SPORT Chivu voor vijf jaar naar AS Roma n* Het wonder van de Groningen Acht m y Zwitsers eren Wimbledonkampioen met koe Rugbyinterland op terrein The Bassets Grootste transfer uit Ajax-historie levert club 18 miljoen euro op Konterman van Glasgow naar Vitesse 16 e aans bi >nd< )ezii naar Sarwari igdselectie woensdag 9 JULI 2003 er Brouwer tien an d Huv.'ci ^Brlan ^ia ee: Fr Z iie Jtfi Frentzen t' auto Het 14-jarige zusje van 1-coureur Heintz-Ha- ïtzen is zondag opge- ;ens joyriden. De poli- erefNicole-Nadine aan, al rijdend was gesigna- t haar 11-jarige zusje .-jarig vriendje op de Het tienermeisje wagen van haar ou- die naar de Grand :rankrijk keken. Vader oord^was niet erg onder de de arrestatie. „Ze is te banaal een geboren ra- wil haar racelicentie ïogelijk halen. In de al veel te snel voor stjvan haar leeftijd." rs v, 2-jar le ke nk. 1 emit de /aart u vee Fi ei en m« lm; üohe ems it ret up] camera i maskert fan oefoestt ^aaifrazili i. lb. vro t ns ïmef ter v gredpmt id ;elde l tlamire krijgt ictut JO laai boete - Basketbalclub Port- be! Blazers heeft guard ze: 'toudamire voorlopig Drtu t wegens marihuana- speler kreeg boven- lansl boete van 250.000 dol- sn o lamire werd aange- bizt op het vliegveld van or hpe douane vond in zijn i. „1 ijna 40 gram wiet. swal -voorzitter Steve Pa- jol'erklaarde dat de speler eaga lt geselecteerd, totdat ven heeft gebeterd. Hij P toudamire, van wie het de overtreding van de- n een jaar tijd is, in the- it. aan den rijn-De 16- ihim Sarwari is geselec- cpor het Nederlands Elftal rzoel 7 jaar dat eind deze )i meedoet aan de Ko elen op Aruba. Sar ialt bij Alphense Boys We ardoor de enige speler n va tionale selectie die geen een club uit het be- iruiljoetbal. Voordat hij naar lei freist, speelt Sarwari in le keinde van 20 en 21 juli ndal een oefeninter en een jeugdteam van igde Staten. DUIVENTIL tilla - Zeilster Carolijn Ja heeft zich gisteren bij iurope bij de top tien W 11. De zeilster, elfde na de ag, steeg iets in de alge- ngschikking door haar assering in de vierde ienti oud-inwoonster van is va it stuurde haar boot als t aai oor de finishlijn. Eerder giti ig was ze twintigste ge- oepe meteen haar schrapre- aatse De Noorse Siren Sund- :este het klassement aan daa Australische Sarah pent y «ja wint fors '■i" tan Lottum Z John van Lottum heeft >p h bij zijn rentree na een kerti ure tegen Alex Corretja com: Irie games kunnen win- ier Nederlander verloor in ;root e ronde van het toer- aar e ïstaad met 6-1 6-2 van /ve a ivende geplaatste Span- ni T igier Wassen kwam in hi ïooi in Bastad ook niet onvc an de eerste ronde. De miei ider verloor in twee de Spanjaard Albert in i-4 6-4. Raemon Sluiter e zo le in de openingsronde Ne ïerikaanse plaats New- Rotterdammer moest Ban ;ede set tegen de Au- icott Draper wegens hten opgeven. 11 t ltdiian derde m datlië chietino - Andrea Bos- isteren in de vierde an de Ronde van Italië 'en derde geworden. idse wielrenster een rit over 141 kilo- Frosolone naar San itino alleen de Duitse chleicher en de Ameri- ina Mayolo-Pic voor ulden. Schleicher, die ar in Italië rijdt, was in roepje van zes onbe- iterkste. Alleen haar ise concurrente kon blijven. Bosman fi- twee seconden van de amsterdam/gpd/anp - De elftal foto's kunnen weggegooid. Op het moment dat fotografen in Amsterdam gisteren de Ajax-se- lectie mét Cristian Chivu voor het nieuwe seizoen vastlegden, bereikten elders in de hoofdstad