Van den Herik is 'leugens' Van Hooijdonk beu SPORT 'We juichen hier voordat we hebben gewonnen' Edwin Kempes knokt Star en Goedegebuure nog in Frank de Boer stelt Turks debuut even uit kwalificatiestrijd Roomburg 'Man, ik ben net drie dagen in training' 'Pierre wilde miljoenen verdienen over de rug van Feyenoord' Van Vianen wil jeugdige zeilers klaarstomen voor de top kcitl<U*d Iltl slcchtd tijd erk/Sluiter er in dubbel rt Martin Verkerk on Sluiter zijn het dub- ooi van de Dutch Open nnen. Het Neder- o won in hun eerste bij deze editie met 6-3 het Argentijnse koppel Squillai i. Verkerk speel- ersfoort zijn eerste ds zijn vakantie op oor de training na zijn heeft Verkerk een steking aan zijn schou- lopen, maar dit euvel dels onder controle. Als één van de plaatsin- ende Verkerk het enkel- vandaag tegen de Itali- berti. Sluiter speelde Duitser Waske. xrond Escudé Ajax heeft met Ju- leudé overeenstemming over een vierjarig con- Amsterdammers ho- &3-jarige Franse verde- I >g deze week te presen- I s opvolger van de naar ia vertrokken Cristian Ugemeen directeur Arie len bevestigde gisteren de serieuze interesse in liaan Kalu Uche (20). iterflankspeler komt nu voor Wisla Krakow, de en van Polen. speelt gelijk jfenduel PSV heeft in de eerste edstrijd in de voorberei- het nieuwe seizoen ge- eeld. In de Zuid-Kore- tad Daegu kwamen de renaren tegen Zuid-Ko er 23 niet verder dan 2- doelpunten kwamen n van Mateja Kezman. dhovense kant speelde rige Koreaanse proef- ho Won Kwang mee. p trainingskamp in het he land, waar trainer iddink tijdens het WK I grote successen vier- lub speelt er de komen- II om de zogenoemde fup'- rert wil bij elona blijven )na - Patrick Kluivert wil rcelona blijven. Verte- digers van de Neder- letbalinternational igisteren met de Cata- feub onderhandelingen ([toekomst. Na afloop rt. op de site van Bar- n dat hij een vertrek [zitten. Kluivert steggelt met de club over zijn I Barcelona wil zijn sa- ir verluidt zeven mil- verlagen. De club wil invaller eenderde inle- ter spreekt fjesdief vrij - Een voormalige ad- tief medewerker van de gisteren vrijuit gegaan stelen van 47 toe- /an irtjes voor Euro 2000. sl e is erachter gekomen pi telefoon af te luiste- r ii r de politierechter in be rond dat het een te ?ez isporingsmiddel was in uvi ng tot de ernst van de e$ng en de privacy van ar ichte. Uit de afgeluister- ekken bleek dat de 36- jstenaar enkele dagen lalvefinalewedstrijd derland 47 toegangs voor die wedstrijd ach- lad gedrukt. dinsdag 15 JULI 2003 rlanders r ts Open lra i fin, lar j ja ond - Voor het eerst in ie doen twee Neder- m lifers mee aan een Ma- ,lot Dbert-Jan Derksen i; lok Rolf Muntz zich Brits Open, dat don- egint. Muntz eindigde j, het Schots Open op ,m ;ste plaats, maar na repen van de al ge- pelers voor hem kreeg jQgi in de acht resterende Hjj jzen. Muntz treedt op vat George's overigens [e d ^et eerst professio- jjg, jdens een Major. Als aar deed hij al drie keer pej ksen plaatste zich voor 10e ^Pen °P van .p, aties eerder dit sei- deS len ppelister schakeld «5 eer - De Nederlandse nzwemster Bianca van ten|n is op het WK in Bar- n [geschakeld. Na de £e( lezette ze de dertiende e ja wijl de beste twaalf gj naleronden mochten, elden, die verdienste- erde, had een punten- 90,000. De Neder- acjj( elneemster ging van- wel het water in. Ze is ferste reserve en arom bij het volgende 'voorzwemmen'. eden werd niet geju- rotterdam/gpd - Jonen van den Herik is 'de