SPORT PSV blijft Europees muurbloempje Makaay is geld waard Sterfgeval werpt schaduw over Davis-Cupduel Seedorf eist uitleg van Advocaat Monaco drukt landskampioen meteen in bekende figurantenrol Tennissers aangeslagen door overlijden Cees van Veen n gestuurde lig play-offs «1st - - De UEFA stuurt ig voor de beslissings- ijden voor deelname aan ropees kampioenschap 1 volgend jaar in Portugal at betekent dat alle num- wee uit de tien EK-kwali- joules in één koeler bij ïgop 13 oktober in ïrt verdwijnen. De UEFA van de overweging vijf op basis van de wereld- t te plaatsen. Door die ng kan Oranje in de fs gekoppeld worden iden als Spanje, Enge- Turiaje, Rusland of Ier- België of Kroatië. De wees de in Nederland te beslissingswedstrijd van toe aan de Amsterdam De wedstrijden (thuis en ïop zaterdag 15 en lag 19 november. imacher er bij BMW lurr - Ralf Schumacher t zijn contract met BMW ie jaar. Dat maakte de e 1-coureur gisteren in ïrt bekend. „We zijn liet hij weten. „Er moe- enkele details ingevuld De jongste Schuma- at bij BMW 15 miljoen er jaar verdienen. Het concern wilde Ralf acher graag behouden, Dmdat Juan Montoya de wil verlaten. De Colom- in gesprek met McLa- rcedes. sse heeft nog spits over - Vitesse kan twee tot anden niet beschikken itthew Amoah. De scorer onderging giste- operatie, waarbij een raakbeen uit de rechter- rerwijderd. De kwetsuur 12-jarige aanvaller is een genvaller voor Vitesse, de financiële proble- enorm smalle selectie erder dit seizoen vertrok ters tussentijds naar Trainer Edward Stu- j ft nu nog één centrum- I zijn beschikking: Emile donderdag l8 SEPTEMBER 2003 ree Zanardi toracerij Alex Zanardi maakt tober zijn rentree in racen. De 36-jarige Ita- stuurt op het circuit van ;en speciaal geprepa- MW tijdens de laatste le Europese titelstrijd rwagens. Zanardi ver- e jaar geleden beide be ien botsing tijdens een f ice op het circuit van se Lausitz. „Ik kan lo- immen en skiën", ver- Zanardi woensdag, terugkeer in de auto- Ie cirkel rond." Zijn tor Monza zal geheel ïand bestuurbaar zijn. door Mark Caldenhoven eindhoven - Als cynisme zich meester maakt van een sporter is de ontgoocheling onbewust het grootst. In zijn honderdste wedstrijd in de liga der kampioe nen was PSV door Monaco (1-2) weer eens ragfijn op zijn strate gische en kwalitatieve tekortko mingen gewezen en dus greep aanvoerder Van Bommel naar de pijnlijkste der verklaringen. „We zullen maar zeggen dat we nog vijf wedstrijden hebben." En dan? Dan het afscheid, zou een Eindhovensé zwartkijker er niet ten onrechte aan hebben toegevoegd. Want dat het ze vende avontuur in de Cham pions League op rij voor PSV wederom een hachelijke en bo venal kansloze missie dreigt te worden, staat na de ouverture van gisteravond vrijwel vast. Met één zege in de laatste tien duels is het Europese rapport van PSV ver beneden peil, con cludeerde doelman Waterreus klip en klaar. „We komen ge woon tekort. Punt uit." Spelers als Waterreus, Van Bommel en Kezman, de voor bije jaren toch de ruggengraat van PSV, waren