BUITENLAND EU-voorzitterschap Italië wordt Berlusconi-show Zigeuners: het lompenproletariaat van Europa Al-Sahhaf kreeg zelf nauwelijks informatie Idjyy JJfX T ^{301*1 cl Corruptie tiert welig in Antwerpen Situatie in hoofdstad Monrovia rampzalig HHp Jonge kooplui Meerderheid Zweden tegen invoering euro Al-Zawahiri operationeel leider van aanslagen in VS Nieuw groeihormoon in omloop gebracht in België zaterdag 28 juni 2003 monrovia/anp-rtr-afp - De belangrijkste Liberiaanse rebellengroep heeft gisteren een staakt-het-vuren afgekondigd om, naar ei gen zeggen, een humanitaire ramp in de hoofdstad Monrovia te voorkomen. Het be stand, het tweede in tien dagen, gaat on middellijk in, meldden de LURD-rebellen. Troepen loyaal aan president Taylor zeg den toe zich aan het bestand te houden. Ze dreven de rebellen gisteren wel alvast terug naar de stadsgrenzen van de hoofdstad Monrovia. Honderden Liberianen zijn de afgelopen week om het leven gekomen tijdens ge vechten met regeringstroepen in en rond de hoofdstad. De beschietingen en de ern stige tekorten aan basisbehoeften en mid delen om gewonden te verzorgen, zorgen voor een rampzalige situatie in de hoofd stad. Hulporganisaties improviseren er met wa terzuivering om een epidemie te voorko men. Naar schatting 200.000 bewoners van de stad hebben in paniek hun woning ver laten. Ze zoeken bescherming in kerken, scholen en ambassades en in zuidoostelijke buitenwijken iets verder van het front. De Amerikaanse president Bush zei on langs dat hij vindt dat Taylor moet opstap pen. Die wil echter zijn termijn, tot januari, uitdienen. Bush meent kennelijk, net als de opstandelingen die zich Liberianen Ver enigd voor Verzoening en Democratie (LURD) noemen, dat met het vertrek van Taylor verder bloedvergieten kan worden voorkomen. De internationale organisatie Médicins sans Frontières, waarvan Artsen zonder Grenzen Nederland deelt uitmaakt, zei gisteren dat de gezondheidszorg in Li beria ernstig lijdt onder het geweld. De weinige klinieken in Monrovia zijn overbe last door de grote stroom burgers die zich met verwondigen melden. Mensen met verschijnselen van cholera kunnen niet eens worden opgevangen omdat er geen faciliteiten zijn om deze groep geïsoleerd te behandelen. MSF heeft de strijdende partij en opgeroepen de burgerbevolking te be schermen en de toegang tot de gezond heidszorg niet te blokkeren. peshawar - Twee kinderen zitten voor hun huis in het Pakistaanse Peshawar meloenen te verkopen. De armoede is zo groot dat jong en oud moet helpen om in het levensonderhoud te voorzien. Foto: EPA warte weduwe lijt van zich af ^greb - Al zeker dr ie mensen In de afgelopen dagen in Kro- gebeten door de giftige irarte weduwe. Alle drie kre- >n een tegenvergif en overleef- tn de spinnenbeet die dode- k kan zijn voor mensen met trtproblemen en ouderen. De hchtoffers vielen rond de stad ld ar die in een droog, rots- Ihtig gebied ligt. In de zomer jn 2002 zijn vier mensen ge iten. Plaatselijke autoriteiten aken zich zorgen nu de zo- er nog maar net is begonnen I de spinnen al drie keer heb- |n toegeslagen. iritse vrouw rijgt levenslang ^nden - Een 54-jarige Britse ouw is gisteren door een chtbank in Londen tot le- jnslang veroordeeld voor de oord op haar man. „Tot de k>d ons scheidt, en de dood tat ons nu scheiden", zei de Iuw toen zij vorig jaar haar jarige echtgenoot tot negen x toe een mes in de rug stak. man was twee maanden der bij zijn minnares inge- kken. liegtuig raakt Meel romp kwijt ^ntjiDEN - Een passagiersvlieg- ig van British Airways is don- 2 Édag kort na vertrek terugge- erd naar het Londense vlieg- Id Gatwick. Een deel van de mp was afgebroken en had 'ee ramen beschadigd. Dat 1 j&akte een woordvoerder van j gisteren bekend. De Boeing f7 was een kwartier onderweg je.iar het Caribische eiland An- |ua toen op 1.800 meter bo- n de grond een paneel van de mp losliet. Het vliegtuig keer- zonder verdere