M LEIDEN REGIO slikt tegenwerking niet langer ,q Eigenaar eetcafé CAPPADOCIE De kinderen zijn zelfs bedreigd, daarvan is aangifte rangelische boekhandel profiteert in aandacht voor Spannende Boek Dichter in het stadhuis iks 1 kunststof kozijnen met «unund vkg-keurmerk? v n 7 II M F hl www.rijnlandkozijnen.nl I sSi, l™sss£ I ip werelds grootste «■«mimwoNoW VERTREKDATA: diverse data van 4/6 t/m 30/11 Wilt u er eens lekker een weekje tussenuit en kunt u niet kiezen tussen zon, zee en strand of cultuur? Dan heeft Sterprodukties speciaal voor u een nieu we 8-daagse vliegvakantie naar Turkije bestaande uit enkele dagen zon vakantie en een 4-daagse minirondreis naar Cappadocië. Zonder twijfel één van de meest indrukwekkende en bijzondere gebieden op aarde. Hier vindt u schitterende tufsteenlandschappen en vele ondergrondse steden, waar de vroege christenen zich schuil hielden voor barbaarse volken. En. .geloof het of niet, u kunt al boeken vanaf slechts 239!! Hierbij is inbe grepen: vliegreis naar Antalya v.v., transfers, verblijf in 3-/4-sterren hotels, dagelijks ontbijt- en dinerbuffet, veelal Nederlandssprekende reisleiding en een dagtocht 'Antalya by nighf. Tijdens de minirondreis bezoeken we onder andere de stad van Mevlana' Konya, de rotskerken en ondergrondse steden nabij Göreme en Ufhisar. Verder bezoeken we Avanos en Sutanhan. En wilt u nog wat langer van de Turkse zon genieten? Dat kan want een week ver lenging in een 4-sterren hotel o.b.v. all inclusive (dus inclusief alle lokale drankies en maaltijden) boekt u al vanaf slechts 129!! Exclusief: entrees 25), visum 10), fac excursies, verplicht koffer- en servicegeld (ca. 14), lunches (ter plaatse te boeken 7 per lunch), luchthaven-/toerbel. en res.- kosten en diverse verzekeringen. Min. aant deeln.: 12. Uit ann.term. bij onv. deeln.: 10 dagen voor vertrek. Noot: reis kan eventueel in andere volgorde worden uitgevoerd. Vraag uitgebreide reisbeschrijving SPHZ 12.493 Sterprodukties/KRAS Stervakanties INFORMATIE, REISBESCHRIJVINGEN EN BOEKINGEN w www.sterprodukties.nl S Telefonisch bereikbaar: ma t/m vr: 08.30-20.30 uur, za: 09.30-15.30 uur "S 073 - 5 999 969 Kanaalkade 28 Amsterdam Willemsparkweg 26 Baam Brinkstraat 17 Haarlem Schagchelstraat la Hoom Veemarkt 45-47 vrijdag 27 JUNI 2003 "speurt en selecteert speciaal •/SJ "speurt en selecteert speciaal voor u" LEIDEN WÏJK LADDER cronestein - In het Reigersbos midden in park Cronesteyn kan zondag 13 juli om 14.00 uur een wandeling worden gemaakt met als thema: Flora en fauna van de moerastuin. Het bezoe kerscentrum ligt midden in het polderpark. Halverwege het Cronesteynpad (langs het Rijn- Schiekanaal) het Polderpad in en dan na ongeveer 150 meter linksaf. binnenstad - Gilde Leiden ver zorgt elke dinsdag-, donderdag en zondagmiddag een stads- hofjes wandeling langs de prachtige monumenten en hof jes in historisch Leiden. De wandelingen, onder leiding van een gids, beginnen om 14.00 uur vanaf Koetshuis/De Burcht. Deelname kost 2,25 euro. Wie op andere tijd met het Gilde wil wandelen kan contact opne men met R. Kraan:071-5219603. Gemeente Oegstgeest mag zich van ouders niet laten intimideren I Nancy Ubert TGEEST - Dat laat ringeloren door een klagende buren die niet te- het geluid van spelende leren kunnen, is iets dat de rs van de opvang aan de van Neslaan de gemeente verwijten. Zeker omdat de iwoners veel verdergaan dagen. „De kinderen zijn Dedreigd", laat Frans Zon- d de gemeenteraad weten, rvan is aangifte gedaan bij litie." ouder Steens wil de ver gunning voor de buitenschool se opvang, die nu een jaar draait, intrekken. Enige bewo ners van de flat boven de op vang klagen steen en been over de herrie die de spelende kin deren maken. Het is slechts een handjevol buren dat moppert en zo af en toe fel van leer trekt, maar toch is Steens bang dat de situatie escaleert. Zonneveld, vader