radeloos en verlamd na de zoveelste moker slag, die het beeld van PSV als Europees mikpunt van alle spot slechts versterkte. „Jongens", zo sprak Kezman met rood doorlopen ogen, „ik kan nu niet praten. Ik ben zó teleurgesteld. Mag het morgen?" PSV en de Champions League, het begint een eentonig verhaal te worden vol decepties. Dit seizoen wilde de landskampi oen af van het smoezelige ima go van Europese 'loser': de club die steevast present is op het miljoenenbal, maar die tegelijk keer op keer de figurantenrol bekleedt. De eredivisie werd in de schaduw geplaatst en - in dachtig de prestaties van Ajax eerder dit jaar - werd Europees overwinteren in Eindhoven na drukkelijker dan ooit tot speer punt getransformeerd. Waterreus: „Vlak na de war ming-up zei ik tegen reserve- keeper Rob van Dijk: 'Zo, het seizoen kan beginnen." Een kleine twee uur en ophopende frustraties later tikte de doel man van PSV zijn collega we derom op de schouder. „Rob, zei ik zojuist onder de douche, het seizoen is alweer voorbij. En waar het aan ligt? Ik sta nooit met mijn mond vol tan den, maar nu weet ik het ge woon ook niet." Wellicht hebben de beleidsbe palers van PSV de druk op de selectie onevenredig opge voerd. De club had de voorbije zomer geen cent te makken. Daardoor bleef de broodnodige kwaliteitsimpuls uit. In die zin zal het weinigen in en om Eind hoven hebben verbaasd dat PSV tegen Monaco meteen haar wonden likte. PSV miste het ni veau en mist het niveau nog steeds, zo beaamden coach Hiddink en Van Raaij in koor. „Dit was helemaal niets", liet de voorzitter zich zelfs ontval len. „Zo bereik je de tweede ronde nooit." Al bij de beklimming van het Champions League-podium trilde PSV, Van der Schaaf voor op. De middenvelder moest als vrije man het ritme en de op bouw bepalen, maar zakte - na vorig jaar in Auxerre - voor zijn herexamen. Pas in de rust ver loste Hiddink hem uit zijn lij den. PSV keek toen al tegen een achterstand aan. Na een hoop gevend begin, met een kans voor de verder onzichtbare Robben, was de landskampioen echter ver teruggezakt. Balver lies van Van der Schaaf leidde vervolgens de openingsgoal van Morientes in. Na de rust kwam er rap een tweede Monegaske goal bij. De ploeg van De- schamps sneed met uitblinker Edouard Cissé door het hart van de PSV-defensie: 0-2. PSV leefde even op bij een vrije trap van Bouma, de beste PSVer, maar kon geen vuist meer ma ken. Ook Kezman niet, de spits die in Nederland alle criticas ters voor zich heeft gewonnen. In de Champions League, dus met verhoogde weerstand, gaat het minder. In negentien duels in de Champions League scoor de de Serviër pas drie keer. Groot in Nederland is - zie Kez man, zie PSV - geen garantie voor succes over de grens. Voor het tafellaken zijn de Eindhove- naren nog altijd te klein. Veel te klein zelfs nu de club simpel weg dreigt weg te vallen uit de Europese middenmoot. En met twee uitwedstrijden voor de boeg, bij Deportivo la Coruna (30 september) en AEK Athene (21 oktober) biedt de nabije toekomst weinig kans