'Ik had mezelf al begraven' SPORT Van Moorsel profiteert van werk De Goede Gemeente zet AZ in de wachtkamer Olympisch kampioene zegeviert voor vierde keer in Luba Classic Schalken ontsnapt tegen Lapentti in tweede ronde op Wimbledon Wel licentie voor FC Utrecht iroz nieuwe liner Real De assistent-trainer lanchester United, Carlos \oz, is de nieuwe hoofd- van Real Madrid. De 50- I oefenmeester, geboren in mbique, tekende een con- i/oor twee jaar bij de ise kampioen. De Portu- s de opvolger van de aard Vicente del Bosque, aandag na het behalen e 29ste landstitel werd tgen. ern doet bod Roy Makaay hen - Bayem München uch niet in een financieel uur om Roy Makaay los te Ïi van Deportivo La Co- Dat zei voorzitter Rum- ;ge gisteren in München. heeft Deportivo een bod en wacht op antwoord, ns Rummenigge vormen ariseisen van Makaay jrobleem. „Via zijn zaak- lemer weten wij wat hij rdienenaldus Rum- ;ge. „Daaraan kunnen wij en." Bayern heeft rond de Ijoen euro over voor de van de international. ander terug teyenoord «dam - Johan Elmander jterug bij Feyenoord. De ige aanvaller was het af- ■n seizoen verhuurd aan 'eedse Djurgarden, maar lurovereenkomst wordt irlengd. Overigens sluit ird niet uit dat de terug- Elmander van korte Volgens de Rotterdam- lebben diverse clubs in- getoond in de spits. Jdsponsor ir De Bruijn tsi - Zwemster Inge de is heeft in Princess een iponsor gevonden. Het in huishoud- en beauty- len ondersteunt de drie- olympisch kampioene met eind 2004 financieel. ïss wil De Bruijn in over- ler meer helpen bij de ig van de professionele iding richting het WK en stfmpische Spelen van 2004 me. De Bruijn zwemt lit jaar bij de Amster- profploeg TZA. ïkoerov wint ritserland Aleksandr Vinokoerov e lie Ronde van Zwitserland idp naam gebracht. De lei- positie van de Kazak uit Hjekom-ploeg kwam giste- flde slotetappe van Stafa iarau over 151,8 kilometer ra gevaar. Zijn grootste rdirrent Francesco Casa- de nummer twee in het met 15 seconden ging in de laatste )0fe niet van start. De eind lekende de derde grote inning voor Vinokoerov man nadert ionaal record eu r ©ai - Kogelstootster Lieja Hl-Koeman is het Neder- ptf ecord van Corrie de Idicht genaderd. Tunks - itefin kwam gisteravond bij 0 >endal Games in haar poging tot 18,82 meter, bleef ze vijf centime- van het record Bruin vijfjaar geleden Istelfde plek vestigde. iis-Koéman ondervond op t vderdeel weinig tegen- is al zeker van een op de wereldkampioen- in Parijs. «ik Boys begint erLeede - Kampioen Quick Boys nieuwe seizoen met etjwedstrijd tegen Ter si De eerste speeldag in de gftg-hoofdklasse A is zater- augustus. Katwijk - FC nq de andere derby die die het programma staat. 