REGIO r Ruziën over bouwen in Roelofarendsveen OPRUIMINGSKORTINGEN MalMMaa 50% korting! Hazerswoudse webdesigner wint bronzen plak op Worldskills 'Op zo'n dag kun je helemaal jezelf zijn' Boer raakt mogelijk zijn runderen kwijt TOT 50% BIJ STOUTENBEEK SchOffieS Mooi Alkemade vindt twee torens genoeg Huurders en Habeko tekenen Stoutenbeek Overvallers rijke boer claimen onschuld Predikant Buikema geridderd re zijn gek geworden bij schoffies de gehele zomercollectie kindermode op ag 28 JUNI 2003 ITERI door Ruud Sep roelofarendsveen - In het colle ge van burgemeester en wet houders van Alkemade is on enigheid ontstaan over twee grote bouwplannen in Roelof arendsveen. De wethouders van Mooi Alkemade willen de bouw van een derde toren op de kop van de Spoorstraat opschorten. De burgemeester en wethouder nummer Schoonderwoerd trek ken zich daar vooralsnog niets van aan. De twee wethouders van Mooi Alkemade verschillen met bur gemeester Meerburg en wet houder Schoonderwoerd (PvdA) van mening over de bouw van een derde apparte mentencomplex op de kop van de Spoorstraat. Daarnaast heeft wethouder Reijnders (Mooi Al kemade) in het college tegen de bouw van een vijf verdiepingen hoog appartementenblok aan de Langeweg gestemd. Reijn ders vindt vier verdiepingen op deze plek meer dan genoeg. Het meningsverschil over de bouw aan de Spoorstraat is in grijpender. Op de kop van de Spoorstraat staat al lang een se rie van drie appartementen- blokken gepland. Eén ervan is al klaar, het tweede is in aan bouw, en het derde en middel ste blok - op de plaats van het Kruisgebouw - zit in de plan ning. Aannemer Jos Jansen wil met de bouw daarvan beginnen als blok nummer twee klaar is. De wethouders Reijnders en Uit den Boogaard (beiden Mooi Al kemade) vinden dat de bouwer even geduld moet hebben. Zij hebben zo hun twijfels of een derde woontorentje bij de en tree van de dorpskern van Roe lofarendsveen wel passend is. „Wij vinden dat je eerst een half jaartje moet kijken hoe het er uitziet met die twee torentjes. Dan kun je kijken of je een mid delste torentje wilt, en of dat even hoog moet worden als de andere twee of juist hoger of la ger", aldus Uit den Boogaard. De twee wethouders konden echter niet verhinderen dat B en W vorige week een brief hebben vastgesteld, die erop neer komt dat de aannemer kan doorgaan met de voorbereidin gen voor de bouw. Met burge meester Meerburg en wethou der Schoonderwoerd als voor stemmers staakten de stem men. Maar doordat in zulke ge vallen de stem van de burge meester de doorslag geeft, kon de brief toch de deur uit. Overigens is er een goede kans dat B en W volgende week als nog worden teruggefloten. Als de fractie van Mooi Alkemade er hetzelfde over denkt als de wethouders van Mooi Alkema de, dan kan de gemeenteraad alsnog zorgen voor uitstel van de bouw van het appartemen tencomplex. Mooi Alkemade vindt twee torentjes bij de entree van Roelofarendsveen mooi genoeg, maar er ligt een plan voor een derde. Foto: Dick Hogewoning Hayo Bethlehem redt zich wel door Saskia Stoelinga hazerswoude—rijndijk - Van St. Gal len Zwitserland gaat hij zo door naar het Gelredome in Arnhem voor de huldiging. Hazerswoudenaar Hayo Bethlehem (21) wordt daar vanmid dag toegesproken door de staatsse cretaris van Onderwijs, Anette Nijs, voor zijn bronzen plak op de Worldskills, onderdeel webdesign. Vader Bethlehem, die afgelopen woensdag bij de huldiging in Zwitser land was, vond het een spectaculaire belevenis. Niet alleen omdat zijn zoon een goede prestatie leverde, niaar ook omdat zo veel jeugdige stu denten bijzondere dingen deden. „Daar zat het neusje van de zalm." Ook Hayo Bethlehem was zo'n am bassadeur voor het vak. Als leerling van het Grafisch Lyceum in Rotter dam werd hij vorige week naar St. Gallen afgevaardigd om