onderhandelaars van Ajax en AS Roma een akkoord over het ver trek van de jonge Roemeen. Bij Ajax is een nieuwe fotosessie nodig én een nieuwe centrum- verdediger. De transfer van Chivu is de grootste uit de Ajax-historie. Volgens de Italiaanse sport krant La Gazzetta dello Sport ontvangt Ajax voor de 22-jarige Roemeen 18 miljoen euro. Op de internet-site van de Italiaan se krant stond gisteravond een juichende Chivu afgebeeld, met een compliment van de redac tie voor Roma: 'Roma slaat slag - verovering: Chivu!' De jonge verdediger die voor vijf jaar tekent in Rome, repte zelf van „een droom" hoewel het hem zwaar viel van zijn vrienden en collega's bij Ajax afscheid te nemen. Chivu zelf wist tot gistermiddag niet waar zijn toekomst lag. Hij ging dan ook gewoon mee met de Ajax- selectie voor een fotosessie. Toen de Roemeen van het ak koord hoorde, lichtte hij zijn teamgenoten in. „Dat was hard voor mij", zei hij voor de mi crofoon van de NOS. „Het was hard om afscheid te nemen van mijn collega's. Maar ze waren blij voor me. Het is een belang rijke stap voor mij, dat ik in Ita- arnhem/gpd - Vitesse heeft Bert Konterman van Glasgow Ran gers aangetrokken. De 32-jarige verdediger kwam in Schotland niet meer aan spelen toe en te kende een contract voor twee seizoenen. Konterman, die van middag al meetraint in Arn hem, werd vorige week me disch gekeurd en topfit bevon den. Kontermans nieuwe club Vites se staat onder curatele van de gemeente Arnhem, die elke uit gave boven de 50.000 euro moet fiatteren. Het aantrekken van de rechtsbenige verdediger, twaalfvoudig international, kostte de Arnhemse voetbal club dan ook de nodige overre dingskracht. Trainer Edward Sturing sprak van absolute noodzaak, maar de lokale over heid volgt de sanering van de voetbalclub met argusogen en is benauwd voor nieuwe finan ciële tegenvallers. Vitesse is de Schotten geen afkoopsom ver schuldigd; het tot 2004 doorlo pende contract van de verdedi ger werd al eerder afgekocht. In de voorbije drie seizoenen speelde Konterman 72 wedstrij den voor Glasgow Rangers. Hij scoorde vijf keer en kwam vorig seizoen nog zestien keer uit voor de landskampioen. Daar was hij echter overbodig gewor den en de 1,89 lange verdediger wilde terug naar Nederland. Hij gaat wonen in het Gelderse Hierden. Cristian Chivu staat nog op de foto met de Ajax-selectie; hij was gewoon aanwezig voor het Rijksmuse um in Amsterdam. Naast hem Andy van der Meyde en Hatem Trabelsi. Foto: WFA/Leo Vogelzang lië kan gaan voetballen." Ajax en Roma troffen elkaar af gelopen jaargang tweemaal in de tweede ronde van de Cham pions League. In Rome werd het 1-1, waardoor Ajax zich plaatste voor de kwartfinales. Thuis had Ajax met 2-1 gewon nen. Chivu (22) debuteerde op 30 september 1999 voor Ajax, in het UEFA Cup-duel met Dukla Banska Bystrica (3-1-winst). Hij won de landstitel, de Amstel Cup en de Johan Cruijff Schaal in 2002. Hij speelde 107 compe titiewedstrijden, waarin hij der tien maal scoorde. In Europees verband speelde Chivu 26 duels, in de Amstel Cup 8. Hij speelde 28 interlands, waarin hij twee doelpunten maakte. Trainer Ronald Koeman noemt het 'jammer' dat zijn aanvoer der naar Italië verhuist. „Maar ik vind dat wij hem nu niks in de weg moeten leggen. Hij laat prachtige herinneringen achter. Ajax is druk bezig met de opvol ging en ook in die opvolging heb ik het volste vertrouwen." Ajax-directeur Arie van Eijden zei dat door