ïigon durft weer •mhoog te kijken )e Treffers staat op eigen benen SPORT Niet alleen topsport zaterdag 30 augustus 2003 ptimisme bij veel regionale korfbalclubs Michel van Cent De lange hete zomer de ambities van de regio- ai korfbalclubs geenszins op- 8ioogd. Sporting Trigon, Tem- luks en KZ Leiden presente- 2-4jch voor het nieuwe veldsei- nadrukkelijk als kampi- :andidaten. Verder rekenen lix, Fiks, De Danaïden en Kendo op een klassering in 0 lovenste regionen. idant Sporting Trigon wil rste klasse snel verlaten, kunnen nu weer omhoog en en ik denk dat we een Je kans maken op de titel, at we toch de ervaring uit rergangsklasse meene- oordeelt coach Robin meling. Hij ziet in Ready en ting Delta de voornaamste urrenten, zodat de eerste itrijd tegen Delta direct een doop wordt. Maarten van keerde na een overstap hoofdklasser Die Haghe maar hij raakte in de oe- impagne geblesseerd aan inkel. „Dat is een tegenval - rant Maarten is altijd goed een aantal doelpunten, seizoen zat het verdedi- wel goed, alleen scoren noeiüjk. Maar ik denk dat dstnde eerste klasse meer te krijgen", meent Somme- jselotte van der Berg, Ma- ïroen en Bart Niesing ver- jen Mirjam Duin (naar Wendy van Hooven (ge stopt door rugblessure) en Daan Niesing (afgevallen). Bij Pernix heerst de verwach ting dat de ploeg in de top kan meedraaien, maar trainer Perry Venema denkt niet gelijk aan de eerste plaats. „Het is een sterke poule, waarin de ploegen erg aan elkaar gewaagd zijn. Antilo pen, KOAG, IJsselvogels, HKC (H) of wij kunnen kampioen worden", zegt hij. Dimitri IJzer man (knieblessure), Christian Lindhout en Huig Schoonder- woerd (wereldreis) vielen af voor de selectie. Matthijs Groe- neveld, tweedejaars senior, mag nu zijn debuut in de hoofd macht maken. „Hij kan met zijn lengte goed in de steun spelen, maar ook naast Frans Treur in de punt aanvallen", motiveert Venema zijn keuze. Tweedeklasser Tempo mikt na drukkelijk op de bovenste twee plaatsen, die promotie naar de eerste klasse opleveren. „Wij zijn verplicht om te promove ren, zeker nu we in de zaal al eerste klasse spelen," stelt coach Aat van Rijthoven onom wonden. Hij voerde met Barba ra van Rijswijk voor Simone Boot (afgevallen wegens studie) slechts één wijziging in zijn achttal door. De Alphenaren konden in de oefencampagne nooit compeet spelen, maar dat acht Van Rijthoven geen be zwaar. „De meeste spelers spe len zo'n drie, vier jaar in het eerste, dus we moeten snel in gespeeld kunnen zijn." Na één seizoen afwezigheid is Fiks teruggekeerd in de tweede klasse. Trainer Theo Vreeken verwacht dat handhaving in de middenmoot haalbaar moet zijn. „Het kan in deze poule alle kanten op. Als wij in het begin punten pakken, kunnen we misschien zelfs naar de tweede plaats kijken", meent hij. Tine ke de Visser (lange vakantie) en Henrik Hooimeijer (lager gaan spelen) zijn afgevallen. Zij wor den vervangen door Domini que Roest, Fenno van den Berg en Michiel Vreeken. „Wij spelen tot de zaal met vijf heren, om dat Matthijs de Visser en Mi chiel Vreeken niet elke week be schikbaar zijn", verklaart Vree ken deze uitbreiding. Ook Velocitas maakt met opti misme zijn rentree in de twee de klasse. Trainer Klaas Bos man mikt op 'de eerste plaats van het rechterrijtje'. Dat is op merkelijk, want de ervaren Marlinde Oosterhoff (werk in Frankrijk), Elsbeth de Mooij en Arjen Bakker (wereldreis) zijn vertrokken en Emanuel Vlags- ma liep in de voorbereiding een enkelblessure op. „Wij missen inderdaad routine, maar er staan tal van goede junioren klaar. Daarom verwacht ik dat we links en rechts wel punten zullen pakken." Hester Kroese- meijer, Lisette Vesseur en Mar jan Snatersen maken hun ren tree en Bart van Dooremaal de buteert in de hoofdmacht. Onder de derdeklassers tonen Fluks en KZ Leiden de meeste ambities, want zij mikken op de titel. Peter Bierens, trainer van de Noordwijkers, ziet in De Vin ken, de degradant uit de tweede klasse, de grootste concurrent. Linda Meijers en Johan Baak