SPORT Schalken heeft het juiste gevoel 'Iedereen mag zijn mening hebben, ook al is dat een foute' Remon van de Hare gedraft door Toronto Kameroen speelt finale als eerbetoon aan Foé Limburgse tennisser durft na eenvoudige zege op Hanescu aan titel te denken Stellwagen blijft verrassen in nationale titelstrijd d dringt por Vitesse NHEfw - Vitesse krijgt dinsdag laatste kans om een licentie )r komend seizoen binnen te en. De beroepscommissie de KNVB heeft een nieuwe ivraag van Arnhemse club ewezen, omdat de begroting steeds niet in orde is. Vites- ïeeft het financiële plaatje niet rond. ondanks de verkoop van Dejan Stefanovic. n transfer naar het Engelse ttsmouth leverde de Arn- mse club 2,6 miljoen euro Het grootste struikelblok Vitesse is het gemeentelij- reddingsplan. Dat is door de ■itiek aangenomen, maar nog niet uitgevoerd. De tien ■oen euro die voor Vitesse in 1plan is opgenomen, heeft £lub nog niet kunnen bij- trijven op de rekening. riops naar Den Bosch i bosch - FC Den Bosch geeft tarten Schops (27) een nieu- 'kans. Het enfant terrible van ■betaalde voetbal tekent in ■Jrabantse hoofdstad een ■tract voor één jaar. Den jch heeft tevens een optie Jongen om de middenvel- die vaak wordt bestraft Ir uiterst gemene overtredin- nog een jaar aan zich te Iden. Schops speelde het af- bpen jaar op amateurbasis FC Zwolle, nadat de Belg bij RKC Waalwijk onmoge- had gemaakt. -SOW vindt _>ofdsponsor ldoorn - AGOW heeft voor komende seizoen een ifdsponsor gevonden. De 'ldoornse nieuwkomer in betaalde voetbal strikte de d-Koreaanse multinational fisung als shirtsponsor. DW heeft een eenjarig con- ;t met de Aziatische firma 1 een optie voor nog een sei- n. Samsung zou tevens de mator achter de bouw van nieuw stadion zijn. Een de- itie van de gemeente Apel- im had hierover al een ge ek met het bedrijf. Het stadi- er over enkele jaren eten staan. irt Vierhouten et naar Tour I-turnhout - Aart Vierhou- heeft van de ploegleiding i Lotto-Domo te horen ge- j;en dat hij niet in aanmer- g komt voor een van de twee ierende plaatsen in de Tour- Ictie. De Nederlander noem- Jet besluit 'ongelooflijk', telhouten begrijpt niets van jeslissing. „Ik had hier geen ele rekening mee gehouden, 'witserland ging het steeds ïr. Ik dacht dat ik klaar was r de Tour. Ploegleider rc Sergeant begrijpt de ont- cheling, maar stelt nuchter Vierhouten hem de afgelo- weken niet heeft kunnen „Zijn concurrenten dit moment gewoon be- aldus Sergeant. zaterdag 28 juni 2003 aier opent ploog Tour :hau - Skiër Hermann Maier nt op 5 juli de proloog van entonde van Frankrijk. In het van de festiviteiten rond 100-jarig bestaan van de r zal de voormalig olym- h en wereldkampioen drie ,uten voor de eerste officiële Inerrter van start gaan. De rit r 6,5 kilometer begint aan 'oet van de Eiffeltoren. Mai- i altijd al een wielerfan ge- st „Het is een droom voor Dm in de Tour te kunnen ?n", aldus de Oostenrijker, heb duizenden kilometers ie je fiets getraind in Oosten en Italië. In de zomer heb ik uren voor de televisie geze- t^)m de Tour te volgen. 