Jesse Huta Galung: altijd de beste zijn SPORT Fietsen over in De Lutte Grieks honkbal doet het met 'Amerikanen' 'Schouderblessure op ongelegen moment' Van Scheppingen in kwartfinale Dutch Open Hillegommer naar tweede ronde Open Leidse jrd laat niet gaan JVoorzitter Jorien van [is 'in principe' niet te werken aan e transfer van Paul Bosvelt. Dat gisteravond in een Studio Sport. Van reageert daarin op de de club na het Pierre van Hooij- Rotterdammers. Er geruchten dat hebben aangedron- [1 tussentijds vertrek jenoord daar aan mee Iwerken. Van den tenuwde dat laatste. voor PSV enduel [V heeft de eerste iran de World King in Zuid-Korea ge- Je Eindhovense >ioen versloeg giste- ie -nstad Pusan bun- iTSV 1860 München alverwege leidden de met 1 -0. Voor PSV i Pusan Park, Kez- r en Robben de tref- van de Brabanders •laatste minuten tot er scoorde in de 88e ibben twee minuten rt blijft :elona Patrick Kluivert :elona. De Spaanse dat gisteren. De het Nederlands echter geen vast - ius voor komend tegenover staat Ier voor de gelimi- van 1,8 miljoen eu- ïkken. Het contract loopt tot 30 juni wachtte lang met ig. De nieuwe voor- iporta probeerde ingswoede ook itract van de Ne- te pakken. In de oplossing kunnen :n zich vinden. inho Janchester -lovergang van de rllonaldinho naar Lir United komt steeds bisteren deed de En- noeri een bod van 30 lro op de aanvaller. I Barcelona al een- ng. Volgens diverse ngelse bronnen zal rmain het aanbod ester nog deze week De Europese top pen al weken over el- de jacht op de Bra- reldkampioen. In- l de club van mana- guson de beste pa- 1 bben. n is k sprint ons Edith van Dijk n bij de WK zwem- 0 elona brons ver- tien kilometer, die 'elde twee uur werd or de marathon- it Wognum was dat vf t denkbare opmaat e I;proef: de 25 kilo- e iterdag. De Noord- esteeg het podium 111 eindsprint, geen iberij van haar. De ola Valli was in de n zes te sterk en ^veede gouden me- ze ook op de 5 ki- ïgevierde. De Duit- aurer, een veel be- tikte als tweede de aan. irs op WK De Nederlandse rs hebben bij de rijd in New York op 0[el compound alle e 64 gehaald. Peter IvanZutphen en ongen kwalificeer den op de tweede hoofdtoernooi, dat Ier ging. Peter El- mens Nederland I:de korte afstan- op schot. Op de tt( tigde hij met 352 rojtederlands record, nd met een punt zijn naam. donderdag 17 JULI 2003 'a is denkt leback "^Eerder dan ge- 'aul Haarhuis be- md een operatie i(jj itste schouder on- t dubbelspecialist ;t het dagelijks leven n de problemen tirpcht. De Braban- rom voor een snel- :t herstel zal naar zes maanden in Haarhuis houdt nu ook weer de '~Jn nog één keer jtj ng in de Davis n. „De manier in Wimbledon af inomen, is mij niet bevallen." Martin Verkerk hoopt ondanks slijmbeursontsteking in Hilversum te spelen amersfoort/hilversum - Ook al heeft Martin Verkerk een slijm beursontsteking in zijn schou der, de tennisser hoopt toch mee te doen aan het Hilversum Open, dat maandag begint. „Ik wil niet van de afspraak met Hilversum af', aldus Verkerk, die gisteren dankzij een mri- scan in Utrecht de precieze aard van zijn kwetsuur ontdek te. De finalist van Roland Garros mag even niet serveren. Hij heeft zich teruggetrokken uit het dubbelspel van het Dutch Open, waarin hij gisteren in de kwartfinales met Raemon Slui ter zou