Oerendhard, maar toch niet horendol SPORT edegebuure tast tegen De Regt Leidse pikorde aan Flags en Alphians onderuit aicieden ^storen Jfeestje Snelle mijl Raedts en Creemers Boers bij Masters in Rotterdam S4 Groot }kt twee ilaatsen Noordwijkse motorcross wil permanente plaats op feestkalender ^ch MASTERS ILEIDSCH DAGBLAD TENNBCIRCUlt 20031 UST, maandag l8 augustus 2003 De Pakistaanse cric- ian uit Den Haag had les in gereedheid ge- ,or een kampioens- iddenmoter Ajax (L) het feestje door met rs te winnen. Asian bat niet verder dan iele totaal van 59 ras de verdienste van bowler Rick Ver- ir de thuisclub on- bleek. Verhaar teamgenoot •stman twee. Ajax het aantal van de voor een verlies van ts. De Australische ;h Todd Harker stien runs voor Ajax. jen Wouter de jjft uitstekend pres- jonge inwoner van j won gisteren de ran Beverwijk voor Mike van der Put- ïarlem (tweede) en ïer Jos van Em- len naast hem op ïavot. De Groot ze- afgelopen vrijdag- >k al, in een criteri- ns de Nacht van 's- «j^el. Hij verwees daar [fijimer en Dave Hel- ii ir de plaatsen twee Leidenaar Siebe >hte als vijfde. <£«j klassering was een /eggelegd voor Al- (eroen de Joode in elite-amateurs en lij liet in de hon- ïeter lange Ronde onder anderen Elzen uit Noord- (zesde) en Bur- Walter de Kok ijkt achter zich. Rob uit Voorhout werd de wedstrijd voor A. Marathon- jRuud Borst, die tot Leiderdorp werd zaterdag in ine derde in de het Gewone ire. De Hille- ;rs André en Peter :p kwamen gister- respectievelijk als 'p negende over de n«ns de Ronde van amateurs A ïeter). Kinderfietsjes met hulpmotor. De laagte klassen wat cc's betreft, trokken het meeste bekijks. Foto: Henk Bouwman. noordwuk - Het onvervalste geluid van knetterende tweetak- ten, de geur van vers verbruikte brandstof en het zicht af en toe vertroebeld door wild opstui vend zand. Zaterdag werd de tweede editie van de vorig jaar nieuw leven ingeblazen motor cross van Noordwijk verreden. Afgaande op deelnemers, pu bliek en organisatie is het evene ment een blijvertje. Toch blijft het laatste woord daarover aan de plaatselijke overheid. Want hoeveel mensen ook plezier be leven aan deze enerverende tak van sport, iedereen met redelijk werkende zintuigen merkt dat het milieu niét onaangetast blijft. Op de huidige plek - het achter- afgelegen weiland van de grondwerken- en transportfir ma Van der Putten - is de groot ste overlast, die van het geluid, beperkt. De direct omwonen den zijn enkele pony's in hun stal. Snelheid en geluid zijn oe rendhard, maar het is niet zo erg dat toeschouwers er horen dol van worden. „Twee jaar ge leden wilden wij voor het eerst in 26 jaar weer een cross in Noordwijk houden", aldus me deorganisator Mart van der Togt. „Die is toen uit - ik denk een gegronde - angst voor over last niet doorgegaan. Vorig jaar zijn we begonnen bij Van der Putten en dat bevalt. Het eve nement moet groeien, maar het valt nu al niet tegen. Zonder voorinschrijving zijn er toch 150 deelnemers uit het hele land gekomen en ook over de belangstelling, tegen de 700 be zoekers, zijn we tevreden." Toch moet de organisatie zich blijven bewijzen. „Als je het hebt over een motorcross", al dus Van der Togt, „dan zien plaatselijke ambtenaren direct het schrikbeeld opdoemen van jongens op lekkende brommer tjes. Ze hebben geen idee hoe professioneel het eraan toegaat. We laten het terrein beter ach ter dan het erbij lag." Voor een charmeoffensief heeft hij een prachtig middel in han den. Dat