Koeman vreest voor verdere uitholling 'Noem het een nieuwe start, alweer' SPORT Het circus slaat zijn tenten op bij Ajax Lange schorsing voor slaan met cricketbat Ibrahimovic maakt rentree bij Ajax Bosvelt met de dood bedreigd Heerenveen naar eindstrijd Pascual Llorente positief in Tour rug- n Verkerk jchakeld - Martin Verkerk is er ilaagd de derde ronde pnistoernooi in Mon- reiken. De finalist op irros kwam net te kort jlowaak Karol Kucera: erschil was er amper Ide spelers. In de eer- jdigde de tiebreak pas jinn punten: Kucera e!idelijk met 10-8. Ook nide doorgang bleken ,aik en Verkerk gelijk- '.'fyeer moest een ver- beslissing brengen '^leld Kucera zijn zenu- onder bedwang: 7-3. e i «gen t ak kla Ijax staat in de derde van de Champions jjenover Grazer AK. ac»rijkers waren giste- ["Veede schifting met k voor SK Tirana uit jet eerste duel was al Hndigd voor Grazer - rste ontmoeting tus- teams vindt plaats op l augustus in Oosten- Dm 20.30 uur de wed- nt. De return is gj27 augustus in Am- ™rell mag niet ve'an Ajax tr Jw - Ajax wil niet aan jgk van Maxwell mee- ^ternazionale infor- ize week naar de mo- ^om de Braziliaan sepen. De Italianen, jjmaand ook al Andy rcjeyde kochten, kregen eiioren dat een vertrek jkbaar was. „Wat er ieJrt, Maxwell blijft bij e is algemeen directeur iatijden. Het contract g (ell loopt volgend jaar vei lige niet n IAC 11e Rchard YVitschge speelt ide seizoen niet voor a. De 33-jarige ex-Aja- ij NAC de beoogde an de naar Feyen- okken Alfred Schreu- abantse club wilde t voldoen aan de ho- .isen van Wïtschge. de Groot riterium it - Bram de Groot Joffonde van Maas- Ijn naam geschreven. ■!van Rabobank, die in t drie keer toe net ritzege greep, ver- J sprint Gerben Löwik |Knaven. Op acht tel- Limburger Max van |e sprint van een zeven achtervolgers. I tekent tR Franse wielrenner c Nazon verruilt de Delatour komend or AG2R-La Prévoy- leeft bij de formatie t voor twee jaar ge- zon sprintte vorige ar de winst in de laat- van de Ronde van donderdag 7 augustus 2003 Mie naar erjteiner n^! Duitse wielrenner je?e rijdt de komende ^enen voor Team Ge- Dat heeft de Duitse isteren meegedeeld. Lge coureur verdedigt fkleuren van ONCE, ;t jpaanse ploeg zal dijk uit het peloton yji omdat de hoofd- ,nmee stopt. °iweer in rentour vincent - De Itali- irenster Fabiana Lu- /t gisteren de vierde ►O de Tour Feminin l Vanwege noodweer appe ingekort tot 35 1'met onderweg één iperini bleef in Puy- :ent de Zwitserse Ni- Ui en de Spaanse oataleidster Joane So- lt-ior. In het algemeen orjt bleef Somarriba aan «ler overlijdt Ijhtkamer - Het damtoemooi *elim is met een ronde 'a het overlijden van iebeek. De 67-jarige lST»ar overleed dinsdag °fttkamer van een huis- Jj hij zich in zijn vijf- martij tegen Aad Ver- ekker voelde. De cre- ë'Kalsbeek is zaterdag. kefmooi in Brunssum B% ronden zes spelers 1 Ting onder wie de kampioen Alexander door Peter van Duyl Amsterdam - Zlatan Ibrahimovic is terug bij Ajax. De Zweed, die een deel van de voorbereiding miste in verband met een hard nekkige liesblessure, maakte gis teren zijn rentree in een niemen dalletje tegen satellietclub Haar lem. Ibrahimovic scoorde en Ajax won met minimaal verschil: 2-1. De terugkeer van Ibrahimovic, die overigens