PSV heeft nieuw bloed nodig SPORT De jacht op Manchester United is geopend Hard Roda JC knokt zich bij seizoenopening naar gelijkspel (2-2) Van de Leur Endel niet op WK turnen ^ire boete voor jnoord c dam - Feyenoord is ver- n d tot een onvoorwaar- »eldboete van 25.000 eu- ''V net niet afstaan van Ro- 9"\ Persie en Glenn s voor een interland van leltnpisch elftal. De tucht- 5sie van de KNVB legde Wdamse club tevens een r|ardelijke straf van drie jcjjinten in mindering op, zaP proeftijd van twee jaar. dQ tuur van Feyenoord neegt beroep tegen de uit- torsaan te tekenen. De club- wil echter het vonnis en ingspunten van de (th mmissie eerst goed be- zaterdag l6 AUGUSTUS 2003 ^regelen _jn Makelele 1 - Real Madrid heeft dis- maatregelen aange- I tegen Claude Makele- ranse middenvelder sinds woensdag mee te bij de Spaanse voetbal- omdat Real hem geen 1 geven. Ook is hij (ïdat de leiding niet ken aan een vertrek elsea. „Als hij zo door- i Makelele zijn sportieve op het spel", aldus di- Jorge Valdano. „Dit is stie van ondisciplinair lij staat bij ons onder t en we willen dat al on- rs hun verplichtingen fen." El !#reb nieuwe isor Vitesse - Sunweb Vliegreizen is re shirtsponsor van Vi- bedrijf heeft met de voetbalclub een con- jesloten voor een jaar. staat open voor een j verbintenis als de sa- ing in het eerste sei- It. De nieuwe hoofd- brengtTucht bij het fi- noodlijdende Vitesse, lemmers dreigden door Qjlijven van een geld- A verder in de proble- ;omen. Omdat ook de :en uit de verkoop van inkaarten uitbleven, de club voor het begin ;eizoen met een extra een paar miljoen eu- e opvolger Soetaers IjPE - Arouna Kone is bij de opvolger van Tom js. De Kerluaadse club p aanvaller uit Ivoorkust p, een dag nadat :s was verkocht aan Ajax, m periode van drie jaar egd. Bovendien heeft 2 een optie voor nog :oenen extra bedon- de komst van Kone is luidt een bedrag van miljoen euro ge- tlHooijdonk >rt in Turkije n - Pierre van Hooijdonk jn nieuwe club Fener- lan de eerste competitie- |jfiholpen. In de uitwed- gen Trabzonspor maak- ormalige topscorer van Drd het enige doelpunt e lange spits scoorde in ïifase fraai uit een vrije rige week werd Fener- oor eigen publiek uitge- a de pijnlijke nederlaag jen Istanbulspor. ig krijgt wild US Open RK - Michael Chang is keer als actieve tennis- ewonderen. De 31-jarige lan, die zijn afscheid dit kondigde, heeft een d voor de US Open ge- erd. Hij stond in dat i in 1996 in de finale.- ïoudt er na zestien jaar Hij won op de ATP toernooien. In 1989 als jongste deelnemer irige leeftijd de Franse )e Open Amerikaanse ti- in New York - start op stus - is zijn laatste eve- iliffe ziet af WK in Parijs Paula Radcliffe, de vrouw ter wereld op de on, heeft zich afgemeld wereldkampioenschap- itiek, later deze maand De 29-jarige Britse -h fysiek niet sterk ge il tijdens het mondiale >i goed te presteren. Zij iet WK starten op de 110.000 meter. Radcliffe ia haar titelprolongatie nieuwe wereldrecord ïarathon van Londen in 15.25) niet meer in ac- uni had ze last van een leenblessure, in juli ze met bronchitis. door Jaap van Essen kerkrade - Heersend landskam pioen PSV verspeelde gisteren bij de seizoenopening tegen Roda JC in Kerkrade meteen twee punten: 2-2. Eigen schuld dikke bult, de Eindhovenaren voetbal den weer net zo plichtmatig en ongeïnspireerd als vorig seizoen. Wat PSV betreft was de ope ningswedstrijd van het seizoen 2003-2004 een feest der herken ning. Alleen was de term feest misplaatst. PSV mocht vorig seizoen niet de kampioen van de armoede worden genoemd (Brabanders werden daar boos over), een minimalistische kampioen was de Eindhovense ploeg toch zeker wel. Bijna