Ter Leede speelt met voetbaldwerg 20-24 8 2003 SPORT het grachtenfestival begint! Rel in Nederlandse landenpli z Oltmans hoopt op een druilerige zaterdagavc woensdag 20 AUGU Ruime zege op Moldavische ploeg in eerste poulewedstrijd Europa Cup DUIVENTIL Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbod tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5356415. E sportredactie.ld@hdc.nl Wouter Ederveen. Archieffoto: Henk Bouwman Feyenoord 2 klopt RCL: 1-4 leiderdorp - De reserves van Feyenoord hebben gisteravond met 4-1 van RCL gewonnen. Voor de Rotterdammers scoor den Mariano Bombarda, An thony Lurling, Jeppe Curth en Ebi Smolarek. Bij de stand 0-4 scoorde Wouter Ederveen voor RGL. Hij profiteerde van een verdedigingsfout van Glenn Loovens. Van Beelen geblesseerd katwijk - Hendrik van Beelen is voorlopig uitgeschakeld. De aanvaller van Quick Boys wordt volgende week geopereerd aan zijn knie. Vermoedelijk wordt er een deel van de meniscus ver wijderd. „Ik had al een tijdje last van m'n knie. Tegen Hera cles schoot-ie een paar keer op slot." Van Beelen verwacht drie tot zes weken uit de roulatie te zijn. Mendieta naar Middlesbrough milaan - De Engelse voetbal club Middlesbrough huurt de Spèanse international Gaizka Mendieta dit seizoen van het Italiaanse Lazio Roma. In de overeenkomst is een optie op genomen dat Middlesbrough de speler aan het einde van het seizoen definitief kan overne men. Mendieta verhuisde twee seizoenen geleden van het Spaanse Valenica naar Lazio. De middenvelder kon in Rome echter niet overtuigen en werd afgelopen jaargang uitgeleend aan Barcelona. door Peter van der Hulst sassenheim - De kleine voetbal landen bestaan nog. Althans bij de vrouwen. Ter Leede had giste ren in de eerste poulewedstrijd van de Europa Cup weinig moei te met de Moldavische lands kampioen FC Codru Anenii Noi. Op het eigen sportpark Roodemolen won de Sassen- heimse titelhouder met 8-0. Ter Leede staat in de poule op gelij ke hoogte met Fulham Ladies FC dat KI Klasvik van de Faeroer Ei landen met dezelfde cijfers ver sloeg. Het duel op het hoofdveld van Ter Leede had soms veel weg van een aflevering van de 'Co medy Capers'. Dat lag niet aan de ploeg van coach Alex Schol- te, maar eerder aan zijn collega en de onkunde van de oppo nent. Als een coach uit het voormalige USSR-tijdperk schreeuwde Mircea Hagianu zijn longen schor en dat werkte weer op de lachspieren van het publiek. „Zijn vrouw is waar schijnlijk blij dat hij een weekje weg is", reageerde een toe schouwer gevat. In het veld be grepen de speelsters weinig van de aanwijzingen van Hagianu want in de tweede helft schoot een verdedigster vol in het ge laat van haar teruglopende keepster Lenuta Pop. Het tafe reel leidde bijna tot een van de meest curieuze eigen doelpun ten. De Moldavische speelsters kon den het tempo van Ter Leede simpelweg niet bijbenen en ko zen geregeld voor een rustpau ze op het gras. De buitelingen zat liet de Spaanse scheidsrech ter Rita Ruiz Tadaronte het spel vaak terecht doorgaan. De zwa re charge van Jeanet van der Laan op de achillespezen van Daniela Pufulete zag ze daar door over het hoofd. De verde digster bleef onbestraft waar rood wellicht op zijn plaats was geweest. Gelukkig voor haar staan er in