Witte Schoi tijdelijk na; de Duinwei OPRUIMINGS KORTir MG Ml DUIN BOLLENSTREEK Nieuwe 'jas' voor Tripodia bijna klaar 2 »a El Groenendaal: Hartstikke leuk voor de kleintjes Een hartelijk en lief mens m g TOT 50% BIJ STOUTENBEEK jj ZOMERSALE R4 Nieuwbouw begint in januari Vrijuit in de Bollenstreek in memoriam Tweederde Mystery Land-kaarten verkocht Stoutenbc donderdag 24 JULI 2OO3C Dodelijk ongeval bij Sassenheim sassenheim - Als gevolg van een dodelijk ongeval op de spoor wegovergang bij Akzo Nobel in Sassenheim was het treinver keer tussen Haarlem en Leiden vanmorgen gestremd. Het on geval gebeurde vanmorgen even na negen uur. Vanwege het technisch onderzoek duur de de stremming enkele uren. De vertraging voor reizigers liep op tot meer dan een uur. Een nog onbekende man kwam bij het ongeval om het leven. Vol gens de politie gaat het vermoe delijk om zelfmoord. Proefrit De Bus in Noordwijk noordwuk - 'De Bus' van het Jongerenwerk Noordwijk maakt dinsdag 29 juli een proefrit, 's Middags staat de bus vanaf drie uur bij het skateplein aan de kop van de Voorstraat. De offi ciële ingebruikname staat ge pland voor eind augustus. Dan gaat de omgebouwde SRV-wa- gen langs plekken rijden waar de jeugd pleegt samen te ko men. Avondvierdaagse in Voorhout voorhout - Het inschrijven voor de avond-wandelvierdaag se in Voorhout begint aan staande maandag. Precies een week later, op 4 augustus, kun nen de wandelaars op pad voor de routes tussen de acht en tien kilometer. De start is 's avonds vanaf 19.00 uur bij de Spelewey, Breughelhof 8. Donderdag 7 augustus is vanaf 20.30 uur de feestelijke intocht vanaf de Dinsdagse Wetering, begeleid door majorettes en drumfanfa re St. Cecilia. Startkaarten zijn in de voorverkoop te verkrijgen bij Hoek Boek kantoorboekhan del, Herenstraat 63; Foto Point, Oosthoutplein 6 en tijdens de vakantie-evenementen bij de leiding. Startkaarten in de voor verkoop kosten een euro. In schrijven op de startavond - dat kan vanaf 18.30 - is een halve euro duurder. Kinderen tot en met twaalf jaar mogen ook meewandelen, maar alleen on der begeleiding van een ouder persoon. 'Als we De Dijk en Haringrock overleven, is niets meer een probleem' door Saskia Buitelaar katwijk - Cultureel centrum Tripodia in Katwijk wordt let terlijk in een nieuwe jas gesto ken. Of eigenlijk een extra jas. Rondom de grote zaal voor op tredens en concerten hebben bouwvakkers een extra muur geplaatst. Ook bovenop het dak is een meter extra ge bouwd en alle extra ruimte is volgestopt met dikke plakken isolatiemateriaal. Daar komt geen geluidje meer doorheen. Deze weken wordt nog volop gewerkt aan Tripodia bij het Hoomesplein. Want in sep tember, als het culturele sei zoen weer van start gaat, moet alles zo goed als klaar zijn. Met De Dijk en Haringrock moet meteen in die eerste maand blijken of alle geluidsbereke ningen kloppen. Manager Piet Dijkstra is er van overtuigd dat Tripodia na de verbouwing meer dan ruim aan de eisen voldoet die de gemeente in de milieuvergunning stelt.Als we die concerten zonder kleer scheuren overleven, kan niets meer een probleem zijn." Met trots stapt hij vanaf de lad der op het dak, waar dakbe- dekkers in de weer zijn. Het opgehoogde dak moet nog worden afgewerkt en ook het nieuwe Tripodia-logo moet worden geplaatst. Het oude bord staat aan de straatkant. Afgedankt. Na 26 jaar is het centrum wel eens toe aan een