in wedstrijd verband een website op te bouwen. „Vier dagen heeft hij met twaalf an dere kandidaten zonder contacten met huis, collega's of internet aan zijn opdracht gewerkt. Je moest het helemaal zelf doen, er was geen over leg mogelijk", zegt zijn vader, Jelke Bethlehem. „Alle kandidaten hadden dezelfde werkplek en dezelfde opdracht. Het ging van begin af aan eigenlijk wel goed. Bij een webdesign maken gaat het om een wisselwerking tussen techniek en creativiteit. Elke dag lie pen er behalve duizenden bezoekers, veel experts rond de kandidaten om de vorderingen voor de jury te beldj- ken. Het is een immense gebeurtenis in een groot hallencomplex. Terwijl Hayo achter het scherm zat, waren er een eindje verderop kookwedstrijden of gingen tuindeskundigen aan het werk." Hoewel zoon Bethlehem de eerste re gels over de vormgeving van een site van zijn vader leerde, is hij hem in rap tempo voorbij gestreefd. „Ik kijk er naar en ben steeds weer onthutst over de dingen die Hayo met die computer allemaal doet." Net zo ont hutst was Hayo toen hij woensdag vernam dat hij derde was geworden. „Deze prijs is goed voor zijn eigen ontwikkeling en voor die van de school", zegt senior gedecideerd, hoewel hij over de toekomst van zijn zoon geen minuut inzit. „Die redt zich wel", zijn zijn laatste wijze woor den. De eerste plaats webdesign ging ove rigens naar een Koreaanse en de zil veren medaille kreeg een Duitser om gehangen. Ruim 600 geselecteerde leerlingen van het middelbaar en ho ger beroepsonderwijs uit de hele we reld konden in St. Gallen op veertig verschillende onderdelen, van auto techniek tot horeca, laten zien wat ze waard waren. Nederland vaardigde 32 kandidaten naar de Worldskills af en komt vandaag met vijf medailles en een groot aantal diploma's naar Arnhem. Niet alleen de staatssecreta ris verwelkomt de club, ook oud-mi- nister Loek Hermans, officieel Neder lands gedelegeerde van Worldskills, en FNV-voorzitter Lodewijk de Waal zijn bij de feestelijkheden betrokken. Lachen om je handicap tijdens uitstapje met lotgenoten door Judy Nihof zoeterwoude - Ze vroeg zich even af of de groep het wel leuk zou vinden: een rondleiding op geitenboerderij 't Geertje in Zoeterwoude. Tenslotte had de Jongeren Zonnebloem de boer derij alleen maar uitgekozen voor het houden van een bar becue. De rondleiding moesten ze 'erbij nemen'. Maar vrijwil ligster Ingrid de Roos had zich voor niks zorgen gemaakt. Het vlotte verhaal dat boer Wim van Rijn vertelt over het melken van geiten, maken van kaas en voeren van varkens valt erg in de smaak bij de groep lichame lijk gehandicapten en langduri ge zieken van de Jongeren Zon nebloem. Er wordt wat afgela- chen als Van Rijn een tepel pakt en de geitenmelk rechtstreeks in Esthers mond spuit. De 39- jarige Alphense heeft multiple sclerose en zit in een elektri sche rolstoel. De uitstapjes van de 'Jongeren Zonnebloem' betekenen veel voor haar. „Thuis bij mijn gezin ben ik de uitzondering, de eni ge gehandicapte. Hier kun je helemaal jezelf zijn. Iedereen snapt het als je moe bent, of je medicijnen moet nemen. Je voelt je nooit teveel." Vier tot zes keer per jaar nemen de vrijwilligers van de Jongeren Zonnebloem een groep jonge mensen op sleeptouw, die van- Wim van Rijn van boerderij 't Geertje trakteert Esther op de meest verse geitenmelk die er is. Foto: Henk Bouwman wege hun handicap of ziekte in een rolstoel zitten. Het is de manier om er even helemaal uit te zijn en vriendschappen te sluiten. De 28-jarige Trudie slaat geen tripje over. Of het nu een barbecue is op het Katwijk- se strand of een dagje dieren tuin. Ze heeft er leuke contac ten aan overgehouden. Met Kees hangt ze soms wel twee uur aan de telefoon. Ze vindt het fijn om onder lotgenoten te zijn. „Je hoeft niks uit te leggen. Iedereen