Zorg-Vuldig vindt markt in thuiszorg REGIO Hij is altijd keurig op tijd en er zijn nooit klachten Gerenommeerd autobedrijf verhuist naar Alphen Zwembad Aarweide begroet vijftigduizendste bezoeker R3 Brandweer Alkemade wil kosten verhalen op jongeren Jogte gaat tuinbouw ymen dagen' treffen dingen van De Vos eelnen toch overblijven volleybal nuiden iq-Het Dorpsplein in j is zondag 31 augus- e zevende maal het pt van een beachvol- nooi. Zand, kleurrijke rs, parasols en pal- n 'Leimuiden aan Zee' h tropische uitstra- jganisatie laat maar Jubieke meter zand jn storten. Vanaf itrijden twintig teams inpioenschap van [Om 17.30 uur be lle. Voor het publiek Jve kijken naar het genoeg te doen. Er Bens van de plaatselij - bel de Kurketrekkers, Roki Poki en de Rock- Jancers. Voor de ou- I is er een Power - llatie. Jjving cross Deelnemers aan de ie poldercross van vrijdag kunnen zich :n vrijdag vooraf - |de wedstrijd in- 'anavond kunnen is van 19.00 tot 21.30 t t bij de Warmondse tk de Veerpolder. Vrij- irijven nog mogelijk Tlot 19.00 uur. Het in- voor de poldercross euro voor iedereen 14 jaar. Jongere kin- Men 3 euro. ikspeld actievoerder l-Di Jtdt- t Heide woensdag 13 augustus 2003 'Leiden wordt voor bedrijven een dood gebied' Wim van Wanrooy alphen aan den rijn/leiden - Het Leid- se automobielbedrijf voor bedrijfsauto's Kempeneers verhuist naar Alphen aan den Rijn. Na jaren aan de Lammen- schansweg wil de directie 'zo snel moge lijk' naar het bedrijventerrein De Schans 2. Het bedrijf heeft daar een stuk grond gekocht ter waarde van ruim 1,2 miljoen „Leiden wordt voor bedrijven een dood gebied. Alle bedrijven trekken hier weg. Wij hebben hier onze afnemers niet meer zitten. Die vinden we wel in Al phen. Daarom gaan we met het comple te bedrijf daar naartoe", licht directeur Kempeneers de onverwachte verhuizing toe. Eind van deze maand behandelt de ge meenteraad van Alphen de grondaan koop van Kempeneers. Dan komt ook het bouwplan aan de orde. Hoewel de directie daar in dit stadium niet al te veel over kwijt wil, is wel zeker dat de grond intensief gebruikt wordt. Zo is de parkeeroplossing op het dak van het be drijf gevonden. „Verder gaan we uitbrei den, maar daar kan ik nog niet precies op ingaan", zegt Kempeneers. Op 5600 vierkante meter grond gaat Kempeneers een bedrijfspand met werkplaats en kantoren neerzetten. Volgens de directeur is alles rond. Het gemeentebestuur denkt daar net zo over. Kempeneers heeft al een bouw- en milieuvergunning op zak. Het Leidse bedrijf, dat 27 werknemers in dienst heeft, is al sinds 1996 in onder handeling met Alphen. Toen kon echter geen kavel worden aangeboden, omdat de grond nog niet bouwrijp was. In fe bruari 2001 werden de gesprekken her vat. - Dick Tuijten valt de eer te beurt om •iderdorper de ge- 3mje gedenkspeld in te nemen. Tuijten oderscheiding voor r d|nge inspanningen ?n ^nder de grond te ?n He HSL buiten het aatuden. De 78-jarige k<*er was 25 jaar actief kofccomité A4 en later in tnvereniging A4/HSL. - vijtelijke gedenkspeld e otjaar ingesteld als 1fjding voor mensen oqttig hebben gemaakt ..\ale gemeenschap, veqvoor de uitreiking is veistgesteld. jfffl boi en aoii camera wetering den rijn - Alphen jveiligingssysteem op Wein Molenwetering De Stichting Bevei- jMijventerreinen Al- nj\) maakt al gebruik jjmera's. Nu er een ^langsweg - Fleming- ëd is gekomen, wordt camera geplaatst. In tl Alphen met een ex- Ie vorm van camera- 5 op het bedrijventer- |nee wilde de ge- J criminaliteit terug- 'fcsentieel voor het lioneren van het sys- I A alle toegangswegen LCmera in de gaten houden. roelofarendsveen - Veense jongeren die zich geregeld op houden in het parkje aan het Zwanenwater, krijgen moge lijk binnenkort de rekening gepresenteerd voor de twee keer dat zij het