REGIO Warmond in verzet tegen fusie Mobiele schaatshal is het topje van de ijsberg EEKENDAFSLUITING A4 R5 Landelijke omleidingsroutes Lokale omleidingsroutes Eendenkooi heeft geen geld voor deuropener Dringen voör open dag HSL-tunnel Bezinkbassin Irispark duurder dan verwacht uw Leiderdorps atnaamboekje dorp - Het Leiderdorpse ïaamboekje, met uitleg et ontstaan van alle Lei- |*pse straatnamen, is her- uitgebreid met onder de wijk Leyhof. Burge er ZonnevyÜe overhan- eerste exemplaar van iwe editie zaterdag aan lurs Jan van der Kooij en ris-Kisman bij de Munni- ilen aan de Persant eg. Vanaf maandag is jor 9,99 euro te koop in Ihof bij boekhandel De Combi Filippo, bij BP Ihof, bij het Liethorps ïuys en Ranzijn aan de ïadeseweg en bij Breede- in de Draadbaan. donderdag 11 september 2003 ile 01 ,v, "hken Ie A4 Voorhout woest over plannen provincie De politie heeft de :n nacht een 35-jarige Zoetermeer aangehou- idat hij bijna vier keer jestane hoeveelheid al- ip had en toch achter het is gekropen. De man de A4 toen de politie itrapte. Hij moest zijn js inleveren. ingbeurs Leiderdorp or p - De Leiderdorpse n Vrijwilligers (UW) or- dinsdag 23 en woens- iptember een kleding- de Scheppingskerk aan 'oelgeestlaan. Kleding lieverd worden op 22 september van it 21.00 uur en dinsdag smbervan 9.00 tot 11.00 psen mogen maximaal ituks en ten hoogste ze is dameskleding te koop len. Verkoop van de lands kleding heeft dinsdag 23 september tot 21.00 uur en op ig 24 september van 11.00 uur. vervolg van voorpagina warmond - In Warmond, Sas- senheim en Voorhout komt het verzet tegen de fusieplannen van de provincie op gang. De fu sie lijkt in het provinciehuis al een voldongen feit, maar in de betrokken gemeenten is 'Teylin- gen' nog ver weg. In Warmond komt het platform Warmond Zelfstandig opnieuw in actie. Voorzitter Jan Se- venster is boos op de plaatselij ke politici, die de opheffing van Warmond als zelfstandige ge meente al lijken te hebben ge accepteerd. „Wij zoeken ons heil nu bij de Tweede Kamer." Het platform moet nog beslis sen wat er precies gaat gebeu ren. Maar dat er volop actie komt tegen de voorgenomen fusie staat vast. „Wij zijn diep teleurgesteld in de gemeente raad en het college", zegt Se- venster. „Het staat voor ons vast dat het overgrote deel van de bevolking deze fusie niet wil, maar de politici hebben een an dere mening. Zij hebben de mening van de bevolking slecht uitgedragen, en doen nu alsof fusie onafwendbaar is. Daar denken wij anders over." Warmond Zelfstandig wil de achterban op korte termijn mo biliseren, zoals het dat in de af gelopen jaren diverse malen deed. Maar er zijn ditmaal meer doelen. Sevenster: „Wij willen duidelijk aantonen dat de over grote meerderheid van de be volking tegen de fusie is. We beraden ons op middelen om dat te bewijzen, zodat de Twee de Kamer weet hoe het zit. Als je de raad en het college hoort, zou je denken dat Warmonders het allemaal wel prima vin den." Wat hebben de actievoerders en hun achterban tegen de fu sie? Sevenster: „Het is meer dan een gevoelskwestie. Wij hech ten eraan dat we zelf bepalen wat er in onze gemeenschap gebeurt. We willen korte lijnen met het bestuur en we willen een bestuur dat onze gemeen schap kent en begrijpt. Als je al les op een hoop gooit, wordt dat natuurlijk veel minder. Daar zijn we bang voor." In Voorhout en Sassenheim zijn diverse raadsfracties boos op de provincie. In Voorhout werd gisteravond zelfs een speciale raadsvergadering belegd, waar in de frustraties over de fusie plannen duidelijk naar voren kwamen. .Vooral