Nog geen einde aan lijdensweg Boogerd SPORT 2 Vijfde nederlaag brengt Van Marwijk niet van zijn stuk Bayern ontsnapt nipt aan zeperd Bettini ook in San Sebastian oppermachtig Deltasport verrast in Amst» Mido scoort voor Olympique Marseille - De Egyptische aan valler Mido heeft Olympique Marseille vrijdagavond aan een minieme aege op Auxerre ge holpen. De treffer van de voor malige Ajacied in de tweede helft was beslissend. Olympi que heeft na twee wedstrijden nog het maximale puntenaantal in Frankrijk. Voor Auxerre was het de tweede nederlaag op rij. Marseille is in Frankrijk op jacht naar de eerste titel sinds 1992. Mido, bij Ajax niet meer gewild, moet daarbij een be langrijke rol gaan spelen. In de 58ste minuut kopte hij een voorzet van Drogba achter de doelman van Auxerre. Anderlecht begint met overwinning brussel - Anderlecht is de Bel gische competitie zaterdag avond goed begonnen. De club won in Brussel met 3-1 van FC Antwerp. De doelpunten van Anderlecht kwamen van Zetter- berg en Jestrovic, die twee maal doel trof. De Belgische record kampioen raakt daarmee in het spoor van landskampioen Club Brugge, dat zaterdag de zoge noemde Jupiler League opende met een bescheiden overwin ning (1-0) tegen de vorige kam pioen, Racing Genk. CP Canada nog niet geschrapt londen - Bemie Ecclestone, de baas van de Formule 1, heeft ontkend dat er al een beslissing is genomen over de Grote Prijs van Canada in 2004. Vorige week brachten de Canadese or ganisatoren naar buiten dat Ec clestone de wedstrijd van de kalender had geschrapt. „De kalender voor 2004 is nog niet uitgegeven", sprak Ecclestone. „Ik weet niet waar dit verhaal vandaan komt." Volgens de Ca nadezen zou het verbod op ta baksreclame de oorzaak van deze verrassende beslissing zijn. Die wet gaat op 1 oktober in. Sabirova wint rit in vrouwentour saint-leonard-de-noblat - Soelfia Sabirova heeft gisteren de achtste etappe gewonnen van de Grande Bouclé, de Ron de van Frankrijk voor vrouwen. De Russin, wereldkampioene tijdrijden, had na 84,5 kilometer aan de streep in Saint-Léonard- de-Noblat zeven seconden voorsprong op de Litouwse Po- likeviciute. De Spaanse Joane Somarriba Arola behoudt de leiding in het klassement. De etappe van zaterdag was een prooi voor de Duitse Judith Amdt, die bij de aankomst een aantal medevluchtsters aftroef de in de sprint. Ribeiro leider in Portugal coimbra In de Ronde van Por tugal won de Portugees Nino Ribeiro de vijfde etappe. De rit ging over 208,3 kilometer. Ri beiro nam mede dankzij de 10 seconden bonificatie ook de lei derstrui over van de Spanjaard Fernandez. Het verschil tussen de twee was 39 seconden. Za terdag, toen de Portugees Can- dido Barbosa de etappe won, liet de Nederlander Björn Cor- nelissen zich nog van voren zien. Hij werd vierde. Hersisia behoudt WBF-titel salzburc - De Nederlandse bokser Richel Hersisia heeft za terdagnacht met succes zijn WBF-titel in het zwaargewicht verdedigd. De Hagenaar was in de Oostenrijkse stad Salzburg op punten te sterk voor de Fin Sami Elovaara. Hersisia domi neerde het gevecht. Gadegesla gen door de Duitse formule-1- coureur Michael Schumacher en prins Albert van Monaco, maakte Hersisia vooral met de linkse directe veel punten. Woensdag poging Edith van Dijk dern haag - Edith van Dijk is van plan woensdag de over steek van Het Kanaal te wagen. Als de weersomstandigheden niet te veel veranderen, onder neemt de wereldkampioene langeafstandzwemmen uit Wognum dan haar recordpo ging. Volgens man en coach Hans van Goor zijn midweeks de omstandigheden het gun stigst. „Daarna worden aan de zuidoostkust van Engeland ste vige buien