DUIN BOLLENSTREEK Kunstbloemen en kleurpotloden 'Mooie foto heeft u van me gemaakt, mag u wel houden Cornelis en Greet Klachten over vosl in Noordwij kerhof R4 Gat in weg door kapotte riolering met de kans op 50% retour! Wm Wegen Rijnsburg dicht voor feestwee 2 Clowntje lacht, clowntje zweet Hastens 7^ Kinderen steken stroberg in brand lisse - Een meisje van 14 en een jongen van 16 jaar hebben gis teravond vermoedelijk brand gesticht in een stroberg in Lisse. Een werknemer van een bedrijf aan de Zwartelaan zag de twee, allebei afkomstig uit Hillegom, op de fiets aankomen. Een van de twee liep naar de stroberg, waar even later de vlammen uitsloegen. Toen de twee wil- dep wegfietsen heeft de werk nemer ze aangehouden en aan de politie overgedragen. Omdat dinsdagavond ook bij een an der bedrijf al een stroberg in brand had gestaan, was ieder een in de omgeving extra alert. De beide strobergen zijn totaal uitgebrand. Erik Huizebosch naar Noordwijk noordwuk - Schaatser Erik Huizebosch reikt op donderdag 21 augustus de prijzen uit tij dens de kortebaandraverij in Noordwijk. Het evenement, ge organiseerd door de Stichting Vrienden Harddraverij Noord wijk, begint op de Koningin Wilhelminaboulevard om half twee. Aansluitend is er om half zeyen een tuigpaardencon- cours met onder andere een duinwagen die enkele jaren ge leden nog is bestuurd door ko ningin Beatrix en een Romeinse strijdwagen met vier Belgische trekpaarden. Voor zesde keer Mini Marathon noordwijk - De Noordwijk Mi ni Marathon, een toerrit van 250 Mini-auto's, is dit jaar op zondag 7 september. De start is m Zeist, het eindpunt is in Noordwijk. Het evenement wordt voor de zesde keer in successie gehouden. De auto's worden aan het eind van de toerrit op de Koningin Wilhel- mina Boulevard geparkeerd. Voor meer info: www.noord- wijkminimarathon of Dian van 't Wout 071-3621160. donderdag 7 augustug Bewoners Willem van den Bergh ontvangen kamerlid Thea Fierens als koningin door Jan Preenen noordwijk - Aan belangstelling voor Thea Fierens ontbreekt het op deze woensdagmiddag bepaald niet. Zodra ze het dagbestedingscentrum van het Noordwijkse zorgcentrum Willem van den Bergh op het bedrijvenpark 's-Gravendijck binnenkomt, wordt ze van alle kanten belaagd. De meesten geven haar spontaan een hand, som migen omhelzen haar zelfs. Alsof Fie rens één dag is veranderd in de ko ningin. Het is dé manier van deze mensen met een verstandelijke be perking om te laten blijken hoe aar dig ze haar vinden. Fierens geniet. Ze had zich geen har telijker welkom kunnen voorstellen. En ook geen spontaner begin van haar tournee door de regio. Toen de Noordwijkse in januari als nummer 40 van de PvdA werd gekozen in de Tweede Kamer nam ze zich meteen al voor om de kiezers op te zoeken. Met bezoeken aan Oegstgeest, Al kemade, Sassenheim, het bedrijf Sara Lee/Douwe Egberts, Rijnsburg, Kat wijk, Valkenburg, Leiden en als laat ste op 21 augustus Leiderdorp pro beert ze er achter te komen wat er leeft onder de mensen. Tijdens de eerste week van het ka merreces is Fierens 'wat verder van huis' begonnen. In Colombia. Op uit nodiging van Pax Christi en het Rode Kruis. Ontwikkelingssamenwerking maakt deel uit van haai pakket, van daar. Binnenlandse zaken met onder andere dualisme, gemeentelijke her indeling, provincies en waterschap pen vormt een ander onderdeel. Dat ze op deze dag een 'thuiswed strijd' speelt op Willem van den Bergh is toe te schrijven aan een initi atief van de oudervereniging van de ze zorginstelling. Eind april is Fierens door het bestuur als plaatselijk ka merlid 'geadopteerd'. „Tijdens