Ajax is nog niet van twijfels verlost I SPORT Hockeyers willen dubbel god Drempel te hoog voor Heerenveen Amsterdammers komen in Graz goed weg met gelijkspel Staanplaatsen bij Heerenveen heerenveen - Heerenveen heeft van de KNVB toestemming ge kregen een proef te houden met staanplaatsen in het bezoe kersvak. De gemeente Heeren veen. de politie en de brand weer hebben hun goedkeuring verleend. De koepelorganisatie van supportersvereningingen (SOVS) heeft aangedrongen op deze pilot. In de ogen van de SOVS is dit het enige middel bij de Friese club afspraken over capaciteit van het bezoekersvak na te komen. Het reguliere vak van 400 zitplaatsen wordt om gebouwd naar een vak van 600 staanplaatsen. FC Utrecht huurt Japanner Fujita utrecht - FC Utrecht huurt de Japanse international Toshiya Fujita dit seizoen van zijn club Jubilo Iwata. De onderhande lingen zijn in de nacht van maandag of dinsdag afgerond. Het bedrijf Shootribe Europe BV zal de salariskosten voor de speler betalen, waardoor de komst van Fujita financieel haalbaar werd voor de Utrecht se club. Jarenlange schorsing helmond - De KNVB heeft twee amateurvoetballers uit Hel mond zwaar bestraft voor het molesteren van een scheids rechter en een grensrechter in de kampioenswedstrijd tussen HW en Merefeldia in mei van dit jaar. De spelers van HW kregen schorsingen van respec tievelijk vijf en vier jaar voor het slaan en schoppen van de twee slachtoffers, die zwaar geha vend van het veld moesten worden gedragen. Tientallen agenten waren nodig om de ge moederen te bedaren. Bayern ziet af van klacht münchen - Bayem München ziet af van een klacht tegen voorzitter Augusto Cesar Len- doiro van Deportivo La Coruna bij de wereldvoetbalbond FIFA over de handelwijze bij de transfer van Roy Makaay. „Voor ons is de kwestie ten einde", verklaarde Bayems manager Uli Hoeness. Hij weerlegde daar mee uitspraken van zijn voor zitter Karl-Heinz Rummenigge eerder op de dag. Rummenigge wilde dat de FIFA zich zou uit spreken over het wekenlange getouwtrek om de Nederlandse spits. ,,Er zijn dingen gebeurd waar men bij Deportivo nog spijt van zal krijgen", aldus Rummenigge. Debuut Makaay zonder doelpunt nurnberg - Roy Makaay heeft zijn debuut voor Bayern Mün chen niet kunnen opluisteren met een doelpunt. De Neder lander speelde in het oefenduel tegen FC Nümberg zeventig minuten, maar bleef droog staan. De Beierse club won wel: 2-0. Bijna 30.000 toeschouwers waren gisteravond naar het Frankenstadion in Nürnberg gekomen om het debuut van Makaay bij te wonen. De duur ste aankoop van Bayern ooit, die afgelopen seizoen 29 doel punten maakte in de Spaanse competitie, maakte pas na ze ventien minuten zijn eerste bal contact. woensdag 13 AUGUST Internationals voor rechtbank praag - Twee jaar na ongere geldheden in een Praagse nachtclub heeft een Tsjechi sche aanklager een proces aan gekondigd tegen enkele Noord- Ierse voetbalinternationals. Volgens de aanklager hebben David Healy, Glenn Ferguson, Michael Hughes, Peter Kenne dy en keeperstrainer Tommy Wright zich in 2001 na het WK- kwalificatieduel