Van Dijk rekent af met mislukt seizoen SPORT Nog één jaar Feyenoord en dan een echte kans 1 Van Zeist koploper Leideni in Orat Surfer na blessure op weg naar Athene Elftal van de week Monsterscl 5 31-0 h woensdag lO SEPTEMBER DUIVENTIL :e C 'Of OtC nnj in D door Peter van der Hulst ter aar - Surfer Joeri van Dijk lijkt klaar om zich te meten met de wereldtop. De 20-jarige inwo ner van Ter Aar sloot anderhalve week geleden de preolympische wedstrijden in Athene met de achtste plaats af. Een enkelbles sure, opgelopen bij een sprong met zijn board, wierp Van Dijk begin vorig jaar terug. „Ik was zeven maanden uit de roulatie en dacht met twee maanden trainen weer de oude te zijn. Het herstel duurde echter even lang als de blessure zelf en in die tus sentijd zijn anderen sterker ge worden." In Athene bewees Van Dijk klaar te zijn voor het WK dat vrijdag in Cadiz begint. Voor de surfer staat in de Spaanse stad veel op het spel. Met een plaats bij de beste vijf tien of de eerste acht op een ge schoonde lijst (van elk land telt dan de beste surfer) verdient Van Dijk een olympische nomi natie. Hij hoeft het komend jaar dan alleen nog vormbehoud te tonen Öm zeker te zijn van uit zending naar de Olympische Spelen. Uit Nederland hoeft Van Dijk niet al te veel concurrentie te verwachten. Per klasse mag in Athene namelijk maar een zei ler of boot deelnemen. „Er is op dit moment een andere jongen, Casper Bouwman, met wie ik rekening heb te houden. Hij is een stuk jonger en staat een treedje lager dan ik, maar wie weet kan hij wel voor een ver rassing zorgen." Van Dijks grootste concurrenten uit het verleden, Kevin Mevissen en Roy van Kolwijk, zijn overge stapt naar een andere klasse. Slaagt de surfer in Cadiz niet voor zijn opdracht dan heeft hij komend jaar nog een aantal kansen om zich te kwalificeren. „Maar het liefste doe ik het nu, want dan kan ik me rustig voor bereiden op de Spelen. Als alles goed gaat moet het ook lukken. Mijn doel is de toptien, maar de anderen zijn een jaar voor de Spelen ook knettergoed. Het wordt dus moeilijk." Zijn acht ste plaats in de préolympische wedstrijden geeft een indicatie van zijn mogelijkheden. „Maar, vijf of zes goede zeilers konden daar niet meedoen omdat elk land slechts één deelnemer mocht afvaardigen." Van Dijk heeft na zijn blessure leed de stijgende fijn weer te pakken. In Athene ging hij in de eerste dagen aan de leiding. Dat hij uiteindelijk wegzakte vindt de surfer niet zo erg. In de wed strijd stond niets op het spel en hij gebruikte de race om wat uit te testen. „Een mast bestaat uit twee delen. Om het smalle stuk dat je in het bredere mastdeel schuift had ik tape gedaan. De mast wordt daar sterker van. Bij wat hardere wind ging het me goed af, maar toen de kracht wat minder was kwam ik niet verder dan de 23ste en 17de plek. Ik duikelde daardoor naar de achtste plek in het algemeen klassement." Einde experiment. De olympische baan beviel hem wel. „Mooi, maar wel moeilijk. Of er staat een zee wind, of een vlagerige aflandige wind waarbij je dicht onder de kust moet varen. Toch is dat wel leuk, want dan zie je dat ie dereen kan winnen." Voor Van Dijk zijn het ideale omstandig heden. Hij kan met alle soorten windtypes uit de voeten. Daarin ligt ook zijn kracht. „Een beetje verschillende omstandigheden vind ik wel lekker." In de rustige aflandige wind lag een andere oorzaak voor zijn terugval. „Normaal vaar ik be houdend, maar