nooit sprankelde het team uit de Lichtstad. PSV speelde veelal gedegen, saai, voorspelbaar en leunde veel te vaak op de uit zonderlijke kwaliteiten van Ma- teja Kezman. De Joegoslaaf maakte maar liefst 35 doelpunten en dus snapte niemand, zeker binnen de PSV-leiding, dat hij deze zo mer niet werd verkocht. Be drijfseconomisch is zijn ver lengde verblijf een kleine ramp voor de Philips Sport Vereni ging wegens een tekort van tien miljoen euro, sportief was het gisteren alweer de redding. Zonder de doelpunten van Kez man is PSV een klasse minder, misschien zelfs wel een matig elftal. Niet alleen Kezman bleef dood leuk in Eindhoven, eigenlijk bleven alle basisspelers. Er kwam ook bijna geen nieuwe voetballer, alleen de piepjonge Zwitser Vonlanthen werd aan getrokken en de huurlingen John de Jong en Jurgen Colin kwamen terug. PSV kon niets doen op de transfermarkt, hoe graag Hiddink dat ook wilde, puur uit geldgebrek. PSV maakte dus noodgedwon gen een pas op de plaats en manmoedig probeerde de tech nische leiding dat uit te leggen als een voordeel. 'Nu kan het elftal verder groeien', heet het. Maar in de voetbalwereld is het ook een ijzeren wet dat een se lectie regelmatig een nieuwe trainer dan wel vers bloed no dig heeft. Anders liggen verza diging en gezapigheid op de loer. In Kerkrade bleek weer eens dat PSV juist aan die kwalen lijdt. Onder de eerste elf van Hiddink waren er heel wat die al bijna tot de inboedel van de Herd- gang behoren. Kezman is bezig aan zijn vierde seizoen, Van Bommel aan zijn vijfde. Ook Vogel, Rommedahl, Ooijer, Bo- gelund en Waterreus spelen al jaren met elkaar. De sleur en plichtmatigheid is dan moeilijk uit te bannen. Altijd dezelfde grappen in de kleedkamer en spelersbus, altijd dezelfde te genstanders enzovoorts. Dat is vooral lastig vyanneer een fiks aantal van dergelijke spelers ei genlijk naar PSV kwam om snel door te stoten naar een buiten landse topclub, zoals Kezman, Rommedahl en natuurlijk Van Bommel. Van het frisse PSV uit de voor bereiding was weinig terug te zien. Na elf minuten maakte - wie anders dan - Kezman de openingstreffer en meteen was het volledig gedaan met de da dendrang van de bezoekers. Het was plichtmatigheid troef, uiterst bedachtzaam werd het balletje rond en vooral achter uit gespeeld. In de Nederlandse competitie kwam PSV met die instelling vorig seizoen altijd goed weg, alleen Feyenoord wist (twee maal) van Hiddink en zijn 've teranen' te winnen. Het harde Roda JC begon ook niet be paald sprankelend, maar had in PSV-huurling Addo tenminste een speler die tot het uiterste durfde en wilde gaan. Toch stond het bij rust wél 2-1 voor de thuisploeg. Eerst benutte Anastasiou een volkomen te rechte strafschop, daarna had Kevin van Dessel een beetje ge luk met een afstandsschot. In de tweede helft drong PSV eindelijk weer een beetje aan en dat leidde al snel tot de gelijk maker, een werelddoelpunt overigens van alweer Kezman. Verder kwam PSV niet, hoewel het duel werd besloten met elf PSVers tegen negen Roda-spe- lers. Addo (68ste minuut) en Sonkaya (88ste) zagen beiden hun tweede gele kaart van arbi ter Bossen. Wat dat betreft was ook alles weer vertrouwd. Het respect van de voetballers voor eikaars ledematen is nog steeds mini maal en de scheidsrechter wist zich nauwelijks raad met het geschop om hem heen. Derhal ve werd het duel besloten met acht gele en twee rode kaarten. door Peter van Duyl ionden - De talloze vragen die een voetballoze zomer heeft opgeworpen, worden vanaf vandaag een voor een tot in detail beantwoord. De Engel se voetbalcompetitie, toch al een van de meest spraakmakende ter wereld, staat aan de voor avond