REGIO Over wethouders, ambtenaren en een lieftallige echtgenote Het bloed sijpelt uit Annemarie's hand Fasten your skiboots. 'Je gaatje eigen ne toch niet bevuilen SHIATSU-MASSAGE Turkije 0906-9850 50c/pm 0906==9654 Transavia Transavia.nl Cel in na slaan baas 'Foute' fietsen in Voorhout weg Lisse: één loket voor zorgvragen Katwijkse wethouder zet werk- en privébeslommeringen op internet Vuil ruimen in park Rusthol HDC973 maandag 22 SEPTEMBER 2 (advertentie) (advertentie) Verzekeringen, hypotheken en geldzaken Geld nodig? 074-2568440. Damhuis Financieringen B.V. Onderhoud en reparaties KLUSSENTEAM b.z.a. (onderhoud, renovatie,verbou wen enz. Tel06 - 21674125. Cursussen en opleidingen CURSUS HAARKNIPPEN voor iedereen! V a. 29 sept, in Uw regio 10 avonden CERTIFICAAT. Brochure: www.selfline.nl Tel.: 070-320.17.80. Parttime beroepsopleiding Amersfoort - Amsterdam - Breda - Nijmegen Brochure 024-3556736 ofwww.shiatsu-massage.nl. Betaalbare MAKELAARDIJ o.g. cursus in uw buurt: www. ipd-opleidingen.nl 030 - 2447730. Betaalbare cursus BOEK HOUDEN Tel: 030 - 2447730 www.ipd-opleidingen.nl Stichting SOL Opleidingen PDL in 3 mnd./dagopleiding 072-5729000 fax 5729002. Brazilië Rhythms of Bahia Heerlijke 16-daagse rondreis door dit kleurrijke en levendige gedeelte van Brazilië. I.s.m. Air Holland nu vanaf slechts 1049. Vertrek van november tot en met april. Bestel de gratis reisbeschrijving HW 43.024/025: 073-5 999 999, www.kras.nl of reisbureau KRAS Kanaalkade 28 in Alkmaar Verzamelingen Gestopt met POSTZEGELS verzamelen? Verzamelaar komt bij u langs. 0299-621339 Heerlijke 8-daagse rondreis naar o.a. Fethiye, Efeze, Dalyan en Pamqkkale. Vertrek in september en oktober. Inclusief dagelijks ontbijt en diner. Vanaf slechts 379 Bestel de gratis reisbeschrijving HZ 42.608: 073-5 999 999, vYww.Kras-n) of reisbureau KRAS Kanaalkade 28 in Alkmaar Adverteerders opgelet een SPRINTER is zo gezet! Viva Mexico Grandioze 16-daagse rondreis door het land van de Maya's. Ontdek Chichén Itzé, Mexico- City, Tulum en Uxmal. I.s.m. Air Holland, nu vanaf slechts 998! Vertrek van november tot en met april. Bestel de gratis reisbeschrijving HW 43.021: 073-5 999 999, www.kras.nl of reisbureau KRAS Kanaalkade 28 in Alkmaar Onroerend goed gevraagd TE KOOP GEVRAAGD: verhuurde appartementen, flats, (eengezins-)woningen, winkels en bedrijfsruimten. Eventuele afwikkeling binnen 24 uur. Aanbiedingen aan: Metterwoon Vastgoed B.V. Tel.: 070-3544300, fax 070-3525124. SPRINTERS Tel. 072-519 68 68 Verhuizingen en inboedels ERKEND Verhuisbedrijf Jan van Duuren B.V. Telefoon 071 - 522 59 99 Tevens pianotransport Internet: www.janvanduuren.nl Rijscholen Verkeersschool Tempo: Starterspakket €199,- Autorijlessen €28,- Motorrijles €32,- Ook automaat-, aanhanger-, vracht en busies. Leiden tel: 071-5122046, Den Haag tel: 070-3469391Zoetermeer tel: 079-3212132. Kijk ook op: www.riitemDo.nl Contactclubs RIJNDIJK 59 Hazerswoude Sex, relax en massage. Vrij entree; ma t/m vr van 11.00-24.00 u. Tel. 071-i 3412579. www.rijndijk59.com! KAMAGRA Erectiepil 100 mg in strip 20 stuks €75,- levering! binnen 2. uur. 06 - 27580737. 