SPORT Wereldkampioene in rol van knecht !5.ïï»Van de Bor scoort op twee fronten Wint u dit jaar de Tour? De Goede cijfert zich in NK weg voor Van Moorsel en Melchers MASTERS Tussenstand Leidsch Dagblad Tenniscircuit Thiele heeft aan remise genoeg voor schaaktitel vrijdag 27 JUNI 2003 door Peter van der Hulst zoeterwoude - Het is even wen nen voor Suzanne de Goede. Als junior was de wielrenster ge wend om volop in de belangstel ling te staan. In het damespelo ton vervult de 19-jarige Zoeter- woudse in haar debuutjaar bij de ploeg van Farm Frites/Hartol veelvuldig een knechtenrol. Een wereldtitel bij de junioren zegt veel over het talent van De Goe de, maar in het internationale peloton heeft ze nog veel te le ren. „Dat is wat anders dan de nationale top. Gelukkig heb ik met Leontien van Moorsel en Mi rjam Melchers twee wereldtop pers in de ploeg aan wie ik me kan proberen op te trekken." Olympisch kampioene Leon tien van Moorsel omschrijft haar ploeggenote De Goede 'als een talent waar we heel zuinig op moeten zijn'. ,,Ze is een win naarstype, wil heel graag, maar zal nog even geduld moeten opbrengen. Dat is moeilijk, dat weet ik." Aan haar karakter ligt het niet meent ploegleider Mi chael Zijlaard. „Suzanne heeft een killers instinct, maar ze moet nog veel investeren om internationaal mee te kunnen. In het buitenland rijden is voor al bergop rijden en dat heeft ze nog niet veel gedaan. Ze is in de trainingen al wel behoorlijk te belasten. Ze gaat met de oudere rensters mee." De Goede leverde daarvoor af gelopen woensdag het bewijs. In de Luba Classic - met start en finish in Noordwijk - maakte ze tientallen kilometers deel uit van de kopgroep, alvorens ze Van Moorsel zag passeren. Na een prominente rol schikte ze zich weer in haar lot als knecht. „Het is anders dan bij de junio ren-dames. Vorig jaar deed ik alles alleen, nu heb ik met een ploeg te maken", praat ze over SPORT haar grootste verandering. „Als ik wegrijd proberen ze mij te helpen, maar dan hoort het er ook bij dat ik af en toe voor de ploeg rijd." In haar eentje was De Goede in haar laatste jaar bij de junioren goed voor 32 overwinningen, dit seizoen staat de teller pas op drie, al is dat voor een debutan te al opmerkelijk. De Zoeter- woudse won het criterium van Breezand, de strandrace in Eg- mond en een sprintwedstrijd in Zweden. In de Luba Classic moest, als de tactiek had ge klopt, haar vierde zege komen. „De opdracht was dat ik niet te veel mocht doen en dat de ploeg, als ik mij goed voelde, voor mij de sprint zou aantrek ken. Ik ben alleen niet zo goed in afwachten. Dan zie ik ande ren wegrijden en wil ik zelf ook heel graag. Zeker voor een thuispubliek wil ik mezelf graag laten zien. Toch is het heel wat dat de ploeg voor mij de sprint wil aantrekken." Dat De Goede rap aan kan ko men, bewees ze vorig jaar tij dens het wereldkampioen schap. Ondanks dat haar voet tweemaal van de pedaal schoot, pakte ze in België de regen boogtrui. „Dat is leuk want overal waar ik kom wordt ge zegd dat ik wereldkampioene bij de junioren-dames ben. Veel mensen hebben die wedstrijd op televisie gezien. Of ik daar door veranderd