het vrouwenvoetbal Miranda Noom (gestreept shirt) opende de de score tegen FC Codru Anenii Noi. Archieffoto: Hielco Kuipers nog maar weinig televisiecame ra's langs de velden. Het enorme klasseverschil tus sen de beide Europese oppo nenten kwam in de score on voldoende tot uiting. Waar Ter Leede-keepster Bianca van Dalum enkele Moldavische schoten hoog over zag vliegen, mocht Pop blij zijn dat ze slechts acht keer de gang naar het net hoefde te maken, waar bij Stefanie Dijkhuizen met een afstandschot in de kruising voor de mooiste treffer tekende. De speelsters van Ter Leede lie ten, vaak vrij voor de keepster, te veel kansen onbenut. „We hebben er misschien wel vijf tien gemist", zei Scholte zonder overdrijven. Toch wenste hij daar niet de nadruk op te leg gen. „We zijn pas twee weken in training en als je dan al zo veel kansen creëert moet je te vreden zijn. We hebben via de flanken gedomineerd en in het veld vaak de goede keuzes ge maakt. Dat de afronding niet al tijd lukte, heeft ook met gretig heid te maken. De speelsters willen dan wel eens het over zicht verliezen." Toch zal dat aspect van het voetbalspel in de ontmoeting van morgen met die andere voetbaldwerg KI Klasvik (aan vang 19.00 uur) beter verzorgd moeten zijn. Met een beter doelsaldo kan Ter Leede zich zaterdag tegen Fulham een ge lijkspel veroorloven om de vol gende ronde van de UEFA Cup te bereiken. Ter Leede - FC Codru Anenii Noi (Mol) 8-0 (4-0). 2. Noom 1-0,1. Drom mel 2-0, 25. Muller 3-0, 45. Witteman 4-0. 47. Hogewoning 5-0, 64. Witte man 6-0, 87. Dijkhuizen 7-0, 89. Van Eijk 8-0. Scheidsrechten Ruiz Tandaronte (Spa). Toeschouwers: 250. Ter Leede: Van Dalum; Van der Laan, Burger, Van Leeuwen, Dijkhuizen; Scheenaard, Koster, Muller (58. Pol dervaart), Witteman; Noom (46. Hoge- woning) en Drommel (77. Van Eijk). Fulham Ladies FC (Eng) - Kf Klasvik (Far) 8-0 (4-0). UITSLAGEN AMSTEL CUP (advertentie) ob enfestival Poule 101: Warmunda - Kagia (uitgesteld), Teylingen - Abbenes 11-1 (2-1). Doelpunten Teylingen: Erik van der Vlugt (ed), Bob van der Vlugt 2, Mark van der Vlugt, Maurice Boot 2, Erwin Vink 2, Dariel Dubos2 en Bastiaan Bon. Poule 102: MVKV - Van Nispen 5-1 (1-0). Doelpunten MVKV: Maarten Kuijt 2, Luc van der Hoeven 2, Theo Vleiland Van Nispen: Fer- dy van Elk. Foreholte (za) - UDO (uitgesteld) Poule 103: WSB (za) - SJC (uitgesteld), - Oegstgeest - FC Lisse (uitgesteld) Poule 104: GOL Sport - Leiden (uitgesteld), ASC - GWS (uitgesteld) Poule 105: FC Boshuizen (za) - Leidsche Boys (uitgesteld). LSW '70 - Foreholte (uitgesteld) Poule 106: Leidsche Boys (za) - Lugdunum (uitgesteld), Roodenburg (za) - FC Rijnland (uitgesteld) Poule 107: GHC - FC Boshuizen (uitgesteld), UVS (za) - Roodenburg (uitgesteld). Poule 109: Wassenaar - Jai Hanuman 2-0 (1- 0). Doelpunten Wassenaar: Dennis Prins 2. Poule 110: Alphen - Aarlanderveen 3-2 (1-1). Doelpunten Alphen: Jeffrey Noten. Roy Bons en Hassan Yildiz Kickers '69 - Alphense Boys (za) 0-5 (0-4). Doelpunten Alphense Boys: Mi chael Nolten 2, Clarense Voorn 2 en Tim Kaar semaker Poule 111: MMO - Koudekerk 2-5 (1-3). Doel punten MM0: Daan Lieverse en Klaas Uitten- bogaard. Koudekerk: Matin John 2, Adil, Barry Scheer, Ronald Hakkenbrak. Altior-SVOW 3-4 (1-3): Doelpunten Altior. Kees