met Tsjechië (1-3 nederlaag) misdragen in een nachtclub. Daarbij liep een Tsjech flinke verwondingen op aan zijn oog en raakte de in boedel van club beschadigd. Onduidelijk is welke straffen de spelers riskeren. Vreeman in beeld als voorzitter NOC zaandijk - Ruud Vreeman is in de race voor het voorzitter schap van NOC*NSF. De PvdA- burgemeester van Zaanstad heeft al een gesprek gevoerd met de benoemingscommissie. De organisatie is op zoek naar een nieuwe voorzitter omdat de huidige preses Hans Blankert in november aftreedt. De benoe mingscommissie draagt begin september één of meer kandi daten voor aan het NOC*NSF- bestuur. Dat komt vervolgens met een voordracht aan de al gemene vergadering, die in no vember wordt gehouden. Tweede-Kamerlid Erica Terp stra (WD) heeft zich eerder openlijk kandidaat gesteld. SPORTUITSLAGEN re re Goes. Internationaal toernooi, derde ronde. Groep A: Van den Akker (Ned) - Tansykkoezhi- na (Rus) 0-3. Tholel (Ned) - Chub (Ned) 3-0. Aleksejevs (Let) - Thi|ssen (Ned) 1-1, Provoost (Ned) - Valneris (Let) 1-1. Stand: 1. Tansyk- koezhina 6, 2. Provoost, Thijssen. Tholel en Valneris 5, 6. Van den Akker 3, 7. Aleksejevs 2.8. ChubO. Groep B: Goloebjeva (Let) - Jansen (Ned) 0-3. Zwart (Ned) - Heusdens (Ned) 0-3, Misans (Let) - Bedinovs (Let) 1-1. Wirny (Dui) - Kouse- maker (Ned) 3-0. Stand: 1Wirny 9, 2. Jansen 6. 3. Heusdens, Kousemaker en Misans 4. 6. Bedinovs en Goloebjeva 2, 8. Zwart 1. HOCKEY Amstelveen. Oefenwedstrijd, mannen Nederlandse selectie - Pakistan 4-4 (1-1). Doelpunten Nederland: Reekers 1-0. Mahieu 2-1 (sc), Weusthof 3-4 (sc). Weusthof 4-4 (sc) PRIJSVRAGEN 44 48.52.53.56.58.64.71.80 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Cincinnati. Masters Series Mannen, 2,2 mil joen euro. Eerste ronde: Ferrero (Spa/2) - Davidenko (Rus) 6-0 6-2, Federer (Zwi/3) - Draper (Aus) 4-6 6-3 7-6. Coria (Arg/6) - Henman (GBr) 6-3 4-6 6-4, Schüttler (Dui/8) - Koubek (Oos) 6-2 7-5. Lopez (Spa) - Srichaphan (Tha/9) 6-7 6-4 7-6, Rusedski (GBr) - Novak (Tsj/12) 2-6 7-6 6-4, Gonzalez (Chl/13) - Vahaly (VSt) 7-5 6-2, Martin (VSt) - Acasuso (Arg) 6-3 6-4, Ginepri (VSt) - Stepanek (Tsj) 6-1 3-6 6-0, El Aynaoui (Mar) - Spadea (VSt) 7-5 6-4, Nieminen (Fin) - Vicente (Spa) 7-5 3-6 6-4, Joesjni (Rus) - Cal- leri (Arg) 6-3 6-3, Arazi (Mar) - Chang (VSt) 4- 6 7-6 6-0, Fish (VSt) - Philippoussis (Aus) 1-6 6-3 6-4. Clément (Fra) - Costa (Spa) 7-6 6-4. Dubbelspel eerste ronde: Etlis/Rodriguez (Arg) - Schalken/Verkerk (Ned) 6-4 5-7 6-0. Toronto, vrouwen, 1,2 miljoen euro: Eerste ronde: Dementjeva (Rus/9) - Molik (Aus) 6-3 7-6, Krasnoroetsjkaja (Rus) - Daniili- dou (Gri/13) 6-0 3-6 7-5, Petrova (Rus/14) - Weingartner (Dui) 6-0 6-0, Dechy (Fra/15) - Tanasugam (Tha) 4-6 6-3 6-4, Suarez (Arg) - Koetsnetsova (Rus/16) 6-4 7-6, Bartoli (Fra) - Randriantefy (Mad) 6-1 6-0, Black (Zim) - Grande (Ita) 6-2 2-6 6-3, Pratt (Aus) - Ko (Can) 6-1 6-3, Schiavone (Ita) - Jidkova (Rus) 7-5 6-3. Tweede ronde: Dokic (SMo/8) - Widjaja (Indo) 6-4 6-4. VOETBAL Champions League, derde voorronde, eerste wedstrijd: Dynamo Kiev (Oek) - Dinamo Zagreb (Kro) 3-1 (2-1). 