maar een helft speelde, is een belangrijke steun in de rug voor Ajax. Dins dag al staat het eerste deel van het cruciale tweeluik tegen Gra zer AK in de voorronde van de Champions League op het pro gramma. Juist in Europa speel de de Zweed vorig seizoen zijn beste wedstrijden. Graag had Ajax-trainer Ronald Koeman gisteren tegen Haar lem het koppel Ibrahimovic/Wesley Sonck uit geprobeerd, maar andermaal moest het veelbelovende expe riment op de lange baan wor den geschoven. Ditmaal moest Sonck overslaan. De Belg heeft last van het rechterdijbeen. Behalve Sonck bleef ook Rafael van der Vaart tegen Haarlem aan de kant. De topschutter van Ajax heeft heupklachten. Overi gens is het de verwachting dat zowel Van der Vaart als Sonck dinsdag volledig fit is. Echt serieus werd het duel met Haarlem, de officiële afsluiting van de Open Dag, nooit. Door de enorme warmte lag het tem po al erg laag. Toen Koeman na de pauze al zijn wisselspelers inbracht, onder wie Sikora, Van der Gun, Van Damme en Wam- berto, werd het er niet beter op. Paul Mulders poetste zelfs de 1 - 0 van Ibrahimovic weg, maar Wamberto behoedde Ajax voor een afgang: 2-1. Naast Ibrahimovic maakte ook John Heitinga gisteren zijn ren tree. De jonge verdediger scheurde op 29 september 2002 zijn kruisbanden en werkte bij na een jaar aan zijn herstel. Hij werd gisteren in de Arena als verloren zoon ingehaald. Ajax ontkent overigens ook maar enig contact te hebben gehad met Manchester United over de verkoop van Hatem Trabelsi. De internetsite van de BBC meldde gisteren dat de clubs er nagenoeg zijn. Ajax-di- recteur Arie van Eijden zegt nog niets uit Engeland gehoord te hebben. De verdediger wil graag naar Manchester, ook al omdat hij niet tevreden is met het con tract dat hij in de Arena heeft. „Ik schat", zei Trabelsi gisteren zelf, „de kans dat ik wegga fifty- fifty. Het geld, dat is verder mijn probleem niet. Dat is het probleem van de clubs. amsterdam/gpd - De koning is dood, leve de koning. Met een tricot van Cristian Chivu om de schouders, onderneemt een Ajax-fan een zoektocht door de enorme rijen shirts van een promotiestand. Zijn keuze valt uiteindelijk op het nummer 23, dat van Zdenek Grygera. On danks de warmte gaat de aan koop over het tenue van de ou de Ajax-aanvoerder heen. Het is een symbolische daad. Chivu, nog maar een maand geleden een van de populairste Ajacie- den, is het verleden, de Tsjech Grygera belichaamt de toe komst. Het circus der Open Dagen sloeg gisteren zijn tenten op in Amsterdam. In de schaduw van de Arena, op P2, om precies te zijn, de plaats waar Ajax vorig jaar zijn landstitel vierde. De hitte zorgt voor problemen. Honderden mensen worden bevangen door de hitte. Een aantal raakt oververhit en valt flauw. De Amsterdamse GG &GD heeft er de handen aan vol en roept de hulp van de brandweer in. Spuitende brandweerslangen brengen la ter op de dag enige verkoeling. Er is een springkussen en een draaimolen, de sponsors van de Amsterdammers krijgen alle ge legenheid zich te promoten en er is een Ajax-promodorp. Voor de betere clubartikelen én de inschrijfformulieren voor de Kids-club. Ajax is als het weer: hot. Verge ten lijken de donkere jaren van rond de eeuwwisseling. Het Eu ropese