NU EEN NIEUWE ALIO RIJDEN VOOR SLECHTS 1PER DAG! ontsnapt a; veilinghi h i DUIN BOLLENSTREEK Noordwijk als middelpunt van Coast to Coast-rally 'BadïïlOtel De Skottelbraai, de Wurmies en de Tabbe. DE SUZUKI ALIO 'SPIRIT' IS ER AL VANAF €7.777,- ER ZIT MEER IN Bewoners hoeven niet te vertrG*; DE VOORDELIGSTE AUTO VAN NEDERLAND NU NOG VOORDELIGER! Politie Katwijk: 'Regels voor feesten niet te str De Suzuki Alto is door de Consumentenbond in het Autokostenonder- zoek al voor het 8ste jaar in successie uitgeroepen tot de voordeligste in zijn klasse. En nu kost de nieuwe Alto 1.1 CL'Spirit1 tijdelijk ook nog eens slechts €7.777,-! Daarvoor heeft u een moderne, verrassend ruime auto. Andere pluspunten zijn de 1.1. liter 16-kleppenmotor, veilige kooiconstructie rondom, twee airbags, een in delen neerklap- bare achterbank. Maar ook allerlei praktische zaken als make-up spiegeltje, bekerhouders en handige opbergvakjes. U rijdt dus 3 jaar lang Alto, met alle Suzuki garanties die daarbij horen, voor nog geen 1,- per dag! Echt, het kan! Kijk maar. U betaalt 2.777,- aan. Dat kan ook via inruil van uw huidige auto. De resterende 5.000,- wordt u voor 3 jaar geleend door Suzuki Finance. U betaalt daarvoor 28,05 rente per maand. De tabel hieronder geeft alle informatie. Na 3 jaar ruilt u uw Alto weer bij de Suzuki-dealer in. U ontvangt dan, als uw auto goed onderhouden en schadevrij is, naar schatting zo'n 5.000,- voor uw auto terug. Dit unieke aanbod is tijdelijk en loopt van 1 juli t/m 31 augustus 2003. En Suzuki heeft als u wilt een hele voordelige verzekering voor uw nieuwe auto! De Suzuki Polis. Hiermee bent u volledig cascoverzekerd (all risk). Naast de uitgebreide dekking biedt de Suzuki Polis u bovendien 3 jaar lang een nieuwwaardegarantie. Er is ook een Alto 1.1 CLS 'Spirit' met stuurbekrachtiging en in carrosseriekleur meegespoten bumpers tijdelijk vanaf 8.777,-. Kijk op www.suzuki.nl of vraag de dealer om alle informatie! Prijs Alto 1.1 CL 'Spirit' Aanbetaling/ inruil Slot- termijn Krediet bedrag Per maand te betalen Looptijd Rente percentage Totale aflossing incl. rente Krediet vergoeding €7.777,- 2.777,- 5.000,- 5.000,- 28,05 36 mnd 6,9% 6.009,80 1.009,80 SUZUKI Afgebeeld is de Alto 1.1 CLS 'Spirif. De financiering is op basis van een huurkoop en wordt verstrekt door Suzuki Finance. De effectieve rente is op jaarbasis Alle kredietaanvragen worden getoetst en geregistreerd bij het Bureau Krediet Registratie (BKR) in Tiel. Het maandbedrag van €28,05 is in de tekst afgerond tot 1,- per dag. Geadviseerde verkoopprijzen ind BTW/BPM, exd. kosten rijklaarmaken, verwijderingsbijdrage en legeskosten. Brandstofverbruik (99/100/EG-norm) van 4,9 1/100 km; 20,4 km/1. C02-uitstoot van 119 g/km. Importeur BV. NIMAG, Heinenoord, tel. (0186) 607 707. 147 ALPHEN AAN DEN RIJN: Van der Boon Auto's Alphen B.V., Curieweg 3, (0172) 47 32 15. KATWIJK: Auto Meer Katwijk, Ambachtsweg 9a, (071) 403 19 25. LEIDEN: Suzuki Leiden, Hoge Rijndijk 328, (071589 96 36. STANDPLAATS NOORDDUINEN noordwijk - 's Zomers heeft Noordwijk uitstraling voldoen de, maar in het najaar en in de wintermaanden gebeurt er maar weinig in de badplaats. Reden voor Hans Broekmeulen en Peter Beuk om een evene ment te organiseren. Op zater dag 27 september fungeert Noordwijk als start én finish - plaats van de Coast to Coast- rally. modern afgekort tot C2C. De Belgische badplaats Knokke fungeert als omkeerpunt. Nu nog mogen er 'slechts' der tig auto's meedoen, die voor 1 januari 1976 zijn gebouwd. Maar dat moet in de komende jaren anders worden. Dan moet de C2C-rally definitief op de kaart worden gezet en veel grootser worden aangepakt. Elk jaar willen de organisatoren een andere kustplaats in Europa aandoen. Hans Broekmeulen, voormalig directeur van de VW in Noordwijk, heeft het idee ge lanceerd; Peter Beuk (eigenaar van The Champ) en Han Kuij- per (radioverslaggever bij het plaatselijke station Nens) waren enthousiast en helpen Broek meulen mee met de organisa tie. De keuze van Knokke is niet toevallig. Broekmeulen