SPORT 'Na Sydney dacht ik: en wat nu nog?' MWtkids w Van den Berge deelt eerste tik uit Als een komeet door het water Björn Boom aast nog altijd op de Olympische Spelen DUIVENTIL Elftal van de week Twee man aan kop Boers en Thomas verzekerd van plaats in halve finale MASTEUS -V Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Dulvenbode) daj tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mall; sportredactie.ld@hdc.nl door Gertjan van Geen alphen aan den run - De ambi ties van AZC/Sprey Hout reiken nog altijd tot de Europese top. Vanavond beginnen de Alphense waterpoloërs aan hun eerste avontuur in de Euro League. In Moskou hoeft de landskampioen slechts één van de vier tegen standers achter zich te laten om een plek in de volgende ronde te bewerkstelligen. Voor Björn Boom kon het wel eens zijn laat ste Europese toer zijn. De 27-jari- ge international loopt met de gedachte rond na dit seizoen te stoppen. „Ik bekijk het per jaar. Ik wil nog zo veel dingen doen, dat het lastig is om ook nog te blijven poloën." Hij is altijd een stille kracht ge weest binnen AZC. Nooit spec taculair, maar altijd snel, solide, behendig en doeltreffend. Het leverde hem met AZC vier landstitels op en daarnaast ruim 150 interlands sinds de Olympische Spelen van 1996. ,,Dit jaar staat in het teken van de vijfde titel op rij en hopelijk een stuntje bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Brazilië om weer naar de Spe len te gaan", zegt hij. Het Nederlands waterpoloteam vergooide zijn eigen kansen op rechtstreekse kwalificatie door op het EK in Kranj volkomen onnodig te verliezen van Roe menië. Daardoor liep de ploeg het WK mis en zit het in de wachtkamer om nog een plekje in het OKT te bemachtigen. De kans is groot dat Oranje in Brazilië via de achterdeur bin nenkomt. Naar verwachting zal Zuid-Afrika wegens gebrek aan financiële middelen verstek la ten gaan. Nederland is eerste reserve. Boom wil niet van een drama tisch EK spreken, hooguit van een dramatisch laatste kwart te gen Roemenië, waardoor de Björn Boom: „Het eerste seizoen na de Spelen hing ik er een beetje bij. Ik deed alles op routine en bracht niets extra's." Foto: Hielco Kuipers uitkomst van de titelstrijd niet aan de verwachtingen voldeed. Een maandenlange voorberei ding waarin de spelers tot vier keer per week in Zeist samen trainden, viel compleet in dui gen. „Toen we de eerste wed strijd van Slovenië wonnen, konden we ineens bij de eerste zes eindigen. Dat was ons nog nooit overkomen. We raakten overgeconcentreerd en daar door ging het mis. De rest van het toernooi hebben we goed gespeeld. Tegen Hongarije en Joegoslavië hadden we zelfs winstkansen. Van alle kanten kregen we lof toegezwaaid over ons attractieve en interessante spel. De extra trainingen betaal den zich uit. We waren alleen niet gewend om onder druk te spelen. Als we dat ene partje te gen Roemenië goed hadden ge speeld, was er niets aan de hand geweest." Het tegenvallende resultaat deed bondscoach Johan Aan- tjes ertoe besluiten zijn functie ter beschikking te stellen. „Ik heb respect voor wat Aantjes al lemaal heeft gedaan. Hij heeft zijn baan opgezegd voor het polo en de opleiding tot mas- ter-coach gedaan. Maar de che mie ontbrak. Hij kwam steeds weer met nieuwe dingetjes, waardoor wij dachten: hij heeft weer iets op de cursus geleerd. Het werd iets mechanisch, iets aangeleerds, terwijl het iets ei gens moet zijn. Daarbij liet hij op het laatst te veel zijn oren hangen naar de profs die bij Ni ce spelen. Het is ook lastig als Nederlandse coach als die bui tenlandse spelers