SPORT 'Feyenoord blijft een magneet' Doelpuntenfestijn op sportpark De Bijlen Terugkeer André de Ridder zonder glans Ter Leede op details verslagen woensdag 13 augustus 2003 ligees talent 3 Manchester Manchester United Portugese talent 10 Ronaldo vastgelegd, voetbalclub heeft de 'g aanvaller voor bijna 18 agi euro overgenomen van d 11 Lissabon. Ronaldo gei Manchester United tei ract voor vijf jaar gete- S e val in i Rijnsburg 'Uil c - De Ronde van ine g voor B-amateurs is ee )nd gestaakt. Na zon ce*n van de vijftig af te ►ek jlometers kwam de vt Ijkse wielrenner Derek mij Niet zwaar ten val. Hij >g i achter het peloton *ve oor zijn wielen een 12- ste isburgs jongetje met ntv het parcours overstak. Gariet kon niet meer uit- e C n liep bij zijn val vlees- in zijn gezicht en nek ian Dedelijk een sleutel stuk op. De ongelukkige T *erd overgebracht naar di C. maar kon later in de eer naar huis. De orga- w m de ronde besloot na at val om de race niet an rervolgen. rip 'iii lioenen Amsterdam am - De organisatie 1 esdaagse van Amster- 25 oktober) is er in ge- ie wereldkampioenen rab icteren. Het zijn de En- iem Bradley Wiggins (ach- ^aai g), de Oostenrijker (,n( ocher (puntenkoers) en 5; er Bruno Risi (koppel- ate| isi start op het Velo- IS),j imen met zijn landge- iuse t Betschart. Met wie de sse' rereldkampioenen rij- )g onbekend. Wel is dat ook de Nederlan- my Stam en Robert in Amsterdam hun ig maken. Daarnaast ebroeders Matthé en op de deelnemers- M inada Jtalender g11 i - De Grote Prijs van rerdwijnt hoogstwaar- 1toch van de Formule- er. De Canadese pre- akte gisteren bekend erbod op tabaksrecla- t ingevoerd. Daarmee 'r oop op het doorgaan edstrijd vervlogen. nen we alleen op een ringsregel van Eccles- 110)ensprak organisator d Legault. De Canadese tie maakte vorige week en d dat Ecclestone de ?r0 Ivan de Formule-1-ka- ld gehaald. Aanvanke- v inde de baas van de 1 dit, maar gisteren e1 le hij toch dat de Grote e°. Canada in 2004 waar- niet doorgaat. c 'tT1 DUIVENTIL Noordwijk verliest zwaar geflatteerd van FC Zwolle: 1-7 Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport - redactie.ld@hdc.nl noordwijk - Het zou het duel van de broertjes Ravensbergen moeten zijn. Martijn (Noord wijk) tegen Robbert-Jan (FC Zwolle). Maar beiden waren ge blesseerd en kwamen dus niet actie. Dan maar die van André de Ridder tegen zijn oude club. De Noordwijker kon echter niet overtuigen en werd in de rust gewisseld. Zonder extra tintjes eindigde het Amstel-Cupduel op de Duinwetering, zwaar ge flatteerd, in 7-1 voor de eredivi- sionist. Familie en vrienden van André de Ridder vormden gisteren een groot bestanddeel van de supportersschare. Zelfs voor een potje tegen een eredivisie- ploeg loopt het Noordwijkse volk blijkbaar niet warm. Mis schien ook wel terecht, want wat de ploeg van Peter Boeve liet zien, was eigenlijk bedroe vend. Pas in de tweede helft, toen Noordwijk de fut niet meer kon opbrengen om gedis ciplineerd te voetballen, liep het verschil hoog op. De Ridder kon zijn terugkeer op de Duinwetering niet veel luis ter bijzetten, op een assist na. „Sentimenten tellen niet voor de trainer. Blijkbaar was hij niet tevreden over mij." De Noord wijker, die vijf jaar geleden naar Telstar vertrok, maakt een lasti ge periode door in Zwolle. In