afgelopen weekeinde de brandweer lie ten uitrukken. In de nacht van vrijdag op za terdag en van zaterdag op zondag kwam de Alkemadese brandweer twee keer in actie voor kleine vuilbrandjes, die door de hangjongeren waren aangestoken. Brandweercom mandant Van Graas schat de kosten van de twee uitrukken op zo'n 500 euro. De gemeente is nog bezig om te kijken of het zinvol is de jongeren aan te schrijven. „We zijn daar nog niet uit. Maar het is in ieder geval wel mogelijk: van een aantal van de jongeren zijn naam en adres bekend", aldus wethou der Reijnders. Hij denkt dat het sturen van de rekening ook een opvoedkundig aspect heeft. „Dit soort ongein is na tuurlijk niet te verkopen." Op beide meldingen rukte de vrijwillige brandweer met een volle bezetting van acht man uit. Dat bleek totaal overbodig te zijn. „Maar je weet niet wat je aantreft, dus met minder mensen ga je niet op pad", al dus Van Graas. In beide geval len werd het vuur na enige vermanende woorden van de politie door de jongeren zelf gedoofd. 'Uitbreiding logische stap' Sinds een stichting de exploitatie van het zwembad overnam van de gemeenten Liemeer en Ter Aar heeft de Aarweide over belangstelling niet te klagen. Foto: Henk Bouwman Wim van Wanrooy ter aar- De hittegolf van de af gelopen twee weken speelt ook het door vrijwilligers gerunde zwembad Aarweide in Ter Aar in de kaart. De stichting die het openluchtbad exploiteert sinds de gemeenten Ter Aar en Lie meer zelf niet meer voor de kosten wilden opdraaien be groette gistermiddag al de 50.000ste bezoeker. Myma de Vries uit Mijdrecht was de gelukkige. De 12-jarige was gisteren een van de 1500 bezoekers. Zij passeerde met haar moeder en zus rond kwart voor twee de loketten. De Mij- drechtse werd in het zonnetje gezet door voorzitter Herman Niesten, die haar bloemen en een gezinsabonnement voor volgend seizoen aanbood. De loco-burgemeesters van Ter Aar en Liemeer, N. Jonker en A. Sik kel, deden met een enveloppe met inhoud en een bos bloe men ook een duit in het zakje. Myma was er helemaal be duusd van. Niesten is duidelijk content met de grote toeloop. Samen met een groot aantal vrijwilligers is hij op weg te bewijzen, dat het zwembad in Ter Aar wel dege lijk bestaansrecht heeft. „Ik denk dat dit seizoen de 65.000 bezoekers haalbaar moet zijn", zegt hij met gepaste trots. Vorig seizoen, toen de stichting er nog geen bemoeienis mee had, kwamen er tussen de 30.000 en 35.000 bezoekers naar het door achterstallig onderhoud in ver val geraakte zwembad. De ongeveer 200 vrijwilligers hebben er flink de schouders onder gezet. Het zwembad wordt gaandeweg weer opge knapt. Inmiddels liggen er bij voorbeeld al nieuwe filters klaar, die volgend jaar dienst gaan doen. Na dit seizoen gaat de stichting met Ter Aar en Lie meer om de tafel zitten, om te bespreken hoe onder meer de financiële zaken voor de ko mende jaren geregeld kunnen worden. „We moeten natuurlijk steeds investeringen blijven doen. We sturen in de gesprek ken met de gemeenten aan op een overeenkomst voor tien jaar", zegt Niesten. door Erna Straatsma leiderdorp - De Leiderdorpse zorgorganisatie Zorg-Vuldig be gint in september met het verle nen van particuliere thuiszorg. Tot nu toe was Zorg-Vuldig al leen actief op het gebied van kraamzorg. Zorg-Vuldig is in 2000 opgericht door Gera Huuksloot en sinds dien uitgegroeid tot een parti culier kraamzorgbedrijf met 70 werknemers. Naast de vestiging aan de Leiderdorpse Splinter- laan is Huuksloot bezig met het opzetten van een kantoor in de Alblasserwaard. De nieuwe afdeling thuiszorg biedt hulp aan patiënten die met een 'persoonsgebonden budget' van het zorgkantoor zelf zorg kunnen inkopen bij een particuliere organisatie. Het gaat daarbij onder meer om ouderen die thuis zorg no dig