steeds meer spelinzicht krijgen of hebben dan jij." Athene is opeens heel ver weg, terwijl Boom juist daar zijn er varingen uit het verleden te gel de had willen maken. In Sydney keek hij zijn ogen uit. „In Athe ne hoef ik minder met mijn ogen te rollen. Ik heb er meer aan. Het is het hoogste dat je als Nederlandse sporter kunt halen en bovendien lijkt het me erg mooi om samen met mijn broer Kiell daar te spelen." Voor zichzelf heeft hij ook nog wat goed te maken. „Na Sydney dacht ik: en wat nu nog? Het heeft bijna een jaar geduurd voor ik weer echt gemotiveerd was. Het eerste seizoen na de Spelen hing ik er een beetje bij. Ik deed alles op routine en bracht niks extra's." Een dag na de eerste ronde van de Euro League studeert hij af als technisch bedrijfskundige. Omdat er nog een kans is op de Spelen, is hij via NOC*NSF op zoek naar een parttime baan. Bij een kansloze missie had hij het Nederlands team definitief vaarwel gezegd en zou hij op fulltime basis aan de slag zijn gegaan. „Er moet wel geld in het laatje komen. Het geld dat een sporter met een B-status krijgt, is niet eens genoeg om een auto te betalen. Daarom heb ik na het EK ook bewust voor mijn studie gekozen. An ders haa ik wel doorgetraind. Een goed Europees resultaat met AZC neerzetten is net zo belangrijk als Athene. Het wordt voor de Alphenaren wel steeds lastiger om de prestigi euze Champions League te be reiken, nu er verschillende teams per land ingeschreven mogen worden en de oudere generatie min of meer aan het afscheid nemen is. Zo ont breekt routinier Joeri Stoffels in Moskou op het appèl en is het nog maar de vraag of hij ooit weer het bad induikt. Boom: „Ik bekijk het per jaar. Mijn vriendin roeit en dat lijkt me ook hartstikke leuk. Daarnaast willen we bergen gaan beklim men, abseilen en parasailen. Om dan ernaast te blijven po loën is lastig." De Olympische Spelen vormen wat dat betreft eventueel een mooie afsluiting van een meer dan gemiddelde carrière. „Want ik weet hoe groot daarna de klap is." Edwin Vurens is er bij RKAW niet meer bij. Definitief of voorlopig is nog niet bekend. Vurens is trainer bij de jeugd van Sparta. Alleen in noodge vallen is Vurens nog oproep baar voor de eersteklasser uit Leidschendam. De eerste voetbaltrainer ligt er uit. In Den Haag is die verve lende eer weggelegd voor FC Kranenburg-trainer Frank Kuyl. John Hoeks is tussenpaus. Bij ADO Den Haag is op woensdag 15 oktober een promotiedag voor keepers. Belangstellende kunnen zich opgeven bij Chris Hoogeweij (0172-435577). Mi chael Buskermolen (AZ), die nooit voor een andere betaalde club uitkwam, speelde tegen Feyenoord zijn 400ste wed strijd. Als beloning kreeg de in woner van Leimuiden uit han den van voorzitter Scheringa een gouden schoen. Het bouwbedrijf GJ van der Hulst heeft zich voor drie sei zoenen verbonden aan de hoofdmacht van derdeklasser Foreholte. Mat Kantebeen is bij Docos de nieuwe trainers- coördinator bij de jeugd. Za terdag speelt een team met au tistische kinderen een wedstrijd tegen een G-team van KRV. Lugdunum is de eerste vereni ging in Nederland waar autisti sche kinderen de beginselen van de voetbalsport worden bij gebracht. Om 10.00 uur wordt de aftrap verricht door de te genwoordig in Sassenheim wo nende AZ-speler Tim de Cler. Het jaarlijks terugkerende Ha ring en Wittebrood Jeugdtoer- nooi op zondag 28 september bij Docos heeft weer een prima bezetting. Naast de D-jeugd van de Leidse verenigingen UVS, Lugdunum, Roodenburg, Lei den en Docos nemen vanuit het betaalde voetbal ADO Den Haag, Ajax, Excelsior, Haarlem, RBC, Sparta