1 isomer ARC opent het ïch thuis tegen Excelsior huis en Noordwijk ont- Rijnsburgse "bat op bezoek bij ASWH. clfiieuwe seizoen beginnen een de thuiswedstrijden 5elick Boys om 15.00 uur, hok die van Achilles Veen le ïtinge. De Katwijkse der- (t op 22 november op het aamma. Katwijk ontvangt zfick Boys. donderdag 26 juni 2003 door Peter van der Hulst noordwijk - De rensters van Farm Frites/Hartol kregen van ploegleider Michael Zijlaard gisteren slechts één opdracht mee. Ze moesten zich op de boulevards van Noordwijk he lemaal leegrijden. Een zware training, zo vlak voor het Ne derlands kampioenschap, was belangrijker dan de zege in de Luba Classic. Dat het een het ander niet hoeft uit te sluiten, bewees Zijlaards partner Leon- tien van Moorsel. De over macht waarmee zij voor de vierde keer de klassieker op haar naam schreef, riep meteen de vraag op wie haar overmor gen van de nationale wegtitel moet afhouden. Areke Hassink (tweede) en Arenda Grimberg (derde) bleven in ieder geval op gepaste afstand van de leading lady van het Nederlandse wiel rennen. De ongeveer duizend toeschou wers op de Koningin Wilhelm! - na Boulevard genoten van de suprematie van Van Moorsel. Zelf was de renster uit Nieuwer- kerk aan den IJssel iets minder tevreden. Zij had de winst liever aan haar ploeggenote Suzanne de Goede gelaten. De Zoeter- woudse die vorig jaar in België de wereldtitel bij de junioren veroverde, maakte de koers hard. Ze deed dat samen met Anouska van der Zee - ook Het peloton op de Randweg in Noordwijk. Foto: Taco van der Eb Farm Frites/Hartol - en de win nares van vorig jaar Bettine Spijkerman. De drie ontsnapten al na 36 kilometer. De maxima le voorsprong bedroeg 1.35 mi nuut. De Australische Katharina Ba tes deed nog wel verwoede po gingen om het peloton terug te brengen, maar moest haar in spanningen later bekopen. Van Moorsel die in de ochtenduren nog een zware tweeënhalf uur durende training afwerkte, keek rustig toe hoe de ploegen van Vera Koedooder en Daniëlle Bekkering de jacht openden. „De Goede en Van der Zee heb ben schitterend gereden, want telkens als het peloton korter kwam te zitten, konden ze weer versnellen", was ploegleider Zijlaard tevreden over de tac tiek. Dat de klassieker zo vlak voor het NK was, kon hem niet deren. .Anders hadden we van daag nog zo'n 160 tot 180 kilo meter getraind." Na ëen ontsnapping van 68 ki lometer vond Van Moorsel het gaatje te klein worden en sprong ze uit de groep weg. Ze achterhaalde het drietal en ging alleen verder. Dat zinde haar niet. „In de finale was er sprake van miscommunicatie. Ik riep dat ik eraan kwam, maar toen zij het hoorden was het al te laat." De Goede en Van der Zee konden niet meer aanhaken bij hun kopvrouw. „Terwijl ik het Suzanne wel gunde. Zij komt hier uit de buurt en had samen met Anouska de wedstrijd ge maakt." De twee zakten af naar het pe loton dat uiteindelijk op ruim anderhalve minuut van Van Moorsel binnenkwam. Voor de groep zat nog het drietal Has sink, Grimberg en Kristy Mig gels. Zijlaard: „Voor Leontien was dit een aardige testcase." De ploegleider doelde daarbij niet alleen op de nationale titel strijd van zaterdag. Veel belang rijker nog is de poging van Van Moorsel om in oktober