Koeman kijkt verbijsterd naar slap Ajax Hollandse koelte, Turkse furie SPORT 3 Jubilaris Kezman neemt PSV op sleeptouw in topper 'Ik ben niet de man van de blunders' NAC laat Amsterdammers kansloos ïjb ten staat V op straat Hij was net een half zig bij Borussia Mön- adbach, als opvolger van /fyeyer. Maar gisteren \pwald Lienen na vier ne- >n op rij zijn congé al- foor hem is dat overigens ieuwe gewaarwording, rin jarige trainer was vijf we- \|or zijn aanstelling bij engladbach ontslagen Spaanse Teneriffe. Daar- t o as hij al vroegtijdig weg- •n*rd bij MSV Duisburg (in FC Köln ('99) en Hansa TUifc (2002). Lienen wordt maandag 22 SEPTEMBER 2003 ilgd door Holger Fach, dig trainer van de ama- an Borussia. 5er$ nog eslagen 3ei w - Glasgow Rangers is speelronden nog steeds puntenverlies. De ploeg iteren met 4-0 van num- e Hearts via voormalig Arveladze en Peter Lo- ds. Beiden scoorden er. Celtic volgt op twee Celtic won zaterdag van FC Motherwell, 207de treffer van voor- syenoorder Larsson. n Maloney maakten de doelpunten. door Peter van Duyl breda - Op de domper van Mi laan volgde de afgang van Bre da. Een verbijsterend zwak Ajax had gisteren geen schijn van kans tegen het ontketende NAC. Onder aanvoering van de Zweed Johan Elmander won de thuis ploeg niet alleen met 4-2, NAC degradeerde de Amsterdam mers, inmiddels toch gepokt en gemazeld in Europa, tot een hul peloos stel ploeteraars. De Brabantse overwinning maakte een einde aan een Am sterdamse zegereeks, die in april begon en zich uitspande over dertien competitiewed strijden. Maar op de winst van NAC was werkelijk niets af te dingen, de thuisploeg liet zelfs een uitgelezen kans liggen op een historische uitslag. Nadat de indrukwekkende Johan El mander in de 57ste minuut voor 3-0 had gezorgd, konden de Brabanders zeker nog vijf keer scoren. Het was dat NAC- goalie Gabor Babos twintig mi nuten voor tijd een schot van Victor Sikora door de handen liet glippen (3-1), anders had Ajax in Breda een ongekende afstraffing gekregen. Trainer Ronald Koeman overdreef niet, toen hij na afloop zei dat NAC met 8-1 had kunnen winnen. Koeman was niet de enige die vol verbijstering naar zijn elftal had zitten kijken. In de bijna twee jaar dat hij in Amsterdam regeert, werd Ajax nooit op een manier te kijk gezet als gisteren in Breda. „Zoals het vandaag was, is het nog nooit geweest. Normaal is het verdedigend re delijk stabiel. Ik wijt dat aan de instelling. In Milaan geef je wei nig weg, nu waren we gewoon niet bij de les", oordeelde hij. „Ik ben hier verschrikkelijk boos over." Koeman legde de zwartepiet nadrukkelijk bij zijn verdedi gers, die voortdurend voorbij werden gesneld door de NAC- aanvallers Boukhari, Elmander en Diba. Nu was er inderdaad van alles aan te merken op de defensie, maar Ajax was giste ren een elftal vol tegenvallers en de vetste onvoldoende werd uitgedeeld aan Wesley Sonck, de Belgische aankoop die in Amsterdam zijn draai maar niet kan vinden. Omdat Zlatan Ibra- himovic nog altijd niet hele maal fit is, speelde Sonck tegen NAC in de punt van de aanval, maar hij deed bijna niets goed en straalt steeds vaker moede loosheid uit'. „Het is duidelijk dat hij alleen maar tegen zich zelf speelt. Er komt natuurlijk een moment dat je aan een an dere oplossing gaat denken", waarschuwde Koeman. NAC had gisteren een heel makkelijke middag. Het elftal van Ton Lokhoff was vanaf de eerste seconde heer en meester en kon al na zeven minuten rustig achterover leunen. El mander maakte gebruik van een beoordelingsfout van Julien Escudé en kopte