Hogervorst 2 en Michael Voorn. SV0W-. Bokhorst 3, De Rijk. Poule 176: Stompwijk '92 - TAW 4-3 (3-1) Doelpunten Stompwijk: Timo van Marwijk 2, Martijn Rameekers en Martijn Droogh. TAW: Leendert den Bleeke, David van der Pijl en Ed win Martens Bernardus - Woubrugge 1-2 (0-1) Doelpunt Bernardus: Bas van der Zon. Doel punten Woubrugge: Mare Molleman en Chris Molleman. Poule 177: Alphia - DOSR 1-2 (0-1). Doelpun ten Alphia: Dennis van der Kaaij. DOSR: Bart Hoogenboom, Chris van Emmerik. Hazerswoudse Boys-Roac '79 3-1 (1-0) Doelpunten Haz.Boys: Raymond Plateel, Mi- cael De Frankrijker en Hendrik Oud. Roac: Martin van der Geest. Poule 178: Alkmania-RCL 4-1 (2-1). Doelpun ten Alkmania: Jorg van der Bregt. Raymond Kroeze 2 en Petere Drost. RCL Edwin Ver boom. Bijzonderheden: RCL vaardigde tweede elftal af in vjerband met oefenduel tegen Fey enoord 2 Alphense Boys-Lugdunum (za) 6-0 (3-0). Doelpunten Alphense Boys: Emiel van Eijkeren 2, Mohammed Rakkhoubi 2, Mous- tafa Yachou, NatanjajAbel. Poule 179: SJZ - Voorschoten '97 2 1-3 (1-0). Doelpunten SJZ: Joost Spierenburg, Voorscho ten '97 2: Marcel van der Korgt 2, Wouter van Dorp. Poule 180: Meerburg - SEV 1-0 (0-0). Doel punt: Gert-Jan Bosman. Voorschoten'97 (zo) - Blauw Zwart (za) (uitgesteld) Poule 202: Haagse Hout - Docos 3-4 (2-2) Doelpunten Docos: Robbert Ravensbergen 2. Luc Kok en Doris de Vries. DHC - UVS 1-1 (0- 0) Doelpunt UVS: Sev Davidson. Poule 203: Voorschoten '97 - HW 4-1 (3-0). Doelpunten Voorschoten: Yvo Nolet, Jan-Bou- we Blankert, Hugo Borsboom en Frank Buizer. KRV - VCS 1-0 (1-0). Doelpunt KRV: Gehrlig Azier. Poule 206: Valken '68 - WSB 0-3 (0-2). Doel punten WSB: Mark Ens 2 en Geert van de Wei den. Quick Boys 2 - Concordia 3-0 (2-0). Doel punten: Martin Bek*. Peter Heringa. Nicky Keizer. Oefenduel: Quick Boys - Hoofddorp 4-2. Doel punten Quick Boys: Torken 3 en Van 8eelen. N Nogmaals een verzoek aan de regionale voetbal clubs om lijsten met selectie- spelers (naam, woonplaats, leeftijd, telefoonnummer) naar de sportredactie van het Leidsch Dagblad te sturen. Hierdoor kunnen wij onze le zers nog beter informeren. Het adres is Postbus 54, 2300 AB Leiden. Nog een verzoek: gelieve NIET te mailen naar redactie.ld@hdc.nl maar naar sportredactie.ld@hdc.nl. Bram Marbus heeft zijn con tract met Go Ahaed Eagles verlengd. De Noordwijker staat nu tot medio 2005 onder con tract bij de Deventer eer ste-divisie club. Uit de Leid- se regio doen vier speelsters mee aaii het WK waterpo lo voor jeugd- teams in Cal gary (Canada) Tot de Ne derlandse se lectie beho ren Yfke van Belkum (De Zijl/LGB), Brenda Ho- genboom (De Gouwe), Noe- ki Klein (LZ1886) en Biurak Hak- verdian (LZ1886). De zater- dagtak van de voetbalver eniging Lugdunum heeft een nieuwe sponsor. De selectie van trainer Jeroen Brussee gaat met Intersport Leiden op het shirt spelen. Op donder dag 28 augustus houdt Lugdu num een voetbalgala met een groot aantal verkiezingen en de presentatie van de nieuwe presentatiegids. In het weekeinde van 23 au gustus en 24 augustus houdt zwem- en poloclub Alkemade een groot jeugdwaterpolotoer- nooi in Roelofarendsveen. Deelnemende verenigingen zijn Katwijk, Sassenheim, DKD (Leiderdorp) en LZ 1886 (Leiden). Schema van het Oranjeloop- circuit in de