3c njveel bereikt in mijn loop- li, maar het is absoluut weer hoogtepunt dat ik de Tour [openen." roep team lollini vergeefs us - Domina Vacanze heeft eefs beroep aangetekend h de beslissing van de di- ie van de Tour de France het team van Mario Cipolli- ;en startplaats in de Ronde Frankrijk te geven. De be- idjscommissie van de Profes- al Cycling Council (CCP) {isteren aan dat de organi- ren van de Tour de France reglementen bij die beslis- hebben gerespecteerd. Do- a Vacanze voerde voor de aan, dat we- campioen Mario Cipollini matisch moest worden elaten. De beroepscommis- ordeelde dat de organisa- (i gewoon de regels hebben De eerste veertien gen van de wereldranglijst een uitnodiging gehad, rna acht ploeg in twee fasen itnodiging een startbewijs ingen. Frank Rijkaard is niet bang voor uitdaging bij Barcelona door Leon ten Voorde oranjestad - Zou Louis van Gaal hem vandaag al hebben gezien? De trainer, die vorig jaar nog regeerde bij Barcelona, zit iets verderop op het strand van Oranjestad op Aruba. Be roofd van al zijn dromen. De man zonder club is dit week einde scheidsrechter bij het Beach Voet Volley-toernooi. Zo kan het dus aflopen met een trainer die niet presteert bij Bar?a. Frank Rijkaard zit binnen in een veredeld strandhuisje en steekt de ene na de andere siga ret op. Volkomen relaxed en vrij van zorgen voert hij het woord. De Catalaanse pers kan gerust zijn: na het bewind van Van Gaal wordt het rijk van Rijkaard een verademing. De Amster dammer heeft op Aruba nog geen zon gezien, maar dat maakt hem niets uit. Hij neemt voor iedereen de tijd. „Ik word trainer van Barcelona en dan weet je dat er van je vakantie weinig terechtkomt", haalt Rijk aard nonchalant de schouders op. Frank Rijkaard trainer van Bar celona: oh ja, hij was zelf mis schien nog wel het meest ver rast toen hij werd gepolst voor een van de meest begeerde, maar ook moeilijkste trainers functies ter wereld. „Ik had zin om weer aan het werk te gaan, maar ik had eerlijk gezegd geen moment aan Barcelona ge dacht", zegt hij. Hij weet hoe in Nederland de reacties waren toen hij afgelo pen maandag op de prachtige bühne van Nou Camp para deerde. Zo van: wat heeft hij nou als trainer in hemelsnaam gepresteerd? Hij faalde op Euro 2000 met Oranje, degradeerde met Sparta en gaat nu zomaar naar Barcelona; hoe kan zoiets nou? „Iedereen mag zijn mening hebben, ook al is dat een foute mening", zegt hij rustig zonder een spoor van emotie. Rijkaard is wel de eerste om te erkennen dat zijn trainersloop baan vooralsnog een wonderlijk verloop kent. „Ik heb in zeer korte tijd al van alles meege maakt, ja. Ik heb geleerd van het verleden, natuurlijk. Ieder een leert, dus waarom ik niet?" „Soms", zo filosofeert hij hard op over zijn nieuwe job, „denk ik wel eens: het zal allemaal wel een bedoeling hebben, want op de een of andere manier komen er altijd weer spannende en in teressante dingen op me af. En dat terwijl ik niet eens aan net werken doe, want zo'n type ben ik niet." Toch erkent ook Rijkaard dat er dit keer op de achtergrond wel degelijk een lobby voor hem in gang is gezet door niemand minder dan de almachtige Jo- han Cruijff. „Het zou heel goed kunnen dat Johan zijn mening heeft gegeven, maar het is echt niet zo dat het nieuwe bestuur nu iets heeft gedaan waar men niet achterstaat. Wij, ik, de technische staf en het bestuur zijn de komende jaren verant