van een bijzondere editie. Vanaf vandaag is het jachtseizoen geopend, kampioen Man chester United is de prooi waarop de voltallige oppositie haar zinnen heeft gezet. Achtmaal in de laatste elf seizoenen waren de mannen van Alex Ferguson de besten van Enge land. Het onwaarschijnlijke succes van Manches ter United, zowel sportief als commercieel, leidt zelfs bij de nuchterste voetbalfan tot heftige ge voelens van afgunst. Buiten de schare United- fans wacht heel Engeland op de ineenstorting van Fergusons rijk. Even leek het erop dat die lang verwachte val zich aftekende, toen de Schotse manager achte loos afstand deed van David Beckham. Hét icoon van het United-succes werd zonder aarzelen ver kocht aan Real Madrid. Maar toen Manchester United onlangs in de VS de vloer aanveegde met Barcelona en Juventus, draaide de publieke opi nie alweer bij. En zeker nu Ferguson kan be schikken over het Portugese supertalent Cristia- no Ronaldo en de Braziliaanse wereldkampioen Kleberson, is United als vanouds favoriet voor de titel. Wie bij de bookmakers vijf pond inzet op een kampioenschap voor de ploeg uit Manches ter, krijgt er in mei bij een geslaagde wedden schap slechts zes voor terug. Hoewel iedereen benieuwd is hoe Manchester United het zonder Beckham gaat doen, zal de meeste aandacht in de eerste weken van de com petitie uitgaan naar Chelsea. Aan de hand van de extreem rijke Russische zakenman Roman Abramovitsj - geschat vermogen vijf miljard euro - voltrok zich een paleisrevolutie op Stamford Bridge. De nieuwe Russische voorzitter trok meer dan honderd miljoen euro uit voor negen nieuwe spelers, waarvan Juan Sebastian Veron, Gerimi, Damien Duff, Adrian Mutu en Joe Cole de be kendste gezichten zijn. De koopwoede van Abramovitsj lijkt nog niet uit gewoed, want deze week dook ook de naam van de Fransman Claude Makelele op in Londen. De scepsis in Engeland is echter groot, niemand ver wacht dat manager Claudio Rainieri er binnen een paar weken in slaagt de dure aankopen zo te kneden, dat ze ook een hecht team vormen met het peloton topspelers waarover Chelsea al be schikt. Het tumult bij en rond Chelsea staat in schril contrast tot de serene rust bij aartsrivaal Arsenal. Op Highbury strooide manager Arsene Wenger in het verleden ook driftig met ponden, maar hij beperkte zich dit jaar tot twee gerichte aankopen. Arsenal - de kampioen van 1998 en 2002 - ont deed zich eindelijk van doelman David Seaman (naar Manchester City) en haalde er de Duitse in ternational Jens Lehmann voor terug. Bovendien wordt er veel verwacht van Phillipe Senderas, een jonge Zwitserse centrumverdediger die het de stramme Martin Keown lastig moet gaan maken. Ook Liverpool, de vierde titelkandidaat, hield zich gedeisd. Manager Gérard Houllier verwel komde wel de Australiër Harry Kewell (Leeds United) en Steve Finnan (Fulham). De 'Reds', hunkerend naar hun eerste titel sinds 1990, zeg den onder anderen Bernard Diomede en de Tsjech Patrik Berger de wacht aan. Het Newcastle United van Bobby Robson, vorig jaar knap derde, wordt in Engeland niet als échte favoriet voor het kampioenschap gezien. Drie nieuwe ploegen maken morgen hun op wachting in de Premiership. Portsmouth en Lei- cester City waren vorig seizoen de nummers een en twee van de Eerste Divisie. Wolverhampton Wanderers, een van de grote namen uit de Engel se voetbalhistorie, won de playoffs om de derde promotieplek. West Ham United, West Brom- wich Albion en Sunderland zien we niet terug op het hoogste niveau. De twintig clubs uit de Premier League hebben veertien Nederlanders onder contract, onder wie drie keepers: Edwin van der Sar (Fulham), Stefan Postma (Aston