Misdaad wil Plooy uit de weg ruimen 'Voorhout, Sassenheim en Warmond vormen Teylingen' Zondag open! Bij Heineken zijn vaten en lippen verzegeld Leidsch Dagblad Daders ontkomen na bankoverval Leimuiden KAMPEER CARAVAN JAARBEURS UTRECHT I 071 - 528 14 14 College GS van Zuid-Holland wil Oegstgeest buiten nieuwe gemeente houden Aanklager permanent bewaakt 13™ 19 SEPTEMBER 2003 Veendijken staan niet op springenJ van OERLE Leidsch Dagblad Leidse economie groeit volop Schalken kansloos tegen Roddick Verwarde man loopt onder trein weer naar huis Seveiliging an nooit ver ;enoeg gaan' eids christelijk nderwijs iert jubileum ries bedrijf ril bioscoop i Katwijk erdriet om n en Eefje lat niet los lilip James Bailey ize daden zijn soms :ter dan onze idachten heeft justitie een ontvoe- zo snel en effectief op- als de zaak van Lusanne Jer Gun. Minder dan twee na de ontvoering van het je Friese meisje uit Olde- )p en negen dagen na /errassende vrijlating ar- rde de-politie gisteren de :rder. Ouders blij, justitie en en het rechtsgevoel burger krijgt een stevige per. kan mensen zo bezighou- s de verdwijning van een Bet is de nachtmerrie van ouder, jonge kinderen orden meegelokt, tieners >rden ontvoerd. Regelma- pt het goed af, maar soms ifloop luguber, zoals met Eefje, de slachtoffers van gische gruwelmoordenaar I Dutroux; of met de zes- ige Friese Marianne ra, die niet terugkeerde n feestje en later bij Veen- ter bleek te zijn vermoord. wacht acht jaar na zijn len nog altijd op berech- le moordenaar van Mari- aatstra is nog onbekend, heeft in de zaak van Lus- ran der Gun vooral succes boeken door vrije pubü- en actieve burgerzin. De srder heeft het meisje ijnlijk snel losgelaten druk van de immense pu it Justitie heeft de man arresteren dankzij de :n tip' van iemand die het een van de auto noteerde een geblinddoekt meisje vervoerd, voelen zich vaak mach- tegenover ernstige en criminaliteit De zaak van ne van der Gun toont aan )plettende burgers een ige bondgenoot kunnen n een alert opererend jus- paraat. Die constatering iedere Nederlander een gevoel geven. In een tijd i cynisme en egoïsme le boventoon lijken te voe- burgerzin een positief en jevend verschijnsel. tan der Malen tnx k *cnj Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 internet: WWW.LEIDSCHDAGBLAD.NL Dagblad nr. 43328los ZATERDAG 6 september 2003 BEDRIJFSHUISVESTING HAAGWEG 51 LEIDEN PUJJ WWW.IMMO-RIJNSTEDE.NL NVMboc door Peter Groenendijk leiden - Voorhout, Sassenheim en War mond gaan één nieuwe gemeente vor men. Volgens diverse goed ingevoerde bronnen besluiten gedeputeerde staten van de provincie Zuid-Holland binnen kort tot de vorming van de nieuwe ge meente 'Teylingen', waartoe de drie dorpen zullen behoren. Buurgemeente Oegstgeest valt buiten de fusie en rea geert zwaar teleurgesteld. Dat Warmond in de nabije toekomst wordt heringedeeld, is al langer duide lijk. Voorhout en Sassenheim werden daarbij regelmatig als logische fusie partners genoemd. Maar dat Oegst geest niet tot de nieuwe gemeente gaat behoren, is verrassend. Een fusie van de drie gemeenten en Oegstgeest werd tot nu toe gezien als meest waarschijn lijke scenario. Met name de gemeente Sassenheim heeft in het verleden ech ter laten weten de voorkeur te geven aan een herindeling zonder Oegstgeest. Burgemeester Timmers van Oegstgeest reageert teleurgesteld op het nieuws. Haar gemeente wil het liefst samen gaan met Warmond, eventueel aange vuld met andere gemeenten. ,,Ik weet niks van een beslissing", zegt