woordelijk voor wat er bij Bar celona gebeuren gaat, al is het altijd goed om de steun van een man als Cruijff te hebben." Het wordt een prachtige maar ook loodzware klus, dat staat vast. Want hoe krijg je dit Bar celona, dat al jaren stuurloos door de Primera Division zwalkt, weer op koers? En waar om zal het een jonge, vrij oner varen trainer wel lukken, waar een routinier als Van Gaal ho peloos verdwaalde in het dool hof dat Nou Camp heet? „Ik ben nog niet eens begon nen, het is nog veel te vroeg om te zeggen waarom ik wel ga sla gen", zegt Rijkaard. „Wat ik wel opvallend vind is dat iedereen zegt dat het zo'n moeilijke baan is. Maar als iedereen dat maar blijft roepen, wordt het in mijn ogen vanzelf heel gemakkelijk. Vergeet niet dat ik als speler bij meer grote clubs heb gewerkt, dus ik weet hoe op dat niveau Frank Rijkaard geeft samen met Henk ten Cate, zijn toekomstige assistent bij Barcelona, deze week een voetbaldinic op Aruba. „Ik had zin om weer aan het werk te gaan, maar ik had eerlijk gezegd geen mo ment aan Barcelona gedacht." Foto: GPD/Paul van Veen de mechanismen werken. Je kunt toch niet zeggen dat AC Milan een kleine club was en ook in Italië zijn supporters fel en moeten de kranten elke dag volgeschreven worden." Met andere woorden: laat die uitda ging maar komen. Rijkaard is er niet bang voor. Een nieuw, jong, fris en sensa tioneel goed Barcelona; het wervende spotje ziet er prachtig uit na jaren van droefenis. Bar- ga wil weer Bar^a worden, de trots der Catalanen, het licht van de voetbalwereld. „Henk ten Cate en ik moeten Barcelo na vanaf de grond gaan opbou wen", legt Rijkaard uit. „Na tuurlijk heb j als Barcelona al tijd de verplichting om mee te doen om het kampioenschap, ook al koopt Real Madrid alles bij elkaar. Maar als dat niet meteen lukt, is er geen man overboord. Wij willen in alle rust iets gaan neerzetten en gaan werken aan een ploeg met een Catalaans gezicht. Maar dat kost tijd en dat weet men ook.' In tegenstelling tot aartsrivaal Real Madrid heeft Barcelona bijvoorbeeld niet de mogelijk heden om de groten der aarde te verleiden. Het geld is op en niet alleen dat. „Barcelona heeft zelfs grote schulden en daarom moeten de salarissen ook omlaag", aldus Rijkaard. „Het is ook de bedoeling dat de club met een premiestelsel gaat werken." Het zal ook van de financiën af hangen hoeveel Nederlanders er volgend seizoen nog op het veld staan in Nou Camp. Frank de Boer is al van de lijst afge voerd en het zou zomaar kun nen dat ook Patrick Kluivert vanwege de te hoge salariskos ten moet verdwijnen. „Daar kan ik nu nog niets over zeg gen", aldus Rijkaard, die op Aruba al wel uitvoerig overleg voerde met Rob Jansen, de zaakwaarnemer van Phillip Co- cu. „Maar ook over Phillip is er nog geen duidelijkheid. Ik wil hem graag houden, maar het moet wel op te brengen zijn." Helder is wel dat Roy Makaay voorlopig niet naar Barcelona komt. „Ik vind Roy een uitste kende speler, maar als er nie mand weggaat, heb ik al vier spitsen in de selectie. En daar om ligt de prioriteit niet bij de komst van Makaay." Nederlander wellicht naar NBA door Jan van der Nat new york - De traditionele se lectie van nieuw talent in de Amerikaanse basketballeague NBA heeft