fes' Kuip opgelucht na magere zege SPORT 3 'wintig doelpunten, meer vragen we niet' ttt Nistelrooij. K Schadeclaim AGOW na vernielingen fans Rentree Volendam mist glans UH Als favoriet voor fcefl De Graafschap op J speeldag van deGou- f I 4 Feyenoord met nieuwe spelers nog niet in balans HDC183 HSSfe maandag 18 AUGUSTUS 2003 raafschap jge aanvaller Ricky van .M. X h drie doelpunten. te goal oningen 75.in - FC Groningen, vo- dom ternauwernood aan npetitie ontsnapt, heeft 'Ut rt van de nieuwe voet- Ie setitie een goede indruk dikten. De noordelingen i ejn voor eigen publiek met 1-0. Regilio vestn al na vier minuten 2t jdoelpunt van de wed- f zijn rekening. opening Inited lid fER - Bij Manchester fek tijdens de eerste jewedstrijd weinig ver let verwende publiek elhouder was de ver- leckham kennelijk al- jeten en zong als van- het kampioenschap, •kende Bolton Wande- Ttiim verslagen (4-0) Ier meer een treffer n De Boer doel 1- De Nederlandse L1 van Glasgow Rangers un club zaterdag aan i overwinning (3-2) op ïholpen. Michael inald de Boer maak- •lpunt. Voor Glas- ;t de tweede zege op ïote Premier League, djncurrent Celtic had te met Dundee Uni- Emerton 3P" L IJ ejubeld re3 - Brett Emerton i ztbeld en bewierookt latfste wedstrijd voor >va Rovers. De Australi- orienvelder maakte een het met 5-1 gewon- idéegen Wolverhampton is*. >1 «eters ftillwall flfltesse is akkoord 11 over de verkoop {eters. De 29-jarige Igië reist vandaag ikwaamemer naar ji over het contract te ich manager Jan p Vitesse bevestigde s 'er zo goed als ze- door Jaap van Essen Rotterdam - Na afloop van Fey- enoord-NEC produceerden de 40.000 Rotterdamse fans een opgelucht applaus. De voorbije weken schroefden zij hun ver wachtingspatroon zo ongeveer tot het nulpunt terug. Dat Fey enoord het seizoen opende met een 2-1 zege was derhalve al een meevaller van jewelste. Veel meer positiefs was er wat Feyenoord betreft gisteren ook niet te melden, behalve dan datgene wat Bert Van Marwijk ook constateerde. „Ik wist dat iedereen zijn stinkende best zou doen en ze zijn dan ook tot op de bodem gegaan. Meer kan ik momenteel niet ver wachten." Hard werken bleek genoeg om NEC, de nummer vijf van vorig seizoen, te verslaan. Daarbij kwam enig fortuin kijken, om dat het winnende doelpunt tot stand kwam door een botsing tussen doelman Gentenaar en Ebbinge. Bovendien kampten de bezoekers met het aloude probleem dat de spitsen abso luut geen diepgang hebben. Dennis de Nooijer en Frank Demouge zijn prima aanvallers wanneer NEC in de buurt van het vijandelijke doel komt, maar ze ontberen de snelheid om gebruik te maken van grote ruimtes achter een verdedi ging. Juist daarvoor werd Fabi an de Freitas aangetrokken, maar de man die al een jaar genoot van zijn voetbalpensi oen kampte met een lichte blessure en bleef aan de kant. Daardoor had NEC wel heel veel balbezit, maar wist de ploeg vervolgens nauwelijks gevaarlijk te worden. Alleen Frank Demouge had na een kwartiertje een geweldige kans op een doelpunt nadat Dennis de Nooijer zijn broer Gerard prachtig gedold had. Ook Feyenoord dwong voorin niets af. Patrick Paauwe schoot een keer voorlangs, daarmee was de koek wel op. De Rotter dammers hebben dan ook nog een hele lange weg te gaan voor er iets staat dat weer op een ingespeeld elftal lijkt Van Hooijdonk, Emerton, Ka- lou en Bosvelt vervang je niet zomaar. Niet voor niets won nen de eerste drie in het voor bije weekeinde allemaal met hun nieuwe teams (Fenerbah- ce, Blackburn en Auxerre)en ze