het we relduurrecord te verbeteren. Na wereld- en olympische titels is dat ongeveer het enige dat nog op haar palmares ontbreekt. door Martijn van Beeten londen - Sjeng Schalken en Ni colas Lapentti zijn twee tennis sers die het marathonwerk niet schuwen. Vijfsetters op Wimble don, het is hun specialiteit. In de tweede ronde moest de Neder lander uit een diep dal klauteren om de Ecuadoraan van zich af te schudden: 6-2,3-6, 6-7,7-6 en 6- 3- Vier jaar terug, in een promo tie/degradatieduel voor de Da- vis Cup in Guayaquil, won La pentti nog na een nadelige marge van 2-0 in sets. Nu was het Schalken die na een 2-1 achterstand zijn inhaalrace suc cesvol afrondde. De Limburger, die in Londen een kwartfinale plaats verdedigt, treft in de der de ronde de Roemeen Victor Hanescu. Vorig jaar haalde Lapentti net als Schalken de laatste acht op Wimbledon en toen stond hij viermaal vijf sets lang op de baan. Schalken vocht op de All England Club in het verleden al heroische duels uit met onder anderen Jim Courier, Mark Phi- lippoussis (20-18 in de laatste set) en vorig jaar Lleyton He witt. In die prachtige wedstrij den was Schalken de schlemiel, nu kwam hij na als winnaar van de baan. De Limburger zou zijn rust hebben gevonden op Wimble don. Fijn hotel, prettig restau rant, ontspannen in een van de duurdere wijken van Londen. Hij was er helemaal op z'n plek, zei hij na zijn overwinning in de eerste ronde op de Brit Arvind Parmar. Dit jaar was daar nog geen sprake van. Schalken oog de ook tegen Lapentti rusteloos, soms apathisch en verkoos te vaak de veiligheid op de achter lijn. „Dat kwam omdat de ti ming helemaal weg was. Ik kan mezelf niet meer geven dan een mager zesje en verdien een schouderklopje voor het feit dat ik het toch heb gered. Heel lang was ik zoekende naar de juiste gemoedstoestand. De nummer twaalf van de we reld kwam nooit helemaal los. In de tiebreak van de derde set, toen een eerste service ten on rechte uit werd gegeven, kwam de frustratie naar boven. Schal ken won het punt alsnog, rea geerde zich af op de umpire en kreeg een waarschuwing voor onsportief gedrag. Bovendien ging de tiebreak verloren. Hoe wankel Schalken was, bleek in de slotfase van de vier de set. Tweemaal kreeg hij de kans om zich naar een vijfde set te serveren, tweemaal faalde hij. In de tiebreak kwam Schal ken zelfs met 3-0 achter, toen zijn overlevingsinstinct naar boven kwam. Hij worstelde zich naar een vijf de set, maar leverde direct zijn servicegame in. Schalken, die zich eerder in de wedstrijd mocht beklagen over arbitrale fouten, had het aan een vergis sing van een lijnrechter te dan ken dat hij in de race bleef. Op een 3-2 achterstand had Schal ken een breakpoint, sloeg hij de bal uit, maar werd het punt toch aan hem gegeven. Dat moment maakte eindelijk wat los bij Sjeng Schalken. Ook de volgende servicegame van Lapentti was een prooi voor de Limburger, die een vreugde sprong maakte en zijn vuist ste vig