van de vierja rige Anne die De Onderzeeër na schooltijd bezoekt, vindt dat de boze buren zich schandalig en ongehoord gedragen. Zonne veld en zijn vrouw, die beiden werken, dachten het goed gere geld te hebben. Anne heeft drie dagen per week plezier bij de naschoolse opvang van de Stichting Buitenschoolse Op vang Oegstgeest en de eenjarige Maud gaat naar de crèche. .An ne stond ruim een jaar inge schreven bij de Stichting Kin deropvang Oegstgeest, maar die kon ons vanwege de wachtlijs ten niet helpen." Was hij eerst blij met de oplossing van de stichting die hem wel kon hel pen, nu is hij verbijsterd en ontstemd over de koers die burgemeester en wethouders willen varen. Namens alle be trokken ouders kan hij vast melden dat een petitie in aan tocht is. Ondertussen heeft hij enkele vragen waarover wet houder Steens van hem alvast mag nadenken. „Hoe is het rpogelijk dat de klachten van een enkeling de gemeente doen besluiten een instelling van al gemeen belang te sluiten; hoe bestaat het dat de gemeente toegeeft aan onredelijke eisen van individuen en dat zij be dreigingen van bewoners be loont?'" In de ruimten onder de flat aan de Aert van Neslaan is eveneens een peuterspeelzaal gevestigd. Die heeft een permanente ver gunning. Bewoners zijn ook de peuters liever kwijt dan rijk, hebben ze gezegd. Zonneveld is bang dat het gemeentebestuur straks een drogreden vindt om na de buitenschoolse opvang de peuterspeelzaal eruit te zet ten. Het officiële argument om de vergunning voor de na schoolse Onderzeeër niet te verlenen luidt dat de gemeente de kinderopvang wil spreiden. Volgens Zonneveld probeert Oegstgeest zo gemakkelijk af te komen van dreigende buurtbe woners. „Juridisch deugt het van geen kant." Voorzitter Korevaar van de op- vangorganisatie kondigt aan naar de rechter te stappen. Hij is van plan een forse schadever goeding te vragen voor de el lende die de stichting is aange daan. Volgens hem schaadt de koerswijziging van de gemeente het imago van de opvangorga- nisatie en tast dit ook haar con currentiepositie aan. De gemeenteraad zet naar aan leiding van de noodkreet en de kritiek van vader Zonneveld en voorzitter Korevaar het onder werp voor de eerstvolgende vergadering op de agenda. Met name Van den Brandeler van oppositiepartij WD is teleurge steld in de gang van zaken, zegt zij. „De wethouder moet zich sterk maken voor kinderopvang en niet komen aanzetten met een gekunstelde constructie." Volgens wethouder Steens moet de stichting haar zegenin gen tellen. Ze heeft een vergun ning verleend voor naschoolse opvang in de Julianaschool. „Daar kunnen ze dan mooi naar toe." ordt er niet te veel in geschoten?' Eigenaar Raymond Beije van eetcafé De Merenwijk. „De gemeente wil mij kapot maken." Foto: Taco van der Eb het cafégedeelte te veel jeugd aantrokken die weer overlast zou veroorzaken. Dus heb ik de pooltafels er uitgegooid en staat er nu een 'gewoon' biljart Nog was het niet goed. Wat willen ze dan? Dat ik mijn zaak paars verf? Tot hoe ver moet ik gaan?" „Het zogenaamd overtreden van de milieuregels is helemaal een lachertje. Volgens de afde ling milieu van de gemeente moet ik achter mijn zaak een vetput plaatsen. Oké, daar heb ik dus geld in gestoken en ver volgens krijg ik van de afdeling grondzaken te horen dat er daar helemaal geen vetput mag komen. Terwijl die twee afde lingen elkaar nu in de haren vliegen ben ik wel mooi de du pe.' „Op een gegeven moment was ik het zo zat dat ik dacht: ik verkoop die tent. Ik had een koper gevonden en we waren er snel uit; Die is vervolgens met de gemeente gaan praten en kreeg op het stadhuis te ho ren dat de vergunning van mijn zaak zou worden ingetrokken. De verkoop ging dus niet door. Ik pik die tegenwerking niet meer en heb een kort geding tegen de gemeente aangespan nen over de voorgenomen slui ting." Dat laatste bevestigt