cornelia 6 90. Zoet - Koers

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17