Frank Rijkaard laat frisse wind waaien SPORT Tussenstand Leidsch Dagblad Tennis Circuit Kluivert meldt zich ook op eerste training Dirk Kuijt pikt zijn eerste doelpuntje mee Van Beelen blijft bij Quick Boys iter naar Iste acht - Raemon Sluiter is "de Nederlander door- igen tot de laatste acht [t Dutch Open. De Rotter- tennisser ontdeed zich veede ronde in Amers- iet 6-1 6-4 van de Zwiter- ifier Stanislas Wawrinka. jvan Scheppingen haal- nsdag al de kwartfinales, speelt in de strijd om tats in de halve finales te- Spanjaard Ruben Rami- lalgo. ktjailers laten and kansloos Het Nederlands liteam plaatste zich gis- id probleemloos voor de inales van het Europees lenschap. In Haarlem Wide mannen van coach johnson geen genade [sland: 8-0. In de halve fijd treft Oranje van- n Rotterdam Zweden, verrassend Italië uit- ide (4-2). Het Neder- feam heeft zich nu tevens stvoor het olympisch atietoernooi dat volgen- woensdag, ook in Ne- begint. tdweer zit rta dwars )am - De spelersgroep jeprta beleefde tijdens het jskamp in Crans Monta- 'tige momenten op een °ïse gletsjer. Onder lei- trainer Mike Snoei 39 n de spelers een tocht ijsmassa. Plotseling it weer om en naderde idweer met bliksem en egenval met rasse n. „We moesten echt om in veiligheid te ko- ildus Snoei. linatie voor ;schutter Wietse van Alten gaan voorbereiden op urehpische Spelen in Athe ne Brabantse boogschutter, ind in de olympische je recurve, bereikte gis- 'a'vf New York bij de we- itrijd de laatste acht. voldeed Van Alten van sportkoepel NOC ir zijn plaats bij dê :ht mag Van Alten ko keinde zijn boog aan- Central Park waar de iden van het evene- irden gehouden. vrijdag 18 JULI 2003 BARCELONA /GPD - De 17e juli 2003 zal in de annalen van FC Barcelona worden vermeld als het begin van de 'Periode Rijk aard'. Na een paar weken van kennismaken en besprekingen begon gisteren het eigenlijke werk van de nieuwe trainer en zijn assistent Henk ten Cate. Stipt om 10 uur stelde de 41-ja rige coach zich op voor zijn troepen. Een ploeg van 29 spe lers waaraan de komende da gen nog heel wat gesleuteld moet worden. Ondanks het stroef lopende transferbeleid vanwege de ontbrekende eu ro's, zijn de verwachtingen bij de Catalaanse club bijzonder hoog gespannen. De nieuwe voorzitter Joan Laporta en de nieuwe trainer hebben beloofd voor de broodnodige frisse wind te zorgen. „We zullen zien wat het wordt", zei een duide lijk nerveuze Rijkaard tegen de, zoals altijd, massaal toege stroomde journalisten. „We moeten dit seizoen titels ha len." Rijkaard gaat er meteen hard tegenaan. Met twee trainingen per dag probeert hij deze week de vakantiepondjes er bij de spelers weer af te krijgen. Daar voor had assistent Paco Seirullo een aantal pittige oefeningen bedacht. Intussen trapte de coach op het middenveld een balletje met Henk ten Cate, zijn rechterhand. De voormalige coach van NAC is de enige Ne derlander in de staf van Rijk aard. Maar als ex-leden van het 'dreamteam van Johan Cruijff zijn ook