33. Fiodorov 1-0, 39. Leko 2-0. 31. Kranicar 2-1, 82 Goesev 3-1. Toeschouwers: 14.000. Grazer AK (Oos) - Ajax (Ned) 1-1 (0-0). 57. Po- gatetz 1-0, 79. Sneijder 1-1 Toeschouwers: 15.000. Scheidsrechter: De Santis (Ita). Gele kaart: 55. Pienaar (Ajax). UEFA Cup, voorronde, eerste wedstrijd: Haka Valkeakoski (Fin) - Hajduk Split (Kro) 2- 1 (2-1). 2. Krpan 0-1. 13. Popovitch 1-1. 43. Ristila 2-1. Valetta (Malta) - Neuchatel Xamax (Zwi) 0-2 (0-2). 18. Griffits 0-1, 36 Margana0-2. Sarajevo (Bos) - Sartid Smederevo (SMo) 1-1 (0-1). 6 Miroslavjevic 0-1, 83. Kovasevic 1-1 Intertotocompetitie, finales, eerste wedstrijd: SV Pasching (Oos) - Schalke 04 (Dui) 0-2 (0- 1). Perugia (Ita) - Wolfsburg (Dui) 1-0(1-0). Heerenveen - Villarreal 1-2 (1-2). 13. Callesta 0-1. 26. Ballesteros 1-1 (eigen doelpunt). 45. Victor 1-2. Amstel Cup Eerste ronde, knock-out-systeem: Be Quick '28 - Veendam 2-5 (0-1). Doelpun ten Veendam: Buurmeyer, Pander, Slor, Weer man en Hamming. AFC - De Graafschap 0-2 (0-0). Hertog en ei gen doelpunt AFC. Ter Leede - Emmen 0-2 (0-1). Derksen (straf schop) en Wessels Westlandia - Sparta 0-4 (0-3). Koevermans, Broers. Levtsjenko en Bechan. Tonegido - RKC Waalwijk 0-8 (0-3). Redan 2. Cornelisse. Teixeira, Hoogendorp, Van Die- men, Putter en Fuchs. De Baronie - Gemert 7-0 (3-0). Bennekom - TOP Oss 3-0 (2-0). Van Meegden- burg 2 en Peters. ACV - Cambuur Leeuwarden 1-4 (1-1). Doel punten Cambuur. Bruin, Bölstlec Siberie en Van Steeg (strafschop). ASWH - FC Eindhoven 1-2 (1-1). Doelpunten Eindhoven: Van Gils en Jongbloets. Noordwijk - FC Zwolle 1-7 (1-2). Doelpunten Zwolle Hristov 3, Promes 2, Van Dinteren en Cvetkov. HSC'21 - FC Groningen 1-4 (0-2). Doelpunten Groningen: De Witte 2, Salmon en Van Gessel. Meerssen - Willem II 0-6 (0-0). Sektoui 2, Sjoekov 2, Van den Eede en Landzaat (straf schop). De Treffers - FC Dordrecht 2-1 (1-1). Doelpun ten De Treffers: Van de Kerkhof en Krijgsman. Dordrecht: Rossen. Rode kaart: 7. Bensadik (Dordrecht) en 70. Van der Meer (Dordrecht) 2xgeel. Huizen - Haarlem 0-3 (0-0). Van Toor, Mihci en Willems Genemuiden - KUD 1-0(1-0). WOG - FC Twente 0-7 (0-5). Ramzi 4, Pothui zen. Christensen en Heubach IJsselmeervogels - Ajax 2 2-4 (n.v. 2-2 1-1). Doelpunten Ajax: Culina 3. De Ridder Omniworld - AGOW amateurs 4-2 (1-1). Loting tweede ronde: Kloetinge - FC Twente, Sparta - De Graaf schap, WHC - FC Groningen, Heracles - ADO Oen Haag, De Baronie - Roda JC, De Treffers - Veendam, Go Ahead Eagles - Stormvogels Tel star, Vitesse - Fortuna Sittard, Haarlem - Cam buur Leeuwarden, Excelsior - VW, Bennekom - Willem II, Putten of Heerenveen - Jong Hee renveen of AZ, FC Den Bosch - FC Zwolle, RBC Roosendaal - MW, TEC - Jong Ajax, Emmen - FC Eindhoven, FC Omniworld - Deltasfrort, AGOW - RKC Waalwijk, Argon - FC Volendam. Hoek - Genemuiden Oefenduels: Voorschoten '97 - Feyenoord 0-3 (0-1). Kuijt, De Nooiier en Pardo. Alphense Boys - AZ 1-11 (1-4). Doelpunten AZ: Perez 5, Van Galen 2, Elkhattabi, Nelisse, Fortes Rodriguez en Meerdink. WIELRENNEN Ronde van Denemarken. Eerste etappe, Skagen - Aalborg: 1. Scanion (Ier) 155 km in 3.40.54 2. Skelde (Den). 