op eer herstel. PSV: Waterreus: Colin, Ooijer, Bouma en Lee; Rommedahl, Van Bommel, Van der Schaaf (46. Vennegoor of Hes- selink) en Robben (84. De Jong); Kez man en Park. MONACO: Roma; Givet, Squillaci, Ro driguez en Evra; Cissé (72. Plasil), Zikos, Bemardi en Rothen (89. Prso); Giuly en Morientes. Hiddink in 2004 directievoorzitter PSV De benoeming van trainer Guus Hiddink tot directeur van PSV gaat op 1 juli volgend jaar in. De raad van commis sarissen van PSV zal dat bin nenkort bekrachtigen. Hid dink gaat PSV als directievoor zitter leiden met naast zich een nieuwe commerciële di recteur. Die opvolger van Fons Spooren wordt op korte termijn eveneens door de commissarissen benoemd. Een van de kandidaten voor die functie is ING-directeur Rolf Jan Zweep. Clubpreses (en directievoorzitter) Harry van Raaij treedt per 1 juli te rug. Hij wilde dat dit jaar al doen, maar door de strafzaak tegen en het ontslag van di recteur Fons Spooren zag hij zich genoodzaakt nog een half jaar langer te blijven. Zijn ver trek valt nu samen met het aantreden van Hiddink. Frank Arnesen, al jarenlang direc teur voetbal bij PSV, neemt geen zitting in de nieuwe di rectie. Arnesen zei gisteren dat hij bij PSV wil blijven. Hij wordt in ieder geval niet de nieuwe technisch directeur van Ajax. „Ik ben helemaal niet benaderd door Ajax. Ik zie het ook niet zitten om recht streeks van PSV naar Ajax te gaan." CHAMPIONS LEAGUE GROEP A Bayern München (Dui) - Celtic (Sch) 2-1 (0-0). 57. Thompson 0-1, 73. Makaay 1-1, 86. Makaay 2-1. Scheids rechter: De Santis (Ita). Gele kaart: Sutton (Celtic). Lyon (Fra) - Anderlecht (Bel) 1-0 (1-0) 26. Juninho 1-0 (strafschop). Scheids rechter. Gomes Costa (Por). Gele kaart Gouvou (Lyon), Zitka, Zeviakov, De- schacht (Anderlecht). GROEP B Arsenal (Eng) - Internazionale (Ita) 0- 3 (0-3). 22. Cruz 0-1, 24. Van der Mey- de 0-2, 41. Martins 0-3. Scheidsrech ter. Mejuto Gonzalez (Spa). Dynamo Kiev (Oek) - Lokomotrv Moskou (Rus) 2-0 (0-0). 83. Rincdn 1- 0, 90. Rincón 2-0. Scheidsrechter: Fro- jdfeldt (Zwe). Gele kaart Leko (Dyna mo Kiev), Lekseto, Loskov, Ignasjevits (Lokomotiv Moskou). GROEP C PSV - Monaco 1-2 (0-1). 31. Morientes 0-1, 56. Cissé 0-2, 65. Bouma 1-2. Scheidsrechter: Bennet (Eng). Toe schouwers: 26.000. Gele kaart: Van der Schaaf, Park (PSV), Rodriguez, Cissé, Rothen, Plasil (Monaco). AEK Athene (Gri) - Deportivo la Co runa (Spa) 1-1 (0-1). 12. Pandiani 0-1, 86. Tsartas 1-1. Scheidsrechter: Mc- Curry (Sch). Gele kaart: Liberopoulos, Tsartas (AEK Athene), Sergio, Hector (Deportivo). GROEP D Juventus (Ita) - Galatasaray (Tur) 2-1 (1-1). 5. Del Piero 1-0,19. Hakan Sükür 1-1, 73. Ferrara 2-1. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart: Sarioglu (Ga latasaray). Real Sociedad (Spa) - Olympiakos (Gri) 1-0 (0-0). 