van Crescendo troeven Karen van Nood van De Danaïden af. Morgen ontmoeten beide ploegen elkaar in de eerste wedstrijd van het seizoen. Foto: Taco van der Eb Hij moest zijn ploeg noodge dwongen aanpassen, want Maaike van den Bosch en Erik Caspers vervangen Esther Hoek en Ramses Duindam, die met blessures aan pink en been kampen. Bij KZ hoefde zijn col lega Erik van Lunteren geen wijzigingen door te voeren. Hij verwacht dat zijn team met Haarlem gaat uitmaken wie kampioen wordt.Als het goed gaat, worden we eerste of twee de en de tweede plaats vind ik niks", zo verwoordt hij zijn doelstelling. Crescendo en De Danaïden zien zichzelf wel in de top van 3 C eindigen, maar niet meteen kampioen worden. Beide ploegen, die morgen te genover elkaar in het veld staan, moeten namelijk jonge, onervaren krachten inpassen. Crescendo mist Linda Meijers (zwanger), Nisha Verweij (naar TOP) en Gertjan Hensing (trai ningsachterstand). Carlijn Aker boom, Loes Driessen en Ben Baak staan nu vast in het eerste. Enrico Mud, de nieuwe trainer van De Danaïden, heeft Sascha van Nood en Leon van Paridon uitgekozen als vervangers van Barbro en Arne Heijman, die la ger gingen korfballen. Madjoe begint eveneens met een nieu we oefenmeester aan de com petitie. Ron van den Berg wees Marieke van Delft, Jan Pieter Sip en Klaas Star aan als opvol gers van Janneke Veldhuijzen (afgevallen), Jos (gestopt) en Michael Star (naar TOP). De Rijnsburgers, die een kunst grasveld hebben gekregen, ver trouwen erop dat zij genoeg er varing en kwaliteit hebben om zich ruimschoots te handha- ach Marcel Warmerdam begint met tafeltennisclub met schone lei aan nieuw eredivisieseizoen Naam: Jasmijn van der Bent. Sport: tennis. Geboren: 11 juli 1990 te: Kat wijk. Broers/zussen: mijn broer Vincent wordt volgende week 16 jaar en ik heb een zus van 17, Cecile. Opleiding: ik zit in de tweede klas van het vwo. Leidsch Dagblad Masters: in de tussenstand van categorie 5 sta ik met Carlijn Kruijt en Ga- briëlla van der Willige in de top. Daarna is er een gat met nummer vier. De wedstrijden tegen Carlijn en Gabriëlla zijn altijd moeilijk. Het worden meestal driesetters. Clubs: Zee en Duin en in de winter train ik in Voorhout bij Jack Manuputty. Links/rechtshandig: rechts- handig. Hoogtepunt: vorig jaar won ik de Masters in categorie 7 en dit jaar was ik voor het eerst winnaar van een toernooi, bij Forescate, in categorie 4. Dieptepunt: na mijn vakantie ging het vorige week niet zo goed. Bij Tehado won ik nog wel de eerste ronde en kreeg ik in de tweede ronde een walk over, maar daama verloor ik van Anne van de Berge. US Open: bij de vrouwen zal het gaan tussen Henin en Clijsters, bij de mannen wordt het denk ik Agassi of Roddick. Sterke punt: mijn slagen van uit het achterveld en dan voor al de forehand. Zwakke punt: de volley en mijn spel aan het net. Beste trainen Gertjan Minnee en Jack Manuputty. Gertjan legt de nadruk op de slagen en de techniek, bij Jack leer ik veel over tactiek. Sportverruwing: daar heb ik niet echt mee te maken. Racket: Head Radical en daar voor had ik een Head Heat. De rackets zijn niet te zwaar of te licht en je kan 'm lekker vast houden. Je voelt de slagen in je racket. Blessures: ik heb nog geen echte blessures gehad. Vervelendste tegenstander: ik vind het lastig om tegen Ga briëlla van der Willige te spe len. Als ze achter staat gaat ze rustig hoge ballen slaan en dat haalt mij uit mijn spel. Hobby's: ik speel nu drie jaar cello, maar tennis vind ik leu ker en belangrijker. En ik ga elk jaar op wintersport, lekker skiën. Film: The Lord of the Rings. Ik vond beide films erg goed. Muziek: alles uit de topveertig. Klassieke muziek luister ik niet veel naar, maar ik vind het wel leuk om te spelen. Hekel aan: Hollands eten. Aardappelen vind ik niet zo lekker. Ik ben gek van de Itali aanse keuken. Respect voor: mijn vader en Foto: Dick Hogewoning mijn moeder. Mijn vader moet altijd fietsen zodat ik de auto kan hebben en mijn moeder neemt