Jaco Luijendijk zet stap naar ereschavoi SPORT Doorbraak Marlot Meddens bij Hillegom Open Bart van Delft grijpt naast tit# unicum Thomas en anders niet bij TEAN Lange loopnummers leveren Leiden Atletiek vier NK-medailles op Wildcards Open Leidse toegeweze 25' v MASTERS I-LA.M. Nieuwe speler en sponsor voor Lisse ussE - FC Lisse heeft zich voor het komende seizoen versterkt met Pascal Averdijk. De 25-jari- ge aanvaller is afkomstig van Stormvogels/Telstar. Hij speel de daar een seizoen. Averdijk stond daarvoor twee seizoenen onder contract bij toen nog ere- divisionist Fortuna Sittard. Voor FC Groningen speelde hij twee seizoenen in de eerste divisie. Naast een nieuwe aanvaller presenteerde FC Lisse ook een nieuwe hoofdsponsor. Hors man Co. neemt de komende drie seizoenen de plek van Ele- ven Sports op het shirt van de hoofdklasser in. Eleven Sports blijft als sponsor aan de club verbonden, maar neemt genoe gen met een plek op het tweede plan. Ajax boekt krappe zege cricket - De cricketers van Ajax hebben een net zo krappe als knappe overwinning geboekt op VVV 2. In Amstelveen over trof de overgangsklasser uit Oegstgeest gisteren met nog slechts één wicket in handen het totaal van de thuisclub. Ajax handhaaft zich door deze zege in de middenmoot. Grote man aan Ajax-zijde was Mark Ver beek. Met Thomas Milde zorg de hij ervoor dat de Amstelve- ners geen onoverbrugbare voorsprong namen. Aan bat kwam VW al na 17 overs op een score van 100, terwijl het pas één wicket kwijt was. Door de bowlprestaties van Milde (3 voor 33) en Verbeek (2 voor 33) bleef de teller voor de thuisclub uiteindelijk staan op 205 all out. Voor Ajax leek die score haal baar. In de jacht daarop bleek opnieuw de klasse van Verbeek. De routinier sloeg 104 punten bijeen. Zijn ploeggenoten zorg den voor de resterende 102 punten. Toch was het een dub beltje op zijn kant, want de Oegstgeestenaren hadden nog maar één wicket in handen toen zij het winnende punt be groetten (206 voor 9). MAANDAG 14 JULI 2003 Vlak achter Simon Vroemen (rechts) is Leidenaar Jaco Luijendijk bezig aan zijn beste steeple-chase tot nu toe. Foto: ANP/Juan Vrijdag door Peter Klein hillegom - Voor Marlot Meddens was de overwinning bij de Hillegom Open 2003 niet haar eerste toernooizege in de categorie 3, voorheen de BI. De winst op eigen grond in één van de grootste toernooien van Nederland was voor de 15-jarige Hillegomse wel de mooiste tot nu toe. Met de 7-6 6-3 zege over Martine Griekspoor reali seerde Meddens haar definitieve door braak naar de regionale tennist op. Onverwacht kwam de doorbraak van het Hillegoms talent niet. Meddens timmert, zorgvuldig en rustig begeleid door haar sportieve ouders Marjet Krijger en Bonno Meddens, al een paar jaar aan de weg. Stap voor stap nam zij de treden op de lange tennis- ladder naar de top. Vorig seizoen deel de de jeugdige Hillegomse al enkele plaagstootjes uit. Dit jaar schaafde zij in het tweede competitieteam van Hil legom onder leiding van captain en toemooileider Frank Stokman en club- coach Harry Verdegaal aan de vereiste vorm voor de toernooien. De voorbereiding bleek deugdelijk. Het toernooi van TV Bennebroek le verde, in een beperkt schema, de eer ste toernooizege op. Bij het eerste gro te regionale evenement, Het Open Kampioenschap van de Bollenstreek van en bij LTC Lisse, haalde Meddens de eindstrijd. In Zoetermeer trad zij voor de eerste maal aan in een lande lijk A-toemooi, gedoteerd met één ster. Zij haalde meteen de halve finale. Het parallel