80. Kovacevic 1-0 (strafschop). Scheidsrechter: Fisker (Den). Gele kaart: Aranburu (Real So ciedad), Anatolakis, Djordjev (Olym piakos). munchen/anp - Arsenal is het internationale seizoen drama tisch begonnen. De Londense club, die de laatste jaren de ho ge verwachtingen in de Cham pions League niet heeft kunnen waarmaken, verloor voor eigen publiek met 0-3 van Inter. Andy van der Meyde behoorde tot de doelpuntenmakers. Roy Makaay is zijn geld wel de gelijk waard. Hij bracht Bayem woensdagavond bijna hetzelfde als Deportivo, doelpunten en redding. De Nederlandse spits maakte vorig seizoen grote in druk door in Spaanse dienst driemaal te scoren in München. Tegen Celtic (2-1) lukte dat net niet helemaal. Het werd hem onmiddellijk vergeven. Net toen de verslaggevers van de boulevardbladen wilden neerpennen dat het destijds toevalstreffers waren, zette Makaay een streep door even tuele wrange teksten. Eerst knalde hij van een meter of twintig fraai de 1-1 binnen. Vier minuten voor tijd zorgde hij ook voor de 2-1. boekt ritzege Erik Zabel heeft giste- tvveede ritzege op rij in evan Spanje geboekt. ier van Telekom was de 162 kilometer van ar Cuenca. Tweede Belg Tom Boonen. De ui bleef in handen van aard Isidro Nozal. Voor s het de 175e zege uit baan, de dertiende van lij nam de leiding in enklassement over van aard Valverde. natie is ver voor Van Dijk arolijn Brouwer is op latste dag van de we- >ioenschappen zeilen ope-klasse blijven ste- e zevende plaats. De lig wereldkampioene gisteren in de baai z de twintigste en de lts. Na tien races ip 83 punten. Daarmee linten verwijderd van dat in handen is van Multala. Joeri van Dijk ir (26ste in de Mistral- m a zes races een he nominatie vrijwel indts wint allonië Dave Bruylandts heeft 'oor het tweede ach- gende jaar de GP Wal tonnen. De Belg van i Mar lux demarreerde klim en hield, ondanks >pende band, een klei- irong over op de Namen. Achter hem 'ooi Marek Rutkiewicz oor de Fransman Ichon. Bruylandts liet imming van de Cita- amen zijn laatst over- vluchtgenoot, de Frederic Bessy, ach- ireigde door materi- lsnog naast de winst maar hij redde het door Mare Molenaars zwolle - Het plotselinge overlij den van Cees van Veen, zaak waarnemer van tennissers als Richard Krajicek en Raemon Sluiter, werpt een schaduw over de Davis-Cupwedstrijd van Ne derland tegen India, dit week einde in de IJsselhallen Zwolle. „Tragisch, we zijn er door over vallen", zei teamcaptain Tjerk Van Veen opereerde weliswaar op de achtergrond, maar was jarenlang de (zakelijke) steun en toeverlaat van Richard Kraji cek. Minder bekend was dat hij ook al sinds vele jaren Raemon Sluiter met raad en daad bij stond. Ook was hij betrokken bij de onderhandelingen tussen Tjerk Bogtstra en de tennis- bond KNLTB. Van Veen overleed dinsdag op 65-jarige leeftijd tijdens een fit nesstraining. Sluiter hield het niet droog bij de nare tijding, maar is wel bereid om voor het Davis-Cupteam te spelen. Het dubbelspel op zaterdag slaat hij over, want op die dag wordt Van Veen begraven. „Ik zal daar bij zijn. Hij was een wereldvent voor mij." Het overlijden van Van Veen overschaduwt een promotiede gradatieduel dat voor Neder land een sportief feest moet worden. Bij winst op India ver lengt Oranje zijn verblijf in de wereldgroep. Dat