balde. Koelbloedig serveer de hij na 3 uur en 57 minuten de wedstrijd uit. „Ongelooflijk, want ik had gewoon uit het toernooi moeten liggen. Dit was de dag van Nicolas. Ik begrijp nog steeds niet hoe ik mezelf hier uit heb gered. Iedereen heeft het er al over dat ik wel even de kwartfinale haal, maar nu is gebleken hoe gevaarlijk sommige tegenstanders kun nen zijn. Ik had mezelf eigenlijk al begraven." Ontspannen was hij vorige week in Rosmalen, als ambas sadeur en winnaar van het Ne derlandse grastoernooi. Vol zelfvertrouwen arriveerde Neer- lands nummer één in Londen. Maar zelfs in de eerste ronde op Wimbledon tegen Arvind Par- 'tlvliet trainer SIZO moet voetbalschoenen weer uit het vet halen 4wen Zijl/LGB vif André Zandvliet is de 'ai trainer van de vrouwen j tferpolovereniging De B. Hij was in het verle- fdlrkzaam voor DWT, Rapi- in)e Dolfijn. Afgelopen sei- n fis Zandvliet in dienst pedeklasser De Futen. >t bij eersteklasser De B Rob van Berkel op. hillegom - Middenin de zo merstop moet SIZO uit Hille- gom nog aan de bak. Zaterdag speelt de vierdeklasser een be slissingswedstrijd tegen SVIJ uit IJmuiden om promotie naar de derde klasse. De ongelukkige datum van het duel is het ge volg van nalatigheid van een KNVB-medewerker. Die liet een »rotestbrief van SVIJ in zijn tas zitten toen hij op vakantie ging. Het bezwaarschrift was gericht tegen het zaterdagelftal van Ko ninklijke HFC, de derde club die streed om een plek in de derde klasse. HFC heeft toege geven dat er niet-speelgerech- tigde voetballers van de zon dagselectie meededen aan de nacompetitie. De Haarlemse club.is daardoor gedegradeerd naar de vierde klasse. SIZO dicht zichzelf de beste kansen toe, omdat de ploeg na de nacompetitie twee beslis singswedstrijden tegen HFC speelde. Daardoor bleven de Hillegommers langer in trai ning dan de tegenstander, die de afgelopen vijf weken niet meer in actie kwam. „Maar toch is het ook voor ons een vreemde bedoening. Nor maal ben je in deze tijd van het jaar met heel andere dingen be zig", aldus trainer Jacques Rus- terborgh, die enkele spelers mist. Zijn collega Peter Barzilay van SVIJ noemt de wedstrijd 'gek kenwerk': „Ik moet mijn spelers overal vandaan halen. We krij- g-n nauwelijks een elftal op de alkmaar/anp - De gemeente Alkmaar beslist pas op 19 au gustus over een lening van 12,5 miljoen euro aan AZ voor de bouw van het nieuwe stadion Kooimeerplaza. De gemeente heeft dit de commanditaire vennootschap Kooimeerplaza, die het stadioncomplex laat bouwen, gisteren per brief laten weten. Hierdoor is het nog steeds onzeker of AZ van de KNVB een licentie krijgt voor het komende voetbalseizoen. De gemeente stelt dat ze gezien de vele ingewikkelde wettelijke, juridische en financiële aspec ten op korte termijn geen be sluit kan nemen. Ambtenaren zijn nog steeds bezig het ver zoek te bestuderen. Volgens burgemeester M. van Rossen draait het daarbij in belangrijke mate om de wettelijke speel