hebben, patiënten die moe ten revalideren of dagelijkse zorg aan chronische patiënten. Directeur Huuksloot ziet de uit breiding van haar werkterrein als een logische stap. „Het aan tal geboorten neemt dit jaar af met tien procent. Dat is onder andere het gevolg van 11 sep tember en de recessie. Om voor mijn werknemers voldoende werk te houden gaan we begin nen met thuiszorg. Officieel be ginnen we in september, maar in de praktijk hebben we al cli ënten." Het succes van Zorg-Vuldig dankt Huuksloot volgens eigen zeggen aan de 'gestructureerde groei' die haar bedrijf door maakt. „In 2000 is een aantal zorgbedrijven failliet gegaan omdat toen het motto in de kraam- en thuiszorg was: groot, groter grootst, snel, sneller, snelst" Zelf werkte Huuksloot bij een van de toen failliet gega- ne bedrijven, AlphaCare. „Wij zouden ook wel razendsnel kunnen groeien, maar we ne men niet meer werk aan dan we medewerkers hebben. We bieden zorggarantie. We komen na wat we beloven." Ook met thuiszorg wil Zorg- Vuldig niet al te snel groeien. „Ik zou bij het rijk een AWBZ- erkenning kunnen aanvragen, maar dat doe ik niet. Dan wordt het gelijk te groot. Daarom wer ken we alleen via die persoons gebonden budgetten." Dat be tekent dat patiënten die niet bij een AWBZ-erkende instelling als Groot-Rijnland terechtkun nen - vanwege wachtlijsten - kunnen 'uitwijken' naar een particuliere organisatie als Zorg-Vuldig. Daarvoor dienen ze dan wel eerst een persoonlijk zorgbudget aan te vragen bij het zorgkantoor Zorg Zeker heid. st1_ jor»— >kot ïn.l oflinbouwers, zoals die he^id Rijnsburg en Ter jllirtzijn de eersten die in m3i regio de schadelijke ,ja ^ondervinden van de I nip zout water. Die is te o als de droogte aan- et is voor het eerst i dat zout water via de jr(H het boezemwater te- ?r/i^gt te komen. „Er is ,nat hulp van boven te n", waarschuwt Er- ïcht van het Hoog-' -Nfichap Rijnland. „Het -'"jen kwestie van dagen - ireken voor het zoute it." Mislukte oogsten Jt :t gevolg zijn, zegt hij. 3e'sheemraadschap wil nog zo lang als het kan zoet wa ter via de Hollandsche IJssel het Rijnland in laten stromen. Bin nen een paar dagen moet de watertoevoer echter worden af geknepen. „Door eb en vloed komt er zout zeewater de rivie ren op", verklaart Albrecht. „Gewoonlijk duwt het zoete water uit de Rijn het zout terug. Nu door de droogte de zoetwa tertoevoer uit de Rijn onder een kritieke grens is gedaald, rukt het het zout steeds verder op." Als het zoute water eenmaal Gouda heeft bereikt, komt ook de aanvoer naar het Rijnland in de problemen. Dat gaat een de zer dagen gebeuren, verwacht Albrecht. Koudekerker Marijn Smit genomineerd voor de titel Krantenbezorger van 2003 den O nei ^MPolack schoolvakantie kregen de ou ders een brief, waarin stond dat door gebrek aan overblijfkrach ten de lunchopvang komend schooljaar niet door kon gaan. Verontruste ouders en zelfs ge meenteraadsleden struikelden vooral over het feit, dat er op de laatste dag van het schooljaar niets meer gedaan kon worden om het overblijven te redden. Van Beusekom: „De brief aan de ouders was een noodkreet die met de beste bedoelingen naar buiten is gebracht. Het zag er allemaal heel officieel en de finitief uit, maar dat was niet echt de bedoeling." i - Leerlingen van e basisschool De Vos in ,a%n kunnen komend toch gewoon over- Ij» de middagpauze. Pejt een tekort aan over- 7^7 was ontstaan, was mejiijven voor komend rapt. Volgens woord- ^jteliie van Beusekom eente Voorschoten voorbarige maatre- inmiddels hebben overblijfouders atste dag voor de door Marieta Kroft koudekerk aan den rijn - Geen tijd? Slecht weer? Geen zin? Het zijn voor Marijn Smit uit Koudekerk aan den Rijn geen redenen om het bezorgen van het Leidsch Dagblad over te slaan. Plichts getrouw meldt hij zich