ben? Ik ben nog steeds dezelfde. Ik houd er he lemaal niet van dat mensen naast hun schoenen gaan lopen als ze wat hebben bereikt." Verwacht van De Goede daar om ook niet dat ze haar sterke kanten rooskleuriger voorstelt dan ze zijn. Realistisch is ze wel. „Ik denk dat mijn belang rijkste kwaliteit is dat ik als ren- ster allround ben. Ik kan aan vallen, tijdrijden, sprinten en aardig bergop rijden." De Goe Suzanne de Goede: „„Ik denk dat mijn belangrijkste kwaliteit is dat ik als renster allround ben. Ik kan aanvallen, tijdrijden, sprinten en aardig bergop rijden." Foto: Taco van der Eb de kan daarnaast goed uit de voeten op de baan. Tijdens het EK achtervolging werd ze twee de. Haar zwakheden kent ze ook. „Ik moet nog krachtiger wor den en heb nog niet zo veel er varing." De harde leerschool zorgt ervoor dat ze snel bijleert. „In het begin van het seizoen reed ik Milaan-San Remo. Dat was al een pittige ervaring." En twee weken geleden reed ze in de Emakumeen Bira voor het eerst een grote etappekoers, nota bene in de Spaanse ber gen. „Alle toppers waren er en op de zwaarste dag kon ik mee met de eerste groep. De laatste dag reden we een soort ploe gentijdrit. Mirjam Melchers stond aan de leiding en dat wil den we zo houden. Eentje pro beerde er te demarreren, maar zij kwam niet verder dan naast ons." De Goede draaide volop mee in het treintje. Normaal willen eerstejaars bij zo'n zware disci pline wel eens afhaken, maar de Zoeterwoudse heeft weinig tijd nodig om te herstellen. Ze merkt dat nu haar trainingsu ren flink zijn opgevoerd. „Dat kan ook dankzij mijn werkge ver. Ik krijg vrij om te trainen. In die zin is Ton van Bemmelen mijn sponsor. Vorig jaar reed ik nog klassiekers van 70 kilome ter. Nu zijn het afstanden van 100 tot 130 kilometer. Toch merk ik dat ik aan het einde van zo'n lange rit nog steeds goed ben." Of dat genoeg is om morgen k NK Junioren (vr-za-zo) CRICKET Overgangsklasse: HCC 3 - Ajax L HONKBAL Toeede klasse: Zuidvogels -Alphians PAARDENSPORT Wassenaar: Renbaan Duindigt, Grote Prijs di Lage Landen (zo. 13.30) Hoofdklasse: Survivors 2 - Flags (za) TENNIS sn: TC Botesca LD circuit (vr-za-zo) Leiden: LTV De Merenwijk LD circuit (vr-za-zo) Noordwijkerhout: TV De Boekhorst LD circuit (vr-za-zo) Wou brugge: TV Woubrugge LD circuit (vr-za- zo) TOERFIETSEN Leiden: Swift De Bult, Avondvierdaagse (vr. 18.30) Lisse: De Bollenstreek Ter Specke. Reeuwijkse plassentoer (zo.7.30) WIELRENNEN door Peter Klein leiden - Met kwartfinales in de categorieën 3 en 4 scoort Men- no van de Bor in de 25ste editie van de Merenwijk Open op twee fronten. In de hoogste groep moest de Zoeterwoude- naar wel een geplaatste spe ler een halt toeroepen. Martijn van den Berg, als derde inge schaald, capi tuleerde na drie sets. Vorig seizoen was Van de Bor nog in de categorie 5 actief. Prominent actief zelfs, want binnen acht weken schreef de jeugdige Zoeterwoudenaar vijf grote toernooien op zijn naam. De kroon op al dat goede werk, een Master-titel, ging echter aan hem voorbij. Aan het einde van het toch nog lange seizoen was de superioriteit verdwenen en wachtte een nieuwe fase in V 9K' c? 