verspeelde categorie 3- toemooi schreef de Hillegomse op haar naam. Op de eigen vertrouwde grond haalde Meddens haar eerste grote titel binnen. Het werd haar twee de titel op één dag. Want dat ze ook de categorie 4 tegen Leonie Guyt zou winnen, betwijfelde niemand. Bij de mannen was Pieter Visser de ko ning onder de verliezende halvefinalis- ten. De boomlange Hillegommer ver loor er liefst drie. In de categorie 3 ging de titel naar zijn bedwinger in het en kelspel, Frank van den Heuvel. De Be- verwijker bleef de Amerikaanse studie vriend van Visser, Greg Levy, in drie sets voor. De man uit Miami, geboren in Frankrijk, had Zandvoorter Joery Goede, eveneens na drie reeksen van de eindstrijd afgehouden. De laatste drie partijen bij de mannen in '4' verg den ook al drie sets. Rutger Goudriaan bleef ongeslagen en Patrick de Koster werd tweede. Niels Couvreur en de bij Hillegom spelende Nieuwvenneper Tim Wolters struikelden in de halve fi nales. Peter van der Spek schreef categorie 5 op zijn naam. De Sassenheimer had in de finale duidelijk minder te stellen met Joost van Rossum dan in het duel bij de beste vier tegen de favoriete thuisspeler Marco Bot. Van Rossum haalde de eindstrijd moeiteloos. Zijn tegenstander, Steven Bos, moest opge ven omdat hij dit weekeinde voor Ne derland moest aantreden bij de Coupe Carl Gantois in Brussel, een internatio naal jeugdtoemooi tot en met 14 jaar. Bij de vrouwen bleef de titel wel in ei gen huis. Anita Koelewijn was in de fi nale Angela Pan in drie sets de baas. Internationaal jeugdtoemooi Parallel aan de toemooifinales op het met duizenden bloemen omzoomde tennispark De Zanderij maakte de or ganisatie van het internationale jeugd toemooi van de Hillegomse TC een vlekkeloze start. Het 'International Flower Bulb Tournement' is een eve nement voor junioren tot en met 18 jaar, dat een onderdeel vormt van het circuit van de Internationale Tennis Federatie ITF. Dankzij de steun van de gemeente en burgemeester Toon Mans, die Hillegom als bloembollen gemeente nadrukkelijk wereldwijd wil len profileren, konden toernooidirec teur Nico Tromp en parkmanager Wim van Eeden hun evenement en tennispark inrichten als een toer- nooiarena. Zeker bij jeugdtoemooien komt dat bijna nergens ter wereld voor. In de nog korte historie kreeg het in ternationale jeugdtoemooi van de Hil legomse TC, één van de twee ITF-eve- nementen die in Nederland worden verspeeld, vorig jaar grote bekendheid. Michaella Krajicek werd winnares bij de meisjes en werd daarmee wereld wijd de grootste ambassadrice van het evenement in het bloembollendorp en van de Bollenstreek. Ook dit jaar staat een 'grote Nederlandse naam' op de door Peter Klein tennis - Te groot voor servet en te klein voor tafellaken zou een gezegde kunnen zijn, dat op Wimpe Thomas van toepassing is. De speler van hoofdklasser Unicum zegt in de landelijke categorie 1 toernooien niet meer te kunnen meekomen. Voor de regionale categorie 3 is Thomas duidelijk maten te groot. Bij de Bahlmann Open Alphense Kampioenschappen op TEAN greep de Leids Master 2002 ten koste van Gertjan Eg- berink met overmacht de titel. „Het lijkt allemaal gemakkelijk te gaan", aldus Thomas. „Maar een paar gemakkelijke eerste rondes heb je, als je wedstrijd- tennis naast een volledige baan wilt doen, gewoon hard nodig. Uiteindelijk train ik nauwelijks en moet je juist tijdens het toer nooi weer in de juiste vorm ko men. Als je een A-toemooi wilt spelen, moet je meteen aan de bak. Dat gaat ongetraind