aantreden. De blessure is waarschijnlijk het gevolg van te zware trai- ningsarbeid na zijn vakantie. Verkerk, die als nieuwe Neder landse tennisheld in het zieken huis niet hoefde te wachten, moet de komende twee weken ontstekingsremmers slikken. Ondanks de schouderproble men hoopt de Alphenaar maandag toch zijn opwachting te kunnen maken bij het chal- lengertoemooi in Hilversum. Hij gaat zaterdag testen of hij weer kan serveren. „Na alle hectiek is dit misschien een uitgelezen mogelijkheid om rust te nemen, maar de af spraak met Hilversum ligt er nu eenmaal. Ik wil daar niet van af', lichtte Verkerk toe. „Ik wil er graag spelen omdat ik mis schien dan ook weer wat wed strijdjes kan winnen." Verkerk hoopt zaterdag zeven tig tot tachtig procent pijnvrij te kunnen serveren. „Als dat goed gaat, kan ik er maandag nog een schepje bovenop doen. Als ik dan tot negentig procent kom, ga ik in Hilversum spe len." Als de pijn blijft, gaat Verkerk terug naar het ziekenhuis voor een nieuwe mri-scan. Als de slijmbeursontsteking verergerd is, zal hij een injectie in het ge wricht moeten krijgen. „Ik moet daar voorlopig nog even niet aan denken", huiverde Verkerk. „De schouder baart me wel zorgen omdat het uit het niets en op een zeer ongele gen moment komt. Maar ik ga nooit van het ergste uit. Ook nu probeer ik positief te blijven. Ze hadden ook kunnen zeggen dat ik morgen terug moest komen voor een operatie, dus zo dra matisch is het niet. De spieren en het bot zagen er goed uit." René van den Berg, toernooidi recteur van het Hilversum Open, schrok even toen hij hoorde over de blessure van zijn publiekstrekker. Gecon fronteerd met de tekst en uitleg van Verkerk toont de Hilver summer zich een stuk gelukki ger. „Ik vind dit heel fideel van Martin. Het is heel goed om te horen dat hij zich het liefst aan onze afspraak wil houden. Ik zie het ook positief in. Het is een blessure die je met twee, drie dagen rust op kunt lossen. Ik heb goede hoop dat Martin komende week gewoon in Hil versum is." door Gertjan van Geen leiden - Hoewel niet in grootse stijl speelde Jesse Huta Galung zich gisteren naar de tweede ronde van de Open Leidse Kam pioenschappen. De Hillegomse tennisser maakte zijn verkregen wildcard („Roomburg, bedankt") daarmee al waar. Paul Moggré moest er in twee sets aan gelo ven: 6-3 6-4. Huta Galung is een van de jong-oranjeklanten, die onder leiding van Michiel Schapers en Marian Laudin deze week in Leiden zijn neergestreken. Op Roomburg moet de nieuwe ge neratie van zich doen laten spreken. Huta Galung liet het ITF-jeugdtoemooi van zijn ou de club Hillegom links liggen. „Ik had er wel willen spelen, maar het is een ITF-5-toernooi en wij spelen alleen in de hoog ste categorieën", aldus de 17- jarige Huta Galung, die inmid dels naar de 38ste plaats op de wereldranglijst is opgeklom men. „Van Schapers moesten we een viersterren A-toernooi spelen om ons te meten met de top van Nederland." Omdat de ITF-toernooien, in tegenstelling tot de ATP-toer- nooien, niet meetellen voor de nationale ranglijst en de speler van Dekker Tennis slechts aan een A-toemooi deelnam, staat hij pas rond de 250ste plaats nationaal. Op zijn pasje prijkt evenwel de 2-status, wat aan geeft dat hij ruim bij de eerste honderd staat. Zelf schat hij zijn niveau