t Brückner en het geheim van Tsjechië Bij Huizinga draait alles om Huizinga SPORT i>arria boekt zege Coach geeft team zelfvertrouwen Advocaat: 'Wij gaan gewoon naar Portugal' Rabobank Blues ilste :e zege Oranje [Op bezoek bij de leef- 1 iten van Tsjechië heeft ije gisteravond de eer- in de EK-kwalificatie Dankzij onder meer :r in blessuretijd van in de formatie van inte- idscoach Cor Pot met 1- Iranje, al lang uitge- voor deelname aan :-EK, kwam in de ne- linuut via Hoogstrate iprong. Fort maakte na- Tsjechen een kwartier J gelijk waarna Hersi Door de zege zorgde. We blijft iyenoord Jam - Patrick Paauwe jjn contract bij Feyen- 2007 verlengd, fediger speelt sinds de 1998 bij de Rotter- 2|lub. Hij kwam over van r Sittard. Na een minde- jjde lijkt Paauwe zijn ou- J te hebben hervonden. j De Venezolaan Unai i heeft gisteren in de p mooiste overwinning Melerloopbaan ge- s renner uit de Euskal- ireed twintig kilometer nish weg bij zijn zeven jchters en rondde de J succes ctf. De Span- Iro Nozal van Once, i de kopgroep zat, leiderstrui over van zijn loot Joaquin Rodri- 1 heeft vijftig secon- prong op teammaat itha coach Gambia JpOud-PSV'er Kalusha 0 gisteren tot bonds- Tn Zambia benoemd. Wde in de hoofdstad ,Jen contract voor drie p. Hij krijgt de senio- jpren en de spelers on- ^ntien jaar onder zijn qjalusha is de opvolger lek Pirri, die na de ne ggen Benin (3-0) werd i. Kalusha nam twee len bij Club America in "icheid als betaald jr. In 1988 werd hij uit- tot Afrikaans voetbal- et jaar. In juni slaagde jKNVB voor het diplo- pr-coach I. ea strikt teur United -jDe enorme investe- Chelsea blijven niet het voetbalveld be- club van de Russische Roman Abramovitsj [gemeen directeur Manchester United len. Peter Kenyon ia een dienstverband jaar naar Londen, aifle leiding krijgt over de Saielsea-groep. David tel 1997 bij Manchester oöerkzaam, is zijn opvol- rrii Trafford. 'Italiaans j^jal bezworen @feen woordvoerder van nse voetballiga maakte dat overeen- g is bereikt over een tig van de hoogste pies. De Serie A wordt lig van het nieuwe sei- I twee ploegen uitge- Jtwintig teams, de Serie Ingekrompen van 24 lubs. De meeste ploe- 1 Aè eerste divisie weiger- '/fhet begin van dit sei- j)elen, omdat ze het waren met de nood- en uitbreiding van lar 24 clubs, f r «key '„aarlijks a - Het Europees n ichap hockey wordt Tijks toernooi. Tot rr\ woensdag 10 SEPTEMBER 2003 door Jaap van Essen praag/vervolg van voorpagi na - Totaal ontspannen lijkt Tsje chië toe te leven naar de con frontatie van vanavond. Hoe an ders is de sfeer dan bij Oranje, waar iedere persconferentie uit mondt in gehakketak tussen de bondscoach en de pers. Karei Brückner, een sympathie ke grijsaard waarin een vleugje Beenhakker valt te ontdekken, heeft van de Tsjechische media helemaal niets te vrezen. Ieder een en alles loopt met hem weg, zeker de spelers. Brückner zette natuurlijk ook een uitste kende serie neer, met zestien ongeslagen duels op rij. „Advo caat heeft bijna net zo'n serie neergezet, maar die krijgt geloof ik wel een beetje kritiek", grijnst Tomcis GaMsek. De Ajacied is momenteel het aanspreekpunt voor de Tsjechi sche pers en de