doordat de snelheid niet goed was ging ik radicaler varen. Het was een beetje gokken. Een surfer uit Australië en uit Hong Kong doen dat vaak, maar dan gaat het maar één of twee keer goed en vijf keer fout. Uiteindelijk Simons y Hoek Den Turk (ARQ mCQuick Boys) \jn (Quick Boys) Van der Plas^SjfiT Kluivers (Quick Boys) (Katwijk) leiden - Carlo van Zeist is koploper in het klassement 'Speler van het Jaar'. De ver dediger van Ter Leede heeft na twee duels een gemiddel de van '8'. Geen van de spelers in de hoofdklasse A scoorde afge lopen week een '9'. Wel viel twaalf keer het cijfer '8'. De beste beoordeling was voor Quick Boys in het treffen te gen Kloetinge. Opvallend is dat dit seizoen nog geen van de keepers ho ger dan een '7' haalde. Van de doelverdedigers verdien de Thomas Waasdorp een plekje in het 'Elftal van de week'. Hij werd geselecteerd omdat hij tegen Capelle 'de Carlo van Zeist. Archieffoto nul' h\eld. Dick Hogewoning vergooi je daarmee je klasse ment. Je kunt beter een gede gen serie neerzetten en zorgen dat je bij de top staat. Word je elke race tweede of derde dan maak je een aardige kans om te winnen." Tijdens het WK in Spanje volgt hij daarom weer zijn behoudende tactiek. Van Dijk hoeft zich over zijn materiaal geen zorgen te ma ken. Voor de wedstrijden in Athene testte hij in Cadiz al en kele zeilen en masten. „Ik heb een setje aan de kant gelegd dat spie en span is. Eén op de drie tot vier zeilen is voor mij maar goed. Als je veel materiaal aan schaft weet je zeker dat er wat goeds tussen zit. Wat voor mij slecht is, kan voor een andere surfer perfect zijn. Dat heeft te maken met je lichaamsgewicht en je manier van zeilen. Lichte re surfers varen met slappere spullen. Je zoekt naai' dingen die bij je passen. Vaak voel ik dat al na twee uurtjes varen. In Athene gebruikte ik een iets mindere set dan waarmee ik Cadiz ga varen." Om de laatste stap naar de ab solute top te kunnen zetten moet Van Dijk voor de Olympi sche Spelen fysiek nog sterker worden en meer uithoudings vermogen krijgen. „Ik bereik dat door veel te fietsen en lang durige intervaltrainingen - twee minuten pompen, een minuut rust - op het water. Daarnaast probeer ik zoveel mogelijk ken nis op te bouwen over wind, materiaal en tactiek. Je moet dat zelf uitvinden. Het board is gelijk, maar iedereen gebruikt weer verschillende zeilen en masten. Een medaillekandidaat is veelal tussen de 30 en 32 jaar oud. Ik probeer tijdens de Spe len voor een verrassing te zor gen. Zitje goed in je vel dan kan alles", aldus Van Dijk die twee keer wereldkampioen bij de ju nioren werd. „In een jaar kan ik nog heel veel doen. Het moet zeker mogelijk zijn." speler club gem. Carlo van Zeist Ter Leede 8,00 Pascal Averdijk FC Lisse 8,00 Maarten Bak Quick Boys 8,00 Jack Honsbeek FC Lisse 8,00 Tim Kluivers Katwijk 8,00 Jurgen Faerber Ter Leede 7,50 Rogier Koordes Ter Leede 7,50 Norbert van Lochem Rijnsburgse Boys 7,50 Michel Nok Rijnsburgse Boys 7,50 Rocky Pitti Noordwijk 7,50 Derek van der Plas Quick Boys 7,50 Hicham Rbii Ter Leede 7,50 Dennis den Turk Quick Boys 7,50 Jeroen van Wetten Noordwijk 7,50 15. 