de voorbereiding werd hij steevast gewisseld, niet echt bevorder lijk voor zijn zelfvertrouwen. „Ik heb het idee dat ik last heb van het vorige seizoen. Het was zwaar en ik heb maar drie we ken rust gehad. Ik merk dat mijn lichaam een beetje ver moeid is. Het begon met een probleempje in de lies en nu zijn het pijntjes in de knie, de hamstring en mijn bovenbeen Het melkzuur wordt niet goed afgevoerd. Als je in zo'n fase zit, ben je ook niet scherp meer." FC Zwolle, dat zich vorig sei zoen via de nacompetitie veilig speelde, gaat opnieuw een zwaar jaar tegemoet, denkt De Ridder. Hij gaat er zelf vanuit dat hij het begin vanaf de bank gaat volgen. Zondag speelt Zwolle zijn eerste wedstrijd uit bij FC Utrecht. „Als ik de ge dachtegang van de trainer volg, zit ik dan op de bank. Het zou vreemd zijn als het niet zo was. Misschien zou het ook niet zo slecht zijn, al mag je dat na tuurlijk nooit zeggen. Maar ik weet niet of ik mijn fysieke pro blemen met mijn geestelijke ge steldheid kan compenseren." De Ridder was goed te spreken over zijn oude club, die de eer ste helft goed kon meekomen. Nieuwkomer Bram Meurs (Eindhoven), wat een aanwinst, kopte na negen minuten zelfs de 1-0 binnen. Hij stond aan het einde van een vloeiende aanval via Jeroen van Wetten, Michael van der Laan, Martijn Ruitenberg, en Rocky Pitti. Lang kon de thuisclub daar niet van genieten. Een minuut later was het al 1-1 door Ivar van Dinteren na een knap passje van De Ridder. Marino Promes scoorde vlak voor rust met de hak 1-2. Weer Promes, Gorgi Hristov (hattrick) en Ivan Cvet- kov verzorgden de rest van de productie tegen het leegge- speelde Noordwijk, dat niette min met een gerust hart de voorbereiding kan vervolgen. Noordwijk - FC Zwolle 1-7 (1-2). 9. Meurs 1-0, 10. Van Dinteren 1-1, 45. Promes 1-2, 58. Promes 1-3, 60. Hris tov 1-4, 68. Hristov 1-5, 73. Hristov L-6 (strafschop), 88. Cvetkov 1-7. Scheids rechten van Meenen. Toeschouwers: 150. Noordwijk: Van der Veldt; Scholten, Meurs, Korbee, Ruitenburg: De Jong (69. Braun), Van der Kolk (75. Van der Heiden), Van der Laan; Van Utrecht (69. Herpers), Van Wetten, Pitti. FC Zwolle: Van der Werff; Pamela, Van der Haar, Yobo (75. Schot), Bos- schaart; De Ridder (46. Roelofsen), Karlsen, Lim-Duan (75. Cvetkov); Pro mes, Hristov, Van Dinteren. Voorschoten '97 houdt schade voor 5000 toeschouwers tot 3-0 beperkt voorschoten - Patrick Paauwe en Peter van der Berg corrigeren elkaar op weinig vleiende toon, terwijl Kees van Wonderen al leen maar hoofdschuddend en met de handen in de zij rond loopt. Feyenoord speelde gister avond ondermaats in de oefen wedstrijd tegen afwisselend de zaterdag- en de zondagtak van Voorschoten '97: 0-3. Het leek de 5000 fans uit de regio niet te de ren. Er kon na afloop nog een fors applaus vanaf waarna hon derden kinderen massaal op handtekeningenjacht gingen en er zo een kleine open dag van maakten. „Feyenoord blijft een magneet", aldus Voorschoten bestuurslid Jelle Raap. Niet wisselen om het tempo hoog te houden. Dat was een eis die trainer Bert van Marwijk vooraf aan de organisatie had gesteld. Waarom, dat werd geen moment duidelijk. De balsnel heid lag soms zo laag dat het eerste zaterdagelftal, eersteklas ser, het redelijk bij kon sloffen en zelfs een paar plaagstootjes kon