in op een plek tus sen de dertig en de veertig. „De prioriteit ligt nu eenmaal bij de ITF-toemooien", zegt de man die zich vanaf deze zomer fulltime op tennis heeft gestort. Hij behaalde zijn schooldiplo ma en wordt klaargestoomd voor het grote werk. „School was een straf, hard trainen niet." Huta Galung staat zo'n zes uur per dag op de baan en schuwt sessies van vier uur achtereen niet. „Met mijn disci pline zit het wel goed. Het is een van mijn kwaliteiten. Ik werk altijd honderd procent en wil altijd de beste zijn. Ik vind het ook niet erg om hard te werken. Als ik een uur thuis zit ga ik me al vervelen. Dan spring ik op de mountainbike of ga ik naar de sportschool." Het fulltime tennissen wierp al snel zijn vruchten af. Op het jeugdtoernooi van Roland Gar ros sneuvelde hij nog in de eer ste ronde, maar op Wimbledon haalde hij de laatste zestien. „In Parijs ging het niet geweldig, omdat ik twee weken had zitten leren voor mijn examens. Na Roland Garros heb ik even rust genomen en je zag meteen het verschil. Ik had niet verwacht dat ik op Wimbledon twee par tijen zou winnen. Ik had ge dacht daar veel te zenuwachtig voor te zijn. Maar ik boekte een paar goede overwinningen." Tussendoor probeerde hij zich nog te kwalificeren voor het grastoemoöi in Rosmalen. Hij verloor daarin nipt van dubbel specialist Donald Johnson. „De eerste set eindigde in een tie break, in de tweede begon het regenen. Toen we weer begon nen werd ik meteen gebroken. Dat zijn de momenten dat je alert moet zijn, heb ik ge merkt", aldus Huta Galung die met zijn zevende plaats op de wereldranglijst voor dubbelaars eveneens een specialist ge noemd mag worden. Hij heeft er het spel voor. Een meer dan gemiddelde service en, voor zijn leeftijd, al een op merkelijk sterke volley. De ma nier waarop hij gisteren zijn eerste matchpoint benutte, zei wat dat betreft genoeg. Een ho ge kickservice naar de back hand en een superieure volley erachteraan. Wat het waard is zal de komen de twee jaar blijken. Binnenkort verlaat hij het jeugdcircuit en moet hij in de jungle van Futu res en Satellites de ATP-punten bij elkaar gaan sprokkelen. Het is de bedoeling om met een groepje van drie onder leiding van een nog aan te stellen tra- vellingcoach de eerste schreden te gaan zetten als prof. De coach wordt nog door de bond betaald, maar de vliegtickets en de hotels komen binnenkort voor eigen rekening. Van Jan Siemerink, met wie hij veel trainde bij Dekker, en Jac- co Eltingh heeft Huta Galung al veel verhalen over het profbe- staan gehoord en de nodige tips gekregen. „Die weten wel waar over ze praten. Ik verheug me er nu al op. Eigenlijk mag je je pas prof noemen als je bij de beste tweehonderd staat en je in je levensonderhoud kan voorzien. Ik zie me meer als se- miprof die geen baan heeft en zich volledig kan concentreren op tennis." Amersfoort - Dennis van Scheppingen heeft na een gevecht van twee uur en elf minuten de kwartfinales van de Dutch Open tennis in Amersfoort gehaald ten koste van de Argen tijn Franco Squillari: 4-6, 6-4 en 6-4. Van Scheppingen kwam op een wildcard de Dutch Open binnen en stuntte tegen Squilla ri. Die Argentijn was driejaar terug nog hal ve finalist op Roland Garros, was zelfs de nummer elf van de wereld. Inmiddels is hij afgezakt naar