Lisse verder met plannen Ter Specke DUIN BOLLENSTREEK 'Er wordt nu meer van de jongens WELKOM BIJ WOONWEIDE KNAPPERENDE HOUTVUURTJES OOK HIER IS SFEER BELANGRIJK UITGEBREID GENIETEN R5 Sassenheims brandweerkorps bestaat anderhalve eeuw serbroekse chauffeur vrijgelaten Politiek Katwijk achter uitgangspunten 'Zeehos' •staartbotsing weg Katwijk ~jjK - Bij een kop-staart- g op de rotonde Zeeweg/ irenlaan/ Karei Door- 9 an in Katwijk zijn giste- ee mensen gewond ge- I Een 43-jarige automobi- r Katwijk kon iond twaalf niddags niet meer op tijd en voor het verkeer dat ?m stond te wachten. De estuurders van de auto's em, een 45-jarige vrouw ordwijkerhout en een 23- [atwijker, zijn met nek- aar het LUMC gebracht. a sburger rijdt inmer aan n K- Een 71-jarige Rijns- 10 reed gisteren met zijn I n bromfietser aan op de 11 jaarseweg in Katwijk. De jy irger reed een parkeer- >p en zag de hem tege- Ir imende brommer over ifd. De bromfietser, een d aar van 33, is met been aar het LUMC gebracht. ïoudingen pel softdrugs M - Een 37-jarige man ia 35-jarige vrouw uit Hil- ijn vorige week aange- .3 op verdenking van in verdovende midde- 1tweetal zou softdrugs iderjarigen in Hillegom hebben verkocht, zij dit hebben gedaan oeveelheden softdrugs ebben verkocht wordt lerzocht. De verdachten 0| inmiddels bekend. Het oek naar de handel in 9fnde middelen werd ge ldat de bij de politie ver- ide meldingen van ferlast binnenkwamen, de politie zijn op korte aanhoudingen verwachten. VRIJDAG 2g AUGUSTUS 2003 *y fair i Wilbert "l - Ook tot in verpleeg- 1 Wilbert is de feeststem- in Katwijk aan den Rijn ~l edrongen. Morgen is er ïriot 16 uur een fancy fair rad van avontuur, een m pelletjes voor jong en raampjes met bloe- inten, kleding, boeken n, hapjes en drankjes, engst van de fancy fair goede aan de rolstoel- waar de bewoners van ert voor hun recreatie mgewezen. door Gerard Baas lisse - Als het aan het Lissese col lege ligt worden het zwembad en de tennishal verplaatst van de Sportlaan naar Ter Specke, komen er twee kunstgrasvelden voor hockeyclub Hisalis en twee wetravelden voor FC Lisse en verrijst er op het parkeerterrein van de voetbalclub een parkeer garage met twee lagen. Dat zijn enkele aspecten van het voor keursmodel dat het gemeente bestuur in de komende tijd ver der wil laten bekijken. „Er is nog helemaal niets be slist, er is nog niets berekend. Daar gaan we nu mee aan de slag", zegt wethouder Schuijt. „Hiermee geven we een denk richting aan die we vervolgens willen uitwerken." Het ge meentelijke voorkeursmodel, en acht andere modellen, zijn sinds november vorig jaar in el kaar getimmerd in een werk groep die bestaat uit vertegen woordigers van de gemeente, de sportverenigingen en het Fioretti College. Die moest in opdracht van de gemeenteraad uitzoeken op welke wijze de onderwijs- en de sportfacilitei ten geconcentreerd konden worden aangelegd. Met die opdracht is de werk groep nu klaar. Toch moet de gemeente nog even geduld hebben omdat nog niet duide lijk is welke nieuwbouwplan- nen het Fioretti College heeft. Schuijt: „Dat is de reden dat de plannen voor het Ter Specke- gebied verder zijn ontwikkeld dan die voor de omgeving rond de Sportlaan. We moeten nog een paar weken wachten op de richting die het Fioretti College kiest. Dat is met name belang rijk voor de financiële kant van de zaak want de opbrengst van de locaties die het Fioretti sluit, moet bijdragen aan de exploita tie." Het Fioretti College, met oplei dingen van VMBO tot en met VWO, heeft vijf vestigingen in Lisse en Hillegom en wil de huisvesting beter organiseren. De school bekijkt twee scena rio's, een waarbij alle bestaande gebouwen worden vervangen door één locatie in het grensge bied tussen Hillegom en Lisse en een andere waarbij het prak tische VMBO-onderwijs wordt geconcentreerd in Hillegom en in Lisse het theoretische VMBO (het vroegere MAVO) en HAVO en VWO