ruimte die overheden hebben bij het verstrekken van leningen aan voetbalclubs. Ook het eigen treasury-statuut van de gemeente speelt een rol. Hierin staan de gedragsregels omschreven waaraan de ge meente zich moet houden bij het 'uitzetten van middelen'. Een lening aan AZ staat hierin weliswaar als voorbeeld opge nomen, maar dan is het nood zakelijk dat de gemeenteraad AZ tot een publieke zaak ver klaart. Ook moet de tegenpartij voldoende kredietwaardig zijn en moet de lening een beperkt marktrisico hebben. Volgens Van Rossen is ook de landelijke discussie van dit mo ment over financiële steun aan voetbalclubs een aspect in de afweging. Ze wijst daarbij onder meer op uitlatingen die minis ter Remkes van binnenlandse zaken dinsdag in de Tweede Kamer deed. Hij riep gemeen ten daarbij op tot terughou dendheid. AZ betreurt het dat pas in au gustus een beslissing wordt ge nomen. Een woordvoerder liet weten dat de club hoopte op een snel besluit, maar het uit stel ervan 'te accepteren en te respecteren'. Met de bouw van het stadion wordt gewacht tot de gemeente uitsluitsel heeft gegeven. „We hopen op positieve be sluitvorming. Anders moeten we toch op zoek naar andere mogelijkheden en dan zijn twee kostbare maanden verloren ge gaan." FC Zwolle, De Graafschap en FC Utrecht spelen volgend sei zoen in ieder geval wel betaald voetbal. De drie clubs kregen gisteren van de KNVB een li centie. In het geval van FC Zwolle en De Graafschap ging het om een reguliere licentie zaak, omdat de clubs tot het laatst toe niet zeker waren van klassenbehoud. FC Utrecht daarentegen kreeg na een be roepszaak groen licht om ook volgend seizoen betaald voetbal te spelen. FC Zwolle handhaafde zich via de nacompetitie in de eredivisie en voldeed daarna aan alle door de voetbalbond gestelde eisen. De Graafschap degra deerde naar de eerste divisie en paste daarop de begroting aan. In het geval van FC Utrecht speelde de gemeente Utrecht een cruciale rol. Door een le ning van 25 miljoen euro aan bouwbedrijf Midreth werd de noodlijdende club van de on dergang gered. Het bouwbedrijf gebruikt de le ning om stadion De Galgen waard en bijbehorende com merciële ruimtes over te ne men. In ruil daarvoor verplicht Midreth zich het complex af te bouwen. Die overeenkomst leidt er volgens de KNVB toe dat de schulden van de voetbal club op een juiste manier gesa neerd kunnen worden. Tevens diende FC Utrecht bij de bond een sluitende liquiditeitsbegro ting in. Na de verstrekking van licenties aan FC Zwolle, FC Utrecht en De Graafschap wachten nog ze ven clubs op een definitief be sluit van de KNVB. Voor AZ, Vi tesse, Sparta, Excelsior, Em- men, Den Bosch en AGOW is de toekomst nog onzeker. De KNVB beslist deze week over al le licentieaan vragen. SPORTUITSLAGEN ATLETIEK mar, een Brit die met een wild card in het hoofdtoernooi kwam, was Schalken al geïrri teerd. Begrijpelijk, omdat hij een dag na zijn finale in Rosmalen tegen Amaud Clement