de discussies in de Tweede Kamer over mensen met een verstandelijke han dicap lijkt het vaak niet te gaan om gezichten en gevoelens, maar om grote getallen anonieme gehandicap ten en om grote sommen geld. Het lijkt ons goed als in de toekomst dis cussies over de gehandicaptenzorg wel worden gevoerd op basis van persoonlijke bekendheid bij kamerle den met mensen om wie het gaat", zo las zij in een brief van de ouder vereniging die eind april op haar mat viel. Fierens was er duidelijk door verrast. „Ik ben er inmiddels achtergekomen dat het als kamerlid helemaal niet zo gemakkelijk is om in contact te raken met burgers. Scholen, instellingen en het bedrijfsleven hebben wel wat an ders te doen dan het ontvangen van een kamerlid. Daarom was ik wel blij met deze uitnodiging." Toch was Willem van den Bergh niet nieuw voor haar. Fierens was al eer der op het complex aan de Zwarte- weg toen zij nog gemeentesecretaris van Noordwijk was. Ze was er ook in de periode waarin ze zich bezighield met onderwijs en werkende jongeren in Leiden en Den Haag en dan met name met verstandelijk gehandicap ten. „Maar hoe het nou precies zit in de gezondheidszorg weet ik nog niet. Ik weet alleen dat er vaak te weinig personeel is. Ik heb dat zelf meege maakt toen mijn moeder in een ver pleeghuis moest worden opgeno men. Ze lag de hele dag in bed, tijd om haar te wassen was er niet. Op zulke moment dacht ik: we lijken op dit gebied wel een ontwikkelings land." Directeur Durk Kooistra geeft toe dat het ook Willem van den Bergh niet al tijd perfect loopt: „Hier doen zich ook wel eens problemen voor. 's Zo mers als we wat uitzendkrachten hebben, die niet precies weten hoe iemand in elkaar zit en hoe je iemand moet begeleiden. Dan kan het voor komen dat kostbare tijd, die in een bewoner is gestoken wordt ver speeld." Kooistra legt Fierens ook uit dat de politiek en het 'veld' nog wel eens langs elkaar heen werken. „Toen ik vier jaar geleden hier kwam, werd in Den Haag alleen gepraat over decen traliseren, het afbouwen van dit ter rein. Van nieuwbouw was geen spra ke. We hebben heel wat moeten doen om dat beleid om te buigen en tot omgekeerde integratie te komen." Dat houdt in dat vierhonderd men sen van buitenaf zonder verstandelij ke beperking op het terreir wonen. Naast de vierhondei ten (van de nu nog zeshond1 op Willem van den Bergh a& ven. Het rijk heeft 14,5 milj<L beschikbaar gesteld voor nie^ j van huidige en toekomstige ners. Fierens slaat alle gegevens e ast op. Ze krijgt het eerste het nieuwbouwproject te zidfi voor op 25 februari door sta^ taris Ross de eerste paal is f en dat begin volgend jaar kis zijn. Fierens neemt ook een woonpaviljoens, de hondencr het dagbestedingscentrun^ maakt ze foto's van onder Alex. De jongen bekijkt het van de digitale camera en is t^ „Mooie foto. Mag u wel katwijk - De riolering die vorig jaar juni onder de Val- kenburgseweg in Katwijk is aangelegd, is stuk. Door een lekkage in het riool is ter hoogte van de molen een gat in de weg ontstaan. De gemeente heeft gepro beerd dat provisorisch te dichten met koud asfalt, legt een woordvoerster uit. Maar doordat het zand onder de weg wegspoelt met het riool water, zakt ook het asfalt weg. De aannemer die de riole ring vorig jaar heeft aange legd is aangesproken op het gebrek. Volgens de gemeente zal die nog deze week het ri ool proberen te herstellen. Het gat is afgezet met hek ken, maar dat levert slechts weinig hinder op voor het verkeer. (advertentie) Een echte Hastens... Koop nu een Hastens-bed en vul het actieformulier in. Bekijk en lees alles over het