het rapport van Cap Gemini, waarop de Warmond als onderdeel van de gemeente Teylingen: een schrikbeeld voor het platform Warmond Zelfstandig. Originele foto: Dick Hogewo- ning, fotomontage: Frans Roomer provincie zich bij haar fusie plan heeft gebaseerd, moest het ontgelden. „Wij zijn hevig te leurgesteld, om niet te zeggen furieus", zei CDA-fractievoor zitter Van Velzen. „Het is een rapport van likmevestje. De provincie laat een staaltje van onbehoorlijk bestuur zien, af spraken worden niet nageko men, er wordt gelekt en conclu sies worden getrokken voor het afgesproken overleg met de be trokken partijen heeft plaatsge had. College, laat een krachtig nee horen tegen deze plannen! WD-raadslid Van de Fliert was nog bozer. „Hoe zit het met de bestuurskracht van de provin cie? Dit besluit is beneden alle peil. Voorhout is geschoffeerd. En dan het rapport: hoe kun je jezelf een onderzoeksbureau noemen als je een rapport afle vert waarin de conclusies niet onderbouwd zijn? Er is geen aandacht geweest voor Voor- (advertentie) r 12 t/lT t/m 15 september An vrijdag 21.00 uur tot maandag 05.00 uur Rijksweg A4 wordt tussen knooppunt Burgerveen (splitsing A4-A44) en afrit 6 Hoogmade in de richting Den Haag afgesloten voor alle verkeer. Richting Rotterdam Vanuit Amsterdam volg EZ> De A2 richting Utrecht Vervolgens de A12 naar de A20 richting Rotterdam Richting Den Haag Vanuit Amsterdam volg EH> Bij knooppunt Burgerveen (A4) naar de A44 richting Den Haag Richting Breda Vanuit Amsterdam volg H> De A2 richting Utrecht Bij knooppunt Everdingen richting Breda via de A27 Reserveweekend Vrijdag 19 september tot maandag 22 september afgesloten rijrichting B 0 afgesloten route li omleidingsroute WT> einde omleidingsroute Rijkswaterstaat zorgt voor aanleg en het onderhoud van het rijkswegennet en Als onderdeel iR et ministerie van Verkeer ta< i Waterstaat draagt zij bij C n leefbaar, bereikbaar en n Verkeer en Waterstaat Rijkswaterstaat Gezien de ernst van de te verwachten verkeershinder wordt carpoolen of gebruik van openbaar vervoer sterk aangeraden. Richting Roelofarendsveen, Oude Wetering, Niéuwe Wetering, Rijpwetering, Leiderdorp, Hoogmade en Alkemade Vanuit Amsterdam volg IZ> Bij knooppunt Burgerveen (A4) naar de N207 Vervolgens via de N11 naar bovengenoemde plaatsen Richting Leiden/Den Haag centrum Vanuit Amsterdam volg ED Bij knooppunt Burgerveen (A4) naar de A44 Vervolgens richting Leiden of via de N44 richting Den Haag centrum INFORMATIE Teletekst pagina's 730, 731 en 732 Internet www.fileplanregiorotterdam.nl Radio landelijke en regionale zenders Openbaar vervoer 0900-9292 0,50/min www.9292ov.nl houts wens om zelfstandig te blijven en ook niet voor de wens van Oegstgeest om herin gedeeld te worden. Het rapport rammelt en kan de prullenbak in." In Sassenheim overleggen de raadsfracties pas op 23 septem ber over de kwestie, maar ook hier bestaat onvrede over de fu sieplannen. „Wij blijven strij den voor een onafhankelijk Sas senheim", zegt WD-raadslid Van der Ploeg. „We hebben be grip voor de problemen van Warmond, maar we willen er niet voor opdraaien. Voor mij is de fusie ver weg. De wens om te fuseren moet zogenaamd van onderaf komen, maar daar is hier toch geen sprake van?" De PvdA-fractie in Sassenheim steunt de fusie wel. Van de CDA-fractieleden was niemand bereikbaar; hun oordeel zou in deze kwestie doorslaggevend kunnen zijn. zoete rwoude - Multi functioneel gebouw De Eendenkooi in Zoeter- woude-Rijndijk krijgt voorlopig geen elektroni sche deuropener. Een ge handicapte bezoeker had om zo'n voorziening