in elk geval één grote verrassing opgeleverd. De jonge Nederlander Remon van de Ha re, afkomstig van het inmiddels opgeheven Piranhas uit Amstel veen, maar al drie jaar in dienst van Barcelona, werd in de tweede ronde, als nummer 52, opgepikt door de Toronto Rap tors. Omdat Van de Hare nog twee jaar onder contract staat bij de Catalaanse club, lijkt de kans erg groot dat de Raptors hem voorlopig in Spanje laten rijpen om hem wellicht over een paar jaar naar Canada te halen. Als de 2.18 meter lange basketbal ler ooit de NBA haalt, is hij de zesde Nederlander na Hank B eenders, Sven Nater, Rik Smits, Geert Hammink en de nu nog voor Milwaukee spelen de Dan Gadzuric. De selectie van Van de Hare is een uitvloeisel van het steeds internationaler worden van de NBA. Vooral het voormalige Joegoslavië en Zuid-Amerika zijn de gebieden, waar de talen tenscouts hun pijlen steeds meer op richten. In de draft van dit jaar werd bijvoorbeeld de Serviër Darko Milicic als tweede geselecteerd door de Detroit Pistons. De onbetwiste nummer één stond al heel lang vast. De Cle veland Caveliers kozen voor het supertalent LeBron James, die rechtstreeks van highschool komt en dus een college-loop^ baan aan zich voorbij laat gaan. James wordt gezien als de op volger van Michael Jordan. Ook door het bedrijfsleven, want schoenenfirma Nike schotelde de tiener al een vijfjarig con tract voor tegen 90 miljoen dol lar. En dat is aanzienlijk meer dan waarvoor hij de eerste ja ren moet gaan basketballen, want als nieuwkomer bedraagt zijn salaris slechts iets meer dan 3,5 miljoen dollar. Sjeng Schalken retourneert geconcentreerd in zijn partij tegen Viktor Hanescu. Foto: EPA/Olaf Kraak door Martijn van Beeten londen - Vier dagen heeft ten nisser Sjeng Schalken in Londen gezocht naar het juiste gevoel. Nu hij de tweede week op Wim bledon heeft gehaald, durft de 26-jarige Limburger over de titel te dromen. De Roemeen Viktor Hanescu was gistermiddag in de derde ronde drie sets lang (6-2, 6-4 en 7-6) het slachtoffer. Die triomf trok hem over de drem pel. Na de overwinningen tegen Ar- vind Parmar en Nicolas La- pentti maakte de kwartfinalist van vorig jaar zich grote zorgen over zijn vorm. Niet goed ge noeg om de grasspecialisten te kloppen, was het oordeel over zijn eigen tennis. Maar een oe fensessie met coach Willem-Jan van Hulst gaf Schalken donder dagmiddag vertrouwen. De ti ming was terug, het zelfvertrou wen groeide. De 21-jarige lucky loser Hanes cu, die in de derde ronde van het kwalificatietoernooi opgaf met een schouderblessure maar toch mocht meedoen door de afzegging van Richard Krajicek, kon daar niets aan veranderen. Wie Schalken gistermiddag af en toe hoorde vloeken en tie ren, kon de indruk krijgen dat hij nog altijd zoekende is. Dat was schijn. De Limburger is een perfectionist, mag van zichzelf geen fouten maken. Hij voert de druk op om het beste naar boven te halen. En soms moet er stoom van de ketel. „Dan ben ik geen ideale schoonzoon, maar dat wil ik ook niet zijn. Pas als mijn vrien din Ricky of Willem-Jan me tot de orde roepen, weet ik dat ik te ver ben gegaan. Die uitbarsting van Greg Rusedski van een paar dagen terug kan ik me goed voorstellen. Het verbaast me dat het