de sterke wens van Chivu bij Roma te gaan spelen, Ajax geen andere keus had dan tot verkoop over te gaan. Overi gens moet nog wel een bankga rantie in orde gemaakt worden voordat de zaak beklonken is. Technisch directeur Franco Baldini van AS Roma, die de transfer gisteren in Amsterdam afsloot, polste bij die gelegen heid de Ajax-leiding tevens over een mogelijke transfer van spits Zlatan Ibrahimovic, maar niet meer dan dat: bovenaan het verlanglijstje spitsen van Roma- trainer Fabio Cappello staat Morientes van Real Madrid. Volgens de Italiaanse media heeft Roma, dat afgelopen sei zoen teleurstellend achtste werd in de Serie A, ook interes se in Jaap Stam en Andy van der Meijde. Over de opvolging van Chivu bij Ajax zal het vanaf vandaag spe culeren worden. Er is veel voor en veel tegen een rentree te zeggen van Frank de Boer, de oud-captain, die door Barcelo na is bedankt. Zaakwaarnemer Rob Jansen heeft geen zin in gespeculeer. „Vanavond komt Frank terug uit Qatar. Ik begrijp dat het een interessante trip is geweest. Morgen gaan we de zaak evalueren en de aanbie dingen op een rijtje zetten. Hij heeft vijf mogelijkheden. Nee, daar zit geen club uit de Pre mier League bij." Dat laatste heeft De Boers voor keur, een terugkeer naar Ajax vindt hij ook interessant. Het kan best dat Koeman daar het zelfde over denkt. Ajax heeft al langer de Fransman Julien Es- cudé van Rennes op een lijstje staan. Het 23-jarige Franse ta lent, broer van tennisprof Nico las, speelt sinds 1999 in Rennes. Het afgelopen seizoen speelde hij slechts 28 wedstrijden nadat hij geblesseerd was geraakt aan een knie tijdens een blokje om met zijn hond. gstaad - Roger Federer heeft sinds gisteren een nieuw huisdier: een koe. De organisatie van het tennistoernooi in de Zwitserse plaats Gstaad besloot landgenoot Federer met dit geschenk te feliciteren met zijn eerste Grand Slam-overwinning. Federer won afgelopen zondag de finale van Wimbledon. Voortaan is hij het baasje van de 8oo kilo wegende koe Juliette. Foto: Reuters/Marcus Gyger - Een Turkse •porter had iets lan- :n nadenken, voordat juni in Saint-Etienne itel naar het hoofd iliaanse voetballer slingerde. De man omdat Brazilië op dat tegen Turkije op voor- vam in de Confedera- De camera miste it ar de politie nam het beslag. Door het rolle- lojwikkelen, kwam de po- wie de eigenaar lera was. De 21-jari- inwoner van Frank- zelf, met zijn auto, op r4Het kenteken was dui- beeld. Gouden Olympiër Niels van Steenis inspirator verrassend snelle roeiboot door Pim van Bakel utrecht - Er roeit deze week een Nederlandse acht op de be faamde Rotsee Regatta in Lu- zern. Geen Holland Acht, maar een Groningen Acht. Geestes kind van ex-toproeister Ingrid Munneke. Én van Niels van Steenis, lid van het gouden oc tet van Atlanta. De projectleider van het noordelijk initiatief kan niet om de feiten heen. „Gelet op de gevaren tijden, is de fina le haalbaar." De roeiers hebben elkaar ge vonden in een project dat on der de naam 'Groningen Acht' de Nederlandse roeiwereld in de ban houdt. Een initiatief van ex-toproeister Ingrid Munneke- Dusseldorp en geboren Gronin ger Van Steenis, lid van de gou den Holland Acht in Atlanta. „Ik was in Groningen voor de Martini Regatta en een sympo sium over sport en gezondheid. Geen van beide evenementen heb ik uiteindelijk bezocht, maar daar heeft wel het idee ge stalte gekregen. Per e-mail zijn vervolgens zestien jongens be