problemen p fug naar Gatwick. Bolitie neemt 00 wapens in be(*us - Bij een grote operatie s0 ?en illegaal wapenbezit heeft 17JFranse politie deze week lm vierhonderd vuurwapens beslag genomen en zeventig m' ensen gearresteerd. Dat heeft n woordvoerder van de poli gisteren gezegd. De vangst n de politie bestond onder per uit automatische pistolen, 3rjl tolvers, karabijnen, geweren mrJdynamiet. roaat Rajic b titkent schuld n haag - De 45-jarige Bosni- ae Kroaat Ivica Rajic heeft ari iteren voor het Joegoslavië- bunaal in Den Haag ontkend ïincpuldig te zijn aan oorlogsmis- den. Volgens de aanklagers is Rajic betrokken bij de )ord op zeker zestien Bosni- le moslims in het dorp Stup- 14 po op 23 oktober 1993. Hij in. ts toen commandant van een XVfcnisch-Kroatische militie, ans; 'age Three irl mag blijven' ussei - Krantenlezers in tal to n Europese landen kunnen gelucht ademhalen: de EU is tt van plan een einde te ma rt aan foto's van halfnaakte Jaiuwen in tabloids als het i, litse Bi ld of het Britse The n. Geruchten over dergelijke innen leidden deze week tot rontwaardigde koppen in de ek'Moids. Het idee voor een ver- k ad op beelden in de media die RAP'menselijke waardigheid' ardrttasten was slechts een losse tès^lder van een EU-ambtenaar. ran irreurverdachten earresteerd in VS tshington De Amerikaanse toriteiten hebben gisteren E4d de hoofdstad Washington totaal zeven mensen gearres- trd die ervan worden ver- 1 °ftht de radicale Lashkar-e- hielba beweging in Kashmir te 1 dersteunen. FBI-agenten de- leeh invallen in de staten Virgi- in h|, Maryland en Pennsylvania. 1 zeven zouden geen aansla- rp Q in de Verenigde Staten ïen prbereiden maar 'slechts' Iteriële steun verwerven voor 01 (moslimorganisatie die eeft naar de afscheiding van Shmir van India. nabestaanden str rijgen geld ilijn - Duitsland en Zwitser- Jiid gaan smartengeld betalen e 1® de nabestaanden van een ld. ïgtuigbotsing die zich een )03 r geleden boven Zuid-Duits- ark id voordeed tussen een Rus- ch passagiersvliegtuig en een ichtvliegtuig van het vervoer- Irijf DHL International. Bij 1 te"! ongeluk kwamen alle 69 in- slijstenden van het Russische 970istel en de twee piloten van »n v| vrachtvliegtuig om het le iaart. Onder de slachtoffers wa- 45 kinderen die vanuit Oefa v Jir Spanje vlogen voor een va- Ir3tie. Duitsland en Zwitser- d betalen ieder 10 miljoen lar, meldde de Stifttgarter ,berpng. stockholm/anp - De weerstand onder de Zweedse bevolking te gen toetreding tot de Europese Monetaire Unie groeit gestaag. Meer dan de helft van de stem gerechtigden die in september in een referendum ja of nee mogen zeggen tegen invoering van de euro ziet de nieuwe munteenheid niet zitten. Dat blijkt uit in de Zweedse media gepubliceerde uitslagen van een opiniepeiling. In de maandelijkse peiling on der duizend kiezers door het Si- fo, een Zweeds bureau voor opiniepeilingen, blijkt dat 52 procent van de ondervraagden nee zou zeggen tegen de euro en 31 procent ja. Van de onder vraagden weet 16 procent naar eigen zeggen nog niet wat zij zal kiezen. In mei dit jaar gaf 37 procent in een peiling van het zelfde kantoor nog aan voor in voering van de Europese munt te zullen stemmen, terwijl 48 procent tegen was. Tegenstanders van de euro zijn te vinden over het hele politieke spectrum. In geen enkele poli tieke partij zou nog een meer derheid te vinden zijn die voor invoering is. Rond de verkiezingen van vorig jaar september was nog een kleine meerderheid van de Zweden voor toetreding tot de Monetaire Unie. Sindsdien loopt de steun voor het invoe ren van de euro terug. door onze correspondent Cees van Zweeden Boedapest - In Servië zijn ze het doelwit van skinheads. In Bul garije leven ze op vuilnisbelten. In Hongarije eindigen hun kin deren op scholen voor geeste lijk gestoorden. Zigeuners zijn het lompenproletariaat van Midden-Europa: zonder werk, huis, diploma's en toekomst. Ze worden zo