bondscoach. Niet zo vreemd, de dertigjarige middenvelder speelt al jaren in Nederland en wordt dus geacht alles over Oranje te weten. „En dus praat ik veel met Brückner over hoe Nederland zal spelen. We zijn het alleen niet helemaal eens." Brückner is de man die in Tsje chië alle krediet krijgt voor de wederopstanding van de natio nale ploeg. De voormalige PSV- 'er Chovanec faalde als bonds coach. Onder zijn leiding werd Tsjechië uitgeschakeld voor het laatste WK, door in de play-offs nota bene van België te verlie zen. Maar de onvrede over hem ging bij de internationals veel verder. Galdsek: „Met Chovanec had den wij als spelers eigenlijk nauwelijks contact. Brückner is een heel andere man. Hij praat enorm veel, wil altijd alles van je weten. Hij belde mij de voor bije maand ook steeds weer om te horen hoe het mijn blessure was. Het geheim van Brückner is dat hij steeds maar weer communiceert. Verder heeft hij een heel duidelijk idee over zijn elftal. Hij geeft de spelers veel vertrouwen en houdt vast aan zijn selectie. Op de trainingen probeert hij er dan ook een echte eenheid van te maken door heel veel te oefenen op vaste patronen en grote partijen te spelen met elf tegen elf. Hoe wel we niet veel bij elkaar zijn werkt die aanpak wel." De kracht van Brückner is ook dat hij op tijd startte met een verjonging van de selectie. Hij wist natuurlijk ook als geen an der wat er aan talent rondliep, want Brückner was bijna vijf jaar lang coach van Tsjechië onder 21. Momenteel mag de selectie een bijna perfecte mix van jong en oud genoemd wor den. In de basis staan meestal de dertigers Koller, Galdsek, Nedved en Poborsky, die af en toe nog steun krijgen van hun leeftijdgenoten Smicer en Lok- venc. Maar evengoed hebben Tomas Galasek houdt Rafael van der Vaart vast tijdens de eerste EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Tsjechië in Rotterdam. Archieffoto: GPD/Jaap de Boer. jonkies als doelman Chech (21), Rosicky (22), Grygera (23) en Baros een enorme inbreng. Het is gezien de kwaliteiten niet echt vreemd dat de Tsjechen zich tot nu toe Oranje van het lijf weten te houden in de EK- kwalificatie. Het zelfvertrouwen is inmiddels zo groot, dat Brückner zijn spelers heeft voorgehouden dat er vanavond van Nederland als vanzelfspre kend gewonnen moet worden. Galasek: „De bondscoach is duidelijk, wij gaan voor de winst. Natuurlijk zijn we er met 0-0 ook, maar daar gaan we niet voor spelen. Het is een thuis wedstrijd, we willen het nu be slissen." De Tsjechen zien volop kansen tegen Oranje, helemaal na het zien van de beelden van Neder land-Oostenrijk. GaMsek moet lachen en zwijgt vervolgens wel erg lang op de vraag wat Brück ner van de Nederlandse defen sie vond. „Hij maakte de verge lijking met een kasteel", komt er eindelijk als antwoord uit. Bedoelde hij daarmee een zandkasteel of een luchtkasteel? De diplomatieke Galasek kan zijn lachen helemaal niet meer houden: „Laat ik maar niets meer zeggen." Het zelfvertrouwen van de Tsje chen is ook al groot omdat de ploeg die van Brückner alle ver trouwen geniet vanavond vrij wel in de sterkste opstelling kan aantreden. Alleen linksback