nieuwe, vindt Dijkstra. Voor de geluidsisolatie van de grote zaal was het noodzakelijk om een extra dak te maken, legt hij uit. ,Als je de isolatie aan de binnenkant had moe ten maken, gaat het ten koste van de ruimte, dan wordt de zaal te laag." De grootschalige verbouwing is een flink karwei. Al in maart zijn de voorberei dingen begonnen. „Maar als dit klaar is zijn we voor de ko mende jaren van het grote werk af. Dat geeft een heel vol daan gevoeL" Nóg tevredener zou Dijkstra zijn als hij vóór zijn afscheid, over een jaar of vier, nog mee maakt dat Tripodia een nieuwe plek krijgt in De Zanderij, sa men met zwembad Aquamar, sporthal Cleijn Duin en - wat hem betreft - de bibliotheek en de muziekschool. ,A1 vanaf 1995 wordt hierover gepraat. Ik heb al heel wat groene lichten weer rood zien worden en en kele wethouders versleten." Het zou een mooie afsluiting van zijn dan ruim twintigjarige carrière bij Tripodia als hij ten minste de voorbereidingen van dat project nog meemaakt. Hij is er redelijk positief over. „Het gaat een keer gebeuren, ook al zal het nog enige jaren duren, dat alle neuzen dezelfde kant op staan. Er wordt nog steeds volop onderhandeld tussen de verschillende partners, want iedereen wil aan zijn trekken komen. Logisch. Als je er qua locatie niet op vooruit of zelfs op achteruit gaat moet je niet aan zo'n project beginnen." Dijkstra rekent op een positie ve bijdrage van de gemeente Katwijk, maar ook Rijnsburg en Valkenburg. ,Als ze het erbij laten zitten, zijn ze verkeerd bezig. Zeker als je straks een grote gemeente vormt, moet je de inwoners gewoon een goed multifunctioneel centrum kun nen bieden. De Zanderij is daarvoor de ideale plaats, lek ker centraal." De komende jaren zal Tripodia het echter nog moeten doen met het pand in de Hoornes. De grondige renovatie behelst daarom, naast de isolatie, ook een verbetering van de brand veiligheid. Een nieuw rampen plan, meer blusapparatuur en gemoderniseerde noodverlich ting. De verbouwing wordt meteen aangegrepen om bui ten en binnen te schilderen, te stuuken, nieuwe voegen in de muur aan te brengen en schoon te maken. Dat laatste wordt nog een vreselijk karwei, verzucht Dijkstra. „Als je ziet wat een stof die verbouwing meebrengt." Nog een paar weken doorbij ten voor de manager en zijn medewerkers. In september staat volgens planning alles weer op de rails en bruist Tri podia weer van volksdansende, repeterende, vergaderende en feestende Kawijkers. door Jan Preenen noordwijk - De groepen één tot en met drie van de Witte School in Noordwijk verhuizen na de herfstvakantie in oktober tijdelijk naar de Duinweg. Op dat moment wordt het resteren de gedeelte van de openbare ba sisschool aan de Van Panhuys- straat afgebroken. Met de nieuwbouw wordt in januari be gonnen. Verwacht wordt dat de leerlingen een jaar later hun nieuwe school in gebruik kun nen nemen. De Witte School brandde in juli 2000 grotendeels af. Een deel van de onderbouw kon in de school blijven zitten. De andere groepen verhuisden naar de Willibrordmavo, die er in het Morgenstergebied pal naast staat. Nu de gemeente en de Stichting Openbaar Onderwijs Duin- en Bollenstreek eindelijk overeenstemming hebben be reikt over het definitieve ont werp van de nieuwe school is door de leiding van de Witte School een beslissing genomen over de tijdelijke huisvesting. Aanvankelijk werd overwogen om de leerlingen