plek 81. Toch een mooie scalp voor Van Scheppingen. In 1996, toen nog in Amsterdam, had hij al een keer de halve fi nales gehaald op de Dutch Open. Nu drong hij eindelijk weer eens door tot de kwartfina les van een ATP-toernooi. Vijfjaar terug, in Rosmalen, was hem dat voor het laatst ge lukt. „Dat is inderdaad lang geleden", zegt de man die vooral rendeert op vaderlandse bodem. „Maar ik tennis vooral op de challen gers. Daarvan heb ik er al acht gewonnen. De laatste tijd verloor ik een paar keer nipt op een ATP-toernooi, dat heb ik nu gelukkig kunnen omdraaien. Anders gaat het in je hoofd zitten." Bij de laatste acht treft Van Scheppingen, nummer 152 van de wereld, de als zevende geplaatste Chileen Nicolas Massu. „Nog een keer winnen en de top-honderd komt wel heel dichtbij. Maar ik leef van ronde tot ron de." Het boterzachte centre court, veelvuldig bekritiseerd door de tennissers in Amers foort, eiste gistermiddag het eerste slachtof fer. De Belg Christophe Rochus struikelde, verstuikte zijn pols en was meteen kansloos tegen Peruaan Luis Horna. „Dit is de slecht ste gravelbaan waar ik ooit op heb ge speeld," klaagde de Belg. Foto: ANP/Toussaint Kluiters door André Hoogeboom de lutten - Het is zo warm in De Lutte, waar Ajax zich tradi tioneel voorbereidt op het nieu we voetbalseizoen, dat de mus sen zich niet eens vertonen. Een kleine streep door de reke ning van Ronald Koeman die gisteren maar liefst drie trainin gen op het programma had staan, 's Morgens vroeg een bosloop, om elf uur conditie training en om vijf uur nog een. Maar de bosloop wordt ge schrapt en de training van elf uur is vervroegd naar half tien, om de warmte voor te zijn. Alle Ajacieden ontspannen, want de sfeer is nog niet door de stress van het seizoen aan getast. De tegenvallers, het plotse vertrek van Cristian Chi- vu en Andy van der Meyde, drukken de stemming evenmin. Met vier potentiële nieuwelin gen in de selectie staat de blik verwachtingsvol gericht op de nabije toekomst. In plaats van Chivu komt, als het goed is, de Fransman Julien Escudé van Stade Rennes. Hoewel de clubs vandaag nog met elkaar onder handelen, gaat Koeman er van uit dat het rond komt. Hetzelf de geldt voor de Nigeriaanse aanvaller Kalu Uche van Wïslaw Krakow en de Tsjech Zdenek Grygera (Sparta Praag). „Ik ben ervan overtuigd dat ze komen. Het is wel jammer dat ze er nu nog niet zijn, maar het is niet anders. We hebben nu een paar fietsen over tijdens het trai ningskamp." Er is geen sprake van dat er meer spelers vertrekken bij Ajax. Althans niet op korte ter mijn. Maar Koeman kan er nog niet honderd procent zeker van zijn dat bijvoorbeeld Trabelsi of Ibrahimovic zullen blijven. De transfermarkt sluit pas op 31 augustus en dus is er nog van alles mogelijk. Escudé, Uche en Grygera mel den zich pas eind van de week, als Ajax het jaarlijkse trainings kamp in De Lutte heeft afgeslo ten. Wesley Sonck, de Belgische aanwinst doet al wel volop mee en is de joker van Ajax dit sei zoen. Topschutter in België, concurrent van Zlatan Ibra himovic. Jari Litmanen is de nieuwe aan voerder van Ajax. Tweede cap tain is Rafael van der Vaart, die vorig seizoen ook al enkele ke ren die taak vervulde bij afwe zigheid van Chivu en Bergdol- mo. Voor Koeman was de keuze simpel. „Zonder anderen te