de bal terug op Nourdin Boukhari. De Ajax- huurling legde al zijn gram in een verwoestende uithaal: 1-0. Na die treffer werd de machte loosheid van Ajax steeds pijnlij ker duidelijk. Noch de opnieuw worstelende Van der Vaart, noch Sneijder, Galések of Pie- naar kreeg enige lijn in het spel van de ploeg. Alleen Elmander al had voor rust twee keer moe ten scoren, maar de reacties van Lobont waren de spits toen nog te machtig. Het bleek uitstel van executie, want de totale ontmanteling van Ajax volgde in de eerste twintig minuten na de onder breking. De hoofdrol in de bij- na-slachtpartij was voor Johan Elmander, de Zweed die aan het begin van dit seizoen van Feyenoord werd gehuurd.In de Kuip is Elmander eigenlijk nooit echt serieus genomen, maar tegen Ajax speelde hij on voorstelbaar sterk. Hij zorgde binnen een kwartier voor 2-0 (met de voet) en 3-0 (kopbal) en knutselde in de vijf minuten daarop nóg drie NAC- kansen in elkaar. Omdat Lobont redding op red ding verrichtte, bleef het ver drietige Ajax-spel nog bijna on bestraft ook. Op de blunder van Babos volgde een subtiel doel- puntje van invaller Ibrahimovic (3-2) en hadden de Amster dammers nog meer dan een kwartier om alsnog iets van de middag te maken. In de reste rende tijd kookte het NAC-sta- dion bijna over van emotie en spanning, maar het was type rend voor het Ajax van gisteren dat het niet één echte kans meer kreeg. Toch duurde het tot in bles suretijd voordat NAC zich defi nitief zeker mocht wanen van de winst, in Breda pas de twee de op Ajax in de afgelopen twintig jaar. Stefano Seedorf, ook al gehuurd van Ajax, hield alleen voor Lobont het hoofd koel en zette met een droge in zet een uitzinnig Brabants feestje in gang: 4-2. NAC: Babos; Feher, Schenning, Pen- ders (68. Koning) en Gudelj; Seedorf, Peto en Slot; Diba (74. Engelaar), El mander (73. Boussaboun) en Boukha- AJAX: Lobont; Trabelsi, Escudé (54. Si kora), Yakubu en Maxwell; Galasek, Van der Vaart en Sneijder (46. Ibra himovic); Pienaar, Sonck en Soetaers (70. Wamberto). lie weg e Spurs - Tottenham Hotspur n coach Glenn Hoddle 1 de laan uitgestuurd de tegenvallende resul- de Premier League tot De Spurs verloren vier :es duels en wonnen één kèer. Zaterdag was npton op White Hart sterk. Voormalig inter- I Hoddle, die in het ver- it Engelse elftal al eens jn hoede had, werd in II als trainer aangesteld mde club. Dat was geen Dnder zijn bewind ver- ■tenham 45 van de 104 jgenover 41 zeges. Tech- frecteur David Pleat iddle voorlopig op. |jesse bedrijf Vitesse Directeur Theo irs van Vitesse is bena- >r een tussenpersoon buitenlandse ondeme- de noodlijdende Am- lub wil overnemen, de Brabander is sprake iuze belangstelling, is nog wel in afwach- een vervolggesprek, s voerde in het totaal bongesprekken met de tussenpersoon. Hij euw contact af. Mom- de naam van de be- ïderneming niet noe- door Henk van Weert Rotterdam - PSV had in Mateja Kezman al een formidabele doelpuntenmaker die in het rij tje Romario, Ronaldo en Van Nistelrooij past. Deze week toonde de Serviër nog een kwa liteit die zijn sterke groei als voetballer en persoonlijkheid typeert. Hij wees een aangesla gen PSV de weg. Kezman was na het debacle te gen AS Monaco tegelijk criticus en inspirator van PSV. Met pit tige teksten zette hij zijn elftal op scherp voor de binnenland se topper tegen Feyenoord. De noodkreet van Kezman sorteer de effect. PSV schudde in De Kuip de hoon van zich af door Feyenoord resoluut aan de kant te zetten. Dat Kezman met twee doelpunten de voornaamste bouwstenen voor die zege leg