scoorden ook nog alle drie. Bosvelt kwam wegens een schorsing niet in actie. Vier basisspelers vervangen is Feyenoorder Dirk Kuijt probeert Peter Wisgerhof te omzeilen. Foto: ANP/Jasper Juinen al een heel probleem, de bles sure van Ono maakt de puzzel voor Van Marwijk nog lastiger. De Japanner heeft nog min stens drie weken nodig en dus dient Kees van Wonderen voorlopig op het middenveld te spelen. De routinier is niet de enige die eigenlijk op de Bayern München sluit Roy Makaay warm in de armen T J Borgman Roy Makaay moet twintig keer scoren In München. Dan is nager Uli Hoeness pf zijn debuutwed- 0D i VfL Bochum (2-0) erste treffer uit, maar ;eg wel een warm la staan, voor Roy =e en succesvolste •uitsland is volledig tan de voetballer uit 3»e plaats Wijchen. De wiling van Roy Makaay end nieuwsgieri- 1 er al gauw vijfdui- Jan normaal. De vijf dagbladen in Mün- jven al dagen pagi- 'jer de topscorer van jeelt Makaay tegen ïn zal hij meteen k zijn de prangende 'het wereldnieuws .lagina's verdrijven, tij tegen VfL Bo- Olympiastadion mensen uitver- ïatieke aanhang ïm heeft zich ook iddagverza- een der doelen, in Südkurve. Op een loeken staan war- 1. 'Herzlich will- Bayern fanclub a is inderdaad zeer p blijkt wanneer de kvoor de wedstrijd "den. De toe- lan staan, ze klap- n 'Steh auf fiirden (y'. Ga staan, voor e aanvaller kan de het respect nog niet den met een doel- tay krijgt in 77 minu- elf keer de bal. Ver e helft staat hij plot- )or de Nederlandse 'elman Rein van J- De topschutter raakt slechts diens Roy Makaay (rechts) wordt belaagd door Frank Fahrenhorst van Vfl Bochum. Foto: Reuters/Kai Pfaffenbach Na 21 minuten is het wel raak bij het eerste balcontact van Makaay. Hij stuurt Jens Jere- mies fraai de diepte in, waarna Claudio Pizarro kan scoren (1- 0). Makaay beidt Pizarro later nog een uitgelezen kans met een bekeken steekpass, maar wordt verder te weinig in het spel betrokken. „We moeten nog aan elkaar wennen", zegt hij naderhand. „De clubleiding gunt me ook enkele weken de tijd." Makaay en Bayem hebben een aandoenlijke flirt achter de rug. De recordkampioen van Duits land heeft Deportivo la Coruna een recordbedrag betaald: 18,75 miljoen euro. „We heb ben eenmalig zoveel geld be taald voor een speler", legt ma nager Hoeness uit „Vorig sei zoen zijn we uitgeschakeld in de eerste ronde van de Cham pions League. Dat moet nu be ter. En daarbij hebben we Makaay nodig. Hij heeft bij De portivo 29 goals gemaakt in de zwaarste competitie van de we reld. Dat zegt alles over zijn klasse." En, wijzend op de veelbespro ken transfer van David Beck ham van Manchester United naar Real Madrid: „Ik heb vijf keer liever Makaay dan Beek- ham." „Ik speel nu bij een van de grootste clubs van de wereld", zoent Makaay temg. Hij heeft er aanbiedingen van Barcelona en Valencia voor laten schieten. „Als je naar Bayem kunt gaan, dan doe je dat. Bayem Mün chen behoort ook Europees tot de top, samen met Real Madrid en AC Milan. Hier maak ik kans de Champions League te win nen. Dat is het doel van de club. En dat is ook mijn doel." De Nederlander wü zo graag voor Bayem voetballen, dat hij de komende vier jaar een mü- joen euro zal inleveren van zijn aanvankelijk overeengekomen salaris. De geste is nodig, om dat Deportivo opleidingskosten moet betalen aan Vitesse (ne gen ton) en amateurclub Blauw Wit (94.000 euro). Makaay draagt lachend bij in de kosten. „Dat was niet moeilijk. Ik heb altijd gezegd dat geld voor mij niet het belangrijkste is. Ik ben erg trots