en Vitesse deel. Mike van Beukering (28) zet zijn waterpololoopbaan v in Spanje. Hij gaat spelen de tweededivisionist CN S lent. De geboren Leidena kwam eerder uit voor De Zijl/LGB, UZSC, De Robb Brandenburg en AZ&PC. Frank van den Akker won nieuwe trainer van de wal loers van Alkemade. Hij v Ruud Wormgoor op. Sei Dietz en Mark van Belkun men komend seizoen dej van De Zijl/LGB-Vivax on hun hoede. Nog enkele nale waterpolotransfers: 1 Willemsen (LZ 1886) gaat len bij het Franse Semis. I Vlaardingerbroek (AZC) ii nieuwe aanwinst van de I club. Eric Melein en Alex mey verruilen Vivax voor do uit Haarlem. Ook Mar Odems verlaat Oegstgeesi koos voor Sassenheim. Sebastian Langeveld hei vijfde plaats in de GP Rüb (Zwitserland) kunnen bel den. In de laatste etappe I de plaats van de wielrenn Lisse niet meer in gevaar. Alphenaar Jeroen de Jou kwam in een internationi wielerkoers in het Duitse den als zesde over de eini streep. De zwemafdeling van L ondertekent zaterdag een jarig contract met sponso Speedo. Twee zwemme de club zijn opgenomen i kemselectie. Het gaat om Driebergen (Rijnsburg) e denaar Michael van der I Larissa Brak van De Zijl is in Roermond kampioei Nederland (500 meter scl slag) geworden. De 15-jai zwemster debuteert volg jaar in de vrouwencatego Het zaalvoetbalteam van heeft door een 7-3 zege 0 batax de tweede ronde vi KNVB-beker gehaald. In gende ronde spelen de V< houters op 22 oktober th gen Alwako. speler club gem. 1. Pascal Averdijk FC Lisse 8,50 Tim Kluivers Katwijk 8,50 3. Maarten Bak Quick Boys 8,00 Jack Honsbeek FC Lisse 8,00 Derek van der Plas Quick Boys 8,00 Jeffrey Winter FC Lisse 8,00 7. Gerard Hoek Quick Boys 7,67 8. Jeroen Buijs Katwijk 7,50 Björn Meeuwisse Katwijk 7,50 Kevin Winter FC Lisse 7,50 11. Jurgen Faerber Ter Leede 7,33 Joost Kuhlmann Rijnsburgse Boys 7,33 Bas Lensink Ter Leede 7,33 Norbert van Lochem Rijnsburgse Boys 7,33 Michel Nok Rijnsburgse Boys 7,33 Rocky Pitti Noordwijk 7,33 Hicham Rbii Ter Leede 7,33 Bryan Simons ARC 7,33 Dennis den Turk Quick Boys 7,33 Carlo van Zeist Ter Leede 7,33 21. 39 spelers staan op 7,00 Clubklassement Pascal Averdijk (FC Lisse) en Tim Kluivers (Katwijk) hebben Carlo van Zeist afgelost aan kop van het Speler van het Jaar klassement. De twee kop lopers kregen afgelopen zater dag een '9', terwijl de verdedi ger van Ter Leede met een zesje werd beoordeeld. Door de ruime overwinning van FC Lisse bij Achilles Veen en de bijbehorende hoge beoorde ling staan drie spelers van die club bij de eerste zes. Boven dien gaat Lisse aan kop van het clubklassement. club zaterdag gem. 1. FC Lisse (7,58) 7,20 2. Katwijk (7,31) 7,08 Ter Leede (6,83) 7,08 4. Quick Boys (7,08) 6,90 5. Rijnsburgse Boys (6,85) 6,61 6. Noordwijk (6,00) 6,52 7. ARC (6,46) 6,51 door Peter Klein leiden - Vier kanshebsters en een gevaarlijke outsider vormen de bezetting van de twee poules bij de vrouwen categorie 5 bij de 25ste Masters van het Leidsch Dagblad Tennis Cir cuit. Poule B mag daarbij met Jasmijn van de Bent, Anne van den Berge en Gabriella van der Willige von Schmidt auf Alten- stadt met recht de 'poule des doods' genoemd worden. Van den Berge deelde met de 6-3 6- 4 overwinning op Van der Willi ge gisteren op Unicum de eer ste gevoelige tik uit aan haar ri vales. Wat goed is, komt snel. Ook als Van den Berge zich zondag niet met de Masters-kroon mag tooien, is de opkomst van de 15-jarige Weteringbrugse de opmerkelijkste van dit seizoen. Vier jaar geleden begon ze met tennissen en pas vorig jaar maakte ze, met een bescheiden '9' op haar spelerspasje, voor het