vindt de badplaatsen behoorlijk op el kaar lijken. „Ze hebben dezelf de ambities." Op 27 september rijden de auto's op een dag heen en weer naar België, een route van ongeveer 650 kilome ter. De Hotels van Oranje fun geren als start- en finishplaats van de dertig automobielen. Onderweg moeten de deelne mers allerlei opdrachten uit voeren, zodat de organisatie weet dat ze geen kortere weg nemen. Peter Beuk rijdt zelf mee met een Austin Healy uit 1967. Het is trouwens niet de enige 'bejaarde' auto die de Noordwijkse horeca-exploitant in bezit heeft. Beuk heeft eerder al meegedaan aan de Tulpen- rallye, die jaarlijks in het voor jaar wordt gereden en de SLS- rally, de befaamde wedstrijd Scheveningen-Luxemburg- Hans Broekmeulen (I) en Peter Beuk, de organisatoren van de rally Noordwijk-Knokke-Noordwijk. Foto: Henk Bouwman Scheveningen. Beuk hoopt, net als Broekmeu len, dat de nieuwe rally een vas te plek op de evenementenlijst krijgt in Noordwijk. Ze hebben al gesproken met wethouder Van Duin en die toonde zich enthousiast. Beuk: „Een evene ment meer kan Noordwijk wel gebruiken, dacht ik zo." Zijn kompaan Broekmeulen knikt. De Noordwijker heeft een projectbureau en adviseert ge meenten als Noordwijk, Al kemade, Jacobswoude, de pro vincie en organisaties als de ANWB op het gebied van recre atie en toerisme. Broekmeulen kijkt op het terras van De Blau we Gans naar buiten. De stran den zijn vol, in de badplaats wemelt het van de mensen. „Noordwijk mag in de handen knijpen met dit weer. Dit maakt alles goed, want tot vorige maand bleef de bezettingsgraad van de bedden dertig procent achter in vergelijking met ande re jaren. Kijk, het is niet van zelfsprekend meer dat de men sen naar Noordwijk komen. Vroeger waren de maanden juli en augustus steevast volge boekt. Tegenwoordig kijken de toeristen de kat uit de boom en beslissen op het laatste mo ment dat ze naar Noordwijk ko men." De badplaats moet zich daarom nog meer profileren en zich klantvriendelijker opstellen. De hoge parkeertarieven zijn Broekmeulen een doom in het oog. „En als er iemand een mi nuut te laat terug is bij zijn au to, heeft hij een bon. Dat moet je niet doen als je graag toeris ten binnen de poorten wil heb ben." Peter Beuk kijkt links van de Blauwe Gans naar het braak liggende terrein, waar de Noordwijkse projectontwikke laar Ronnie van de Putte een appartementencomplex (Sea Palace Residence) wil neerzet ten, maar wordt gedwars boomd door de overheden. Beuk heeft geen goed woord over voor de houding van de gemeente. Broekmeulen kijkt naar de KW Boulevard en zegt: „Daar kan best wel wat moois van worden gemaakt, maar er gebeurt gewoon niks. Het ene na het andere plan belandt in een la. Ik heb als directeur van de VW wel eens een idee ge lanceerd dat helemaal niet veel kost. Ik vind dat je er een Euro pese boulevard van moet ma ken. Dat is heel simpel te reali seren. Je nodigt van elk land van de Europese Unie de vier beste stratenmakers uit, je wijst die bepaalde gedeeltes van de boulevard toe en laat ze hun gang gaan. Moet je eens kijken hoe mooi dat wordt." Hij denkt dat de hoteliers aan de boulevard wel bereid zijn om die stratenmakers onderdak te verlenen. Kosten voor de ge meente: nul komma nul. „Als Nederland straks voorzitter van de EU is nodig je al die hoteme toten uit voor de officiële ope ning. Moet je eens kijken wat dat allemaal voor Noordwijk kan betekenen. Man, de duin en bollenstreek is een gebied met veel potentie, er kan bij voorbeeld veel meer gedaan worden aan de infrastructuur. Een simpel voorbeeld: de be wegwijzering van fietspaden. Dat is nu een doolhof." Peter Beuk hoort het betoog van Broekmeulen met open mond aan. „Zeg Hans. dit hoor ik voor het eerst. Of je het eer der hebt gezegd kan me niet schelen, maar je moet dit nog maar eens tegen het gemeente bestuur zeggen. Dan wordt het toch nog wat met de boulevard. Aan de andere kant: dat ding is niet mooi, maar wel goed te ge bruiken. Het is een mooie fi nishplaats voor een rally." (Voor meer info over