's CiiC& (advertentie) Kijk in Leidsch Dagblad van zaterdag 28 juni hoe u zich kunt meten met de ploegleiders in de Tour de France. zijn leven, de opleiding aan het CIOS in Goes. Een sportief leer jaar verder behoort Van de Bor tot de gevaarlijke outsiders in de categorie 3 in de diverse Leidse toernooien. Op het jubi lerende Merenwijk werd Van den Berg zijn eefste scalp van naam. De con ditietrainer van de jeugdselec- ties in de regio Noord West won alleen de tweede set Dat de concurrentie ook niet heeft stilgezeten, merkte Van de Bor in de cate gorie 4. De kwartfinale werd pas gehaald na een zware drie- setter (6-7 6-4 7-5) tegen Frank de Rooij. Bij de beste acht van de hoogste groep stuit Van de Bor op een andere nieuwkomer aan het Leidse front, Tim van Ingen. De 15-jarige Leimuidenaar, die voor het Alphense TEAN in de competitie uitkomt, ontdeed zich in de eerste en tweede ron de van Lisse-speler Daniël Harmsen en de ervaren Room- burger Marco Cats. Marlon van Ingen, net als tweelingbroer Tim in zijn leeftijdsgroep beho rend tot de top-10 van Neder land, snoepte in twee reeksen (6-4 6-2) toch nog zes games af van de lijstaanvoerder van het 25-jarige evenement, Mark Flei- scheuer. Ook de nummer twee van de lijst, Marco Visser, bereikte de laatste acht. De winnaar van het Open Kampioenschap van de Bollenstreek had echter heel wat te stellen met Björn Abra hams. Woensdag brak de jeug dige speler van TV Dekker Ten nis het treffen met Visser met een gewonnen eerste set en een break voorsprong in de tweede set af. De verlichting van de ba nen werd om 23.00 uur con form de gemeentelijke verplich ting gedoofd. Gisteren was de magie weg en kon de favoriet na drie sets de winst grijpen. In de categorie 4 drong Abrahams wel tot het beste achttal door. Vandaag strijdt hij daarin tegen de in Leiden weinig bekende Limburger Harold Backus, die de lijstaanvoerder in de catego rie 5, Rutger Goudriaan de voet dwars zette. Voor de titel in de categorie 4 had Merenwijk de hoop geves tigd op Bart van Eeden. De thuisspeler werkte tegen John Doove een zinderend duel af, waarin hij alleen de eerste doorgang via de tiebreak in zijn voordeel kon beslissen. De tie break van de derde set was voor Doove, die in de categorie 5 in Ewoud Spruijtenburg zijn even knie kreeg. Spruijtenburg bleef zowel Rob van der Meer als Joost van Rossum met 7-6 in de beslissende set de baas en be reikte daarmee de kwartfinale. Vrouwen Waar in de eerste twee toer- nooiweken de topvrouwen gro tendeels schitterden door afwe zigheid, beschikt de 25ste Me renwijk Open in de categorie 3 over een complete lijst. De acht kwartfinalisten moeten alle in staat worden geacht zich aan het einde van het seizoen te plaatsen voor de Masters. Linda Verhoeve werkte zich gisteren HE 3: 2. Nick van öer Kaaij (Unicum) 12; 2. Danny Spierenburg (Amstelpark) 8-, 3. Marlon van Ingen (TEAN), Marco Visser (Zee en Duin) 6: 5. Michael Rusman (Zee en Duin). Paul Baarts (Boskoop), Flor is Vogel (Dekker), Ewout Hinnen (Boekhorst), Daniel Harmzen (Lisse), Julian Vandenbussche (Dekker) 4-, 11. Peter Langmuur (Katwijk), Martijn van den Berg (Lisse), Gerrit-Paul Verdoes (Zee Duin), Tjeerd Star (Zee en Duin) 2. HE 5: 1. Theo Driessen (Dekker) 14; 2. Gerrit-Paul Verdoes (Zee 4 Duin) 10; 3. Ian Parsons (Roomburg), Frank van Hinsbergh (Dekker) 6; 5. Steven Bos (De Boekhorst). Rob van der Meer (Merenwijk), Tim Bavelaar (De Munnik). Erwin Veth (Lisseh 9 Frank de Rooy (Roomburg) 3; 10. Ewoud Spruijten burg (Roomburg), Floris Herrema (Boek horst), Rutger Goudriaan (Lisse), Wiger Wi|- nen (Leidse Hout), Dennis Bastiaenen (OLTC) 2. HE 7: 1. Peter Paul de Vrind (Artesia). Roy Jutte (Lisse) 8; 3. Bart Waszink (Adegeest), Bart Kloosterboer (Sassenheim), Mark Hoo genboom (Lisserbfoek) 6. Kevin van Dijk (Lisserbroek) 5; 7. Thomas Meddens (Hille- goml, Mark Spigt (Forescate). Joris Rotteveel (Unicum), Bob Wolters (Nieuw Vennep) 4 DE 3: 1. Heddy Boers (Unicum) 10; 2. Samantha van der Drift (Hillegom), Linda Verhoeve (Fo rescate) 4, 4. Tanja Nossik (De Munnik). De- nise van Putten (Hiliegom) 3; 6. Marlot Med dens (Hillegom), Annemiek Wissink (Fores cate), Barbara van der Gugten (Merenwijk) 2; 9. Karolien Hoogeveen (Hillegom). Marti- ne Grieks poor (Zandvoort), Sylvia Sieval (Me renwijk), Paula Anthonysz (Unicum) 1. DE 5: 1. Gabnella van der Willige (Merenwijk) 8; 2. Carlijn Kruijt CTEAN). Anita Koelewijn (Lis se) 4; 4. Laura Wijsman (De Munnik) 3: 5. Jasmijn van der Bent (Zee en Duin), Esther Bontje (Sassenheim), Sandra Draulans (OLTC) 2. DE 7: 1. Miriam Rijlaarsdam (Hillegom) 8; 2. Lau ra Bastiaenen (OLTC) 6; 3. Monique Entrop (Lisse) 5; 4 Jiska van den Brink (Unicum). Joke de Groot (Lisse) 4; 6. Tessa Korver (De Munnik). Viona van der Berg (Lisse), Daniel le Franke (Sassenheim), Mylene Bon (Lisse) een hoofdrol voor zich op te kunnen eisen in het Nederlands kampioenschap, mag worden betwijfeld. Van Moorsel en Mel chers zijn de kopvrouwen van de ploeg. Toch houdt De Goede stilletjes hoop. „Het belangrijkste is dat de nationale trui in de ploeg komt. Daarvoor hoeven niet per se Leontien of Mirjam te zor gen. Arenda Grimberg en Sissy van Alebeek zijn ook al een keer nationaal kampioen geweest." Lijstaanvoerder slaat weer aanval af /e kr< Of door Jan Bey leiden - Mark Thiele sloeg op nieuw een aanval op zijn lei derspositie af. Dit keer bleef de koploper in het individuele kampioenschap van de Leidse Schaakbond overeind tegen Rudy van Wessel. LSG'er Van Wessel haalde in de zesde ronde met de zwarte stukken een scherpe Wolga- gambiet van stal, dat hij enige jaren geleden met succes speelde. „Ik stond een half punt achter, dus ik moest wel voluit op winst spelen", zei Van Wessel na afloop. Thiele had zich met diverse schaak databases goed voorbereid en kwam tijdens de partij met enige elementaire (beton)zet- ten in het voordeel. Van Wessel miste een paar be tere voortzettingen, waarna Thiele uiteindelijk de gam bietpion naar de overzijde di rigeerde en daarmee zijn zes de opeenvolgende partijwinst boeide. Hij is nu een vol punt los met nog één ronde te gaan en heeft in de slotronde aan remise genoeg om Leids kam pioen te worden. Een fraaie prestatie van Oegstgeestenaar Thiele, die voor het eerst in tien jaar tijd aan het Leids kampioenschap