eerst haar opwachting in de Leidse categorie 7 (voorheen Dl-)toernooien. Zestien maan den later behoort Van den Ber ge tot de top in de categorie 5 (voorheen Cl). In 2004 behoort zij tot de hoogste groepering in het district Leiden. Ook in haar eerste poulepartij liet de 1,87 meter lange speel ster zien een veelbelovende toekomst te hebben. Van der Willige, een flinke kop kleiner dan haar opponente, kon nooit de rol vertolken van David die Goliath versloeg. Van den Berge dicteerde het spel en kwam in beide sets niet in gevaar. De ze ge in twee sets betekent voor de winnares dat zij aan één ge wonnen set tegen Van de Bent genoeg heeft om zich voor de kruisfinales te plaatsen. De kan sen voor Van der Willige op een plekje bij de beste vier zijn daarentegen flink geslonken. De evenees 15-jarige Meren- wijkse heeft morgen nog maar één optie, in twee ruime sets winnen van Van de Bent. Wïmpe Thomas en Heddy Boers verzekerden zich gisteren al van een plaats in de halve fi nales op zaterdag. De twee spe lers uit het hoofdklasseteam van Unicum wonnen gisteren hun tweede partij in hun poule. Thomas kon daarbij opnieuw niet overtuigen, maar won wel na twee close sets van Pieter Visser. De Hillegommer mag met Danny Spierenburg uitma ken wie ook in het finaleweek- einde nog in actie mag komen. Boers sloeg zich met tweemaal 6-2 eenvoudig langs de hard werkende Krista Sanders. De TEAN-speelster heeft nog een duel tegoed met Martine Griekspoor. Uitslagen dinsdag 16 september HE3, poule A: Thomas - Visser 7-5 6-4. HE3, poule B: Van der Kaai) - Van Ingen 6-3 6-0. DE3, poule A: Boers - Sanders DE5, poule A.' Bauman - Koelewijn walk over wegens elleboogblessure. DE5, poule B: Van den Berge - Van der Willige von Schmidt auf Altenstadt 6-3 6-3. DE7, poule B: Podda - De Groot 6-0 6-3. DD 50+, halve finale: Boskamp/ Evers - Heljers Wesseling6-16-1. Programma woensdag 17 september 18.00 uur, HE7, poule A: Jutte - Geerlings. DD35+, halve finale: Coebergh/ Smith - Hoogenboom/ Straathof 19.30 uur, DE3, poule A: Griekspoor - San ders. DE5, poule A: Kruijt - Bauman DE7, poule A: Groot - Tamaela 21.00 uur, DE3, poule B: Verhoeve - Nosslk. HE5, poule A: Spruljtenburg - Van der Spek. HE7, poule B: De Vrind - Van der Ven. HD5 35+, halve finale: Brouwer/ Strijk - Roos el Vennik. DD7 35+, halve finale: Marrewijk/ Olsthoom - De Bruin/ Lansbergen. Foto: Hielco Kuipers oegstgeest Eigenlijk liggen alle sporten hem wel, zolang er maar een bal aan te pas komt. Maar waarom blinkt Thijs Versluis dan juist uit in waterpolo? „Misschien komt dat wel doordat ik platvoeten heb", zegt hij met een glimlach. „Handballen ligt me bijvoorbeeld ook wel, maar daar krijg ik vaak pijnlijke enkels van. En daar heb je natuurlijk geen last van als je in het water ligt." Zijn vreemdgevormde voetzolen zijn het enige mankement aan een verder oersterk en gespierd lichaam. Op het droge ondervindt Versluis er wel eens hinder van, maar eenmaal in het zwembad komen de 'zwemvliezen' hem juist goed van pas. Dan schiet hij als een komeet door het water, op zoek naar een afspeelpunt of een gaatje in de verdediging, waardoor hij een vlammend schot op doel kan lossen. Die twee facetten - zwemsnelheid en schieten - zijn de sterke punten in het spel van Thijs Ver sluis, zo vind hij zelf. Zijn kwaliteiten zijn niet onop gemerkt gebleven bij de bondscoaches. Volgende maand wordt de 14-jarige Oegstgeestenaar in Zeist verwacht, voor een eerste serie trainingen met het Nederlands jeugdteam. Wil hij daadwerkelijk een plaatsje in Jong Oranje bemachtigen, dan zal hij zich staande moeten