dat ik bij Bayem München kan voetba len." Met dergelijke uitspraken kun je aankomen in Bayem. Dat weet inmiddels ook Giova- ne Eiber, vorig seizoen met 21 treffers nog topscorer van de Bundesliga. De Braziliaan heeft wat al te vaak in het openbaar gespeculeerd over een vertrek uit München. Eiber mag van Uli Hoeness vertrekken. Tegen Bochum is de nieuwe hi ërarchie al duidelijk. Makaay speelt samen met de Peruaan Claudio Pizarro in de spits. De clubleiding is zuinig op de be nen van Makaay. En heeft de voetballer voor 1,32 miljoen eu ro verzekerd. De oud-speler van Vitesse staat in München onder grote druk. De machtige boulevardkrant Bild heeft Makaay reeds omge doopt tot Der Bomber aus Hol land. Met een verwijzing naar de legendarische goalgetter Gerd Müller die Bayem in de jaren zeventig aan de nodige ti tels hielp. De sensatiezoekers van Bild zullen het niet laten de Nederlander te slachten, moch ten zijn treffers uitblijven. Hoe veel doelpunten de clubleiding van Makaay verwacht? Hoeness laconiek: „Twintig. Dan zijn we dit seizoen al tevreden. Twintig doelpunten. Meer vragen we niet." verkeerde plaats staat. De namen van de eerste elf die Van Marwijk op het veld zet zijn logisch. Het zijn de beste spe lers waarover hij beschikt. Al leen staan ze veelal niet op hun favoriete positie. Gérard de Nooijer hoort in het centrum van een verdediging te spelen, maar is linksback. Rechtsback Song is op zijn best wanneer hij als aanvallende middenvelder uit de voeten kan. Nieuwkomer Schreuder speelde gisteren links op het middenveld, maar hoort natuurlijk meer op de rechterkant te voetballen. Ver der speelt Van Persie ook dit seizoen weer vooral aan de lin kerzijlijn in plaats van achter de spits, terwijl Dirk Kuijt noodge dwongen als een soort rechts buiten acteert. De selectie van Feyenoord is al met al enigszins in onbalans. Toch wonnen de Rotterdam mers dus en hebben nu zowaar al twee punten voorsprong op landskampioen PSV. De treffers vielen gisteren na rust. De eer ste na 53 minuten, als gevolg van balverlies van Dennis de Nooijer. Die wandelde wat al te lang met de bal en verloor het speeltuig, tot ergernis van Neeskens. Buffel stuitte vervol gens eerst nog op Gentenaar, maar Lazovic had vervolgens de hoek voor het uitzoeken. Tho mas Buffel kon een kwartier voor tijd scoren omdat de NEC- doelman tegen zijn nieuwe voorstopper Ebbinge botste. „Wij stonden bij beide tegen treffers zelf aan de basis", mop perde Johan Neeskens na af loop dan ook terecht. „Er had hier gezien ons eigen spel en dat van de tegenstander toch meer ingezeten." Dat Feyenoord in de laatste fase nog in de verdrukking geraakte, kwam volgens Bert van Marwijk door 'jeugdige overmoed', ter wijl zijn elftal toch maar liefst vijf dertigers herbergde. Het gaf NEC in ieder geval de kans om een nieuwbakken traditie te handhaven. Vorig seizoen ver loren de Nijmegenaren na de winterstop tegen de clubs uit de top-drie telkens met 2-1 en ook die score kwam gisteren in de laatste minuut weer tot stand. Paauwe trok Tumba tegen de grond, Rob Wielaert schoot vanaf elf meter raak. FEYENOORD: Zoetebier, Song, Van den Berg, Paauwe en Gerard de Nooij er; Kuijt, Van Wonderen, Schreuder en Van Persie; Buffel en Lazovic (76. Par- do). NEC: Gentenaar, Wisgerhof, Wielaert, Ebbinge en Leiwakabessy, Schuur man, Hersi (70. Ax), Govedarica en Zonneveld; Dennis de Nooijer en De mouge (72. Tumba). apeldoorn/gpd - De kersverse profvoetbalclub AGOW wil door supporters aangerichte schade verhalen op