36 spelers scoorden gemiddeld een 7,00 Clubklassement club zaterdag gem. 1. Ter Leede (6,91) 7,20 2. Katwijk (6,85) 6,85 3. FC Lisse (6,82) 6,82 4. Quick Boys (7,08) 6,81 5. Noordwijk (6,00) 6,77 6. ARC (6,75) 6,54 7. Rijnsburgse Boys (6,75) 6,49 idi ids wintercompetitie. Dank) j*r£ lichte all weather banen v' de club de hele winter w doorgespeeld. Info: Ilon Duin (0623951770). Kunstbiljarter Rob Sch Voorschoten heeft afgelt weekeinde een grand-pi00 nooi in Deventer gewon wedstrijd maakt deel uit M een serie van drie. Schol door zijn prestatie vrijwi !Jf van deelname aan de fir december in AmsterdanftM volgende toernooi van d1 c heeft op 10 en 11 oktobc in Warmond. Het eerste handbalteai^n fusieclub Stompwijk '92 voortaan verder zonder p breng van Patrick Kooiji 'e Sinds de oprichting van per HV Fairplay in 1982 Kooijman spelend lid ge|)2 Hij verhuist vanuit Zoet de naar het noorden vai land. Op zaterdag 20 en zoi september organiseert een waterpolotoernooi vrouwen en mannenhoi sers in het Vijfmeibad ii den. Het Zilveren Sleutt nooi is op zaterdag vooi mannen en een dag late Galgewatertoernooi voasl vrouwen. Deelnemers: der meer Brandenburg,] Ham, De Zijl/LGB en Op zaterdag 27 septei worden bij roeiverenig Leythe de jaarlijks terugpP onderlinge wedstrijden den. De accommodatie! Leythe is te vinden aan (n Morsweg 148 in Leidern Tot 29 september kun{3 kandidaten worden si Joeri van Dijk: „Een beetje verschillende omstandigheden vind ik wel lekker." Foto: Mark Lamers Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dfei tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E-mafen sportredactie.ld@hdc.nl Het bestuur van voetbalver eniging UDO is uitgebreid met Ed van der Mark (jeugdza ken) en oud-voetballer Wilbert Witteman (technische zaken). Voetbalvereniging Meerburg heeft eindelijk van de gemeente Zoeterwoude vergunning ge kregen om reclame te maken aan het hekwerk op het derde veld langs de A4. Dit is voor de 75-jarige jubilaris een inkom stenbron. Edwin Grünholz debuteerde zondag voor zijn nieuwe (fusie) club Texas DZS. Mede door zijn inbreng won Texas met 3-1 van RVC/Rijswijk. Grünholz (34) kwam voor het laatst uit voor hoofdklasser Tonegido. Hij speelt in de zaal voor het Belgi sche SG Ranst. De Noordwijkerhoutse wiel renner Thijs Zonneveld was één van de twee amateurs die de Delta Tour uitreed. Achter win naar Stefan van Dijk (Lotto/Do mo) was de negentiende plaats zijn deel. Aan de profkoers over 199 kilometer namen onder an deren Johan Museeuw, Robbie Mc Ewen en de leider van de wereldbeker Paolo Bettini deel. Wielrenner Peter van de Reep (Hillegom) haalde in Zwanen burg voor de dertiende maal een bloementuil binnen. Verder waren er derde plaatsen voor de junioren Wouter de Groot (Hillegom) in Abbenbroek, Es ther Kortekaas (Voorhout) in Lage Zwaluwe en Jordy Muller (Lisse) in Zwanenburg. Robert Berk (Koudekerk) werd vierde in Abbenkerk. Wouter Pont heeft bij hockey club Forescate zijn stick tijdelijk aan de wilgen gehangen. Pont wil het eerste mannenteam zo snel mogelijk terug in de hoofd klasse coachen. De Rijnsburgse bowlster Tessa van der Valk heeft zich niet bij de topdrie kunnen plaatsen bij wedstrijden om de AMF World Cup in Schiedam. Ross Greiner, de Zweedse Josefine Eliasson en Chris Koopmans waren net iets beter dan Van der Valk. Tennisclub Bollenpark in Noordwijk begint deze week met de inschrijving voor de voor de sportverkiezin^ öi Wassenaar. Nadere infof Wessels (5122306). R' De voetbalwedstrijd lid< - Ariston was zaterdag <f wedstrijd die als gevolgr droogte werd afgelast. iF.' werd er wel door anderF1 dentenclubs op het veltfj' fend. f Topatleet Kamiel Maaf§ vrijdagavond in Leiden P- hardloopcfinic aan jun£e' van Leiden Atletiek. "Sl