succes van vorig sei zoen, dat volgde op de titel van 2002, heeft het zelfvertrouwen in Amsterdam definitief terug- De Ajax-selectie presenteert zich in de hitte aan de duizenden fans. Foto: ANP/Olaf Kraak gebracht. Duizenden trotseren de hitte om een glimp van hun nieuwe helden op te vangen. Even over enen meldt een over spannen man in een Ajax-shirt zich op het grote podium. Wie beter kijkt, herkent in de drift kikker Jack Spijkerman, die als presentator van de Open Dag veel Amsterdamser praat dan tijdens zijn capriolen op tv, ra dio of in theater. Eén voor één stelt Spijkerman de Ajacieden voor het komend seizoen voor aan de trouwe aanhang. Speciale aandacht is er voor de nieuwelingen, naast Grygera, Julien Escudé, Sander Boschker en de Belg Wesley Sonck. Spijkerman legt Sonck voor dat hij dit seizoen 36 doel punten gaat maken. De Belg stelt de fans direct gerust: „Ik zal mijn best doen", klinkt het. Michael Lamey wil bij FC Utrecht het ongelijk van PSV bewijzen door Mark Caldenhoven utrecht - Twee jaar geleden leek Michael Lamey bij RKC met zevenmijlslaarzen op weg naar de top. Na een omweg via AZ moet de rechtsback zich an no 2003 bij FC Utrecht weer in het vizier van werkgever PSV spelen. Zondag in de strijd om de Johan Cruijff-schaal wacht hem meteen een unieke kans. Michael Lamey verbaast zich er nog dagelijks over dat mensen denken dat hij een Surinamer is. Niet alleen kaaskoppen, ook donkere spelers vergissen zich regelmatig. Het Nigeriaanse bloed komt van zijn moeder. Florence Oli komt uit het oosten van Nigeria (Cross River), waar behalve dia lect 'broken English' wordt ge sproken. „Als Engelsen 'how are you doing' zeggen, verbas teren wij dat in 'how you dai'. Nu is dat nog wel te ontcijferen, maar absoluut niet als het moeilijkere zinnen betreft." Michael Lamey (van 29 novem ber 1979) werd in Amsterdam- Noord geboren als een moder ne Mosveld-baby, de wijk waar de roemruchte voetbalclub De Volewijckers decennia geleden menig triomf vierde. Zijn (Ne derlandse) vader had zijn moe der in Nigeria leren kennen. Vlak voor zijn geboorte kwam het tot een scheiding. „Maar gelukkig zie ik mijn vader nog steeds. Het contact is uitste kend." „Ik heb zeer regelmatig contact met mijn vader, maar mijn moeder is alles. Ze is een beetje mijn gids. Ook op voetbalge- bied. Mijn moeder komt altijd kijken en heeft na de wedstrijd altijd de beste adviezen voor me. Ze heeft écht kijk op voet bal. Ooit zei Martin Jol bij RKC tegen me hoe ik Leonardo van Feyenoord moest dekken. Toen ik antwoordde dat mijn moeder dat ook al had gezegd, stond hij wel even gek te kijken." Of Lamey zich Nigeriaan voelt of Nederlander, hij kan het niet zeggen. „Hier bij FC Utrecht hangt een foto van Karim Tou- zani, normaal toch een zeer kalme jongen. Maar op de foto zie je hem na de bekerfinale in de Kuip uitzinnig van vreugde aan een lat hangen. Daar kan ik me niets bij voorstellen. Nigeri- anen maken inderdaad altijd van die rondedansjes, maar dat is niets voor mij. Misschien heb ik dat wel van mijn vader, de doe-maar-gewoon-dan-doe-je- al-gek-genoeg-mentaliteit van de Nederlander." Nigéria en Nederland, het is een continue tweestrijd. Drie jaar geleden moest hij kiezen tussen Jong Oranje en