worden onderge bracht. Ondanks de onzekerheid over de plannen van het Fioretti Col lege laten b en w dus de plan nen die betrekking hebben op Ter Specke uitwerken. Daarin is getekend dat FC Lisse een voet balveld inlevert maar er twee optimaal bespeelbare wetra velden voor terug krijgt. De ruimte die gewonnen wordt met het schrappen van een veld wordt benut voor een vergro ting van het parkeergelegen heid, waarvan de ingang aan het begin van de Spekkelaan komt te liggen. Verder ontstaat er gelegenheid voor een multifunctioneel com plex waar het zwembad, de sportschool, fysiotherapie en kinderopvang terecht kunnen. Het trainingsveld van de FC Lis se verhuist in de plannen ook. Dat komt te liggen op de plek van de jeu-de-boulesvereni- ging. Voor die club is geen plaats op Ter Specke; die zou gevonden moeten worden aan de Gerard Doustraat. Aan de noordkant van de Spek kelaan verandert er het nodige voor de hockeyclub en de ten nissers. De hockeyers, nu in het bezit van drie velden, leveren er net als de voetballers een in maar zouden er twee kunstg rasvelden voor terug krijgen. Op de plaats van het verdwe nen hockeyveld is ruimte voor zes tennisbanen die verdwijnen om plaats te maken voor een tennishal. Deze hal komt aan de lange zijde van de atletiek baan te liggen en wordt ver diept aangelegd. door Annette van der Eist sassenheim - Werd vroeger brandalarm geslagen met een ratel, nu piepen zo'n dertig pie pers wanneer er bij het Sassen- heimse brandweerkorps een melding is. Gemiddeld zijn er twee meldingen per week. Dan spoeden de Sassenheimse brandweermannen - er zijn geen vrouwen in het korps - zich naar de kazerne, waar de kleding hangt en de en brandweerwa gen paraat staat. Na een mel ding hebben ze acht minuten om ter plaatse te komen. „We zijn allemaal vrijwilligers en dus niet de hele dag aanwe zig op de kazerne. Het betekent dat je op het moment van een melding alles moet laten vallen waar je mee bezig bent. Ook je werk. We hebben twee postbo des in ons team. Als de pieper gaat, fietsen ze met de brieven in hun tassen naar de kazerne", vertelt brandmeester Joop van Kesteren, sinds 1979 bij de brandweer. De helft van het aantal meldin gen is vals alarm. „Juist omdat het allemaal vrijwilligers zijn, kost een vals alarm veel kostba re tijd. En laatst was er drie keer vals alarm in één nacht. Maar het is moeilijk te voorkomen. De valse meldingen komen meestal van instellingen en be drijven met een goed beveili gingssysteem. Vaak komt het door een menselijke fout. Een bejaardenverzorgster die de verjaardagstaart met daarop sterretjes onder de rookmelder houdt, bijvoorbeeld", zegt brandweerfunctionaris Hans Vermeulen, die naast comman dant Leo van Steenkiste de eni ge betaalde kracht van het De Sassenheimse brandweer met een oude brandweerwagen, tijdens een optocht in Ter Aar in 1988. Naast koetsier Jan van der Geest zit Joop van Kesteren met een oude sirene om zijn nek. Achterop staan Jaap van Leeuwen (links) en Frans van der Wiel (alleen zijn hoofd is zicht baar). Nog twee anderen komen er op de fiets achteraan: links André Buijs, rechts Siem Ouarré. Foto: Wim van Noort korps is. Vermeulen en Steen- kiste, die zich vooral met het beleid van de brandweer bezig houdt, zijn de administratieve en beleidsmatige schakels tus sen de brandweermannen en het gemeentebestuur. Brandweermannen zijn trouw aan hun korps. Van Kesteren: „De meeste brandweermannen houden ermee op als ze op 55- jarige leeftijd met ontslag moe ten. Brandweerman worden moet ergens in je zitten, denk ik. Je moet een sociaal mens zijn, anderen en elkaar willen helpen. Ik ging bij de brand weer nadat bij mijn ouders brand was geweest. Ik zag die brandweerlui bezig en dacht 'dat is wel wat'. Ik was toen 26, een jaar later was ik aspirant brandweerman. De brandweer is niet alleen pa raat bij brand. Als er een nood geval in het dorp is - een onge val, een koe in de sloot, een kat in de boom of mensen vast in de lift - dan gaat de brandweer er naar toe. Idek - De 31-jarige Lis- e(jse vrachtwagenchauf- v| afgelopen dinsdag bij lelijk ongeval op de Al6 3^dijk betrokken was, is kg vrijgelaten. Medio (jer is waarschijnlijk be- hij wordt vervolgd. Bij i.