leugens en het ge stook' van Pierre van Hooijdonk beu. Feyenoords voorzitter haalt op de eigen website van de sta dionclub ongenadig uit naar de zaterdag naar Fenerbahce ver trokken topscorer. Hij onthult dat de spits reeds 80 procent van de afgesproken 6,8 miljoen euro over drie seizoenen heeft geïncasseerd en dat hij er deson danks op stond zijn laatste trai- ningsweek in Rotterdam doorbe taald te krijgen. ,,Ik word langzaamaan erg boos over de leugens en het gestook van Pierre. De waarheid is dat hij in eerste instantie transfer vrij weg wilde, dus miljoenen wilde verdienen over de rug van Feyenoord. Dat heb ik gewei gerd. Als hij weg wilde, had Feyenoord recht op een trans fersom die wij zouden bepalen. Of - en dat was een geste van onze kant - hij moest het te veel betaalde salaris terugbetalen aldus Feyenoord-preses Van den Herik. „Direct nadat wij de optie had den gelicht liet Pierre weten dat hij weg wilde. Daarmee kwam zijn werkelijke bedoeling naar boven: nooit een derde jaar te gen het lagere salaris. Daar had hij geen trek in. Maar toen bleek dat Feyenoord hem wel aan die optie hield, kwam hij met het voorstel van een vierde jaar onder de volgende voor waarden: óf het salaris in het derde jaar gelijk aan de jaren 1 en 2, óf het salaris in het vierde jaar gelijk aan die jaren." Fey enoord ging daar niet mee ak koord, maar gaf wel aan in de cember van dit jaar te zullen bekijken of het geïnteresseerd was in een vierde seizoen. Van den Herik verwijt Van Hooijdonk dat hij natrapt naar mensen „die hij als tegenstan der ziet, terwijl die mensen ge woon voor de financiële belan gen van Feyenoord zijn opge komen. Het getuigt niet van het hebben van morele normen en waarden als je je opstelt zoals hij geeft gedaan. Pierre is een club tegengekomen, die zich houdt aan gemaakte afspraken en niet zwicht voor stokerij en leugens, die op het laatst ten koste gingen van de sfeer in de groep en van invloed waren op de verhoudingen. Ik krijg de in druk dat hij mensen voor zijn karretje heeft gespannen. Bo vendien heeft hij mij in de me dia neergezet als leugenaar. Dat is onacceptabel. Het ging hem alleen om geld. Waarom moe ten we anders ook nog die laat ste trainingsweek uitbetalen, terwijl er alleen maar gewacht moest worden op de door hem verlangde bankgaranties van zijn nieuwe club." Feyenoords getergde voorzitter besluit met eraan te herinneren dat Van Hooijdonk bij veel clubs waar hij heeft gespeeld Van Hooijdonk bedankt fans met paginagrote advertentie Rotterdam - Pierre van Hooijdonk heeft vandaag in een paginagrote advertentie in het Algemeen Dagblad en Rotterdams Dagblad afscheid genomen van het legioen. De nieuwe spits van de Turkse club Fenerbahce wilde Fey enoord niet verlaten zonder de supporters te bedanken. „Het was mooi om voor Fey enoord te spelen, om in de met ellende is vertrokken. „Pierre moet ophouden met onrust zaaien door Paul Bosvelt erbij te betrekken als wellicht volgende slachtoffer." In Oostenrijk, waar Feyenoord Kuip te voetballen, om al die vrije trappen er in te zien vlie gen, om het legioen te laten juichen, om twee jaar Feye- noorder te zijn, om de UEFA Cup te winnen. Ik zal het alle maal nooit vergeten", stelt hij in de advertentie. 