Jankulovski is geschorst. Waar schijnlijk verhuist Grygera daarom van de rechter naar de linkerflank en wordt Jiranek rechtsback. Voorin lijkt Brückner vast te houden aan een aanval die be staat uit Jan Koller als eenzame spits. Hij krijgt steun van een vijfmans middenveld. Een meer aanvallende optie is dat Baros (die tegen Nederland inviel, waarna prompt de 1-1 werd ge scoord) naast Koller als tweede spits wordt geposteerd. Galasek zegt niet denken dat zijn trainer op die manier zal beginnen, maar aangezien de koude oor log toch een beetje is begon nen, kan dat natuurlijk ook een leugentje om Tsjechisch bestwil zijn. Vermoedelijke opstelling Tsjechië: Chech; Jiranek, Bolf, Ujfalusi, Grygera; Poborski, Galsek, Rosicky, Neaved, Smicer; Koller. praag - „Wij gaan gewoon naar Portugal, hoor", zei Advo caat toen hij gisteren net voor de laatste training hoorde dat de meerderheid van het Ne derlands publiek volgqps een nieuwe NIPO-enquête weinig vertrouwen meer heeft in Oranje. De bondscoach voelt zich sterk door te wijzen op de cijfers. Dat de uitvoering dq,_ laatste paar maanden te wen-, sen overlaat, geeft Advocaat, grif toe. Maar in de strijd om kwalificatie gaat het 'puur om resultaat'. Oranje is een groot bedrijf met een imagopro bleem, waarvan de halfjaarcij fers echter behoorlijk blijven. Zo vertaalt hij de actuele, situa tie bij Oranje. Advocaat weet zelf wel waar het imagoprobleem vandaan komt. „Verwende klootzakken, allemaal multi-miljonairs, dat bedoelen jullie of de mensen toch?" Het 'jullie' klinkt in de richting van de media, waar van hij de verschillende kam pen al lang heeft kunnen door gronden. De columnisten van de Telegraaf (Cruijff), het Alge meen Dagblad (Borst) en Voet bal International (Derksen) zit ten hem op de huid. Bij de te levisie krijgt hij van de NOS weinig steun. Het enige station dat het, via Hans Kraay junior, af en toe voor hem opneemt is SBS6. Zijn 'vijanden', vindt hij, heb ben ook geprobeerd een wig te drijven in de technische staf. „Echt, ik lees en hoor alles. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Het gebeurt gewoon, ze willen dat Willem en ik vijanden worden. Maar we kunnen goed door de bocht. Mag hij niet praten? Onzin. Willem mag alles zeg gen wat hij wil. En over de op stellingen van het Nederlands elftal verschillen we ook niet van mening. Ja, hij heeft wel eens een positie anders, soms kom ik met één speler waar over we discussiëren. Maar daar blijft het bij." Judoka doet opnieuw een gooi naar wereldtitel A - plrd het EK altijd om de ehouden. Het aantal nde landen wordt te- J :ht van twaalf naar maast komt er een B- EK met een promotie- oieregeling. Het eerst alEK is in 2005. Neder- ach daarvoor kandi- verwerpt iring White Je internationale atle- Itie (IAAF) neemt geen ienfme* verklaring van lig wereldkampioene ;e voor haar positieve ys t bij de recente WK in (3ijite testte na haar zege R) meter positief op middel tegen wofiid met een stimule- '(king, vergelijkbaar wjne. Ze zei dat ze niet eerjet door haar gebruikte g7| verdachte substantie door Herman Wissink Schiedam - Hij is olympisch kam pioen, meervoudig Europees en nationaal