alweer aan de bak moest in Londen. Schalken was moe, had enkele scheld partijen nodig om wakker te blijven en won eenvoudig in drie sets. Een rustdag, lekker eten bij de Italiaan en dan ont spannen aan de bak tegen La pentti. Dat leek het parool. Aan het be gin van de middag warmde hij zich op baan 10 nog losjes op met de Kroaat Ivan Ljubicic. En in de eerste set had Schalken geen kind aan Lapentti, die niet in een overwinning leek te gelo ven. Maar gek genoeg kwam er van af dat moment zand in de ma chine. Sjeng Schalken, die na het benutte matchpoint einde lijk weer kon lachen, kwam er net voor het invallen van de duisternis toch mee weg. Papendal. Papendal Games. Mannen, 200 m: 1. Van Balkom (Ned) 21,14, 2. Hoogmoed (Ned) 21,30, 3. Newton (ZAf) 21,41; 800 m, 2e serie: 1. Moormann (Dui) 1.49,69, 2. Reh- nborg(Zwe) 1.49.70, 3 Kahan (Bel) 1.49,87, 4. Eefting (Ned) 1.50,12; 800 m, A-loop: 1 Botha (ZAf) 1.45,33, 2. Thigazouine (Mar) 1.45,73, 3. Kimutai (Ken) 1.46,31, 8. Liefers (Ned) 1.46,72; 1500 m. 2e serie: 1. Nyaga (Ken) 3.37,19, 2. Koers (Ned) 3.38,47, 3. Nolan (Ier) 3.39,38, 4. Essaadi (Bel) 3.42,26, 5. Van der Koelen (Ned) 3.42,41, 5000 m: 1 Rizki (Bel) 13.38,57, 2. Nkunzimana (Bur) 13.40.55, 3. Gahungu (Bur) 13.42,69, 7. Raaijmakers (Ned) 13.47,23. 8. Van Damme (Ned) 13.48,04; 110 m horden: 1. Van der Westen (Ned) 13,88. 2. Sedoc (Ned) 13,91, 3. De Souza (Bra) 13,98, 4. Coghlan (Ier) 14,24, 5 Kuszewski (Pol) 14,32, 6. Spier (Ned) 14,84; kogel: 1 Simpelaar (Ned) 17,74, 2. Van Vreumingen (Ned) 17,67; dis cus: 1. Smith (Ned) 62,70, 2. Tunks (Can) 62,45; polshoog: 1. Jacobs (ZAf) 5,50, 2. Looije (Ned) 5,40, 3. Otto (Dui) 5,30; hoog; 1 Pennings (Ned) 2,24. Vrouwen, 400 m: 1 De Jong (Ned) 55,39, 2 Van de Hurk (Ned) 58,00, 3. De Man (Ned) 58,04; 800 m, 2e serie: 1 Serwaa (Gha) 2.01,91, 2. Jaber (Ned) 2 02,08, 3. Vriesde (Sur) 2.02,12, 4. Visschers (Ned) 2.02,26; 1500 m: 1. Burka (Eth) 4.12,88, 2. Techale (Eth) 4.14,69, 3. Van Beek (Ned) 4 18,02; 100 m horden: 1. Vis (Ned) 13,56, 2. Oleksy (Pol) 13,62, 3. Voltman (Ned) 14,16; kogel: 1. Tunks-Koeman (Ned) 18,82, discus: 1. Tunks-Koeman 56,59. BRIDGE Menton (Fra). Open EK viertallen. Vrouwen, fi nale: Team Mosca (Ita) - Team Vriend (Ned) 117-110(55-23 39-43 23-34). Mannen, finale: Team Kalish (Isr) - Team Chemla (Ita) 123-68 (55-32 27-12 41-24). PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3132: 1.10.13.15.16.17.19.27.29.33.35.37.39 42.46 52.61.69.70.74. Leeuwarden. NK. Vrouwen, eerste ronde: Peng - Bensdorp 1-0, Van Weersel - Lanchava 0-1, Schuurman - Hamelink 1/2-1/2. (Fra/22) - Bedanova (Tsj) 6-2 6-4, Matevzic (Slo) - Serna (Spa/24) 4-6 6-3 6-4, Farina (lta/27) - Drake (Can) 7-6 6-1, Petrova (Rus/29) - Widjaja (Ino) 7-6 6-3, Black (Zim) - Chladkova (Tsj/30) 6-3 7-5, Toeljaganova (Oez) - Mandula (Hon) 6-3 6-4, Reeves (VSt) - Zuluaga (Col) 7-6 6-4. Mannen dubbel, eerste ronde: Haarhuis/Kafel- nikov (Ned/Rus/14) - Chiudinelli/Zovko (Zwi/K- ro) 6-1 6-2 6-2, Bob en Mike Bryan (VSt/3) - Verkerk/Sluiter 4-6 6-36-4 6-4. Vrouwen dubbelspel, eerste ronde: Cagliardi/S- haughnessy (Zwi/VSt/11) - Tarabini/Vis (Arg- /Ned) 6-3 6-0. VOETBAL Buenos Aires. Libertadores Cup, finale. Eerste wedstrijd: Boca Juniors (Arg) - Santos (Bra) 2- 0(1-0) VOLLEYBAL Berlijn. German Grand Slam, beach, kwalifica tie. Eerste ronde: Gijs Ronnes/De Gruijter (Ned) - Andelhof/Coucke (Bel) 2-1 (18-21 21- 14 15-13), Max Backer/Emiel Boersma (Ned) - Li Hua/Zhao (Chn) 2-0 (24-22 21-12) Tweede ronde: De Kogel/Mulder (Ned) - Hernandez/I barra (Mex) 2-1 (24-22 18-21 15-8), Backer- /Boersma - Watanabe/Shiratori (Jap) 2-0 (21- 16 21-16), Ronnes/De Gruijter - Saifoelin- /Koetsjnerev (Rus) 2-0 (21-18 21-19). Derde ronde: De Kogel/Mulder - Nowotny/Gartmayer (Oos) 2-0 (21-19 21-11), Kr.stjan Kaïs/Vesik (Est) - Ronnes/De Gruijter 2-0 (21-13 21-17), Baxter/Henkei (VSt) - Backer/Boersma 2-0 (21-17 21-18). WIELRENNEN Aarau. Ronde van Zwitserland. Negende en laatste etappe, Stafa-Aarau: 1. Cooke (Aus) 151,8 km in 3 25.41, 2. Moos (Zwi). 3. Dean (NZe), 4. Reutenberg (Dui), 5. Vinokoerov (Kaz), 6. Markus Zberg (Zwi), 7. Valotti (Ita) 0.02, 8. Vierhouten (Ned), 9. Per- eiro (Spa), 10. Casper (Fra), 72. Hoffman, uit gevallen: Van Bon. SOFTBAL Macerata (Ita). Olympisch kwalificatietoernooi. Groep B: Nederland - Oostenrijk 10-1 (5 in nings), België - Oostenri|k 1-2, Duitsland - Kroatië 5-1, Tsjechië - Kroatië 13-2. Stand: 1. Tsjechië 4-8, 2. Nederland 4-6, 3. Duitsland 4-6, 4 België 3-2, 5. Oostenrijk 4-2, 6. Kroa tië 4-0. Groep A: Italië - Frankrijk 3-0, Groot- Brittanmë - Rusland 3-2, Spanje - Botswana 14-0, Rusland - Italië 0-7. Stand; 1. Italië 4- 8, 2. Groot-Brittannië 4-6, 3. Rusland 4-4, 4 Spanje 4-4, 5. Botswana 4-2, 6. Frankrijk 4-0. TENNIS been. Eigenlijk zou de KNVB moeten beslissen SIZO en SVIJ zonder spelen te laten promo veren. Dit is gewoon niet recht vaardig." De voetbalbond wil echter dat er wordt gespeeld en vond een veld waar nog doelen staan: op sportpark Riekerhaven in Am sterdam, naast het bondsbu- rfeyu van District 1. Londen. Wimbledon, 13,4 miljoen euro. Man nen, eerste ronde: Grosjean (Fra/13) - Enqvist (Zwe) 4-6 6-3 6-4 7-6, Burgsmuller (Dui) - Montanes (Spa) 6-3 7-6 4-6 6-2 Tweede ron de; Schalken (Ned/8) - Lapentti (Ecu) 6-2 3-6 6-7 7-6 6-3, Federer (Zwi/4) - Koubek (Oos) 7- 5 6-16-1, Roddick (VSt/5) - Rusedski (GBr) 7- 6 7-6 7-5, Schüttler (Dui/9) - Santoro (Fra) 6- 2 6-3 6-3, Srichaphan (Tha/12) - Mutis (Fra) 4-6 1-6 7-6 7-5 7-5, Gimelstob (VSt) - Cle ment (Fra/15) 2-6 6-3 6-4 6-7 6-1, Lopez (Spa) - Joetsjni (Rus/16) 7-6 6-3 6-2, Martin (VSt) - Kuerten (Bra/17) 7-6 6-4 6-4, Saretta (Bra) - Calleri (Arg/23) 6-4 6-7 6-3 6-7 10-8, Robredo (VSt/25) - Vahaly (VSt) 6-4 6-4 6-2, Hanescu (Roe) - Chela (Arg/32) 6-2 6-1 6-4, Nadal (Spa) - Childs (GBr) 6-2 6-4 6-3, Fish (VSt) - Gambill (VSt) 6-4 6-4 6-1, Bjorkman (Zwe) - Melzer (Oos) 6-4 6-2 2-6 6-3, Mirnyi (WRu) - Ljubicic (Kro) 6-3 6-4 2-6 6-2, Karlo- vic (Kro) - Baccanello (Aus) 6-4 7-6 5-7 6-2. Vrouwen, tweede ronde: Clijsters (Bel/2) - Raz- zano (Fra) 6-1 6-3, Venus Williams (VSt/4) - Srebotnik (Slo) 6-4 6-1, Davenport (VSt/5) - Grande (Ita) 6-3 6-1, Rubin (VSt/7) - Frazier (VSt) 6-4 6-4, Asagoe (Jap) - Hantuchova (Slw/9) 0-6 6-4 12-10, Suarez (Arg) - Maleeva (Bul/12) 2-6 6-2 6-3, Sugiyama (Jap/13) - Fis- lova (Slw) 6-1 6-7 7-5,Zvonareva (Rus/16) - Mc tinez Granados (Spa) 6-3 6-1, Schiavrne (Ita) - Coetzer (ZAf/17) 4-6 7-5 6-4, Deciy 1. Leontien van Moorsel (Nieuwerkerk a/d IJs sel) 125 km in 3.15.42, 2. Areke Hassink (Zieuwent) 1.10, 3 Arenda Grimberg (Almelo) 4. Kristy Miggels (Belfeld), 5. Loes Markerink (Raalte), 1.45, 6. Judith Lambach (Deventer), 7. Moniek Rotmensen (Sint-Willibrord), 8. Sa- brina Raymakers (Eindhoven), 9. Suzanne de Goede (Zoeterwoude), 10. Janneke Vos (Koc- kengen), 41 Olga van Velzen (Hazerswoude). ZEILEN Kiel. Kieler Woche. Mannen. Laser, stand na drie races: 1 Blackburn (Aus) 6, 2. Grabowski (Pol) 6, 3. Negri (Ita) 7; 15. Van Vianen 21, 18. Bon 24, 22. Peeters 25. 49-er, stand na twee races: 1 Martinez/Fernandez (Spa) 2. 2. Czajkowski/Kierkowski (Pol) 3. Peter en Sören Hansen (Den) 4; 20. Lantermans^feuwenhuis 16. 66 Van Catz/Weber 43. 68. Daan en Wil lem Schutte 47, 72. Versteeg/Verlaan 52. Mis tral, stand na drie races: 1. Huguet (Fra) 6, 2. Chi Ho Ho (HKo) 7, 3. Rodrigues (Por) 8; 33. Van Dijk 54, 57. Bouman 86, 101. Vermeulen 147. Tornado, stand na twee races: 1. Lovel- l/0gletree (VSt) 6 punten, 2. Styles/May (GBr) 13,3. Guichard/Espangnon (Fra) 14, 36. Bouscholte/Van Wieren 77, 48. Booth/Derck- sen 92 (diskwalificatie in eerste race). Star. stand na twee races: 1. Pickel/Kolb (Dui) 4, 2. Lööf/Ekstrom (Zwe) 4, 3. Bromby/Siese (Ber) 9; 11. Kats/Martens 28. 16. Neeleman/Van Niekerk 42, 23. Heiner/Bergsma 51, 24 Wen- tholt/Heijden 51, 40. Blees/Houweling 77. Finn, stand na twee races: 1. Ainslie (GBr) 2, 2 Godegroid (Bel) 7. 3. Papathanasiou (Gri) 8; 17. Zielhuis 41 470, stand na drie races: 1 Wilmot/Page (Aus) 7, 2. Mathew en Daniel Belcher (Aus) 9, 3. Kosmatopoulos/Trigonis (Gn) 19. Vrouwen. 470, stand na drie races: 1 lljen- ko/Gaponovitsj (Rus) 6, 2. Via-Dufresne/Azon (Spa) 17, 3. Grobe/Kussatz (Dui) 19, 10. Kooistra/De Goederen 36, 34. Van der Stok- /Pot 95. Mistral, stand na drie races: 1. Grac- zyk (Pol) 10 punten. 2. Kaeser (Zwi) 113. Lia Dhan Lee (HKo) 13, 43. Iris van Riel 132, 44. Nikki van Riel 132, 47. Houtkamp 137 Yngling, stand na twee races: 1. Conti (Ita) 4 punten, 2. Swett (VSt) 6, 3. Schumann (Dui) 6, 21. Thies/Bes/De Jong (Ned) 41 (2+diskw), 22. Hin/Buis/Samama 42, 36. Huber/Kampen/Eichhorn 66. Europe, stand na drie races: 1. Bronicka (Pol) 6, 2. Jönsson (Zwe) 7, 3. Niemann (Dui) 7; 17. Jongens 29, 73. Pierschke 109. Sjeng Schalken serveert tegen Nicolas Lapentti. Foto: EPA/Rebecca Naden

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17