elke dag bij het krantendepot aan de Den Tollstraat De 17-jarige scholier is een van de 25 geno mineerden van ons land die meedingt naar de titel Krantenbezorger van het jaar 2003. Depothoudster Tineke Dorrepaal is trots op de jongen. „Hij zeurt nooit, is altijd keurig op tijd en er komen nooit klachten binnen. Hoewel ik op dit mo ment tevreden ben over al mijn bezor gers, doet Marijn het werk het langst: 2,5 jaar. Daarom heb ik hem voorge dragen." Vorige week hoorde ze dat Smit was doorgedrongen tot de eerste 25. Op 17 september hoort de scholier tijdens een feestelijke bijeenkomst in Bussum van Jan Douwe Kroeske of hij gewonnen heeft. Hoe meer stemmen hij krijgt van de mensen bij wie hij elke dag de krant bezorgt, hoe groter de kans dat hij de titel verovert en met de reischeque van 2500 euro naar huis kan. Voorlopig blijft Smit er nuchter onder. Natuurlijk trekt hij de komende weken zijn T-shirt aan met de tekst: 'Stem op mij en ik word krantenbezorger van 2003'. En ook krijgt iedere lezer een flyer in de bus. Maar de Koudekerker gaat er niet van naast zijn schoenen lopen. „Die reischeque is natuurlijk wel leuk. Maar die titel zegt me niet zoveel, eerlijk gezegd." Marijn Smit maakt elke dag tijd om, tussen huiswerk en voetbaltraining door, 150 kranten te bezorgen. Foto: Hielco Kuipers Het is dinsdagmiddag, half vier. Smit heeft zijn fietstas volgeladen met 78 kranten. Omdat hij tijdens de bezor ging een interview geeft en toch ieder een op tijd van de krant wil voorzien, vond hij zijn zusje bereid vandaag de andere 75 te bezorgen. Zij gaat de bui tenwijken in. Smit begint bij het win kelcentrum en fietst de ene na de an dere straat met rijtjeshuizen in. Hij zet soms zijn fiets neer en loopt een rond je. Een passant wordt vriendelijk ge groet. Niemand weet nog van zijn no minatie, want het nieuws staat in de krant die nu overal op de mat ploft. Een abonnee die een krant in zijn han den gedrukt krijgt, hoort ervan. Hij vindt de wedstrijd van vereniging De Nederlandse Dagbladpers onzin. „Als er dan een krantenbezorger moet wor den uitgekozen, neem dan iemand die voor dag en dauw ochtendbladen be zorgt." Smit trekt zich er niets van aan. Hij loopt onverstoorbaar verder, pakt zijn fiets en rijdt weer een tiental meters. „Een ochtendbladbezorger verdient wel twee keer zoveel", zegt hij. Elke dag 150 kranten bezorgen, levert hem aan het eind van de maand zo'n 150 euro op. Het is niet veel, zegt hij, maar hij doet het ervoor. Drie, vier avonden in de week voetbalt Smit in de Al-juniorklasse bij voetbal vereniging Koudekerk. Overdag volgt de Koudekerker de opleiding bedrijfs administratie bij het ROC in Leider dorp. „Er moet ook nog wat geld bin nenkomen", legt hij uit. „Vandaar dat ik uit school tussen het huiswerk door tijd maakt om de twee krantenwijken te lopen. Ik weet alleen met hoe mijn rooster voor het komenae jaar zal zijn. Ik hoop dat ik het kan blijven doen." Of de potentiële krantenbezorger van 2003 zijn werk ook blijft doen als het Leidsch Dagblad volgend jaar in de ochtend gaat verschijnen, weet hij evenmin. Smit laat zich in elk geval niet afschrikken door het vroege tijd stip. „Ik vraag me alleen af, of de tijd er is. Ik ga volgend jaar studeren in Den Haag, dus ik moet vroeg van huis." Na een uur fietsen en rennen door de straten bij 32 graden Celsius, zonder een zuchtje wind, zijn alle 78 kranten op de plek van bestemming. Het zweet gutst Marijn Smit van zijn voorhoofd. Op de vraag of hij blij is dat het werk er voor vandaag weer opzit, kijkt hij op recht verbaasd. „Welnee. Het is toch heerlijk weer?" Wie wil dat Marijn Smit Krantenbezor ger van 2003 wordt, kan zijn of haar stem op hem uitbrengen via www- worddagbladbezorger. nL

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13