Mooie eenling met karakter MEDIA Veronica rijk, maar zonder doel Het leven na de Prinses Ireneschool KRO laat lezers praten over boeken MTV en TMF dit weekeinde in teken van Movie Awards Z@ppelin begint na de zomer uur eerder met uitzendingen Gemaakte showbizzvriendschappen niet besteed aan Sylvie Meis ra Wereldomroep: n de zomer ■in- xtra service iuI Groot blijft Hjkerman trouw i ilversum - Paul Groot blijft j eel uitmaken van het cabaret- am in het VARA-programma opspijkers. Paul Groot, be- end van typetjes als Boris Dit- ich, Willibrord Frequin, Jan es Bouvrie en Ron Brandstre- er, gaat in januari 2004 het ieater in, maar volgens pre- ee® ntator Jack Spijkerman bete- f a nt dit allerminst dat Groot opt met Kopsspijkers. „Het it dat Paul Groot samen met iven Schumacher en Plien anca bezig is met de voorbe- iding van een theaterproduc- in§ heeft nauwelijks invloed op jn medewerking aan Kopspij- ers", zegt Spijkerman. Kopspij- >rs start zaterdag 20 septem- AG 28 JUNI 2003 «s 5 lik op de Weg aar AVRO .versum - Het veelbekeken irkeersprogramma Blik op de is vanaf september bij de 10 te zien. De uitzending it al twaalf jaar onder ver- iotwoordelijkheid van de 00 QJV op het scherm. Het pro- amma van Leo de Haas blijft it en met 2006 bij de AVRO. Kh' Ie NCRV vindt het jammer dat etzo'n succesvol programma iet vertrekken, maar geeft toe at het beter past bij het profiel in Nederland 2. Netmanager lop Daalmeijer van Nederland is blij met de overgang, omdat eshow over het algemeen een at jonger publiek aantrekt. 27; hilversum/mederedactie - Kinderzender Z@ppelin begint vanaf september 's middags een uurtje eerder met uitzen den, om drie uur. Zo kunnen kinderen direct uit school voor de buis kruipen. Daardoor hoopt Z@ppelin minder kijkers aan andere jeugdzenders te verliezen. Dat zegt Cathy Spierenburg, zendercoördinator van Z@ppe- lin, de jeugdzender van de pu blieke omroep. Doordat Z@ppelin nu om vier uur 's middags begint, verliest het veel kijkers die direct na school inschakelen en dan bijvoor beeld kiezen voor Fox Kids. „En dan denken ze echt niet om vier uur; nu moeten we naar Z@ppelin", aldus Spierenburg. Vandaar dat deze week is beslo ten één uur eerder te beginnen. Het eerst uur richt de jeugdzen der zich op kinderen van vijf tot zeven jaar. Dan wordt onder meer vijf keer per week een show uitgezonden die wordt gepresenteerd door de Vlaamse meidengroep K3. Ook worden de Tweenies herhaald. Dat pro gramma wordt 's ochtends on der schooltijd ook al uitgezon den. Tussen vier uur en half zes gaat Zeppelin zich toeleggen op kinderen tussen de zes en twaalf jaar oud. Dat blok krijgt een beetje stoere uitstraling, al dus Spierenburg. In dat onder deel deel komt meer aandacht voor evenementen die Z@ppe- lin alleen of met anderen gaat organiseren. Zo gaat de jeugd zender samen met de verkeers veiligheidsorganisatie 3VO de campagne Terug naar school opzetten. Tussen zes en zeven uur blijft Z@ppelin ongewijzigd met Sesamstraat, Klokhuis en het Jeugdjournaal. Spierenburg hoopt op termijn ook zondag meer te kunnen uitzenden. door Dolf Rogmans Hilversum - Een fikse bankreke ning en 930.000 leden, maar geen enkel doel meer. Dat is het nieuwe probleem van de ver eniging Veronica, nu het giste ren bekend maakte met SBS en Sky Radio in zee te gaan. Veronica-voorzitter Joris Helle brand: „Je bent lid van een ten nisclub om te tennissen. Maar waarom ben je nog lid van Ve ronica? Tot voor kort stuurde de vereniging alle activiteiten aan. Daar zijn we eerder dit jaar mee gestopt, want er kwam al leen maar ellende van. Sinds die tijd doet de directie dat. En vanaf september hebben we al leen nog maar deelnemingen in de mediabedrijven