niet. Het gat tussen de landelijke en regionale toernooien is veel groter dan het op het eerste ge zicht lijkt." Thomas boekte met supersnelle zeges op Julian Vandenbussche (tweemaal 6-1), Arthur Hertzberger (6-0 6-1), Jelle Oosterhoff en Gertjan Eg- berink (beiden drie games) een opmerkelijk afgetekend rijtje overwinningen. Achter Thomas ontspon zich wel degelijk strijd. TEAN-trainer Egberink was heel tevreden met zijn zege in de halve finale op Guido van den Broek, die na een succesvolle competitie in de eredivisie mannen, als arts in opleiding tegen dezelfde pro blematiek als geschetst door Thomas aanliep. Wedstrijdlei der Oosterhoff sprak zijn ge noegen uit over zijn overwin ning op Nick van der Kaaij. De Unicummer had in de afgelo pen vier weken al twee toer nooien op zijn naam gebracht. Bij de vrouwen ging het lang verwachte treffen tussen Linda Verhoeve en Heddy Boers niet door. Boers moest de halve fi nale vanwege een ontstoken kies opgeven. Krista Sanders stootte zo zonder te spelen door naar de eindstrijd, waarin zij brutaal een 4-1 voorsprong nam. Leids Master Verhoeve werd niet veronrust, bleef in de tiebreak van de eerste set koel en greep de tweede set met 6-2. In alle enkelspelonderdelen kwam organisator TEAN met ten minste een speler in de fi nales uit. Menno van de Bor, dit jaar van Zoeterwoude naar Dekker Tennis overgestapt, bleef bij de mannen categorie 4 Freek Tissink met 7-5 in de der de doorgang voor. Het treffen werd ontsierd door enig provo cerend gedrag van Van de Bor, waarvoor na afloop een klacht bij de bondsgedelegeerde werd ingediend. Anouk Sanders won met overmacht de poule bij de vrouwen. Ook bij de mannen in '5' sneu velde een TEAN-speler met de overwinning in zicht. Arjan Wil le boog met 6-4 in de derde reeks voor Peter Mensink. Bij de vrouwen hield Carlijn Kruijt de Alphense eer hoog. Jasmijn van de Bent werd met 6-0 6-2 teruggewezen. De toernooi winst bezorgde de bijna 16-jari- ge Kruijt veel zelfvertrouwen voor haar deelname aan het landelijk K2-jeugdtoemooi in Haren (Gr.) komende week. De Leids D-Master van 2001 wil dit seizoen twee doelen realiseren. Een poging wagen om de Leid- Wimpe Thomas: „Het lijkt allemaal gemakkelijk te gaan." Foto: Eric Taal se C-Masters op haar erelijst te zetten en in haar laatste jeugd jaar deel te nemen aan de NK- jeugd in Den Bosch. Jeffrey van der Lek en Judith Koning waren de sterkste en kelspelers in de categorie 6. Pe- ter-Paul de Vrind won na het knusse Langeraar ook de 'grote' categorie 7 bij TEAN. In de fina le werd een andere hoogge plaatste op de ranglijst van het LD Tennis Circuit, Joris Rotte veel in drie sets teruggewezen. Bij de vrouwen werkte TEAN- speelster Fleur Groot een keurig zegerijtje af. Vier partijen in straight sets. Alkemade Rob Fallaux klaarde het karwei, het winnen van de categorie 5 bij de Roelofarendsveen Open, Amsterdam - Van alle medailles die Leiden Atletiek op het Neder lands kampioenschap won, glanst de bronzen plak van Jaco Luijendijk het mooist. Nooit stond de 27-jarige Leidse steeplechaser op een voornamer podium dan gisteren in het Olympisch Stadion in Amster dam. De medailleoogst van zijn clubgenoten Maase en Boonstra (goud) en Van der Sluijs (zilver) mocht er ook zijn, maar voor dit trio is een ereschavot inmiddels bekend terrein. Luijendijk moest het tot nu toe doen met studententitels en de prijs voor de beste trappenlo- per van Nederland. Ongetwij feld een prestatie van formaat, maar toch meer een aardig heidje dan een