^vaJ kwam een 30-jarige Rotterdamse om het leven. Kort voor haar overlijden baarde zij nog een kind. De Lisserbroeker, werkzaam bij het Hillegomse transportbedrijf Boterbloem en Zn., moest, van wege de ernst van het ongeval, een nacht op het politiebureau in Breda doorbrengen. De poli tie vermoedt dat de vrachtwa genchauffeur de auto van de Rotterdamse over het hoofd zag toen hij van rijstrook verander de. Daardoor ging haar auto 'tollen' en kwam ze tegen de vangrail tot stilstand, waarna ze werd aangereden door een an der voertuig. Het programma van de open dag, zater dag 30 augustus: Locatie Hoofdstraat Kerkplein, 10.00 - 16.00 uur: Bezichtigen van diverse brandweervoer tuigen, waaronder het nieuwste hulpverle ningsvoertuig van de brandweer Sassen heim en de ladderwagen van Lisse Opstapplaats bushalte om mee te rijden met de brandweerauto naar de Oosthaven Locatie Oosthaven: 10.00 - 16.00 uur: Doorlopend program ma, met het zelf blussen van een brand Programma open dag het redden van een persoon uit een huis kamer vol rook spelactiviteiten voor kinderen tentoonstelling van 150 jaar brandweer Sassenheim spuitbaltoernooi voor basisscholen groep 7 en 8 rondrit in brandweerauto kraam met blusmiddelen en brandweer artikelen als brandweerman of -vrouw op de foto 10.00 - 20.00 uur: Horecaplein 'Het blus- punt' open voor hapje en drankje 10.30 - 11.00 uur \lam in de pan 11.00 - 11.30 uur: Brandweer Warmond bevrijdt slachtoffer uit auto 12.00 - 13.00 uur. Optocht muziekkorps met brandweervoertuigen 13.00 - 13.30 uur: Brandweer Voorhout bevrijdt slachtoffer uit auto 13.30 -14.00 uur: Vlam in de pan 14.30 - 15.00 uur: Brandweer Leiden redt slachtoffer uit water 15.00 - 15.30 uur: Vlam in de pan 15.30 - 16.00 uun Brandweer Lisse be vrijdt slachtoffer uit auto 16.00 - 16.30 uur: Finale spuitbalwed- strijd voor groep 7 en 8 16.30 - 20.00 uur: Optredens van een dweilorkest, shantykoor uit Warmond, een band en de weersvoorspelling door SBS- weerman Piet Paulusma Dit jaar bestaat het Sassen heimse korps anderhalve eeuw, wat morgen met een open dag wordt gevierd. Is er veel veran derd? „Vooral de laatste jaren is er veel veranderd op het gebied van Arbo-eisen, oefenen en op leiding. Er wordt nu veel meer van de jongens gevraagd", zegt Vermeulen. En ook het materi eel is veranderd: „In 1922 kre gen we de eerste brandweerwa gen met een motorgestuurd mechanisme om de slang uit te rollen. De wagen zelf moest door een paard worden getrok ken. Dat was Sassenheims trots. Vlak voor de oorlog werd deze wagen vervangen door een mo dernere brandweerwagen, die tijdens de oorlog 'onderdook' - de Duitse bezetters wilden alles wat kon rollen - en werd inge metseld in een bollenschuur", vertelt van Kesteren. En ook de kleding van de brandweerlie den is aanzienlijk veranderd. Liepen ze in de begintijd nog in burgerkleding, nu dragen ze lichtgewicht lichtgevende en brandwerende kleding. En een helm met vizier. Van Kesteren: „Er wordt meer aan de veilig heid van de brandweerman ge dacht." (advertentie) Woonweide is een speciaalzaak voor sanitair, tegels, keukens, open haarden en natuursteen. In onze ruim opgezette showrooms vindt u tientallen opstellingen om inspiratie op te doen voor uw eigen huis. Klassiek, modern, rustiek of basic. Alle stijlen zijn in diverse prijsklassen vertegenwoordigd. Haarden zijn echte gezelligheidsmakers en tegen woordig is het ook mogelijk om zonder rookkanaal en schoorsteen een schouw en haard in je huis te laten installed ren. Laat u overtuigen op de tweede verdieping van de Woonweide. Even bijkletsen, iets drinken, dan