verwacht. Daarom gaan we het woensdag probe ren." Maase twaalfde in Berlijn berlijn - Kamiel Maase is bij de Golden League in Berlijn op de 3000 meter als twaalfde geëin digd. De Nederlander bleef in de hitte ruim onder de acht mi nuten: 7.56,56. Winnaar van het onderdeel werd de Kenyaan Leonard Kuchero in 7.38,36. maandag 11 AUG US, san sebastian/anp - Met een bebloede knie kwam Michael Boogerd zaterdag in de Clasica San Sebastian achter de opper machtige winnaar Paolo Bettini als achtste over de eindstreep. Opnieuw was hij gevallen. Aan de lijdensweg die hij aflegt, komt maar geen einde. Boogerd voelde zich tijdens de wereldbekerwedstrijd in Spanje lange tijd sterk. De Nederlan der was dan ook betrokken bij de beslissende ontsnapping. Samen met zijn verrassend sterk rijdende Deense ploegge noot Michael Rasmussen maakte hij deel uit van een groep van tien renners die om de eindzege mochten strijden. In de afdaling van de laatste berg ging het echter voor de eerste keer fout. Op het door de hitte erg gladde wegdek gleed de sterk rijdende Boogerd weg. Hij kon een val partij nog net voorkomen maar belandde wel in de berm. Tij dens zijn verbeten jacht op de kopgroep kwam de Hagenaar echt ten val. Met een bebloede knie vond Boogerd alsnog aan sluiting bij de kopgroep. Hij was echter te vermoeid voor een goed antwoord op de be slissende ontsnapping van Bet tini. „Twee glijders in een minuut, ik kan er wel om lachen", ver klaarde Boogerd. „Zonder val partijen had ik Basso misschien nog kunnen volgen. Want ik zat eindelijk eens niet als een zom bie op de fiets. Ik had sterke be nen. Maar op Bettini staat geen maat. Die is heel sterk. De Italiaan, vorige week ook al winnaar in Hamburg, vluchtte weg uit de kopgroep. Alleen zijn landgenoot Ivan Basso kon hem volgen. De nummer zeven van de Ronde van Frankrijk had echter geen kans in de sprint. Dankzij zijn tweede opeenvol gende zege in een wereldbeker wedstrijd nam Bettini de lei ding in het klassement over van de teleurstellende Belg Peter van Petegem. De Italiaan verdedigt volgende week in Zürich een voorsprong van 67 punten op Van Petegem (203). Boogerd blijft derde in de eindrangschikking. Hij heeft 164 punten. Ongewild gaf Boogerd dus op nieuw vervolg aan de lijdens weg die hij de laatste maand af legt. Een dagsucces in de Ronde van Frankrijk en de eindzege in het wereldbekerklassement, luidden nog geen maand gele den de doelstellingen van de Hagenaar. In Frankrijk viel Boogerd echter met zijn lies op het stuur. Door een bekken blessure moest hij zijn doelen bijstellen. Boogerd heeft nog twee kansen om zijn seizoen op te vrolijken. Volgende week komt hij uit in Zürich, het WK in Canada staat voor oktober op het program ma. „Natuurlijk was dit een domper voor Michael", besefte Rabo-ploegleider Adri van Hou- welingen. „Maar je kunt het ook positief bekijken. Hij reed heel sterk. Zonder die valpartij had hij Bettini misschien wel tot de streep kunnen volgen. Al zul je mij niet horen zeggen dat hij de Italiaan had verslagen. Bettini is op dit moment wel heel erg sterk." De man in de kampioenstrui van zijn land was niet de enige sterke Itali aan. Er was in San Sebastian sprake van overmacht met vijf Italianen op de eerste vijf plaat sen. Paolo Bettini krijgt de klassieke kussen van de rondemissen na zijn zege in San Sebastian. Foto: Reuters/Pablo Sanchez Feyenoord-trainer wil zich niet door angst laten sturen en houdt vast aan speelwijze portsmouth/gpd - Ook de vijfde nederlaag in de voor bereiding heeft Bert van Marwijk niet van zijn stuk kunnen brengen. De Feyenoord-trainer houdt na de 2- 0 nederlaag bij