serieuze aante kening op Luijendijks palmares. De derde plaats op het NK 3.000 meter steeple-chase heeft meer aanzien, al is de bezetting op dat spectaculaire onderdeel binnen de landsgrenzen door gaans mager. Bij de vrouwen bijvoorbeeld ging het nummer in Amsterdam niet eens door bij gebrek aan voldoende deel neemsters. Bij de mannen daarentegen moest Luijendijk stevig doorlo pen om zijn eerste individuele podiumplaats veilig te stellen. Achter de ongenaakbare Simon Vroemen en Noël Keijsers lagen mogelijkheden voor de Leide naar, wiens eindtijd van 9.14,69 iets sneller was dan zijn oude persoonlijke record. „Vooraf had ik gehoopt op een bronzen medaille", zei de dol blije Leidenaar na afloop. „Ei genlijk had ik een duel om het brons verwacht met Noël Keijs- l'pori pon the uiz. '-D lijst van deelneemsters. Stephanie Herz, die door de befaamde tennis- goeroe Nick Bolletieri werd uitverko ren voor een fulltime opleiding op zijn Academy in Bradenton-Florida, wordt als de opvolger gezien van de halfzus van Richard Krajicek. De bekendste Duitenlander is ongetwijfeld Vitaliy Boebka uit de Oekranie. Vader en be geleider Sergei Boebka was jaren de houder van het wereldrecord polsstok hoogspringen. Met gepaste trots kan toernooidirec teur Tromp vertellen, dat ook de regio nale inbreng groot is. De twee eerste- teamspeelsters van Hillegom, Saman- tha van der Drift en Denise van Putten, bereikten vorig jaar al de kwartfinales en zijn ook in de komende editie van de partij. Na overleg met de coaches van de Nederlandse tennishond kre gen de toemooiwinnares van Hille gom, Meddens, en haar clubgenoten Jasper Herruer en Tim Wolters* een wildcard. De regionale inbreng bestaat verder uit Zandvoort-speelster Babs van Kampen, Marlon van Ingen uit Leimoiden en Gerrit-Paul Verdoes van LTC Lisse. niet zonder de nodige moeite. Henk Huising capituleerde na drie gelijkopgaande sets. Thuis speler en veteraan Jan van Veen, de enige inschrijving bij de 35-plussers, zag zich bij de beste vier met twee match points tegen Huising al in de fi nale. Hij verzilverde ze niet. In de categorie 7 waren de hoofd prijzen voor Sabine Pannen en Dennis Dissevelt. ers. Maar omdat Joost Blo bij de waterbalk uitstapte ik twee ronden voor het versnelde, was ik plotselin concurrent kwijt. Dat het zilver werd, komt omdat laatste ronde nooit zo sterl Door Luijendijks bronzen leverde de steeple-chase L Atletiek toch nog erematap5j De gedoodverfde kampio de vrouwen, Miranda Boo 'j, had door de afgelasting^, haar specialiteit alleen de meter op het programma s b|ai Het werd een onderonsji erje haar nieuwe clubgenote! y. lieke van der Sluijs, dat 5^. stra in de slotfase in haar deel besliste. Claartje F; gra' werd op ruime afstand va. duo zevende. Kamiel MaaLf vriend van Raedts, werdL|jn de zevende keer nationaalL pioen op de 5.000 metef pupil van trainer Bram Vi naar won fluitend. Martijn Ungerer had het sj voor Leiden Atletiek kil vergroten als hij éénhond] van een seconde sneller h| sprint. Op de 100 meter fd de 25-jarige Alphenaar aU de, maar het verschil metj mer drie Jair Duzant viel ij waarlozen: 10,57 om 10,58 Ook de jonge hoogspring! van Ruiten haalde het en vot niet. De 18-jarige Lisi800 van De Spartaan, junioi3ÓQ kwam maar één keer 01 inen lat, toen die op 2,00 met J*-™ Als Van Ruiten in de bui lze'|j zijn persoonlijke recon >uii 2,13 was gekomen, had 1 ,Pic kans gehad op brons. Ni hij zesde. Diezelfde pla< rfop< zette Roel van Ree (Leidefnaai tiek) op de 200 meter. NV, at.H 