kampioen. Maar een wereldtitel ontbreekt nog steeds op de erelijst van judoka Mark Huizinga. Komende vrijdag doet hij in het Japanse Osaka op nieuw een gooi naar de titel. Mark Huizinga geniet van een dag achter de computer, houdt van fotograferen en ontspant aan de waterkant met een hen gel. Aan familiebezoekjes heeft hij geen behoefte en een vrien din, ja die is er wel, maar ziet hij niet echt veel. Het voert te ver om hem a-soci- aal te noemen, zegt hij, 'want dat heeft zo'n negatieve lading'. 'Egoïstisch' en 'weinig flexibel' zijn eigenschappen die beter klinken en op hem van toepas sing zijn. „Het dagelijkse leven is eigenlijk helemaal op mezelf gericht", klinkt het als een soort schuldbekentenis. „Mensen in mijn omgeving moeten zich kunnen schikken in mijn levenspatroon. Eerst kom ik met mijn judo, dan pas de rest. Alles moet op de trai ningen en de wedstrijden zijn aangepast. Ik ben wat dat be treft weinig flexibel. Elk stukje dat je van je va,ste patroon af wijkt boet je in op je prestatie." Mark Huizinga presenteert zich niet als een egoïst. De olym pisch kampioen van Sydney 2000 toont belangstelling in an deren, is nooit te beroerd om te helpen of mensen te woord te staan. Maar toch: „Aan mezelf denken moet wel, het helpt me bij mijn sport", legt hij uit. „Ik zoek mijn familie niet veel op. Daar heb ik nu eenmaal geen behoefte aan." Alleen kan hij zich prima ver maken. Hij kan langdurig met zijn computer bezig zijn, met het bijwerken van zijn website (www.mark-huizinga.nl) „Soms is dat moeilijk uit te leg gen. Maar ik kan er van genie ten om een hele dag in mijn eentje achter de computer te zitten. Dan stop ik alleen om af en toe wat te eten of te drinken. Ik ben wel gesteld op mijn rust." „Ik houd er eenmaal niet van om afhankelijk te zijn van an deren. Ik ben gewend dat alles WK judo ook in teken van Athene 2004 osaka/gpd - Op het wereld kampioenschap judo in Osa ka, van 11 tot en met 14 sep tember, staat meer op het spel dan de mondiale titel alleen. Olympische kwalificatie geeft het toernooi een jaar voor Athene extra belang. Van elke gewichtsklasse plaatsen zich de beste zes judoka's. Van de judoka's die zich niet via het WK plaatsen voor de Olympische Spelen, is een klassering bij de geschoonde top-negen (topvijf bij de wou wen) van de Europese rang lijst de kwalificatie-eis. Met de aantekening dat de Europees kampioen van 2004 zich rechtstreeks plaatst en Grie kenland als gastland zeker is van een plaats in elke ge wichtsklasse. De ranglijst wordt opgemaakt aan de hand van tien A-toernooien in het voorjaar van 2004 en het EK's van 2003 en 2004. De Nederlandse deelnemers per dag zijn: donderdag: Elco van der Geest (-100 kilogram), Dennis van der Geest (+100), Claudia Zwiers (-78), Frangoi- se Harteveld (+78 kilo): vrij dag: Mark Huizinga (-90), Guillaume Elmont (-81), Edith Bosch (-70) en Daniëlle Vrie- zema (-63); zaterdag: Dennis Meijer (-73 kilo), Bryan van Dijk (-66), Deborah Gravens- tijn (-57), Natasha van Gurp (- 52); zondag: Ruben Houkes (- 60), Dennis van der Geest (open klasse) en Nynke Klop- stra (-48). op mijn eigen schouders rust, dat ik degene ben die het waar moet