tijdens de herbouw in het overgebleven gedeelte van de Witte School te laten zitten. Directeur F. van der Woerd; „Het voordeel daar van was dat we alle leerlingen dicht bij elkaar zouden hebben. Zodra het eerste deel van de nieuwe school klaar zou zijn, zouden ze kunnen overstap pen. Theoretisch zou dat mo gelijk zijn. Het nadeel is echter dat een deel van de gang zou moeten worden afgebroken, dat toiletten en meterkasten zouden moeten worden ver plaatst, dat er geen perso kamer meer zou zijn en overlast erg groot zou zij vendien zou het uit o< van veiligheid niet verant zijn om daar te blijven Daarom hebben we toch besloten om naar de Di M te verhuizen. Het tre co' school helaas wel uit I20 maar er zit niets anders houden maar het plaatj ogen van de nieuwe i Ki' Dat houdt de moed eria Het oude schoolgebouw Duinweg, waar de Witte 1V was gevestigd, fungeei eind 2000 als dependan het Northgo College. De klassers van de sche o - meenschap verhuisden uw noodlokalen bij het ho scu bouw aan de Duinwe tei |do het afbranden van basis nsf De Zeehonk aan de J .Mi straat. Inmiddels is die jai klaar, zodat aan de 11*1 a ruimte is ontstaan voor ,eel te School. Van der Woer dra Zeehonk zat kort na de e Sj ook op twee versch xilf plaatsen, maar is op eet >n p ven moment in z'n gehe |eu de Duinweg gegaan. Die o.0( lijkheid hebben wij niet, jge wij groter zijn. Voor d jaai krachten wordt het inga der met twee locaties, de weg en de Willibrori 63 maar gelukkig is het maa lijk." iOi Welke aannemer de i school gaat bouwen, is n DA* bekend. Wethouder Van ,eir hove: „In september be we met aanbesteden e het bestek naar de aar#,0*: toe. Daarna willen we icl? mogelijk beslissen wie i ject gaat uitvoeren. Alles wordt duurder. Zeggen sommige mensen. Diezelfde mensen zeggen er dan ook bij dat een uitstapje met het gezin helemaal onbetaalbaar is. Dat roept vragen op. Bijvoorbeeld: is dat echt zo? En: zijn er geen alternatieven? De Duin- en Bollenredactie van het Leidsch Dagblad is op onderzoek gegaan. Deze week vier zomerse uitstapjes in de Bollenstreek. Dagjes uit, die nu eens geen gat slaan in de begroting. In de tweede aflevering: het bos Groenendaal. Geen kwaad woord over de Linnaeushof. Wie is er als kind niet geweest met zijn ouders, opa en oma of schoolreisje? En wie vond het niet hartstikke leuk? En leuk is het nog altijd, al zorgt het kartcircuit om de hoge glijbaan wel voor een irri tant en vrijwel continu geraas van optrekkende brommermo toren met bijbehorende stank van uitlaatgassen. Een dikke kilometer verder aan de Heemsteedse Glipperdreef ligt een alternatief voor de ou ders met kleinere kinderen voor de Linnaeushof: het bos Groenendaal met het gelijkna mige speeltuintje en de kinder- Picknicken op een poepvrij stukje in het verder mooie Groenendaal. Archieffoto: United Photos De Boer/Rob Hendriks boerderij. De speeltuin is klein en in al die jaren van zijn be staan nauwelijks veranderd. Er zijn wat nieuwe speeltoestel len, maar de meeste zijn al minstens twintig keer overge schilderd. Nog altijd kun je aan twee zijden op een terras zit ten, waardoor een plekje in de zon (of schaduw) bijna altijd mogelijk is. Voor grotere kinde ren valt hier weinig te beleven, kleinere daarentegen verma ken zich prima. Hetzelfde geldt - uiteraard - voor de kinder boerderij: hartstikke leuk voor de kleintjes, maar grotere kin deren zullen er als regel