inschrijving: info@broekmeulen.org) door Jan Preenen noordwijk - De eigenaar van het voormalige Badmotel Noord wijk aan de De Ruyterstraat is ternauwernood ontsnapt aan gedwongen verkoop. Henk Jans sen van het gelijknamige vast goedbedrijf in Soest heeft op het laatste moment aan zijn financi ële verplichtingen voldaan. Daardoor hoeft geen nieuw on derkomen te worden gezocht voor Poolse werknemers, die sinds i januari in de 27 apparte menten verblijven. Omdat Janssen in gebreke bleef, liet een schuldeiser be slag leggen op de woning, het 'badmotel' en de grond erom heen. Het onroerend goed zou op 3 en 10 september in het openbaar worden verkocht. Die 'executoriale verkoop', die al in een advertentie was aangekon digd, is nu door het notariskan toor Kesnar Sweere in Noord wijk geschrapt. Kandidaat-no taris J. Dubbeldam: „Op het moment dat die advertentie af gelopen zaterdag in de krant kwam, was de schuld door de eigenaar al ingelost. Daarmee was de reden om te veilen vrij wel vervallen. Alleen de notaris- en advertentiekosten moesten nog worden betaald, maar in middels is dat ook gebeurd." Tot grote opluchting van de huidige huurder, het uitzend bureau AB Euro uit Almere. „Officieel hadden wij nog niets gehoord, maar ook wij hebben die advertentie gezien. Vooral de conciërge, die hier perma- hon nent woont, maakte5v< zorgen. Hij was bangd z straat zou worden getld de Polen. Gelukkig pr ging nu van de barlc manager E. Hartgers.ue Het badmotel is in 1^» zet door aannemer jeet uit Katwijk en twintije c overgenomen door Jiins Noordwijk. Hij heefti g« in augustus 2001 ve**1 Janssen. „Dat ging ty, 8 soepel. Driemaal ,pp koop worden uitgeste hij de financiën nietkie: krijgen. De problem kui zijn ontstaan, verfew daarom helemaal niepar De naam van Duwel altijd op de voordei wist ik helemaal nie eigenlijk veranderd worden." Ook staalnc grote letters vermeit gasten hier kunnen ten: 'Badmotel Nooi partementen, kamer!"™ che/toilet, het gehel opend: tel. 01719-^ werkelijkheid krijger rige passanten te ho hier helemaal niet t< nen. Aanvankelijk z< een uitzendbureau R beiders in en sinds 1VI AB Euro Polen va meesten op Schiphf Hartgers: „Die aantf straat leidt tot grote fl den. Regelmatig b Duitsers aan, die in^_ derstelling verkeren een kamer kunnen hf~ Janssen was vanmc voor commentaar bel (advertentie) door Saskia Buitelaar katwijk - Katwijk geeft ondernemers vol doende kansen om evenementen te organi seren, zegt teamchef J. Schoneveld van de Katwijkse politie, en de gemeente is daarbij lange tijd soepel met waarschuwen, voor dat harde maatregelen volgen. Schoneveld reageert daarmee op het onbegrip dat afge lopen weekeinde klonk in het uitgaanscen trum over het afgeblazen Salsafeest in café In den Blauwen Bock. Voor stappers is het jammer, geeft de poli tiechef toe. Maar de verontwaardiging van initiatiefnemer C. van der Linden vindt hij niet terecht. „Hij heeft al eerder waarschu wingen gekregen wegens overschrijding van de geluidsnorm. Ik denk dat het voor de gemeente was: tot hier en niet verder." „Hij is een ondernemer en pakt elke ver gunning die hij voor een feest kan krijgen. Logisch, maar dat geeft wel risico's. We hebben er op voorhand goed met hem over gesproken dat er strikte voorwaarden gel den voor evenementen in het centrum. Daar controleren we op, want er moet een goede balans zijn tussen de functies uit gaan en wonen. Hij gaat over de grenzen heen. Ik zeg niet dat hij dat bewust doet, maar hij moet toch proberen om zich aan de regels te houden." Schoneveld vindt het logisch dat de ge meente op zo'n moment de dreiging van streng optreden waarmaakt en het Salsa feest verbiedt. Het getuigt volgens hem nog van soepelheid dat het derde feest in de Blauwen Bock in september wél gaan. „Te streng? Ik denk het niet. E Katwijk met de geluidscontrole! gewaarschuwd en zelfs samen t nemers naar oplossingen gezocl f, dat in Katwijk juist heel veel ka als iedereen zich maar aan d< houdt." Schoneveld verwacht dat het van de afspraken en de regels komst alleen maar