071-4080712 24 u. p.daq de nieuwste dames Erotieklijnen Voor je het weet in EXTASE 0906 - 9688 (50 ec/pm) Opwinding nodig....wacht niet langer. NO nonsense LIVE-SEX II (0.6epm) binnen 3min. komen Chambéry Innsbruck Salzburg Enkele reis, exd. belastingen, wijzigingen voorbehoudt of 020 406 0 406 den haag/noordwijk - Een 31- jarige man uit Polen die op een camping in Noordwijk een landgenoot in elkaar trapte, is door de rechtbank in Den Haag veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk. De man was naar Nederland geko men om hier illegaal huizen te renoveren. Toen het salaris uit eindelijk minder bleek te zijn dan hem was beloofd, kreeg hij ruzie met zijn baas. Hij sloeg hem meerdere malen in het ge zicht en gaf hem een knietje. Toen de, eveneens uit Polen af komstige, baas op de grond lag, gaf de man nog een paar trap pen na. De officier van justitie achtte de feiten bewezen en eiste acht maanden cel waarvan drie maanden voorwaardelijk. De rechtbank besloot om een groter deel voorwaardelijk op te leggen. voorhout - Vijf minuten eerder van huis, de fiets in het rek of in de kluis. Zo luidt het motto waarmee de politie te Voorhout het probleem van (brom) fietsen die buiten de rekken of de fiets kluizen staan, wil aanpakken. Voorlopig gebeurt dat nog met de zachte hand, maar dat duurt niet lang meer. Vanaf morgen krijgen verkeerd geplaatste tweewielers een waarschu- wingslabel en met ingang van dinsdag worden die (brom)fiet- sen opgeruimd. Als dat het ge val is, kost het de eigenaar 10 eilro om op vertoon van een geldig legitimatiebewijs én de sleutel van het rijwiel het eigen dom weer terug te krijgen. Het is niet de eerste keer dat Voor hout fout geparkeerde fietsen rond het station weghaalt. De actie is vorig jaar ook al een keer gehouden. lisse - Waar kan ik terecht voor een ander huis, een uitkering of een aanpassing in mijn huis in verband met mijn handicap? Voor al dit soort vragen gaat Lisse een vraagcentrum in het leven roepen zodat Lissenaren een beter inzicht krijgen in het aanbod van zorginstellingen. Het gaat om één loket waar al lerhande vragen over huisves ting, sociale dienst, zorgaanbie ders en diverse dienstverlening instellingen worden beant woord. Volgens wethouder De Roon bestaan er meer van der gelijke vraagcentra in het land. ,,Wij hebben daarom een werk bezoek gebracht aan de ge meente Spijkenisse en dat was heel informatief en nuttig." Het vraagcentrum is vooral be doeld om oudere Lissenaren een beetje op weg te helpen. De Roon: „We hebben gemerkt dat het voor veel ouderen steeds onduidelijker wordt waar ze met specifieke vragen over zorg, huisvesting en andere za ken naar toe moeten. Verder kunnen ook andere lissenaren daar terecht voor eenvoudige zaken als aanvraagformulie ren." Het loket is niet alleen een smeermiddel voor een beter contact tussen gemeente en be volking maar moet andere diensten, die nu vaak met men sen met verkeerde vragen wor den geconfronteerd, onüasten. De gemeente hoopt dat er door het vraagcentrum een beter in zicht ontstaat in het aanbod van zorginstellingen. Het is de bedoeling dat het vraagcen trum in 2005 in gebruik wordt genomen. door Saskia Buitelaar katwijk - Geen liefdesperike len, geen identiteitscrises. Zo dramatisch en onthullend als Bridget Jones' Diaries is het bij lange na niet. Maar geinig is-ie wel, het dagboek dat de Kat- wijkse SGP-wethouder Wim van Duijn dagelijks bijhoudt op internet. Je hoort nog eens iets over het opruimgedrag van wethouder Jan Post. Op 26 augustus ging de wet houder met zijn weblog van start. Het zal wel zoeken zijn naar wat hij moet melden, ver wacht de wethouder/verpleeg huisarts die ooit droomde van een carrière in de journalistiek. Maar dat blijkt mee te vallen. Alhoewel hij zich elke avond even tot het klusje moet zetten, komen de verhalen vlotjes uit zijn pen. Vandaag is het zoals altijd op dinsdag 'college-dag'. Vanaf half negen zijn we bezig met het afhandelen van de agenda. Jan Post is ziek, maar wil graag ge beld worden wanneer de begro ting 2004 aan de orde is. Pas om kwart voor een is de verga dering afgelopen. Gauw een hapje thuis eten. 