snel zijn uitgekeken. De toegang tot de speeltuin is niet gratis, al scheelt het bijna niets: de 1,80 euro per persoon is namelijk inclusief een bon voor een ijs je, flesje fris, kop koffie of an dere versnapering. Groenendaal is van oudsher een landgoed, ingeklemd tus sen de Herenweg en de Glip perdreef. In het bos is een hele aardige wandelroute uitgezet die veel variatie kent. mooie doorkijkjes biedt en de wande laar zelfs af en toe even in de waan laat dat het hier echt om een flink bos gaat. Maar die il lusie duurt altijd maar kort: de drukke Herenweg is nooit veraf en zelfs tussen het dichte zo merse groen door zijn de vrachtwagens regelmatig goed te horen en te zien. Het grote minpunt van het bos is de hondenpoep. Het is over dreven om te stellen dat er meer honden dan mensen in het bos lopen, maar veel scheelt het niet. Maar het leeu wendeel van de mensen die er lopen hebben een of (veel) meer honden bij zich. Die lo pen vrijwel allemaal los, sprin gen soms enthousiast tegen passanten op en doen uiter aard hun behoefte waar ze dat uitkomt. Baasje vindt het wel goed. Als het heeft geregend is en niet te hard waait, stinkt het bos naar poep. Getsie. Op de paden zelf valt het met de drollen nog wel mee - al moet je ook daar wel uitkijken - maar de struiken naast de pa den zijn bezaaid met drollen. Wie liever niet na afloop van de wandeling een kwartiertje poep van de schoenzolen van zijn kroost gaat schrapen, moet ze goed bij zich houden. Het is zonde, doodzonde. Het is geen reden om Groenendaal maar over te slaan, maar zón der die poep zou een bezoekje een heel stuk leuker zijn. Sjaak Smakman Reageren: duinbolredactie.ld@hdc.nl Met het onverwachte overlijden van pastor Hans Ammerlaan verliest Katwijk een voorganger die bekend stond om zijn warmte en hartelijkheid. Ge liefd bij zijn parochianen en het dekenaat Leiduinen. Dinsdag ochtend stierf hij in zijn woon-* huis aan een hartinfarct, 65 jaar oud. Ammerlaan was sinds 1998 pastor in de H. Joannes de Do per parochie in Katwijk aan den Rijn. Ruim veertig jaar geleden begon hij zijn loopbaan in het bisdom Rotterdam als kapelaan in Hillegom. Als districtscate cheet verzorgde hij daarna in de regio Rotterdam de cateche se voor verschillende scholen. In 1979 wilde hij terug naar een eigen parochie en kwam te recht in de Sassenheimde Pan- cratiusparochie, waar hij der tien jaar verbleef. Na een perio de in Naaldwijk, kwam de in Wateringen geboren Ammer laan naar Katwijk aan den Rijn. In mei werd Ammerlaan be noemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Naast het leiding geven aan die parochie, zette hij zich met to meloze energie in voor de fusie tussen de dekenaten Leiden en Bollenstreek, in 1999 samenge voegd tot Leiduinen. „Hij was als deken geen beleidsman, of zakelijke bestuurder", zegt co ordinator T. Wüts van het deke naat. „Zijn kracht zat hem in de omgang met mensen. Hij stuur de alle pastores een persoonlij ke brief met hun verjaardag. En Hans Ammerlaan 1937-2003 smi de at d de ko nge bes bod eaii dereen is hiervan geschi en zegt: zo'n hartelijk en M Étt I enl W dei van :hi VLer lop Jen :bi< Archieffoto: Dick Hogewoning als hij met hen welzijnsgesprek- ken voerde, zeiden ze: hier heb je echt wat aan. Hij had voor ie der mens een warme belang stelling." Zijn huisgenote, M. Reeuwijk die Ammerlaan de afgelopen vijftien jaar verzorgde, kent ook zijn