de, sprak bijna vanzelf. Na PSV-AS Monaco nam Kez man zijn verantwoordelijkheid. Hij hekelde in deze krant de mentaliteit van ploeggenoten. „Bang en slap", luidde kort sa mengevat zijn kritiek. Die woorden werden in de kleedka mer niet als een ongepaste aan val ervaren, maar als inspiratie bron gebruikt voor de topper in De Kuip. Kezman gaf zelf het voorbeeld. De spits zette met twee doel punten zijn woorden in daden om, wat zijn positie in het elftal nog sterker maakt dan die al is. Hiddink houdt wel van spelers die op zijn tijd een bommetje gooien. „Kezman heefthet elftal op sleeptouw genomen," vond Hiddink. Kezman vierde ook een per soonlijk succes. Hij maakte uit gerekend in Rotterdam - voor PSV altijd de moeilijkste uit wedstrijd - zijn honderdste doelpunt in Eindhovense dienst. Zijn honderdste was de belangrijke tweede goal van PSV (1-2). De manier waarop Kezman zijn honderdste doelpunt vierde moet de Feyenoord-supporters door het hart gesneden zijn. Hij trok zijn grijze shirt uit en toon de een ondershirt waarop het cijfer 100 stond. „Het feit dat hij dat shirt aangetrokken had, ge tuigt van zèlfvertrouwen," vond Hiddink. „Woensdag tegen Monaco had ik het ook al aan," straalde Kez man. „Ik ben blij dat ik juist hier mijn honderdste gemaakt EREDIVISIE Feyenoord - PSV 1-3 (1-1). 6. Kezman 0-1; 20. Buffel 1-1, 56. Kezman 1-2, 74. Venneg- oor of Hesselink 1-3. Scheidsrechter: Tem mink. Toeschouwers: 42,000. Gele kaart: De Nooijer, Schreuder, Paauwe (Feyenoord), Colin (PSV). NAC - Ajax 4-2 (1-0). 7. Boukhari 1-0, 46. EU mander 2-0, 57. Elmander 3-0, 70. Sikora 3- 1, 72. Ibrahimovic 3-2, 90. Seedorf 4-2. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 16.000. Gele kaart: Feher (NAC). FC Groningen - FC Utrecht 1-1 (1-1). 3. Tanghe 0-1, 22. Salmon 1-1. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 11.743. Gele kaar ten: Elshot, Smit, Landerl, Schoenmakers, Vrede (FC Groningen), Chaiat, Van der Haar, Tanghe en Zwaanswijk (FC Utrecht). AZ - Heerenveen 3-1 (2-1). 12. Elkhattabi 1-0, 43. Knopper 1-1, 45. Van Galen 2-1 (straf schop), 57. Perez 3-1. Scheidsrechter: Wege- reef. Toeschouwers: 7636. Gele kaart: Mans (AZ), Bakkati, Vonk, Samaras (Heerenveen). ADO Den Haag - RBC Roosendaal 1-2 (0-1). 31. Youssouf 0-1, 49. Hofstede 1-1, 77. Mole naar 1-2. Scheidsrechter: Van Huiten. Toe schouwers: 6000. Gele kaart: Razic (RBC Roo sendaal). Vitesse - Roda JC 1-1 (1-1). 28. Mbamba 1-0; 42. Kone 1-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers- 13.000. Gele kaart: Rankovic (Vi tesse), Addo, Brouwers (Roda JC). Willem II - FC Zwolle 2-1 (1-0). 42. Sjoekov 1- 0, 78. Hristov 1-1, 89. Mathijsen 2-1, Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 12.050. Gele kaart- Sjoekov (Willem II), Karl- sen, Van der Haar, Hristov (FC Zwolle) FC Twente - RKC Waalwijk 2-1 (1-0). 2. Si- nouh (eigen doel) 1-0, 48. Boutahar 1-1, 83. Christensen 2-1 Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 12.500. Topscorers: 1. Kezman (PSV) 8, 2. Redan (RKC Waalwijk) 4, 3. Elkhattabi (AZ), Buys (FC Volendam), Buffel (Feyenoord) 3, 6. 18 spe lers met 2. Programma: 27-9: SC Heerenveen-FC Twente, PSV-AZ, RBC Roosendaal-FC Volendam. 