gegarandeerde supercomfort van de Hastens boxspnng bij uw dealer. Koop tijdens de actiepenode (1 juli t/m 31 augustus 2003) een Hastens en vul het actieformulier in volgens de voorwaarden. Daarmee maakt u kans op maar liefst 50% retour van het aankoopbedrag op een Hastens-bed. Dat kan u duizenden euro's voordeel opleveren! Wedstrijdvoorwaarden op het Hastens Actielormuber. rijnsburg - De feestweek in Rijnsburg luidt volgende week het Rijnsburgs Bloe mencorso in. Tijdens de feestweek zijn diverse straten voor kortere of langere tijd afgesloten voor het autover keer. Van maandag tot en met zondag is het Burgemeester Koomansplein. onbegaan baar voor alle verkeer. Het Hoftuinplein zelfs nog een dag langer. Dinsdag zijn de hele dag, van zes uur 's morgens tot tien uur 's avonds, vijf stra ten afgesloten: de Witte de Withstraat tussen de De Ruijterstraat en de Korte- naarstraat, de Akkerwinde tussen Kortenaarstraat en Aronskelk, de Aronskelk, de Siegenlaan en de De Ruijter straat tussen van Galenstraat en Witte de Withstraat. Woensdag zijn tussen 13.30 uur en 24.00 uur deVliet noordzijde, het Rapenburg tussen korte Vaart en Kerk straat en de Vliet zuidzijde dicht. Donderdag zijn de afsluitin gen weer de hele dag geldig. Dan gaat het om de Kerk straat, de Vliet zuidzijde tus sen de Kerkstaat en de Koe- straatbrug, het Rapenburg tussen de Korte Vaart en de Kerkstraat, de Vliet noordzij de tussen de Koestraatbrug en de Freesiastraat, de Graaf Florislaan tussen de Koe straatbrug en de Oude Vliet- weg en de Abdijlaan tussen de Kerkstraat en de Graaf Florislaan. Vrijdag kunnen de hele dag, tot half elf 's avonds, geen auto's of fietsen over de Ou de Vlietweg tussen de He renweg en de Graaf Floris- laan, de Graaf Florislaanfl sen de Oude Vlietweg ei Koestraatbrug, noch ove'3 Abdijlaan tussen de Florislaan en de Kerkstr; Zaterdag zijn van 6.001 tot 22.00 uur dicht de Florislaan vanaf de fZ zuidzijde tot de Oude weg, de Abdijlaan tusseP Graaf Florislaan en de Kn straat, de Vliet noordP tussen de Koestraat en?. Kerkstraat, en het Noonr: de tussen de BurgemeP Meijboomstraat en de gemeester Hermanstraapf De hele feestweek lang f er verder een parkeervei op de Freesiastraat. «I In de bijlage Uit van |i daag staat het volle programma van de Rc, burg se feestweek. ZESTIG JAAR LATER Hastens Store Den Haag Plaats 24 - Den Haag - tel. 070 3631600 Hastens Store Noordwijk aan Zee Hoofdstraat 12 - Noordwijk aan Zee - tel. 071 3614120 Hastens Shop in Shop Slaapkenner Lin Life Hoofdstraat 14 - Noordwijk a. Zee - tel. 071 3648707 katwijk - Schijnbaar moeiteloos weet clown John ny Mendola enkele honderden kinderen van het Katwijkse strand te lokken. Verzameld in de grote tent op het Strandplein van de jubilerende fanfare- vereniging DVS, hangen ze veertig minuten aan zijn lippen. Zouden ze de zweetpareltjes daarbo ven opmerken? Want John Mendels, zoals hij zon der pruik heet, heeft niet de meest aangename dag uitgekozen om na zijn vakantie weer voor het eerst zijn muzikale kindergoochelshow te verto nen. Zomers zijn voor clowns altijd vervelend, zegt de professional uit Den Haag. „Maar zo warm als vandaag heb ik het deze zomer nog niet meege maakt." Wat is de truc van de goochelaar om te voorkomen dat al bij opkomst zijn schmink door loopt? Je moet ervoor zorgen dat je de schmink aanbrengt op een droog en koel gezicht. Vooraf maak ik daarom met koude doeken mijn gezicht koel. Vervolgens smeer ik de schmink er dun op, net genoeg om kleur te krijgen, zonder dat het vet er afdruipt. Vervolgens afpoederen, zoals altijd en proberen rustig te blijven." Ach, een