houden temidden van ongeveer veertig andere poloërs uit het hele land. Hij lijkt een goede kans te maken, gelet op de stormachtige carrière die hij bij zijn club Vivax doormaakte. Twee seizoenen geleden werd al dispensatie aangevraagd om Versluis in de aspi- rantenploeg te laten spelen, temidden van jon gens die vier jaar ouder waren. En hij maakte destijds zelfs al zijn debuut bij de senioren. Toen het vijfde team van Vivax - waarin ook va der Versluis acteert - een mannetje tekort kwam, werd een beroep gedaan op zoonlief. Hij bleef knap overeind' tussen de forsgebouwde dertigers en baarde helemaal opzien toen hij wist te scoren vanaf de middenlijn. „Bij de aspi ranten maakte ik het toen ook vaak genoeg mee dat ze mij als klein ventje niet helemaal serieus namen. Ze dachten: 'die kunnen we wel vrijla ten'. Tot ze er één om hun oren kregen." Tussen het waterpoloën door zit Thijs Versluis op school. Hij is derdejaars havo-leerling in de speciale sportklas van het Da Vinei College, waardoor hij zes tot acht uur meer sportlessen krijgt dan normale scholieren. Daarnaast volgt hij vierwekelijkse cursussen, die variëren van paardrijden tot rugby en cricket. Wat hij na zijn opleiding wil gaan doen, weet hij nog niet. „Ik ben goed in wiskunde. Dus misscnien wordt het iets in die richting." Overmorgen is Versluis een van de jonge Oegst- geestenaren die een bij drage van het Roelant Olt- mans Fonds ontvangt, in het clubhuis van tennis vereniging OLTC. Die fi nanciële steun kan hij goed gebruiken. „Zeker als ik straks steeds met de auto naar Zeist ge bracht moet worden. Of gewoon om een nieuwe zwembroek te kopen als dat nodig is. Ik heb er meestal twee over elkaar aan, zodat ze niet wor den stuk getrokken. Maar soms scheuren ze toch." Maarten Dekker Dit is deel drie van een serie over jeugdig sporttalent uit Leiden en omstreken. Heeft u tips of suggesties voor de ze rubriek, mail dan naar sportredactie.ld@hdc.nl. Darttoernooie voor jongeren leiden - Alcohol is verb roken wordt ontmoedij cafés zijn zelden plaat handeling. De regi dartsbond DBBR doet les aan om de jeugd vol populaire tijdverdrijf te resseren, maar dan niet kroeg, de gebruikelijke s gelegenheid. Sinds vijl wordt een aparte toer cyclus gehouden voor j ren onder de achttien Zondag wordt het eersl zes evenementen van <T zoen gehouden, bij turnvereniging Wester tier in de Leidse Ten straat. Na de serie word beste spelers geselet voor het regioteam. Wisselend sue voorschaakst budva - Lisa Hortensi Biaina Geragousian p ren tot dusver wisselval het EK jeugdschaak. I Montenegrijnse kwam de Leiderdorpse tensius tot dusver tot punten uit vier wedsti Zondag versloeg ze de nische Sanja Nikolic e teren was ze te sterk Alexandra Zvarikova ui wakije. Geragousian is der succesvol. Een remi gen thuisspeelster S Djukic leverde een hal op voor de Leidse. Meisjes Sparti buigen voor A drachten - Tijdens de van de A-competiti Drachten heeft de mi ploeg van De Spartaan lopen weekeinde de tt plaats behaald. Het Ar damse AAC bleef oni een overwinning op sluitende 4x100 meter ploeg uit Lisse onbereilj Slotloopster Romara Noort had met twee i duele overwinningen 100 meter en 400 meti belangrijk aandeel in c re. Bij de jongens won taan Rick van Ruite hoogspringen (2,05) hinkstapspringen (13,3 (advertentie) LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitoenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van 3780,- Wt 25* juMtoun drcutt wortt mi* mopfljk n' 25* Grol1'- www.leldschdagblad.nl www.tennisworld.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22