kort te willen doen, denk ik dat Litmanen en Van der Vaart twee jongens in de groep zijn die binnen en buiten het veld iets meer brengen." SPORTUITSLAGEN DAMMEN Meeste spelers waren nog nooit in Griekenland door Bart Boerop Rotterdam - Anthony Harris, Chris Youngberg, Sean Spencer en Kevin en Troy Pickford; niet bepaald namen die aan Grie kenland doen denken. Georgios Kottaras, Peter Soteropoulos, Nicholas Markakis; dat lijkt er meer op. Toch spelen al deze mannen momenteel op het EK in één en dezelfde honkbal- ploeg: Griekenland. Ze komen ook allemaal uit hetzelfde land: Amerika. Met een volledig Amerikaanse ploeg doet Grie kenland deze dagen een gooi naar de Europese titel en vol gend jaar in Athene naar olym pisch goud. De bondscoach van Grieken land heeft ook al geen naam die direct met dat land in verband gebracht kan worden: Robert Derksen. De Amerikaan met Hollandse voorouders heeft in zijn keurkorps liefst negen spe lers opgenomen die actief zijn in de minor leagues, kan tevens beschikken over een paar ex- Big Leaguers en over jongens die in Amerika in de indepen dent leagues spelen. Van de 24 namen op het Griek se rooster spelen er slechts twee in het land dat ze verte genwoordigen. Dat is niet vreemd, want honkbal heeft geen verleden in het land waar volgend jaar de Olympische Spelen worden gehouden. Pas toen het de Spelen van 2004 kreeg toegewezen, kwam de sport van de grond in Grieken land. In zijn poging om honk bal wereldwijd te promoten, hielp Major League Baseball om een Griekse competitie op te zetten. Bondscoach Derksen, die bij de De Griekse bondscoach Robert Derksen (rechts) instrueert tijdens de training. Foto: GPD/Joep van der Pal Spelen van 1996 Australië on der zijn hoede had, was er van af het eerste uur bij betrokken. „We hebben in Griekenland overal posters opgehangen om mensen enthousiast te maken voor honkbal en om ze uit te nodigen voor try-outs," legt de import-bondscoach uit. „Dat is succesvol geweest, maar het ni veau van de Griekse ploegen is nog niet goed genoeg om mee te doen in de Europese top. Daarom nemen we nu onze toevlucht tot Amerikanen met Griekse voorouders. Derksen heeft in de Verenigde Staten stad en land afgereisd op zoek naar honkballers met Griekse voorouders. Hij is bij elk team uit de Major League op bezoek geweest om jongens los te weken voor de Griekse nationale ploeg. „Van Soterop oulos kan iedereen wel beden ken dat hij Griekse wortels heeft. Het moeilijkst was het om van mannen met Ameri kaanse namen de Griekse oor sprong te ontdekken. Hoe ik dat gedaan heb? Praten, met ieder een praten." Zo kwam Derksen uiteindelijk ook op het spoor van de ge broeders Pickford. Kevin en Troy, beiden pitcher: de 23-jari- ge Troy voor een single A-team, zijn 28-jarige broer Kevin voor een triple A-team. „Opa aan moeders kant komt uit Grie kenland. Daarom belde Derk (bondscoach Derksen, red.) ons op een avond op", vertelt Troy, die een belangrijk aandeel had in de verrassende overwinning van Griekenland op Italië. Het was Derksen voornamelijk te doen om de linkshandige Ke vin, omdat hij vorig jaar zelfs al een paar wedstrijden in de Ma jor League had gegooid voor San Diego Padres en de meest talentvolle is van de twee. „Maar we vertelden de coach dat we een 'one package