28-9: Roda JC-FC Groningen, FC Zwolle-Feyenoord, Ajax-Willem II, FC Utrecht- Vitesse, NEC-ADO Den Haag, RKC Waalwijk- ■NAC. PSV 5 4 1 0 13 15- 5 Ajax 5 4 0 1 12 10- 6 AZ 5 3 1 1 10 10- 5 Willem II 5 3 1 1 10 7- 8 RKC 5 3 0 2 9 9- 6 NEC 5 3 0 2 9 8- 8 Heerenveen 5 3 0 2 9 4- 5 NAC 5 2 1 2 7 8- 6 RBC 5 2 1 2 7 6- 6 Feyenoord 5 2 1 2 7 7- 8 Groningen 5 2 1 2 7 4- 5 Roda JC 5 1 3 1 6 6- 6 FC Twente 5 2 0 3 6 6- 9 FC Utrecht 5 1 2 2 5 4- 5 Volendam 5 1 1 3 4 6- 8 Vitesse 5 0 2 3 2 4- 8 ADODenHaag 5 0 2 3 2 3- 7 FC Zwolle 5 0 1 4 1 1- 7 Mateja Kezman springt in de armen van Jan Vennegoor of Hesselink. Vennegoor heeft PSV op een 1-3 voorsprong gezet. Foto: ANP/Ed Oudenaarden heb. Het is extra mooi om zo iets tegen een grote tegenstan der als Feyenoord tot stand te brengen. We hebben vandaag laten zien dat we wel degelijk goed kunnen voetballen en dat onze ploeg veel kwaliteit heeft." „De laatste paar dagen zijn zwaar geweest. Het waren war me dagen in de kleedkamer. Ie dereen heeft geleerd van wat ik in dat interview gezegd heb. Vandaag was bij PSV niemand bang om te spelen. Iedereen wilde de bal hebben. Die men- Coruna tonen." Kezman begon de wedstrijd met een incident. Gérard de Nooijer maaide in de 6de mi nuut met een onbesuisde actie de benen van de PSV'er weg. Kezman was woedend en klem benen de hals van de Zeeuw even af. „De Nooijer is gek. Wat hij deed had niets met voetbal te maken. En wat ik deed? Een kleine, kleine vorm van natrap pen, ja. Maar ik had mezelf on der controle. Ik had geel moe taliteit gaan we straks ook in La de op de grond liggend met zijn ten krijgen, maar hij rood." EERSTE DIVISIE Topscorers: 1. Huntelaar (AGOW Apel doorn) 8, 2. Dijkhuizen (TOP Oss) 7, 3. Van den Bergh (Sparta) 6, 4. El Ham- daoui (Excelsior), Yildirim (Go Ahead Eagles) 5, 6. Jans (WV-Venlo), Ommei (Stormvogels/Telstar), Douglas (Hera cles Almelo), Jansen (FC Den Bosch), Michels (FC Den Bosch), Rose (Hera cles Almelo), Koevermans (Sparta) 4. programma: 26-9: Cambuur L.-TOP, MW-Helmond Sport, Haarlem-Emmen, Eindhoven-Excelsior, De Graafschap- AGOW, BV Veendam-Stormvogels Tel star, FC Den Bosch-VW. 28-9: Sparta- FC Dordrecht. Pierre van Hooijdonk en Frank de Boer ondergedompeld in de passie van Galatasaray-Fenerbahce I Wiche -Tanks, tragiek en Irie. Het is niet de be- fe derby, wel de heetste, ray contra Fenerbahce. [ond Istanbul. Ofwel •er contra Pierre van Ik. Koele Hollanders in an van voetbal. „Ze zijn g. Maar de zaak kan zó slik. Hoektanden Is stiletto's in het zes keer. Woest en nen is de terriër die le sintelbaan van het llimpiyat Stadion, op eloze prooi stort. Nu al iting? jjagend zijn de trucs Iruchte Turkse furie, jl rond voetbalwed- xplodeert, moeten 13 De terriër is een goed- SÉ: politiehond, de prooi agent met een huls s rm. De voorstelling ,nt in den treure opge- wel voor het leger Ga- fans (60.000) als het njch afgesloten Fener- n k (4000 man). Dit is 0 W een derby, dit is van culturen. Het def- :r asaray, oogappel van egen volksclub Fener- Wel, de staat van be- 5000 ME's en blauwe njn aangesleept. Com- r,a tanks en waterkanon- loc. ^%e van Hooijdonk, met 3 als Celtic-Rangers Pja-Porto op zijn naam groentje, staat deze He Waarheid perplex. ®|)ahce-bus mist de af- 3nj krankzinnige chaos -peperdure Olympisch PHat is gedumpt op een Ijke plek. Een groot dwingt de net verkeer op de vier- honderden meters r ^Daarna moet de bus feeitenpad, door een de|ngroeve, naar de are na klimmen. De spits filmt alles met zijn mobieltje. „Ongeloof lijk. Zoiets maak je toch nooit meer mee? Dit zijn de momen ten die je later terug wil zien." Ook Frank de Boer, overbodig bij Barcelona en gered door Ga- latasaray, waant zich in dui- zend-en-één-nacht. Spaans temperament is heet, Turks temperament heter. Istanbul, een hallicunerende smeltkroes van vijftien miljoen zielen, is geen stad om af te bouwen. „Ik ga echt niet in mijn eentje in de grote Bazaar winkelen. Gekken