oegstgeest - Heel wat jongens dromen gingen aan gruzele menten, toen Feyenoord vorig jaar besloot z'n jeugdopleiding rigoureus in te krimpen. Van alle voetbaltalenten werd de helft bedankt voor bewezen diensten. Erik Lagas ontsprong de dans, maar desondanks ziet hij zijn toekomst in Rotterdam-Zuid somber in. Sterker nog, de 17-ja- rige verdediger uit Oegstgeest heeft de hoop al opgegeven: Je stroomt toch niet door. Na het laatste jaar in de Ai kun je hier maar beter weg zijn.". Alleen als Feyenoord hem na zijn juniorentijd een contract aanbiedt voor vier of vijf sei zoenen, zou Lagas overwegen te blijven. En dan nog vooral om de financiële zekerheid, want de illusie dat hij ooit de hoofdmacht haalt, heeft hij al lang niet meer. Het is Lagas ook niet ontgaan dat de huidi ge verdedigingslinie van Fey enoord nogal wat mankemen ten vertoont, maar dat heeft zijn standpunt niet veranderd. „Ze durven het niet aan om jonge jongens te laten debute ren. Dan komt er weer iemand van buiten, die een vet con tract in de wacht sleept. De Braziliaan Jean heeft voor vier jaar getekend, maar hij loopt nu alweer bij ons rond. En over een tijdje zal hij wel bij Excelsi or belanden. Zo gaat het al- 'tijd." Tenzij er wonderen gebeuren, zal Lagas na zijn juniorentijd uitzien naar een andere club in het betaalde voetbal, maar met een mooie hoofdklasser uit de buurt zou de centrale verdedi ger ook al blij zijn. „Kijk naar Niels van Duijn bij Quick Boys. Die komt ook bij ons vandaan en speelt daar nu in het eerste. Dat is toch beter dan er een beetje bijhangen in het belof- SPORTKIDSSPORTKIDSSPORTKIDSSPORTKIDSSPORTKID SSPORT te leiden - De speleflr RCL E2 zijn de con goed begonnen. Dejzt van de trainers Haj seur en Claus Sèe wonnen de eerste 61 strijd van het seizoeer FC Boshuizen El i 0. Zelfs doelman Tii Heins was één vjjj doelpuntenmakers. I rust was de stand al kg Monsterscore gehaald! naar sportredactie.ld@t' kit Erik Lagas: „Ze durven het niet aan om jonge jongens te laten debuteren." Foto: Henk Bouwman tenteam van Feyenoord? Die beloftencompetitie stelt trou wens toch heel weinig voor." Zijn negativisme over wat er bij Feyenoord gebeurt, heeft niets te maken met zijn persoonlijke voorkeur voor Ajax, zo bena drukt Lagas. Spijt over zijn keu ze voor de Rotterdamse club heeft hij ook niet. Hij ging er zes jaar geleden heen, nadat hij zich tijdens een jeugdtoemooi in de kijker had gespeeld bij scouts van meerdere vereni gingen, waaronder ook ADO Den Haag en Sparta. Lagas was destijds net overge stapt van UDO - waar hij met voetballen begon - naar de Dl van UVS. „Toen Feyenoord me vroeg, hoefde ik echt niet na te denken. Al had ik liever gehad dat het Ajax was geweest." Bij zijn club is iedereen op de hoogte van zijn voorliefde voor de grote rivaal. Het levert geen problemen op. „Er zijn wel meer jongens voor Ajax. Daar komen we ook voor uit." Lagas gaat tussen de bedrijven door ook nog naar school, waar zijn lesuren in samen spraak met Feyenoord worden aangepast aan zijn trainingstij den. Vorig jaar zakte de Oegst- geestenaar voor zijn havo-exa men, maar de herkansing zal hij wel benutten, daar is hij ze ker van. Aansluitend hoopt Lagas nog een economische opleiding af te ronden, in een speciale sportklas. Net als in de schoolbanken moet hij op het voetbalveld een tweede kans aangrijpen, want pas komend seizoen komt hij echt aan spelen toe in de Al. Zijn trainer Henk Fraser gunde