strenger won te het aantal evenementen w< breid. „Katwijk zit in een overg; waarschuwen naar bestui dat er volledige bestuursdwang als ondernemers structureel van de regels op gaan zoeken." Een camping is een dorpje in een dorp. Mensen komen en gaan, sommigen verblijven al generaties lang op dezelfde plek, anderen passeren. Ze hebben plezier en soms een ongelukje, ze eten, slapen, kijken tv of bidden voor het slapen gaan. Het is kortom een kleine gemeenschap, bij de 'grote' gemeenschap nauwelijks bekend. Verslaggeefster Saskia Buitelaar vertoeft een weekje op Recreatiecentrum De Noordduinen en belicht het Katwijkse campingleven. Deel 2: de uitrusting. Ik ga kamperen en ik neem mee... een televisie en de schotelantenne. Want die valt op een beetje caravan of cam per niet meer weg te denken. Aangezien het overige voor de hand liggende kampeermate- rieel (tent, slaapzak, schone sokken, afwaskwast) al op mil joenen handige lijstjes staat vermeld, volgt hier een op somming van handige attribu ten waar u wellicht niet aan dacht. De bolderkar bijvoorbeeld. Goed, het is even proppen in de auto, maar vervolgens een absolute uitkomst om de vaat naar het toilethuis te trekken. Een gezelschap van drie vol wassenen en vier kinderen hoeft slechts een dag te spa ren voor een volle kar, legt de moeder uit die deze avond corvee heeft. Voor extra ge mak drinken de kinderen uit plastic wegwerpbekers. Ja, het is heel erg, zegt de kampeer ster op de camping die als mi- Foto: Hielco Kuipers lieuvriendelijk te boek wil staan. Een variant voor het vervoe ren van kleinere hoeveelheden rommel is het plastic winkel mandje, maar dan in minder robuuste uitvoering. Ook handig bij het douchen. Geen handdoek om de nek, toilettas, ondergoed, T-shirt onder de arm geklemd en de douchesleutel tussen de tan den. Gedoe met rondslingerende vuilniszakken is ook voorbij. Inklapbare vuilnisbakken dui ken bij veel tenten en cara vans op. In feite bestaat het ding uit de klep en de bodem, verbonden door een plastic buis. De zak hang je er tussen. Ideaal, heeft een jong gezin uit Winterswijk ontdekt. Neemt ingevouwen nauwelijks ruim te in en kost slechts een of twee euro. Een toppertje, qua handigheid. Slim - voor wie ruimte heeft - is ook de skottelbraai. Een kruising tussen een wok en een barbecue, brandend op gas. Brandweerman G. van de Weerd uit Renkum is blij dat hij van het gepruts met bran- dertjes in de caravan af is. Zijn echtgenote ook, want met de komst van de skottelbraai is haar man aan het kokkerellen geslagen. Karbonaadjes, wok groente, saté met saus of kriel tjes met spek, hij draait zijn hand nergens voor om. Gezel lig voor de caravan, dus het hele gezin rommelt een beetje mee. Niet alleen op vakantie trouwens. Van de Weerd is zó in zijn nopjes met zijn gasstel, dat hij hem thuis ook nogal eens tevoorschijn haalt. Een heel andere tak van sport is het 'vast kamperen' J mensen die na jaren t onder een zeiltje zijn ti ken naar de luxe stac; Die mensen hebben ee afdeling op de Noordd gekenmerkt door een indeling. Bijna elke plq geschermd met een a meter hoog met zeildd spannen hek. Logisch,! twintig jaar ben je wel 1 uitgekeken op de bure n Binnen die omheining*1'1 goed toeven. De bewoi steken elkaar naar de 10 comfort, tuindecorati», handigheidjes. De op A grootste verrijdbare car op het terrein, de TablJ J (6,50 x 2,50 meter) van milie Keizer uit Waddii is zo'n pareltje. 32 JaaiL; wijks kampeergenot héj echtpaar de volgende r gebracht: drie gaten iii grond waarin de para; worden verankerd, na) ven te plaatsen afha; van zon en wind. Wu een Zwitserse vondst, I plastic schroefharinger- Keizer met de boormaf en uit de grond draait.! ger dan de ouderwets® gen die na zeven maai kantie nauwelijks meel los te wrikken. En een| stok in de voortent wo| haken gebruikt als schi rek. Niet dat ze in de v van vijftien vierkante ri ruimte tekort komen. J over die schoenen brei1 mand meer zijn nek. Reageren: duinbolredactie.ld<3>hdi2' dte

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14