Rijnsburg laat kans op een stunt liggen SPORT inan en Van Vlerken domineren run-bike-run Honkballers Alphians degraderen na dubbelverlies naar de derde klasse Trainer Strooper slaat dubbelslag in derby S =»ag Puike generale onder nieuwe trainer Verdonkschot 'satie schrapt zwemprogramma in Dwarswatering Coronel wint vreemde race ax cricketers van Ajax [eren tegen Rood jig runs en daar- i nederlaag onver- x maakte aan bat tart. De Oegstgees- len na 103 runs al erloren. Het part- irk -J an Spoor en Ie (tachtig runs) «n draaglijker voor zeven wic- :rd met 44 runs volgd door Mark 42 runs. A an van- ijax in het veld re- lel. Na 114 runs •ven Haarlemmers itten van Kottman vvlers van Ajax het ige tijd schuldig. 42 runs werd het jax overtroffen. Hs ip dreef tijn Ungerer is bij pers Meeting in erde geëindigd op J, De Alphense naar een tegenval- 110,68. Ook op de nd kon Ungerer en. De atleet van lek sprintte naar st daarmee zijn |oel van Ree voor Ree verbruikte hij op de 100 meter I gekomen. Ook Ij kwam op de twee prs in actie (11,47 gard Creemers liet eter zien in goede De Leidenaar (teerst onder de 15 57,46). tld weer dium maandag 11 augustus 2003 door Pieter van der Vliet honk/softbal - Met een puntendeling in de dubbelontmoeting tegen Spikes is Top Keu kens The Flags op de goede weg in de na- competitie. Dankzij de 4-3 overwinning in de tweede partij staat de ploeg uit Lisse iets ste viger op de tweede plaats, met uitzicht op meer. Het werden gekke wedstrijden in Spijkenisse, vooral omdat de pitchers van beide ploegen het aan de stok hadden met de plaatscheids- rechter. De slagzone van scheids Van Riel bleek bijzonder klein en leverde gemor bij beide teams op. Pitcher Eduard de Beer van The Flags had nog het meeste moeite met Van Riel. Hij kon in de ogen van de umpire niets goed doen. Na vier innings besloot coach Nico Assendelft zijn pitcher uit zijn lij den te verlossen. Hij bracht Mike Loos in. „Die scheids heeft Eduard helemaal gesloopt. Als je zo onder druk wordt gezet en je kunt daar niet mee omgaan, ga je kapot", zei As sendelft. De wedstrijd was toen eigenlijk al gespeeld. Het verschil liep te veel op en bij 15-4 kwam er pas een einde aan de Lissese lij densweg. Heel anders verging het The Flags in de twee de wedstrijd. Loos opende het bal en hield Spikes kort. Een kleine voorsprong voor de Lissenaren werd goed verdedigd en uitge bouwd naar 1-3. Na vier innings werd Loos bedankt en sloot De Beer de wedstrijd af met 3-4. Ondanks de extreme temperatuur op het veld werd er alert gespeeld. Matchwinnaar werd Maurice Meijer, hij scoorde het winnen de punt. Bij de honkballers van Alphians blijft het ar moe troef. De dubbel tegen Drachten was een laatste strohalm voor de Alphenaren om een verblijf in de tweede klasse voor volgend sei zoen veilig te stellen. Het verliep zoals dit seizoen iedere wedstrijd. Zaterdag speelde Alphians in eigen huis een goede wedstrijd. Niels Burger opende goed en binnen zes innings stond de teller op 8-4. Totdat Burger vol op de voet werd geraakt en geblesseerd uitviel. De Alphenaren gingen vervolgens met 8-19 de boot in. Niet veel anders verliep het een dag later in Drachten. Coach Rob Buisman kon met moeite een team op de been brengen en be sloot zelf ook de spikes onder te binden. Veel bracht dit gastoptreden niet. Zonder ook maar een moment in de wedstrijd te zijn ge weest, moest Alphians met 20-9 de lange reis naar huis aanvaarden in de wetenschap dat het officieel gedegradeerd is naar de derde klasse. )>o 4 QaI Sebastian Lange- r|derom een over- >ekt. De Lissenaar idag, drie dagen jn van de tweede itdorp, de beste in 2>r junioren was ^;rium over 60 kilo- direven. Langeveld 1 Roland Stenekes a dike van der Put- a n op het podium, ^be Breed en Wou- jit Hillegom druk- 'c respectievelijk als fjende over de _°llite-renners en "jtite Thijs Zonne- Tjig inwoner van r rout, als tweede. r ,i de Reep (Hille- een eerste plaats .