derde trainer Eusebio Sacristan en keepertrainer Juan Carlos Unzué goed ingevoerd in de Nederlandse spelopvat tingen. „Wat heeft Barga toch met Nederland", vroeg een journalist van de Catalaanse tv zich dan ook publiekelijk af. Na Rinus Michels, Johan Cruijff en Louis van Gaal is Frank Rijk aard de vierde Nederlander die de touwtjes bij de Catalaanse club in handen heeft. Na de be slissing van Patrick Kluivert om twee jaar bij te tekenen -is de spelersgroep ook het komende seizoen weer sterk oranje getint met ook nog eens Philip Cocu, Marc Overmars en Michael Rei ziger. Bij Barcelona wordt de verlen ging van het contract van Pa trick Kluivert gezien als het aantrekken van een nieuwe speler. Want iedereen was er van overtuigd dat de spits ko mend seizoen geen deel meer zou uitmaken van de spelers groep van Frank Rijkaard. Kluivert zelf liet zich gisteren na de eerste training onder Rijk aard niet erg duidelijk uit over zijn motieven om bij de Cata laanse club te blijven. „Je kijkt Terwijl Pujol en Luis Enrique de armspieren stalen kijkt Frank Rijkaard spiedend rond tijdens de eerste training. Foto: EPA/Albert Olive natuurlijk altijd wel wie de trai ner is, maar ik heb besloten om het bod van Barcelona te ac cepteren omdat ik verder wil met Barga. Geld is niet het eni ge dat telt." Kluivert blijft onder dezelfde fi nanciële voorwaarden bij Bar celona spelen als in de afgelo pen jaren. Door de vorige voor zitter Gaspart waren hem een paar miljoen meer in het voor uitzicht gesteld, maar de nieu we voorzitter Joan Laporta wil de daar absoluut niet aan, ge zien de noodlijdende situatie van de club. Kluivert zal het nu moeten doen met een salaris van ongeveer zes miljoen euro. „De eerste trainingen zijn voor al bedoeld om elkaar goed te le ren kennen", zei Henk ten Cate na afloop van de eerste bijeen komst. „Ik vond het leuk van daag. De meeste spelers ken nen we wel van de video's die we goed hebben bekeken. Maar een stuk of vijf jongens zijn voor ons echt nieuw." Daar hoort ook de Portugees Ricardo Quaresma bij die gis termiddag werd gepresenteerd. De spits komt van Sporting Lis boa, dat de Braziliaan Fabio Rochemback van Barcelona krijgt. Andere nieuwkomers zijn de Turkse keeper Rustu, de Mexicaan Marquez - die voor Frank de Boer in de plaats is ge komen - en een aantal spelers uit de eigen opleiding. De hoop om alsnog Ronaldinho naar Barcelona te krijgen groei de gisteren weer even op toen het erop leek dat de onderhan delingen met Manchester Uni ted stuk zouden lopen. Laporta en Rijkaard zijn nog al tijd driftig op zoek naar een doelpuntenmaker van kaliber. Kluivert scoorde vorig seizoen 22 keer en dat is niet genoeg, gezien de resultaten van Bar ga. Mocht Ronaldinho niet gecon tracteerd worden, dan is de Franse spits Cissé die bij Auxer- re speelt een andere optie. SPORTUITSLAGEN DAMMEN Den Haag. Orap Open. Zevende ronde: Jansen (Ned) - Zwart (Ned) 2- 0, Delmotte (Fra) - Baljakin (Ned) 0-2, Kos (Ned) - Ndjofang (Kam) 