Schaars gekleed door Rotterdam GESPREK VAN PE PAG Idol Jim wordt 16 en mag nu 'achter de wijven aan™ Another glorious day DAGELIJKS LEVEN AW*I9. Wfc 2-lTTeN TE/S MINSTE N'É' IN CE FliE MENSELIJK Mensen die geen alcohol drinken, kunnen een leuke carrière en opslag wel ver geten. DRANKJES na het werk zijn een voorwaarde voor PROMOTIE en een GOED SALARIS, zo blijkt uit een onderzoek aan de universiteit van het Schotse Stirling. Mensen die regelmatig na het werk met collega's het café bezoeken en daar alcoholische versnaperingen tot zich nemen, verdienen gemiddeld 17 pro cent meer dan geheelonthouders. Dat gaat dan alleen op voor matige drinkers, dat wil zeggen mannen die niet meer dan 50 'eenheden' per week drinken en vrouwen die maximaal 35 eenheden innemen. Volgens hoogleraar Bell is het waarschijnlijk dat werknemers die gezellig doen en de kroeg induiken met hun collega's, er meer 'bijhoren' en zo makkelijker carrière maken. De grootste JACKPOT in de Europe se loterijgeschiede'nis is zaterdag opnieuw niet gevallen. De prijs is al opgelopen tot 63 MILJOEN euro, maar geen enkele deelnemer had al le zes cijfers goed. De enorme jack pot heeft inmiddels geleid tot een ware 'lotto-koorts', niet alleen onder Italianen, maar ook onder inwoners van buurlanden zoals Slovenië, Oos tenrijk en Kroatië, die massaal de grens oversteken om een lot te ko pen. Volgens de krant Corriere del la Sera hadden voor zaterdag in totaal 17,6 miljoen mensen cijfercombi naties ingevuld. Dat is een kwart meer dan dan vorige week. Bij de volgende trekking, volgende week, stijgt de jackpot tot 66 miljoen eu ro. De Duitse Linda Thomsen heeft za terdag in Norden het WERELDRE CORD AARDAPPELS SCHILLEN ge vestigd. Ze verdient daarmee een vermelding in het Guinness Book of Records. De 28-jarige kokkin kreeg het voor elkaar om in tien minuten ruim tien kilo piepers te schillen, zonder pitjes. Dat was bijna de dub bele hoeveelheid van het oude re cord. Ruim vijftig aardappelschillers deden in de verzengende hitte in het centrum van Norden mee aan de record poging. De Chileense politie heeft twee mannen aangehouden wegens het verkopen van een ILLEGALE Spaan se VERTALING van de nieuwste Harry Potter. De officiële vertaling van het vijfde boek is pas eind dit jaar beschikbaar. Ongeautoriseerde vertaalde kopieën van het boek wor den in Chili al maandenlang op straat en onder de toonbank ver kocht. Vorige week riep de voorzitter van een Chileense vereniging van Boekhandelaren consumenten al op om de illegale versie niet te kopen. ,,Het is niet alleen illegaal, maar ook nog eens slecht vertaald", zei hij. TONY BLAIR krijgt eind deze maand eindelijk een publiek e-mailadres. De Britten kunnen hun eerste minis ter dan rechtstreeks bestoken met hun kritiek of vragen. Volgens The Daily Telegraph zal het E-MAIL- ADRES bekend worden gemaakt op de website www.pm.gov.uk. Dow ning Street heeft al wel aangete kend dat Blair slechts een beperkt aantal mailtjes zelf zal beantwoor den. Alle respondenten kunnen in elk geval rekenen op een 'reply' van een medewerker van de premier. Die staat in Groot-Brittannië overigens bekend als iemand die nauwelijks uit de voeten kan met computers en het internet. Blair krijgt nu jaarlijks circa een half miljoen brieven of faxen van het publiek. Foto Reuters Regisseur MIKE NEWELL, bekend van de kassakraker 'Four Weddings and a Funeral', gaat het vierde HAR RY POTTER boek verfilmen. Het is de bedoeling dat 'Harry Potter en de Vuurbeker' in 2005 in de bioscoop te zien is. De opnames beginnen in april in Groot-Brittannië. Newell krijgt een salaris van 1 miljoen dol lar, en een film-budget van 130 mil joen. De 61-jarige Britse regisseur is net klaar met de opnames van de ro mantische komedie 'Mona Lisa Smi le' met Julia Roberts. De eerste twee Potter-boeken van de Britse schrijf ster J.K. Rowling