deal' zijn", aldus Troy Pickford, die net als zijn meeste ploeggeno ten nog nooit in Europa, laat staan Griekenland is geweest en wel te porren was voor de trip. „Het was nog een heel gedoe om de paspoorten op tijd in or de te krijgen. Het duurde lang voordat we mijn opa's ge boorteakte hadden opge spoord." Vorig jaar werd de Amerikaans- Griekse ploeg met overmacht kampioen op het Europees kampioenschap voor B-landen. Het sloeg in zes wedstrijden liefst 25 homeruns en promo veerde moeiteloos naar de A- poule. Met een grotendeels ver nieuwde ploeg houdt Grieken land zich deze dagen moeite loos staande op het EK in Ne derland. Het werd zelfs eerste in de poule en ligt op koers voor de finale van zaterdagmid dag. Maar de blik gaat vooral naar de Olympische Spelen. „Olym pisch goud lijkt me moeilijk haalbaar", dekt Derksen zich in tegen al te hooggespannen ver wachtingen. „Maar we willen ons presenteren met een team dat het de grote landen heel moeilijk kan maken. Vind je het Griekse team op het EK goed? Wacht maar tot je de Griekse ploeg op de Spelen ziet. De helft van de huidige selectie wordt vervangen door nog be tere spelers. Jongens die in Amerika op een nog hoger ni veau spelen. In tegenstelling tot het EK gaan we ons op de Spe len wel voorbereiden, een paar weken zelfs." Troy Pickford hoopt dat hij die olympische selectie haalt. „Het lijkt me een geweldig evene ment. Bovendien begin ik net gewend te raken aan het Griek se volkslied." Den Haag. Orap Open. Zesde ronde: Zwart (Ned) - Delmotte (Fra) 2-0, Stork (Ned) - Jansen (Ned) 0-2, Ndjofang (Kam) - Valneris (Let) 1-1. Baljakin (Ned) - Van Ballegooijen (Ned) 2-0. Van Tilborg (Ned) - De Wild (Ned) 2-0. Ong (Ned) - Thijssen (Ned) 0-2. Virny (Dui) - Cardozo (Ned) 2-0, Stapper (Ned) - Baljakina (Ned) 1-1, Tjong a Ong (Ned) - Bremmer (Ned) 1-1, Ottink (Ned) - Clasquin (Ned) 1-1, Winkel (Ned) - Van der Stap (Ned) 0-2, Samb (Sen) - Ter Braake (Ned) 1-1. Stand aan kop: 1. Zwart 11 punten, 2. Jansen, Baljakin 10, 4. Ndjofang, Virny, Thijs sen, Valneris, Van Tilborg, Van der Stap, Del- motte 9. H ANDBOOGSCHIETEN New York. WK. Mannen, recurve, eindstand voorronde: 1. Jang (ZKo) 1378, 2. Choi (ZKo), 3. lm (ZKo) 1343. 10. Custers (Ned) 1329, 22. Van Alten 1316, 85. Van der Hoff 1273 Custers en Van Alten door naar laatste 64. Landenklassement-. 1. Zuid-Korea 4074, 2. Italië 3986, 3. Austra lië 3962, 9. Nederland 3918. Vrouwen, compound: 1. Zorn (VSt) 1399, 2. Dawson (VSt) 1383, 3. Luijting (Ned) 13.83, 20 Zandvliet 1359, 21. Schoormans 1359, 49. Hottentot 1324. Landenklassement: 1 Verenigde Staten 4152, 2. Frankrijk 4128, 3 Nederland 4101 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3150. 2.7.10.13.16.17.23.24.25.32.33.34.43.54 60.62.65.72.77.78. Lotto 693. 1, 5. 11. 19, 30, 39 bonusgetal 45, kleur oranje Jackpot Lottotrekking 19/07/2003: e. 6400 000. (Onder voorbehoud van typefouten). 