Villa) en Harold Wapenaar (Ports mouth). De grote sterren zijn en blijven Ruud van Nistelrooy en Dennis Bergkamp, hoewel men bij Manchester City ook veel verwacht van Paul Bosvelt. Moeilijke tijden zijn het voor Wins ton Bogarde (bij Chelsea volledig op een zij spoor) en mogelijk ook Boudewijn Zenden. anaheim/gpd - Bondscoach Frank Louter zal morgenavond tijdens de kwalificatiewedstrij den voor het wereldkampioen schap turnen in Anaheim geen beroep tioen op 'leading lady's' Renske Endel en Verona van de Leur. Hij durft het niet aan de nog niet helemaal fitte turnsters in te zetten. Louter kiest voor de stabiliteit van Suzanne Harmes, Gabriëlla Wammes, Laura van Leeuwen, Berber van de Berg en de junio res Loes Linders en Mayra Kroonen. Frank Louter wachtte lang met het samenstellen van de wed- strijdploeg. Met Renske Endel en Verona van de Leur had hij immers twee kanjers in de ploeg die in de afgelopen jaren veel voor het Nederlandse tur nen hebben betekend. Endel veroverde twee jaar gele den tijdens het WK in Gent de eerste medaille ooit voor Ne derland. Ze werd op brug twee de achter brugkeizerin Svetlana Khorkina. Dat staaltje herhaal de ze een half jaar later op de Europese kampioenschappen in Patras. Verona van de Leur (17 jaar) was de onbetwiste kopvrouwe van het Nederlandse turnen. Internationaal maakte ze naam en oogstte ze bewondering met haar fraaie ruime sprongen, haar brugoefeningen en haar performance op vloer en balk. Op de wereldkampioenschap pen toestel vorig jaar november in Debrecen veroverde ze een zilveren medaille op vloer. Tij dens de finale van de World Cup eind vorig jaar in Stuttgart werd Van de Leur zelfs eerste op vloer. Maar de twee paradepaardjes van het Nederlands turnen be gonnen beiden te sukkelen. Van de Leur verstapte zich in maart van dit jaar tijdens een Grand Prix-wedstrijd in Thessaloniki. De enkelblessure die ze daarbij opliep wilde maar niet voldoen de helen. In de aanloop naar de wereldkampioenschappen turnde ze geen enkele wedstrijd meer. Ook de Nederlandse kampioenschappen liet ze lo pen. Ook Renske Endel (20) was niet actief aanwezig op het NK. En del had als gevolg van een ont steking aan de amandelen veel fysiek ongemak. Inmiddels is ze wel geopereerd, maar afgelo pen woensdag verzwikte ze haar enkel tijdens een training. De twee ontbraken gisteren op een lichte training van de ploeg. Even daarvoor waren ze door Louter ingelicht. Gedesillusio neerd waren ze in het hotel achtergebleven. Louter: „Ze hadden het er erg moeilijk mee om het te accepteren. Het zijn natuurlijk al jaren grote namen in het internationale turnen. Ze hebben beiden een enorme staat van dienst. Dat is een overweging waar ik wel aan heb gedacht. In een jurysport als het turnen is internationale faam juist erg belangrijk. Dat werkt in de beoordeling altijd in je voordeel. Maar je moet een wedstrijd wel door kunnen ko men. Ik heb gekozen voor sta biliteit. Renske kon tijdens de podiumtraining vanwege haar enkel niet meedoen op sprong en vloer. Op balk en brug maakte ze echter ook geen ze kere indruk." SPORTUITSLAGEN ZOMERSPORT SPEL PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3176, d.d. 15.08.2003 2.5.10.17.23.25.30.31.42. 48.53.54.57.60.62.65.71 75.77.79 Onder voorbehoud van typefouten WIELRENNEN VOETBAL Eredivisie Roda JC - PSV 2-2 (2-1). 11. Kezman 0-1, 38. Anastasiou 1-1 (strafschop), 44. Van Dessel 2- 1. 56. Kezman 2-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 16.000. Rode kaart: 68. Addo (Roda JC) 2x geel. 88. Sonkaya (Roda JC) 2x geel. Gele kaart: Senden, Anastasiou (Roda JC) De Jong, Van Bommel (PSV). Eerste divisie VVV - Heracles Almelo 1-1 (0-0). 