uitdelen. Omdat ook de voorhoedespelers van de Rot terdammers niet overdreven actief waren in het vrijlopen en aanbieden, kon de thuisclub de schade tot één doelpunt beper ken. Een duikkopbal van de al tijd ijverige Dirk Kuijt op aange ven van Thomas Buffel en na een inschattingsfout van aan- voeder Frank Buizer, bracht Feyenoord op voorsprong. Het zondagelftal, actief in de derde klasse, werd vrijwel de hele tweede helft rond het ei gen strafschopgebied terugge drongen, maar opnieuw over tuigde Feyenoord niet. In de slotfase scoorden Gerard de Nooijer en Pardo. Trainer Ge rard Désar nam het voor de be zoekers op. „Ik weet hun op dracht niet, ik weet niet hoeveel trainingsarbeid ze vandaag al hebben verricht en kan dus niet in hun keuken kijken. Wij hiel den de ruimte achterin klein. Als de bal niet snel rondgaat, voorin onvoldoende wordt be wogen en de buitenkanten on bezet blijven, ja; dan wordt het maar 3-0." Buizer, zelf Feyenoord-aanhan- ger, wist niet precies wat hij van Mark Drenth Archieffoto: Henk Bouwman Feyenoorder Dirk Kuijt (links) in duel Bernard Borst van Voorschoten '97. Foto: Cees van Hoogdalem het optreden van zijn favoriete profclub moest denken. „Twee jaar geleden kregen we een su- perscherp en gestroomlijnd Feyenoord tegenover ons. We waren volstrekt kansloos en we konden het niet belopen. Dat was dit keer duidelijk anders." Desondanks hadden Buizer en zijn teamgenoten genoten. „Su pergaaf', noemde spits Maurice Franssen het om Feyenoord op bezoek te krijgen. Hij kon het in zijn enthousiasme niet laten toen hij - meters buitenspel en reeds afgefloten - alleen op Zoetebier afging, toch de bal in het net te stiften. Back Bernard Borst had zich eveneens ver maakt. Hij nam Dirk Kuijt een keer over de knie. „Een Rijns burger tegen een Katwijken het moest even", grapte hij na af loop. Ook bij het jeugdige publiek leed de sfeer niet in het minst onder het tegenvallende optre den van Feyenoord. Het veld werd direct na het laatste fluit signaal bestormd door jonge aanhangers op zoek naar een krabbel en de zachte belegering van de kleedkamers hield tot aan het vertrek van de spelers bus een uur later aan. Jelle Raap keek buitengewoon tevre den terug op de trilogie (eerder kwamen ADO Den Haag en Willem II op bezoek) die zijn club afwerkte. „Drie was mis schien wat overdreven. Volgend jaar met het EK erbij is het voor de organisatie ook wel eens leuk om gewoon zomer te vie ren. Ik ben heel tevreden, alles verliep op rolletjes en het is een goede pr voor de club geweest." Raap, ook een regelmatig be zoeker van De Kuip, was vooral opgetogen over het aantal toe schouwers. „De beste spelers zijn vertrokken en de club heeft een slechte oefenperiode achter de rug. Er heerst onrust in het Legioen en een bestuurslid van Feyenoord vertelde me dat op soortgelijke wedstrijden onder de rook van Rotterdam hooguit 3000 bezoekers afkomen. Dan hebben wij het zeker niet slecht gêdaan." Een verzoek aan de regionale voetbalclubs om lijsten met selectiespelers (naam, woon plaats, leeftijd, telefoonnum mer) naar de sportredactie van het Leidsch Dagblad te sturen. Dan kunnen wij onze lezers nog beter informeren. Het adres is Postbus 54, 2300 AB Leiden. Nog een verzoek: gelie ve NIET te mailen naar redac- tie.ld@hdc.nl maar naar sport - redactie.ld@hdc.nl. Jan Zoetemelk (ex-Voorscho ten '97) is de nieuwe trainer van Kickers '69. Zoetemelk krijgt in Leimuiden assistentie van Peter van der Zwaan en Anton Boers. Niels Eekelschot, vorig seizoen zwaar gebles seerd geraakt, wordt elftalbe- geleider. •RKAW houdt volgen de week (21 en 23 augustus) een voetbal toernooi met sterke bezet ting. Katwijk speelt op don derdag om 17.00 uur te gen zondag kampioen Türkiyemspor en op zaterdag om 19.00 uur tegen RKAW. Scheveningen is de vierde deel nemer aan het Canontoemooi. De jeugdige Noordwijkspeler Neal Petersen, enkele maanden geleden nog in de belangstel ling van Feyenoord en ADO Den Haag is onverwachts ver trokken naar Oostenrijk. Mark Drenth, zwemmer van de Leidse zwemvereniging LZ 1886, heeft bij de Nederlandse afstandskampioenschappen over 15 kilometer in het Belgi sche Willebroek met overmacht de Nederlandse titel binnen ge haald. Het verschil met num mer twee was liefst 26 minuten. Zaterdag neemt Mark samen met zijn clubgenoot Ian van der Hulst deel aan de wedstrijd Sta- voren-Medemblik (25 kilome ter). De 17-jarige Iefke van Belkum (De Zijl-LGB/Vïvax) is top- scoorster geworden bij het Eu ropees jeugdkampioenschap waterpolo in Emmen. De aan voerster werd tevens uitgeroe pen tot beste speelster van het toernooi. In de wedstrijd om de derde en vierde plaats verloor Nederland in de verlenging met 7-6 van Italië. Wielrenner Ferry den Elzen heeft twee etappes gewonnen in de Driedaagse van Rqtter- dam. De talentvolle Noórdwij- kerhouter kwam uiteindelijk één puntje te kort om de eind overwinning te kunnen pakken. De zege ging naar Job Vissers uit Eindhoven. De Avanti-ren- ners John Brouwer (8ste) en Je roen de Joode (7de) waren de uitblinkers op de laatste dag, maar grepen naast een podi umplaats. Noordwijker Niels Groenendijk is gestopt met wielrennen. Robert Berk uit Koudekerk kwam verrassend voor de dag in de Internationale Ronde van Antwerpen. De junior werd tweede in de eerste etappe en tiende in de laatste etappe. Pe ter van de Reep behaalde een derde plaats in Santpoort. Een finishfoto moest bewijzen dat niet Leidenaar Bob van Winden maar Robin van der Lijn de Ronde van Zundert op zijn naam had geschre ven. In de Ronde van De Lier reden Se bastian Lan- geveld (4de), Wouter de Groot (5de) en Thijs Zon neveld (6de) zich in de toptien. De laatste werd ook nog vijfde in Santpoort. Leontien van Moorsel, momenteel op hoogs- testage in het Spaanse Navarra, gaat op maandag 1 september van start in de Holland Ladies Tour als voorbereiding voor de aanval op het werelduurrecord. De internationale etappewed strijd start in Kampen en ein digt vijf dagen met een rit van Zoeterwoude naar Lisse over 113 kilometer. De Rijnsburgse jeugddammer FrerikAndriessen is dertiende geworden op het EK in Minsk (Wit-Rusland). De 11- jarige speler, die uitkomt voor het tweede team van RDC, werd vijfde in het sneldamtoemooi. MathewTamaëla uit Oegst- geest heeft afgelopen weekein de in Den Bosch de kwartfina les bereikt op het NK jeugdten- nis. Hij deed dat in de leeftijds categorie tot en met 12 jaar. Rugbyclub The Bassets houdt op 12 september om 19.00 uur een receptie ter gelegenheid van het 25 -jarig bestaan. Op die avond wordt ook het lus- trumboek gepresenteerd. Oranjevereniging Noordwijk organiseert, in samenwerking met motorclub Bleiswijk, op za terdag 16 augustus een cross op het terrein van de firma Van der Putten aan de Herenweg. Met regionale deelname van Hans Vooijs (Rijnsburg), Cees Zwaan, Patrick Chen, Ronald Chen, Mi chel de Knegt en Aad van Dijk (Katwijk), Nol van Kesteren (Voorhout) en Jeroen de Winter (Noordwijkerhout). Om 9.30 uur staan eerst enkele trai ningsronden op het program ma. Voorschoten '97 - Feyenoord 0-3 (0- 1). 