veracht, dat nog geen tien jaar geleden een ruzie bij een bushalte in Roemenië kon ontaarden in een pogrom dat aan drie zigeuners het leven kostte. Dit weekeinde begint in Boedapest een zigeunercon gres, dat wordt gesponsord door het Vaticaan en de We reldbank. Op de bijeenkomst, die een week duurt, buigen af gevaardigden uit 150 landen zich over een lijvig rapport van de Wereldbank. Ze zullen er cairo-dubai/anp-efe-afp - De gisteren in Iran gearresteerde rechterhand van al-Qaedaleider Osama bin Laden, Ayman al- Zawahiri, is sinds 1998 de twee de man van deze terroristische beweging. In dat jaar fuseerde hij zijn extremistische Egypti sche groep, de Islamitische Ji had, met de strijders die Bin La den in Afghanistan om zich heen had verzameld. Al-Zawahiri, geboren in 1951, komt uit een Egyptische familie van artsen en andere weten schappers. Zijn grootvader was de belangrijkste imam van de al-Azhar-universiteit in Cairo, een belangrijk centrum voor is lamstudies in de Arabische we reld. De jonge al-Zawahiri kreeg het al op zijn vijftiende aan de stok met justitie toen hij werd gear resteerd wegens zijn lidmaat schap van het verboden Mos lim Broederschap, de oudste fundamentalistische beweging. In 1978 werd hij chirurg. Tijdens de Russische bezetting van Afghanistan in de jaren tachtig werkte hij er als arts. Daar richtte hij een splinter groep op van de Jihad. Die zou verantwoordelijk zijn geweest niet vrolijker door worden. De Wereldbank legde de zigeu nergemeenschappen in vijf lan den onder het vergrootglas, en vond vrijwel geen spoor van vooruitgang. Sterker, in vergelij king met het communisme blijkt de positie van de zigeu ners verslechterd. Waar analfa betisme en werkeloosheid toen gering waren, is schoolverzuim nu algemeen en benaderen werkloosheidscijfers op sommi ge plaatsen de 100 procent. De schokkendste statistieken betreffen de armoede. Tachtig procent van de 800.000 zigeu ners in Bulgarije moet rondko men van minder dan vier euro per dag, evenals 69 procent van de ruim twee miljoen Roe meense zigeuners. Dat zijn cij fers die de congresgangers aan het denken moeten zetten als zij het rapport doornemen in hun hotelkamers van meer dan voor een aanslag op toeristen in het Egyptische Luxor in 1997. Twee jaar later werd de Egypte naar bij verstek ter dood ver oordeeld in Cairo wegens zijn activiteiten voor de Jihad. Zijn naam dook al op onmiddellijk na de moord op Egyptische president Sadat in 1981, die door de Islamitische Jihad werd gepleegd. Volgens buitenlandse inlichtin gendiensten leefde al-Zawahiri begin jaren negentig in Dene marken en Zwitserland, gere geld reizend met een vals pas poort, waaronder ook een Ne derlands exemplaar. Hij figu reerde in 1993 in een video van Osama bin Laden, waarin deze wraak zwoer voor de detentie in de VS van de Egyptenaar Omar Abdel Rahman wegens de bom aanslag op het World Trade Center in New York in 1993. In 1998 was al-Zawahiri een van de ondertekenaars van een beruchte oproep van Bin Laden aan zijn geloofsgenoten om aanvallen uit te voeren op Ame rikanen. Na de verwoestende aanslagen in New York en Was hington in 2001 werd al-Zawa- hiri genoemd als de 'operatio neel leider' van deze misdaden. 100 euro per dag. Het kan nog erger: 41 procent van de Bul gaarse en 38 procent van de Roemeense zigeuners heeft zelfs nog geen twee euro per dag te besteden. Nog verbijsterender zijn de sterftecijfers. In Tsjechië en Slo wakije is kindersterfte onder zi geuners twee keer zo hoog als onder de rest van de bevolking. Wie in Hongarije als zigeuner wordt geboren sterft tien tot vijftien jaar eerder dan een an der. Oorzaak: slechte behui zing, ongezond voedsel, onvol doende medische zorg. En on wetendheid. Hele zigeunerdor pen worden bedreigd door aids, maar het condoom is onbe kend. Het allergrootste probleem is waarschijnlijk het wijdverbreide analfabetisme dat een toekomst voor de nu opgroeiende gene ratie