61. Sluiter 0- 1. 64. Jans 1-1. Scheidsrechter: Schenkels. Toeschouwers: 3011. Gele kaart: Tamerus (Heracles Almelo). Helmond Sport - Cambuur Leeuwarden 2-0(1- 0). 27. Tibari 1-0, 57. Hendriksen 2-0. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschouwers: 2296 Gele kaart: Ferrier, Stefan van Dijk (Hel mond Sport), Van Zundert, Heidens (Cambuur Leeuwarden). Stormvogels/Telstar - MW 3-1 (1-1). 14. Om- mel 1-0, 45. Jongen 1-1, 47. Stuy 2-1, 57. Van Kallen 3-1. Scheidsrechter. Blom. Toe schouwers: 1588. Rode kaart. 72 Inia (Storm- vogels/Telstar) 2x geel. Gele kaart: Jongen. Hastings (MW). Fortuna Sittard - BV Veendam 2-2 (1-1) 9 Gommans 1-0, 15. Hamming 1-1, 67. Slor 1- 2, 81. Raikomar 2-2 Scheidsrechter: Lies veld. Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Van der Hoeven, Paul Janssen (Fortuna Sittard), De Vries (BV Veendam) Emmen - Excelsior 0-0. Scheidsrechter: 01de Olthof. Toeschouwers: 4405. Gele kaart: Derk- sen (Emmen), De Haan (Excelsior). FC Dordrecht - FC Eindhoven 1-1 (0-0). 63. Van Gils 0-1, 87. Van der Pennen 1-1. Scheidsrechter: Stérk. Toeschouwers: 1800. Gele kaart: Van der Heijden, Den Dunnen, Onyeike (FC Dordrecht), Konings, Nelemans, Need (FC Eindhoven) AG OW - TOP Oss 1-2 (1-0). 9. Huntelaar 1-0, 80. Guyt 1-1, 89 Dijkhuizen 1-2. Scheids rechter: Van Sichem. Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Huntelaar, Wegh, Kök (AGOW), Bezzai. Van der Sloot. Rook (TOP Oss). VOLLEYBAL Culoz. Ronde van de Ain. Vierde etappe 1. Van Heeswijk (Ned) 123,3 km in 2.44.57. 2. Dumoulin (Fra), 3 Krivtsov (Oek), 4. Gilbert (Bel), 5. Beneteau (Fra) Eindklassement: 1. Merckx(Bel) 14.04.16, 2. Dumouhn 0.53, 3. Pineau (Fra) 1 03. 4. Turpin (Fra) 1.05, 5. Virenque (Fra) 2.01. Burgos. Ronde van Burgos. Vijfde etappe; 1 Gorka Gonzalez (Spa) 150 km in 3 08.58, 2 Fuentes (Spa) 0.02, 3. Igor Gonzalez de Galdeano (Spa), 4. Bruylandts (Bel), 5. Martin (Spa) 0.48, 6 Ferno (Spa). Eindklassement: 1. Lastras (Spa) 15.39.49, 2. Pereiro (Spa) 0.10, 3. Garcia Quesada (Spa) I.32, 4. Cheula (Ita) 1.48, 5. Flores (Spa) 2.35, 6. Atienza (Spa) 2.36. Faborg. Ronde van Denemarken. Vierde etappe, Middelfart - Faborg: 1. Koerts (Ned) 100 km in 2.05.21, 2. Mitloesjenko (Oek), 3 Förster (DUi), 4. Cadamuro (Ita), 5. Clerc (Zwi), 6. Blijlevens (Ned), 8. De Jongh, II. Van Dijk, 18. Traksel, 32. Voskamp, 37. Vierhouten, 40. Van de Ven, 50. Tankink, 58. Pronk, 60. Van Velzen, 74. Reinerink 3.09. Gorron. Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Twaalfde etappe, Trélazé - Gorron: 1. Zabirova (Rus) 126 km in 3.10.42, 2. Rossner (Dui), 3. Wright (Aus), 4 Andreasen Fischer (Den), 5. Valen (Noo). 6. Zabehnskaja (Rus), 31. Linthorst (Ned) 0.08,46. Ghita Beltman. Algemeen klassement: 1. Sommariba (Spa) 30.14.51, 2. Brèndli (Zwi) 2.02, 3. Luperini (Ita) 3 42, 4 Poekinskaite (Lit) 6.11. 5. Arndt (Dui) 6.50, 6. Zabelinskaja 9.21, 29 Ghita Beltman 2.07.16,35. Linthorst 2.20.38. Athene. EK onder 23 jaar. Mannen, individuele tijdrit: 1. Fothen (Dui) 32 km in 41.32, 2. Zrimsek )Slv) 0.14, 3. Goes- sev (Rus) 0.25, 4. Acebo Cobo (Spa) 0.31, 5. Bespalov (Rus). Mondin de Basto. Ronde van Portugal. Negende etappe. Fafe - Mondin de Basto: 1. Arreitunadia (Spa) 153,6 km in 4.07.31, 2. Ribeiro (Por) 0 02. 3. Möller (Den) 0.11.4. Vi- torino (Por) 1 06, 5 Paulinho (Por) 1.10, 6. Pinto (Por). 109. Cornelisse (Ned) 28.32. Algemeen klassement. 