naderd. Roeiers die niet in aan merking kwamen voor de bondsselectie, van wie enkelen al uit de boot waren gevallen. Mijn benadering was heel te rughoudend: ze zullen wel den ken, waar bemoeit hij zich mee." De respons was echter overwel digend, in aantal én enthousi asme. Van Steenis: „Ik dacht dat iedereen wel zo'n beetje in een of ander bondsproject zat. Dat was dus niet zo. De verlo ren generatie? Dat zijn niet mijn woorden. Maar het is in derdaad zo dat geen van deze roeiers nog had gedacht naar een WK te gaan." Eerdere po gingen buiten de roeibond om tot een mannen-acht te komen waren allemaal mislukt. Schoorvoetend geeft Van Steenis toe dat zijn persoonlijk heid ook een bijdrage heeft ge leverd aan de succesvolle lan cering. „Ze weten dat ik integer ben, dat ik geen bijbedoelingen of verborgen agenda heb. Kijk, ik hoef niet zo nodig. Zit net zo lief thuis in De Bilt, bij mijn vriendin en zoontje van drie maanden. Dat weten de roeiers, dat geeft vertrouwen." Het richtpunt lag ver weg, een medaille op de Spelen van Pe king in 2008. Maar zestien roei ers stonden te trappelen van ongeduld. In het Groninger project staan de roeiers cen traal. Hun wil is wet, zelfs bij de bemanning van de acht. Van Steenis: „We moesten spijkers met koppen slaan, niet te veel tijd verliezen met selecteren. Daarom lieten we alle roeiers hun top-acht samenstellen. Op briefjes. Dat heb ik van mijn oud-ploeggenoot Ronald Flo rijn geleerd. De roeiers weten het best met wie ze tot de beste prestaties kunnen komen. Ik dacht dat de afvallers wel zou den balen, maar die bleven ge lukkig ook enthousiast en gin gen in de tweede acht keihard aan de slag." De Groningen Acht vormt voor een aantal roeiers de laatste kans op een plek in de schijn werpers. Van Steenis: „Voor hen ben ik natuurlijk een mooi voorbeeld. Ik was lang een subtopper, maar heb uiteinde lijk wel een gouden plak gepakt. Een van de jongens zei: Wat kan ik nog, ik ben al zesdejaars'. Nou, ik was tiendejaars toen ik voor het eerst in een bondsboot kwam. En ik heb het toch maar mooi gemaakt. Toch?" De spreekwoordelijke beschei denheid van Van Steenis vindt hij terug bij zijn roeiers. „We hebben gelukkig niet al te veel ego'tjes. Ik vind bescheiden heid een positieve karaktertrek. In het bedrijfsleven heb je er misschien last van; daar kan de kaas van je brood worden gege ten. In de sport niet. Je kunt ook bescheiden heel erg hard roeien. Eigenlijk waren alle le den van de Holland Acht be scheiden mensen. Die deden gewoon hun werk en dat was dat." Ook de onzekerheid bij sommi ge van zijn roeiers kan Van Steenis goed plaatsen. „Die had ik zelf ook. Ik was als achtste bij de Holland Acht gekomen, voelde mezelf altijd de zwakste schakel. Maar het is de kunst in een groep ruimte te maken voor die zwakte. Dat mensen hun twijfels durven tonen." Van Steenis raakte na de gou den Spelen van 1996 in een post-olympische depressie. „Ik was overtraind, overspannen, opgebrand." Hij voelde zich constant moe, had last van een ontregelde spijsvertering, uit- valverschijnselen en een ver stoord dag- en nachtritme. Lang was hij uit de relatie, spor tief en maatschappelijk. Pas ja ren later kon hij zijn studie werktuigbouw voltooien, nog steeds is hij lichamelijk niet he lemaal fit. „Ik heb in de vakan tie een stukje op de mountain bike gereden. Ben ik toch weer iets te ver gegaan, iets te hoog. Dat moet ik dan meteen bezu ren. Zijn ervaring