28. Kuijt 0-1, 76. De Nooijer 0-2, 84. Pardo 0-3. Toeschouwers: 5000. Scheidsrechten Schaap. Voorschoten '97 voor rust: Mokveld; H. Borsboom, Roodakkers, Blankert, Borst; Van Delft, Buizer, T. Borsboom; Nolet, Van Dorp, Franssen. Voorschoten '97 na rust: Green. Van Rijn, J. van Veen (88. Mens), L. van Veen. V. van Veen; Toret (83. Koek), Heetveld, Ait el Houssi, Constancia (83. Vrolijk). Van Dnel. Zoetemelk. Feyenoord: Zoetebier; Van Wonderen, Van den Berg, Paauwe (Snoyl), De Nooijer; Song. Schreuder, Lazovic; Buffel, Kuijt, Van Persie (13. Pardo). OEFENVOETBAL Uitslagen FC Lisse (za) - KBV 2-1 (0-1). Doelpunten FC Lisse: Jeffrey Winter en Griffith Oegstgeest - HW 6-3 (3-3). Doelpunten Oegstgeest Van der Mey, Visser (2x). Driessen (2x) en Buis Teylingen - Leiden 3-2 (1-1). Doelpunten Tey- lingen Boot. Vink en Dubos Leiden- Van der Tuin en Rosier. Koudekerk - SJZ 4-1 (3-0). Doelpunten Kou dekerk: John. Ammerlaan, Goedegebuure en Potman. SJZ: De Waard Blauw-Zwart - TEDO 1-0 (0-0). Doelpunt Blauw-Zwart. Mook. Bijzonderheid: Sandy Mauro raakte bij een botsing geblesseerd en is met onbekend letsel naar het ziekenhuis ver- Wassenaar - GWS 7-1 (3-1). Doelpunten Was senaar: Prins. Sathie (2x), Rijken, Van Velzen en Lopez (2x). GWS: Kortekaas Erasmus - ROAC '79 2-1 (1-1). Doelpunt RO- AC '79: Van der Geer Valken '68 - UDO 6-0 (3-0). Doelpunten Val ken '68 Varkevisser (2x), De Haas, Van der Hoek. Van der Mey en Van Iterson Programma Vanavond: UVS - Nijenrodes (19.30) Morgen: Cor Pieterse Toernooi met Bernardus, Nicolaas Boys, Legmeervogels en Altior, Stormvogels-toernooi met Katwijk en WSB - Voorschoten '97 (19.15). rn eiderer tijdens zijn partij lott Draper. Foto: AFP rer verder na re tiebreak - Wimbledonkampi- ïr Federer moest zeven 1 »ints overleven om de /jonde van de Masters Cincinnati te kunnen De Zwitser won giste- ie sets van de Austra- Draper: 4-6 6-3 7-6. speelde een bizarre jen Draper. In de tie- n de derde set kwam 6 achter. De beslissing >ordeel kwam pas met tooit eerder heb ik zo- chpoints overleefd", said 'er- Sjeng Schalken en ferkerk verloren hun lbbelspel in Cincinnati nArgentijnen Etlis en Ro- 4-6 7-5 0-6. Sassenheimse ploeg houdt aan nederlaag tegen Emmen geen kater over door Peter van der Hulst sassenheim - Ter Leede had lange tijd uit zicht op een stuntje in de Amstel Cup. Tot ver in de blessuretijd keek de Sassenheim se hoofdklasser tegen een overkomelijke 0-1 achterstand aan. In de 95ste minuut profiteerde eerstedivisionist Emmen van een fout van de tot dan toe uitblinkende keeper Thomas Waasdorp. Invaller René Wessels bepaalde zo de verdiende eind stand op 0-2. Van een kater in het Sassenheimse kamp was nauwelijks iets merkbaar. Daar was voor trainer Arie Lagendijk, die het beha len van de volgende ronde op tien procent inschatte, ook geen reden