Timmers. „Maar als dit waar is, ben ik zwaar te leurgesteld. Wat moet er nu met Oegst geest gebeuren? Opgaan in Leiden?" Ook de colleges van Voorhout en Sas senheim zeggen van de provincie nog niets gehoord te hebben over het be sluit. Voorhout blijft zich uitspreken te gen herindeling; de gemeente wil zelf standig blijven. Loco-burgemeester Van Steijn: „Als het zo is, vinden wij dit een slechte zaak." Burgemeester Vosjan van Warmond sprak vrijdagochtend met commissaris van de koningin Franssen. Vosjan wil niet zeggen of Franssen haar al heeft ingelicht over de keuze van de provin cie voor Voorhout, Sassenheim en War mond. „Ik kan dat niet bevestigen. Maar het is niet uitgesloten dat de pro vincie daar inderdaad voor zal kiezen." Gedeputeerde staten van de provincie Zuid-Holland maken op 23 september hun besluit over de herindeling be kend. Rijswijk/ANP - Nederlandse cri minelen beramen een moord aanslag op de Amsterdamse offi cier van justitie K. Plooy. Daar zijn concrete aanwijzingen voor, erkende woordvoerder W. de Bruin van het openbaar ministe rie (OM) gisteren. Justitie heeft inmiddels maatre gelen tegen de dreiging geno men. De aan klager wordt sinds de infor matie binnen is gekomen, 24 uur per dag bewaakt. Dat is sinds begin augustus. Het OM be schouwt de informatie als zeer betrouw baar en ge loofwaardig. Volgens justi tie zitten de zogenoemde Nederlandse netwerken in Amsterdam achter de op dracht tot li quidatie. Zij zouden huur lingen uit de Balkan (Alba nië) opdracht hebben gegeven Plooy te liquideren. De aanklager leidt de afdeling zware criminaliteit van het OM in Amsterdam. In die functie geeft hij onder meer leiding aan opsporingsonderzoeken naar Officier van justitie K. Plooy Foto: ANP criminele netwerken in Neder land. Hij voerde onder meer onderzoeken uit naar de beken de criminelen Charles Z. en Mink K„ naar de liquidaties van de laatste jaren in de hoofdstad en naar Heineken-ontvoerder Holleeder. Bronnen binnen jus titie laten weten dat de op dracht voor de moord op Plooy komt uit kringen van de Neder landse criminelen die zich met in ternationale drugshandel en li quidaties bezig houden. De Bruin zegt dat justitie de drei ging „buitenge woon hoog op neemt. Na de reeks van liquida ties in criminele kringen, lijkt het geweld zich nu te gen een lid van de magistratuur te keren. Ik ken geen zaken waarin zo concreet informa tie naar voren is gekomen over een plan voor een moordaanslag op een officier van justitie." Plooy kreeg re cent vooral landelijke bekend heid omdat hij de moordenaar van Pirn Fortuyn, Volkert van der G., bij de rechtbank met succes aanklaagde. Van der G. werd tot achttien jaar cel ver oordeeld. Ondanks de inzet van een helikopter en speurhonden kon het trio dat de Fortisbank in Leimuiden overviel, niet worden ingerekend. De man nen ontkwamen te voet nadat ze strandden in hun auto op het Cederplein. Foto's: Eric Taal door Peter Groenendijk leimuiden - Drie mannen hebben gister middag de Fortisbank in Leimuiden over vallen. Zij maakten daarbij een onbekend bedrag buit. Ondanks een intensieve zoek tocht door de politie wisten de daders te ontkomen. Om half drie 's middags kwamen de drie mannen de bank aan de Dorpsstraat in Lei muiden binnen. Ze eisten geld en dreigden daarbij met vuurwapens. In het pand wa ren op dat moment alleen medewerkers van de bank aanwezig. Nadat de mannen een nog onbekend bedrag hadden ontvan gen, maakten ze zich uit de voeten. Bankpersoneel had de