zijn verfilmd door de Amerikaan Chris Columbus. De Mexicaanse regisseur Alfonso Cu- arón legt momenteel de laatste hand aan film nummer drie: 'Harry Potter en de Gevangene van Azka- ban'. Deze film zal in juni uitkomen. De Britse PRINS WILLIAM heeft tij- dens.zijn vakantie in Kenya een klei ne antilope gedood met een SPEER. Volgens The Mail on Sunday kreeg hij jachtlessen van een Masai-krij- ger. De jonge prins (21) wist na eni ge oefening een dikdik te doden, een kleine antilopesoort. Volgens de BBC, die het bericht overnam, zul len de prinselijke praktijken op nieuw leiden tot een discussie over de jacht door leden van het konink lijk huis. William ligt al langer onder vuur van dierenbeschermers, omdat hij eerder met zijn vader prins Char les meedeed aan een vossenjacht. Foto Reuters De man loopt ons eerst aarzelend voorbij, houdt dan stil en keert op zijn schreden terug. Of hij ons wat mag vragen, zegt hij in upperclass English. Welzeker, mag dat. Hij heeft een tijdje naast ons gelegen op het strand van Woolacombe, heeft gehoord dat wij Ne derlands spreken en vraagt zich nu in gemoede af wat we hier te zoeken hebben, in deze uithoek van Engeland. En hoe komen we hier, in het meest noord westelijke puntje van Devon? „We could hardly find it ourselves", roep hij uit. Heel Europa zucht onder een constante hittegolf, maar hier miezert het. Niet dat de Engelsen - buiten landers zie je hier vrijwel niet - zich daar ook maar iets van aantrekken. Het strand zit afgeladen vol en in zee ziet het zwart van de zwemmers. Zwart? Ja, vrijwel iedereen draagt een wetsuit, bij een zeewater temperatuur van een graad of vijftien. In de winkels hangen ze naast de strandschepjes te koop en bij vrij wel elke strandafgang kun je ze huren: tivee pond per uur of zeven pond voor een hele dag. Zo kun je je grenzen nog eens verleggen: alleen als het de hele dag stortregent (dat overkomt ons een dag of vijf, in deze drie weken) blijven we nu binnen. Als het miezert, zwaar bewolkt is of gewoon hard waait, doen we net of het lekker weer is. Net als al die Engelsen. „Ano ther glorious day, isn't it?" Ja, waarom gaan wij eigenlijk naar Groot-Brittan nië? Omdat we het al een jaar of acht doen, is een te voor de hand liggend antwoord. Omdat het er mooi is, ook. Er zijn zoveel landen waar het mooi is. Om dat je er iedereen makkelijk kan verstaan, dan? Ja, maar dan kun je ook naar België, Suriname ofZuid- Afrika. Twee vrienden van ons rijden tijdens deze vakantie achter ons aan, op de fiets en met een klein koepel tentje. Zij vinden Engeland maar een raar land. Twee jaar terug fietsten ze door Zuid-Afrika, maar daar hebben ze lang niet zoveel discriminatie meegemaakt als op deze reis. Op veel campings staat al bij de en tree een bordje 'No tents' (caravans beschadigen het heilige gras niet, zoals het grondzeil van een tent), op momenten dat je wat wilt eten of drinken smijten ze de pub voor je neus dicht en als je de pech hebt met kinderen een eetgelegenheid binnen te stappen, word je er óf uitgegooid (omdat er wettelijk geen kinderen in de buurt van de bar mogen komen) óf verwezen naar de familyroom, waar je tussen de flipperauto- maten en de dartborden in een bedrijfskantine-achti- ge ambiance van de kleine kaart (de 'grote' kaart geldt alleen voor het gedeelte voor volwassenen) je maaltijd mag kiezen. Engelsen zijn de uitvinders van de apartheid: in de trein heb je tegenwoordig zelfs aparte wagons voor mensen met een mobieltje. Onze vrienden wonen normaal in Spanje, hoeven door omstandigheden nooit meer te werken en rijden nu - vrijwillig - op de fiets door een land waar ze hun Het kon bijna niet beter. Hoewel een wolken dek de hemel in de ochtend nog grijs kleurde, brak de zon vrijwel onmiddellijk door toen de bijna veertig wagens van de FFWD Heineken Dance Parade zich rond het middaguur in be weging