Jong Ni geria. Het werd het eerste. Ze ven duels speelde hij onder Mark Wotte, tot hem vorig jaar bij het WK een gek gevoel be kroop. „Toen dacht ik even: jeetje, misschien had ik nu ook op een WK kunnen staan." Hij kent het beeld dat van hem bestaat, dat van een notoire kaartenpakker. Sinds 2000, en 'slechts' 61 competitieduels voor RKC en AZ, incasseerde Lamey liefst achttien gele kaar ten en twee rode prenten, een 'bovengemiddeld' aantal. „Ik vind dat de arbitrage me zoekt. Voetbal is toch een mannen- sport. Ik ben hard in de duels, maar wel altijd op de bal. Dat mag dan toch? Wie zegt dat ik ongedisciplineerd speel, heeft het mis. Dat neemt niet weg dat ik me dat ook ten doel heb ge steld: minder kaarten." Ook, want het voornaamste streven van Lamey is toch het ongelijk van PSV bewijzen. „Bij Michael Lamey. Foto: GPD/Jos Paulissen Ajax heb ik van Co Adriaanse altijd vertrouwen gehad, van Martin Jol bij RKC idem dito. Maar bij PSV niet. Misschien dat het komt doordat ik een Er ic Gerets-aankoop was. Ik mocht vorig jaar nog mee naar China, speelde ook tegen Thai land en China. Maar Gerets werd daar ontslagen. Hiddink kwam. Die had net Kasper Bo- gelund zien excelleren op het WK. Al snel bleek dat hij het niet in mij zag zitten. En ik had geen zin om op de tribune te zitten. Dat vrat aan me. Op een gegeven moment dacht ik écht dat ik geen bal meer kon schop pen. Dat was heel erg." Bij AZ werd Lamey in de win terstop herenigd met Adriaan se, die hem als hoofd opleidin gen van Ajax op 13-jarige leef tijd al van Volewijckers naar Ajax had gelokt. Hij speelde acht jaar bij Ajax, maar de laat ste drempel op weg naar Ajax 1 bleek centimeters te hoog. „Het was een chaotische tijd, waarin Morten Olsen en Jan Wouters werden ontslagen. Nu worden stilaan jonge spelers ingepast omdat er rust is. Toen niet. Daarvoor'was het daar een jan boel." RKC, PSV, AZ en nu FC Utrecht, in nog geen twee seizoenen tijd. Lamey snakt naar rust, is op zoek naar een voetbalthuis. „Ik heb vertrouwen en vrijheid no dig. Ik hoop dat ik dat bij FC Utrecht vind. Het gaat me erom een goed seizoen te draaien. Noem het een nieuwe start. Al weer." Ronald Koeman zei zondag nog dat Trabelsi in principe niet wordt verkocht, tenzij er een club komt die 'de hoofdprijs' wil betalen. Ajax zou vijftien miljoen euro voor de rechtsback willen heb ben. De BBC meldt dat Man chester met 8,5 miljoen euro denkt de koop te deal te kun nen sluiten. Trabelsi viel gisteren uit met een lichte spierblessure. Als hij dinsdag met Ajax tegen Grazer AK speelt, lijkt een transfer van de baan. Tom Soetaers in beeld bij Ajax Het bestuur van Ajax heeft gisteren contact opgenomen met Roda JC over een over gang van aanvaller Tom Soetaers naar de Amster dammers. Vandaag gaan beide clubs om de tafel zit ten. De Belgische spits, die in het seizoen 1999-2000 tussen tijds van Anderlecht naar Roda JC verhuisde, heeft nog een contract voor twee sei zoenen in Kerkrade. Soetaers zelf is blij verrast en voelt zich gevleid. „Vorig jaar wa ren het slechts geruchten dat Ajax belangstelling voor me had, nu is het concreet." Hij hoopt dat beide clubs eruit komen. „Het zou voor mij een mooie stap voorwaarts zijn. Ik hoef niet per se weg uit Kerkrade, maar