1-1, Virny (Dui) - Van Tilborg (Ned) 2-0, Thijssen (Ned) - Van der Stap (Ned) 2-0, Valneris (Let) - De Mooij (Ned) 2-0, Keurentjes (Ned) - Bor (Ned) 1-1, Baljaki- na (Ned) - Van Reenen (Ned) 1-1, Bremmer (Ned) - Stapper (Ned) 2-0, Van Ballegooijen (Ned) - Tjon a Ong (Ned) 0-2, Malahé (Ned) Ottink (Ned) 0-2, Verhagen (Ned) - Samb (Sen) 0-2. Stand: 1. Jansen, Baljakin 12, 3. Zwart, Val neris. Thijssen, Virny 11, 7. Ndjofang, Ram- dien (Ned), Bremmer (Ned), Ottink (Ned), B. Winkel Ned), Tjon a Ong 10. GOLF Sandwich. Britse Open, 5,34 miljoen euro. Stand na eerste ronde: 1. Otto (ZAf) 68 slagen (-3), 2. Love III (VSt), Norman (VSt) 69, 4. Ho (ZKo), Jacobson (Zwe) 70, 6. Couples (VSt), Evans (Eng), Grönberg (Zwe), Howell (VSt), Le- vet (Fra), McCarron (VSt), Watson (VSt) 71, 22. Garcia (Spa), Woods (VSt), Goosen (ZAf), 103. Els (ZAf), Derksen (Ned) 78, 138. Muntz (Ned) 82 (+11). Opgegeven: Montgomerie (Sch), Azinger (VSt), Kelly (VSt). HONKBAL Haarlem. EK. Kwartfinales: Nederland - Rus land 8-0. Toeschouwers: 1500. Boxscore Rusland: 000000000=04 4. Nederland: 40021001x 8 10 1. Werpcijfers Nederland: Beljaards (8) 6-0-3-1, Kops (1) 2-0-1-0 Rusland: Petrov (4) 1-3-6- 3, Sissjoek (4) 4-3-4-1. Slaggemiddelden Nederland: Chairon Isenia .750 (3/4), Adriana 500 (2/4), Monte .500 (2/4), Engelhardt .333 (1/3), Legito .333 (1/3), De Jong .250(1/4). Overige uitslagen, kwartfinales: Spanje - Tsje chië 9-5, Griekenland - Frankrijk 11-1 (8 in nings), Zweden - Italië 4-2. Om plaats 9 t/m PRIJSVRAGEN Lucky Day 3151. 6.11.12.16.20.23.29.34.40.43.45.48.53. 58.59.60.69.70.71.76. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Amersfoort. Dutch Open, mannen, 355.000 euro. Tweede ronde: Sluiter (Ned/6) - Waw rinka (Zwi) 6-1 6-4, Montanes (Spa) - Galim- berti (Ita) 6-4 6-3, Ramirez Hidalgo (Spa) - Chela (Arg/3) 6-1 6-1, Hipfl (Oos) - Van Lot- tum 2-1, afgebroken wegens regen. Stuttgart. Mannen, 765.000 euro. Achtste finale: Coria (Arg/2) - Ferrer (Spa) 6-1 6-1, Schuttler (Dui/3) - Corretja (Spa/15) 6-4 6-4, Joesjni (Rus/12) - Novak (Tsj/5) 7-6 6-4, Gonzalez (Chl/6) - Nieminen (Fin) 6-7 7-6 6-3, Robredo (Spa/9) - Vanek (Tsj) 6-2 6-7 6-3, Lo pez (Spa) - El Aynaoui (Mar/10) 3-6 6-4 6-3, Behrend (Dui) - Mirnyi (WRu/13) 6-4 6-4, Vo- landri (Ita) - Davidenko (Rus/14) 6-3 3-6 6-1. VOETBAL Oefenwedstrijden. Kössen (Oos). Regioteam Kitzbühl/Kufstein - Feyenoord 0-7 (0-4). Doelpunten: Bombarda 2, Lurling 2, Elmander, Kuijt, Jean. Koninklijke UD - Ajax 0-10 (0-9). Doelpunten: Ibrahimovic 3, Wamberto 2, Litmanen 2, Sneijdér, Van der Vaart en Mitea. Heitinga na jaar blessureleed ingevallen. Roemeen Mitea op proef bij Ajax. ADO Den Haag - FC Dordrecht 1-0(1-0). Doel punt: Van der Laan. Bijzonderheid: Japanner Minami op proef bij ADO. RBC Roosendaal - Anderlecht (Bel) 0-2 (0-2) VOLLEYBAL Marseille. World Tour beach, Grand Slam. Vrouwen, groep H: Kadijk/Leenstra (Ned) - Be- noit/Kuhn (Zwi) 1-2 (20-22 21-13 13-15). Achtste finales: Novakova/Celbova (Tsj) - Ka