van SBS en Radio. Verder zien we ons Sky zelf nog wel als opdrachtgever van het verenigingsblad Veroni ca Magazine. De feitelijke werk zaamheden gebeuren vanaf september dan binnen SBS Broadcasting." In de nieuwe situatie blijft het zo dat leden van het magazine automatisch lid worden van de vereniging Veronica. Zo lang het blad goed boert, blijven er dus ook leden. Bovendien komt er ook nog eens elk jaar geld binnen. Als SBS en Sky winst maken, krijgt de vereniging Ve ronica keurig dividend uitge keerd. Op hoeveel de vereni ging rekent wil Hillebrand niet zeggen. Het bestuur breekt zich inmid dels het hoofd over de situatie na september: veel leden die lid zijn zonder doel, een mooie bankrekening, maar geen be stemming voor het geld. Er is een notitie opgesteld met daar in een aantal mogelijkheden. Na de zomer vallen de beslui ten. In de notitie is ook het meest vergaande scenario op genomen: opheffen van de ver eniging. Hillebrand: „Dan zou den we er een stichting van ma ken die met de opbrengsten uit de deelnemingen goede doelen zou kunnen gaan steunen. Ik denk overigens niet dat het zo ver komt." Hillebrand verwacht dat de keus eerder gaat tussen het ombouwen van de vereni ging tot een meer servicege- richte organisatie of een actie vere vereniging worden. „De serviceorganisatie is te vergelij ken met de ANWB. Maar wat voor service, daar moeten we het nog over hebben. Als we ac tiever worden, gaan we activi teiten organiseren voor de le den. Bijvoorbeeld een radioaca demie opzetten waar leden kunnen experimenteren met radio", aldus Hillebrand. na ilversum - In de maanden juli 1 augustus richt de Wereld- ^mroep zich tussen 09.00 en D.OO uur speciaal op de miljoe- en vakantievierende Neder - nders in Europa met het da- ilijkse programma Nieuwslijn Dmereditie. aast nieuws en actualiteiten is ruimte voor speciale (service) formatie voor de vakantie- inger. Zo is er Europese reis- 1 verkeersinformatie en een igebreid Europees weerover- cht met Erwin Kroll en Mar in de Hond. De eerste afleve- 'e* ig van Nieuwslijn Zomeredi- lisop 30 juni 2003. Nieuwslijn Zomereditie hou- in correspondenten in alle uropese landen de luisteraars p de hoogte van zaken als sta- ingen, afwijkende openingstij- Jt en van banken, de kwaliteit ter an het zeewater en andere ser- icegerichte informatie. In de itzending is daarnaast ruimte oor toeristische informatie en I"3" isverhalen. Regelmatig maken l8' iteressante gasten hun op- achting. Bovendien komen in ieuwslijn Zomereditie de va- iaa intiegangers ook zelf aan het 1133 oord. De Nederlandse afde- ig van de Wereldomroep laakt dagelijks radioprogram- la's voor Nederlandstaligen in et buitenland. Deze program la's worden verspreid via de irte golf, satelliet en internet. 1 Europa kan men 13 uur per ïg naar informatieve, culturele 1 muziekprogramma's luiste- 2« n. Ier Noem de naam Sylvie Meis en bij veel mannen versnelt de hartslag. Actrice in de populaire BNN-serie Costal, vj bij MTV, vriendin van voetballer Rafael van der Vaart, TV-babe 2002 en Meest Sexy Vrouw 2003. De in Breda geboren presentatrice en actrice ondervindt er de voor- en nadelen van. „Er is niks mis mee om sexy gevonden te wor den, mits de mensen niet vergeten dat ik ook een ziel, hersenen en een eigen karakter heb." door Jacques Hendriks salou - Zes weken zijn de opna mes voor de nieuwe reeks Cos ta!-afleveringen aan de gang in de Spaanse badplaats Salou, zo on-Spaans als je je maar kunt voorstellen. Een hittegolf heeft de cast behoorlijk uitgeput, maar toch stralen sterren als Froukje de Both, Kurt Rogiers, Bas Muijs en Sylvie Meijs als ze op de boulevard een buitenscè ne spelen. Dicht bij de cateringwagen staat een gespierde jongen wat verlegen te wachten. Hij wordt niet opgemerkt door flanerende toeristen. Zelfs een journalist herkent hem niet. 