niet vaker gebeurt. Ten nis is een verschrikkelijk spelle tje." Dat spelletje denkt hij vanaf gis teren weer goed onder de knie te hebben. De man die vorig jaar in de kwartfinales winst kansen had tegen kampioen Lleyton Hewitt, heeft stoute plannen aan Church Road. In de vierde ronde stuit hij maan dag op de Duitser Rainer Schüttler. „Ik heb al een paar keer flink lopen dromen. Als ik in de vier de ronde zit, word ik gevaarlijk. Tegen Schüttler wordt het ont zettend 2waar, want dat is een loopwonder en mentaal is hij ijzersterk. Hij is als het Duitse voetbal." Net als Schalken heeft Schüttler er veel energie in gestoken om op de baan rust in het hoofd te krijgen. De afgelopen drie jaar werkte de Duitser samen met een Italiaanse mentale trainer; wat hem in januari een finale plaats op de Australian Open opleverde. Veel informatie inwinnen over Schüttler hoeft Schalken niet. Voor zijn partij tegen Hanescu warmde de Limburger zich nog op met de tennisser die tot dit jaar nooit verder kwam dan de derde ronde in Londen. „Ik weet precies wat ik van hem kan verwachten en dat is maar goed ook. Improviseren is niet mijn sterkste kant. Daarom had ik het ook zo moeilijk tegen La- pentti, die onverwacht service volley speelde. Voor de wed strijd tegen Hanescu heb ik bij John van Lottum en tientallen anderen gevraagd hoe hij zou spelen. Service-volley zei de een, harde slagen van achteruit de ander. Het eerste is voor mij het lastigst, dus daar heb ik me maar op voorbereid. Toen bleek dat Hanescu achterin bleef staan, viel er al een last van m'n schouders af." lyon/gpd - Kameroen speelt morgen in Parijs tegen Frank rijk in de finale van het toernooi om de Confederatie Cup, on danks het drama dat zich don derdag in de halve finale af speelde rond hun ploeggenoot Marc-Vivien Foé. De 28-jarige middenvelder zakte tijdens de wedstrijd tegen Colombia ineen en overleed aan de gevolgen van een hartstilstand. Kameroen beschouwt de finale als een eerbetoon aan Foé. FIFA-voorzitter Sepp Blatter had erop aangedrongen dat het toernooi doorgang zou vinden, de tragedie ten spijt. „Het is niet de show, maar het voetbal dat verder moet", zei de Zwit serse official. De hitte (30 graden) en het overvolle programma (vijf wed strijden in twaalf dagen) van de Confederatie Cup worden in verband gebracht met het over lijden van Foé. Wat zeker is, is dat de Afrikaan overleden is aan de gevolgen van een hartstil stand. Foé speelde gisteren in het achtlandentoemooi in Frank rijk zijn 64ste interland voor Ka meroen - bijgenaamd de On tembare Leeuwen - toen hij in 72ste minuut in de middencir kel plotseling in elkaar zakte. Pogingen tot reanimatie moch ten niet baten. Drie kwartier la ter werd de dood van de mid denvelder van Manchester City wereldkundig gemaakt. Foé werd in zijn succesvolle carrière getroffen door tegen slagen. In 1998 brak hij een been waardoor een transfer naar Manchester United niet werd voltooid. In 2000 was hij vanwege malaria maanden uit de roulatie. Foé kwam in 1997 van Canon Yaounde naar Lens (Frankrijk). Via West Ham United en Olym- pique Lyon belandde hij afgelo pen seizoen bij Manchester Ci ty- SPORTUITSLAGEN ATLETIEK leeuwarden/anp - De 16-jarige Daniël Stellwagen heeft