SJC hoopt op een 'Volendammetje' SPORT Pikorde Masters lijkt nog niet aangetast Leden KRV voor fusie met MVKV Michael Verver: 'Op papier is de selectie sterk genoeg' ijn Witteman debuteert in selectie Or Tevredenheid bij AZC ondanks nederlaag MASTERS zaterdag 20 SEPTEMBER SPORT &SPEL BILJARTEN door Anton Diedrich noordwuk - Volendam kon het. Jaren achter elkaar. Maar UVS bijvoorbeeld niet. Dit seizoen moet blijken of SJC het kan. De Noordwijkse club wil na de de gradatie van vorig seizoen met een weer terugkeren in de eerste klasse. „Met onze kwaliteit móét dat het doel zijn", zegt Michael Verver {32). De aanvoerder is er zelf, na twee rode kaarten bin nen een week, zeker anderhalve maand niet bij. De selectie van SJC is behoorlijk versterkt. Op papier, althans. Patrick Kamperveen, Patrick Scheurwater, Alan Campfens, dat zijn in deze regio voetbal namen van formaat. „Als je daartussen kunt kiezen, dan weet je dat je een goede ploeg hebt. Daarom moet het dit jaar gebeuren", zegt Verver. Maar van die brede selectie die de Sint Jeroens Club op papier heeft, is in de praktijk alweer wat minder over. Verver krijgt een lange schorsing aan zijn broek en afgelopen zondag kreeg Michel Roest een rode kaart en ook zijn schorsing komt deze week binnen. Verder zijn Arthur van Orssagen, Wim de Ridder en Paul van de Berg geblesseerd. Al een aardige lijst, na twee wedstrijden in het sei zoen. ,,De hele voorbereiding is zo'n beetje aan flarden", beseft Ver ver. „Dat team staat er voorlo pig even niet. Maar er zijn nog genoeg jongens die de kar kun nen trekken. Er wordt keihard getraind, en als de instelling goed is, dan horen we te win nen." Juist daar ontbrak het aan, afge lopen zondag. SJC verloor ver rassend van VCS. „De instelling was erg matig. We hadden een week eerder vrij eenvoudig ge wonnen en dachten: dat lukt wel even. Maar juist de jongens die normaal gesproken balvast zijn - Roest, Kamperveen en ik zelf - draaiden slecht. We verlo ren duels op het middenveld. Steeds nét even te laat, of een bal die van je voet springt en hup, je bent hem weer kwijt. Dat was heel frustrerend." In Michael Verver: „Met dit team had je makkelijk meegekund in de eerste klasse, dan waren we echt niet gedegradeerd." Archieffoto: Hielco Kuipers zijn ijver om de bal terug te ver overen, maakte Verver een sli ding waarbij hij de tegenstan der van achteren raakte. „Een terechte rode kaart", oordeelt hij zelf. „Die van een week eer der, in de beker tegen Meer burg, vond ik wat zwaar ge- SJC- Den Hoorn zondag 14.00 uur straft. Maar je doet er nu niks meer aan." In zijn veertien jaar lange voet balcarrière kan Verver zich niet herinneren wanneer hij ooit eerder in één keer rood heeft gekregen. „Wel eens twee keer geel. Maar nu dus twee keer binnen een week meteen rood, tja, voorlopig zal ik de jongens moeten aanmoedigen vanaf de kant."Zijn voetbalcarrière bracht hem van Roodenburg via Lugdunum naar SJC. „Bij Roodenburg hadden we toen die gouden lichting met Patrick Kamperveen, Marcel Ijzen- doom, Henkie Buin. Een prach tig elftal. En bij Lugdunum speelde ik samen met jongens als Kees van Tongeren, Hans van As en Harm de Vos. Een echte vriendenploeg." Het viel uit elkaar, Verver kreeg een Noordwijkse vriendin en ver huisde naar de badplaats. Hij besloot daar dan ook maar te gaan voetballen en gaat nu zijn vijfde seizoen in. „Kijk eens om je heen, qua po tentie is het toch perfect? Alles is er. Twee wetravelden, als je eens anders wilt trainen is het strand ook dichtbij, de busi nessclub draait goed. De hele accommodatie is gewoon hoofdklassewaardig." Nu het