mag gezien de status van het Nederlandse kwartet (Schalken, Verkerk, Sluiter, Van Lottum) geen enkel probleem opleveren. India moet het stellen zonder zijn beste man Leander Paes. De ervaren dubbelspeler is voor langere tijd uitgeschakeld. Ma- hesh Bhupati is wel van de par tij maar de ervaren rot komt waarschijnlijk slechts in het dubbelspel in actie. Het vuur werk in de enkelspelen moet kymen van spelers die zo rond de driehonderdste plaats op de milaan/gpd - Clarence Seedorf stelt zich pas weer beschikbaar voor het Nederlands elftal wanneer Dick Advocaat hem uitleg verschaft over de redenen waarom hij niet werd geselec teerd voor de laatste twee interlands. Advocaat liet de speler van AC Milan buiten de selectie voor de duels tegen Oostenrijk en Tsje chië, na de dramatische oefenwedstrijd tegen de Belgen, half augustus. De bondscoach verldaarde de verwijdering van Seedorf uit de selectie begin deze maand als volgt: „Seedorf wil niet aan de rechterkant spelen, dat merk je aan hem." Advocaat gaf wel toe dat Seedorf nooit heeft ge zegd dat hij niet op de vleugel wil spelen. Deze week gaf de international dan ook een heel ande re lezing dan de trainer. „Na Moldavië-uit heb ik met Advocaat een ge sprek gehad. Toen is afgesproken dat ik de rest van de EK-kwalificatie aan de rechterbuitenkant zou spelen. Blijkbaar heeft de bondscoach zijn mening heel snel aangepast." Seedorf toonde zich duidelijk geïrriteerd door de wijze waarop hij is behandeld. „Ik heb er nooit een punt van gemaakt dat ik op allerlei posities werd neergezet die op zich niet de mijne zijn. Ik heb me altijd positief opgesteld en nu is het daar om tijd voor uitleg aan mij." Die uitleg zal dus moeten komen van Advocaat. „De bondscoach heeft me gezegd dat hij na Tsje chië met me wilde komen praten. Hij heeft in ie der geval iets uit te leggen, ik wacht eerst maar eens af wat hij heeft te zeggen", aldus Seedorf. De middenvelder van Milan ergert zich ook aan de grote berg van kritiek die momenteel over Oranje wordt uitgestort. „Er wordt nu wel heel makkelijk gezegd dat er een nieuw elftal moet ko men. Maar Nederland is geen Frankrijk, Spanje, Italië, of Brazilië. Wij hebben nu eenmaal niet zo veel spelers die goed genoeg zijn voor het natio nale team. Een andere international die in de clinch lag met de bondscoach is Ruud van Nistelrooij. De aan valler ging uit boosheid over zijn wissel in Praag onvoorstelbaar te keer. Zelfs medespelers spra ken er schande van. De spits denkt echter niet dat de zaak bij Advocaat tot maatregelen leidt. „Ik heb mijn excuses aangeboden en denk dat daarmee de kous af is", aldus Van Nistelrooij. SPORTUITSLAGEN BADMINTON Sjenk Schalken en Raemon Sluiter (rechts) rusten uit na de training in de IJsselhallen in Zwolle. Foto: ANP/Vincent Jannink wereldranglijst bivakkeren: Pra- kesj Amritraj, Harsh Mankad en Rohan Bopanna. Geen partij, zo op het eerste gezicht, al houdt Sjeng Schalken traditiegetrouw een slag om de arm. In de Davis Cup weet je het immers maar nooit. „Die Amritraj