ge vraagd, maar volgens se cretaris Kalkers is het een te dure ingreep. De gemeente is ook niet bereid in de buidel te tas ten. „Zo'n voorziening valt onder de verantwoor delijkheid van het bestuur van De Eendenkooi", al dus een woordvoerder van de gemeente. „De Eendenkooi heeft een re serve in de pot voor on derhoud." Volgens secre taris Kalkers klopt dat. „Maar", zegt hij „daaruit moeten wij ook andere dingen betalen. Binnen kort moet er bijvoorbeeld een nieuw dak op het ge bouw." Kalkers' hoop is nu geves tigd op de Zoeterwoudse gemeenteraad. „Ik hoop dat er mensen in de poli tiek zijn die vinden dat zo'n elektronische deur opener toch nodig is. Daar is het wachten op." Gehandicapte bezoekers komen nu binnen met hulp van iemand, die de deur voor hen open houdt. Een elektronische deuropener kost ZO'N 2.000 euro. door Marieke de Kok alphen aan den rijn - Tot een ijspaleis tussen de Eikenlaan en de Leidse Schouw verrijst, moet een mobiele ijsbaan schaats- minnend Alphen warm hou den. Een glühweinavond, de monstraties van kunstrijders en ijsdansers gaan de koude win termaanden van schaatslief hebbers uit de regio vullen. De mobiele ijsbaan wordt der tig bij zestig meter groot en kan zeven maanden per jaar open zijn. De tribunes, toiletten en horecagelegenheden worden net als de schaatsbaan ver plaatsbaar. Jan Gijsman, direc teur van Alphen on Ice, lan ceerde het plan van de 'opklap bare' schaatsbaan bij de ge meente in de hoop dat de ijs baan er deze maand al kan lig gen. Projectleider Niek van 't Wout van de gemeente Alphen aan den Rijn ziet de mobiele ijsbaan pas volgend jaar september ko men. „En dan mag je hopen dat er geen leeuwen en beren op je pad komen. Eerst willen we dat Alphen on Ice meer informatie geeft. Zodra daaraan voldaan is, nemen we de volgende stap." Wethouder Tigelaar verwacht de opening ook niet op korte termijn. Hij vertelt dat, om aan alle eisen te voldoen, de ge meente minimaal zes maanden nodig heeft. Gijsman wil snel ler dan de gemeente kan." Plannenmaker Gijsman heeft zich niet gerealiseerd dat de proceduretijd van de gemeente zo lang is. „We hadden graag in september willen schaatsen, maar dat is niet haalbaar. We hadden geen idee dat het zo veel tijd in beslag zou nemen. We dachten 'het terrein wordt nu toch niet gebruikt en zo kunnen we alvast schaatsen'. Maar zo simpel ligt het helaas niet." De mobiele ijsbaan is slechts de top van de ijsberg. Gijsman wil een ijspaleis uit de grond stam pen op dezelfde plek. „Het is geen gewone ijshal, maar een sport- en leisurecomplex", zegt de bedenker. Dit sportcomplex van 20.000 vierkante meter -'zo groot als vier voetbalvelden'- krijgt twee ijsbanen van dertig bij zestig meter en een 400-me- terbaan. Het complex moet de nieuwe, grote concurrent wor den van ijshal Thialf in Heeren veen. In het complex wordt on der andere Doo World geves tigd. „Dat is een nieuw concept waar van alles te doen is", zegt Gijsman trots. „Zo zijn er the makamers voor kinderen in het teken van James Bond of ruim tevaart." In Doo World is ook kinderopvang. Een verzoek van Gijsman om in Doo World ook een gokhal in te richten, is wees de gemeente deze week af. De enige gokvergunning die de ge meente te vergeven heeft, is al in het bezit van Avifauna. Naast Doo World komen in het com plex een fitnessruimte, een me- gasportstore, vijf squashbanen en zestien bowlingbanen. Gijs man wil het publiek de bistro's, restaurantjes en barretjes niet onthouden. Hij heeft 82 pro cent van de huurovereenkom sten rond. „Ik ben er zeker van dat het complex er