16.4 kab Erw molt spo< door Peter Klein hoorn/leiden - Bart van Delft heeft een ijzersterk gespeeld Boekweit Olie-toernooi niet van een passend sluitstuk kunnen voorzien. De 20-jarige fulltime tennisser uit Rijns- burg verloor in de eindstrijd van het viersterrenevenement bij Juliana in Hoorn in twee sets (6-4 6-2) van zijn coach en begeleider Martijn Bok. Met zijn overwinningen in de kwart- en halve finale was Van Delft in zijn nopjes. Met spre kende cijfers (6-3 6-4) werd in de kwartfinale de ook interna tionaal spelende Marco Mar- zolla duidelijk geklopt. Bij de beste vier werd Eric Reuijl mogelijk nog overtuigender, 6-3 6-1, teruggewezen. De Sassenheimer, als derde ge plaatst, promoveerde afgelo pen competitie met TC De Manege naar de eredivisie. Bas Wild van Dekker Tennis ging bij Boetweit Olie in de halve finale tegen Bok onder uit. Bij de beste acht won de eredivisiespeler in drie sets van Jong Oranjeklant Bart de Gier. Bij de vrouwen zegevier de Hanneke Ketelaars. De Brabantse kreeg de titel bij een 3-6 en 5-4 stand vanwege een lichte warmtestuwing van Kim de Weille cadeau. Kete laars werkte zich in de halve finale pas met 7-5 in de derde doorgang langs Linda Sentis. De Weille schakelde nationaal Master Stephanie Gomperts met tweemaal 6-4 uit. Wildcards Bart van Delft kreeg gisteren een wildcard toegewezen voor de Open Leidse Kampioen schappen, die woensdag bij tennisclub Roomburg van start gaan. De Rijnsburger mocht voor de 48ste editie van Nederlands oudste A-toemooi niet inschrijven, omdat hij de kwalificaties van de Dutch Open in zijn programma had opgenomen. Van Delft k êiod vanwege zijn prestaties bflepc toernooi in Hoom niet a !Ta kwalificatie toe. j^j Naast Van Delft kreeg 00 Dirt se Huta Galung de bes 02.2 king over een wildcard. I j® jarige Hillegommer doorfagc in het jeugdtoemooi Re Wimbledon twee schifti voordat hij bij de beste z* |Eu| deelnemers werd uitge 7 Oo keld. De overige bewijzei 7.40 rechtstreekse toelating t< Heu hoofdschema werden strekt aan Huta Galungs .15, belmaatje Romano Tat wun nationaal indoor jeugdk oen Nick van der Meer, S 50* Bijl van hoofdklasser Ha nd. i Spijkenisse en Johan Di van het Haagse Leim Roderick Goedegel q Lc Mitch Lexmond uit Z «rta woude, Danny Spiere tPro uit Hazerswoude, Zee 8 ner Tjeerd Star, Floris 2 en Nick van Winsen zijl iakt gewezen op plaatsing i 2 kwalificaties, die vandaag start zijn gegaan. 06.; Bij de vrouwen kregen Jo Mens en Ingrid van de een wildcard voor het ment op Roomburg. Deho houtse vond na haar erV 17 enkelblessure en langiB,er herstelperiode nog nra ritme om haar titel vani jaar in het Braziliaanse pos de Jordao te verdej Mens begint donderdal tweede geplaatste aar Open Leidse. Van den speelde de afgelopen 1 met wisselend succes ink le kleinere A-toernooier Katwijkse, die op Roon vorig jaar de eerste self overleefde, hoopt met df me aan de Open Leidd haar droom, A-speelstei den, te realiseren. Selma Andrade uit Rott en Eva Pera van TV HeeJ waard kregen de tweel rende kaarten om het t schema van 24 vrouwen] maken. I LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 •s^th v W 's Circ»^ wvyw.leidschdagblad.nl 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van €3780,- DH 25t JuWkum circuit wordt im gemaikt door d« volgend* spon* www.tennisworld.nl KNLTB district Leiden De beste banen. De beste flexkr achten. Dactylo kent ze. www.dactylo.nl Mercedes-Benz www.liaminfo.nl Sporters ^aSiG

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20