'Speel je soms ook in Costa!?' 'Eeeh, nee, ik houd me eigenlijk meer met voetballen bezig...' Pas als Sylvie Meis klaar is met haar scène, op de jongen afrent en hem innig omhelst, gaat bij sommigen een lampje branden. Toeristen schieten toe met hun camera's. Dat is Rafael van der Vaart, speler van Ajax en sinds enige tijd de vriend van Sylvie! „Ik krijg snel last van heimwee. Naar mijn ouders, mijn vriend je. Daarom ben ik erg blij dat Rafael naar Salou is gekomen", vertelt de 25-jarige Sylvie Meis. Ze steekt haar gevoelens voor de vijf jaar jongere sportman niet onder stoelen of banken. Een liefde die inmiddels pu bliek bezit is. „Absurd als je ziet wat er gebeurt sinds het bekend is. Want wie zijn wij nu eigen lijk?", vraagt ze zich af. „Het is best moeilijk, legt een bepaalde druk op je relatie. Bepaalde dingen zijn niet leuk om te le zen. Wat doe je daar aan? Er goed met elkaar over praten, de roddelbladen negeren. Maar hoezeer ik het ook probeer te rationaliseren, ik kan er toch om huilen als er minder leuke dingen over ons gepubliceerd worden. Nee, er bestaat geen cursus 'bekende Nederlander'. En het feit dat ik een relatie heb met iemand die nog veel be kender is dan ik maakt het nog veel heftiger. Daar heb ik niet voor gekozen, het is ons over komen." Zo ging het ook een beetje met haar carrière. „Toen ik afstu deerde (HBO-opleiding Perso neel en Arbeid) wist ik niet zo goed wat ik wilde gaan doen. In een gekke bui zei ik: 'Papa, ik ga bij de tv werken.' En dat heb ik vervolgens gedaan. Wel grap pig, zo zit ik in elkaar. Als ik iets zeg, dan doe ik het ook." Ze reageerde op een oproep van Fox Kids, deed een screen test en werd in 1999 aangeno men. Na een aantal kleine pro gramma's gepresenteerd te hebben, was daar vorig jaar op eens de rol in Costa! „Voor de buitenwereld leek het allemaal heel snel te gaan met mij, maar niet voor mijn eigen gevoel. Het werd tijd dat ik wat geld ging verdienen." Bloemencorso Sylvie Meis is een kind van de grensstreek, met een Neder landse vader en een Belgische moeder. Geboren in 1978 in Breda verkaste ze als baby al naar Hoogstraten. Op haar elf de wipte het gezin Meis weer over naar de andere kant, naar Zundert. Daar wonen haar ou ders nog steeds. Zelf heeft ze niets met Zundert. „Het is nooit mijn plek geweest. Ik heb er Sylvie's sieraden Sylvie Meis introduceert vanmiddag haar eigen siera- denlijn Pure bij juwelier Trends in Laren. Pure is een collectie van zilver met (pu re) edelstenen. Meis is van 14.30 tot 16.00 uur aanwezig in de zaak aan de St. Jan straat om de Pure sieraden met haar vriend Rafael van der Vaart te presenteren. nog wel mijn lagere school af gemaakt, maar voor de middel bare school ging ik naar Breda, naar Markenhage. In Zundert heb ik helemaal geen vrienden meer. Als ik naar mijn ouders ga, groet ik er wel mensen, maar ik kom bij niemand an ders thuis. Aan het rijke cultu rele leven van Zundert heb ik nooit meegedaan. Het Bloe mencorso trok me ook niet. Ik ben nooit zo'n groepsmens ge weest, meer een eenling. Ik kan me zelfs niemand meer herin neren van mijn schooltijd in Zundert. Wel dat we in de speeltuin speelden, dat soort dingen. Maar ik maakte nooit deel uit van een groep. Ik kwam uit België en werd in eerste in stantie onwijs gepest vanwege mijn accent. Wat je op zo'n ma nier overigens wel snel afleert." Eenzaam Op haar negentiende ging ze voor haar studie stage lopen en wonen in Amsterdam. Dat be viel helemaal niet. „Zat ik daar in mijn eentje. Ik zag het hele maal niet meer zitten, voelde