Portsmouth vast aan zijn speelwijze, omdat het hem om diverse redenen niet is gegund zijn ideale elftal meerdere duels achtereen aan het werk te zien. .Angst is de slechtste raadgever als het moeizaam gaat", legde de oefenmeester na terugkeer uit Enge land uit.Als het niet goed gaat, moet je niet in paniek raken. Ik luister naar iedereen, naar elke suggestie, maar ik laat mij niet beïnvloeden. Sommige mensen gaan dan wel overstag en passen hun elftal of speelwij ze aan. En als ze vervolgens weer verliezen dan gaat het roer weer om. Ik doe dat niet. De groep heeft be hoefte aan vertrouwen, aan houvast." Van Marwijk laat zijn viermansaanval in tact. „Ieder een begint elke keer over de vier in de voorhoede. In het moderne voetbal speel je niet met vier vaste aan vallers op vier vaste plekken. Als Real Madrid begint, staat Figo rechtsbuiten en Zidane linksbuiten. Maar in de wedstrijd zie je ze ook terug op allerlei posities. In het huidige voetbal speel je met variabele mogelijkhe den. Alleen hebben wij onvoldoende tijd gehad om dat te oefenen." Aan een uitbreiding of versterking van het middenveld denkt hij dan ook niet. „Ik heb voldoende mogelijkhe den. Ook Thomas Buffel, ook Robin van Persie kan op het middenveld spelen. Daarbij komt dat ik op het middenveld veel mogelijkheden heb. Ik heb er ge speeld met Acuna en Swerts. Dat zijn vooral stoppers, om tegen te houden. Tegen Portsmouth hebben Alfred Schreuder en Kees van Wonderen daar voor het eerst samen gespeeld. Zij kunnen ook voorwaarts iets bete kenen, want beiden beschikken over een goede steek en wisselpass." Van Wonderen was, ondanks het resultaat, tevreden over zijn rentree in de basis. Tegen RWH maakte hij een helft vol, in Engeland volbracht hij het karwei op zeven minuten na. „Ik heb geen last meer van de bles sure", zei hij over de mediale band die hem eerder maanden kwelde. „Ik heb bijna een hele wedstrijd kunnen spelen, op een hoger niveau. Het was heel nut tig, maar ook moeilijk. Het elftal is nog zoekende." De routinier (34), de afgelopen jaren een vaste waarde in de achterhoede, moest duidelijk wennen aan zijn te rugkeer op het middenveld. Van Wonderen herkent in de metamorfose in de Kuip tijdens deze zomer wel iets van de periode die voorafging aan het kampioensjaar 1998. „Toen hadden we ook veel nieuwe namen, zoals Konterman, Tininho en Paauwe. Ik heb het idee dat dat elftal eerder op elkaar was ingespeeld." Van Marwijk liet er geen twijfel over bestaan dat hij, ze ker zo lang Shinji Ono geblesseerd, met Van Wonderen en Schreuder op het middenveld verder gaat.Als dat voor het elftal het beste is, dan speel ik daar", stelde Van Wonderen zich collegiaal op. Ook morgenavond, in en tegen Voorschoten '97, zal Feyenoord in nage noeg dezelfde opstelling spelen, al was het alleen maar om de formatie nog meer aan elkaar te laten wennen. In Portsmouth speelde Chong-gug Song wederom geen gelukkige wedstrijd. Ook zijn trainer constateerde dat de Zuid-Koreaan, die zelf de voorkeur geeft aan het middenveld, als verdediger al weken uit vorm is. Na de rust maakte Gill Swerts zijn opwachting op de rechts- achterpositie. De Belg deed het naar behoren, maar bewees in de slotfase ook zijn kwetsbaarheid, toen zijn opponent Yakubu de tweede treffer achter doelman Patrick Lodewijks kon knikken. vlaardingen/anp - Deltasport heeft in de eerste ronde van de Amstel Cup voor een verrassing gezorgd. De hoofdklasser uit Vlaardingen was na het nemen van strafschoppen te sterk voor Helmond Sport. Het bekertoer nooi heeft dit jaar een nieuwe opzet. Al vanaf de eerste ronde wordt er gespeeld volgens het