's Middags overleg met het Management team, een overlegje tussendoor, de parafenpost met de college voorstellen en nota's lezen ter voorbereiding voor overleg mor gen. Zo vullen de dagen van de wet houder zich met besprekingen over onderwijs, gezondheids zorg, dualisme, de GGD en het generaal pardon voor de asiel zoekers. Gesprekken met fysio therapeuten, burgers met pro blemen en schoolbesturen. Zelfs een rondleiding langs parkeergarages aan twee wet houders uit Oud-Beierland staat in de agenda. En' dan ook nog elke week een paar uur dokteren. Vanmorgen, zoals altijd op vrijdag even naar het verpleeghuis. Dat moet ik nu eenmaal bijhouden, want anders raak ik mijn registratie als verpleeghuisarts kwijt. Om half tivaalf arriveer ik dan meestal op het gemeentehuis om de lokale perikelen in te duiken. Van Duijn doet nog veel meer dan hij in zijn dagboek bij houdt, maar dat komt allemaal niet op het net. Hij vertelt meer niet dan wel. „Ik wil natuurlijk geen zaken onderuit halen die nog niet naar buiten mogen." Fantasierijke lezers zien hun wethouder doedelzakspelend in Schotse rok als hij schrijft over het negatieve imago van Katwijk als behoudend christe lijk vissersdorp. Ik vraag me af of dat nou zo verkeerd is, juist ook in toeristisch perspectief Toen ik deze zomer in Schot land op vakantie was, waren juist de cultuurhistorische plaatsen en gewoonten toeris tisch heel aantrekkelijk. Veel goed onderhouden kastelen, Highland Games, doedelzak- spelende Schotten in kilt etc. Ook een wethouder heeft wel eens een baaidag, blijkt. Het is een wat sombere, regenachtige dag. Enigszins 'geplaagd' door een verkoudheid al een paar dagen, brengt mijn lieftallige echtgenote Florence mij met de auto door een bui heen naar het gemeentehuis. Niet dat Van Duijn altijd in een gespreid bedje thuiskomt. Na het afscheid van onze collega's moet ik me spoeden naar huis. Mijn vrouw Florence heeft een broodmaaltijd van de vrouwen vereniging Damaris. Ik moet de kinderen opvangen, het autoga ragebedrijf komt mijn auto op halen, de kinderen moeten naar bed gebracht worden, de weblog gauw schrijven en dan weer snel naar de verjaardag van mijn zwager toe. Over onthaas ten gesproken... Thuis vinden ze het wel grap pig om de beslommeringen van paps en manlief op inter net terug te lezen. Op het ge meentehuis in Katwijk kijken ze ondertussen twee keer uit voordat ze iets zeggen Wim van Duijn. Voor weten prijken ambtenai collega-wethouders met en toenaam op het intern Alleen wethouder Post vraagt er gewoon om. De neelskantine bestaat 12,1 Als college hebben we nodiging gehad om daai daag onze lunch te gebr Ik weet trouwens niet ha wend Jan Post thuis wori zijn vrouw, maar de tafel men, daar wilde hij de j gezel van het college nu m zadelen! Ja, ja. Wie zijn nieuwsgierighei langer kan bedwingen: 1 www.sgp-katwijk.nl vo weblog van Van Een brandweerdemonstratie maakt altijd indruk als je zelf nog niet zo groot bent. Foto: Taco van der Eb door Rob Onderwater rijnsburg - En dan is er ineens bloed. Voor kinderen normaal gesproken het sein om in huilen uit te barsten, maar Annemarie Leeuwenburg geeft geen krimp. Terwijl haar hand toch rood kleurt. Het meisje lacht en roept bewonderend 'waauuw'. Het is namelijk allemaal nep. De EHBO in Rijnsburg geeft de kinderen deze zaterdag een bijzonder sou venir mee: een bloedende hand. Het is net echt. Dat blijkt even later als een 'slachtoffer' uit een auto wordt gehaald. Dat gaat gepaard met allerlei toeters en bellen. Een auto wordt compleet ontman teld door de brandweer. Het dak wordt weggesneden en dan wordt een vrouw op een bran card uit het voertuig getild. Ze bloedt. Ze bloedt hevig. De am bulancedienst