6-4, Horna (Per) - Christophe Rochus (Bel) 6-4 6-4, Hernandez (Spa) - Lisnard (Fra) 7-6 1-6 7-6, Massu (Chl/7) - Sa (Bra) 6-2 6-2. Dubbel, eerste ronde: Kerr/Vanhoudt (Aus/Bel) - KempesA/an Lottum (Ned) 7-6 6-4. Stuttgart. Mannen, 765.000 euro. Tweede ronde: Behrend (Dui) - Moya (Spa/1) 7-6 7-6, Volandri (Ita) - Grosjean (Fra/4) 6-2 6-4. Novak (Tsj/5) - Sargsian (Arm) 6-4 6-4. Ferrer (Spa) - Ljubicic (Kro/16) 7-6 6-1. Schüttler (Dui/3) - Abel (Dui) 6-2 6-4, Corretja (Spa/15) - Olivier Rochus (Bel) 4-6 6-1 7-5, Joesjni (Rus/12) - Lapentti (Ecu 6-3 2-6 6-3, Robredo (Spa/9) - Burgsmüller (Dui) 6-7 6-3 7-5, Gonzalez (Chl/6) - Nadal (Spa) 6-2 3-6 6- 2, Nieminen (Fin/11) - Martin (Spa) 6-2 4-6 6- VOETBAL TENNIS Open Leidse Kampioenschappen. HEI: W. Standaart - E. Gerth 7-5 6-1, J. Huta Galung - P. Moggré 6-3 6-4, R. Pondman - R. Tijvelijn 6-3 5-7 6-3, S. Bijl - N. Zijlstra 7-6 1- 6 7-5, N van der Meer - M. Kamermans 6-0 6- 1. W. Hornix-C van Gils 6-3 7-6, R. Nicolai - B Westerhof 5-7 6-1 6-2, J. Dijkstra - R. de Kleijn 6-2 6-2, R. Snijders - A. Pondmah 6-1 6-0, B. Wild - M IJzerman 6-2 6-7 7-6, R. Ta- tuhey - T de Rooij 6-1 6-4, M Hilpert - K. Kandel 6-2 6-1, B. van Delft - R. Frantzen 6-3 7-5, F. Clausing - R de Rijke 7-6 6-3, G. Berg- graaf - R. Lepp 6-3 4-6 7-6, E. Reuijl - M Derksen 7-6 6-1. DEI: K.*de Beer - S. Andrade 7-6 6-1, B. Schoofs - E. Pera 7-6 6-3, N. van der Walle - G. Schilder 6-4 6-7 6-2, M. van de Beek - I van der Plas 6-1 3-6 6-4, L. Mekel - M. Bink 6-2 4-6 6-4. L Dinh - N. de Jong 6-2 6-7 7-5, D. Harmsen - N Koppelle 6-3 6-4, A. de Bont - E. van Boekei 7-6 2-6 6-1. Amersfoort. Dutch Open mannen, 355.000 euro. Eerste ronde: Montanes (Spa) - Melzer (Oos) 5-1 opgave Melzer. Tweede ronde. Van Scheppingen (Ned) - Squillari (Arg/9) 4-6 6-4 Oefenwedstrijden. Longa - Willem II 0-12 (0-4). Doelpunten: Van den Eede 2. Quinn 2. Sjoekov 2. Mourad 2. Hadouir 2, Caluwé en Oezkaya. Ceesay (Willem II) disciplinair gestraft, twee weken bij tweede team. Rot Weiss Oberhausen - FC Twente 1-1 (0-0). Doelpunt Twente: Christensen. Regioteam - FC Groningen 0-18 (0-10). Doel punten: Salmon 6, Tuhuteru 3, Landerl 2. Baidjoe 2, Smit, Pinas, Van Gessel, Bronkhorst en Elshot. Duel na 70 minuten gestaakt we gens slecht weer Schalke 04 - Roda JC 4-0 (1-0) Sand 1-0, Ha- jto 2-0 (strafschop). Varela 3-0, Cziommer 4- 0. Giessen - NAC 0-21 (0-10). Doelpunten: Vos 5, Bobson 3, Barakat 3. Engelaar 2, Penders 2, Haamhouts 2. Stam 2, Diba en Slot. 5-10). ZEILEN Brest. EK 470. Vrouwen, eindstand: 1. Dufresne/Azon (Spa) 36 punten, 2. Dekleva/Maucec (Slv) 36, 3. Torgersson/Zachrisson (Zwe) 36. 4. Petitjean- /Douroux (Fra) 40. 5. Provan/Girke (Can) 40. 17. Kooistra/De Goederen (Ned) 74, 25. De Koning/Berkhout (Ned) 56 (slotrace niet meer mogen varen). Mannen, eindstand: 1. Foeffler/Burnham (VSt) 19, 2. Philippe/Le Berre (Fra) 32, 3. Zellmer/Krabbe (Dui) 35, 4. Molund/Anders- son (Zwe) 35, 5. Rogers/Glanfield (GBr) 39, 68. De Koning/Stavenuiter (Ned) 110, 92. Peeters/Bakker (Ned) 118. ZWEMMEN Barcelona. WK. Open water. Vrouwen, 10 km: 1. Valli (Ita) 1.59.49,9, 2. Maurer (Dui) 1.59.51,1, 3. Van Dijk (Ned) 1.59.53, 4. Seliverstova (Rus) 1.59.55,9, 5. Karnrau (Dui) 1.59.58,4, 6. Hutchinson (Aus) 2.00.03,7, 7 Van der Weijden (Ned) 2.01.23, 8. Wood (GBr) 2.01.51, 9. Guerra (Spa) 2.01.53, 10. Zjdanova (Rus) 2.01.58. Mannen, 10 km: 1 Diatsjin (Rus) 1.50.58,8, 2. Hein (Dui) 1.51.06,5, 3 Meca (Spa) 1.51.08,4. 4. Bezroetsjenko (Rus) 1.51.08.5. 5. Stoitsjev (Bul) 1 51.12,5, 6. Saliba (Aus) 1.51.12,8, 7. Rondy (Fra) 1.51.13. 8. Blaum (Arg) 1.51.13,8; 14. Maarten van der Weijden (Ned) 1.51.29,9.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19