knock-out-systeem. Pas in de achtste finales stromen de deelnemers aan Europees voet bal in. Bij Deltasport stond oud-inter national Regi Blinker in de ba sis. Ook de oud-profs Bart La- tuheru en Roel Liefden waren van de partij, terwijl Steve Goossen er op de bank zat Deltasport kwam* voorsprong door' van Dekker. Van- gelijk, waarna de^ liep op een vel daarin werd ni' scoord. Uiteindelf- Zuid-Hollanders rie met 9-8. Ook ADO Den moeilijk in de eef Haagse nieuwkoi divisie nam pas ging afstand v; Schijndel. Pronk eerste minuut Vl ging de 'silver got fiere speeltijd was? ven. Van As maalr doelpunt. hannover/sid/anp - Bayem München is zaterdag met een 3-3-gefijkspel ontsnapt aan een nederlaag tegen Hannover 96. De nieuwe ploeg van Roy Makaay, die nog niet meespeelde, maakte pas ver in blessuretijd de gelijkmaker, na een rust stand van 3-1. De Engelse middenvelder Hargreaves zorgde er met zijn doelpunt in de 90ste minuut voor dat Bayem niet al in de tweede wedstrijd van het seizoen tegen een zeperd opliep. Slechts één ploeg heeft na twee speelron den nog geen punten verspeeld. Bayer Leverkusen had daarvoor gisteren echter wel de hulp nodig van tegenstander Ein- tracht Frankfurt. In de uitwedstrijd bleef het lang 1-1, tot Cipi zes minuten voor tijd in eigen doel schoot en Leverkusen aan de drie punten hielp. André Bergdolmo kende bij Borussia Dortmund een uitstekende start. De cen trale verdediger, die deze week werd overgenomen van Ajax, zag zijn ploeg met 4-0 winnen van Vfl Wolfsburg. Ro- sicky was voor rust met twee doelpunten belangrijk voor Borussia. Na rust maak ten Amorosso en Koller het kwartet vol voor het elftal uit Dortmund. Trainer Erik Gerets, die vorig seizoen 1. FC Kaiserslautem wist te behouden voor de Bundesfiga, had met zijn ploeg een re delijke start, al staat de ploeg nog steeds bijna onderaan. Zaterdag won het elftal, met Stijn Vreven (ex-FC Utrecht) en Mika Nurmela (ex-Heerenveen) in de basis met 2-1 van 1. FC Köln. Op de ranglijst heeft het elftal echter nog steeds nul punten. Wegens ficentieproblemen kreeg Kaiserslautem voorafgaand aan het sei zoen drie punten in mindering gebracht Al op de eerste wedstrijddag van de nieu we competitie nam landskampioen Glas gow Rangers zaterdag afstand van aarts rivaal Celtic. De protestantse club kende totaal geen problemen met Kilmarnock (4-0) en zag tot groot genoegen hoe de katholieke concurrent twee punten mor ste bij Dunfermline: 0-0. Rangers leidde bij rust al met 3-0. Mi chael Mols scoorde net als Peter Lo- venkrands en Mikel Arteta (strafschop) eenmaal. Na rust trof Arteta nog een keer doel. Ronald de Boer speelde de hele wedstrijd. Fernando Ricksen kreeg na 81 minuten rust. Kilmarnock speelde bijna een uur met tien man. Chris Innes kreeg na ruim een half uur een rode kaart (2 keer geel). Aanvaller Mark de Vries was weer eens succesvol voor Hearts. De lange aanval ler, die vorig jaar in de competitie al vijf tien keer scoorde, maakte in de met 2-0 WK-ploeg telt paar door Pim van Esschoten utrecht - De Rob Druppers Meeting in Utrecht bood zater dag een aantal Nederlandse at leten een laatste kans zich te kwalificeren voor het wereld kampioenschap in Parijs. Het oordeel wordt vandaag door de bondscoaches van de atletiek- unie geveld. De limieten voor het WK lijken rekbaar te zijn, met de Olympische Spelen van 2004 in het achterhoofd. „Hé Verlooy! Is dit voldoende", roept Troy Douglas luid vra gend over de atletiekbaan. „Kun je geen klokkijken, Troy," antwoordt Peter Verlooy, hoofdcoach bij de KNAU. Want een 200 meter in 20,64 secon den is snel, maar niet snel ge noeg. De limiet voor de WK in Parijs