ontfermt zich over haar. De kinderen op het Burgemeester Koomansplein bekijken het tafereel met open mond. Dan staat de 'doodgewaande' vrouw ineens op. Ze is springle vend. Het is allemaal spel, maar maak dat een tweejarig meisje wijs. Als Jacqueline zich niet meer in haar rol van slachtoffer hoeft te hullen, is kleine Sandra nog danig onder de indruk. Ze is er heilig van overtuigd dat de nepwonden echt zijn. Ze barst bijna in tranen uit. Haar moe der drukt Sandra op haar hart dat het toneel is. Maar het meisje twijfelt. Ze draait het hoofd weg. Rijnsburg viert het jaar van de veiligheid. Het leek de gemeen te na zes jaar een goed idee om daar weer een veifigheidsmarkt aan te koppelen. Dat gebeurde eerder in 1996. Het is een prachtige dag om de Rijnsburg- se bevolking te laten zien wat er allemaal met veiligheid te ma ken heeft. Het bloemendorp heeft de zaken grondig aange pakt op het plein voor het ge meentehuis. Burgemeester Arie van der Lee kijkt goedkeurend naar de acti viteiten, waaraan zijn vrouw ook meedoet. Ze is vrijwilligster bij de Stichting Graag Gedaan. Die staat ouderen met allerlei klusjes ter zijde. De vraag wat Graag Gedaan met veiligheid heeft te maken, wordt beant woord door Joke Busschots, een van de organisatoren van de markt. „Ouderen voelen zich onveilig als ze geen familie meer hebben. Dan komen ze in een isolement en dat geeft de ouderen thuis een onveilig ge voel. Huisbezoeken van vrijwil ligers van die stichting nemen dat gevoel weg." Eerder dit jaar trokken raads- en collegeleden het dorp in om 'onveilige' plekken te bekijken. Uit onderzoek bleek dat Rijns burgers zich onveilig voelen als grote groepen jongeren sa mendrommen bij een hang plek. Het was een van de rede nen om een ambtenaar 'veilig heid' te benoemen. Als de bur gers een klacht doorgeven, komt de ambtenaar in actie. Hij neemt poolshoogte als bijvoor beeld als jeugd zich heeft be zondigd aan vandalisme. Naast de voorspelbare aanwe zigheid van politie en brand weer, is ook de landmacht ver tegenwoordigd. De twee solda ten lijken vreemde eenden in de bijt. Wat hebben zij te zoe ken in Rijnsburg? De organisa tie wilde het thema deze keer breed trekken. De Koninklijke Landmacht moet de burgers een gevoel van sociale veilig heid geven. Vandaar. Alleen de Stichting tegen Zinloos Geweld schittert deze middag door af wezigheid. En dat terwijl op de basisscholen juist veel actie was gekoppeld aan deze organisa tie. Het mag de pret niet drukken. De hele dag stromen er mensen naar de demonstraties, waar vooral de jeugd grote belang stelling voor toont Zoals bij voorbeeld de 'Meetkeet', waar normaal gesproken tijdens sta pavonden het alcoholpromilla ge wordt gemeten. In plaats van 'meten' worden alcoholvrije cocktails uitgedeeld om aan te duiden dat het leven zonder al cohol ook prettig kan zijn. En het is natuurlijk kicken als je van een brandweerman mag spuiten op een auto. De vraag is of de boodschap is overgeko men bij de Rijnsburgse burgers. Want de bedoeling van de markt is om de bevolking dui delijk te maken dat ze zelf ook wat aan veiligheid kan doen. Busschots: „Dat is moeilijk te peilen, in elk geval hebben wij ons best gedaan." door Margrit Tibboel sassenheim - De Sassenhei- mers hebben er nooit een ge heim van gemaakt. Ze zijn trots op hun park Rusthoff. En daar hebben ze alle reden voor. Zeker nu de voormalige voortuin van de familie Char- bon er na de recente opknap beurt keurig verzorgd bij ligt. En dat moet zo blijven vinden ze. Waakzaamheid is dus gebo den. Want verloedering ligt, zoals in ieder openbare plant soen, constant op de loer. „En zo ver moet het niet komen." R. van