team nog. Met al die grote na men, vol hoofd- en eerste klas se-ervaring, moet SJC hogerop dan de tweede klasse, vindt ook Verver. „Vooral ook om volgend jaar weer tegen WSB te kunnen spelen." Die rivaliteit tussen SJC en de Noordwijkerhoutse vereniging leeft echt, zegt Ver ver. „Vorig jaar stonden hier achttienhonderd man te kijken. Een sfeertje, echt prachtig. En Marcel IJzendoorn, een van mijn beste vrienden, staat nu daar onder de lat. We hebben het er onlangs nog over gehad, dat we volgend seizoen tegen elkaar willen spelen." De tijd dringt, namelijk. Verver is al 32, en zodra je de dertig passeert, gaan mensen vragen hoe lang je nog doorgaat De geboren Leidenaar beant woordt die vraag gelaten: „Dat bekijk ik volgend jaar wel weer. Ik laat het aan de trainer over of hij me blijft opstellen, en het hangt af van hoe ik me voel. Ik kan nu nog prima in het eerste mee. Hoewel ik natuurlijk ook een vrouw en twee kinderen heb en een eigen schoonmaak bedrijf. Dat vergt ook tijd." Als Verver nog eens tegen IJ zendoorn wil spelen, dan moet SJC een Volendammetje' uitha len. Meteen weer promoveren. De eerstvolgende stap is mor gen, in de thuiswedstrijd tegen Den Hoom. Er trekt een groot vraagteken over zijn gezicht. „Geen idee wat voor ploeg dat is", bekent Verver bijna fluiste rend. „Of ze een lange spits hebben of zo'n kleine snelle, of ze met twee of met drie spitsen spelen, zelfs niet wat ze de eer ste wedstrijden hebben ge daan." Dat maakt ook niet zo veel uit: „Trainer Roland Ebbe- ling zegt dat we dit jaar van on ze eigen kwaliteit moeten uit gaan. Daarin heeft hij gelijk. Kijk nu eens naar die namen in onze selectie. Met dit team had je makkelijk meegekund in de eerste klasse, dan waren we echt niet gedegradeerd." Naast SJC noemt hij VUC en Velo als de grote concurrenten voor de titel. „Misschien heb ben wij het voordeel dat er zes Haagse en zes Delftse ploegen in de poule zitten, dan krijg je de plaatselijke rivaliteit. Die kunnen elkaar wel eens onder ling afslachten." In de kadercompetitie begin nen vijf regioteams deze week in poule tien aan een nieuw sei zoen. Deze teams zijn Verdel Orchideeën en De Plas uit Lan- geraar, Sportrust/Van Diemen uit Sassenheim, De Sport/Mu- sic Mining uit Weteringbrug en De Engel/Van der Aart uit Lisse. Het drietal uit Lisse won de eer ste, vooruitgeschoven competi tiewedstrijd tegen het H-team met 2-1. Erik van Dijk, met een fraaie winst in twaalf beurten, en Cas Juffermans, in elf beur ten, scoorden voor De En- gel/v.d. Aart. Captain Louis Op stal verloor nipt. In de competitie driebanden (groot) won Jumbo uit War mond de eerste competitiewed strijd tegen Rembrandt uit Am- hem met 5-3 door forfait van een speler aan Arnhemse zijde. Voorschotenaar Carel Wage naar was de enige die verloor. Leidenaar Rob Lamboo speelde gelijk, Henk Kuijt won en scoorde daarmee twee punten. BOWLING Bowlster Paula van Hemert (Leiden Zuid West) staat acht tiende in de Europese Bowling Tour. In het Nederlandse rankingtoemooi, Brunswick Open, kon zij onlangs slechts twee punten aan haar totaal toevoegen. Er zijn nog rankingtoernooien in Engeland (start dit weekeinde), Oosten rijk in oktober en Zweden in december. de Fase, Briedé en Leonora voor Samen Sterk. Ook RDC Rijnsburg (3) won, door winst partijen van De Mooij, Andries- sen en Sneijders, met 9-7 van Bodegraven. Regerend regio kampioen HDC Alphen kwam tegen KDC Katwijk niet verder dan 8-8. Alphense scores van Venema en Van der End wer den teniet gedaan door Kat- wijkse partijwinsten van Messe- maker en Van der Plas. Het Leids Damgenootschap ging met 9-7 