Bollenstreek: Noordwijk (2 sept), Hillegom (5 sept), Noordwijkerhout (4 sept), Voorhout (12 sept), Sas senheim (16 sept) en Lisse (23 sept). Alle wedstrijden begin nen om 19.45 uur. Regionale overwinningen waren er voor Dennis van Weel (Nieuw -Vennep) en Koos Kortekaas (Voorhout) in de wielerronden van Maas sluis en Beverwijk. Dennis Teeuwen uit Noordwijkerhout won in Zoetermeer de Neder landse titel moutainbike bij de masters. Irene Hilgersom (Zoeterwoude) werd derde in de funklasse vrouwen. Elf jonge regionale wielren ners zijn geselecteerd voor het Nederlands kampioenschap dat op zondag 24 augustus in het Drentse Dalen wordt ge houden. Sebastian Langeveld (Lisse), Wouter deG legom), Cenny Glasl (Leiden), Klaas vani (Noordwijkerhout),) Dijk (Ter Aar), Roald (Sassenheim) en Rol (Koudekerk) bij de jj en Bob van Winden Rick de Groot (Hillej Andy Wusten (Alphj Rijn) zijn in de selee nomen. Sebastian L is de enige regionaal in de tijdrit in Berga augstus) van start ga Het Alphense wieli Nancy Albers is dooi uil; oir Zwj een tio; cui lclP. dei Noeki Klein. Archieffoto: Taco van der Eb •M Dre afe De 1 van kilo I inl 22 Dï B Tm dee had een voorsprong minuten. De semi-klassieke Haagse Ooievaar St 1800 meter, gedote 7000 euro is een van j' hoofdnummers kom j zondag op Duindigt start om 13.30 uur. René Leeflang uit L is de nieuwe trainer j, volleyballers van Asp Leeflang, die afgelop zoen de vrouwen va: m onder zijn hoede ha#i Hans Broere op, deij trainer bij de manner Leython. Velocitas begint hef zoen op zaterdag 23 met het eigen toemo Leiderdorpse korfbal B, ginnen om 10.00 uui park De Bloemerd. Tot 18 oktober wor vitrines van het Leid- meentearchief een j, toonstelling gehoudf nu 101-jarige gymna n eniging Excelsior. :r Op zaterdag 30 aug^( wordt in Alphen aan het Open Nederland g oenschap Atletiek vo» sen met een geestelij standelijke handicap den. De wedstrijd gel j mietwedstrijd voord lympics 2004. De 'Noordwijk Op( H golfwedstrijd voor irn j. van Noordwijk op d£^2 de Noordwijkse Golö i wordt dit jaar gehou q september. 5 rotte rdam/anp - Eigenaar Ger Visser van Eurocommerce, een van de belangrijkste springstallen van Nederland, heeft de Ko ninklijke Nederlandse Hippische Sport bond (KNHS) per brief laten weten de inte griteit van bondscoach Bert Romp in twijfel te trekken. Dat heeft George de Jong, direc teur van de bond, gisteren gezegd. De consequentie is dat de ruiters Wim en Gerco Schroder van de stal uit Lochem zich dit seizoen niet langer beschikbaar stellen voor de Super League. Dat betekent dat Romp volgende week bij het CHIO van Rottterdam niet zijn eerste keus in de ring kan brengen. Voor de finale, waarin Oranje in Barcelona zich definitief moet vrijwaren van degradatie, geldt hetzelfde. Saillant is dat Romp met de gebroeders Schroder in Donaueschingen verblijft, waar deze week de Europese titelstrijd plaats vindt. Wim, recentelijk winnaar van de Grote Prijs van Dublin, start in de Duitse plaats voor Nederland. Gerco is reserve. Dat heeft de rel ingeleid. George de Jong, directeur KNHS: „In de brief staat dat de beslissing Gerco te passeren kennelijk op voorspraak van een belanghebbende is ge nomen." Die belanghebbenden bevinden zich onge twijfeld rond de VDL (Van der