'Pi-Air' nam zijn toevlucht tot de advertentie omdat hij be twijfelde of hij van de Feyen- oord-leiding de kans zou heb- deze week uitkomt in het toer nooi de Alpen Cup, verklaarde Bosvelt, die vorige week uit on vrede de aanvoerdersband inle verde, „iets meer open te staan voor een vertrek." Ook werd ben gekregen afscheid te ne men van de fans. De verstand houding tussen Van Hooij donk en de voetbalclub ver slechterde door de transfer. Volgens Feyenoord-voorzitter Van den Herik wilde Van Hooijdonk geen salaris inleve ren. De spits daarentegen be weert dat Feyenoord bewust heeft aangestuurd op zijn ver trek. bekend dat Kees van Wonde ren, Bosvelts voorganger als captain, onlangs op het punt heeft gestaan zijn contract te verscheuren. Hij kon daar maar net van worden weerhouden. door Peter van der Hulst warmond/oegstgeest - Ronald van Vianen was lange tijd van het toneel verdwenen. De Oegstgeestenaar had in jaren zeventig van de vorige eeuw zelf als zeiler een naam hoog te houden. Hij werd wereldkam pioen in de soloklasse. In het decennium daarop begeleidde hij als coach de Spaanse surfer Eduardo Bellini (vierde) tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles. Van Vianen was vier jaar later (1988) in Seoel assis tent-coach van de gouden Spaanse 470-formatie. Tijdens de Kaagweek in Warmond, die nog tot morgen duurt, is hij te rug op het water. In een rub berbootje kijkt hij nauwlettend toe hoe zijn jonge talentvolle la serzeilers het doen. „Ik heb me een tijd niet met het zeilen be moeid, maar twee jaar geleden stoorde het mij dat de vele ta lenten in Nederland relatief slecht worden opgevangen. Pas als iemand naar de Spelen gaat, staat iedereen achter hem te juichen. Het gaat juist om het traject daarvoor." Van Vianen hield zich lange tijd bewust afzijdig van de sport. Dat had alles met zijn zoon Eduardo - vernoemd naar Belli ni - te maken. De Oegstgeeste naar wilde niet het stempel op geplakt krijgen dat hij de zo veelste ouder was die zich weer zonodig met de sportaspiraties van zijn zoon moest inlaten. Toch zag hij, via zijn zoon, dat de begeleiding van Nederlands talent anders moest. Eduardo presteerde in 2001 een goed tij dens de Jeugd Olympische Spe len en was in zijn leeftijdsgroep de beste Nederlander tijdens de ISAF-WK. „Ik merkte toen dat de Nederlandse kinderen goed zijn, maar dat ze vervolgens in een gat vielen. Het is moeilijk om als junior de overstap naar de senioren te maken. Ze moe ten dan helemaal opnieuw be ginnen. Ik heb daarop een voorstel gemaakt en dat naar het Koninklijk Nederlands Wa tersport Verbond gestuurd." Van Vianens initiatief bleef niet tot het papier beperkt. Hij ging zelf met een jeugdploeg op de Braassem zeilen. De successen bleven niet onopgemerkt bij het KNWV. De Oegstgeestenaar kreeg een uitnodiging voor een gesprek en werd vorig jaar bij de bond verantwoordelijk voor de talentontwikkeling. „Er was door Martijn van Beeten Amersfoort - Edwin Kempes was de afgelopen maanden best gelukkig. Als hij maar niet op een tennisbaan stond. De 27-jarige Amsterdammer werd anderhalf jaar terug nog ge bombardeerd tot dé Neder landse gravelspecialist. Nu staat hij 458ste op de wereldranglijst, speelt hij gedwongen de aller kleinste proftoemooien en is de uitschakeling in (pas) de derde kwalificatieronde van de Dutch Open al een lichtpuntje. Begin juni zat Kempes voor de televisie, zag hij zijn maatje Martin Verkerk de finale halen op Roland Garros. „Prachtig, dat motiveerde me. Maar dan stond ik op de baan, raakte ik geen bal goed en was ik zo weer genezen. Slapeloze nachten heb ik er nooit van gehad. Een rotjaar op het werk, zo zie ik het. Als ik op de baan stond, voelde ik me