„Wtotaal toe. Hij 'jren al zijn concur- .veld amateurs A te Esther Kortekaas, 'n Sg derde in Hoo- en» daar bij de ju- tot de negende door Loman Leefmans rijnsburg - Bij Rijnsburgse Boys zullen ze zich morgenavond ex tra rot voelen als bij de loting van de Amstel Cup een aanspre kende tegenstander aan Storm vogels/Telstar wordt gekoppeld. Het elftal van de nieuwe trainer Ted Verdonkschot had zaterdag avond voldoende mogelijkheden om de povere eerstedivisionist uit het bekertoernooi te kegelen. Na een wedstrijd die gelijk op ging, won de Umuidense prof club met i-o, pas in de tweede helft van de verlenging. De Rijnsburgers stapten on danks het verlies moe maar vol daan van het veld. De hoofd klasser bracht Stormvogels/Tel star geregeld in verlegenheid, gunde de tegenstander weinig kansen en liet daardoor, vlak voor aanvang van het nieuwe seizoen, een buitengewoon goede indruk achter. Toch mogen er niet teveel con clusies worden verbonden aan het indrukwekkende optreden in het eerste officiële treffen van het seizoen. Rijnsburgse Boys is immers al jéren de kam pioen van de voorbereiding. Prachtige uitslagen in de aan loop, gevolgd door zeer wisse lende resultaten in de competi tie. „Nieuwe trainer, nieuwe kansen. Ik ken die bewuste his torie van de club, maar ik laat me er niet door leiden", aldus Verdonkschot Hij sprak zich zelf daama een beetje tegen door te melden dat de door hem aangetrokken spelers vooral waren uitgekozen op hun mentaliteit en weerbaar heid. Jongens dus die niet al leen het niveau aankunnen, maar die ook tegenslagen kun nen verwerken. Het waren tegen Stormvogels ook deze nieuwelingen die zich nadrukkelijk lieten gelden. De van De Graafschap overgeko men Michel Nok vormde met Bartjan Onderwaater het hart van de defensie en hij deed dat met verve. De enkele keren dat vooral in de openingsfase de backs werden overlopen, voor kwam het centrale duo verder gevaar. Ook back Dennis Groot (Haarlem) en middenvelder Raymond Kolder (Huizen) maakten een degelijke indruk zoals het hele elftal gretig en onbevangen het IJmuidense elftal tegemoet trad. Stormvo gels/Telstar combineerde en handelde sneller, maar had een chronisch gebrek aan doeltref fende aanvallers. Daarbij kreeg het elftal van trainer Jan Poort vliet te stellen met felle tegen stand in de persoonlijke duels. Rijnsburg-spits Barry Charité was de gevaarlijkste man op het veld met twee bescheiden kan sen. Met de van DWS gekomen Frank Zinhagel heeft Charité een nieuw, snel en behendig maatje voorin. De meest opvallende nieuwko mer was zonder twijfel invaller Joost Kuhlman al was het maar omdat de van Haarlemse der deklasser HBC gekomen aan valler langer is dan twee meter. Hij maakte het aanvoerder en routinier Silvan Inia, met kop en schouders de beste man bij Stormvogels/Telstar, bijzonder lastig. Kuhlman creëerde met krachtige rushes een kans voor zichzelf, een voor Charité en een voor Alex Redel die alledrie doelrijp waren, maar op keeper Kevin Moeliker strandden. Me de daardoor bleef het tot de vierde minuut van de tweede verlenging 0-0. Luciano van Kallen pikte vervolgens de bal op bij de comervlag, speelde Onderwaater op de achterlijn door de benen, trok naar bin nen en schoot in de verste hoek raak. Het sierde Rijnsburg dat het in de slotfase, na bijna twee uur voetbal in een redelijk hoog tempo, nog een offensiefje eruit wist te persen. Met als absoluut hoogtepunt een krachtige en razendsnel uitgevoerde omhaal van Redel. Zijn fraaie inzet be landde op de bal. Ook een kop bal van de mee naar voren ge komen keeper