dijk/Leenstra 2-0 (21-16 21-18). Mannen, groep L: Berg/Dahl (Zwe) - Backer- /Boersma (Ned) 2-0 (21-14 21-18), Ro gers/Scott (VSt) - Backer/Boersma 2-0 (21-15 21-16). ZWEMMEN Barcelona. WK. Kunstzwemmen, solo: 1. Dedieu (Fra) 99,251 punten, 2 Ermakova (Rus) 97,417, 3. Men- gual (Spa) 87,334, 4. Tachmaba (Jap) 96,667, 5. Kozlova (VSt) 95,751, 6. Chase (Can) 94,751. Schoonspringen, mannen, 1 meter plank: 1 Xiang Xu (Chn) 431,94 punten, 2. Kenan Wang (Chn) 412,41, 3. Puhakka (Fin) 391,26, 4. Dobroskok (Rus) 378,45, 5. Schellenberg (Dui) 340,35, 6. Marconi (Ita) 310,98. Waterpolo, vrouwen, voorronde. Groep A: Australië - Canada 3-6 (1-1 1-0 1-3 0-2), Groot-Brittannië - Brazilië 1-11 (1-3 0-2 0-3 0-3). Eindstand: 1. Canada 3-6, 2. Austra lië 3-4, 3. Brazilië 3-2, 4. Groot-Brittannië 3- 0. Groep B: Japan - Venezuela 12-4 (3-1 3-0 2-2 3-1), Nederland - Rusland 8-8 (0-0 3-1 2-3 3- 4); doelpunten Nederland: De Bruijn en Kap pen 2, Rodenhuis, Quint, Oostendorp en Kui pers 1; Rusland: Toerova 7, Sjepelina 1 Eind stand: 1. Rusland 3-5 (+28), 2. Nederland 3-5 (+26), 3 Japan 3-2, 4. Venezuela 3-0. Neder land in kwartfinale tegen Brazilië. Groep C: Duitsland - Verenigde Staten 4-10 (1-1 1-2 0-4 2-3), Griekenland - Frankrijk 7-1 (4-1 1-0 1-0 1-0). Stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Duitsland 3-4, 3. Griekenland 3-2, 4. Frankrijk 3-0. Groep D: Hongarije - Kazachstan 10-9 (4-4 1- 0 5-1 0-4), Italië - Spanje 8-7 (2-1 3-2 3-3 0- 1). Stand: 1. Hongarije 3-6, 2. Italië 3-4, 3. Spanje 3-2,4. Kazachstan 3-0. Innsbruck - Dirk Kuijt heeft gis teravond zijn eerste doelpunt voor Feyenoord gescoord. De Katwijker zorgde met zijn tref fer in de laatste minuut voor de 7-0 eindstand in het oefenpotje tegen een amateurselectie uit Kufstein en Kitzbühel. Trainer Bert van Marwijk gaf in dat duel vrijwel al zijn basispelers rust. Ook Jean Carlos maakte in het Oostenrijkse Kössen zijn eerste goal. Een fraaie uithaal van de Braziliaanse linksback zette Feyenoord voor rust op 3-0. Mariano Bombarda (2x), An thony Lurling (2x) en Johan El mander zorgden voor de overi ge doelpunten. Feyenoord keert vandaag terug in Nederland en hervat maan dag de training. Dat doen de Rotterdammers zonder Jean Carlos en de Serviër Danko La- zovic. De twee nieuwe aanko pen zijn teruggekeerd naar hun vaderland om daar een voorlo pige verblijfsvergunning in orde te maken. katwijk - Hendrik van Beelen keert vooralsnog niet terug in het betaalde voetbal. De aan valler van Quick Boys had con tacten met Cambuur en De Graafschap. Cambuur vond de afkoopsom die het voor Van Beelen moest betalen te hoog. Na een seizoen bij Willem II le verde de aanvaller met nog een jaar voor de boeg zijn contract in en meldde zich aan het begin van het afgelopen seizoen bij Quick Boys. Bij de afhandeling werd een driejarige clausule af gesproken dat een nieuwe prof club van Van Beelen een ver goeding aan de club uit Tilburg verschuldigd is. De Graafschap informeerde ook bij de Katwij ker, maar