ook in de tweede ronde van de natio nale titelstrijd schaken de volle winst behaald. Hij versloeg gis teren in Leeuwarden Ruud Janssen op een overtuigende manier. Stellwagen leidt met twee punten. Loek van Wely heeft de achter volging ingezet. In een aange nomen damegambiet overrom pelde hij Erik van den Doel met een openingsnieuwtje. Tiviakov hield aansluiting door met zwart Nijboer op remise te hou den. Bij de dames is Zhaoqin Peng na drie ronden al een punt uit gelopen op concurrente Tea Lanchava. Stellwagen overtuigt in Leeu warden niet alleen door zijn score, maar vooral door zijn rustige houding en de varianten die hij achteraf oplepelt Steeds blijkt hij de finesses goed door grond te hebben en op elke vraag heeft hij een passend ant woord. De bliksemstart van de jonge Soester bewijst dat de wildcard aan de juiste persoon is toegekend. Titelverdediger Van Wely had na een goede opening tegen Van den Doel zes uur nodig om de winst binnen te halen. In het eindspel liet Van Wely directe winst liggen, waarna de remise dichtbij kwam. Van den Doel speelde het op zijn beurt echter niet optimaal. Oslo. Golden League. Mannen, 100 m (- 0,1 m/s): 1. Lewis-Francis (GBr) 10,12, 2. Chambers (GBr) 10,15, 3. Shirvington (Aus) 10,25; 400 m: 1. Van Bran- teghem (Bel) 45,55, 2. Hill (Aus) 46,09, 3. Thomas (GBr) 46,14; 800 rn; 1. Mulaudzi (ZAf) 1.44.11, 2. Bungei (Ken) 1.44,15, 3. Reina (Spa) 1.44,65, 5. Som (Ned) 1.45,00; 5000 m: 1. Bekele (Eth) 12.52,26, 2. Kipke- ter (Ken) 12.52,33, 3. Kipchoge (Ken) 12 52.61. 4 Chebii (Ken) 12.52,99, 5. Kwa- lia (Ken) 12.54,58, 6. Chepkurui (Ken) 12 56,27; 110 m horden: 1 Olijars (Let) 13,14, 2. Phillips (VSt) 13,30, 3. Trammell (VSt) 13,37; 400 m horden: 1. Gorban (Rus) 49.95, 2. Borsumato (GBr) 50,87, 3. Mcadam (Noo) 50,98; Polshoog: 1. Brits (ZAf) en Hys- ong (VSt) 5,70, 12. Blom (Ned) 5,40; Speer: 1. Makarov (Rus) 85,61, 2. Henry (Dui) 84,51, 3. Loesis (Let) 81,94. Vrouwen, 100 m 0,3 m/s). 1 Sturrup (Bah) 10.96, 2. White (VSt) 10,97, 3. Ferguson (Bah) 11,08; 800 m; 1. Mutola (Moz) 2.00,62, 2. Graf (Oos) 2.00,92, 3. Cummins (Can) 2.01,00; 1500 m: 1 Lisinskaja (Oek) 4.04,62, 2. Zadorozaja (Rus) 4 04,97, 3 Var- ga (Hon) 4.05,82; 5000 m: 1. Adere (Eth) 14.29,32, 2. Kidane (Eth) 14.33,04. 3. Diba- ba (Eth) 14.39,94; 400 m horden: 1. Pittman (Aus) 54,42, 2. Tirlea (Roe) 54,47, 3. Glover (VSt) 54,80; hinkstapsprong: 1, Aldama (Cub) 15,11, 2 Mbango Etone (Kam) 14,88, 3. Le- bedeva (Rus) 14,86; hoog: 1. Babakova (Oek) 1,99, 2. Palamar (Oek) 1,99, 3. Mikhaltsjenko (Rus) 1,99. GOLF St. Quentin. Open Franse. Stand na tweede ronde. 1. Björn (Den) 134 {- 10), 2. Colsaerts (Bel). Golding (GBr), Hansen (Den), Howell (GBr), Lara (Spa) 136, 45. o.a. Derksen (Ned) 142. Opgave: Muntz (Ned). HONKBAL Rotterdam. World Port Tournament. Nederland - Eastern Connecticut State Univer sity (VSt) 3-1. Toeschouwers: 2500. Taiwan - Zuid-Afrika 11-3. Stand: 1. Cuba 1-2 (8-2), 2. Nederland 1-2 (3-1), 3. Taiwan 2-2 (13-11), 4. Zuid-Afrika 2-2 (9-14), 5. Eastern Connecticut 2-0 (4-9). MOTORSPORT Assen. TT, kwalificaties. MotoGP: 1. Capirossi (Ita) Ducati 1.59,770, 2. Biaggi (Ita) Honda 1.59,941, 3 Rossi (Ita) Honda 1.59,964, 4. Checa (Spa) Yamaha 2.00,169, 5. Jacque (Fra) Yamaha 2.00.294, 6. Barros (Bra) Yamaha 2 00,501. 