onderuit tegen Dam- lust uit Gouda. De Goudse top- borden maakten het verschil, ondanks winstpartijen aan de lagere borden van Meijer, Van der Berg en Vermeer. DARTS Op sportpark Stevenshof wordt 28 september het eerste regio nale rankingtoemooi van het seizoen gehouden. Er zijn ne gen maandelijkse toernooien telkens op de laatste zondag van de maand. De competitie van de regiobond DBBR start in oktober. GO Komend weekeinde nemen sterke go-spelers van de Leidse Go Club deel aan het Neder lands Kampioenschap snelgo in IJmuiden. Naast een kampi- oensgroep zijn er nevengroe- pen op speelsterkte en een jeugdkampioenschap. SCHAKEN De 18-jarige Leidse Inte t c naai Meester Jan Smeet Europese jeugdkan 1 schappen in Budva tenegro) goed begonnt Jj vier ronden heeft hij dri ten door twee remises e 01 winstpartijen. Smeets d (1] vijfde positie. De Leider 10: meisjes Biaina Geragousi ol 16 jaar) en Lisa Hortensi ;ei 12 jaar) hebben respectie el na een slechte start - 1, va en 2 punten gescoord ei er in hun categorie in de mt moot. SNOOKER Jumbo Warmond speelt zoen in de hoogste klas de nationale competitie: divisie. In het eerste c( tieweekeinde werd met wonnen van Purmerei nummer twee van vor ;H! zoen. Daan Hoekstra en van Rossum wonnen hu tijen en scoorden beide »n punten. Florian Moeder: VÉ was goed voor twee Een dag later verloor van Paker Dijcks uit Ze met 1-8. Rogier van der pakte het enige punt voavvj bo. Florian Moedersche n( Leon Alewijnse konder partij winnen. de I i.i ed n BRIDGE In de nationale Meesterklasse voor paren staat het duo Heemskerk-Leijnse op een achtste positie met 1062 punten (52,47 procent). Iets lager op de ranglijst (14de) staan Hoogen- kamp-Piket en op de 21ste plaats Heinsman-Thiele. DAMMEN Samen Sterk (Hazerswoude) versloeg in de regionale hoofd klasse DEZ/Reeuwijk met 10-6. Aan de lagere borden scoorden Rob Lamboo. Archieffoto: Taco van der Eb sassenheim - Ilse Witteman, speelster van Ter Leede, is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands voetbalelftal. Witte man maakt de overstap vanuit Jong Oranje. Het Nederlands vrouwenelftal speelt op woens dag 1 oktober in Livii^gston een oefenwedstrijd tegen Schot land. Met vijf speelsters in de selectie is de Sassenheimse ver eniging hofleverancier. Naast Witteman zijn van Ter Leede ook Cindy Burger, Esther Scheenaard, Sandra Muller en Stefanie Dijkhuizen in de selec tie opgenomen. Jeanet van der Laan maakt daar geen deel meer van uit. Zij maal week bekend niet meti schikbaar te zijn voor Ora Het Nederlands elftal pit zich te kwalificeren voorfc 2005. Na nederlagen F Spanje en Noorwegen lei Nederland op zaterdag l|ei ber in en tegen Denemarfe Hij door Peter van der Hulst katwijk - De fusie tussen de Katwijkse voetbal verenigingen KRV en MVKV is een stap dichterbij gekomen. De leden van Katwijkse Rijn Vogels stemden gisteravond in met de vorming van één nieuwe voetbalvereniging. Beide clubs zitten naast elkaar op sportpark De Kooltuin. Komende dinsdag is het woord aan de leden van MVKV. Gaat die vereniging ook akkoord dan moeten er nog enkele hobbels worden genomen. Zo wil de nieuwe fusieclub, die ruim vijfhonderd leden gaat tellen, toezeggingen van de gemeente. Ook moeten nog worden beslist over het tenue en de naam van de nieuwe vereniging. Niek-Jan van Kesteren, voorzitter van KRV, was gisteravond ingenomen met de unanieme steun betuiging van de ledenvergadering. Als MVKV hetzelfde besluit neemt, ligt de bal in de hoek van de gemeente Katwijk. Van Kesteren: „Wij wil len dan graag dat de gemeente uitspreekt wat zij met de nieuwe club voor heeft." Zo