heeft na een telefoon gesprek niets meer van zich la ten horen. Geruchten dat NEC in Van Beelen interesse heeft, hebben de speler ook bereikt. „Maar die verhalen hoor ik ook over NAC en Volendam. Ik richt me gewoon op Quick Boys." we der Kaaij (Unicum) 22; 2. Marco Duin), Julian Vandenbussche Iwout Hinnen (Boekhorst) 10; 5. «nas (Unicum) 9; 6. Danny Spie- ;vei mstelpark), Paul Baans (Boskoop) Fleischeuer (Zee en Duin) 7; 9. Ingen (TEAN), Frank van de Heu- hout), Gertian Egberink (TEAN), (Dekker), Cedric Brunmgs ergh), Tjeerd Star (Zee en Duin) n m i leo ns s zich gei met)nessen (Dekker) 16; 2. Rutger nat (Lisse) 14; 3. Tim Bavelaar (De 4, Gemt-Paul Verdoes (Lisse) de Rooy (Roomburg), Peter vi iassenheim) 9, 7. Floris Herrema 8; 8. Ewoud Spruijtenburg Frank van Hinsbergh (Dekker) Parsons (Roomburg), Joost v loomburg), Sebastiaan Rijksen Jenms Bastiaenen (OLTC), Jelke )LTC), P. Mensink (Zevenhoven), Geus (Roomburg), Rene TEAN). Tim Geers (Waddinxveen) (De Éoekhorst) 6. n g •ns| rote ijaai si ritzi d; d mi iuI de Vrind (Artesia) 22; 2. Joris Unicum) 18; 3. Roy Jutte (Lisse) lt uit s Vletter (Zee en Duin) 14; 5. Joe- ter, Mark Hoogenboom (Lisser- Beelen (Lisse), Jan van Kesteren Menno Burger (Boskoop), 10. (Adegeest). Bart Kloosterboer Drol"'' Mark SP'g1 (Forescate), Arno boekhorst), Daan Slager (Meren- Stevens (OLTC), Colin Rijkaart 3ido van de Ven (Unicum), Den- lt (Alkemade), Riccardo v d enwegh) 6. scho oers (Unicum) 17; 2. ünda Ver emei (scate) i4; 3. Samantha v om) 10; 4. Marlot Meddens (Hif- tine Griekspoor (Zandvoort) 7; 6. k (De Munnik) 6-, 7. Annemiek rate) 5; 8. Annet Oosters 'evenbergen), Barbara van der renwijk), Denise van Putten (Hii- la Sanders (TEAN) 4. Nick van der Kaaij, nog steeds aanvoerder in het herenenkel 3. Archieffoto: Henk Bouwman der Willige (Merenwijk) 16; ruijt (TEAN) 12; 3. Jasmijn van s en Duin), Anita Koelewijn (Lis- idy Boterbloem (Boekhorst), San- (Unicum) 4-, 7. Laura Wijsman 3; 8. Quirine Lemoine, Esther issenheim), Sandra Draulans rlies Laros (Boekhorst), Sabine en Duin), Anne van de Berge Angela Pan (Zee en Duin), Ines sse), Laurien Voorendt (OLTC), (de Munnik) 2. Rijlaarsdam (Hillegom) 14; 2. aenen (OLTC), Natalie Tamaela 2; 4. Valeria Podda (Unicufh) 7; Franke (Sassenheün). Fleur 6; 7. Sabine Pannen (Qravel), :rot rop (Lisse) 5; 9. Jiska van den m), Joke de Groot (Lisse), Ellen 'EAN), Amanda Kortenoeven :n)4, Herendubbel 3: 1. Marco van Trigt (Hillegomse TC), Willem Visser (Hillegomse TC) 213. Julian Vanden bussche (Dekker Tennis), Paul Baans (Bos koop), Rutger Baans (Boskoop) 16; 6. Albert Robben (TEAN), Constant Thoolen (Merleri- tiove), Giovanni Ariza (Popeye Gold Star), Hans van Velzen (Roomburg), Mare Nagel- kerken (TEAN), Patrick Wever (Merlenhove), Rob Versteeg (LDe Munnik), Raoul Behr (Fo rescate) 15. Herendubbel 5 35+; 1. Erik Walters (Tean), Charles Asselbergs (Tean) 35; 3. Wim Draijer (Hillegomse TC), Bonno Meddens (Hillegomse TC) 21; 5- Cor Strijk (Voorschoten), Chris