politie toen al ge waarschuwd. De overvallers reden per auto weg, maar kwamen al snel een politieauto tegen. Na een achtervolging, waarbij de mannen enkele schoten losten richting achtervolgers, reden zij zich klem op het Cederplein. Daar stapten ze uit en maakten zich uit de voeten. De politie sloot alle we gen van en naar Leimuiden onmiddellijk af en begon een intensieve zoekactie, waarbij een helikopter en honden werden ingezet. Een nabijgelegen basisschool werd ver zocht de kinderen ook na schooltijd binnen te houden. De zoektocht leverde echter niets op. Om kwart over vier besloot de politie dat verder zoeken in het dorp geen zin meer had, en de wegafsluitingen werden opgeheven. „Nu wordt het een rechercheonderzoek", aldus een politiewoordvoerder. „Reken er maar op dat we hier keihard mee aan de slag gaan. Dit was een enorm misdrijf." De politie zegt volop aanknopingspunten te hebben: verklaringen van ooggetuigen en de door de overvallers achtergelaten au to hebben relevante informatie opgeleverd. (advertenties) (advertenties) www.kampeercaravanjaarbeurs.nl - 0900 522 723 87 door Saskia Stoelinga regio - In Nieuwe Wetering bij de polderkade van de Mopsloot prikt Paul Grob, districtsbeheerder van het waterschap De Oude Rijnstromen, driftig in de grond. Hij gebruikt daarvoor een jalon, een meetstok die lijkt op een groot uitgevallen blin denstok. Een scheur zie je niet, maar daar stuit je op. Elk kleurvak van de prikstok is vijftig centime ter, zodat je ook onmiddellijk de maten van de scheur en het peil van het water kunt inschatten. Verder is een geoefend oog nodig om de zwakhe den in de kades en dijken te ontdekken. Bij kleine apbollingen, veranderend binnentalud, zwakke walkanten en een onvaste kruin gaan de hersenen van Grob werken. Bij de kade van de Mopsloot is echter niets aan de hand. Gewoon massief veen. Het lijkt allemaal veilig in het waterschap De Ou- Breda, Delft, Groningen Heerlen, Hengelo en Utrecht j- Alleen zondag 7 september I van 10-17 uur Ma t/m vr 10- 21 uur. Za 9-18 uur. 0900-23545 32(0.10/mln) (advertentie) (advertentie) FACILITAIRE DIENSTVERLENING BV Bedrijfsschoonmaak kantoren, bedrijfspanden, sportcentra en instellingen voor informatie: 071-5232308 door Nancy Ubert zoeterwoude - Het personeel is duide lijk geïnstrueerd. Niet praten met de pers. De enige twee woorden die mogen klinken zijn: 'geen commentaar'. Nadat vrijdagochtend bekend is gemaakt dat Heineken Nederland 450 banen gaat schrappen, heeft elke afdelingsleider zijn medewerkers op het hart gedrukt om vooral niet uit de school te klappen. Op het brouwerijterrein, op een paar ki lometer afstand van Leiden, zijn niet al leen de vaten maar ook de lippen verze- pd. Het hoofdkantoor van Heineken Neder land in de Zoeterwoudse Barre Polder heeft veel weg van een ontoegankelijke burcht. Zonder pas kom je het pand niet in. De meeste werknemers dragen hun plastic toegangskaartje vol trots op de borst. Aan een gifgroen Heineken key- cord, bijvoorbeeld. Het terrein is helemaal een onneembare vesting. Voor je het weet hijgt een bevei ligingsbeambte in je nek. Of je moet met een kano de Weipoortse Vliet af varen. De camera's van de beveiligingsdienst registreren weliswaar elke beweging op dit openbare water, maar er is dan toch een ontdekkingstocht te maken. Qua omvang is de brouwerij in Zoeter woude de grootste van Europa; op de Nederlandse ranglijst staat Heineken nummer één. Het bedrijf wil de grootste blijven. Bovendien moet de plaats in