1. Ribeiro 37.21.37, 2. Lavarinhas (Por) 1.24, 3 Möller 2.10, 4. Vitorino 3.41, 5 Blanco (Spa) 3.43, 6. Pinto 5.07, 109. Cornelisse 1 51.40. De sporthallen zijn dicht, de -vel den gesloten en de binnenbaden leeg. Als het reguliere seizoen er op zit, breekt de tijd aan voor ty pische zomersport en -spelen. Daarbij hoort naast tennis, wiel rennen, zeilen en golf, ook een aantal relatief onbekende en on derbelichte bezigheden. De hen gelsport is er daar een van. De cijfers van de Nederlandse Vereniging van Sportvisfedera ties NWS zijn minstens zo in drukwekkend als de karper- vangst op de bovenstaande fo to. Jaarlijks gaat er volgens de belangenvereniging circa drie honderd miljoen euro om in de sportvisserijsector, in combina tie met tweeduizend arbeids plaatsen. Daarnaast zijn meer dan duizend vrijwilligers be trokken, onder meer voor het op peil brengen van de visstand en watercontrole. Er zijn onge veer duizend hengelsportver enigingen actief met totaal on geveer 450.000 leden. Volgens gegevens uit het rap port 'Sportvisakte 2001' is het aantal mannen dat in dat jaar een of meer keer heeft gevist met honderdduizend (bijna twaalf procent) toegenomen. Dat betekent dat 936.000 man nen van vijftien jaar en ouder viste in dat seizoen. En daarbij zijn kinderen onder de vijftien, vrouwen, zeevissers en buiten landers niet meegerekend. De Een sportvisser uit Oostzaan pronkte een jaar geleden met deze imposante vangst: een karper van 91 centimeter en achttien kilo. Archieffoto: ANP NWS schat daardoor het aantal sportvissers op anderhalf mil joen. Visserslatijn? „Zeker niet", zegt Dirk Rosenboom, bestuurslid van de Hengelsportbond Lei den e.o. De sportvisserij wordt nog wel eens afgeschilderd als een hobby voor oudere man nen uit de lagere sociale klas sen. „Die tijd is echt voorbij, net zoals het beeld van hengel tje, dobbertje, stukje brood is verdwenen. Er komen steeds meer technische snufjes op de markt en daar is vooral de jeugd in geïnteresseerd. Vissen is niet langer aan leeftijd, sekse of klasse gebonden. Wij hebben 4200 leden. Overigens; Leiden voldoet in veel opzichten nog wel aan het oude beeld. Hier zie je nog onevenredig vaak vijftig plussers op een stoeltje aan de waterkant." Sportvissen in de Hollandse binnenwateren is aan een groot aantal regels gebonden die door de overheid zijn opge steld. Deze vissersbureaucratie gaat veel verder dan het ver plichten van een visakte. Waar mag 's nachts worden gevist, hoeveel haken mag een hengel maximaal hebben en zelfs de toegestane aassoorten (brood, deeg, aardappel, kaas, granen, zaden, wormen, steurgarnaal, insecten, insectenlarven en na bootsingen daarvan mits die niet groter zijn dan twee centi meter) staan vermeld in de vis- serijwet. Met levend aas vissen is een doodzonde. „Met de dierenbescherming zijn er geen problemen. Ze ko men pas om de hoek kijken als er echt wat fout gaat. Er zijn al tijd mensen die het haakje door de bek van een vis als mishan deling zien, maar dat is niet het officiële standpunt van de die- renbeschermdte", aldus Rosen boom. Dat sportvissen weer helemaal 'in' is, daar zijn volgens de be stuurder verschillende oorza ken voor. „Er wordt veel voor de jeugd gedaan, tot zomer kampen aan toe. Verder wor den wedstrijden steeds groot ser. Laatste was er een wed strijd in Amsterdam met een auto als hoofdprijs. Als laatste is er het erg populaire tv-pro- gramma Rex Hunt's Fishing Adventures. Ik zag een afleve ring in Maleisië, zo mooi, daar ben ik onlangs naar aanleiding van die uitzending naartoe ge weest." Mooie verhalen, maar is het een sport? „Ik denk dan 99 pro cent van de sportvissers die vraag met 'ja' beantwoordt. Het is toch een hele sport om een vis aan je hengel te krijgen." Mateja Kezman in duel met Fatih Sonkaya van Roda JC, die later na een zware overtreding werd weggestuurd. Foto: ANP/Vincent Jannink

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21