maken. Bij de judotrai ningen is het dan wel grappig. Daar heb je juist altijd iemand anders nodig. Anders valt er niet veel te trainen." Helemaal alleen redt Huizinga het dus ook niet. De relatie met judoka Edith Bosch is ten ein de, maar inmiddels heeft hij een nieuwe wiendin. Anneke, een conservatoriumstudente, die graag de musicalwereld in wil. „Zij wil graag dat ik het goed doe, ik wil graag dat zij het goed doet. Het begrip is wat dat be treft wederzijds. We zien elkaar daarom ook niet echt veel. Vaak in het weekeinde, soms rij ik door de week wel eens naar Til burg, maar ook niet te vaak. Het is beter om een avond op de bank te blijven liggen bij de tv. Het gaat toch weer ten koste van de training." Lang maakte Mark Huizinga zich zorgen of hij voor de we reldkampioenschappen judo in Osaka wel fit zou zijn. Een knie blessure hinderde hem om vol uit te trainen. Pas enkele weken geleden ging het licht op groen. En dat was een hele opluchting. Huizinga, die vandaag dertig jaar is geworden, heeft veel pech gehad. Eigenlijk was hij nog maar amper hersteld van een fikse blessure aan zijn wijs vinger toen tijdens de training iemand op zijn knie terecht kwam. Het knarste en kraakte aan alle kanten. Huizinga wist gelijk dat het fout was. Op de Europese kampioen schappen in Düsseldorf in mei van dit jaar werd hij toch nog derde. Twee weken later ging het echter opnieuw mis. De he le planning van de voorberei ding op het WK viel daarmee in duigen. „In 2002 had ik juist rustig aangedaan om in 2003 vol gas te kunnen gaan geven. Maar ja, het zijn echte pechge- vallen. Het is geen kwestie van overbelasting of zo. Dit over komt je. Ik heb daarna heel lang angst gehad om voluit te trai nen. Bij de trainingen had ik nog heel lang de neiging om mijn been weg te trekken." Voorlopig komt het judo nog atlijd op de eerste plaats. Stop pen op zijn hoogtepunt, de Olympische Spelen van 2000, is daarom ook nooit bij hem op gekomen. „Er wordt wel vaker naar gevraagd, maar waarom zou ik? Het WK in Japan is na tuurlijk weer een prachtig eve nement. Judo in Japan heeft toch iets extra's. Nu is er het WK, volgend jaar zijn er de Olympische Spelen en het jaar daar na hebben we de Europese kampioenschappen in Rotter dam. Bijna bij mij in de achter tuin. Dat is dus ook weer mooi om mee te maken." Plannen voor na het judo heeft hij niet. Hij is luitenant bij de Koninklijke Luchtmacht, zijn contract loopt in 2005 af. „Nee, ik ben er zelfs helemaal nog niet mee bezig. Ga je daar aan denken dan ben je eigenlijk al een beetje aan het afscheid ne men. Ik ben nu nog volop judo ka. Stoppen komt een keer op mijn pad. En wat dan? Ach er zijn zoveel dingen die ik leuk vind." Onze Lieve Heer moet afge lopen weekend het gebrom van Jan Raas goed gehoord hebben. Op zaterdag werd de gouden eenheid van de Zeeuw nauwe lijks na de start al naar de vaan tjes gereden in een relatief makkelijke wedstrijd die de Deltatour heet. De manier waarop de mannen van Rabo zich in het pak lieten steken deed pijn voor alle be trokkenen. Na zeventien kilo meter wed strijd was er van die rijk gestoffeerde ploeg nie mand meer in staat een gaatje van