lekker koken en samen eten... maar functionaliteit speelt voor velen misschien C een nog grotere rol. Een handige indeling die alle mogelijkheden optimaal benut, een werf hoogte die bij uw lengte past. prakti q sche opbergmogelijkheden En natuurli|k goede inbouwapparatuur als prachtige aanvulling op dit alles De badkamer is de plek in huis waar u even helemaal tot rust kunt komen. Op de begane grond van onze winkel tonen wij u 50 verschillende opstellingen in zowel kleine als grotere ruimten. Stuk voor BAANDERIJ Zijlbaan 20 (Winkelboulevard "Baanderij") Leiderdorp Tel. 071 5818888 Openingstijden: ma. 13.00 - 17.30 uur, di. 09.30 17.30 uur, wo. 09.30 - 17.30 uur, do. 09.30 - 21.00 uur, vr. 09.30 - 21.00 uur, za. 10.00 - 17.00 uur door Kees van Delft katwijk - De gemeenteraad van Katwijk heeft zich gisteren ge schaard achter de intentieover eenkomst van de gemeente met het Rijnlands Zeehospitium (RZH) over de herinrichting van het terrein. Ondanks dat er veel kritiek was op de vaagheden in het Masterplan, trok het be spreekbaar blijven van cruciale punten als de bouwhoogte de tegenstanders over de streep. Liever hadden de meeste partij en gezien dat er nu al duidelijk heid zou zijn over zaken als maximale bouwhoogte, natuur compensatie en parkeernor- men voor het gebied waar een betere huisvesting voor de be woners moet komen, naast wo ningen en voorzieningen voor derden. De uitgangspunten zo als de gemeente die voor het terrein heeft opgesteld, en waarop het Masterplan van het RZH is gebaseerd, zijn nu te vaag en spreken elkaar soms zelfs tegen, vinden zij. Raadslid Schonenberg van Ge meentebelangen: „Er wordt in het Masterplan gesproken over vier, vijf, zes en zelfs acht bouwlagen. Ik had liever gezien dat er geen onduidelijkheid meer zou zijn over de bouw hoogte, want de omwonenden zullen alle middelen aangrijpen om de bouw te vertragen." De omwonenden vinden de plan nen van gemeente en RZH te omvangrijk en de bebouwing te hoog. Het alternatieve plan wat ze hebben ingediend, kwam niet ter sprake. Wel gaven meerdere partijen aan dat de communicatie beter moet. „Maar zij kunnen niet dicteren hoe het terrein van de bewo ners eruit komt te zien", aldus Van der Bent (Christenunie). Toet», kregen de omwonenden wel degelijk bijval als het gaat om de maximale bouwhoogte van de te realiseren gebouwen. Drie hoog is voor Bakens Ver zetten Katwijk het maximum en de toren op de hoek van de Sportlaan mag geen acht, maar hoogstens vijf bouwlagen krij gen. „Horizonbeleving is be langrijk", viel Van Rooyen van Protestants Christelijk Katwijk (PCK) hem bij. Wethouder Van der Plas probeerde, net als het CDA en de ChristenUnie, uit te leggen dat in een intentieover eenkomst nog niet alle zaken tot in detail zijn vastgelegd. „De nota van uitgangspunten moet gezien worden als een streven naar een doel. We hebben hier bewust voor gekozen, gezien de flexibiliteit ervan. Je moet ook enige vrijheid aan de architect toestaan. We kunnen best zes in plaats van acht hoog bou wen, maar dat betekent dat er ergens anders vfter spannings velden ontstaan. Dat kan ver breding zijn, maar ook een nieuw gebouw betekenen." Het aantal bouwlagen ligt volgens de wethouder ook aan de posi tie van het gebouw. „Het maakt nogal uit of dat op de top van een duin of in een dalletje ligt." „Het college heeft een heldere koers uitgezet", aldus de wet houder. „Stap voor stap een be slissing nemen. En ik zal me in spannen om de relatie met de omwonenden daarbij te verbe teren." De WD en BVK trokken hun moties ten gunste van res pectievelijk aandacht voor be langenorganisaties en heldere criteria uiteindelijk in. Nadat het college had aangegeven dat de bouwhoogte en het bouwvo lume in het gebied bespreek baar blijven, ging de raad ak koord met de nota van uit gangspunten én de intentie overeenkomst met het RZJL

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15