komt." Gijsman streeft ernaar in sep tember 2006 de schaatsen on der te binden in zijn trendy ijs paleis. Projectleider Van 't Wout noemt 2007 'haalbaar'. Aanvankelijk wilde Gijsman uit sluitend een professionele schaatsschool bouwen. „Maar ijs is duur. Dus hebben we wat faciliteiten eromheen gezet om het ijs te kunnen betalen." Zijn dochter doet aan kunstschaat sen. Daardoor liep Gijsman te gen problemen aan. „Er is bijna geen enkele schaatshal het hele jaar open." De mobiele ijsbaan is dat ook niet, maar als de ech te hal er eenmaal staat kun je zelfs tijdens een hittegolf een verkoelend baantje rijden. leiderdorp/hazerswoude - Het wordt dringen voor de deur van het HSL-informatiecentrum in de Bospolder in Leiderdorp. Op zondag 5 okto ber is er voor de tweede keer een open dag in de Groene-Harttunnel. 525 geïnteresseerden in de hogesnelheidslijn krijgen dan een rondleiding. De inschrijving begint op maandagavond 22 sep tember om 19 uur. Wie de tunnel per se met ei gen ogen van binnen wil bekijken, moet er op tijd bij zijn, want wie het eerst komt, wie het eerst maalt. De vorige keer waren de 600 kaarten bin nen anderhalve dag uitverkocht. De Projectorganisatie HSL-Zuid moet een maxi mumaantal bezoekers instellen in verband met de veiligheid. Bij de open dag in oktober vorig jaar kwamen, er op de dag zelf nog heel wat men sen zonder toegangskaart langs, in de hoop dat ze alsnog ondergronds mochten. De regels zijn echter streng. Alleen een entreebewijs staat ga rant voor een veiligheidshelm en een tochtje van ruim elf kilometer (5.700 meter heen, 5.700 meter terug) onder de polders tussen Leiderdorp en Hazerswoude. Er rijden busjes. Een rondleiding duurt zo'n tweeënhalf uur. De kassa in het informatiecentrum is op 22 sep tember open van 19.00 tot 21.00 uur. Als er na cüe tijd nog kaarten over zijn, gaat de verkoop op dinsdag vanaf 10.00 uur verder. „Vorige keer ver kochten we de kaarten alleen overdag, maar dan vissen mensen die werken achter het net. Daar om beginnen we nu op een avond", zegt HSL- woordvoerster Annemarie Hoogendoorn. Per persoon zijn maximaal drie kaarten a 5,00 euro per stuk aan te vragen. De opbrengst gaat naar goede doelen in de directe omgeving van de tun nel. De HSL-projectorganisatie hoopt vooral mensen uit Hoogmade, Leiderdorp en Hazerswoude te verwelkomen. „We kunnen niemand tegenhou den, maar de open dag is vooral bedoeld voor mensen die last hebben van de aanleg", zegt Hoogendoorn. oegstgeest - De aanleg van een zogeheten bergbezinkbassin bij het Irispark kost de gemeente Oegstgeest 350.000 euro meer dan waarop was gerekend. De kosten liepen op toen bleek dat de verbindende riolering tussen het bassin en het bestaande ri oolstelsel niet onder de stoep kon worden gestopt, maar on der het wegdek van de Lange Voort moest worden aange bracht. Dat betekende extra kosten voor onder meer het af voeren van asfalt. Naast deze tegenvaller heeft Oegstgeest wellicht ook een meevaller op hetzelfde vlak. Het bassin bij het Irispark is groter geworden dan was gepland - 500 kubieke meter in plaats van 300 kubieke meter - zodat een derde waterberging in Oegst geest- vermoedelijk niet nodig is. Dit derde bassin zit wel in de planning en kost de gemeente zeker 1,2 miljoen euro. Onderzoek moet uitwijzen of het haalbaar en betaalbaar is om water van de andere kant van Oegstgeest naar het bassin bij het Irispark te voeren. Daar voor zijn nieuwe leidingen no dig, Wethouder Meester ver wacht de uitslag van het onder zoek na de jaarwisseling.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17