Lennert Hegie verdween over het doel en daarmee ontsnapte Stormvo gels/Telstar. Behalve het vermakelijke en hoopvolle optreden in de eerste wedstrijd loopt de ziekenboeg langzaam leeg. De langdurig geblesseerden Wesley Slinger land en Richard Koldenhof trai nen weer mee en zelfs Martin den Haan, drie jaar uit de rou latie, is weer voorzichtig begon nen. Daarmee komt de selectie van Rijnsburgse Boys zowel kwantitatief als kwalitatief op een behoorlijk niveau. „De trai ner heeft weer wat te kiezen", merkte Redel daarover op. De voortekenen lijken gunstig op sportpark Middelmors, maar dat is al jaren zo. ivogels star 0-1 (Ö-0,0-Ö). 109. Van Kallen 0-1. Toeschouwers: 400. Scheidsrechten Buijk. Rijnsburgse Boys: Hegie; Van Lo- chem, Onderwaater, Nok, Groot; Fre- ke, Schnater (97. Star), Kolder, Ketting (63.Kuhlman); Charité, Zinhagel (63. Redel). Benjamin Pinto (Stormvogels/Telstar) schermt Rijnsburg-spits Berry Charité af. Foto: Hielco Kuipers OEFEN VOETBAL Uitslagen RCL-Voorschoten '97 (za) 0-1 (0- 1). Doelpunt Voorschoten '97: Roodakkers. FC Lisse (za) - AZ 2 3-2 (3-1). Doelpunten FC Lisse: Van Wie- ringen (2x) en Emanuelson. Bij zonderheid: door de 4-2 winst van Volendam 2 op DWS wint Vo- lendam het Bram Polderman Toernooi. FC Lisse eindigt twee de. Koudekerk - SMS 3-1 (1-0). Doelpunten Koudekerk: Van der Born, Okereca en Matin. Noordwijk - WSB 3-0 (2-0). Doelpunten Noordwijk: Van Wet ten, Leonard, Van der Heiden. Ter Leede - JAC 1-1 (0-1). Doel punt Ter Leede: Baddaou. FC Lisse (zo) - Concordia 2-2 (1- 1). Doelpunten FC Lisse: Peere boom en Van der Plas. UVS - FC Boshuizen 2-1 (1-1). Doelpunten UVS: Jungschlager en Van Grootveld. FC Boshuizen: Borst. SJC - Hoofddorp 3-3 (0-3). Doel punten SJC: Scheurwater, De Groot en Koelewijn. Voorschoten '97 (zo) -ASC: 1-1 (0-1). Doelpunt Voorschoten: Vincent van Veen. ASC: De Roode. ODB - FC Rijnland: 3-6 (2-3). Doelpunten FC Rijnland: Pilipo- vic (2), Storsbergen, Verplancke, Mink, Schnijders. FC Zoetermeer - Alphense Boys 1-5 (0-2)Doelpunten Alphense Boys: Yachou (3x) en Dobrnjac (2x). Rohda '76 - GHC 2-2 (0-1). Doelpunten GHC: Varkevisser (2) Óegstgeest - ARC 2 1-1 (1-0). Doelpunt Óegstgeest: Driessen. ARC: Erik Streefkind. Programma, vanavond Hazerswoudse Boys - Stormvo gels/Telstar (19.00) Voorronde Amstel Cup: Katwijk - Jong Heerenveen (18.30) Dinsdagavond Voorschoten '97 - Feyenoord (19.00), Alphense Boys - AZ (19.00), FC Lisse - KBV (19.30) Óegstgeest - HW (19.00), Stompwijk '92 -Roodenburg za (19.30), Teylingen - Leiden (19.30), Koudekerk - SJZ (20.00) Amstel Cup: Noordwijk - FC Zwolle (19.30), Ter Leede - Em- men (19.30) iD elti eM ,Ni In tijden dat de jn'ti door bijzonder seiTsomstandigheden )nd> vermenigvuldigt, ;elprganisatoren van letfenement voor een tinffteld. Zo ook de ivfltter de triathlon dotfP' die vorige week ond uit veilig- i Ajingen een dras- tAPamen. •n tnderdeel in de Je4g moest bij alle r darden vervangen du#>popening, waar- Thflnemers gisteren unrnin voor de kie- dedachiel Ittman en uisderken lieten zich ndngen welgevallen Efn op overtuigende gdüddenafstand'. ïkitfr maandag op het Tht°g goed, een et- ar^as de blauwalg aarft en had de pro- let )d al een negatief litgevaardigd. „We /ierJgende dag zelf ter er.jken, omdat de ertjg voor Zuid-Hol- dstfuringslocatie was fficieel bericht van =tnraadschap had den", aldus Bep Stin het wedstrijdse- 'onderdag werd er ran^eufd en wij kon- ,orfrovincie geen ga- /ajr Daarom hebben de na overleg met de ve,Triathlon Bond de j^omen om ze niet deijnmen. De veilig- ,rs ïondheid van de taat natuurlijk bo- n jjdagochtend was ggfOnmklijke Neder- k01pond duidelijk dat ias {ebaanwedstrijden varf1™ gaan- H^aeen gewoon aan t vP tegenstelling tot g0jga-triatleten, die ^aspoeite