3 Lang (Dui). 4. Hoj (Den) 0 08, 5. Brochard (Fra). 6. Hayman (Aus). 9 Voskamp, 11. Vier houten, 16 Koerts2.05, 18. Sentjens, 22. De Jongh, 24 Hiemstra, 32. Van Dijk, 35. Van der Ven, 53, Reinerink, 58. Pronk, 67. Blijle- vens, 70 Tankink, 75. Van Velzen, 83. Traksel. Algemeen klassement: 1. Scan tj Skelde 0.04, 3. Lang 0.06, 0.14, 5. Schoonacker (Bel) 0 0.16, 12. Vierhouten 0.18, li >in 18. Sentjens, 22 De Jongh, 2' on Van Dijk, 35. Van der Ven, 53 p. Pronk, 67 Blijlevens, 70. T3 UI Velzen, 83. Traksel. ie Ronde van Burgos. Tweede etappe, Briviesca Acosta (Spa) 169 kilometer Bruylandts (Bel) 0.15, 3. f 0.26,4. Blanco (Spa) 1.16,5 1.34,6. Perez (Spa) 2.01. Algemeen klassement: 1 7.57.09, 2. Pereiro (Spa), -w 0.12, 4. Garcia Quesada (Spal ,or za (Spa) 0 26,6. Pradera (Spa' lot Tourdel'Ain. Eerste etappe, Lagnieu - Sail 'er neau (Fra) 153.1 km in 3.20 i ferl (Fra), 3. Lhuiller (Fra) 0.04. ,u. 5 Augé (Fra). ,UL Algemeen klassement: 1. Pir.a Tgd Dumoulin 0.02, 3. Lhuiller 4-f 0 11, 5. Merckx 0.13.' D ,v 5 .en nd Voor Oranje is Champions Trophy ook een oefentoernooi, maar dan am door Edwin Alblas Amsterdam - De Koninklijke Nederlandse Hockeybond laat het aan de internationale hoc- keyfederatie (IHF) over om Duitsland te straffen voor haar besluit om een B-ploeg naar de Champions Trophy te sturen. De KNHB is naar zijn eigen oordeel geen partij in de hoog opgelopen kwestie. Bonds coach Joost Bellaart moet in tussen keer op keer op zijn tong bijten en blijft naar buiten toe redelijk mild over de Duitse op stelling. „Een wereldkampioen moet zich altijd vertonen en zich altijd als wereldkampioen gedragen." Het verbaasde Bellaart dat zijn Duitse collega Bemhard Peters, met wie hij 'vriendschappelijk omgaat', .hem niet eerder had ingeseind over het Duitse voor nemen. „Maar aan de andere kant verbaast me dat ook weer niet. Hij wist natuurlijk dat ik dan gelijk een paar telefoontjes zou plegen." Het is niet onze zaak maar een zaak van de IHF, zegt Ruud Verbunt van de KNHB. „Wij organiseren het al leen maar, de IHF is verant woordelijk. Anders hadden wij natuurlijk wel onze tanden in de nek van deze of gene gezet." Toch probeerde een Neder landse delegatie deze week de Duitsers nog op andere ge dachten te brengen. Tevergeefs. De Duitsers vinden de Cham pions Trophy (16-24 augustus) te kort op het Europees kampi oenschap (1-13 september) zit- Blessures voor Klaver en Reekers De internationals Karei Klaver en Rob Reekers zijn gistermid dag niet ongeschonden uit een oefenwedstrijd van een Nederlandse hockeyselectie tegen Pakistan gekomen (4-4). Klaver kreeg in Amstelveen een Aziatische stick tegen zijn hoofd, waarna teamarts Piet- Hein Kolkman vier hechtin gen moest aanbrengen om de wond te dichten. Reekers liep een enkelblessure op. Het is nog niet duidelijk of beide spelers voor de tweede oefenwedstijd tegen Pakistan, vanavond opnieuw in het Wa generstadion, beschikbaar zijn. Beide teams beginnen ten en pieken op twee kampi oenschappen in alle opzichten te belastend. Het EK