beetje zweet vindt Johnny Mendola geen probleem. Gelukkig maar, want in zijn truitje met vest, driekwart pof broek en kousen is het behoorlijk broeierig. Voor zijn collega Piet Piraat die de kinderbingo aan el kaar kletst eveneens. Je moet er niet teveel over nadenken", zegt de clown als hij tussen de optre dens door een kop koffie drinkt. Het enige verve lende is zijn pruik. Daar druipen bij dit weer de druppels vanaf. „Het gespetter tussen het publiek, dat is voor de kinderen niet zo leuk." DVS viert nog tot en met zaterdag het jubileum op het Strand plein. Elke middag zijn er voor kinderen activitei ten, zoals schatgraven en glijden van de water baan. In en om de tent worden de activiteiten per dag bekend gemaakt. Foto: Henk Bouwman Hij moest haar helemaal uit Sneek halen, maar dat had Cor nelis Van der Plas er zestig jaar geleden wel voor over. Toen hij, in dienst bij de marine, Greetje Faber tegenkwam op de Hoofd straat (de Sneker variant van De Wurft) was de Katwijker ver kocht. Ze moest wel mee, zegt Van der Plas, „anders had ik het hele le ger achter d'r aan gestuurd om haar op te halen. We zijn met het marineschip van Sneek naar IJmuiden gevaren." Vandaag is het echtpaar precies zestig jaar getrouwd en krijgt het bezoek van loco-burge meester Post en zijn vrouw. Van der Plas verheugt zich op het bezoek. „De echte burgemees ter is op vakantie, maar dat maakt niet uit. Die hebben we al eens gezien in de zaal. Die andere kennen we nog niet." Mensen leren kennen, een bab beltje maken, dat is het liefste dat hij doet, ook al is zijn ge hoor en zijn gezichtsvermogen ernstig achteruit gegaan. In Huize Salem waar hij (87) met zijn vrouw (81) sinds dit voor- jaar woont, kan hij wat dat be treft zijn hart ophalen. Oude schoolkameraden genoeg, waarmee hij elke ochtend om 10 uur een kop koffie drinkt. Het is een eindstation, zegt Van der Plas. Maar wel een gezellig station, met altijd mensen om hem heen. .Alleen is ook maar al leen. Daarom ben ik blij dat ik mijn vrouw nog heb, dat kun nen er hier in huis maar vier of vijf zeggen." Zijn echtgenote viel de verhui zing vanaf de Nassaudreef zwaar. Ze mist haar grote keu ken, waarin je zelfs kon eten. Nu past ze er zelf niet meer bij als de rollator - „m'n karretje" - er staat. En die heeft ze hard nodig, nu ze slechter ter been wordt. Hoewel ze weinig verlangen naar Friesland had, viel de in burgering in Katwijk niet altijd mee. „Je blijft een buitenstaan der, een vreemde, zeggen ze Foto: Hielco Kuipers dan tegen je. In het beg ik: ben ik dan niet in or Spoor ik soms niet?" MlC Katwijkse uitdrukking L« middels vertrouwd gerf» maar in Salem moest t\ r nieuw aan de mensen V De lekkerste plek in de e is het balkon, waar ze h^T ochtend in de schaduw ten. Maar zodra de zon ziclf5, zien, verlangt de Friese, se weer naar de herfst ïerfst oelingM1* .„Nuf" STANDPLAATS NOORDDUINEN ter. Voor de verkoeling^ de televisiesoaps. „Nu P leen maar herhalingen, schiet natuurlijk niet o^ f€ Een camping is een dorpje in een dorp. Mensen komen en gaan, sommigen verblijven al generaties lang op dezelfde plek, anderen passeren. Ze hebben plezier en soms een ongelukje, ze eten, slapen, kijken tv of bidden voor het slapen gaan. Het is kortom een kleine gemeenschap, bij de 'grote' gemeenschap nauwelijks bekend. Verslaggeefster Saskia Buitelaar vertoeft een weekje op Recreatiecentrum De Noordduinen en belicht het Katwijkse campingleven. Deel 3: de bewoners. Onmogelijk natuurlijk om in één artikeltje de honderden be woners van dit kampeerdorp te beschrijven. 