met euforie en de pressie maalrt hem bij de Gro ningen Acht niet bij uitstek ge schikt voor de rol van praat paal, van mentale begeleider. „Daarvoor heb ik te weinig con tact met ze. De coach kan op dat gebied veel meer beteke nen. Ik blijf buiten de hectiek van alledag, houd de grote lijn in de gaten. In mijn tijd bij de Holland Acht heb ik geleerd al les zo simpel mogelijk te hou den." Van Steenis is bezig met de lan ge termijn, zoekt vast wedstrij den uit voor volgend seizoen. Maar dit weekend al kan de vliegende start van de Gronin gen Acht op de Rotsee een be kroning krijgen via een WK-tic- ket. „Het is een gevecht tussen gevoel en verstand. Mijn gevoel zegt dat dit helemaal niet kan. Zo'n nieuwe groep, zo'n korte voorbereiding. Daarmee kun je toch niet goed presteren op een internationaal sterk bezet toer nooi als de Rotsee Regatta. Maar mijn verstand wijst op de tijden die we hebben gevaren en de enorme progressie die er in korte tijd is gemaakt. En dan zeg ik: de finale is heel goed mogelijk. Een kwestie van sim pele berekening." Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl Noeki Klein en Biurakn Hak- verdian (LZ 1886) en Iefke van Belkum (De Zijl/LGB) zijn door bondscoach Paul Metz uitgenodigd voor het trainings programma van de nationale waterpoloselectie voor vrou wen. Het komend seizoen staat in het teken van de voorberei ding op de Olympische Spelen in Athene. Oud-intemational Albert Spijker nam afgelopen week met succes deel aan de Europese kampioenschappen waterpolo voor veteranen. De 51-jarige Leidenaar was als gastspeler toegevoegd aan het Hilversumse De Robben en won een zilveren medaille. Sportclub Woerden heeft de Stichting Topvoetbal Woerden opgericht. De voetbalclub, ge promoveerd naar de derde klasse, wil op termijn doorsto ten naar de hoofdklasse. De hoofdmacht van de senioren wordt afgesplitst in een stich ting. Het is de bedoeling dat de standaard jeugdteams in een latere fase hetzelfde lot onder gaan. Voetbalvereniging ASC is nog steeds op zoek naar een trainer voor de B-selectie. Het gaat om de training en de coaching (op zondag). Reacties: Hans Juffer mans (06-50630819) Rotterdam heeft nu ook zijn zinnen gezet op de finale van het WK voetbal voor spelers on der de 20 jaar in 2005. Eerder liet Top Sport Rotterdam weten de Tour de France in 2006 te willen organiseren. In de nieuwe hockeycompeti- tie zijn de regionale clubs Alec- to, Leiden en Roomburg samen in de eerste klasse B ingedeeld. Andere tegenstanders zijn: As- vion, Derby, Forward, Gouda, HIC, Nieuwegein, Pijnacker, Qui Vive en Shinty. In de over gangsklasse (vrouwen) ontmoet Alecto: Alliance, DSHC, Geel Zwart, Gooische, HIC, MOP, Pi- noke, Schaerwijde, SCHC, Wa- geningen en Zwolle. Ter Leede oefent op 28 juli te gen de reserves van Stormvo gels/Telstar. Op 2 augustus is Bnei Yehuda uit Israël de tegen stander en op 5 augustus komt WSB op bezoek. Riny Blankespoor wordt assis tent-trainer bij de vrouwen van Ter Leede. Blankespoor was vroeger keeper van onder meer UVS, Ajax (jeugd) en Rijnsburg- se Boys. Lucy Witteman uit Oegstgeest, eigenlijk nog D2-rijdster, werd afgelopen zaterdag in Ommen vijfde in een skeelerwedstrijd over vijftig kilometer. Het EK rugby voor teams on der 18 en onder 20 jaar is toege wezen aan Nederland. Het eve nement wordt eind oktober/ begin november gehouden in Amsterdam. Nederland is het enige land dat zich voor beide toernooien