me zo eenzaam. Ik was er ge woon nog niet klaar voor en dus ben ik na dat jaar weer bij mijn ouders gaan wonen. In middels woon ik toch weer in Amsterdam. Nu, op mijn 25e, bevalt het me prima, ik heb er mijn draai gevonden." Ze woont er samen met vrien din en collega actrice/presenta trice Touriya Haoud. „Verder heb ik geen vrienden in de showbizz. Ik leid mijn eigen le ven, altijd al gedaan. Ik confor meer me niet aan het wereldje. Uiteindelijk ben je toch op je zelf aangewezen. Dat klinkt misschien wel hard, maar zo is het gewoon. Iedereen is voor zichzelf verantwoordelijk. Je kunt er wel aan bijdragen dat de werksfeer goed is, maar die gemaakte vriendschappen zijn niet aan mij besteed." Over de sfeer bij Costa! heeft ze niets te klagen. De kameraad schap straalt van de cast af rond de opnames voor de nieu we reeks die BNN vanaf januari 2004 uitzendt. Sylvie Meis, die voor het tweede seizoen prop- per Ice speelt, zegt blij te zijn met deze rol. „Het is een heel populaire serie. Ik denk dat ik over 25 jaar nog heel trots kan zijn dat ik in Costa! heb geze ten. Want zoals men nu over Floris en Pipo praat, zo zal het over 25 jaar over Costa! gaan." Ze neemt deze klus heel seri eus. .Alles wat ik doe, wil ik goed doen. Maar ik vind het nog steeds heel raar als ik er gens zie staan; 'Sylvie Meis, ac trice'. Presentatrice voel ik me inmiddels wel, al werk ik er nog steeds aan om me te verbete ren. Ik vind het leuk om te pra ten, om vragen te stellen, om bij MTV te werken, waar ik nog een contract heb tot en met volgend seizoen. Mijn toe komstwensen liggen ook op het gebied van presentatie. Ik zou dolgraag ooit een show als Idols willen presenteren. Zelf zingen? Absoluut niet! Acteren en pre senteren gaan nog wel samen, vind ik, maar zingen? Nee. Je mag me quoten, je mag me er zelfs op terugpakken als ik toch qoit een single uitbreng: Ik ga niet zingen, daar geloof ik niet in." Dat ze vorig jaar zonder enige acteerervaring haar rol kreeg in Costa! heeft alles te maken met type-casting, beseft ze zelf maar Sylvie Meis: „Zoals men nu over Floris en Pipo praat, zo zal het over 25 jaar over Costa! gaan." Foto: GPD al te goed. Ze zochten een mooi meisje. Blijkbaar beschikken producent Johan Nijenhuis en de zijnen over een goede smaak, want prompt werd Syl vie Meis uitgeroepen tot TV-ba- be 2002 en Meest sexy vrouw 2003. Is het nou wel zo leuk om dergelijke 'eretitels' te ontvan gen? „Natuurlijk is dat raar. Het bes te is volgens mij om het als een mooi compliment op te vatten en er verder niet te veel waarde aan te hechten. Volgend jaar is het weer een ander. Ben ik dan minder? Nee. Ben ik nu beter? Nee. Ik ben blij dat mensen blijkbaar vinden dat ik sexy ben. Er is niks mis mee om zo gezien te worden, mits de men sen niet vergeten dat ik ook een ziel, hersenen en een karakter heb. Sommige mensen vinden het nodig te twijfelen aan mijn capaciteiten, puur vanwege het feit dat ik lang haar, groene ogen en een gebruinde huid heb. Dat best intelligente men sen zulke domme opmerkingen kunnen maken, ach, daar lach ik alleen maar om. Is toch ook grappig?" Programmamaakster Suzanne Raes keert vijf jaar later terug iversum - „Het is het mooiste oor een televisiemaker om te iten zien hoe mensen ouder orden. Dat is zo spannend." egisseur Suzanne Raes heeft issen 1996 en 1998 de leerlin- ïnvan de Haagse Prinses Ire- eschool - en de onderwijzers hen op het goede pad loesten houden - intensief ge- Dlgd. Iet resultaat was de zestiende- ge reeks Haagse klasse. Een antal leerlingen - Mohammed, i-Anne Biekman en de kinde in van de familie Yilmaz - eeft ze opnieuw bezocht voor et vervolg, het tweeluik Haag- 1 Iaklasse 5 jaar later. Dat