is geen wereld topper, maar het is wel een ke reltje dat er vol voor gaat. Ik heb hem een paar keer zien trainen en hij speelt bijzonder aanvallend. Het is een echte shotmaker. Met dat soort gas ten weet je het maar nooit. In 1996 verloor Nederland in Jai pur van India en ik kan me ook nog herinneren dat Paes op de Olympische Spelen zomaar van Agassi won..Natuurlijk zijn we favoriet, maar we mogen niet zo denken." Schalken is juist terug uit Brazi- lir waar hij zijn negende ATP- titel veroverde. In Zwolle spaart hij energie voor een overdonde rende eindsprint, die hem mo gelijk zelfs tot in Houston brengt, waar aan het einde van het jaar de beste acht tennissers van het jaar om de Masters Cup strijden. „Niet dat ik daar echt op reken. Er zijn nog maar twee plaatsen te vergeven en ik heb nog spelers als Moya, Nal- bandian en Hewitt voor me. Dat is nogal een geweld. Maar, als ik er als reserve bij zou kun nen zijn, dan zou dat al mooi zijn." Dat Schalken bij een eventuele deelname aan de Masters Cup zijn voorgenomen huwelijk moet afzeggen, is een pijnlijke bijkomstigheid. Maar geen on overkomelijke. „Dat trouwen we toch later." Want Schalken heeft nog groot se plannen voor het komende indoorseizoen. Hij wil scoren in de sterk bezette toernooien van Madrid en Parijs en punten sprokkelen in Wenen, Stock holm en Moskou. In De Russi sche hoofdstad verdedigt hij een verloren finale. „Ik had toen om vier uur 's middags nog een heerlijk zalmpje gege ten, maar die vis lag er al vanaf twaalf uur. Ik werd prompt ziek. Ik heb daar nog iets goed te maken." Zover is het nog niet. Eerst wacht India, ook al vindt Schal ken het lastig om zich te focus sen voor die wedstrijd. „Ik ben iemand die de tegenstander analyseert en vervolgens de duim op zijn zwakke plekken legt. Van die jongens uit India weten we nagenoeg niets. Maar goed, ik denk wel dat we vol doende kwaliteit hebben om dit tot een goed einde te brengen. M|iar het blijft link. Een slipper tje in het enkelspel en je zit méteen in de gevarenzone." Den Bosch. Dutch Open. Vrouwen, eerste ronde: De Wit (Ned/2) - Marco (Spa) 11-1 11-2, Yao Jie (Ned) - Soekhareva (Rus) 11-4 11-1, Beenhakker (Ned) - Peder- sen (Den) 11-5 11-6, Mori (Jap) - Meulendi|ks (Ned/8) 11-7 11-4. Mannen, eerste ronde: Rimarcdi (Zwe) - Mas sing (Ned) 15-9 15-9, Palyama (Ned) - Lewis (NZe) 15-5 15-7, Bruijstens (Ned) - Lens (Ned) 15-9 15-1. d/Aus) 15-2 15-1, Bergström/Persson (Zwe) - Van Heijster/Slaats (N"ed) 15-3 15-3, Renne- vic en Kennie Asuncion (Fil) - Wouters/Krab (Ned) 15-10 13-15 15-11, Dennie/Wilson- Smith (Aus) - Halapiry/De Boer (Ned) 15-7 15- PRIJSVRAGEN Lucky Day 3204. 1.4.8.9.12.13.16.17.20.22.33.40,46.57. 