vaak vrij van haar werk om met me mee te gaan. Tennis op televisie: ik kijk veel, vooral voor de Grand Slams ga ik echt zitten. Elk jaar ga ik ook naar het toernooi van Rosmalen. Vakantie: we zijn net in Italië geweest. In Rimini naar het strand en naar Toscane. Frankrijk vind ik ook erg lek ker. Katwijk of Quick Boys: het maakt me niet zoveel uit. Ik woon vlak bij het sportpark van Quick Boys, maar ik geef niet zo veel om voetbal. Favoriete tennisser (-ster): die heb ik niet. Service-volley of baseline: ba seline, ik vind dat makkelijker. Misschien ook omdat ik nog niet zo veel heb getraind op mijn spel aan het net. Vrouwentennis in Nederland: ik heb Michaëlla Krajicek zien spelen en die vind ik erg goed. Daarnaast heb je niet zo veel sterke meisjes. Trainingsarbeid: ik train vier keer per week anderhalf uur en een keer een uur. Daar naast tennis ik veel wedstrij den en bij mijn club speel ik vaak vrij. Ik heb niet elke week een toernooi. In de vakantie heb ik wel een hoop wedstrij den gespeeld, maar nu ik weer naar school moet, speel ik al leen nog bij tennisclub Zuid- West en de Masters. Toekomst in tennis: ik wil A- speelster wordên. Ik ben ge vraagd om bij de bond te trai nen, maar dat heb ik niet ge daan. Het is lastig om telkens naar de trainingen te rijden. Kim Clijsters of Justine Hen- in-Hardenne: Clijsters. Zij speelt niet alleen harder, maar ook aanvallender. Ik vind haar ook sympathieker. Davis Cupteam: ik zou zeker Raemon Sluiter, Sjeng Schal ken en Martin Verkerk opstel len. Nederland - India: ik denk dat Nederland dat wint. Zee en Duin: ik vind de trai ningen erg goed. Alleen is er niet zo veel jeugd, maar dat is overal zo. In mijn leeftijdscate gorie zijn weinig goede speel sters, de meesten zijn ouder. Ik ben bij de Masters het jongste meisje en dan komt Gabriëlla, maar zij is al bijna 15 jaar. In de twee jaar dat Amster dam United onderdak bij De Treffers vond, beleefde de Roelofarendsveense tafelten nisvereniging weinig lol aan de gasten. Er was een hoop negatieve publiciteit toen ex- speler Jonah Kahn en ex- coach Co Clausen een kort geding aanspanden tegen voorzitter Ted van der Meer en hem beschuldigden van allerhande subversieve prak tijken. Van der Meer won uiteindelijk de rechtszaak, maar De Treffers stond er, onbedoeld, slecht op. „Ik ben blij dat het achter de rug is", zegt Jan-Willem Vesseur, die voorzitter is van de stich ting die het eerste team be heert. „Wij werden er steeds mee in verband gebracht, terwijl het buiten ons om ging. Het vinden van een sponsor was moeilijk. Die le zen ook de kranten en ston den niet te springen." Vorig jaar al nam De Treffers de licentie over. Van der Meer heeft geen bemoeienis meer met de vereniging. „Door alle commotie was hij er moe van. Hij was blij dat De Treffers wel verder wilde in de eredivisie", aldus Ves seur. Het nare verhaal heeft De Treffers dus wel het eredivi sieschap opgeleverd. „We dachten er altijd wel stilletjes aan", zegt Vesseur. „We heb ben ons eerst een paar jaar bezig gehouden met het neerzetten van een nieuwe speelzaal en wilden net als in de jaren zestig weer op het hoogste niveau uitkomen. De club is destijds weggezakt omdat zij niet mee wilde gaan in betalingen. De negatieve publiciteit van het vorige seizoen neemt Vesseur voor lief.Als ik zie hoe veel jeugdleden het ere divisieschap heeft opgele- verd, vind ik het achteraf niet zo erg. We zitten zo stilletjes aan boven de 200 leden en hebben ruim zestig jeugd spelers. Er is ook een talent volle speler uit Hoofddorp naar ons toe gekomen. Ze zien dat De Treffers iets aan het opbouwen is." De club houdt het eredivisie team bewust gescheiden van de vereniging. „We hebben voor twee jaar een sponsor aan ons gebonden, maar de vereniging mag er niet onder lijden als die weer wegvalt De Treffers is naast topsport ook een club met een bloei end verenigingsleven." een kronkel zitten, maar ik weet ook niet wat het was. Tot en met zaterdag zit het hoofd er goed op, maar