zijn de manches van de 50cc en 65cc. Jochies van amper drie opgestapelde auto banden hoog die op pocket motorfietsjes, net wat groter dan driewielers, door het rulle zand racen. Kinderhelmpjes, kleine schouderpantsers en niet eens zulke geringe snelheden. Bij een onschuldige valpartijtje rennen de vaders naar de plaats des onheils om de verstrengel de en afgeslagen snerpertjes weer aan de praat te krijgen." In de tegenovergestelde catego rie, de veteranen, is de 42-jarige Rijnsburger Gert van der Haak actief. Hij onderschrijft de me ning van Van der Togt dat on bekend ook onbemind maakt. „Als ik door de regio rijd op mijn crossmotor, dan merk je dat mensen denken: wat een asociaal. Dat is in het oosten en noorden van het land, waar motorcrossen veel populairder is, heel anders. Mijn eigen mo tor heb ik ook in Drenthe ge stald. Hier in de buurt is toch zelden een wedstrijd." De jaarlijkse kermiscross in Noordwijkerhout en als het meezit ook de cross in Noord wijk moeten daarin verandering brengen en daar is Van der Haak blij mee. „In Noordwij kerhout is het doorgaans nog drukker en iedereen die hier komt kijken, is ook enthousi ast." Dat geldt vooral voor de toe schouwers naast de spring- schans. Over die wal, in het draaierige parcours van bijna een kilometer, maken de cou reurs in de zwaardere klassen - 125cc, 500cc en superbikes - sprongen van wel dertig meter. Van der Togt: „Er zitten zelfs een paar jongens bij uit Bra bant die een internationale li centie hebben. Een wedstrijdje rijden is toch altijd nog leuker dan trainen en het door ons ontworpen en door Van der Putten aangelegde circuit is toch behoorlijk snel en veilig. Daarom komen ze." Op de deelnemerslijst in de di verse klassen zijn heel wat re giogenoten te vinden, zonder uitzondering Bollenstrekers. Van der Togt schat hun aandeel op vijftig procent. De dichtstbij zijnde, permanente crossbaan ligt in Bleiswijk en de plaatselij ke vereniging aldaar is nadruk kelijk bij de organisatie in Noordwijk betrokken. Van der Togt droomt van de oprichting van een eigen club in de Bol lenstreek en aparte wedstrijden in Katwijk, Rijnsburg en Voor hout, naast die in Noordwijk en Noordwijkerhout. „Maar dat komt er toch nooit van, die ge meenten zijn er nog lang niet aan toe. Laten we voorlopig proberen deze cross aan te houden. Het liefst nog iets later in de zomer, als onderdeel van de Noordwijkse feestweek. Dat moet lukken." ariekspoor is finale op Leidse Hout tegen Sanders scheepsrecht sf 25* v hegemonie van de geerde dertigers werd nog niet eerder Maar Roderick ure tastte gisteren overwinning in de wfran het categorie 3 BI) toernooi van 5 t op Jasper de Regt de pikorde in het nfcCt Leiden aan. Ook neniging, Dekker Ten- i zege van Goedege- 'J rijn sterker geachte 3 niet onbesproken. en' van Zee Duin ra t Jan-Willem Lug- al aangekondigd, en we ons handha- de 39-jarige routi- de opvolgers Goe- en Julian Vanden- ]>«nen er volgend jaar 8Jegebuure wilde niet achten. Een nieuw en bij LOHC in de "^se motiveerde hem e en hij koos defini- nnis. In plaats van isJvedstrijd tegen het Cartouche kreeg hij vtog voor zijn keuze Martine Griekspoor stond voor de vierde keer in de finale. Bij Leidse Hout won ze haar eerste titel. Archieffoto: Poppe de Boer met een finale op Leidse Hout. Tegen een gewenste tegenstan der in de persoon van de erva ren De Regt. Het treffen tussen de twee linkshandige tennissers bood het veelkoppige publiek spekta kel. Goedegebuure en De