ongelukkig." Na zijn nederlaag gisteren te gen Spanjaard Oscar Hernan dez in Amersfoort vertelt Kem pes het verhaal van een man die zoekende is. Anderhalf jaar terug was hij nog de verrassen de keuze van Davis Cup-cap tain Tjerk Bogtstra, in het uit- duel met Frankrijk in Metz. En nu is hij nergens. „Voor mijn gevoel is dat al vijf jaar geleden. Heb je succes, zo als toen ik in 2000 de halve fi nales haalde in Amsterdam, dan vliegt de tijd voorbij. En nu lijkt alles ontzettend lang te du ren. Spiegel ik me nu aan dat niveau, dan word ik helemaal moedeloos. In die tijd sloeg ik de bal op trainingen haast blin delings tegen een pion. Een paar maanden later wist ik niet eens meer hoe ik een forehand moest slaan. Ik voelde me on gelukkig, tot ik het park weer verliet." Het keerpunt kwam drie weken terug. Voor de zoveelste keer in de afgelopen anderhalf jaar zag Kempes het niet meer zitten. „Dan kun je twee dingen doen: stoppen of keihard trainen. Ik heb voor het laatste gekozen. De vellen stonden op mijn voe ten, de blaren op m'n handen. Ik sloeg helemaal door. Joh, ik kreeg een wildcard in Scheve- ningen. Een goed moment om echt aan het werk te gaan. En het gaat inderdaad stukken be ter." Kempes stort zich nu op competitietennis in Duitsland. Daar hoopt hij de basis te leg gen voor een sterk najaar. SPORTUITSLAGEN Ronald van Vianen: Je kunt dit spelletje niet alleen doen." Foto: Dick Hogewoning HONKBAL alleen geen geld, maar toen we de boer op gingen bleek er toch voldoende te zijn. We hadden al snel 200 duizend euro in het laatje. Maar als er geld is, merk je ook dat iedereen zich er weer mee gaat bemoeien." Het was de belangrijkste reden waarom er in september al weer een einde aan de samenwerking kwam. „Toen we terugkwamen van het WK werd gezegd dat het geld op was. Iedereen vond mijn plannen fantastisch, maar als ik die niet kan uitvoeren wordt al snel gezegd dat Van Vianen een blaaskaak is'. Spon sors reageerden ook teleurge steld. Ik heb daarop gezegd dat ik er niet meer aan mee zou werken." Diezelfde geldschieters zorgden ervoor dat Van Vianen niet ge frustreerd afhaakte. „Ze vroe gen: 'Waarom ga je weer niet coachen? Als we jou nou spon soren, ga dan met de jeugd ploeg door De Oegstgeeste naar nam de handschoen op. Als eigenaar van een bedrijf in wintersportkleding heeft hij in de zomermaanden de tijd om zijn groep van veertien talent volle sporters te begeleiden. „Tot een leeftijd van 15 jaar is het zeilen nog wel te betalen. De problemen komen daarna. De kinderen zitten op school, hun nieuwe boot is twee keer zo duur en ze moeten ook nog buitenlandse reizen maken. Dat legt veel druk op de ouders. Als zij het zelf uit moeten zoeken, haken er veel af', schetst Van Vianen een van de voornaamste problemen. De contacten die hij in het ver leden als coach bij de Spaanse bond en eigenaar van een zeil- school op Gran Canaria op bouwde, komen hem nu volop van pas. Zo profiteert hij van het feit dat hij deel uitmaakt van 'Sailcoach', een internatio nale club waarbij topcoaches en -zeilers zijn aangesloten. „Daardoor is het mogelijk om clinics met wereldtoppers te houden. In de eerste weken van juni hebben we die toppers be geleid. Zij waren hier voor de Spa Regatta. Op dat moment kunnen die jonkies dan mee doen en hoeven ze niet voor goede omstandigheden naar bijvoorbeeld Australië te reizen. Zie het als topvoetballers die op een training dingen voordoen voor de talenten." Van Vianen