58.59.62.64.67.69 (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Shanghai. Vrouwen, 520.000 euro. Eerste ronde: Schett (Oos) - Neffa-de los Rios (Par) 6-3 6-1, Sjarapova (Rus) - Loit (Fra/7) 6- 3 6-7 6-3, Mandula (Hon) - Widjaja (Ino) 5-7 6-2 6-2. Tweede ronde: Molik (Aus/6) - Cray- bas (VSt) 6-4 6-3, Barna (Dui) - Harkleroad (VS&5-0 6-4, Safina (Rus) - Dokic (SMo/5) 6- 1 6-*k Morigami (Jap) - Martinez (Spa/4) 7-5 Mandeville (VSt). Challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: Hemmes |r (Ned) - Hirigoyen (Arg) 6-3 3-6 7-6. Seoul. Challenger, 75.000 euro. Tweede ronde: Van Scheppingen (Ned) - Luxa (Tsj) 6-1 6-4. WATERPOLO Kreuzlingen (Zwi). Voorronde Euro League. Mannen, groep B: AZ&PC Amersfoort - Waspo Hannover (Dui) 5-3 (1-0 2-1 2-2 0-0). Doel punten AZ&PC: Gerritsen, Siewers, Kuilman, Bikkel, Willems. Volvograd (Rus) - Galatasaray (Tur) 20-5, Ora- dea (Roe) - Kreuzlingen (Zwi) 11-10 na drie verlengingen. Moskou. Voorronde Euro League. Mannen, groep C: Sjtoerm Ts|etsjov (Rus) - AZC Alphen 15-1 (2-0 3-0 4-0 6-1). Doelpunt-, Visschers. Pnmorke Rijeka (Kro) - Partizan Belgrado (SMo) 7-6 na drie verlengingen. WIELRENNEN Simmern. Ronde van Rheinland-Pfalz. Eerste etappe, Ludwigshafen - Simmern: 1 Förster (Dui) 145 km in 3.25.08, 2 Hondo (Dui). 3 Wrolich (Oos). 4. Kupfernagel (Dui), 5. Zarebski (Pol), 6. Van Dijk (Ned), 35. Boo- gerd. 49. Cohnen, 57. Lotz, 78. De Groot 9.37, 85. Moerenhout, 86. Erik Dekker, 87. Van Bon. Cuenca. Ronde van Spanje. Elfde etappe, Utiel - Cuenca: 1. Zabel (Dui) 161.%n in 3.14.59, 2, Boonen (Bel), 3. Edfe (Spa); 4. Valverde (Spa), 5 Mancebo (Spa), Gorka Gonzalez (Spa), 7 Casagranda (Ita), 8. Hincapie (VSt), 9. Jufre (Spa), 10. Rasmussen (Den), 13. Nozal (Spa), 20. Kroon, 36. Leip- heimer (VSt), 57. Beltran (Spa) 1.02, 58 Pet- acchi (Ita), 90. Tankink 2.54, 118. De Jongh 6.53, 119. Mutsaars, 129. Van Heeswijk 9.37, 130. Boven, 146. Engels 12 03. Alge meen klassement: 1. Nozal 37.12,40, 2. Igor Gonzalez de Galdeano (Spa) 1.48, 3. Beltran (Spa) 3.03, 4. Frigo (Ita) 3.05, 5. Heras (Spa) 3.28, 6. Mancebo (Spa) 3.40, 7. Valverde (Spa) 3.57. 8. Aitor Gonzalez (Spa) 4.00, 9. Rasmussen 4.04, 10. Unai Osa (Spa) 4.14, 96. Leipheimer 1.39.38, 101. Tankink 1.40.59, 117. Engels 1.48.28, 133. Kroon 1.56.12, 137. Van Heeswijk 1.57.10, 139. De Jongh 1.58.32, 145. Boven 2.01.25, 151. Mutsaars 2.05.27. Namen. GP Wallonië. I Bruylandts (Bel) 200 km in 4.36.56. 2. Rutkiewicz (Pol). 3. Pichon (Fra). 4. Bessy (Fra) 0.10, 5. Rinero(Fra), 6. Vasseur (Fra). ZEILEN Cadiz. WK Olympische klassen. Vrouwen. Europe, na 10 races: 1. Sundby (Noo) 31 punten, 2. Smidova (Tsj) 54, 3. Mul tala (Fin) 61, 7. Brouwer 83, 45. Witteveen 237 Mistral, na 6 races 1. KorSitz (Isr) 15. 2. Shreeve (Aus) 23, 3. Merret (Fra) 26. Mannen. Star, na 5 races: 1. Percy/Mitchell (GBr) 5, 2. Rohart/Rambeau (Fra) 8. 3. Bruni- /Vigna (Ita) 10. 5. Neeleman/Van Niekerk 12, II Kats'Martens 24. 40. Wentholt/Houweling 67, 59. Heiner/Bergsma 106. Finn, na 2 ra ces: 1. Godefroid (Bel) 3, 2. Burrows (Ier) 7, 3. Hogh-Christensen (Den) 7, 12. De Vries 33, 20. Zielhuis 45, 22. Van Muyden 46. Mistral, na 6 races: 1. Miarczynski (Pol) 11, 2. Bon- temps (Fra) 13, 3. Rodrigues (Por) 15, 26. Van Dijk 62. PSV'er Mark van Bommel passeert Andreas Zikos van Monaco. Foto: ANP/Toussaint Kluiters

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19