plaatste. Het Noordwijkse strand is vrijdagavond 25 juli het decor van het zevende Van Roon Beach Voetvolley-toemooi. Fo- reholte, Katwijk, Scheveningen, Noordwijk, Bax, SJC, Ter Leede, KRV en WSB zijn de deelne mers. Bij De Munnik wordt van 18 tot en met 20 juli het achtste Leiderdorp Open Rolstoelten- nis gehouden. Het toernooi telt mee voor de nationale ranglijst. FC Zwolle, tegenstander van Noordwijk in de eerste ronde van de Amstel Cup, speelt in de eredivisie. Gisteren werd FC Zwolle in deze krant ten on rechte een club uit de eerste di visie genoemd. sassenheim - De rugbyselec- ties van Schotland en Neder land spelen vanavond een in terland op het terrein van The Bassets. Volgens de or ganisatoren is het een histo risch treffen omdat het de eerste landenwedstrijd is die ooit op Nederlandse bodem wordt gespeeld in het zoge heten Rugby League. Dat is een ander soort rugby dan het meer bekende Rugby Union dat onder meer bij The Bassets en het Leidse DI- OK wordt gespeeld. League en Union hebben de zelfde ontstaansgeschiede nis, maar heel uiteenlopende regels. Bij het in Nederland vrijwel onbekende League moet een team, als de spelers vijf keer zijn getackeld de bal overdragen aan de tegenpar tij. Dat is enigszins vergelijk baar met American Football. De bal over de zijlijn trappen om terreinwinst te boeken, zoals bij Union, is bij League ongebruikelijk. Union is mondiaal verreweg de groot ste van de twee, maar League is vooral in (Noord-)Enge- land en Australië een buiten gewoon professioneel opge zette sport, terwijl Union tot voor kort louter door ama teurs werd gespeeld. Een Schotse ploeg maakt momenteel een promotie tour door Europa. Na Neder land komen Italië en Servië aan de beurt. In hun kielzog volgt een cameraploeg van Sky Sports die de wedstrijden op zijn satellietkanaal uit zendt. In het Nederlandse team zitten geen spelers van DIOK of The Bassets. De Sas- senheimse club kreeg de in terland pas in een laat stadi um toegewezen. Om 18.00 uur treden twee B-teams te gen elkaar aan, de interland begint om 20.00 uur op het veld aan de Vijfmeiweg. SPORTUITSLAGEN Bangkok. WK. Klasse tot 60 kg, tweede ronde: Kocabas (Ned) -Ametovs (Lit) 34-17 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3143. 4.7.8.13.15.22.25.33.35.36.38.44.48.49. 54.56.60.61.68.74 (Onder voorbehoud van typefouten). SOFTBAL Milaan. EK vrouwen, tweede dag. A-categorie: Nederland - Duitsland 12-0 (5 in nings), Nederland - Tsjechië 2-1, Rusland - België 7-0, Zweden - Italië 1-8 (5), Spanje - België 8-6, Groot-Brittanniè - Tsjechië 1-6, Duitsland - Zweden 6-7, Rusland - Spanje 3-2, Italië - Groot-Brittannié 3-0. B-categorie: Frankrijk - Zwitserland 7-2, Oe kraïne - Oostenrijk 4-11 (5), Slowakije - Kroa tië 14-0 (5), Griekenland - Israël 15-0 (4), Bulgarije - Oekraïne 2-9 (5), Kroatië - Grieken land 0-16 (5). Zwitserland - Israël 5-3, Slowa kije - Frankrijk 0-7 (5). Oostenrijk - Bulgarije 10-4. TENNIS Scheveningen. Mannen, challenger. Eerste ronde: Kempes (Ned) - Andrejev (Rus) 6-2 4-6 7-5, Albert (Spa) - Navarro (Spa) 6-2 6-4, Bogomolov (VSt) - Baccanello (Aus) 6-4 6-4, Ascione (Fra) - Balcells (Spa) 4-6 7-6 6- 2, Fogues (Spa) - Costa (Bra) 6-2 6-3, Sirianni (Aus) - Galimberti (lta/4) 6-3 6-2, Gasquet (Fra) - Serra (Fra) 7-5 6-4, Pujo (Fra) - De Chaunac (Fra) 6-4 6-0, Hemmes jr (Ned) - Ca- latrava (Spa) 4-6 5-5 afgebroken wegens inval lende duisternis. Dubbel, eerste ronde: Log- tens/Op der Heijde (Ned) - Ascione/Varlet (Fra) 6-7 6-4 7-6, Hernandez/Navarro (Spa) - Clau- sing/Wijnmalen (Ned) 4-6 6-3 6-1. Gstaad. Mannen, 500.000 euro. Eerste ronde: Corretja (Spart) - Van Lottum (Ned) 6-1 6-2, Federer (Zwi/1) - Lopez (Spa) 6-3 6-7 6-3, Schüttler (Dui/2) - Arthurs (Aus) 6-2 6-3, Stepanek (Tsj/8) - Armando (VSt) 6-0 6-2, Kratochvil (Zwi) - Behrend (Dui) 6-46-7 6-2, Burgsmuller (Dui) - Krajan (Kro) 6-2 6-7 6-1, Lopez (Spa) - Labadze (Geo) 6-0 6-2, Sanchez (Spa) - Beck (Slw) 6-4 7-5 Bastad. Mannen, 335.000 euro. Eerste ronde: Portas (Spa) - Wassen (Ned) 6-4 6-4, Moya (Spa/1) - Hrbaty (Slw) 6-2 6-7 6-3, Robredo (Spa/2) - Sarstrand (Zwe) 6-3 6-2, Nadal (Spa) - El Aynaoui (Mar/3) 6-3 4-6 6-3, Zabaleta (Arg/5) - Massu (Chl) 2-6 6-3 6-3, Ferrer (Spa) - Vicente (Spa/7) 6-4 6-3, Björk- man (Zwe) - Puerta (Spa) 7-6 6-4, Söderling (2we) - Hipfl (Oos) 7-5 6-1, Arazi (Mar) - Nor man (Zwe) 7-5 6-4, Volandri (Ita) - Browne (Arg) 6-1 6-1, Squillari (Arg) - Svarc 6-4 6-3. Palermo. Vrouwen, 100.000 euro. Eerste ronde: Serna (Spa/1) - Martinez Grana- dos (Spa) 6-3 3-6 6-1Medina Garrigues (Spa) - Camerin (Ita) 7-5 1-6 6-1, Fedak (Oek) - Co- hen Aloro (Fra) 6-2 6-1, Vinei (Ita) - Benesova (Tsj) 7-6 6-0, Adriana Serra Zanetti (Ita) - Schruff (Dui) 6-0 6-4, Koit (Fra/7) - Torrens Valero (Spa) 3-6 6-2 6-4, Nagyova (Slw) - Leon Garcia (Spa) 4-6 7-5 6-1, Srebotnik (Slv) - Garbin )lta) 6-2 7-5. Newport. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Draper (Aus) - Sluiter (Ned/5) 6- 3 3-2 opgave, Saulnier (Fra) - Heuberger (Zwi) 6-3 6-1, Salzenstein (VSt) - Bastl (Zwi) 6-1 6- 3. Kim (VSt) - Shimada (Jap) 7-5 6-3. Fleish man (VSt) - Johansson (Zwe) 6-3 6-4, Gtnepri (VSt/4) - Arnritraj (Ina) 6-1 6-4, Gimelstob (VSt/7) - Morrison (VSt) 6-4 4-6 7-6. VOLLEYBAL Madrid. Eindronde World League, eerste dag. Groep E: Servië-Montenegro - Tsjechië 3-0 (25-23 25-22 26-24), Spanje - Griekenland 3-1 (21-25 25-21 25-22 25-23). Groep F: Brazilië - Bulgarije 3-1 (19-25 25-20 25-18 25-11). Rusland - Italië 3-2 (20-25 25- 20 19-25 25-22 15-13). WIELRENNEN Ronde van Italië vrouwen. Vierde etappe (Frosolone - San Vito Chietino): I. Schleicher (Dui) 141 km in 3.31.32, 2. Moyolo-Pic (VSt), 3. Bosman (Ned) 0.02, 4. Castrucci (Ita) 0.03, 5. Urbonaite (Lit) 0.05, 6. Safe (Aus) 0.09; Nederlandsen: 57. Van Es sen 1.20, 67. Van Gunnewijk 1.3^ 71. Spij kerman 1.46, 77. Ghita Beltman Mb. Chantal Beltman 1 58. 91. Van Dongen 2.58, 95. Van Haastert 4.12, 118. Doedee 21.46. 121. Mig gels. Algemeen klassement: 1. Pucinskaite (Lit) II.36.08, 2. Brëndli (Zwi) 0.05, 3. Sommari- ba Arrola (Spa) 3.25, 4. Jolanta Polikieviciute (Lit) 4.15, 5. Rasa Polikieviciute (Lit) 4.46, 6. Stahoerskaja (WRu) 5.28; 27. Bosman 11.30, 44, Ghita Beltman 22.04, 52. Chantal Belt- man 28 58, 61. Van Essen 37.53, 63. Van Gunnewijk 39.26, 96. Spijkerman 1.09.12, 101. Van Dongen 1 17.52, 108. Van haastert 1.22.02, 109. Doedee 1.22.21, 125. Miggels 1.44.31. ZEILEN C'an Pastilla. EK Europe. Vrouwen, na vier races (met aftrek): 1. Sundby (Noo) 4, 2. Blanck (Aus) 4, 3. Multala (Fin) 5, 4. Macky (NZe) 7, 5. Smidova (Tsj) 8; Neder landsen: 10. Brouwer 17, 13. Witteveen 18. 57 Landman 85. Mannen, na vier races: 1. Jimenez (Spa) 3. 2. Terrasa (Spa) 5, 3. Salamé (Spa) 5, 4 Svens- son (Zwe) 8, 5. Rogel (Spa) 12; Nederlanders: 39. Van Lingen 51, 42. Vogel 55, 47. Steens- ma 59.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19