werk. Mensen klampen je vast en roepen direct de naam van hun favoriete club. Ze zijn niet lastig, maar het kan ook zó ont ploffen. Zeker als ze het gevoel hebben dat hen onrecht is aan gedaan." Ontsnappen aan de waanzin is onmogelijk. Heel Turkije heeft toegeleefd naar de 344ste versie van de Moeder aller Derby's. Krartten en televisie maken het volk gek, met het vergrootglas op de wedstrijd in de wedstrijd: Frank de Boer contra Pierre van Hooijdonk. De fantasie reikt zeer ver. Eén journalist be schreef in geuren en kleuren hoe beide internationals, in het vliegtuig na Tsjechië-Neder- land, zich verloren in een Turks kaartspel. De Boer won. Schreeuwende kop: 'Eerste slag voor Galatasaray'. Goed nieuws voor Neerlands recordinterna tional, die de slag met de media nog lang niet gewonnen heeft. Na de Champions League-wed strijd tegen Juventus, (1-0) ver lies, werd hij door de Turkse Youri Mulder afgemaakt. Het is zwart of wit, geen tussenweg. Pierre van Hooijdonk heeft een heel andere status. De Brabant se publieksmenner is al een cultheld bij de fans van Fener bahce, die betoverd zijn door zijn exportproduct: de vrije trap. De meest recente werd deze week uitputtend op de Turkse buis getoond: een won derlijk bananenschot in de tou wen, zowat vanaf de hoekvlag. Pi-Air is 'hot' in Istanbul. En wil dat weten ook. Voor elke wed- Pierre van Hooijdonk zet Frank de Boer opzij. Foto: AP/Osman Orsal strijd maakt hij, vol overgave, een Lee Touwers-achtige zwaai met zijn ellebogen naar het blauw-gele legioen. Al was dat even wennen. „De eerste keer wuifde ik vriendelijk met mijn hand, maar dat pruimen Ze hier niet. Ze eisen passie hier. Dat ligt me wel." Passie is er deze zondag volop, brille veel minder. Veertig mi nuten lang is de Turkse bui en ruzie een draak van een wed strijd. Erbarmelijk spel, grove dekkingsfouten en geen enkele vloeiende combinatie. Ook de Nederlandse tandem deelt in de malaise. Van Hooijdonk sleurt en bikkelt als altijd, maar laat te veel ballen van zijn voet springen. Twee grote kansen (vrije kopkans en geblokt schot) leveren niks op. Frank de Boer, fraai aangekondigd als Francis- cus de Boer, hoeft niet bang te zijn voor een diarree-aanval. De 33-jarige routinier speelt sober als een jaren-zeventig-libero en showt nauwelijks zijn lange pass. De wedstrijd dreigt, ongekend fenomeen in Istanbul, dood te bloeden. Totdat de vlam vlak voor en na rust alsnog in de pan slaat. Binnen negen minu ten staat het 2-2. Met, dus toch, een hoofdrol voor Van Hooij donk. Met een snoekduik scoort hij de tweede goal van Fenerbahce, nadat De Boer eer der de bal heeft verspeeld. De tribunes ontploffen, maar echt dreigend wordt het pas in de zinderende slotminuten. Eerst mist Van Hooijdonk een droomkans, vervolgens slaat zijn ploegmaat Luciano in de eigen zestien de bal met de hand weg. 65.000 toeschouwers zien het, minus de scheids. Complete anarchie! Onder een haag van schilden vlucht de man de spelerstunnel in. Hij is na afloop de meest ge zochte persoon, door het jour naille. Evenals De Boer en Van Hooijdonk. Het duo wordt ach tervolgd door camera's, maar .weten elkaar toch te vinden. De Boer dolt Van Hooijdonk, om- dat-ie na een onbedoeld hakje van zijn landgenoot moest uit vallen. De laatste geeft een kat terug en is plots verdwenen. Naar buiten, waar de 4000 Fe- nerbahce-fans drie uur moeten wachten voor ze weer naar huis mogen. Als een cheerleader veert Van Hooijdonk voor het blauw-gele vak op en neer. De uitslag van Feyenoord-PSV, per sms ontvangen, is hij even ver geten. Pi-Air