Fons Delemarre, woordvoerder van de gemeente. „In afwachting van de behandeling van dat verzoek is de tenuitvoerlegging van het bevel tot sluiting opge schort Overigens is de beslis sing tot sluiting van de zaak ge baseerd op voortdurende over last en het niet nakomen van wettelijke bepalingen." Eric-Jan Berendsen meerburg - De Stichtig Meer burg houdt op zaterdag 30 au gustus een wijkfeest. Daarvoor wordt gezocht naar mensen met een creatieve hobby. Wie leuke of mooie dingen heeft ge maakt en die wil exposeren en verkopen, dan daarvoor een gratis marktkraam krijgen of het wijkfeest. Ook zijn er vrij willigers nodig voor allerlei acti viteiten om het feest tot een succes te maken. Opgeven bij buurtcentrum Matilo, Zaan- straat 126, 071-5412515. binnenhuisarchitectuur - Bij voldoende deelname begint er in september een cursus Bin nenhuisarchitectuur in het buurtcentrum aan de Van Vol- lenhovekade 1. Door deze cur sus verandert uw kijk op uw in terieur aanzienlijk. Dankzij tips, ideeën en leerzame oefeningen kan het huis gezelliger en sfeer voller worden. Cursiten leren ruimtes efficiënter te benutten en met kleur te werken. Ook wordt er aandacht besteed aan trends. Een vervolgcursus be hoort tot de mogelijkheden. De cursus begint donderdag 25 september, voor zes lessen zijn de kosten 80 euro (inclusief een lesboekje). Opgeven bij Buurt- activiteiten Roomburg, Van Vollenhovekade 1, 071-5132462. vrijwilligers - Vluchtelingen werk is op zoek naar mensen die het leuk vinden om vrijwilli ge werkzaamheden te doen voor en met vluchtelingen. Met name persoonlijke begeleiders en juridische begeleiders zijn dringend nodig, maar ook ama- begeleiders zijn welkom. In Lei den zijn twee vestigingen van Vluchtelingenwerk: het Asiel zoekerscentrum en de Stichting Vluchtelingenwerk Leiden aan de Oude Rijn. De persoonlijke begeleiders en de ama-begelei- ders doen de sociaal-maat schappelijk begeleiding, juridi sche begeleiders helpen bij de voorbereiding van het nader gehoor. Vluchtelingenwerk biedt vrijwilligers een inwerk- programma, onkostenvergoe ding, professionele begeleiding. Voor meer informatie of een oriëntatiegesprek kan gebeld worden, 071-5133088. (advertentie) De Blauwe Steen, die ai 700 jaar in de Breestraat ligt. Is het symbolische middelpunt van de stad Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON 0 71 - 53 56 424 Silvan Schoonhoven - Ingemetselde lijken, czucht, cocktails waar de icumdamp vanaf slaat, ers staan over het alge- niet bol van christelijk ment. Toch bestaat ook bij ige lezers een groeiende ;fte aan spanning. De e evangelische boekhan- e Schatkamer biedt tijdens land van het Spannende een tegenwicht aan de dse thrillers met Het Ra- ocument, gratis bij aan- van één van negen 'goed- irde' spannende boeken, hristelïjke thriller, kan die estaan? a Meijer van De Schatka- an de Herengracht twijfelt niet aan. De markt is in :mpo aan het veranderen, t ze. „We hadden vroeger maar daar gingen *£nsen om de zoveel blad- s zji op de knieën. De oudere b'atie koopt dat nog wel, maar de jongeren hebben het wel gezien, die willen wat an ders. Kijk maar naar de laatste serie van De Bazuin, dat gaat over het Einde der Tijden. Dat boek heeft een aftrek van hier tot ginder." De traditionele streekromans met hun in pasteltinten gete kende omslagen mogen dan niet meer de behoefte aan spanning kunnen bevredigen, dat betekent niet dat alles maar mag. De Schatkamer stelt na drukkelijke eisen aan de boeken in de collectie. „Klanten vragen wel eens aan me: wordt er niet te veel in geschoten? De boeken die wij aanschaffen moeten de gelijk zijn en er moet een bood schap in zitten. Het moet chris telijke normen uitdragen. Zo las ik een medische thriller over een kwade arts in een abortus kliniek. Die laat vrouwen nog wat langer met het kindje rond lopen, zodat hij hun hartje kan verkopen. Een