'Kampeerders' zijn niet te typeren als een bepaald slag mensen. Ze zijn er in soor- Foto: Hielco Kuipers ten en maten, zoals in elk dorp. De één heeft twaalf Hartman tuinstoelen rond de caravan verzameld, de ander zit op knaloranje opblaasfauteuils. Sommigen staan elke dag om 8 uur als eerste bij de bakker, an deren beginnen de dag met de afwas van gisteravond. Links slingeren heel de dag kleurpot loden, schaakborden en game boys door de voortent, rechts komen elke ochtend de kunst bloemen op tafel. Bij de waterpomp hebben twee mensen hetzelfde idee, maar elk een andere aanpak: een vrouw spoelt de thermoskan uit en tapt de jerrycan vol, een man vult zijn Senseoreservoir. Als hij zijn tweede bakkie neemt, is haar filter net doorge lopen. Er zijn natuurlijk grofweg kam pen in te delen. Er zijn de Duit sers en de Nederlanders. Maar die leven al zoveel jaren samen op De Noordduinen, daar is geen onderscheid meer in te merken, als ze hun mond hou den tenminste. Hooguit kan het opvallend worden genoemd dat Nederlanders over het alge meen wat schaarser gekleed de camping rondstappen. Mannen steevast met blote bruine buik, vrouwen in bikini. Er zijn de kort- en de langkam- peerders. Voor de familie Keizer is dat lang in twee betekenis sen. Ze komen meer dan dertig jaar op deze camping en staan er tegenwoordig van april tot oktober. Alleen als het regent, rijden ze even terug naar huis, maar verder houden ze het makkelijk zeven maanden vol. De derde generatie komt straks even op bezoek, de tweede ge neratie cirkelt nog steeds in een vriendenkring die in de speel tuin van De Noordduinen is ontstaan. Vakantieliefdes liepen uit op campinghuwelijken, ver telt J. Keizer. Verheugd onthaal de ze vorig jaar de vrienden van haar kinderen die hun baby op de camping kwamen laten zien. Me hier eenmaal is geweest, gaat nooit meer weg, beweert ze. Tenslotte zijn er ongelofelijk veel jonge kinderen, die einde loos genieten. Twee Nederland se zusjes beginnen de dag waar zij de vorige avond moesten stoppen: joelend rond de pomp met het waterpistool. In de speeltuin zitten Matthias van tien en Axel van negen jaar om 9 uur al aan het ijs. Schomme lend te likken. De Duitse cam pingvriendjes zijn deze drie we ken niet uit de speeltuin weg te slaan, tenzij er strand op het programma staat. Het ijs heb ben ze zelf betaald, knikken twee zonverbrande koppies. Mamma weiss es nicht. Sssssst. Reageren: duinbolredactie.ld€>hdc.nl L\ pen en konijnen doo,ts om het leven gebracht.jQ' Het meldpunt is vorj^ door de gemeente omdat zij wil weten b de overlast is van vo: hebben al eerder kla( noordwijkerhout - Bij het tele fonisch meldpunt vossenover- last in Noordwijkerhout zijn tot nu toe vijf klachten binnenge komen. Tot de bellers behoren de kinderboerderij in Noordwij kerhout, waar een maand gele den zes kippen zijn doodgebe ten, de jachtopzichter van De Keukenhof en de kleindier- sportvereniging Lisse en om streken. „Die vereniging heeft laten we ten dat regelmatig door vossen dieren uit hokken worden ge trokken en worden gedood. Voornamelijk kippen, pauwha nen en konijnen", aldus een woordvoerder van de gemeen te. De andere reacties zijn van par ticulieren. Zo zijn bij iemand de afgelopen weken veertien kip- ;si« kregen en willen nu iLL seren hoe groot de self®" ciesis." Afhankelijk van he^ klachten wil Noordw0 j contact opnemen metj^ vincie. Dat is de inst^ het jachtverbod kan op,^ Voorlopig blijft het nog open. „Ik denk,^ klachtenstroom nog moet komen. Er is tingsdatum afgesproke,,^ denken dat iedereen^ tijd heeft gehad om stoppen we."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 12