Elburg, vice-voorzitter van de Stichting Beheer Park Rusthoff toog zaterdagmorgen met een twintigtal vrijwilligers naar het park. Uitgerust met harken, bezems, grijpers en een flinke voorraad plastic zak ken. Het loopt tegen negenen. Een tijdstip waarop de honderden eenden die in het park huizen er het rijk alleen hebben. Op een enkele wandelaar in het gezelschap van zijn viervoeter na. Maar daar komt verande ring in als de vrijwilligers aan de slag gaan. Ze zijn in zes groepen verdeeld en binden onder leiding van een 'blok hoofd' de strijd aan met zwerf vuil en rondslingerend dood hout. Van Elburg heeft post gevat bij een van de tientallen nieuwe banken. Terwijl hij met preci sie de resten van wat er door parkbezoekers is geconsu meerd verzamelt, legt hij uit wat de beweegredenen zijn voor de rigoureuze schoon maakbeurt. „Het park is ons visitekaartje. Niet verwonder lijk dus dat we dat onberispe lijk willen houden." Wie de boosdoeners zijn die verantwoordelijk zijn voor de troep? Van Elburg is er de man niet naar om met de beschul digende vinger naar de jeugd te wijzen die volgens het me rendeel van de Rusthoffbezoe- kers debet is aan de rommel. Hij formuleert voorzichtig: „Het gaat om een, laten we zeggen, nonchalante groep. Die is anoniem bezig en ruimt zijn eigen rotzooi niet op." De vice-voorzitter die dagelijks in het park te vinden is, spreekt de overtreders er regel matig op aan.Af en toe kan ik rekenen op een grote bek, maar overwegend valt het wel mee. Als je het maar op de juiste manier aanpakt. Dan is er goed met hen te praten." Bij de schooltuinen is Tiny Vermey bezig. Op verzoek opent ze haar grijze plastic vuilniszak. Ze heeft eer van haar werk. Een metalen i poot, piepschuim, glas, i blikjes en een zakje hasj nu toe de opbrengst. Uiti zat er vanmorgen niet i kent ze spijtig. Maar ze|| het er graag voor over. „Ik werk voor de Stichtin - zijn Ouderen. De bej< i genieten hier gigantisch, i ze willen wèl een schoi veilig park. En daarvoor hier." Voor de achterlatei het afval heeft ze geern woord over. „Je bevuilt je I nest toch niet." Tiny mening dat de daders d< i zullen worden van huns wangedrag. „Ze kunneil hier straks met goed f c niet meer vertonen. 0é manier kunnen ze ook n i het park profiteren. Jan; voorspelt ze. Ook Jan van der Geest ht een 'voorraad ongereget elkaar gesprokkeld. Nete Elburg doorkruist hij da het park. De bewoner Rusthofflaan gaat binne al te lange tijd op vrijwill j sis optreden als toezicl der. „Dan krijgen wit body-warmer met he i schrift 'parkwachter'. Be I heid hebben we niet, m stralen wel meer autorit Bovendien kunnen v1 nummers van bromfiets 1 hier in de fout gaan, n< i De politie kan er in ee stadium wat aan doen." i Bij de vijver is de 13-jari t rieke Faber ijverig in d< i De leerlinge van het Rij Lyceum is een opvallen i schijning in de groep v i gers van overwegend n bare leeftijd. Ze heeft, tei het water en de wallenk speurt naar rommel, eeit visie op de vervuiling, gens mij moeten er spri prullenbakken komen park", merkt ze praktis „Dan wordt iedereen gewezen naar de plek v de spullen kwijt kunne als in de Efteling. Dat 11 een prima oplossing.i Tegen twaalven zit he t De zakken worden dti Voorhoutse firma Heen die de straatreiniging ie senheim voor haar re< neemt, opgehaald. Dec stemt de twintig schcf kers zichtbaar tevreden de leden van de Stichtil heer Park Rusthoff zijn i nopjes. Van Elburg: „Nij schoonhouden van onii we park Rusthoff kun vroeg genoeg beginnet ders wordt het van kwi erger. Om dat te voois zullen we deze actie d! ieder half jaar herhalen.' t

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10