twee- ik is door de regionale zen- ers TV West, TV Rijnmond, T5 en TV Noord-Holland al itgezonden. De NPS heeft één levering, over de kinderen Imaz, aangekocht. Die is mor- 108 inavond als zelfstandige do- unentaire te zien. beelden van toen zijn ver engd met die van vijf jaar la- r. „Het verzoek van het Fonds '18 een vervolg op Haagse 111 asse te maken kwam eigenlijk e vroeg", zegt Suzanne Raes. had liever vijf jaar gewacht, it de oud-leerlingen van de inses Ireneschool rond de 20 ar zouden zijn en hun plek auden hebben gevonden. „Nu f ijn velen in de puberteit en dat een moeilijke leeftijd." e zestien afleveringen van de 'u' ïrste twee reeksen zijn destijds oor de AVRO uitgezonden en y delijk goed bekeken. Op op- e idingen voor leraren wordt de Brie als lesmateriaal gebruikt. n et tweeluik met het vervolg, at Raes twee jaar geleden af- Gökhan en Göksel Yilmaz. De destijds tienjarige Gökhan was vroeger niet te handhaven op school. De vervolgdocumentaire laat zien dat hij veel rustiger is geworden en nooit rottigheid uithaalt. Foto: GPD rondde, bleef bij de AVRO won der boven wonder op de plank liggen. Het paste niet meer in 'het profiel van de zender.' Raes is blij dat (een deel van) het vervolg nu toch landelijk wordt uitgezonden. Want hoe wel het om een Haagse school gaat, is de documentaire net zo interessant voor andere grote (re) steden, waar op veel scho len een soortgelijke problema tiek speelt rond zwarte scholen. De inventieve, betrokken ma nier waarop de leraren van de Prinses Ireneschool daarmee omgaan kan als voorbeeld die nen. Door de 'vertraging' tussen het maken en de uitzending van de documentaire zijn de jongeren inmiddels alweer twee jaar ou der. De kinderen van de familie Yilmaz, Gökhan, Göksel en Emine waren tijdens de opna men respectievelijk 19,16 en 14 jaar oud.Als deze uitzending goed wordt ontvangen, kunnen we misschien over vijfjaar nog eens terug. Dan kunnen we leerlingen filmen voor wie het nu te vroeg was, die waren toen 8 en zijn nu 12 jaar, of die deze keer door persoonlijke omstan digheden niet konden of wil den." Financiering Haagse klasse is destijds bij toe val geboren. „Ik was op de school voor een ander project. In een halve dag gebeurde er zoveel dat daar niets mee te maken had, dat ik tegen direc teur Dick Vreugdenhil zei: 'We zouden hier een jaar moeten zitten'. Vervolgens heb ik mijn baas, Ireen van Ditshuyzen, ge polst en binnen twee maanden was de financiering rond. Uit eindelijk zijn we twee jaar op die school geweest en hebben we in totaal zestien afleverin gen gemaakt over het wel en wee van de leerlingen en de le raren. Voor de kinderen be hoorden we al snel tot het meu bilair." Een aflevering uit de oorspron kelijke serie over de destijds tienjarige Gökhan Yilmaz deed heel wat stof opwaaien. De jon gen was niet te handhaven op de Prinses Ireneschool en kon terecht op een school voor zeer moeilijk lerende kinderen. Gök han - 'ik wil niet tussen gekken' - en zijn ouders weigerden, waardoor de jongen op straat kwam en zijn vader een boete kreeg. Directeur Vreugdenhil heeft over de kwestie zelfs met staatssecretaris Adelmund ge sproken. „Gökhan is nooit meer naar school geweest Hij is even naar Turkije gegaan, maar is daarna via een uitzendbureau van een van zijn ooms in de kassen in het Westland gaan werken. Hij is veel rustiger geworden. Ver rassend genoeg is hij nu een grote man, die er af en toe de brui aangeeft maar nooit rottig heid uithaalt. Eigenlijk gaat de vervolgfilm over zijn zusje Emi ne. Zij zit wel op school, maar op een te laag niveau. De schoolleiding vindt dat oké, 'als ze het maar naar haar zin heeft'." Jacques Geluk De kinderen