wil de fusie- vereniging een nieuw clubgebouw (Van Kesteren: 'We financieren dat goeddeels zelf, maar zullen nog wel wat nodig hebben') en dat de kleedka mers van KRV worden opgeknapt. MVKV trekt namelijk in bij de buurman. „Door de fusie wordt de gemeente van een nete lig probleem verlost. Zoals het er nu naar uitziet verdwijnt het Marinevliegkamp Valkenburg en dan komt MVKV zonder accommodatie te zitten. Wil de gemeente niet meewerken dan kan zij een claim van MVKV verwachten. De club wil dan er gens anders een sportpark. We verlangen dus een duidelijk commitment van de gemeente. Het moet niet zo zijn dat we te horen krijgen 'be dankt en de groeten Voor dat laatste is Van Kesteren overigens niet bang. „De gemeente begrijpt de problematiek heel goed en is ook een groot voorstander van de fusie. Maar we kunnen pas met de wethouder gaan praten als de leden ja hebben gezegd. Eerst moet het principebesluit er liggen, daarna kun nen we pas invulling geven aan het een en an der." Met de bebouwing van het vliegkamp kan de nieuwe fusieclub in de toekomst mogelijk uit groeien tot de grootste voetbalvereniging van Katwijk. Van Kesteren: „Dat kan. De fusie heeft namelijk ook met ambities te maken." moskou - AZC verloor gisteren ook zijn derde wedstrijd in de eerste ronde van de Euro Lea gue. Toch heerste er bij de Al- phenaren enige tevredenheid. De score liep dan wel op naar 9-2, maar Partizan Belgrado maakte aanzienlijk minder te gendoelpunten dan Stjurm 2002 Tsjechov (15-1) en Pri- morje Rijeka (17-10) eerder de den. „Terwijl de schutters van Parti zan van hetzelfde kaliber zijn als die andere twee ploegen. Als je er dan maar negen tegen krijgt, is dat niet al te beroerd", aldus teammanager André de Jeu. Dat de aanvallende acties van Partizan beperkt bleven, was te danken aan de eindelijk goed functionerende zonever dediging van de Alphenaren. Punt van zorg was wel dat de aanval van AZC nauwelijks uit de verf kwam. Nadat Partizan in de eerste periode met 4-0 af stand nam, en in de twee daar op volgende parten telkens een doelpunt verder uitliep, kreeg AZC zeven keer op rij een over- talsituatie. Daaruit werd geen enkele keer gescoord. De Al phenaren hadden het probleem in de laatste periode (2-2) iets beter onder controle. Toen werd - door Tjerk Kramer en Kimmo Thomas - wel twee keer uit een overtalsituatie gescoord. Wellicht dat AZC beter voor de dag was gekomen met de in breng van Joeri Stoffels, even gestopt vanwege werk en stu die, en Kjell Boom, die na een inspannende zomer enkele we ken vrijaf kreeg van de club. „Die jongens missen we nu heel erg. Voor hen in de plaats spelen twee aspiranten van 16 jaar. Zij doen het helemaal niet beroerd, maar dit niveau is net te veel voor die jongens." Voor AZC is er nog geen man overboord. De landskampioen plaatst zich morgen bij winst op Dauphins Mouscronnois alsnog voor de volgende ronde. door Peter Klein leiden - Veel toernooiwinnaars kende de categorie 3 (voorheen de BI) bij de mannen in de 25ste editie van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. De na men van vijf van de zes deelne mers aan de jubileum Masters bleven door het geringe verschil in punten op de ranglijst tot aan het laatste toernooi in Zoe- terwoude ongewis. Guido van den Broek plaatste zich pas via de benodigde bar rage met Julian Vandenbussche bij het jaarlijkse slotevenement op Unicum. Gisteren werd de tweevoudig Master (in 1997 en 1999) met een strakke 6-2 6-3 zege op de lijstaanvoerder van het circuit 2003, Nick van der Kaaij, winnaar van poule B. De pikorde lijkt nog niet aangetast. Zee Duiner Van