beseft als geen an der dat zeilen een individuele sport is, maar hecht gelijktijdig enorm aan trainingen in groepsverband. „Je kunt dit spelletje niet alleen doen. Er zijn er maar een paar die besef fen dat je elkaar nodig hebt om de wereldtop te bereiken. Als je beste van Nederland bent, ben je namelijk nog helemaal niets." Van Vianen vindt het een nare gewoonte dat Neder landers te snel tevreden zijn. „Een Duitser wint vaak in de laatste minuut. In Nederland juichen we nog voordat we hebben gewonnen. We willen denken dat we wereldtop zijn, maar we zijn geen wereldkam pioen en er wordt toch uitein delijk maar over één plaats ge sproken." De visie van de Oegstgeestenaar sorteert effect. In verschillende jeugdklassen werden zeilers van het Steps Laser Radial Team nationaal kampioen. Tij dens de internationaal hoog aangeschreven Kieler Woche werd een tweede plek veiligge steld en in Warnemünde was er zelfs een overwinning. „Maar zeilers moeten ook lol hebben. Daarom zijn we hier ook op de Kaagweek. Hier zit niet zoveel druk op de ketel. De top van zeiler ligt tussen de 21 en 24 jaar, dus is het belangrijk dat het op zo'n lang traject ook leuk blijft. Zeilen is heel veel doen en ervaren, maar dat kan niet als je, zoals ik dat maar noem, last heb van een 'zeil-bumout'. In Kiel gingen we om negen uur de haven uit en kwamen om negen uur weer binnen. Dan drinken we even een biertje. Dat ontspant en de jongens sla pen er beter door. Ze moeten namelijk nog lang mee." Amsterdam/Haarlem. EK. Poule A, vierde wedstrijd: Nederland - Frank rijk 1-0 Toeschouwers: 3500 Boxscore: Frankrijk :000000000=05 0 Nederland: 0000000 1 x 1 30 Werpcijfers Nederland: Cordemans (8+1 man) 11-0-5-0, Van Doornspeek (1) 1-0-0-0 Frank rijk: Langloys (7 2/3) 3-1-3-0, Lejeune (1/3) 0-0-0-0. Slaggemiddeldes Nederland: Legito ,333 (1/3), Chairon Isenia .333 (1/3), 't Hoen .333(1/3). Tsjechië - Kroatië 3-2, Zweden - België 10-2. Stand: 1 Nederland 4-8, 2. Tsjechië 4-6, 3 Frankrijk 4-4, 4. Zweden 4-4, 4. Kroatië 4-2, 5. België 4-2. Poule B: Italië - Rusland 6-0, Griekenland - Groot-Brittannië 10-1. Spanje - Duitsland 5-2. Stand: 1. Spanje 4-8 (20-8), 2 Griekenland 4-6 (23-3), 3. Italië 4-6 (24-9), 4 Rusland 4- 4 (15-18), 5. Duitsland 4-0 (10-33), 6. Groot- Brittanmë 4-0 (9-30). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3148. 6.7.8.10.15.19.21 34.36.37.40.41.43.55 56.57 65.66.68 76 (Onder voorbehoud van typefouten) Theelen - P Visser 6-4 6-4, P Nagel - G. v.d. Veek 6-2 5-7 6-3; B. ten Berge - W. Moggré 6- 4 6-2. Tweede ronde: R. Frantzen (1) - M. Lexmond 6-4 6-3: C. van Keulen (8) - F Vogel 6-16-1. N Zijlstra (2) - J. Schneider 3-6 7-6 7-5; T Star (7) - D. van Veen 6-2 6-1MKamermans (3) - M. Rusman 6-0 6-2; R. Goedegebuure - G. Levy 6-4 2-6 7-5; R. Snijders (4) B Thee len 6-2 2-0 opgave, B. ten Berge - P. Nagel 6- 16-3. DE Categorie 1, kwalificatie eerste ronde: N. de Jong - T Jonkman 6-2 6-3. Tweede ronde: L Mekel (1) - M. Aalders 6-1 6-4; E. van Boe kei - L. Cremers 4-6 7-6(3) 7-6 (7); L.H. Dinh (2) - I v.d. Wetering 6-4 6-3, N de Jong - D. Driessen 5-7 6-2 6-3. Amersfoort. Dutch Open, 355.000 euro. Kwalificaties, derde ronde: Hernandez (Spa) - Kempes (Ned) 6-4 6-3, Armando (VSt) - Log- tens (Ned) 6-1 6-1 Eerste ronde: Van Schep pingen (Ned) - Labadze (Geo) 7-6 1-0 opgave Labadze, Massu (Chl/7) - Arazi (Mar) 4-6 6-4 7-6, Squillari (Arg/9) - Krajan (Kro) 6-3 1-0 opgave Krajan, Hipfl (Oos) - Voinea (Roe) 2-6 6-4 