toe. Aanvallend kwam Ter Leede tegen de profs tekort, maar er zat genoeg variatie in de Sassen heimse opbouw, de omschakeling van aanval naar verdediging en omgekeerd was goed verzorgd en ook werd het spel geregeld met een verre breedtepass ver legd. Conditioneel hielden de amateurs de profs de gehele wedstrijd bij. „Onbewust lopen de spelers van Emmen misschien iets langzamer en wij tegen de profs wat sneller relativeerde Lagendijk, die de ko mende twee weken van voorbereiding toch nog wat puntjes voor verbetering zag. „Enkele keren gingen de spelers niet mee met de lopende man, of lieten zij een te genstander uit de rug weglopen. En dan zie je dat dit soort details het verschil maalct." Het beste voorbeeld deed zich in de acht tiende minuut voor. Rodney Cairo sprintte de zwaar tegenvallende Bas Lensink eruit waarna de van Scheveningen overgeko men verdediger niets anders kon doen dan de Emmen-aanvaller even vast te houden. Scheidsrechter Van Dongen leg de de bal op de penaltystip. Een geluk voor Lensink was dat de arbiter hem niet van het veld stuurde. De verdediger zag na een zware charge op Marcio Junqueira eerder al de gele kaart. Waasdorp, die even daarvoor al Emmen het scoren belette, kreeg een voetje tegen de penalty van Ruud Berger aan maar de bal belandde toch in het doel. De lichtgeblesseerde Lensink was niet de enige nieuwkomer die een onwennige in druk maakte. Ook de van Noordwijk af komstige spits Florencio Cornelia kwam er tegen de stugge Drentse defensie nauwe lijks aan te pas. Linksbuiten Anouar Ham- di, vorig seizoen nog NAC 2, verzandde in de eerste helft in individuele acties. Na rust kwam hij met enkele goede voorzet ten beter voor de dag. Het was niet vol doende om de stroef lopende Sassen heimse aanval van impulsen te voorzien. De enige kans voor rust kwam op het con to van Hicham Rbii. Nadat hij enkele Drentse verdedigers had omspeeld, werd zijn schot tot corner verwerkt. Het was de enige keer dat Emmen-keeper Barry Dite- wig het moeilijk had. Dat kon van zijn collega aan de andere kant niet worden gezegd. Waasdorp rea geerde in het begin van de tweede helft met enkele reflexen knap op schoten van Berger en Antonino Furfaro. Bij twee po gingen van Junqueira kreeg hij de hulp van zijn verdedigers. Hij voorkwam een kwartier voor tijd dat Emmen profiteerde van een overtalsituatie. Cairo schoot tegen de keeper op. Waasdorp baalde er dan ook van dat Wessels in de blessuretijd met een lob profiteerde van zijn inschattingsfout. Hoewel Wessels twee verdedigers in zijn buurt had, kwam de keeper te ver uit zijn doel. „Ik kan dan wel hands maken, maar dan krijg ik rood en mis ik de eerste com petitiewedstrijd", aldus Waasdorp. De tweede treffer was desondanks verdiend. De tegenvallend voetballende eerstedivi sionist creëerde in het duel veel meer kan sen. Ter Leede loopt daardoor de wed strijd tegen FC Eindhoven, de volgende bekeropponent van Emmen, mis. Ter Leede - Emmen 0-2 (0-1). 