onmogelijk maakt. In Bul garije heeft vijftien procent van de zigeuners van boven de 18 helemaal geen onderwijs geno ten en 40 procent slechts enkele jaren lagere school. Zelfs in het welvarende Hongarije heeft nog geen drie procent de middelba re school met succes doorlo pen. En waarom? „We kunnen het ons niet veroorloven ze in de winter naar school te sturen", zegt een Bulgaarse zigeunerva- der. „We hebben geen schoe nen voor de sneeuw. Ze kun nen niet naar school op slip pers. We hebben ook geen jas sen of warme kleren. En we kunnen ons niets veroorloven. Geen boeken, geen pennen, geen schoolmaaltijden. Dat is waarom ze niet naar school gaan." Een schooldirecteur uit Slowakije belichtte een ander obstakel. „Kinderen uit zigeu nergetto's spreken geen Slo- door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - Politieagent zijn in Antwerpen is geen lolletje. Aan tijgingen over machtsmisbruik en gesjoemel vliegen over en weer. Nadat eerst korpschef La- mine en zijn rechterhand Van Beylen werden geschorst, is nu ook het hoofd van de Antwerp se politieschool, commissaris Den Hondt, officieel in be schuldiging gesteld van corrup tie. Zo'n 150 agenten hebben laten weten dat ze in die sfeer niet kunnen en werken. Ze stappen op. Den Hondt zou on der meer werkzaamheden aan zijn privé-zwembad hebben be kostigd met overheidsgeld. Hij zou bovendien voor zowat 5000 >5 waaks en begrijpen hun leraren niet. Die leraren spreken geen Roma. Ze communiceren met gebarentaal." De Wereldbank bepleit maatre gelen die de zeven tot negen miljoen zigeuners van Midden- Europa uit hun tranendal moet halen. Kleine ondernemers moeten gemakkelijker en goed koper leningen kunnen krijgen. Werkgevers moeten gestimu leerd worden zigeuners aan te nemen door de belasting op ongeschoold werk te schrap pen. Kinderbijslag moet alleen worden uitbetaald aan ouders die hun kinderen naar school sturen. Discriminatie door lera ren en ambtenaren moet wor den bestreden door een betere opleiding. Maar, zo stellen de ambtenaren van de Wereld bank in hun rapport „De weg naar een betere toekomst is lang en bochtig." euro aan niet gemaakte over uren hebben gedeclareerd. De politiecommissaris zelf wijst al le beschuldigingen van de hand. Volgens hem is er een campagne om hem te bescha digen aan de gang. Den Hondt is één van de kandidaten voor de opvolging van politiechef Lamine. De schorsing van Den Hondt is het zoveelste hoofd stuk in de reeks Antwerpse schandalen. Er zouden op dit moment nog zo'n dertig onder zoeken lopen naar malversaties bij de overheid en de politie. Zo betichten enkele agenten, zelf beschuldigd van mishandeling van vijf Turken, op hun beurt hun superieuren van machts misbruik: van het ten onrechte uitvoeren van huiszoekingen door onze correspondent Pascale Thewissen brussel - In België is een nieuw groeihormoon in omloop dat moeilijk te traceren is. Volgens de krant De Morgen slaagt de vleesveemaffia er al maanden in vleeskeurders om de tuin te leiden. Het zou gaan om een stof met een chemische samen stelling die de aanmaak van tes tosteron spectaculair bevordert. Belgische veekeurders kregen eind vorig jaar argwaan toen er runderen in de slachthuizen opdoken die abnormaal zwaar waren. De spiermassa van de dieren zou niet op natuurlijke wijze tot stand zijn gekomen. Toch werden er in het bloed van de runderen geen verboden groeihormonen aangetroffen. Wetenschappers van het ge rechtelijk laboratorium ver moeden dat het gaat om de stoffen androstenedione (AED) en dehydroepiandrosterone (DHEA), twee producten die ook bij fanatieke bodybuilders populair zijn. Justitie in België wil dat niet bevestigen noch ontkennen. De stoffen zou de aanmaak van spiermassa met lichaamseigen stoffen bevorde ren en daardoor vrijwel geen dubai/ap - Mohammed Saeed al-Sahhaf, de voormalige Iraak- se minister van informatie die volhield dat Irak de oorlog zou winnen toen Amerikaanse