is immers 20,60. Maar Douglas lacht, weet haast wel zeker dat hij wél naar Parijs wordt gestuurd. „We gaan naar de Moulin Rouge." De nestor van de Nederlandse sprint wijst op de internationale B-limiet (20,75) en zijn groeiende vorm. Argumenten genoeg om hem te sturen. Vindt Douglas. „De politiek van de achterdeur tjes", zegt Verlooy. Als de tijd van Douglas wordt omgeroe pen, smijt hij z'n flesje water op het tartan. Vloekt even. Tien minuten eerder heeft Jacqueli ne Poelman ook al nipt de toe gang tot het WK gemist. Op de piste in Overvecht, die bepaald niet als snel bekend staat, perst ze een 23,16 seconden over 200 meter uit de benen. Ook bij haar groeit de vorm, ook bij haar is het net niet genoeg. De limiet staat immers op 23,04 se conden. De Rob Druppers Meeting bood zaterdag een laatste kans. Vandaag zitten Verlooy en de andere bondscoaches in IJssel- stein rond de tafel om te beslis sen wie wel en wie niet naar Pa rijs gaat. En als het om de sprint gaat, moet Verlooy veel bepra ten met de collega's. „Je hoopt weinig tekst nodig te hebben. Nu gaat er wel heel veel op de weegschaal." De estafetteploeg bij de vrou wen is de enige die aan de li miet voldeed. Douglas is een bespreekgeval. Poelman ook. De IAAF eist een tijd van 23,13 seconden, die nog niet liep. wel (23,00) en de internation omdat Poelm< estafetteploeg ligt aanwijzing Maar Verlooy of dat in het bi ploeg. Faalt ze kan dat doom tafette." - En dan is er nog dr de mannen. Zes k« de ploeg op de 39, die de KNAU eist ding naar de WK. gisteren in Berlijn L gooi kunnen doen een andere route, technische staf v; unie overtuigen dc einde individueel fc tonen. Daarin slaaj Troy Douglas. Patri kom faalde vrijdagfl Londen waar hij dj een wel heel mage En zaterdag in Urn krampte Caimin D twintig meter. 5 De ploeg rammelt het licht voor de V groen te gaan. „Ni onverstandig zijn't Wigert ThunnisseiP heeft vier keer on# gelopen, is zoveel P worden. Maar het'< het proces richting sche Spelen van va Ga je daarmee dodl af?" o Uitzending naar AP reëel. IOC en IAAR te zestien landen ff staat nu negende *1 ranglijst. „Maar dff ring van Parijs du#1 belang", aldus Th# zijn zachte argumr ook wel. „Maar d#1 ties de ploeg thuis»' zó overschrijdend* achterstand op. Eff voor de nieuwe gefl ters, richting Pekü?1 Natuurlijk had Thi( liever dat ene har# van een limiet aai# willen tonen. Netl' glas. Thunnissen: „Vieff Loop dan harder..'' „Maar als je veertJl toch een leeftijdst#1 Silvestre van Manchester springt hoger dan Arsenal-doelman Lehmann. De kopbal leverde geen doelpunt op. Foto: Reuters/Darren Staples gewonnen thuiswedstrijd tegen Aber deen de openingstreffer. De Nederlan der deed dat op prachtige wijze, door vanaf de zijfijn drie tegenstanders uit te spelen en af te ronden. Manchester United won gisteren het En gelse Community Shield, de Engelse na tionale Super Cup. De kampioen ver sloeg in Cardiff na strafschoppen (4-3) bekerwinnaar Arsenal. Na de officiële speeltijd was het 1-1. Het scnieten van elf meter bleek niet be steed aan de deelnemende Nederlan ders. De eerste misser van Arsenal kwam op naam van Van Bronckhorst, invaller. Vervolgens faalde Van Nistelrooij, Man chesters topschutter. Howard, in het doel van de titelhouder verkozen boven Fransman Barthez, stopte vervolgens ook de inzet van Pires. Dat was beslissend. In officiële tijd, er was geen verlenging, had Silvestre Man chester United na een kwartier op voor sprong gezet. Vijf minuten later maakte Henry gelijk uit een vrije trap, waarbij Howard geen al te overtuigende indruk maakte.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 12