TOP Oss. Volgens AGOW-directeur Ton Fitsch hebben Brabantse sup porters zich vrijdag 'als varkens gedragen' en voor duizenden euro's schade aangericht aan het AGOW-stadion. AGOW maakte vrijdag met een 1-2 nederlaag zijn rentree in het betaalde voetbal. Net als bij Fitsch' vorige werkgever Hera cles Almelo werden de bijna honderd TOP Oss-supporters voor het duel onthaald op kof fie en broodjes. Het idee daar achter is dat voetbalsupporters worden ondergedompeld in een sfeer van gemoedelijkheid. Lage hekken langs bijna het he le veld, die slechts een psycho logische barrière vormen, on dersteunen het beeld, dat wordt gecompleteerd door spelers die over een bospaadje richting kleedkamers lopen. Volgens Fitsch bleken de TOP Oss-sup porters die ontvangst niet waard. „Ze hebben zich als var kens gedragen", stelt hij. „De Willem II - AZ 1-0 (1-0). 8. Mathijsen 1-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 10.700. Gele kaart: Van Mossel veld (Willem II). RKC Waalwijk - ADO Den Haag 1-0 (0- 0). 66. Redan 1-0. Scheidsrechter: We- gereef. Toeschouwers: 4850. Gele kaart: Teixeira (RKC). Bodde (ADO) FC Twente - RBC Roosendaal 3-1 (0-1). 23. Tininho 0-1, 52. Polak 1-1, 75. Christensen 2-1, 90. N'Kufo 3-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toe schouwers: 13.000. Gele kaart: Rahim, Heubach, N'Kufo, Gakhokidze, Van der Weerden (FC Twente), Ikedia, Oliseh en Van Wanrooy (RBC Roosendaal). FC Groningen - NAC 1-0 (1-0). 4. Vrede 1-0. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers.- 11.500. Gele kaart: Kruis wijk, Smit (FC Groningen), Engelaar (NAC). Vitesse - Ajax 1-2 (1-1) 14. Amoah 1-0, 22. Frënkel 1-1 (e.d.), 87. Sneijder 1- 2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 22.500. Gele kaarten: Rankovic, Amo ah (Vitesse), Ibrahimovic, Grygera (Ajax) FC Volendam - SC Heerenveen 0-1 (0- 1). 29. Selakovic 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Egmond. Toechou- wers: 4500. Rode kaart: 87. Luirink. Gele kaart: Tuyp, Tevreden, Luirink (Vo lendam), Seip, Hansson (Heerenveen). Feyenoord - NEC 2-1 (0-0). 52. Lazovic 1-0, 75. Buffel 2-0, 90. Wielaert 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van Hui ten. Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Paauwe, Kuijt, Schreuder (Feyenoord), Zonneveld, Demouge (NEC). FC Utrecht - FC Zwolle 1-0 (1-0). 19 Zwaanswijk 1-0. Scheidsrechter: Van der Hilst. Toeschouwers: 18.500. Gele kaart: Chaiat (FC Utrecht), Karlsen (FC Zwolle). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 2, 2. 16 spelers met 1 doelpunt. Programma: vrijdag: AZ - FC Twente, za terdag: ADO Den Haag - FC Utrecht, NAC - Vitesse, RBC Roosendaal - Ajax, SC Heerenveen - Feyenoord, PSV - Wil lem II, zondag: FC Volendam - FC Gro ningen, FC Zwolle - RKC Waalwijk, NEC - Roda JC. FC Twente Ajax Feyenoord Groningen FC Utrecht RKC Heerenveen Willem II PSV Roda JC NEC Vitesse ADODenHaag AZ Volendam FC Zwolle NAC RBC volgende keer zullen we hen ook als varkens ontvangen." De voor de supporters geplaats te toiletten werden volgens Fitsch in een aantal gevallen ge negeerd. „Een aantal heeft staan pissen in het gastenvak", zegt hij verontwaardigd. De verko pers achter de koffiekraam (B- junioren die een percentage van de opbrengst voor hun team kregen) moesten het na aanvang van de wedstrijd verbaal ontgel den. „Ook zijn ze natgegooid en bespuwd. Waar ben je dan als supporter mee bezig?" In het gastenvak werden vernie lingen aangericht. Kuipstoeltjes en gaas werden losgerukt, een hek scheef getrokken. Of een claim op TOP Oss kans van sla gen heeft, weet de AGOW-di- recteur niet. „Maar ik hoop dat men daar gezond verstand heeft." Voorzitter P.Lansaat van TOP Oss beschuldigt daarentegen supporters van AGOW van het vernielen van auto's van Osse fans. Als reactie daarop zouden Ossenaren zich volgens hem hebben gerevancheerd. EERSTE DIVISIE Sparta - De Graafschap 6-1 (3-1). 