als er een club uit de Nederlandse top drie, Engeland of Spanje in formeert wordt het een an der verhaal." De 23-jarige aanvaller, af komstig uit het Belgische Tienen, verwacht dat Roda niet dwars gaat liggen. „De club heeft laten weten dat één aanvaller weg mag. Daarbij heb ik nog een twee jarig contract, dus ik denk dat ik voor een fatsoenlijke prijs mag vertrekken." Bestuurslid technische zaken Nol Hendriks bevestigt de interesse van de Amsterdam mers voor Soetaers.Arie van der Eijden heeft contact met ons opgenomen en we zullen nog deze week rond de tafel gaan zitten." Voor Hendriks is een vertrek van Soetaers in ieder geval bespreekbaar. rotterdam/gpd - De voormali ge Feyenoorder Paul Bosvelt is op 17 mei met de dood be dreigd. Een 32-jarige man uit Naarden moest zich hiervoor vandaag bij de politierechter in Rotterdam verantwoorden. De verdachte sprak een 'bood schap' in op de voicemail van de mobiele telefoon van Bos velt. Die luidde: „Als je echt Bosvelt bent kakkerlak, dan ga je echt dood ouwe, heb je voor 't laatst dit seizoen gespeeld. Je gaat helemaal dood ouwe." Verder zei de Naardenaar te weten waar Bosvelt woont en wat zijn stamcafé is. De man is een supporter van Ajax. Vermoedelijk heeft zijn gedrag te maken met de tumul tueuze bekerwedstrijd tussen zijn club en Feyenoord, een dag eerder in de Kuip. De gemoede ren tijdens dat duel liepen hoog op. Pierre van Hooijdonk werd uit het veld gestuurd, terwijl Bosvelt zijdelings was betrok ken bij een opstootje rond Sneijder, Chivu en Song in de slotfase. De Feyenoord-aan- voerder maakte die wedstrijd het enige en winnende doel punt in de halve finale. koper/anp - Heerenveen heeft met de nodige moeite een van de drie finales bereikt van het toernooi om de Intertoto Cup. De Friese ploeg verloor gister avond in Slovenië met 1-0 van FC Koper. Door de zege van 2-0 vorige week in het Abe Lenstra stadion plaatste het team van de scheidende trainer Foppe de Haan zich toch voor de eind strijd. Heerenveen speelt in de finale tegen het Spaanse Villar- real. De club uit de Primera Di vision versloeg thuis het Tsje chische Bmo: 2-0. Het eerste duel eindigde in 1-1. madrid/afp - Javier Pascual Llorente heeft tijdens de Ronde van Frankrijk positief gerea geerd bij een dopingcontrole. De renner van de Spaanse wie lerploeg Kelme heeft dit giste ren bevestigd. Tijdens een test na afloop van de twaalfde etappe, een indivi duele tijdrit, testte Llorente po sitief op epo. De contra-experti se liet hetzelfde resultaat zien. De renner zegt onschuldig te zijn. Amstelveen - De cricketer die een scheidsrechter met zijn bat op het hoofd sloeg, mag tot en met volgend seizoen niet meer spelen. Het incident gebeurde in de wedstrijd tussen Punjab en het Oegstgeestse Ajax, op 15 juni. Volgens de tuchtcommissie heeft de speler van Punjab, S. Gul, zich schuldig gemaakt aan ernstige mishandeling. Daar mee heeft hij tevens de cricket- sport in diskrediet gebracht, zo luidt het oordeel. 