den Broek neemt het vanmiddag in de kruisfinale op tegen Danny Spierenburg, die aan het begin van de Masters-week topfavo riet en regerend Master Wïmpe Thomas tot een uiterste krachtsinspanning dwong, maar net niet kon verschalken. Van der Kaaij werd tweede in poule B. De speler uit het twee de team van Unicum zal voor een plaats in de eindstrijd zijn clubgenoot uit het vlaggenschip, Tho mas, moeten ver slaan. Theo Driessen en Sebastiaan Rijksen werden zonder problemen winnaar van hun poules in de categorie 5. Bij Driessen lukte tegen Ewoud Linda Verhoeve, de winnares van de afgelopen twee jaar, speelt haar volgende partij tegen Martine Griekspoor. Foto: Henk Bouwman s 25' V 's Circo* Spruijtenburg letterlijk alles, 6-1 6-0. De Dekker-speler ontmoet in de kruisfinale vandaag club genoot Frank van Hinsbergh. Rijksen had voor Gerrit-Paul Ver does in de eerste doorgang een tie break nodig. Daar na was het ritme weg bij de speler uit Katwijk, die pas in de week voor de Masters het gips rond zijn ge kneusde pols mocht laten ver wijderen. Rijksen speelt van middag de kruisfinale tegen Pe ter van der Spek. Bij de vrouwen categorie 5 volg de Anne van den Berge het voorbeeld van de mannen. Jas mijn van de Bent verzamelde vijf games tegen de revelatie van 2003. Wedstrijdleider San ne Bauman zal vanmiddag haar taak even volledig aan haar col lega Paula Anthonysz moeten overlaten om Van den Berge partij te geven in de kruisfinale. Carlijn Kruijt, winnares in pou le A, treft Gabriella van der Wil lige von Schmidt auf Altenstadt. Bij de vrouwen was Heddy Boers dinsdag al zeker van een plaats in de kruisfinales. De winnares van 1995 en 1996 ver mijdt de confrontatie met Linda Verhoeve, de winnares van de afgelopen twee jaar. De speel ster van Forescate werd ver na het middernachtelijk uur pou lewinnares door na een heuse thriller Samantha van der Drift in drie sets voor te blijven. De jonge Hillegomse wordt nu de tegenstandster van Boers. Ver hoeve speelt tegen Martine Griekspoor. Uitslagen Vrijdag 19 september HË3, poule A: G. v.d. Broek Kaaij 6-2 6-3. DE3, poule B: L. Verhoeve Drift 6-3 6-7 (9-11) 7-6 (7-5). HE5, poule A: Th. Driesst Spruijtenburg 6-1 6-0. HE5, S. Rijksen - G.P. Verdoes 7-6 6 poule B: A. v.d. Berge - J. v.d. 1) 6-3. HE7, poule A J. Rotteveel - lings 6-0 6-2. HE7, poule B: 1 - G. v.d. Ven 6-2 5-7 6-2. HD5 35+, halve finale: Ch. Asl s/E. Walters - Draijer/Meddej over. DD50+, halve finale: M. I sen/E. van Remundt - Kok/Kol 7-6 6-4. Programma Zaterdag 20 september 12.00 uur - kmisfinales poule A, Wimpe Thomas - nr. B, Nick van der Kaaij. HE5: ni le A, Peter van der Spek - nr. B, Sebastiaan Rijksen. DE5: ni le A, Carlijn Kruijt - nr. 2 poulf briella van der Willige von auf Altenstadt. 13.30 uur - kruisfinales - HE{ poule A, Danny Spierenburgr poule B, Guido van den Broer nr. 1 poule A, Heddy Boers P poule B, Samantha van defa DE5: nr. 2 poule A, Sanne Bal nr. 1 poule B, Anne van denl HE7: nr. 2 poule A, Roy JuttJ poule B, Peter-Paul de Vnnq nr. 2 poule A, Laura Bastiaenei' poule B, Valeria Podda. 15.00 uur - kruisfinales - DÖ poule A, Martine Griekspoor^* poule B, Linda verhoeve. HET poule A, Theo Driessen - nrj B, Frank van Hinsbergh. HEj poule A, Joris Rotteveel - nr. B, Rene Vletter. DE7: nr. 1 Fleur Groot - nr. 2 poule B, I Groot. DD5 35+, halve finaleli Burg/L. Hins - Wegman/Van IJ Zondag 21 september 11.00 uur - finales: DE5 (C| (Dl), HD7 35+, DD 50+ 13.00 uur - finales: DE3 (BlP (BI), HD5 35+, DD7 35+ 15.00 uur - finales: HE3 (BR (Cl), DE7 (Dl), DD5 35+, HD 9

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 24