weegt zwaarder, omdat daar voor de kampioen al een olympisch plaatsbewijs klaarligt. De ande re ploegen moeten volgend jaar nog een vervelend kwalificatie-, toernooi spelen. Die omzichtige route vermijdt Bellaart ook lie ver, maar hij denkt dat zijn ploeg wel op twee opeenvol gende toernooien kan uitblin ken. Inspanningsfysiologen uit alle hoeken en gaten hebben hem in die overtuiging gesterkt. Het gelijk wordt waarschijnlijk op 13 september in Barcelona, de dag van de EK-finale, betwist. zaterdag in Amstelveen aan de 25e editie van de Champions Trophy. In de eerste oefenwedstrijd te gen Pakistan trad Oranje met een gelegenheidsteam aan, met alleen Evers, Klaver, Van 't Land, Veering, Reekers en Meijer als volwaardige inter nationals. Bondscoach Joost Bellaart had het team aangevuld met vier spelers uit Jong Oranje en een aantal clubspelers van Klein Zwitserland, Bloemendaal en Amsterdam. Vanavond speelt Oranje met de A-selectie tegen Palastan een officiële inter land. „Als we tegen de Duitsers in de finale staan, kan ik het motive rende gedeelte van de wed- strijdbespreking achterwege la ten", zal Bellaart niet nalaten om het vuurtje in een later sta dium nog even op te stoken. „Misschien halen we allebei wel niet de finale en hebben we allebei een verkeerde keuze ge maakt", probeert international Teun de Nooijer met een grapje het onderwerp te torpederen. Andere spelers tillen er even min zwaar aan. Aanvoerder Je roen Delmee noemde de Champions Trophy ook al zon der schroom een oefentoer nooi. Bellaart onderhield zijn captain daarover. „Ik verbied ai niemand om zijn pf mening te ventileren. l ik doen? Zijn tong ken? Maar het is niet van mij of die van de steken onze nek uit ei op twee keer goud. J ?r zich daar in vinden." De boosheid over 1 gebrek aan respect ,e( evenement ligt voora trokkenen rondom d( ploeg en het toernoo Rabobank begon d met een dure reclan ne om het hockey én pions Trophy te pro viering van de Euro baltitel in 1988 rondo m sterdamse grachten v j1 tv-spot geprojecteerd jg tionale hockeyploege p valuatie van de n Trophy komt niet al om ongelegen. Voor het NederlaJ hoeft de afwezigheid! land-A allesbehalve I te zijn. In een testsT Engeland vorige duidelijk dat Oranje] nog niet te pakken h een afstraffing tegenl zit Bellaart, zo vlak vd ook niet te wachten.! krijgt zijn ploeg tegenf deelnemers, India, Australië en Argentii gelegenheid zich te tj zijn een jong teai wedstrijden nodig hel ter te worden" Nooijer. „De Duitse een gelouterd team e dei een ander schuitje." ott door Dick Sintenie graz - De gedaantewisseling die Ajax vorig seizoen onderging in de Champions League, gekop peld aan wat werd beschouwd als een sterk staaltje koopmans geest op de spelersmarkt, schroefde de verwachtingen in Amsterdam deze zomer behoor lijk op. Adel verplicht, maar dat valt niet mee. Ajax struikelde gisteravond bijna over Grazer AK (i-i), een laagvlieger in het Euro pese voetbal. De degelijke nummer twee van het Oostenrijkse clubvoetbal had een eerste hobbeltje moe ten zijn op weg naar nieuwe successen. Het werd een bijna