6-3, Christophe Rochus (Bel) - Vliegen (Bel) 6-4 4-6 7-5, Horna (Per) - Portas (Spa/8) 6-3 7-5 Dubbel, eerste ronde: Verkerk/Sluiter (Ned) - Puerta/Squillari (Arg) 6-3 6-1 WATERPOLO TENNIS Leiden. Open Leidse Kampioenschappen, TC Roomburg. HE Categorie 1, kwalificatie eerste ronde: M. Lexmond - N. Spunda 6-4 6-2; F. Vogel - J. JSgel 6-4 6-2; J. Schneider - N v d Kaaij 3-6 6-0 6-0; D. van Veen - J. Vandenbussche 4-6 6-3 6-3, M. Rusman - C. van Swelm 6-2 2-6 7-5. R. Goedegebuure - N van Winsen 7-6 6- 2; G. Levy - D. Spierenburg 7-6 5-7 6-4, B. Barcelona. WK, mannen, eerste ronde. Groep A: Roemenië - Canada 10-3 (3-1 1-0 4- 1 2-1), Kroatië - Hongarije 7-7 (1-3 4-1 1-2 1- 1). Groep B: Australië - Japan 10-2 (3-0 3-1 2-0 2-1), Servië-Montenegro - Verenigde Staten 5- 5(3-2 1-1 1-2) Groep C: China - Italië 4-15(1-5 1-4 0-2 2-4), Duitsland - Griekenland 9-7 (3-5 1 -1 2-0 3-1 Groep D: Rusland - Slowakije 8-5 (3-3 2-1 1-1 2-0), Spanje - Brazilië 10-3 (2-1 2-1 3-03-1) door Peter Klein leiden - Regiotennissers Rode- riek Goedegebuure en Tjeerd Star hebben hun deelname aan de 48ste Open Leidse Kampi oenschappen nog geheel in ei gen hand. Goedegebuure moest daarvoor gisteren in twee par tijen flink aan de bak. Star, die was vrijgesteld in de eerste ron de, klopte op Roomburg Uni- cummer Donald van Veen in twee snelle sets. Vooral in de tweede schifting had Goedegebuure een gelijk waardige tegenstander. Greg Levy was afgelopen zondag nog finalist in het sterk bezette Hil- legom Open. De Amerikaan, ge wend aan het hardcourt van zijn woonplaats Miami, had in de bollengemeente voldoende gravelervaring opgedaan om ook op die ondergrond uit de voeten te kunnen. Goedege buure won de eerste doorgang met 6-4, maar moest de tweede met 6-2 afgeven. De derde set ging tot 6-6 gelijk op. De speler van Dekker Tennis was in de beslissende game de koelste. In de eerste ronde was Goede gebuure met 7-6 en 6-2 de baas gebleven over Nick van Winsen. Levy had in de eerste schifting ook al een thriller afgewerkt. Danny Spierenburg, dit seizoen al winnaar van de Unicum Open, moest de Amerikaan met 7-6 5-7 6-4 laten voorgaan. Star verspeelde maar drie games aan Donald van Veen, die in de eerste ronde verraste door Julian Vandenbussche in drie sets uit te schakelen. Be halve voor Van Veen was de tweede ronde ook het eindsta tion voor Mitch Lexmond, Flo- ris Vogel en Michael Rusman. Zoeterwoudenaar Lexmond klopte in ronde één Nick Spun da in twee sets. Hij kwam ver volgens tekort tegen Romano Frantzen, die dit seizoen voor Unicum in de hoofdklasse uit kwam. Dekker-speler Vogel was de baas over Joachim Jagel van De Munnik, maar kreeg daarna geen kans tegen Jong Oranje klant Coen van Keulen. Zee Duiner Rusman bleef met 7-5 in de derde reeks overeind te gen Corné van Swelm, maar boog daarna het hoofd voor Maarten Kamermans. Met 26 deelnemers was de kwa lificatie breder en ook sterker bezet dan in voorgaande jaren. Nick van der Kaaij en Pieter Vis ser hadden op papier al een moeilijke loting. Van der Kaaij, toemooiwinnaar op Unicum en Dekker Tennis, won tegen Jim my Schneider nog wel de eerste set. In de tweede en derde set kon Van der Kaaij geen game pakken tegen de talentvolle ju nior. Visser verloor met twee maal 6-4 van nationaal vetera- nenkampioen Bart Theelen. Tennisleraar Giovanni van der Veek ging na drie sets tegen Piet Nagel ten onder. Bij de vrouwen deden slechts negen speelsters aan de kwalifi catie mee. Leonie Mekel scha