mankeert wat Op zo'n dag kan je ook veel meer grappen maken over je ziekte. Als een gezonde dat doet, heb je zoiets van: nou nou..." De Zonnebloem is een organi satie die vooral bekend is van de boottochten voor chronisch zieken en gehandicapten. Vier jaar geleden werd voor Alphen en regio een aparte 'Jongeren Zonnebloem' opgericht, de tweede in Nederland. „Jonge ren hebben andere interesses. Ze hebben niet zo'n zin om met iemand van 75 op een boot te zitten," zegt vrijwilligster Ingrid de Roos uit Koudekerk aan den Rijn. Toch is lang niet alles wat jonge mensen willen, ook mo gelijk. Naar het theater gaan of naar de bioscoop met een groep is uitgesloten. In de zaal mogen maar twee elektrische rolstoelen." De lichamelijk gehandicapte Esther vindt dat jammer, maar ze vindt het zinloos om zich daar boos over te maken. Er blijft nog genoeg over. „Ik ben overal voor in, vindt alles leuk", zegt ze, terwijl ze een pasgebo ren kalfje onder zijn kin krie belt. „Vanavond ben ik hele maal gevloerd, maar dat heb ik er allemaal voor over." De Jongeren Zonnebloem kan zowel vrijwilligers als deelne mers gebruiken. Belangstellen den kunnen contact opnemen met Ingrid de Roos 071 - 341 63 56. door Janneke Dijke vervolg van voorpagina jacobswoude/ter aar - Naar de oorzaak van de ernstige ver waarlozing van de runderen kan de Algemene Inspectie dienst (AID) van het ministerie van landbouw voorlopig slechts gissen. „Vaak spelen in zo'n ge val sociale problemen een rol", zegt AID-woordvoerder R. Ha- geman. De inspectiedienst on derzoekt op dit moment hoe het zover heeft kunnen komen dat de boer, die in de gemeente Jacobswoude of Ter Aar woont, zijn dieren zo aan hun lot heeft kunnen overlaten. De controleurs van de inspectie hebben weinig hoop dat het goed komt met de boer. „We hebben veel succes met het helpen van agrariërs met pro blemen, maar die falen meestal maar op één vlak. Deze man gaat op alle fronten de fout in: hij verwaarloost zijn dieren, vergeet oorlabels, én heeft ka- .davers in de stal liggen." Tot nader orde mag de boer geen runderen aan- of afvoeren op üijn boerderij. Als hij begin volgende week nog geen duide lijkheid kan geven over de iden titeit van zijn dieren, dan wor den ze afgevoerd en vernietigd. „Het is gevaarlijk om een dier te hebben waarvan je de geschie denis helemaal niet kent. Het dier kan allerlei ziektes gehad hebben, of de moeder kan BSE gehad hebben. Dat moet je we ten als je het laat slachten", al dus Hageman. Zeker is dat justitie een zaak aanspant tegen de boer. Vol gens de AID-woordvoerder zit een gevangenisstraf er hoogst waarschijnlijk niet in. „Ik denk eerder aan een boete. Verder kan de officier voorstellen de dieren in beslag te nemen, of kan hij de rechter vragen de man te verbieden ooit nog een agrarisch bedrijf te hebben." Hij verwacht dat de zaak bin nen enkele weken dient. (advertentie) Jori Leolux d, deSede Hülsta Rolf Benz Machalke HF-Style A tiping Label Nu kopen, betalen zonder rente in 2005. Ruime keus uit onze toonaangevende meubelcollectie tijdens de zomeropruiming. Duizenden euro's korting, uitsluitend bij Stoutenbeek in Beverwijk en Leiderdorp. WIJ KOMEN GRAAG BIJ U THUIS Meubelboulevard Beverwijk. Parallelweg 10. Telefoon (0251) 22 90 33. Donderdag koopavond Meubelplein Leiderdorp. Meubelplein 1. Telefoon (071) 589 93 23. Donderdag koopavond Bezoek ons ook op internet: www.stoutenbeek.nl RiJNWouDE - Een maand gele den is de huurderscommissie van de woningbouwvereniging Habeko Wonen opgericht. En gisteren zette de commissie haar eerste grote stap naar een volwaardig bestaan als de be langrijkste gesprekspartner van de grootste huisbaas van Rijn- woude. Huurderscommissie en woningbouwvereniging zetten hun handtekening onder de overeenkomst, waarin de ver houding tussen de twee