heeft een nieuw Legioen gevonden. „Ik snak al weer naar de volgende derby." RKC-keeper Sinouh kan wel huilen door Fardau Wagenaar enschede - RKC-keeper-Khalid Sinouh speelde zaterdagavond de hoofdrol in de wedstrijd te gen FC Twente. Normaal houdt de showman daar wel van, maar dit keer kon het hem ge stolen worden. Hij kon wel huilen. Na afloop van de wedstrijd FC Twente- RKC (2-1) liep Khalid Sinouh (28) weer over het veld. Dit keer om met scheidsrechter Koop man de beelden van hét mo ment van die avond voor de ca mera van Studio Sport terug te kijken. Het Arke Stadion als duister decor. De bewuste grensrechter Pool was er niet bij, die mocht volgens de regels niet praten. „Ik ben verant woordelijk, daarom sta ik hier", zei Koopman. Hij zag de beel den en schudde zijn hoofd. „Dit was geen doelpunt." In een smetteloos wit keepers- tenue liep RKC-keeper Sinouh nonchalant richting zijn goal. De wedstrijd tegen FC Twente was amper anderhalve minuut aan de gang. Hij kreeg een te rugspeelbal van Serginho Gree ne, probeerde de bal stoer ach ter zijn standbeen te kappen, maar de bal gleed onder zijn voet door en rolde richting de doellijn. Een domme actie, vond de keeper achteraf. „Ik ben soms te makkelijk. Maar ik zag totaal geen gevaar, had alle tijd om de bal voor de lijn weg te halen. Als dat niet zo was ge weest had ik een sliding ge maakt." Gejuich op de tribunes, spelers van Twente die bij elkaar in de armen sprongen. Sinouh keek verbaasd op. „Wat is hier aan de hand, dacht ik. Een doel punt? Nee. Dat kon niet. Dat was niet zo. De grensrechter kon dat van zijn positie hele maal niet zien. Ik kon wel hui len. Iedereen gaat denken dat ik het niet kan, maar ik kan het wel. Ieder mens maakt fouten, ik ook, maar ik maak geen blunders, nooit." De Twente-aanhang genoot van de „afgang" van de show man. „Sinouh maak de goal olé, olé", zongen ze. En: „Er staat een spits in de goal, ja, ja een spits in de goal." Maar dat was niet de reden dat Sinouh zich onzeker voelde. „Dat het pu bliek dat zingt hoort erbij. Dat vind ik zelfs fantastisch. Ik voel de me rot om mijn ploeggeno ten. Ze maakten me verwijten, en terecht, want ook al was het geen doelpunt, we stonden wel met 1-0 achter." Na de wedstrijd liep FC Twen- te-keeper Jelle ten Rouwelaar op de onfortuinlijke keeper af om hem de hand te schudden. De rest van Twente volgde hem. Ook zij wisten dat het doelpunt geen doelpunt was. Samen met arbiter Koopman bekeek Sinouh de beelden nog eens en nog eens. „Moetje nou eens kijken waar de grens staat, moet je eens kijken! Hij kon het vanaf daar niet eens zien." Koopman knikte. „Hal is on menselijk om alles aan een scheidsrechter over te laten. Bij tennis heb je overal van die ap paraatjes, die piepen als een bal over de lijn gaat. Dat moet in het voetbal ook." Sinouh was het voor het eerst die avond met hem eens. „Het ergste is nog dat die spits van Twente, die N'Kufo, het belangrijkste aandeel had in de tweede goal. Die man kreeg vorige week rood, op de beelden was te zien dat hij een klap uitdeelde, maar hij werd niet eens geschorst!" Sinouh beleefde zijn absolute dieptepunt van het seizoen en was er kapot van. Tien jaar zat hij op de bank, eerst bij HFC Haarlem, daarna bij SC Heeren veen en de afgelopen vier sei zoenen bij RKC. Door het ver trek van eerste keeper Rob van Dijk naar PSV, kreeg hij einde lijk zijn kans. „Ik heb zo lang gewacht, ik wil Nederland wat laten zien. Ik wil niet de man van de blunders worden, want die ben ik niet."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15