Regt behielden soepel hun opslag, verrasten elkaar met fraaie dropshots en crosspassings en kwamen vaak naar het net Goedegebuure, die in de com petitie uitkwam voor Dekker 2, kreeg bij 4-4 de eerste break te gen, maar brak direct terug. In de tiebreak kreeg hij drie set- points, maar De Regt speelde juist toen zijn sterkste punten en greep met 9-7 ook de setwinst. Met een gigantische klap knalde Goedegebuure uit ffustatie de bal met een grote boog over het clubhuis de Leid se Hout in. De net 18-jarige tennisser uit Lisse herpakte zich echter snel. Hij bleef ook in het tweede en derde bedrijf goed opslaan en had in elke set aan een break op de service van De Regt voldoen de om zijn eerste grote titel bin nen te halen (6-7 6-4 6-4). Goe degebuure mag ook de reus achtige wisselbeker (uit 1950) een jaar in zijn prijzenkast zet ten. „Toch niet voor de vierde keer op rij een finale verliezen", dacht Martine Griekspoor kort nadat ze eerste set van de eind strijd bij.de vrouwen categorie 3 op Leidse Hout bij Krista San ders had afgestaan. De 21-jarige Vennepse versaagde niet en veroverde in drie bedrijven als nog de begeerde titel. „Voor mij is viermaal scheepsrecht", zei Griekspoor na de slijtageslag. Net als de eerste set, die Grieks poor met 7-5 verloor, ging ook de tweede set volkomen gelijk op. De Vennepse, die competi tie speelt voor TC Zandvoort maar graag de sterk bezette Leidse toernooien afloopt, moet het hebben van harde sla gen. Als ze even de pressie liet varen, nam Sanders het initia tief. Bij het begin van de tie break hadden beide speelsters ongeveer evenveel punten en fouten gemaakt. „Zij sloeg een paar ongelooflij ke ballen in de tiebreak", zei Sanders na afloop.De frêle Ven nepse won de tiebreak met 7-4. In de beslissende reeks bleven de verschillen klein, maar had Griekspoor vanaf het begin steeds een licht voordeel: 6-4. Zij verdiende ook een eervolle vermelding op de wisseltrofee die naar de jong overleden Leidse Hout coryfee Pat Heijli- gers is vernoemd. Tevens weet Griekspoor zich vrijwel zeker van deelname aan de 25ste Masters van het LD Tennis Cir cuit. Sanders, die de buiten het circuit vallende toernooien van het Woerdense Cromwijck en van TV Mijdrecht won, lijkt het slottoemooi daarentegen niet te gaan halen. Met zijn overwinning in de ca tegorie 5 speelde Sassenheimer Peter van der Spek zich voorlo pig tussen de deelnemers aan de afsluitende Masters. Met tweemaal 6-4 verwees hij Se- bastiaan Rijksen naar het twee de plan. Wat meteen inhield dat de jonge Roomburger, die bij Unicum in de competitie uitkomt, tegen zijn eerste sei zoensnederlaag aanliep. Voor Van der Spek was Leidse Hout zijn tweede toernooioverwin- ning na Hillegom. Rijksen, die zeker is van deelname aan de Masters, zegevierde eerder in de categorie 4 bij Merenwijk en in de '5' schema's van Dekker Tennis en bij de Open Leidse op zijn oorspronkelijke club. Carlijn Kruijt won dit jaar alle vijf toernooien waaraan zij deelnam. Bij Leidse Hout had de bijna 16-jarige speelster van TEAN uit Alphen aan den Rijn drie sets nodig om zich van An ne van den Berge te ontdoen. De 15-jarige speelster uit Wete- ringbrug vormde voor Kruijt de eerste serieuze tegenstand en pakte in de eindstrijd brutaal met 6-4 de eerste set. De Al- phense was echter niet veront rust, dicteerde vanaf het begin van de tweede set het spel en stond nog maar twee spellen af aan haar hevig tegenstribbelde tegenstandster. De deelname aan de Masters van