namen om iaa)rvan hun wegblij- ogte te stellen. De per uit Hilversum De eerste lopers halen een van de laatste fietsers in tijdens de triathlon van Leiderdorp die omgezet werd in een run-bike-run. Foto: Eric Taal nestelde zich na het startschot in een kopgroep, waarvan alle leden zich binnen 39 minuten meldden voor krap 80 kilome ter fietsen. Ittman bouwde op zijn favoriete onderdeel een maximale voorsprong van drie minuten op. Door van wiel te wisselen na een lekke band werd het gat met de concurren tie kleiner, maar zijn overwin ning (in 3.09.44) kwam nooit in gevaar. „Het is hier een lastig en vol parcours met een flink aantal bochten", oordeelde de winnaar. „Je moet veel afrem men en aanzetten." „Mijn voordeel was, dat er een motorrijder voor me zat. Hij zorgde ervoor dat ik een prima doorgang had." Ittman, die in mei de 'kwart' in Kruiningen won en daama geen triatlon meer afwerkte, verbaasde zich zelf enigszins in Leiderdorp. „Ik heb me door kleine blessures met andere sportzaken bezigge houden. Zo heb ik samen met Marianne Vlasveld meegedaan met een achtdaagse etappe wedstrijd door de Alpen, waar bij je op de moutainbike van Duitsland door Oostenrijk naar Italië gaat. Ik werd negende. Daardoor heb ik blijkbaar vol doende inhoud gekregen om hier de winst te pakken, want ik was pas een week met looptrai ning bezig." Achter Ittman - hij richt zich verder onder meer op de Xterra Netherlands, ook bekend als de Beach Challenge, in Kijkduin - finishten Comé Klein uit Hoofddorp en Schiedammer Richard de Groot respectievelijk als tweede en derde. Eerste in de categorie H40 was de Belg Rudi Claes, die in het veld als zevende eindigde en na deze vijfde krachtmeting hoge ogen gooit in het Mastercircuit. Van Vlerken is een opkomend talent in het triatlonwereldje. De 24-jarige inwoonster van Krimpen aan de Lek begon twee jaar geleden met deze tak van sport en maakte sindsdien opvallend veel progressie. Met ruim tien minuten voorsprong op nummer twee Esther de Vries (Groningen) liep zij in sportpark De Bloemerd onder het finishdoek door. „Ik ging hier puur voor de winst, niet voor een hele snelle tijd. Dat kan ook moeilijk, want het is geen snel parcours. Ik ben hard weggegaan en had daardoor al voldoende afstand. Het fietsen is mijn beste onderdeel, maar je bent voorzichtig vanwege al die bochten. Bovendien is die Pa- rijs-Roubaix-situatie, dat ge deelte met al die kasseien, niet goed voor je zitvlak. En dan moesten we er ook nog vier keer overheen. Die laatste elf ki lometer heb ik echt op z'n boe- refluitjes gelopen." De run-bike-run, die in plaats van de olympische afstand kwam, werd een prooi voor de in uitstekende vorm verkerende Paul ten Brink (23) uit Bodegra ven. Hij had voor twee keer 5,5 kilometer lopen, onderbroken door bijna 40 kilometer fietsen, 1.34.51 nodig. Jenette Tolhoek (Giessen) was de eerste vrouw. Op de sprint (officieel 3-20-3) was Leidenaar Wiebe Heidema de sterkste. Hij verbruikte 53 minuten en 53 seconden en bleef onder anderen veteraan Hans Wesseling uit Noordwijk (derde) voor. Bij de vrouwen stond Ginger Kidd op het hoog ste ereschavot. De Amerikaan se, die woont in Amsterdam en hier korte tijd in de eredivisie volleybal speelde, is pas aan haar tweede seizoen bezig. Opsteker voor de door de hitte golf geplaagde organisatie was de beoordeling door wedstrijd leider Kees Pool van de NTB. Hij was met name tevreden over de wisselzone. „Vorig jaar deden zich wat problemen voor, omdat deelnemers op twee plaatsen in en uit gingen. Dit keer was dat veel beter gere geld. Ook waren de medewer kers nu goed geïnstrueerd en verliep de communicatie zoals dat hoort." Werden door con troleurs geen rode kaarten uit gedeeld voor stayeren (achter een andere