zetten. Duizenden bezwete, veelal schaars geklede bezoekers dansten op de harde beats door de binnenstad van Rotterdam. De voorspelling dat de zevende editie wel eens de heetste ooit zou kunnen worden, kwam uit. Goed bezocht was de Dance Parade ook, want met de 450.000 bezoekers die de organi satie telde, was het drukker dan vorig jaar. Menig toeschouwer had oordopjes meegeno men om zijn gehoor te beschermen tegen de grote hoeveelheid decibellen die uit boxen op de wagens kwamen. De afgelopen jaren klaagden veel mensen over geluidsoverlast. Daarom was er dit jaar een bijzonder experi ment. Op de eerste truck hadden de dansers een draadloze koptelefoon op, waarmee al leen zij het geluid dat de dj produceerde, konden horen. Met wagens uit onder meer Duitsland, België en Brazilië was de Dance Parade dit jaar de langste ooit. „We zijn zelfs langer dan de Love Parade in Berlijn fiet de organisatie weten. Op de trucks draaiden bekende dj's als Ferry Corsten. Ook diverse clubs als Chemistry en Las Palmas reden mee. De tweede wagen van een bekend condoom- merk was populair. Medewerkers gooiden gul met duizenden condooms. Een jongetje van een jaar of tien dook keer op keer naar de grond om zoveel mogelijk rubbertjes te verza melen. „Als hij oud genoeg is om ze te ge bruiken, zijn ze over datum reageerde een bezoeker. De karavaan trok dit jaar voor de eerste keer over de Erasmusbrug. Van tevoren liet de or ganisatie al weten dat de brug zou swingen. Dat dit wel heel heftig zou zijn, had niemand voorspeld. Na de eerste wagens moesten de Foto's: ANP/Robin Utrecht hand niet omdraaien voor weggetjes met een helling van 25 procent, waar je om de andere dag met al je spullen zeiknat regent en waar ze in de pub geen kop koffie voor je willen inschenken. Wij moeten wél ge woon werken voor ons geld, maar reizen in een caravan met een satellietschotel, een computer voor de kinderen, een wa terkoker, een koffiezetapparaat, een goedgevulde koelkast en een oven voor de verse pistoletjes bij het ontbijt. Toch zijn onze motieven om naar Enge land te gaan, dezelfde als die van onze welgestelde vrienden op hun afgeladen fietsen. In de druilerige regen en de aan wakkerende wind op het strand van Wool acombe geven we de Engelsman op de vraag wat we hier doen, het enige ant woord dat mogelijk is. Wij komen hierom te lijden. „Ah, masochists", zegt de Engelsman begrijpend. Hij steekt zijn hand op en loopt door, als iemand voor wie de wereld weer een stukje overzichtelijker is gewor den. Reageren?: column<?dlckvanderplas.nl Stacey. En door enkele veejays van TMF eifci Overigens wordt bij de zender deze week ah besteed aan het miniconcert van gisteren:|o' tussen 22 en 23 uur en zaterdag tussen 12 L De - het moet eerlijkheidshalve worden gait motorisch nogal houterig bewegende lim tiental liedjes van zijn nieuwe album 'ImpL Niet alleen voor de enthousiaste menigte tF derden gillende (en zwetende) meiden, oo|j van de Idols-jury - Henkjan Smits, Jerney Edwin Jansen en Eric van Tijn - was naar tyo dam getogen om de verrichtingen van 'huign bekijken. En zoals altijd bij dergelijke bijeeïv; waarbij een Idol centraal staat, waren ookfrl re finalisten van Idols opgetrommeld: Davi Hind, Marieke, Yuli, Bas, Joel én Jam ai waijn partij. jii Jamai zong 'spontaan' enkele liedjes met jjlg Maar dat is geen verrassing, want toen Jantik voor de zomervakantie zijn cd presenteerdra: Arena in Amsterdam (inmiddels zijn er zo'ti i verkocht)was Jim er als de kippen bij omja mai enkele duetten te zingen. En toen hetjir na was afgelopen, vormden alle Idols nog De grote 'winnaar' van het verjaardagsfee^ snoepfabrikant Mars. Toen zo'n beetje ied|e extreem opgewarmde concertzaal had ven de ongeveer nóg hetere zon buiten, herinri leen de honderden op de grond gegooide kn wikkeltjes nog aan het partijtje. r Jan van Stipriaan Luïscius