Kruijt, die met René d'Hooghe ook de mixed won, is onbetwist. Van den Berge, die pas vier jaar tennist en vorig seizoen getooid met speelsterk- te '9' aan haar eerste toernooi en begon, heeft de toekomst. De 1,87 meter lange Wetering- brugse rukte op naar de vierde plaats en kan nog punten ver zamelen tijdens haar volgende toernooien bij TeHaDo, Zuid West en Zoeterwoude. De hoofdprijzen in de categorie 7 waren voor de zekere Mas- ters-deelnemers René Vletter en Laura Bastiaenen. Coen van Winsen en Joke de Groot wer den tweede. 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van 3780,- atletiek - Claartje Raedts heeft bij wedstrijden in Utrecht pro fijt gehad van haar hoogtestage in Zwitserland. De atlete van Leiden Atletiek verbeterde vrij dagavond haar persoonlijke toptijd op de 1.500 meter met bijna drie seconden tot 4.31,71. Ook haar clubgenoot Edgard Creemers blijft verbazen. De Leidenaar liep naar een tijd van 3.58,59, eveneens een verbete ring van zijn record. De afgelo pen weken verlegde de pupil van Bram Wassenaar ook al op drie andere afstanden zijn grenzen. Op de 3.000 meter hielpen de Veender Jan Korte- kaas (8.45,50) en Leidenaar Jaap van Duijvenvoorde (8.49,70) elkaar aan een scherpe tijd. Roel van Ree bleef zaterdag in het Belgische Oordegem niet ver verwijderd van zijn beste seizoenstijd op de 400 meter. Van Ree (leiden Atletiek) vol tooide de ronde in 48,08. In Aalsmeer liep Pieter van Lan gen (De Spartaan) een dag eer der dezelfde afstand in 50,42. honk/softbal- Top Keukens The Flags is er in de landelijke competitie niet in geslaagd om de goede reeks van de afgelo pen weken vol te houden. Te gen Spikes verloor de ploeg van coach Nico Assendelft de dub bel met 4-7 en 4-11. „Laten we niet moeilijk doen, we hadden tegen Spikes ge woon onze dag niet", zei As sendelft na afloop. Wat de Lis- sese formatie ook probeerde, de tegenstander was steeds net een stap sneller of maakte fraaie vangballen in het buiten- veld. De punten die The Flags maakte, waren verdiend, maar Spikes had de wedstrijd onder controle en liep met goede honkslagen uit naar 4-7. In het tweede duel veranderde niets aan dat spelbeeld. De ploeg uit Spijkenisse, koploper in de nacompetitie, speelde zeer gedegen. The Flags verloor met 4-11. „Ik denk niet dat we Spikes nog inhalen, maar de tweede plaats van nu is ver diend." Het al gedegradeerde Alphians had het zwaar in de honk balontmoeting met Herons. De Alphenaren verloren kansloos in acht innings met 0-12. Coach Rob Buisman was na afloop he vig teleurgesteld in zijn ploeg. „Het veld heeft er dit keer echt een potje van gemaakt. Pitcher Niels Burger speelde verdien stelijk, maar kreeg absoluut geen steun van zijn verdediging en dat is nog het meest kwalij ke". Aanvallend was Alphians de weg volledig kwijt. Slecht 5 hits uit 28 pogingen werden er genoteerd en dat is dik onder de maat. Tot de achtste inning was de stand (0-5) nog draag lijk, maar in de Heronsslag- beurt werd Burger flink geraakt: 0-12. tennis - Heddy Boers heeft zich met haar overwinning in het categorie 3-toemooi van Holy in Vlaardingen geplaatst voor de Masters van het RD Tennis Circuit in Rottertlam. De Ha- zerswoudse tennisster versloeg in de finale de nummer twee van de circuitranglijst, Yvonne Zandbergen, met 6-2 3-6 en 6- 1. Boers, die met haar zege naar de derde plek oprukte, onder vond in de halve finale weinig problemen van Gaby van Hou ten.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17