tanks al in Bagdad stonden, zegt dat hij zijn uitspraken te goeder trouw heeft gedaan en dat hij zelf nauwelijks informa tie meer kreeg toen het conflict ten einde liep. Al-Sahhaf verscheen donderdag voor het eerst sinds de val van het bewind van Saddam Hus sein weer op de Arabische tele visie. Hij was voor en tijdens de oorlog een regelmatige ver schijning op de tv, waar hij niet-bestaande Iraakse militaire successen meldde en de coali tiestrijdkrachten beschimpte. „Ik was minister van informatie en ik heb tot het laatst mijn taak vervuld", zei hij in een vijf minuten durend interview met de televisie van Abu Dhabi. „In de laatste twee dagen had ik slechts met een paar militairen contact." tot het vervalsen van proces sen-verbaal. Zeven commissa rissen zouden al overplaatsing hebben aangevraagd. De ellen de begon in maart toen enkele hoge ambtenaren, onder wie de gemeentesecretaris, moesten opstappen omdat ze privé-aan- kopen hadden betaald met overheidsgeld. Even later stapte het voltallige college van burge meester en wethouders op als gevolg van een creditcard schandaal. Wethouders bleken met hun card van de stad privé-aanko- pen te hebben afgerekend. Zo kocht Agalev-wethouder Pairon een duur kostuum en liet de li berale wethouder Coolsaet ge boortekaartjes drukken op kos ten van de stad. sporen achterlaten. Het nieuws uit België komt op het moment dat het Rikilt in Wageningen, het instituut dat waakt over de voedselveilig heid, beweert dat ze de achter stand op de hormonenmaffia heeft ingelopen. Zo werd on langs in een veevoermonster een geheel nieuwe variant op clenbuterol opgespoord. In Bel gië wordt echter al jaren ge waarschuwd voor de inventivi teit van de hormonenmaffia. Zo zou voortdurend worden geëx perimenteerd met nieuwe pro ducten om de keurders te slim af te zijn. België kent de strengste hormo nenwetgeving van Europa sinds de moord, op 20 februari 1995, op vleeskeurder Karei van Nop pen. De opdrachtgevers voor de moord waren twee vetmesters. Uit een onderzoek, vorig jaar, bleek dat België nog steeds mo del staat voor de strijd tegen de hormonenmaffia. Er worden steeds minder dieren aange troffen die behandeld zijn met verboden groeihormonen. Toch blijft volgens justitie waakzaamheid geboden om de vleesveemaffia er telkens weer in slaagt de speurders een stap je voor te blijven. Al-Sahhaf hield vol dat hij zelf overtuigd was van de waarheid van wat hij aan de internationa le pers vertelde. De voormalige minister gaf ook een interview aan de zender Al-Arabiya, waarin hij zei dat hij zich aan de Amerikanen had overgege ven, die hem na ondervraging lieten gaan. In het interview in Abu Dhabi ging Al-Sahhaf in op zijn verkla ring in april, waarin hij glashard ontkende dat er Amerikaanse tanks in Bagdad waren, ook al waren die op televisie te zien. Hij gaf toe dat hij toen wist dat ze in de stad waren, maar dat militairen hem hadden bezwo ren dat dat niet erg was. „Er waren maar een paar tanks en de militairen zeiden dat de situ atie onder controle was", zei hij. „De informatie was correct, maar de interpretatie niet. "Al- Sahhaf zei niet te weten waar het Iraakse leiderschap verblijft en liet doorschemeren een boek te willen schrijven. door onze correspondent Hans Celeijnse rome - Veel burgers zal het worst wezen, maar Europese politici, diplomaten en ambtenaren liggen er wakker van: het roulerend voorzitterschap van de Europe se Unie. Vanaf i juli mag Italië zes maan den lang de EU-agenda bepalen. Alles - wijst erop dat de publiciteitsgevoelige premier Silvio Berlusconi er een show van gaat maken. Het doek gaat open op 2 juli in Straatsburg, waar de omstreden rege ringsleider/zakenman het Europees parle ment zal toespreken. Eindelijk zit Italië op één lijn met de rest van Europa, verzuchtte Berlusconi toen zijn parlementaire vrienden hem in sneltreinvaart per wet onschendbaar maakten voor strafvervolging. De me- diakeizer had