'Het betreft hier een zeer ernstig en vol strekt onacceptabel incident. Het moge een wonder heten dat geen meer blijvend letsel opgelopen is', zo stelt de tucht commissie. Batsman Gul van de Rotter damse ploeg raakte buiten zin nen door de laatste beslissing van umpire Peter Christiaans. Die beslissing betekende de ne derlaag voor zijn ploeg. Gul rende het veld op en haalde een paar keer uit met zijn cricket bat, op het hoofd van de umpi re. Zijn eigen toegesnelde team leden en spelers van Ajax hiel den hem vervolgens in be dwang, voordat de razende batsman door zou gaan met slaan. Christiaans moest in het ziekenhuis worden behandeld. De tuchtcommissie van de KN- CB heeft Gul geschorst voor 31 maanden, waarvan 12 voor waardelijk. Dat betekent dat de speler pas in 2005 weer aan de Nederlandse competitie mee mag doen. Bij het bepalen van de straf liet de tuchtcommissie meewegen dat Gul 'oprecht berouw toont', dat hij open en eerlijk erkent wat hij misdaan heeft en dat hij bij Christiaans op bezoek is ge gaan om zijn excuses aan te bieden. Andere verzachtende omstan digheden die de speler ter ver dediging liet aanvoeren, wegen echter minder zwaar. Zo zei Gul last te hebben van spanningen in zijn privéleven. Verder voer de hij aan dat hij uit een cul tuur komt waarin cricket een 'veel emotioneel geladener rol speelt', waardoor een verlies moeilijker te accepteren is en grotere emoties losmaakt. Dit laatste argument vond de tuchtcommissie helemaal niet meetellen. 'In geen enkel cric- ketland is dergelijk gedrag ac ceptabel. Daarnaast dienen in cidenten in Nederland beoor deeld te worden aan de hand van de in Nederlandfceldende maatstaven'. SPORTUITSLAGEN Barcelona. Oefeninterland, vrouwen Engeland - Nederland 2-1 (2-0). Doelpunt Ne derland: Van Kessel. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3168. 4.9.10.11.12.14.15.22.24.30.33.50.51.54. 58.64.66.67.70.71. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Montreal. Mannen, 2 miljoen euro. Tweede ronde: Kucera (Slw) - Verkerk (Ned/15) 7-6 7-6. Agassi (VSt/1) - Davidenko (Rus) 7-6 6-2, Nalbandian (Arg) - Henman (GBr) 6-4 6-4, Federer (Zwi/3) - Rusedski (GBr) 6-4 6-3, Mirnyi (WRu) - Hewitt (Aus/5) 7-5 6-7 7-5, Roddick (VSt/6) - Chela (Arg) 7-6 6-2, Schuttler (Dui/8) - Kafelnikov (Rus) 6-1 6-4, Grosjean (Fra/9) - Delgado (Spa) 6-3 6-2, Novak (Tsj/10) - Blake (VSt) 7-6 6-3, Sricha- phan (Tha/11) - Nestor (Can) 7-5 6-4, Robredo (Spa/16) - Black (Zim) 6-0 6-2, Lopez (Spa) - Mathieu (Fra) 6-4 3-6 7-5, Beek (Slw) - Za- baleta (Arg) 6-1 6-1, Ferrero (Spa/2) - El Ay- naoui (Mar) 6-3 6-4, Larose (Can) - Acasuso (Can) 7-6 1-6 7-5, Spadea (VSt) - Clement (Fra) 6-0 6-7 7-5. Los Angeles. Vrouwen, 570.000 euro. Tweede ronde: Koetoezova (Oek) - Stevenson (VSt/15) 6-3 3-3 opgave Stevenson, Schiavone (lta/16) - Tanasugarn (Tha) 5-7 6-3 6-0, Pratt (Aus) - Daniilidou (Gri/12) 6-2 6-7 6-3. Helsinki. Vrouwen, 125.000 euro. Eerste ronde: Kostamc (Kro) - Pennetta (lta/5) 6-4 7-6, Casanova (Zwi) - Kuti Kis (Hon) 3-6 6-4 6-1, Pistolesi (lsr/2) - Hlavackova (Tsj) 6-3 6-4, Marrero (Spa) - Koelikovskaja (Rus) 6-3 3-6 7-6 Tweede ronde: Doesjevina (Rus) - Chladkova (Tsj/3) 6-2 6-3, Sprem (Kro/9) - Rittner (Dui) 6-7 7-5 6-4, Mandula (Hon/4) - Perebinis (Rus) 6-2 6-2. VOETBAL Champions League, tweede voorronde. Maccabi Tel Aviv (Isr) - MSK Zilina (Slw) 1-1. Eerste wedstrijd: 0-1 Shakhtar Donetsk (Oek) - Sheriff Tiraspol (Mol) 2-0. Eerste wedstrijd: 0-0. HJK Helsinki (Fin) - MTK Budapest (Hon) 1-0. Eerste wedstrijd: 1-3. Vardar Skopje (Mac) - CSKA Moskou (Rus) 1- 1. Eerste wedstrijd: 2-1. Slavia Praag (Tsj) - Leotar (BHe) 2-0. Eerste wedstrijd: 2-1 Omonia Nicosia (Cyp) - Wisla Krakow (Pol) 2- 2. Eerste wedstrijd: 2-5 CSKA Sofia (Bul) - Pioenik Jerevan (Arm) 1-0. Eerste wedstrijd: 2-0 Grazer AK (Oos) - SK Tirana (Alb) 2-1. Eerste wedstrijd: 5-1. Djurgarden (Zwe) - Partizan Belgrado (SMo) 1- 2. Eerste wedstrijd: 1-1. Sliema Wanderers (Mal) - Kopenhagen (Den) 0-6. Eerste wedstrijd: 1-4 Anderlecht (Bel) - Rapid Boekarest (Roe) 3-2. Eerste wedstrijd: 0-0 Celtic (Sch) - Kaunas (Lit) 1-0. Eerste wed strijd: 4-0. Rosenborg (Noo) - Bohemians (Ier) 4-0. Eerste wedstrijd: 1-0. Dinamo Zagreb (Kro) - Maribor (Slv) 2-1. Eer ste wedstrijd: 1-1 Geplaatst voor derde voorronde: MSK Zilina, Shakhtar Donetsk, MTK Budapest, Vardar Skopje. Slavia Praag. Wisla Krakow, CSKA So fia, Grazer AK, Partizan Belgrado, Kopenha gen. Celtic, Rosenborg, Anderlecht en Dinamo Zagreb Intertoto Cup, halve finales, tweede wedstrijd. FC Koper (Slv) - Heerenveen (Ned) 1-0 (1-0) 29. Jakomin 1-0. Scheidsrechter: Liba (Tsj). Toeschouwers: 2500. Gele kaart Sibon (Hee renveen) Eerste wedstrijd: 0-2. VfL Wolfsburg (Dui) - Cibalia (Kro) 4-0. Eerste wedstrijd: 4-1 Slovan Liberec (Tsj) - Schalke 04 (Dui) 0-0. Eerste wedstrijd: 1-2. Werder Bremen (Dui) - SV Pasching (Oos) 1-1. Eerste wedstrijd: 0-4. Perugia (Ita) - Nantes (Fra) 0-0. Eerste wed strijd: 1-0. Geplaatst voor finale (12 en 26 augustus): Heerenveen, Wolfsburg, Schalke 04, Pasching, Perugia en de winnaar van Villarreal- Brno. Oefenwedstrijden. Ajax - HFC Haarlem 2-1 (1-0) Ibrahimovic 1 O.Mulders 1-1. Wamberto 2-1. Elinkwijk - FC Utrecht 2-2 (0-2). Doelpunten FC Utrecht. Zwaanswijk, Shaiat. Bijzonder heid: Van den Brink (FC Utrecht) maakt 2-2 in eigen doel FC Volendam - Athletic de Bilbao (Spa) 1-3 (0- 1). Doelpunt Volendam Esajas FC Twente - Emmen 2-1 (1-0) Christensen 1- 0, Berger 1-1, Christensen 2-1. Bijzonderheid N'Kufo op proef bij FC Twente. KRV - Quick Boys 2 1-2 (1-1). Doelpunten Quick Boys: George Burley en Peter Vooys. KRV: Jaco de Jong. Programma vanavond: Bram Polderman Toer nooi bij FC Lisse met DWS, Jong AZ en Jong Volendam (19.15 uur). Vriendschappelijke wedstrijd. Porto (Por) - FC Groningen (Ned) 1-0 (1-0). WIELRENNEN Ronde van Frankrijk voor vrouwen. Vierde etappe, Guillestre - Puy-Saint-Vincent: 1. Luperini (Ita) 35 km in 1.04.41. 2 Brèndli (Zwi), 3 Somarriba (Spa), 4. Pucinskaite (Lit) 0 33, 5 Zabelinskaia (Rus) 1.26. Algemeen klassement: 1. Somarriba 9.59.15, 2. Zabelinskaia 1.02, 3. BrSndli 1.55, 4. Lu perini 3.45, 5. Pucinskaite 3 59. Maastricht. Profronde Maastricht. 1. De Groot (Ned) 70 km in 1.36.18, 2. Löwik (Ned), 3. Knaven (Ned), 4. Van Heeswijk (Ned) 0.08, 5. Van Bon (Ned), 6 Reinerink (Ned). Regio Tour. Eerste etappe, Heitersheim-Guebwiller: 1 Moreni (Ita) 189 kilometer in 4.36.28, 2. Ela- dio Jimenez (Spa), 3. Goestov (Oek) 0.02, 4. Scholz (Dui), 5. Veneberg (Ned) 0.16, 6. Kopp (Dui) 0.18. Ronde van Portugal. Eerste etappe, Albufeira-Tavira: 1. Barbosa (Por) 4 36.50, 2 Bemto (Spa). 3. Edo (Spa), 4 Pagliarini (Bra) 0.10, 5. Svorada (Tsj), 6. Marta (Por).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 13