Yilmaz, morgen, Nederland 3, 22.40 uur. Hilversum - De KRO begint vol gende week met een nieuw ra dioprogramma waarin lezers hun mening geven over boe ken. KRO's Leesclub is de titel van het programma dat negen weken lang op zondagavond wordt uitgezonden tussen 24.00 en 01.00 uur op Radio 1. Het wordt gepresenteerd door Ka rin de Groot. In het nieuwe programma staat steeds één boek centraal. De le zers van dat boek worden uitge nodigd om tijdens de uitzen ding hun mening te geven. Al vanaf begin juni kunnen lezers hun reacties, opmerkingen en recensies kwijt over het boek dat ze gelezen hebben. Hier voor kunnen ze terecht op www.deleesclub.kro.nl of bel len met 035-6713211. De boe ken die centraal staan zijn: Sleuteloog van Hella Haasse (6 juli), De bewoonde wereld van Nicci French (13 juli), Dochter van Eva van Carry Slee (20 juli), De Claim van John Grisham (27 juli), God's Gym van Leon de Winter (3 augustus), De oesters van Nam Kee van Kees van Beijnum (10 augustus), De klei ne vriend van Donna Tartt (17 augustus), Leven om het te ver tellen van Gabriel Garcia Mar- quez (24 augustus), De Cock en de dood van de helende mees ters van Baantjer (31 augustus). door Mischa de Bruijn Hilversum - MTV en TMF wil len je altijd het gevoel geven dat je als kijker bij één grote vrien denclub hoort. Een hele 'coole' club. Als lid van de vriendenclub kun je chatten met de andere MTV- en TMF-vrienden en vriendin netjes. En er zijn feestjes zoals de TMF Awards en de MTV Mo vie Awards, speciaal voor jou. Als er dan zo'n feestje geweest is, word je het natuurlijk nooit moe daar filmpjes over te zien. Want dan krijg je onmiddellijk weer dat gezellige wij-gevoel. Daarom heeft TMF eindeloze uitzendingen over de TMF Awards. En MTV doet hetzelfde met de MTV Movie Awards. Dit weekeinde staat de muziek zender in het teken van de MTV Movie Awards Weekend Speci al. Het Movie Awards-spektakel vond al begin juni plaats in Los Angeles. Toen was het te zien in 166 landen. Het ging aan Ne derland voorbij omdat het tijd stip van uitzending ongunstig was vanwege het tijdsverschil. Nu is het eindelijk zover. De MTV Movie Awards zijn de Oscars, maar dan ietsjes aange past voor het MTV-publiek. Zo is de prijs zelf geen glimmend beeldje, maar een gouden pop- combeker. De effecten die het evenement larderen zijn iets sneller, de muziek hipper. Het recept is grotendeels het zelfde als bij de Oscars. Een grote zaal, vol met genomineer den en aanhang in hun beste kleding. En een enorm podium met een katheder, waar temid den van allerlei lichteffecten de winnaars bekend worden ge maakt. Beste kus Naast 'beste film' zijn er ook prijscategorieën als 'beste kus', 'beste actiereeks' en 'beste ge vecht'. 'Beste kus' werd gewon nen door actrice Kirsten Dunst, die innig zoent met Spider Man in de gelijknamige film. De prijs voor het beste gevecht gaat naar Yoda, die een gevecht met lichtzwaarden levert in Star Wars Episode II: Attack of the Clones. Omdat het publiek be paalt naar wie de MTV Movie Awards gaan, zijn het de meer populaire films die in de prijzen vallen. Zoals Austin Powers met komiek Mike Myers en 8Mile met rapper Eminem. De uitzending met de daadwer kelijke prijsuitreikingen ver toont MTV vanavond, maar daar gaat een hele reeks aan programma's aan vooraf. Er is een uitzending waarin we zien wat er allemaal achter de scher men gebeurt, een 'pre-show' met interviews en een pro gramma waarin een fan het huis van een van de prijswin naars nabouwt. Morgen is het MTV Movie Awards Weekend nog niet afge lopen. Dan worden de uitzen dingen herhaald. MTV Movie Awards Weekend Special, het hele weekend.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 29