er geen geheim van ge maakt bezorgd te zijn over 'de schadelij ke gevolgen voor het aanzien van het land' door een tegen hem lopend cor ruptieproces in Milaan. Het is maar hoe je er tegenaan kijkt. Ook andere Europese lidstaten kennen hun hoogste gezagsdragers immuniteit toe zolang ze in functie zijn. Maar binnen Europa blijft de figuur van een steenrijke premier die geen scheiding wenst te ma ken tussen zakelijke belangen en poli tiek leiderschap een buitenbeentje. Berlusconi's verklaarde doel was een Berlusconi. Foto: AFP/Paolo Cocco herhaling van de geschiedenis te voor komen. Tijdens zijn eerste premierschap werd hij in 1994 op een internationale conferentie geconfronteerd met een dagvaarding wegens corruptie. Een soortgelijke afgang tijdens het EU-voor- zitterschap hing hem boven het hoofd, mocht hij nu veroordeeld worden. Dankzij de nieuwe wet is het proces op geschort tot de verdachte weer ambte loos burger is. Helemaal vrij van juridische zorgen is Berlusconi pas als het Constitutioneel Hof maandag beslist dat de nieuwe wet niet indruist tegen de grondwet. Het Mi lanese parket vindt van wel, en heeft het Hof daarom een uitspraak gevraagd. De kans dat die negatief uitvalt lijkt gering nu president Ciampi de wet heeft onder tekend. Volgens hem is er geen 'duidelij ke tegenstrijdigheid met de grondwet'. Hoe dan ook, het EU-voorzitterschap biedt Berlusconi de kans zich te mani festeren als internationaal gerespecteerd politiek leider. Vooral zijn eigen media (drie tv-zenders, een krant en een weekblad) hebben de afgelopen jaren het beeld uitgedragen van een staatsman die in eigen land door links door het slijk wordt gehaald, maar geweldig in aanzien staat bij de groten der aarde: de Amerikaanse presi dent Bush en de Russische leider Poetin. Berlusconi koketteert daar graag mee. Niet voor niets heeft hij al aangekondigd de door de Irak-oorlog enigszins ver troebelde relatie tussen de VS en Europa te zullen herstellen. In de andere hoofd steden zal die exercitie nauwlettend worden gevolgd. Daar is men niet verge ten dat de voormalige zanger af en toe onverwacht uit de hoek kan komen, zo als tijdens een onderonsje met Vladimir Poetin gebeurde. Berlusconi beloofde zich sterk te maken voor het EU-lid- maatschap van Rusland. Geheel in Berlusconi-stijl is een preten tieuze Europese agenda afgekondigd, met veel oog voor Italiaans belang. Zo willen Berlusconi en zijn minister van fi nanciën Tremonti de Europese econo mie een injectie geven door de Europese Investeringsbank (EIB) 65 miljard euro in grote infrastructurele projecten te la ten steken. In Italië staan er verschillen de op stapel, zoals een brug tussen Sici lië en het vasteland. Deze uitgaven zou den tot een groei van nationale begro tingstekorten leiden, waardoor de lidsta ten niet meer zouden voldoen aan EU- eisen. Financiering via de EIB voorkomt dat. Ook zal Italië als EU-voorzitter proberen de immigratieregels strenger te maken, en de wetgeving van de lidstaten op el kaar af te stemmen. Er zal worden ge poogd om een jarenlange wens Brussel te laten meebetalen aan de kostbare be waking van de Italiaanse zeegrenzen te realiseren. De kroon op wat Berlusconi in het par lement als 'onze ambitieuze buitenland se politiek' bestempelde, moet de on dertekening van de Europese 'grondwet' (conventie), eind dit jaar in Rome, wor den. Een historische stap, want dit nieuwe verdrag van Rome vervangt het in 1957 ook in Rome gesloten oprichtingsver drag van EU-voorloper, de Europese Economische Gemeenschap. Er zullen nog heel wat meningsverschillen wegge werkt moeten worden, maar Berlusconi beloofde zijn parlement dat het tweede verdrag van Rome er komt. Met een voor de Nederlandse premier Balkenen de geruststellende aanpassing: ook Ber lusconi wil dat God in de preambule van het verdrag wordt vermeld. Rechterhand Bin Laden gearresteerd

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 5