als ik een wed strijd moet spelen ben ik het kwijt. Ik verloor van spelers, die twee klassen minder waren. Als ik 9-1 achter stond, kwam ik te rug tot 9-9 om met 11-9 de game te verliezen. En als ik 9-5 voor stond, verloor ik met 12- 10. Gelukkig is het niet altijd zo geweest, maar ik kreeg het ge voel dat ik voor niets aan het trainen was. En als je na afloop van iedereen te horen krijgt, dat je niet had mogen verliezen, word je het wel een keer zat. Vorig seizoen opereerde De Treffers nog onder de sponsor- naam Lelystad. Het bracht veel verwarring. Met een sponsor uit het dorp staat de club weer een stuk dichter bij de bevolking, Marcel War merdam: „Ik ga na mijn werk met een naar ta feltennis. Het is een soort eten voor me ge worden. Wat de recrean ten doen, op donderdag een balletje slaan en dan aan de bar gaan zitten, trekt me niet zo." Foto: Hielco Kuipers die niet heel erg warmloopt voor tafeltennis. „Qua toe schouwers is het geen vetpot, terwijl het vroeger helemaal vol zat. We hebben concurrentie van Altior en DOSR op zondag. En Lelystad stond als naam na tuurlijk ook heel raar. Het is hier sowieso lastig als het niet uit het eigen dorp komt. Met Heemskerk Sport als sponsor wordt het misschien interes santer. Nog leuker is het als er straks een eigen jongen de eredivisie zou halen. Er lopen wel wat ta lenten rond, die onder leiding van oud-international Hans Lingen vijf keer per week trai nen. Maar het is moeilijk te zeg gen of die het halen. Ze moeten er wel zin in blijven houden en het op kunnen brengen om veel te blijven trainen." mijn werk meteen naar tafel tennis. Het is een soort eten voor me geworden. Wat de re creanten doen, op donderdag een balletje slaan en dan aan de bar gaan zitten, trekt me niet zo." Ook bij de senioren speelde hij nog een paar jaar competitie voor Rijnsoever, totdat het team na drie promoties op rij uit elkaar viel. Terug bij De Treffers wilde het op de een of andere manier niet meer luk ken. Het heeft ertoe geleid dat hij nog slechts als invalkracht in het tweede of derde team zal opdraven. „Er zal vast ergens De Treffers - FvT zondag 13.00 uur iertjan van Geen iendsveen - Met een iep onder het verleden Heemskerk Sport/De Tref- in een seizoen tafeltennis R eredivisie. Het eerste team lergebracht in een stichting bemoeienis van gastver- ig Amsterdam United is ij. De club uit Roelof- ^sveen moet weer een echt ug'» gezicht krijgen. Op spelers eigen dorp moet het nog jachten, maar met coach I Warmerdam is al een de goede richting gezet, j niet zo dat we hier iets - ,-fetten en wel zien wat er- tsj). imt. Het moet iets blij- ha 8 zijn", zegt Warmerdam. chisjnet zijn 28 jaar de jongste in de eredivisie. Als kind '5 e Treffers werd hij vorig 'on gevraagd om de ver- grRc° le interim-coach Jan Vlieg (R rolgen. Warmerdam be- NE le lentecompetitie met de plaats. Hoewel het team ;4ran samenstelling veran- gokt hij inmiddels op het ;en van de playoffs. Frank tart en Osama 'Ossie' ivertrokken. Naast Merijn treden nu de Nigeri- imojuba Sau en het 14- lent Jelle Bosman op. dam: „Jelle is een belof- ïspeelde vorig jaar nog te- tweede. Hij krijgt bij ieg privétraining en lij de bond. Het is niet )m van hem veel te ver in. Alles wat hij wint is lomen. Maar met Sau en hebben we twee tewinterde spelers. Ik zeg lat we zo maar derde of i worden, maar de kans is toter dan vorig jaar." erdam zette op de kop af Sfe jaar geleden zijn eerste ■reei»n bij De Treffers. Ge- m4isiasmeerd op school, •s hij al snel elke dag te ta- oissen. „Ik kon het altijd 'r "fc goed, zat bij de beteren et leeftijdsgroep. Ik heb ..Nilar jaar bij Rijnsoever op c ^logste jeugdniveau ge en maar eigenlijk ben ik ette weggeweest. Er was een tw. yan een man of dertig bi jn leeftijd. In plaats van ebb e kroeg gingen we naar rietinis. Dat ging vanzelf. Ik P loit tegen dat recreatieve Het moet wel een beet- d^iveau zijn, anders kan ik et motiveren. Nu ga ik na

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25