kelde in de eerste ronde Dek ker-speelster Merel Aalders uit. De voormalige troef van Zee Duin stuit in de laatste kwalifi catieronde op Emilie van Boe kei, die pas na 36 games (4-6 7- 6 7-6) en 11-9 in de laatste tie break afrekende met Lotte Cre- emers. door Wietse Dijkstra Innsbruck - Nog voor Frank de Boer één bal heeft getrapt voor zijn nieuwe werkgever is hij al mateloos populair bij de Gala- tasaray-fans. Dat bleek gisteren zonneklaar in Innsbruck waar de Turken - net als Feyenoord - deelnemen aan het toernooi om de Alpen Cup. Maar de aan hangers van 'Cim Bom Bom', massaal aanwezig in Oosten rijk, moeten geduld hebben voor ze hun nieuwe idool in ac tie zien, want De Boer stelt zijn debuut nog even uit. „Man, ik ben net drie dagen in training", reageert de 33-jarige Oranje-aanvoerder op de vraag of straks zal spelen. Niet dus. De Boer blijft, net als de terug gehaalde vedette Hakan Sükür, op de bank zitten, waar hij zijn ploeg met 1-0 ziet winnen van het Duitse FC Nümberg. De eerste kennismaking met zijn nieuwe collega's is hem goed bevallen, zegt De Boer op het veld van het Tivoli-stadion. „Er loopt hier veel kwaliteit rond. Het zijn bijna allemaal in- Frank de Boer. Archieffoto: ANP ternationals bij Galatasaray. Wat ik van de Turkse competi tie weet? Net zo veel als jij, denk ik. Ik ken de bekende clubs en weet dat het niveau best hoog is. Turkije is niet voor niets der de geworden op het laatste WK. Het voetbal zit in de lift." Frank de Boer weet dat de druk in de voetbalgekke natie nog groter zal zijn dan in Neder land. waar hij het liefst zijn loopbaan had afgesloten bij Ajax. Want hoe groot het enthousias me over zijn nieuwe werkgever ook is, de keuze voor Galatasa ray is - net als in het geval Van Hooijdonk en Fenerbahce - in de eerste plaats een keuze voor het grote geld. „Simpel zat", draait hij er niet om heen. De Boer verdient in de komen de twee jaar een veelvoud van wat Ajax hem te bieden had. „Vooral voor mijn familie was ik na 4,5 jaar Barcelona graag teruggekomen naar Neder land", zegt De Boer. „Maar wat Ajax me bood, sloeg helemaal nergens op. Daarom is het boek Ajax voor mij nu dicht." Hij zegt het zonder een spoortje rancune. „Ik had het graag ge wild, maar voor mijn gevoel wilde Ajax me niet. Ik ga daar nu niet meer over zeuren. Ajax heeft een bepaalde filosofie en die accepteer ik. Net zo goed als zij moeten accepteren dat ik mijn keuzes maak." Sportief gezien maakt de keuze voor Galatasary niet veel uit, meent De Boer. „Het niveau is te vergelijken met Ajax. Galata saray speelt ook bijna elk jaar Champions League en ik wilde naar een club die minimaal UEFA Cup speelt." Frank de Boer verheugt zich op het spelen in de Turkse compe titie, waar het er heet aan toe kan gaan. „Daar voetbal je in echte heksenketels^ zegt de re cordinternational, die als speler van Ajax en Barcelona vaak ge noot van de sfeer in Turkije. „Voor tegenstanders zijn die wedstrijden de ergste die je kunt meemaken. Maar het is natuurlijk wel fantastisch hoe het er daar aan toegaat." Dat hij Pierre van Hooijdonk straks tegenkomt in een van de meest beladen derby's van Eu ropa, geeft een extra dimensie aan zijn nieuwe avontuur. „Het is leuk dat Pierre ook in Instan- bul komt wonen", aldus De Boer. „Maar ik verwacht niet dat ik hem veel ga zien. Pierre zit in het Aziatische deel van de stad. Dat scheelt al gauw een kilometer of tachtig.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17