onbedwingbare berg, die kwali ficatie voor het hoofdtoernooi van de Champions League voor Ajax nog allerminst zeker maakt. Assistent-trainer Tonnie Bruins Slot en trainer Ronald Koeman gaven begin deze week al een verkapte winstwaarschuwing voor de ontmoeting met het elf tal van de sluwe strateeg Walter Schachner. Grazer heette geen topploeg te zijn, maar echt zwakke plekken kon de techni sche staf van Ajax ook niet ont dekken. Wel sterke punten: kopkracht en snelheid op de flanken. De voorzichtige prognose van de technische staf van Ajax werd ongetwijfeld gevoed door een onregelmatige seizoens voorbereiding. Een jaar geleden wist Koeman op de eerste trai ningsdag waar hij aan toe was. Nu heeft hij vier dagen voor de competitiestart (Vitesse) zelfs zijn selectie nog niet compleet. Daarnaast was het lange tijd onzeker of Hatem Trabelsi Ajax trouw zou blijven en voegden de vervangers van Cristian Chi- vu (Julien Escudé en Zdenek Grygera) zich pas laat bij de groep. „Daarom verwijt ik mijn spelers niets", zei Koeman, die tegen sprak dat Ajax onder zijn lei ding zelden zo slecht had ge voetbald als in Europa's cultu rele hoofdstad. „Het is allemaal nog wat onwennig, vooral in de eerste helft. En die onzekerheid leidt ertoe dat we achteruit in plaats van vooruit lopen. Dan roep je de problemen over je zelf af." Kort voor de eerste confrontatie met Grazer moest Ajax nog twee dompers verwerken. Eerst haakte aanvoerder Jari Litma- nen af met een achillespees blessure. Maandagavond volg de Tomas Galasek. In Graz fungeerde de Ghanees Yakubu Abubakari gisteren als het vleesgeworden vangnet op het middenveld. Een belangrij ke positie in het elftal van Ro nald Koeman. Yakubu faalde niet, maar kwam handen en voeten tekort om de fouten van zijn ploeggenoten te herstellen. Zonder Litmanen en Galasek bibberde Ajax zoals het lang niet heeft gedaan. De nieuwko mers Zdenek Grygera en Wes ley Sonck hadden het zwaar. Sonck deed het in de spits zon der Zlatan Ibrahimovic. De Belg was bij twee gevaarlijke aanval len betrokken, maar kwam in het spel verder nauwelijks voor. Ibrahimovic verving hem na ruim een uur. De Zweed maak te een getergde indruk, boven dien verliep de samenwerking met Rafael van der Vaart soepe ler dan die tussen de Belg en de beste Ajacied. Toch schenkt Koeman het vertrouwen aan Sonck. „Misschien laat ik hem en Ibrahimovic zondag wel al lebei spelen." De meeste kansen waren voor Grazer, dat gretiger was dan Ajax. Logisch, vond Koeman. „Hier was duidelijk het verschil te zien tussen een ploeg die al in competitie is en een ploeg die zijn eerste wedstrijd om de punten speelde. Dat is geen ex cuus, want als je Champions League speelt moet je preste ren, maar dat het spel niet vlot te, baart me nog geen zorgen." En misschien, dacht Koeman, is Rafael van der Vaart schiet de bal langs Nikola Milinkovic van Grazer AK. Foto: AFP/Joe Klamar het wel helemaal niet zo slecht dat Ajax de eerste testcase niet zonder kleerscheuren door kwam. „Weten we meteen dat vorig seizoen niet meer telt. We zullen ons moeten wapenen te gen tegenstanders