deelneemt. In het nieuwe seizoen doet Thie le voor het Leidse Leithen aan de landelijke competitie mee. Het LSG-jeugdtalent Dennis Ruijgrok kwam op één punt van de koploper door een te provocerend spelende kampi oen, Pieter Hopman, van het bord te spelen. Ook op één punt in de achtervolging kwam Mamix Hofman die - een door vervoersproblemen drie kwartier te laat achter zijn bord verschijnende - Sjaak Kamps in de tijdnoodfase van het eindspel een pion afhar dig maakte en won. Achter dit leidende schaakt een groepje LSG'er met onder anderen Edwin va Haastert, Van Wessel, Raoi van Ketel en Machiel de Hee pgr nog slechts om kansen op h< zilver en het brons. Dit groei F* je staat anderhalve punt acl ter op de leider en een half achter de nummers twee drie. De gedoodverfde titelfavori/1® Van Haastert zei na afloop va*C5 de zesde ronde het gevoel f hebben voor het eerst <J*dd< kampioenschap een goeden partij te hebben gespeeld. HjMi versloeg de sterke, voor Kajeuv wijk spelende jeugdschak^JOO Jeffrey van Vliet. Gastheer vaen c het kampioenschap, LSG-pr$ er ses De Heer, won in een minstee atuurtje van het Leiderdorp^Uee jeugdtalent Joost Vermeen^, zo; Maar zij allen spelen nqfind slechts om de troostprijzen, ifini Dinsdag 1 juli wordt in hfn di denksportcentrum in Leidefs er de laatste ronde gespeeld nn op tafel één het kampioensdi el Hofman tegen Thiele. j Persoonlijk kampioenschap Leidlifl Schaakbond Belangrijkste uitslagen zesde rot de: Thiele - Van Wessel 1-0; RuijgrrEN - Hopman 1-0, Jan se - De Leur rerdOOs se; Kamps - Hofman 0-1; Van Haajogj tert - Van Vliet 1-0; Rebers - Oei 0-. De Heer - Vermeend 1-0; Irwin - c Niet 1-0; Compagnie - Vogt remi^l dt Bey - Slingerland 0-1; Faydi - Vahet Ketel 0-1; Volders - Bakker 1-0; Ottssp. terom - Huizer 1-0; Stork - Van Dor T 1-0; Van Loenen - Gorter 1-0; Polr33* Van Splunter, N. 0-1; Vriend BA2 Geertsma remise; Binnendijk - V0e Plunter, A. 0-1Poncin - Geragousii.__ j remise. Stand aan kop: 1. M. Thiele 6 pui111 ten (6), 2-3. M. Hofman, D. Ruijgrger f 5 punten, 4-12. R. van Wessel, E. v. Haastert. R. van Ketel. M. Irwin, Janse, B. de Leur, F. Slingerland. I m de Heer en H. Oei met 4.5 punte A etc. 87 deelnemers. ten koste van Ihgrid Kruit al bij de beste vier. Net voor 23.00 uur bereikte de favoriete voor de titel en regerend Leids Mas ter de finish, 6-4 7-5. Kruit ver sperde op haar beurt een ande re Master-kandidate, Denise van Putten, de doortocht. De fi- naliste (afgelopen zondag tegen Heddy Boers) van de eerste Unicum Open capituleerde met 7-5 in de derde set. Samantha van der Drift en Tan- ja Nossik ontdeden zich in de tweede ronde van gevestigde namen in de Leidse toernooien. De 15-jarige Van der Drift uit De Zilk was in twee sets de baas over de als vierde geplaatste Martine Griekspoor. Nossik was in twee sets te sterk voor Me renwijk-troef Sylvia Sieval. Ook een tweede thuisspeelster legde het loodje. Marjet Groenleer moest na een pittig duel Anne miek Wissink in de tiebreak van de derde set laten voorgaan. De als tweede getipte Ingrid van der Plas, de nummer drie, Barbara van der Gugten en de voormalige winnares uit Bra