andere arts brengt de praktijken van de (advertentie) lat.E astE ;ey ïe' tje UBELPLEIN I D E R D O R P A4, afslag 6, gratis parkeren. Meer info: 071 - 541 65 85 of www.meubelplein-leiderdorp.nl slechte arts aan het licht. Dat bedoelde ik met de boodschap erin. Deze boeken zijn uit het leven gegrepen." Personeel van De Schatkamer leest alle boeken voor ze in de winkel liggen. Dat kan tot vreemde situaties leiden. „We hebben wel eens een serie van drie boeken gehad waar in het tweede boek opeens een hele boel scheldwoorden voorkwa men, dat was niet netjes meer. Dat konden we niet maken, was de conclusie. We verkochten daarom wel deel één en deel drie, maar twee niet." Onvoorspelbaarheid is de helft van de spanning in een goede thriller. Christelijke thrillers kunnen maar ten dele aan die eis voldoen, zou een buiten staander kunnen denken. Na tuurlijk sneuvelt er in een chris telijk boek ook wel eens ie mand, maar tot een ongebrei delde slachtpartij leidt het niet. Met de hoofdpersonen komt het in grote lijnen wel goed, daarvan kun je op voorhand op aan. Meijer vindt christelijke thematiek echter niet ten koste gaan van de spanning. Dat geldt ook voor Het Rama Docu ment, waarin de vondst van het skelet van Jezus het dogma van Opstanding op losse schroeven zet. Kerken lopen alvast leeg en CNN zit er bovenop. Natuurlijk blijkt de hele zaak een verval sing; aan de Opstanding kan ui teraard niet worden getornd. Toch was Meijer tijdens het le zen 'gegrepen' door het plot. Hartstikke spannend, ik was er helemaal weg van. Ik moest tij dens het lezen blijven denken: mijn waarheid is dé waarheid, het is maar een boek." leiden - Vele muren in Leiden zijn gesierd met gedichten, doorgaans geschreven door dichters van naam. Hanna van Leeuwen, leerlinge van basisschool Haanstra, bevindt zich sinds gisteren in het illustere rijtje 'muurdichters'. Zij won de gedichtenwedstrijd van Amnesty In ternational 'Dichter bij vrijheid', waaraan twintig basisscholen in Lei den deelnamen. In april nam wethouder Alexander Pechtold op ba sisschool Haanstra een bordje in ontvangst waar het winnende ge dicht op was geschreven. Gisteren is dat onder toeziend oog van on der anderen wethouder Alexander Geertsema in de hal van het stad huis onthuld. Foto: Mark Lamers (advertentie) ei haar Raymond Beije van afé De Merenwijk heeft het nahaaal gehad met de ge- 1 Mnte. Sinds de opening van defeaak aan de Watermolen jaar februari ligt hij al met ibtenarij in de clinch over eende geluidsoverlast en Deztreding van de milieure- Begin mei moest hij van Jd ers horen dat waarnemend 3rs;emeester Wolter Lemstra vatzaak wilde sluiten, omdat kcerhaaldelijk overlast ver maakt in de buurt en de ver- over- ijdt. Beije ontkent dat in al- onaarden. het begin dat ik hier zit, K'iemand aan de andere van winkelcentrum De ermolen geweest die cori- t naar de gemeente heeft 'breven dat ik overlast zou brzaken. Maar van mijn turen heb ik na wat aan- iroblemen geen last. Die hier een paar keer in de week te kaarten of leggen een biljartje." „Begin mei kwam er hier een journalist binnenlopen die mij vertelde dat mijn zaak dicht moest. Dat had de gemeente via een persbericht verspreid, maar ik wist van niets. Op het stadhuis kreeg ik te horen dat ze de procedure daar ook niet netjes vonden, maar daar bleef het bij. Deze week heb ik ge probeerd met de nieuwe bur gemeester Henri Lenferink te praten. Ik zou worden terugge beld, maar heb tot vandaag nog niets gehoord." „Ik ontken dat er sprake is van geluidsoverlast. Op 2 januari is er hier ingebroken en brand ontstaan. Ik dacht: dit is het einde, ik ben kapot. Maar met twaalf vaste klanten hebben we de zaak weer opgebouwd. Na overleg met de gemeente heb ben we meer de nadruk gelegd op het eetcafé. De gemeente vond ook dat de pooltafels in

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 11