Het feestvarken op de brommer, lachend als een boer met kiespijn. Foto: All In Produkties/Frans van Zijst Verleden jaar vierde hij zijn vijftiende verjaardag nog in de volstrekte anonimiteit, in kleine familiekring. Pa en ma, ooms en tantes. Gebak, limonade, koffie en thee. Gisteren werd Idol-Jim zestien jaar en het leek wel alsof half jong Amsterdam naar Paradiso was uitgelopen om een glimpje van de megaster (in wording?) te kunnen opvangen. Metersdikke rijen van voornamelijk tienermeisjes en hun moeders stonden in de gloeiend hete zon vóór de poptempel, om het verjaardagspartijtje van Jim, georganiseerd door sponsor Mars en platenmaat schappij BMG te kunnen meebeleven. „Eindelijk zestien Jim. Dan kun je nu achter de wij ven aanrennen zonder dat je vader erbij is", was de felicitatieboodschap van BNN-dj en -presentator Ruud de Wild op een groot videoscherm. En Gordon zei vlak daarna: „Ik wil je graag inwijden in 't, 't 'tEn dat waren eigenlijk de enige komische no ten op het voor het overige voornamelijk door enor me warmte geteisterde Paradiso. Of het grappige van de middag zou het witte scoo tertje moeten zijn, waarmee de DiRect-zanger Jamie op het toneel kwam aanzetten om die aan Jim te overhandigen. Jim kon er wel een beetje om glimla chen, zij het enigszins als een boer met kiespijn. Zes tien ja, tsja, dan mag je natuurlijk ook brommeren. Het verjaarspartijtje stond natuurlijk voornamelijk in het teken van muziek, maar BMG had er ook werk van gemaakt. Van alle kanten werd de prille boom lange zanger via videoboodschappen in het zonnetje gezet. Bijvoorbeeld door Gareth Gates, die jongen die tweede werd in de Britse Idols. En door zangeres dj's op last van de politie hun geluid dimmen. De harde beats leverden een te groot risico op voor de constructie van de brug. De bezoekers bleven niet allemaal langs de kant staan kijken. Vooral jongeren dansten achter hun favoriete truck aan. waardoor de stoet steeds langer werd. Rond vier uur kwa men de eerste wagens aan op Katendrecht (Rotterdam-Zuid), waar 50.000 danceliefheb- bers nog tot laat in de avond op een stoffige zandvlakte doorgingen. Op het eindfeest stonden op vijf podia diverse dj's als Michel de Heij, Dana en Remy. De organisatie is in tegenstelling tot veel be zoekers enthousiast over het terrein en spreekt van een groots strandfeest. „We hopen hier volgend jaar terug te komen", aldus een woordvoer der. De politie pakte twaalf mensen op, vooral voor kleinere vergrijpen als be lediging van agenten en vernieling. Een klein aantal voor zo'n groot evenement, vond de politie. „Het bleef rustig." Patrouilleboten voe ren rond om te controleren of niet iemand een duik nam in de Maas. De Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) had het drukker dan ande re jaren. Ongeveer vierhonderd mensen deden zaterdag een beroep op de EHBO. Vorig jaar waren dat er 130. Volgens de GHOR ontstonden veel problemen door overmatig alco hol- en drugsgebruik. Ook vielen veel mensen flauw of hadden last van blaren. 25 Bezoekers werden overgebracht naar het ziekenhuis, dat waren er net zoveel als vorig jaar. Ze waren onwel geworden door overmatig drugsgebruik, anderen hadden last van fracturen, kneuzingen of snijwon- den. De GHOR is benieuwd of de bezoekers dit jaar meer drugs hebben gebruikt of dat veel problemen ontstonden door een combi natie met het warme weer. Langs de route van de parade waren extra ver kooppunten voor water en bij het eindfeest op Katendrecht stonden ex tra ambulances en EHBO'ers. In totaal 24 mensen klaagden 's avonds bij de DCMR Milieudienst Rijnmond over geluidsoverlast. Voor een evenement is dat tamelijk veel, al dus een medewerker. De dreunende bas droeg ver, want de DCMR ontving zelfs telefoontjes uit Schiedam, Rid derkerk en Hendrik-Ido-Ambacht

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2