bant, Annette Oosters, drongen soepel tot de kwartfinales door. Naam: Rick van Ruiten. Sport en club: Atletiek bij De Spartaan. Geboren op: 24 januari 1985, te: Lisse. Woonplaats: Lisse. Vorige clubs: Geen. Broers/zussen: Een broer en een zus. Zij doen niet aan atle tiek. Opleiding: Op het Wellant College in Aalsmeer doe ik ide opleiding kaderfunctionaris tuinbouw. Die duurt vier jaar, ik moet nog drie jaar. Lengte: 1,97 meter. Gewicht: 81 kilo. Ik weeg me elke dag, die informatie is be langrijk voor het sporten. Als het warm is, zijn er na het sporten zo drie, vier kilo's van af en het is belangrijk dat je je gewicht op peil houdt. Lid van De Spartaan gewor den: Bijna dertien jaar gele den. Mijn vader zat ook op at letiek. Specialiteiten: Hoogspringen en speerwerpen. Het leukste: Speerwerpen. Daar kun je je agressie goed in kwijt. PR's: Hoogspringen 2,05, speerwerpen 62,38. Hoogtepunt: Dat ik met hoog tweede werd op het NK voor junioren outdoor en van de winter werd ik ook tweede met hoog op het NK indoor. Dieptepunt: Dat heb ik nog niet gehad. Blessures: Een paar jaar gele den heb ik een week in het zie kenhuis gelegen met een ge scheurde milt. Ik was gevallen met de fiets. Toen heb ik zes maanden niet gesport. Trainen Heino Stroet. Aantal trainingen in de week: Vier trainingen van twee uur. Andere sporten: Ik doe geen andere sporten, maar ik vind het wel leuk om naar te kijken. Voetbal interesseert me niet, basketbal en tennis vind ik leuk. Krant/tijdschrift: De Donald Duck. Die vind ik wel grappig. Hobby's: Werken op de snij bloemenkwekerij van mijn va der en mijn oom. Favoriete tv-programma: Heb ik niet. Ik ben een beetje een zapper. Foto: Henk Bouwman Uitgaan: In Het Vierkant hier in Lis. Favoriete internetsite: Ik speel vaak online games, voor al strategiespellen zoals Fara- had. Favoriete atletiekwedstrijd: De Ter Specke Bokaal. Omdat er toppers aan meedoen. Het is leuk om met ze te strijden. Het NK Junioren, dit week einde bij De Spartaan: Ik hoop dat ik op het podium kom. Kansrijke clubgenoten: Ro- mara van Noort op de 100 en 200 meter en Ramona Fransen bij het ver- en hoogspringen. Zenuwachtig: Totaal niet. Ik zie wel wat er gebeurt. De kluist van het speerwer pen: Een goede techniek zodat ito-: I .autc vdbi lelai :urs, Pw .eurc Fran it Ma 1 Ver! ïmen re-Di .trafü l Vrij races, voort .cpz.t IGoo eed, t-Brit .good IHist eft, Zi 662 4 I Int. ïtte ïtteC park, je de speer goed kunt weggoiheart en. Het duurt best lang voor! Mee dat je dat onder de knie hebfr- Au De kunst van het hoogspringer gen: Je moet goed kunnen af Engi zetten. Silvi De Spartaan: Het is een grot111130 club met veel jeugdleden enco Ex veel senioren. En het is er zep37 0! gezellig. nam£ Progressie: De laatste paar Truc weken en maanden gaat het*» Ass snel. Geen flauw idee hoe dar°fesl komt. s- Spe Doel: Telkens beter worden ad- w dan de anderen. Over twee vdbc. jaar ga ik naar de senioren ei ik hoop dat ik daar ook om d^TUS prijzen mee kan strijden. Dfesti1 Droom: Topsporter worden'way- aan de Olympische Spelen auto- meedoen. Duitsl tHoc -Jdarlb

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16