Brouwer (Voor schoten) 12925802 20. Herendubbel 7 35+: 1. M. de Rijter (Botesa) 42; 2. N.J. Roze- meijer (Sassenheimse TV) 27; 3. Sjaak van der Ploeg (Rijpwetering), Piet Heemskerk (Hoogmade) 25; 5. W. van Haver (LDe Mun nik), Sjaak Visser (Hillegomse TC), Ruud Leukel (Lisse), Rob Williams (Nieuw-Ven- nep), R. Groot (Botesa), P.L.C. Koot (Sas senheimse TV). N. Hoogendoorn (Waddinx veen), Klaas Petter (Woubrugge), Kees Pronk (Oosthout). Huub Zenden (Lisse). Herm Hu>- zinga (LDe Munnik), Gerd Bol (SV Voorhout), Gerard Scheurwater (Oosthout), Dick Koop man (Nieuw-Vennep), Cor Pronk (Katwijkse LTV), Bertus Bol Après, Bert de Meijer (Wou brugge) 21. Herendubbel 50+-. 1. Ed Pex (De Gevers), Han Salman (De Ge vers), A.D, Dol (Lisse). J. Stern (lisse) 10; 5. Henk Steenbergen (MVKV), Cees v.d. Wiel (De Gevers), H.J. Eradus (Artesia), J.A. Ver- steegen (Artesia) 6. Damesdubbe! 5 35+: 1. Marieke van Oam (Unicum), Annemiek Wegman (Unicum) 16; 3. Tonny Vurens (Bo skoop), M. van der Werf (De Sluipers) 15-, 5. Margo Hoogendoorn (Boskoop), M.C.A. Coe- bergh (Artesia), Leontien Hlns (De Meren wijk), Joke Smit (Artesia), Gerry van de Burg (De Merenwijk), G.M. Bouwer (Dekker Ten nis), Elles de Jong (Dekker Tennis). D. van Rheenen (Lisse), C. Hoogkamer (Lisse), An- rie-Monique van Son (Boskoop) 10. Damesdubbel 7 35+.- 1, Emma de Lange (De Leidse Hout) 37; 2. W Lansbergen (BenthuizerTC) 36; 3 Marij ke Olsthoorn (Zoeterwoudse TC), Monica Kruitwagen (Overbos), Elly Marrewijk. (Zoe terwoudse TC) 30 6. Els van Klaveren (De Leidse Hout) 27 Damesdubbel 50+: 1. Anneke van Ouyvenbode (De Rijnkanters). M. Kleen (Zee en Duin), T.B. ten Hage (Lis se), G.L.M. Stern (Lisse) 10: 5. Joke Holten (Katv/ijkse LTV), Heieen Kuyt (Katwijkse LTV), Elly van Ruiten (Alkemade), Riny v.d. Wereld (Alkemade) 6. Naam: Tim Bavelaar. Sport en club: Tennis bij De Munnik. Geboren: 20-6-1968 te: Leider dorp. Woonplaats: Leiderdorp. Broers/zussen: een zus, Ingrid. Beroep: assistent-bedrijfsleider bij Free Record Shop in Den Haag. Partner: Marianne. Lengte: 1.82 meter. Gewicht: 85 kilogram. Speelsterkte: Single 5, dubbel 4. Speltype: Offensieve baseliner. Links- of rechtshandig: Links, dubbelhandige backhand. Sterkste punt: Ik ben heel vast. Sterke forehand en ze zien nooit waar ik mijn backhand naar toe sla. Zwakste punt: Service en ik kan geen winners slaan. Ik do mineer de rally vaak wel, maar moet heel lang werken voor de punten. Trainers: Mijn eerste ballen sloeg ik bij Van Leeuwen. Daarna heb ik van Jeroen van der Sman echt tennissen ge leerd. Later ook nog training gehad van Ajrthur Honer. Hoogtepunt: Ik heb de halve finale gehaald van de D-Mas- ters toen ik 18 was. In D won ik veel, in C niet meer zo, omdat dat mijn stapperiode was. Dan haalde ik soms de finale, maar stond ik tot laat in de Koets en dan baalde ik de volgende dag weer dat ik verloor. Dieptepunt: Niet echt. Ik ver loor een keer nadat ik met 5-0 had voorgestaan in de derde set. ik had mijn spel omge gooid