Leegte) Groep, een internationaal bedrijf uit Bra bant, dat Leopold van Asten als ruiter in dienst heeft. De sponsoractiviteiten van de ze firma in de hippische sport zijn kort ge leden toegenomen. Zo heeft directeur Wim van der Leegte recentelijk een team opge richt, met Jan Tops (ook lid equipe) als playing captain. Van Asten, onlangs Nederlandsl geworden, staat wel in het basisB Romp bij de EK. Hij beschikt 01 internationale ervaring dan G der. Romp bespeurt bij Van Ast 1/ ste maanden een meer stijgende Ig om heeft hij voor hem gekozen. 00; De Jong liet weten dat de bo&Di achter de bondscoach staat. We n les in het werk stellen de breuito| len. „Eurocommerce heeft een&Di springstal, waar onze sport profijt van kan trekken. Bij de niemand gebaat." Ger Visser, naai) springruiter, wilde niet de gang van zaken rond de boi kaarten via: Festivalkassa, Felix Mentis: Keizersgracht 324, Amsterdam 020 620 40 90 AUB Ticketshop Amsterdam: Leidsestraat/hoek Marnixstraat Uitlijn; 0900 0191 (0,40 pm) internet: www.grachtenfestival.nl INGJfc) Schiphol Group ulllllll X Ypma Piano's Alkmaar/Amsterdam is exclusief leverancier voor het Grachtenfestival van Steinway Sons en Boston piano's en vleugels. AVRO Klassiek en de Hollandse Dagbladcombinatie zijn mediapartner van het Grachtenfestival. groningen/gpd - Roelant Olt mans was zondagmiddag nog gematigd optimistisch. Nee, de Oegstgeestenaar had nog geen idee hoeveel bezoekers op 'zijn' website yeahronimo.com had den gekeken naar FC Gronin gen - NAC. Oltmans dacht dat de vraag het aanbod oversteeg, maar dat blijkt niet het geval: 234 bezoekers volgden de wed strijd via het internet tegen be taling van 4.95 euro. Oltmans had op meer gehoopt. „We hadden voor deze eerste keer op ongeveer 500 gerekend, nu haalden we de helft nog niet. Maar misschien zaten de omstandigheden nog niet mee. Ik denk dat er straks, op een druilerige zaterdagavond, meer mensen inloggen dan op een zonnige zondagmiddag. Daar naast hadden we bij FC Gronin gen - NAC wat technische pro blemen. Zo'n twintig k dertig mensen zijn om een of andere reden geweigerd op de website. Verder hebben we kunnen zien dat onze startpagina toch nog door enkele duizenden is be zocht." Oltmans heeft niet gekeken naar de uitzending van FC Gro ningen - NAC op internet. Als voormalig hockeybondscoach brengt hij zijn tijd momenteel door bij de strijd om de Cham pions Trophy. Zodoende kan hij weinig zeggen over de kwali teit van de geleverde beelden. Er waren juichende geluiden, maar er was ook kritiek. Zo zou het wedstrijdcommentaar de beelden ruimschoots vooraf zijn gegaan. „Als dat laatste zo is, dan moeten we daar snel wat aan doen. Kritiek op de kwali teit van de beelden snap ik niet. Zelf heb ik zaterdag de hockey wedstrijd Nederland - India op de website bekeken en de kwa liteit was goed. Uit de hockey- wereld hebben we daar ook veel complimenten^ gen." Het bezoekersaantal ronimo.com moetf maar Oltmans ven allemaal wel goed g „Mensen hebben j schroom om op I hun creditcardnui toetsen, daar moeti nog iets op vinden. aan het einde van t (j0 tweeduizend bezoelf deld hebben getroki we het redelijk 1 daan: om de site i| krijgen moeten we gemiddeld uit kornet;

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18