deelnemer fietsen), de politie noteerde wel een 'overtreding'. Op het gedeelte tussen de Blauwe Polder en de Veenderpolder, nabij 't Veen- huis, konden auto's die uit de richting van Hoogmade kwa men zomaar het parcours op. Ter plaatse waren geen begelei ders aanwezig. Voor Meeuwis- se, die met haar mede-organi satoren van De Zijl/LGB qua coördinatoren voor een dubbe le bezetting zorgde, is het één van de verbeterpunten voor de editie van 2004. wassenaar - Trainer Peter Strooper uit Callantsoog heeft gisteren op Duindigt een dub belslag geslagen in de derby voor harddravers. In de belang rijkste en hoogst gedoteerde koers van het jaar werden paar den uit zijn stal eerste en twee de. Zelf reed Strooper Sholty Boko naar de winst. De door de trainer ingehuurde Erwin Bot legde met Salvador S beslag op de tweede plaats. De twee hengsten van Strooper domineerden de koers voor de S-jaargang volledig. Sholty Bo ko nam met nog een ronde te gaan de kop en liep vervolgens steeds verder weg van de rest van het 16-koppige veld. Salva dor S, die met het laagste - on gunstige - startnummer was vertrokken, stoomde een halve ronde voor het einde op van de laatste naar de tweede plaats. Alleen zijn stalgenoot kon hij niet voorbijkomen. Sholty Boko verdiende met zijn zege 60.000 euro voor zijn eige naar. De eigenaren van Salva dor S moesten met de helft van dit bedrag genoegen nemen. Voor de overige deelnemers resteerden de 'kruimels'. Secret Star, gereden door Rob van Toor, pakte dankzij haar derde plek de grootste: goed voor een bedrag van ruim 16 mille. door Jakob Dekker autosport - Tim Coronel heeft tijdens de Marlboro Masters of Formula 3 op Circuit Park Zandvoort goede zaken gedaan. In de hectisch verlopen race van de Pearle Alfa 147 GTA Challenge kreeg hij de zege niet in de schoot geworpen. Bij de start pakte hij de leiding en sloeg vrij snel een gaatje met de rest. Maar bij het zien van de zwaailampen van de safety car wist hij dat hij de voorsprong meteen weer kwijt zou zijn. „Ik riep ik heel hard: 'Nee, nee dat niet'. Na het vertrek van die au to moet je je opnieuw opla den", zei de Alphenaar. Het lukte weer, maar ook dit keer was het plezier maar kort. Er verscheen voor de tweede keer een Safety Car in de baan en weer mocht hij alleen maar aansluiten. De laatste herstart vanuit die situatie werd vrij kort daama afgebroken, omdat er rode vlaggen uithingen. Er had zich in de Gerlachbocht een flinke crash voorgedaan, waar bij de doorgang door de geha vende auto's werd geblokkeerd. „Het was een vreemd maar ook snel einde van de race dus", al dus Coronel, die door deze overwinning zijn leidende posi tie in zowel de nationale als de Europese titelstrijd verstevigde. Plaatsgenoot Berend Gesman eindigde deze race als zevende. Minder fortuinlijk was teamge noot Oscar Middeldorp, die zijn goede start niet verzilverd zag. Bij het uitkomen van de eerste bocht werd hij aangetikt, waar door hij kort naar de pits moest en als 26ste eindigA Sandra van der Sloot uit Valkenburg besloot de vreemde race met een twaalfde plek. De Alfa race werd voorafgegaan door een optreden van de For mule Renault 2000 en daarin ging het ook al snel mis. Hille- gommer Stefan de Groot was weliswaar bij de start goed weg, maar verspeelde een goede klassering tijdens de openings ronde. De sterk rijdende Guido van de Garde verraste De Groot tijdens een inhaalactie in de Audi S Bocht. „Ik had hem daar niet verwacht en kon hem op dat moment ook niet meer af stoppen. Ik kwam in de zand- rand terecht, op zich geen pro bleem, maar op een bepaald moment schoot de wagen om hoog en kon ik er niets meer aan doen", verklaarde De Groot zijn tegenvallende 13de plaats.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13