en dacht dat ik wel weer normaal kon gaan spelen. Niet dus. Blessures: Veel enkelblessures. Ik ben er een keer vier maan den uit geweest. Vorig jaar nog twee keer, waardoor ik in totaal toch wel vijf of zes weken niet kon Spelen. Leukste tegenstander: Erik- Paul van Weeren en Edwin de Vries. Op de baan wordt er niet Foto: Dick Hogewoning gezeurd over punten, wordt er lekker gebuffeld en na afloop is het gezellig. Als ik tegen jeugd spelers tennis, worden er toch vaak punten gepikt en na af loop zijn ze snel weg. Vervelendste tegenstander: Eric de Graaff. Ik speelde finale Voorhout tegen hem en vanaf het begin gooide hij de ballen de lucht in. Niet leuk. Beste wedstrijd ooit: Vorig jaar halve finale clubkampioen schappen tegen Rob Versteeg. Toen steeg ik boven mezelf uit. Ik moest in dat hoge tempo mee, het lukte en op een gege ven moment had ik het gevoel dat ik ook BI-speler was. Een mooie overwinning. Favoriete ondergrond: Gravel. Favoriete toernooi: Forescate en Roomburg zijn altijd wel leuk. daar ga ik ook kijken als ik niet hoef te spelen. Er is altijd wel iemand om een praatje mee te maken. De voorbije competitie: We zijn gedegradeerd uit de derde klasse op een set. Favoriete tennisser: Agassi. Het is zo knap dat je zo lang op zo'n hoog niveau kunt spelen. Ik win ook nog vaak van jonge gasten, omdat die zo dom spe len. Die komen er pas eind tweede set achter hoe ze moe ten spelen. Hobby's: Ik ben door mijn werk veel met muziek bezig. Hou van heel veel verschillen de stijlen, zo lang het maar geen hiphop is. Ik doe dit werk nu ruim twaalf jaar en dan leer je heel wat muziek kennen. Krant/tijdschrift: Leidsch Dag blad en de Telegraaf. Eten: Italiaans, Mexicaans en Indisch. Geen aardappels. Drinken: Ik ben niet zo'n drin ker. Neem het liefst een Kriek of Wiecke Witte. LD-circuit: Ik sta nu derde dus het moet mogelijk zijn om de Masters te halen. Ik speel ook veel in Den Haag. Dat had ik achteraf niet moeten doen, maar ik speel ook nog vijf we ken in Leiden. Politiek: Ik stem links. Geloof: Nee. Bijgeloof: Ik ga altijd op een bepaald bankje zitten. Ik zeg niet links of rechts, want dan gaat mijn tegenstander daar straks zitten. Mooiste plekje in de regio: Rijpwetering. Het is er rustig, dorps en je kan daar lekker bij het water zitten. Daar kom ik tot rust. Toekomst De Munnik: Ik wil er zelf op niveau blijven spelen en proberen de jeugd omhoog te krijgen. Ik speel veel met die jongeren, maar er zijn er niet zo veel. En als ze goed worden, gaan ze weg. op de een of an dere manier wil het niet zo luk ken op De Munnik. Dat heeft ook met de vele trainerswisse lingen te maken. De laatste ja ren zijn er alweer drie geweest, waardoor de stabilietit ver te zoeken is en en er niet echt iets opgebouwd kan worden. Toekomst persoonlijk: Ik ben niet zo'n planner, maar blijf voorlopig lekker in de muziek werken. En ik wil weer een 4- tje worden. Vorig jaar ben ik te ruggezet.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19