de topdrie van 's werelds grootste bier brouwers veiliggesteld worden. Dat gaat ten koste van het personeel. Van de 5750 werknemers wordt acht procent wegbe- zuinigd. „Wie het komende jaar op straat komen te staan, is echt nog niet bekend", bezweert woordvoerder Karin Wïllems. Lunchuur bij Heineken. Wanneer het niet regent, gebruiken tientallen mede werkers de pauze voor een ommetje over het uitgestrekte, groene terrein. In paren of in groepjes maken de werkne mers deze middag hun rondje. Geen van hen durft te vertellen wat zich op de werkvloer afspeelt. Het trotse imago dat voor de buitenwereld is opge bouwd, moet onaantastbaar blijven. „Dit gaat ons aan, we komen er zelf wel uit", aldus een medewerker van de af deling export. De man blijkt uiteindelijk het meest loslippig van iedereen te zijn. Anderen houden het bij: 'Geen com mentaar', 'Ik heb haast' of 'Ik loop door'. Pagina R3: 'Triest, maar het kan niet anders' Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. Naam M V «S no Telefoon (Lv.m. controle nabezorging) Wij gaan zorgvukSg om met persoonsgegevens. In het colofon Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,60 kwartaalabonnement automatische betaling 54,50 betaling per acceptgiro 55,00 ran de krant treft u nadere informatie aa Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automatische betaling is mqn bank-gironummer. Handtekening: lllll 712141 400121 Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Lelden www.leidschdagblad.nl nr. 43328LOSSE nummers €1,10 zaterdag €1,55 leiden - De economie van Lei den ontwikkelt zich gunstig. De stad heeft de afgelopen jaren een jong en koopkrachtig pu bliek gekregen dat winkels aan trekt in het hoogste marktseg ment. „Leiden staat op het punt om door te schakelen van de tweede naar de derde ver snelling", zegt Robert Strijk, centrummanager van Leiden, in een interview met deze krant. Pagina R1 new vork - Sjeng Schalken heeft zich niet opnieuw kunnen plaatsen voor de halve eind strijd van de US Open. De Lim burgse tennisser was in de kwartfinales niet opgewassen tegen Andy Roddick. Het Ame rikaanse servicekanon versloeg de Nederlander met 6-4 6-2 6-3. Ook Agassi plaatste zich in drie sets voor de halve finale, ten koste van de Argentijn Coria. Pagina Sport bosschenhoofd - Een 78-jarige man uit Bosschenhoofd is gis termiddag op de spoorweg overgang in zijn woonplaats door een trein gegrepen en aan de gevolgen ervan overleden. De man was verward. Door het ongeval lag het treinverkeer tussen Etten-Leur en Roosen daal bijna twee uur stil. Bussen werden ingezet om de reizigers te vervoeren. (advertenties) GROENOORDHALLEN-LEIDEN zondag 7 SEPTEMBER 10-16 uur WOON FACTORY OUTLET de Rijnstromen. De 400 kilometer dijkinspecties gaven in elk geval geen alarmerende signalen af. „De veendijken in ons poldergebied staan niet op springen." Toch durven de heren van het wa terschap hun bevindingen niet hardop te zeggen. De dijkdoorbraak bij Wilnis kwam immers ook als een donderslag bij heldere hemel. Alle veendijken in het gebied van De Oude Rijn stromen, dat 28.000 hectare groot is en waarvan het merendeel van de polders onder het zeeni veau ligt, zijn de afgelopen weken nauwkeurig gecontroleerd. „Natuurlijk kun je iets over het hoofd hebben gezien, maar de vele mannen die met die taak zijn belast, denken van niet, of beter gezegd: het is onwaarschijnlijk." Pagina R3: Dijkdoorbraak Wilnis heeft de ogen geopend

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1