geliefdheid onder de paro chianen. „Ik word op straat aangesproken en opgebeld, ie- mens. Vooral kinderen een speciaal plekje in In de gezinsviering legi zijn ziel en zaligheid. Ho het gat dat hij achterlaat worden ingevuld is eeni vraagteken." Ammerlaan was een kei-^ stuurder die niet bang w tornen aan de officiële Zo had hij ernstige twiji het nut van het celibaat q rooms-katholieke priestf ncjeF leen leven is geen leven" in een interview met dez m( krant. „Dat is niks, daar™ niet voor gemaakt, dat ongelukkig.Toen het ontstond, zaten priesten 'e' alleen, maar met elkaar* klooster. Ammerlaan maakte zich over de vergrijzing in de ,r g „De kerk zit mondjesma jg en vaak met oude mensi, hij. Hij realiseerde zich voor de Kerk steeds mo wordt om op te bieden t een cultuur waarin baai vooral 'leuk' moeten zijn veel moeten opbrengen. Morgenavond vindt om de avondwake plaats in tholieke kerk van Katwijl is zaterdagochtend om l ook de uitvaartdienst. Aiy laan wordt vervolgens ten kring bijgezet in het faradi: liegraf in Wateringen. Saskia Buitelaar en Silvan Schoonhoven (advertentie) V( teke Op rSoi haarlemmermeer - Met nog ruim vier weken te gaan, is bij na tweederde van de beschik bare Mystery Land-kaarten verkocht. Inmiddels zijn onge veer vijfentwintigduizend tic kets voor het dance-evene- ment op het voormalige Floria- de-terrein van de hand gegaan, terwijl het festival op 23 augus tus plaats kan bieden aan veer tigduizend bezoekers. De VIP- kaarten zijn wel al compleet uitverkocht „De kaartverkoop loopt beter dan vorig jaar", zegt woord voerder Sander Groet van or ganisator ID&T. Toen werd het festival gehouden in het Wes telijk Havengebied van Am sterdam; en waren de kaarten uiteindelijk niet uitverkocht. Mystery Land vindt dit jaar voor het eerst plaats op het voormalige Floriade-terrein in Haarlemmermeer. Tijdens het evenement zijn tussen 11 en 23 uur allerlei soorten dance te horen, zoals trance, house en hardstyie. Op twaalf podia tre den meer dan negentig acts en dj's op, waaronder Ferry Cor- sten, Paul van Dyk, Dana en Jean. Groet verwacht dat het festival - ondanks een groot aanbod aan grote dance-evenementen deze zomer - uitverkocht raakt. „Wij zijn tevreden. We verkopen nu zo'n vierduizend kaarten per week. Normaal ge sproken verkopen we ook meer tickets naarmate het fes tival in zicht komt. Mystery Land heeft weinig last van de vele dancefestivals", denkt Groet. „Mensen zijn toch nieuwsgierig." ID&T noemt het oude Floriade-terrein 'de mooiste festivallocatie van Ne derland'. Onder meer op de Big Spotters' Hill en aan de plas van het Haarlemmermeer- se Bos draaien de dj's hun pla ten. Kaartjes voor de tiende editie van Mystery Land zijn onder meer te koop bij de TicketBox- verkooppunten. Op 23 augus tus rijden van station Hoofd dorp extra pendelbussen naar het voormalige Floriade-ter rein. Jori Leolux deSede Hülsta Rotf Benz Machalke HF-Style Auping Label Ruime keus uit onze toonaangevende meubelcollectie tijdens de zomeropruiming. Duizenden euro's korting, uitsluitend bij Stoutenbeek in Beverwijk en Leiderdorp. j kopen, betalen zonder rente ir^005. WIJ KOMEN GRAAG BIJ U Meubelboulevard Beverwijk. Parallelweg 10. Telefoon (0251) 22 90 33. Donderdag 4 Meubelplein Leiderdorp. Meubelplein 1. Telefoon (071) 589 93 23. Donderdag koopavond. Bezoek ons ook op internet wv

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 12