die erop uit zijn om Ajax pootje te lichten. Er wordt anders tegen ons aan gekeken dan een jaar geleden. De mogelijkheden van Grazer werden veelal ingeleid door slordigheden aan Ajax-zijde, af gedwongen door de gretige Oostenrijkers en beantwoord met noodzakelijke overtredin gen. Met de vrije trappen rond het strafschopgebied wisten de lange Oostenrijkers wel raad. In de 55ste minuut leverde het een doelpunt op: Emanui kopte fraai in. Ajax leek vast te lo| werd op de valreep Wesley Sneijder, de tigste Ajacied. Hij k minuten voor tijd eer: fraai in de bovenhoek Grazer AK heeft nog de Champions Leagi niemand in de stad hardop durfde zeggei ner deed het gister wedstrijd ook niet. len tegen een club vj klasse stemt tevreden wordt zwaar in Amste De dollartekens in rijkse ogen vertroebel zicht op de werkelijk Al zijn de gegarand^ komsten uit de eeioi leronde van het mees n euze Europese bek y (vijf miljoen euro) v< jj AK een ware goudmij n Iers hebben ook nog i een uiterst lucratieve t het vooruitzicht geste jj clubleiding. Zij ontv 70.000 euro als Gr kwalificeert voor de n League. Voor Ajax is deelnam o toernooi veel méér d|u nus, zowel sportief misch. Financieel dii roen Slop van Ajax re teren (voorzichtig, w ai genoteerd) voor dat ele huishouding van zonder de afschrijv spelers (jaarlijks ach joen euro), in disbald ken zonder de inko het miljoenenbal, weken, in de ArenA, Ajax in alle opzichtei te verdienen. AJAX: Stekelenburg; Trab lc Escudé en Maxwell; Pieni E ra), Yakubu, Van der Vaa (88. Van Damme); Sont q( himovic) en Wamberto. GRAZER AK: Schranz; P mann, Tolde en Pogatet Milinkovic (60. Kulovits),.1 Dollinger (70. Amerhause t en Naumoski (77. Goossa re heerenveen/gpd - Het drempel tje tussen finale Intertoto en eerste ronde UEFA Cup blijkt voor Heerenveen net te hoog. Villarreal drukte gisteravond de Friezen met de neus op de fei ten. Al bij rust was de ongelijke strijd beslist: 1-2. De return is een formaliteit. De ploeg van Foppe de Haan werd in feite het slachtoffer van de eigen angst, ingegeven door de scherpte waarmee Villarreal toesloeg. Na dertien minuten bemoeide de technisch weinig getalenteerde Hansson zich met de aanval, speelde pardoes in de voeten van een tegenstan der en leidde daarmee een te genstoot in, die door Calleja droog werd afgerond. Heerenveen meende nog even terug te keren in de wedstrijd toen Ballesteros een voorzet van Vayrynen tot in het eigen doel verlengde, maar op slag van rust dekte Klompe lucht en kon de door José Mari diep ge stuurde Victor keeper Vonk fraai verschalken. De tweede helft was een formaliteit, omdat Heerenveen te weinig naar vo ren durfde te voetballen uit angst voor Spaanse counters. Villarreal vond het allemaal al lang best en tikte het duel pro fessioneel uit. Over veertien da gen kunnen de Friezen in de provincie Castellon nog wat ge nieten van het weer en dan zit het Europese avontuur er voor dit seizoen op. Mika Vayrynen van Heerenveen duelleert met Pedro Martin van Villarreal. Foto: ANP/Vincent Jannink

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16