125 cc 1. Pedrosa (Spa) Honda 2.10,724, 2. De Angelis (Sma) Aprilia 2.10,777, 3. Jenkner (Dui) Aprilia 2.10,814, 4. Perugini (Aprilia) 2.11,052, 5. Luthi (Zwi) Honda 2.11,545, 6. Stoner (Aus) Aprilia 2.11,623, 31. Schouten- /Honda 214,715, 33. Van der Marel/Honda 2.15,604, 36. Den Bekker/Honda 2.18,672, 37. Van Kreij/Honda 2.19,791. 250cc 1. Poggiali (Sma) Aprilia 2.04,050, 2. De Puniet (Fra) Aprilia 2.04,586. 3. Elias (Spa) Aprilia 2.04,712, 4 Nieto (Spa) Aprilia 2.04,866. 5. Portd (Arg) Honda 2.04,920, 6. Guintoli (Fra) Aprilia 2.05,190. 23. Vos/Yama ha 2.09,700, 24. Van de Lagemaat/Honda 2.09,713, 26. Smees/Honda 2.11,845, 27. Blok/Honda 2.12,104. Niet gekwalificeerd: Gevers/Honda 2.13,743. PAARDENSPORT Geesteren. CSI Twente. Springen. Tabel A. 1.50 m, met barrage: 1. Skelton (GBr) Arko 0-30,76, 2. Hoorn (Ned) Morfee 0- 32,55, 3. Govoni (Ita) Havinia 0-32,56, 4. Bruggink (Ned) Marome 0-32,83, 5. Gerco Schroder (Ned) Eurocommerce Genève 0- 32,80, 6. Van der Schans (Ned) Broere New ton 0-34,63. Tabel 1.45 m, twee fasen, groep A: 1. Nicolas (Fra) Gazelle ''e Madame 0-34,93, 2. Van As ten (Ned) La ago 0-36,05, 3. Gerco Schro der (Ned! E-.ccommerce Fortaleza 0-36,18, groep B 1. Mareille Schroder (Ned) Illusion 0- 37,87, 2. Van Asten (Ned) No Limit 0-40,94, 3. Vrieling (Ned) VDL Montreal 0-43,53. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3134, d.d. 27.06.2003 2.7.12.23.28 31.41 44.45 49.51 57.61 65.66.67.71.72.73.75 Onder voorbehoud van typefouten SCHAKEN Leeuwarden. NK. Mannen, tweede ronde: Van Wely - Van den Doel 1-0, Nijboer - Tiviakov 1/2-1/2, Van der Wiel - Delemarre 1/2-1/2, Stellwagen - Jans sen 1-0, l'Ami - Ernst 1/2-1/2. Stand: 1. Stell wagen 2, 2. Tiviakov, Van Wely 1,5, 3. Nijboer, Ernst, Delemarre, l'Ami 1, 9. Van der Wiel, Van den Doel 0.5 10. Janssen 0. Vrouwen, derde ronde: Van Weersel - Hamelink 1-0, Peng - Schuurman 1-0, Bensdorp - Lan chava 0-1 (reglementair). Stand 1 Peng 3. 2 Lanchava 2. 3. Hamelink, Schuurman 1,5, 5. Van Weersel 1. 6. Bensdorp 0. TENNIS Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Mannen, derde ronde: SCHALKEN (NED/8) - Hanescu (Roe) 6-2 6-4 7-6, Federer (Zwi/4) - Fish (VSt) 6-3 6-1 4-6 6-1, Roddick (VSt/5) - Robredo (Spa/25) 7-6 6-4 6-4, Schüttler (Dui/9) - Martin(VSt) 4-6 7-5 6-7 6-1 7-5. Sri- chaphan (Tha/12) - Nadal (Spa) 6-4 6-4 6-2, Björkman (Zwe) - Gimelstob (VSt) 6-1 6-3 6-3. Mirnyi (WRu) - Karlovic (Kro) 7-6 3-6 6-3 7-6. Lopez (Spa) - Saretta (Br) 6-4 6-4 6-4. Mannen, dubbelspel, tweede ronde: Haarhuis- /Kafelnikov (Ned/Rus/14) - Malisse/Van Houdt (Bel) 4-6 6-3 7-5 6-2. Bijzonderheid-. Haar huis stopt na overwinning. Vrouwen, derde ronde: Clijsters (Bel/2) - Ree ves (VSt) 6-1 6-2, Venus Williams (VSt/4) - Pe- trova (Rus/29) 6-1 6-2, Davenport (VSt/5) - 8lack (Zim) 6-2 6-2, Farina Elia (Ita) - Rubin (VSt/7) 7-6 6-3, Zvonareva (Rus/16) - Toelja- ganova (Oez) 6-3 7-5, Sugiyama (Jap/13) - De- chy (Fra/22) 6-4 6-4, Asagoe (Jap) - Schiavone (Ita) 7-5 6-2, Suarez (Arg) - Matevzic (Slv) 5-7 6-3 7-5. Gemengd dubbelspel. eerste ronde Bryan/Raymond (VSt/2) - Vanhoudt/Boogert (Bel/Ned) 6-3 7-6.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23