18. Berger 0-1 (pen.) 95. Wessels 0-2. Scheidsrechten Van Dongen. Toeschouwers: 650. Ter Leede: Waasdorp; Faerber, Hoogkamer. Jansen, Lensink (46. Zirrar); Kramer, Rbii, Koers; Baddaou (81. Zoet), Cornelia (78. Blom) en Hamdi. Emmen: Ditewig; Blaauw, Feijer, Boekweg, Karre- man, Kayis, Berger, Wolters; Cairo, Junqueira (78. Oosting) en Furfaro (71. Wessels). door Nick Verwoerd alphen jvan den rijn - Het SCO- rebord van Alphense Boys werkte gisteravond bedrieglijk. Na het duel met AZ prijkte er digitaal 1-1. De werkelijkheid was even anders. Na een eerste helft waarin de Alphenaren aar dig voor de dag kwamen en de schade wisten te beperken tot 1-4, zorgden de profvoetballers in het tweede deel voor een doelpuntenfestijn: 1-11. Vier dagen voor de competitie start tegen Willem II pakte AZ de zaken serieus aan. Coach Co Adriaanse: „Ik ben met de ba siself gestart." De Alkmaarders begonnen gretig en tekenden in de eerste vijf minuten al voor drie treffers. Vooral de eerste goal - een volley van Barry van Galen ria een verre voorzet van Martijn Meerdink - mocht er zijn. Na Van Galens tweede doel punt en een rake inzet van Perez zag het er voor Alphense Boys somber uit. Oefenmeester Peter Wubben: „We waren bleu in de openingsfase." De rood- witten groeiden echter allengs in de wedstrijd, ook al omdat AZ gas terugnam. Het team van Wubben toonde in het restant van de eerste helft aan vooral aanvallend over veel mogelijk heden te beschikken. Ex-prof Emiel van Eijkeren, de van ÓNA gekomen Mohamed Rakkoubi en de teruggekeerde Bart Holle man zijn duidelijk versterkin gen aan het front. De in de openingsfase nog een riante kans missende Rakkoubi onderstreepte zijn aanwezig heid met een prachtig doel punt. Hij speelde AZ-rechtsach- ter Juha Reini knap uit en schoot de bal met effect in de bovenhoek: 1-3. Niet alleen Rakkoubi onder scheidde zich. Ook de met flair spelende rechterspits Mousta- pha Yachou liet zich gelden. Adriaanse: „Die staat vanaf nu in ons boekje. We blijven hem volgen." Aan een goal kwam Yachou niet toe, al scheelde dat weinig. AZ-goalie Henk Timmer lag dwars. Offensief liet roodwit af en toe leuke staaltjes zien, maar de omschakeling van aanvallen naar verdedigen verliep moei zaam. Wubben: „Dat wordt het belangrijkste voor mij: balans in het team brengen." Meerdink profiteerde in de slot fase van de eerste helft van die makke in het Alphense spel: 1- 4. Na de doelwisseling bracht Wubben („Ik wilde iedereen la ten spelen.") een sterk gewij zigd team in het veld, terwijl AZ in dezelfde opstelling voort ging. Gemotiveerd door Adri aanse („Over de eerste helft was ik niet tevreden. We werden na de openingsfase^emakzuch- tig.") gingen de bezoekers op doelpuntenjacht. Vooral Ken neth Perez had er zin in. De Deen scoorde op De Bijlen maar liefst zesmaal. Leidenaar Tim de Cler had minder geluk. Hij trof tweemaal het houtwerk. Alphense Boys - AZ 1-11 (1-4). 2. Van Galen 0-1. 3. Van Galen 0-2. 5. Perez 0- 3, 16. Rakkoubi 1-3, 37. Meerdink 1-4, 49. Perez 1-5. 51. Elkhattabi 1-6, 61. Perez 1-7, 63. Perez 1-8, 73. Perez 1-9, 77. Perez 1-10, 82. Nelisse 1-11. Scheidsrechten De Jong. Toeschou wers: 450. Alphense Boys: Wijsman (46. De Boer) Pejcinovic (20. Van der Klok), Van Hattem, Hoeblal (46. De Jeu), De Kruijff, Verheul (46. Wille). Van Eijke ren, Abel; Yachou (46. Lourens), Holle man, Rakkoubi (46. Dobrnjac). AZ: Timmer; Reini, Fortes Rodriguez (66. Cruz Vicente), Opdam, De Cler; Meerdink (60. Wijker), Lindenbergh (66. Mans), Buskermolen (66. Krom kamp); Perez, Elkhattabi, Van Galen (60. Nelisse).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17