instel lingen tot in detail geregeld is. De huurderscommissie is een onafhankelijke stichting, die op grond van de samenwerkings overeenkomst over veel beslui ten van de corporatie gehoord moet worden, en zelfs sommige besluiten van Habeko kan blok keren. De instelling van een huurderscommissie met duide lijke bevoegdheden is een ver plichting onder de wet overleg huurder-verhuurder. Hoewel de huurderscommissie een stichting is, zijn er in de statuten allemaal waarborgen opgenomen om ervoor te zor gen dat de commissie daadwer kelijke de belangen van de huurders van Habeko behartigt. Zo hebben de huurders het recht om een bindende voor dracht te doen voor nieuwe le den van de commissie. De huurders kunnen bovendien een vergadering van de huur- derscommisie bijeen roepen. Voordat de commissie echt aan de slag gaat willen de drie be stuursleden de wensen van de huurders in kaart brengen. Daarom houden zij binnenkort een enquête. den haag/ woubrugge - D twee 29-jarige mannen uit Hel mond en een 36-jarige ex-pro; tituee uit Eindhoven die betrol ken waren bij een roofovervc op een boer in Woubrugg» moesten gisteren voor he Haagse gerechtshof verschij nen. De drie, die door de recht bank zijn veroordeeld, zeggi onschuldig te zijn. De roofoverval vond plaats de nacht van 11 februari voi jaar. Drie mannen, waarvan derde nooit is opgespoori drongen het huis van een rijl boer in Woubrugge binnen. mishandelde hem zo zwaar d; hij het bijna niet overleefd) Het slachtoffer werd gestoken tegen zijn hoofd geschopt e met een paraplu en een rien bewerkt. De overvallers namej maar een paar honderd eurq een fotocamera en een mobielj telefoon mee. Zij waren ver moedelijk op zoek naar eei grotere buit. In het huis van di boer stond een kluis waaril veel geld zat. Volgens justitie waren de ovei vallers getipt door de prostitu ee. De boer was een goedi klant van haar. De prostituö had drugsschulden bij een vaj de overvallers en zou daaron de tip hebben gegeven. Maar de vrouw beweert niet met de overval te maken ti hebben. Hetzelfde beweren d twee andere verdachten. Mid dels een getuigenverhoor willei de drie hun onschuld bewijzen Omdat een aantal getuigen nie was komen opdagen, zal d zaak van de drie verdachten pa in september worden voortge zet. Gisteren werden de dochté- van de ex-prostituee en haa— chauffeur gehoord. De dochtf verklaarde dat haar moeder n|~~ de overval door een van de ar dere verdachten was bedreig) „Ik snijd je in stukken als je ie tegen de politie zegt", zou c man gezegd hebben. De rechtbank achtte de schul van de drie vorig jaar bewezej De twee overvallers werden vei oordeeld tot zes en zeven ja# cel. De voormalige prostituo werd wegens medeplichtigheid veroordeeld tot drie jaar cfl waarvan een jaar voorwaard^ lijk. Op 26 september wordt cü zaak in hoger beroep voortg# zet. alphen aan den rijn - BurgÖ meester Schoof reikte gistere een koninklijke onderscheidiq uit aan de 62-jarige Alphens missionair predikant J. Buike ma. Dat gebeurde op een al scheidssymposium in de Thq maskerk in Den Haag. Buiken) maakt per 1 juli gebruik van d VUT-regeling. Sinds 1983 is hl predikant in de classis Da Haag van de Gereformeerd Kerken in Nederland. Voorafgaan aan deze funcl was Buikema werkzaam in Iri; Jaya en sinds 1 september 19lj als godsdiensleraar in Leidei Hij heeft zich ook bezig gehoi den met het bevorderen van contacten tussen hindoes christenen. Buikema zette zii ook in voor dak- en thuisloze] Tevens trok hij zich het lot loc staat gevangenen in Scheveningefi3-deli< aan. Op grond van zijn activb.jgijq' teiten heeft de koningin heil benoemd tot Ridder in de Orq van Oranje Nassau. (advertentie) Winkelhof 89, Leiderdorp, tel. 071 - 541 96 80 www.schoffies.net Hé min bifi

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16