een kleine minuut te dichten op de glimlachend verder rijden de koplopers. De wedstrijd zat op slot en in het Zee: land van hun eigen mana ger maakten de jongens in het oranjeblauw er een armzali ge vertoning van, op Maarten den Bakker na die wel attent had gereageerd, maar die ang stig alleen bleef. Waar waren zijn ploeggenoten gebleven? De talenten Traksel en Sentjes, de gelouterde Dekker en Wauters, de onbekende Veneberg en Bartko of de weer opgeknapte Lotz? Nergens, helemaal nergens en al voor de helft van de koers za ten die mannen al aan de dou ches te denken. Op zondag, in het verre Spanje, tijdens de eerste echte etappe van de Vuelta ging het weer mis met de Rabobankjongens. Er viel een breuk in de grote groep en voordat men het wist zat de bijna volledige ploeg van ploeg leider Frans Maassen bij de spartelende achterblijvers, kop man Levy Leipheimer incluis. Wat de trouwe Boven, de vier kante De Jongh en de voor zijn toekomst fietsende Engels ook probeerden, ze reden het gaatje nooit meer dicht en de Vuelta was al afgelopen voordat men goed en wel op weg was. De schade aan de meet was bijna desastreus, hoewel optimist Maassen zijn kopman nu kan sen voor een verrassende aan val, later in de Vuelta, toedicht te. Het was lief van Maassen, dat hij die tactiek koos, hij had geen andere keuze. De vraag is of Raas die keuze nog wel heeft? Kan hij zijn ploeg door laten dobberen zo als het de laatste maanden voortdurend eens een ge weldige stevige borstel ter hand nemen plus een pot groene zeep en dan gaan boe nen. Moeten al die prachtig verwen de jongens van de Rabo niet eens flink de oren gewassen worden? De bank wil, voor al les, positief en netjes en aardig naar buiten komen en heeft Raas en de zijnen met een be paald witboek de weg op ge stuurd, dat is algemeen bekend. Nu echter wordt het tijd óm in te grijpen. Neen, geen enquête met sub jectieve vragen waarin 'hét volk' zich kan uitspreken over deze 'nationale aangelegenheid'. Raas moet zijn brommen maar eens omzetten in daden. Kom op Jan, de bezem erdóór. Zoals je vroeger zelf wedstrij den won; slim, goed, krachtig, uitgerekend en vol karakter. Dit slappe gedoe moet gestopt worden. Of komt er misschien een einde aan de liefde tussen de Rabo bank en Jan Raas, zoals in het fluistercircuit hoorbaar is. Mart Smeets SPORTUITSLAGEN DARTS TENNIS Utrecht. World Darts Trophy. Tweede ronde: Van Barneveld (Ned) - Taylor (Sch) 3-0, David (Aus) - Walton (Eng) 3-1, Monk (Eng) - Duke sr (Aus) 3-1, Robson (Eng) - Fitton (Eng) 3-2. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3197. 2.10.14.15.21,24.25.26.27.37.39.40.43. 47.49.62.63.64 66.70. (Onder voorbehoud van typefouten). Boekarest. Mannen, 355.000 euro. Eerste ronde: Blanco (Spa) - Ferrer (Spa/6) 6-2 6-3, Portas (Spa) - Moraru (Roe) 6-3 6-1, An- drejev (Rus) - Davidenko (Rus/1) 7-5 6-7 6-0, Massu (Chl/2) - Horna (Per) 7-6 6-3, Chris- tophe Rochus (Bel) - Vicente (Spa/7) 6-3 6-0, Cermak (Tsj) - Burgsmüller (Dui) 6-7 6-4 6-2, Hanescu (Roe) - Waske (Dui) 4-6 6-4 7-6, Mol- dovan (Roe) - Behrend (Dui) 6-4 6-1, Acasuso (Arg) - Seppi (Ita) 2-6 6-3 6-4, Sabau (Roe) - Ramirez Hidalgo (Spa) 6-3 6-1 Dubbel, eerste ronde: Aspelin/Coetzee (Zwe- /ZAf) - Kohlmann/Van Lottum (Dui/Ned) 6-2 6- Costa da Sauipe. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Goldstein (VSt) - Browne (Arg) 6- 2 6-0, Moodie (VSt) - Miranda (Dui) 6-4 6-4, Delgado (Par) - Puerta (Arg) 6-3 5-1 regen, Carraz (Fra) - Popp (Dui) 4-1 regen. Nusa Dua. Vrouwen, 215.000 euro. Eerste ronde: Gagliardi (Zwi) - Morariu (VSt) 6- 4 6-3, Gardin (Ita) - Dokic (SMo/4) 7-5 6-3, Zheng (Chn) - Penetta (Ita) 6-3 6-2, Abramovic (Kro) -Loit (Fra/6) 7-6 7-5, Groenefeld (Dui) - Sun (Chn) 6-4 6-7 6-1, Tanasugarn (Tha/5) - Pratt (Aus) 6-0 6-0, Sanchez Lorenzo (Spa) - Taylor (VSt) 6-1 6-4. Boedapest. Challenger, 25.000 euro. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned/2) - Guz man (Arg) 6-4 7-6. VOETBAL Apeldoorn. Vriendschappelijke wedstrijd. AGOW - Nederlands elftal onder 19 4-2 (3-1). 1-0 Lopes Monteiro, 2-0Taiwo, 2-1 Haznadar, 3-1 Antolini, 3-2 Owusu, 4-2 Kök. Dublin. Oefeninterland. Ierland - Turkije 2-2 (1-0). 35. Connolly 1-0, 2_ go. Dunne 2- 51. Sukur 1-1, 86. Yilm WK-kwalificatie Zuid-Amerikaanse zone. Venezuela - Argentinië 0-3 (0-3). 7. Aimar 0- 1, 26. Crespo 0-2, 32, Delgado 0r3. Toe schouwers: 26.000. Rode kaart: 72. Paez (Ve nezuela). Chili - Peru 2-1 (1-0). 35. Pinilla 1-0, 57. Mendoza 1-1, 70. Norambuena 2-1. Toe schouwers: 60.000. Stand: 1Argentinië 2-4 (5-2), 2. Chili 2-4 (4- 3), 3. Uruguay 1-3 (5-0), 4. Ecuador 1-3 (2-0) 5. Brazilië 1-3 (2-1), 6. Peru 2-3 (5-3), 7. Colombia 1-0 (1-2), 8. Paraguay 1-0 (1-4), 9. Bolivia 1-0(0-5), 10 Venezuela 2-0 (0-5). Vandaag: Paraguay - Uruguay, Brazilië - Ecua dor, Bolivia - Colombia. WIELRENNEN Ronde van Spanje. Vierde etappe, Santander - Burgos-. 1. Unai Et- xebarria (Ven) 151 km in 3.26.51, 2. David Etxebarria (Spa) 0 44, 3. Cardenas (Col), 4. Gutierrez (Spa), 5. Van Gooien (Bel), 6. Nozal (Spa), 7. Laguna (Spa), 8. Zabel (Dui) 1.05, 9. Dean (NZe) 1.34, 10. Calcagni (Zwi), 12 De Jongh, 27. Kroon. 51. Van Heeswijk, 85. Tankink, 146. Engels, 149. Boven, 159 Mut saars 7.01. Algemeen klassement: 1. Nozal 10.51.35, 2. Rodriguez (Spa) 0.50, 3 Gonza lez de Galdeano (Spa) 0.50, 4. David Etxebar ria, 5. Serrano (Spa), 6. Beltran (Spa) 1.00, 7. Heras (Spa), 8. Aitor Osa (Spa) 1.14, 9 Man- cebo (Spa), 10. Unai Osa (Spa), 89. Engels 8.47, 101. Tankink 12.38, 127. De Jongh 15.11, 129. Van Heeswijk 15.28, 145. Boven 17.49, 151. Kroon 18.59, 155. Mutsaars 20.19. Ronde van Polen. Tweede etappe, Tczew - Olsztyn: 1 Baldato (Ita) 202 km in 4.34.49, 2. Tombak (Est), 3. Lewandowski (Pol), 4. Cadamuro (Ita), 5. Kru- pa (Pol). Algemeen klassement: 1. Tombak 8.33.44, 2. Cadamuro 0.04, 3. Lewandowski 0.10. 4. Bru (Spa), 5. Stafiej. Ronde van de Toekomst. 1. Fedrigo (Fra) 3.30.04, 2 Dumoulin (Fra) i 0.05, 3. Martinez (Spa), 4. Bichot (Fra) 0.30, 5. Lergard (Zwe) 0.33, 6. Gilbert (Bel) 0.40. Algemeen klassement: 1. Martinez 21.33.38, 2. Rogina (Kro) 1.50, 3. Van Hecke (Bel) 3-43, 4. Dumoulin (Fra) 3.51, 5. Fedrigo 4.24, 6. Lökvist (Zwe) 4.34. Mark Huizinga: „Aan mezelf denken moet wel, het helpt me bij mijn sport." Foto: GPD/Cees Zorn

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21