hem in de drie competi tiewedstrijden tot dusver twee invalbeurten. Aanleiding om het basisteam te veranderen is er niet, want Feyenoord Al staat fier aan kop in de Shell Jeugdcompetitie en won al van de voornaamste concurrent, PSV. „Dit is mijn eerste jaar in het team en ik heb negen con tractspelers voor me. Die gaan natuurlijk allemaal voor. Vol gend jaar moet het gaan ge beuren." En daarna vlucht Erik Lagas zo snel mogelijk naar een club waar ze talent wel een kans geven. Maarten Dekker Dit is de tweede aflevering van een serie over jeugdig sportta lent uit Leiden en omstreken. Heeft u tips of suggesties voor deze rubriek, man dan naar sportredactie.ld@hdc.nl. leiden - Timon van uit Leiden is het Nederlands elftal Iers onder de 17 jaar. speelt op 17 septembe pelt een oefenwedsti® België, als voorbereidi EK-kwafificatietoerno( "s garije in oktober. In zijn vijf spelers van A nomen en drie van F( Timon van Leeuwen b voetballoopbaan bij een talentendag kwa Feyenoord terecht. Dgj lende middenvelder t het Nederlands elftal jaar. Lissenaar Dorus Voort staat nog op d( lijst voor het oefendue gië. Ook hij speelt b oord. el a AMSTELCUP Poule 101: Teylingen Kagla Poule 102: MVKV Van Nispen Oegstgeest 2-3 WSB (za) 2-0 Poule 104: Leiden- ASC 1-4. Leiden: J.P. Stahlie; ASC: Niels Buikema, Sander de Wolf, Coen Bouter. ASC 2-6 GWS 2-0 Leiden 2-3 Poule 105: FC Boshuizen (za) - Leidsche Boys (zo) 2-4. Boshuizen: Henk v d. Weijden (2). Leidsche Boys; Stefan Dijkstra (2), Abdullah Dahmani (2). LSVV'70 - Foreholte 2-2 LSW: Peter van der Broek (2); Foreholte: Oscar van Dam, Tim van Dijk. Foreholte 3-7 Leidsche Boys 3-3 LSW70 3-7 Boshuizen (za) 3-0 Poule 106: Roodenburg (za) - FC Rijnland 2-2: Rooden- burg: Chris Teske, Liaw Fu (e.d.); FC Rijnland. Ed van Houten, Gert-Jan Schellingerhout. FC Rijnland 3-7 Lugdunum 2-1 Roodenburg (za) 3-3 Leidsche B (za) 2-1 Poule 107: GHC - FC Boshuizen (zo) 0-3 (0-0). Boshui zen: Manu Martins, Marco Harleman en Swen- tly Tookay. UVS (za) - Roodenburg (zo) 0-4. Roodenburg Jose Monfils (3), Jeroen Huis. FC Boshuizen 2-6 GHC 3-4 Roodenburg (zo) 2-4 UVS(za) 3-0 Poule 109: Wassenaar 3-9 Marine 3-3 Jai Hanuman 3-6 JAC 3-0 Poule 110: Alphen 3-7 Kickers'69 3-4 Alph Boys (za) 3-6 Aarlanderveen 3-0 Poule 111: SVOW - Koudekerk 0-6. Arjan Linstra (5), Ray mond de Horder. Koudekerk 3-6 SVOW 3-6 Altior 3-6 MM0 3-0 Poule 177: D0SR 3-9 Haz Boys Alphia 2-3 ROAC'79 2-0 Poule 176: Poule 178: Lugdunum - Alkmama 5-1. Lugdunum: Martin Moen (4), Sem Schilthuizen; Alkmania: Ties Markwat Alph. Boys 3-9 RCL 3-3 Alkmania 3-3 Lugdunum 3-3 Poule 179: Voorschoten '97 2 - Blauw Zwart 7-0. Voor schoten: Eelke van Dijken (2), Jochem van der Loos (2), Tomas Borsboom, Arjan Visser, Mike Nikic. Voorschoten'97 2 3-7 Blauw Zwart zo 3-2 Forum Sport (za) 3-5 SJZ 3-1 Poule 180: Voorsch'97 (zo) 2-6 SEV 3-3 Meerburg 2-6 Blauw Zwart (za) 3-0 Poule 202: UVS DHC 3-7 Docos 3-5 Haagse Hout Poule 203: Voorschoten '97 2-6 VCS KRV 3-6 HW Poule 206: WSB - Quick Boys 2 0-3. Quick Boys: Martin van Beelen (2), Martin Becks. Tweede ronde: Teylingen - Alphense Boys Boys: Mohammed Rakoubi (3) lt fie. n Forum Sport - UVS (zo) 0-5. R [i kers (2), Marco Akerboom (2),'4 Alphen - Woubrugge 0-5. Woiiil Buntsma (2), Harm Wijsman, I Lex van Vliet. SJC - Meerburg 5-3. SJC; Nln Saïd (4), Michael Verver. Meenet meri (3). Wassenaar - Voorschoten '97 op 16/9.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20