1. Van den Bergh 1-0, 14. Koevermans 2- 0, 20. Levtsjenko 3-0 (strafschop), 38. Hertog 3-1 (strafschop), 59. Van den Bergh 4-1, 61. Van den Bergh 5-1, 82. De Fauw 6-1. Scheidsrechter: Koop man. Toeschouwers: 5.641. Gele kaart: Levtsjenko (Sparta). FC Haarlem - FC Den Bosch 1-3 (0-2). 31. Beekmans 0-1, 32. Jansen 0-2, 67. Uneken 0-3, 87. Kokmeijer 1-3. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 1800. Topscorers: 1. Van den Bergh (Sparta) 3, 2. 24 spelers met 1 doelpunt. Programma vrijdag: FC Eindhoven - Em- men, TOP Oss - Stormvogels/Telstar, De Graafschap -Fortuna Sittard, MW - Haarlem, Excelsior - VW, Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles, BV Veendam - Helmond Sport, FC Den Bosch - Sparta, Heracles Almelo - AGO- VV. Sparta 'l 1 0 0 3 6- 1 Den Bosch 1 1 0 0 3 3- 1 Stormv. 1 1 0 0 3 3- 1 Helmond Sp. 1 1 0 0 3 2- 0 TOP 1 1 0 0 3 2- 1 Veendam 1 0 1 0 1 2- 2 Fortuna S. 1 0 1 0 1 2- 2 Dordrecht 1 0 1 0 1 1- 1 Eindhoven 1 0 1 0 1 1- 1 Heracles 1 0 1 0 1 1- 1 VW 1 0 1 0 1 1- 1 Emmen 1 0 1 0 1 0- 0 Excelsior 1 0 1 0 1 0- 0 GA Eagles 0 0 0 0 0 0- 0 AGOW 1 0 0 1 0 1- 2 Haarlem 1 0 0 1 0 1- 3 MW 1 0 0 1 0 1- 3 Cambuur L. 1 0 0 1 0 0- 2 Graafschap 1 0 0 1 0 1- 6 volen dam/anp - Volendam is er tegen Heeren veen (0-1) niet in geslaagd de rentree op het hoogste niveau enige glans te geven. Aan werk lust ontbrak het niet, wel aan kwaliteit. Met wat meer eredivisiewaardige voetballers had het via de nacompetitie gepromoveerde Volendam het door blessures geteisterde Heerenveen een lasti ge seizoensopening kunnen bezorgen. De Friese subtopper kon het gemis van spits Si- bon (enkel), de verdedigers Edman (vingers) en Klompe (lies) en middenvelder Radomski (knie) niet als excuus aanvoeren voor de matige presta tie in het vissersdorp. Ook met hun vervangers Hansma, Bakkati (ver dediging), de van Stormvogels Telstar overgeko men middenvelder De Lange en rechterspits Correia had Heerenveen meer moeten brengen. Na de nederlaag afgelopen dinsdag tegen het Spaanse Vïllarreal (1-2) in de eerste finalewed strijd van de Intertoto Cup ontbrak het de ploeg van coach De Haan vooral aan inzet. En aanval lend bracht Heerenveen met Denneboom en Sel- akavic veel te weinig. De tegenstand van Volen dam was echter te zwak om daarvan te profiteren. De thuisploeg, met 3,6 miljoen euro de laagste begroting in de eredivisie, kreeg voor rust slechts enkele kansen, waarvan het schot van PSV-huur- ling Wilson op de paal de grootste was. Heerenveen controleerde het matige duel, maar was eveneens ongevaarlijk. De ploeg had zelfs een strafschop nodig om de wedstrijd te beslissen. Te vreden trok na bijna een halfuur Correia naar de grond. Selakovic liet vervolgens doelman Van Westerop kansloos. In de tweede helft zorgde alleen de rode kaart van Volendammer Luirink voor enige opwinding op de tribunes. De verdediger hield de doorgebroken Selakovic vast en kon meteen vertrekken. De schorsing van Luirink kan trainer Wisman nauwe lijks opvangen. Hij heeft te maken met blessures van de vaste krachten Fung a Wmg, Faria en Ko ning.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15