'Hier komen we wel weer bovenop' LEIDEN REGIO ar jet wil een internationale beroemdheid worden Klootschieten is hartstikke gezellig, maar niet zonder gevaar Vandalen opnieuw actief in sportpark De Bloemerd Wereldwinkel Oegstgeest krijgt een oude keet Waterskiërs starten van eerste eigen steiger maandag 23 juni 2003 Brand in villa van notaris Cusell door Wim van Wanrooy oegstgeest - Bij een korte maar hevige brand in de villa van no taris Nico Cusell aan de Poel- geesterweg in Oegstgeest is in de nacht van zaterdag op zon dag de bovenverdieping ver woest. De brand in de vrijstaan de woning brak uit rond mid dernacht. Oorzaak is volgens de notaris een brandende halo geenlamp die op een matras is gevallen De brandweer had het vuur binnen een twintig minuten onder controle. „Toen we met de eerste spuitwagen aankwa men, sloegen de vlammen uit het dak. Daarom hebben we ook de brandweer van Leiden om assistentie gevraagd. Door rook- en waterschade is er schade aan het hele huis ont staan", zegt een woordvoerder van de brandweer. Toen de brand uitbrak, was ie dereen thuis. De notaris had juist met zijn vrouw de hondjes uitgelaten. Cusell: „De lamp is op de zolderkamer op de ma tras gevallen. Misschien wel door een overkomend vliegtuig, wie zal het zeggen? Op dat mo ment was er niemand in die ka mer. Toen mijn oudste zoon er heen ging, zag hij dat de halo geenlamp zich had vastgezogen in het matras. We zijn erin ge slaagd om dat matras naar be neden te slepen. Toen ik daarna terugkeerde naar boven, stond de zolder in brand." Cusell raakte bij zijn poging de smeulende matras naar buiten te brengen gewond aan beide handen. Met tweedegraads brandwonden is hij naar het ziekenhuis gebracht. „De schrik zat er bij iedereen goed in", constateerde de woordvoerder van de brandweer. Het gezin heeft de nacht bij vrienden doorgebracht. Hoe groot de schade is, kon zo wel de brandweer als de notaris niet vertellen. „Het huis is tien jaar geleden gebouwd en wij wonen hier nu vijf jaar. We gaan weer van de grond af aan beginnen. Maar we komen er wel weer bovenop", zei Cusell vanochtend strijdvaardig. Om de daad bij het woord te voegen ging hij gisteren al om de tafel met de verzekeringsmaatschap pij en een aannemer. „We gaan gelijk maar aan de slag." Eerste festijn in Leiderdorp smaakt naar meer srcross in stgeest eest - Melkboer Henk Ikerk organiseert weder- jPoldercross Oegstgeest. rlijkse 'modderuitdaging' yrijdag 27 juni vanaf gehouden. Heems- jst zelf het startschot. nelt net als vorig jaar (terrein van Veiling Flora d in Rijnsburg. Vervol- igint de run in de Els- older. na afloop wordt feoerhaaveplein in •est een midzomer- test gehouden. n(8) klappen ioRP - Een moeder uit de heeft bij de politie aan- jdaan van mishandeling &r achtjarige zoontje. De kreeg zaterdag aan het n de avond ruzie tij- fet voetballen. De vader van de andere jongens it daarbij klappen heb- even. Die vader is in- s verhoord. Om een leid te krijgen van het f j is de politie nog op r getuigen. groeit choten uit en - Modebedrijf itrekt binnenkort het lige Nissangebouw aan rdamse ringweg. Het itoor van de onderne- jft in de Voorschotense iriek. Volgens financieel H. Ouwendijk van ieit het bedrijf de laat- zo sterk dat uitbrei- lig is. Ouwendijk ver- it Mexx de komende ja- oei van 20 tot 25 pro- vasthouden, nu het i Amerikaanse handen n van Wanrooy >rp - In Twente is het bij- jolkssport, Leiderdorp g maar net kijken. Maar e rqe klootschietfestijn in de Oude Rijn is be- herhaling vatbaar. Op we|ie zondag gaven 56 valin gemiddeld vijf perso- rtrdgjsteren in park De m ip over aan het balspel ,en|hoog gezelligheidsge- 7 ufia te mooi om waar te 'tofleelde Harry Horlings 'krif8 or8an'seren<^e L'ons 'WO nvi 'rï^tieid is troef onder de mdunemers. Slechts een llessure onder de toe- !rs - die niet op gooi- vres van de ongeoefen- ers bedacht zijn - drukt LDaar moeten we aan- in besteden", zegt Hor- 'afloop. Met zijn 'leeu- nam hij onder de be zielende leiding van Theo Bot- den 'de gok' om het klootschie ten naar Leiderdorp te halen. „Iedereen was er vooraf al en thousiast over, van wethouder tot deelnemer. Leiderdorp heeft niet zo veel evenementen. Je krijgt de Leiderdorper daarom moeilijk zomaar het huis uit. Het was dus een grote gok. Maar het is gelukt. We hebben het voor elkaar", zegt hij uiter lijk ingetogen, maar innerlijk juichend. De Lions Club heeft er door Mailings en oproepen veel aan gedaan om er een succes van te maken. Na vorig jaar tijdens een uitstapje in de Achterhoek kennis gemaakt te hebben met de sport uit het oosten van het land, besloot de club hier ook een balletje op te gooien. Kloot schieten komt kort gezegd neer op het zo behendig mogelijk werpen van een bal over een bepaalde afstand in zo min mo gelijk beurten. Het teamgemid delde bepaalt het succes. Het traject in Leiderdorp bedraagt 1.600 meter. De deelnemers mengen zich met hun teams met fraaie na men als Den Ouden Kloot, de Jonge Goden, de Mikkers, Kloothoudt, Han en zijn Mei den vol overgave in de strijd. Het is niet zwaar, maar het gaat om het meedoen. Het was mijn eerste keer", zegt Heitor Mar ques, wier ploeg derde in haar poule wordt. „Als je ruzie hebt, gooi je zo'n balletje lekker de natuur in", zegt Annie Colijn gekscherend. Zij heeft het in Duitsland al eens eerder ge daan. „Ik speel normaal ge sproken golf, maar dit is ook leuk om met vrienden te doen", zegt Ronald Breedveld, speciaal overgekomen uit Sassenheim om bij zijn maten te zijn. „Je kunt wel zeggen 'ach, het is maar een balletje gooien'. Maar het is niet zo simpel. Best wel een kunst eigenlijk, met tacti sche momenten als je door bo men of zo moet gooien om je weg te vervolgen." Er zijn er ook die hun gebrek aan ervaring niet kunnen weg moffelen. Jan Hermans, met een clubje PvdA'ers op stap: „Bij mijn eerste worp ging de bal direct het water in. Straf- punten dus. Gelukkig was het een afwijking naar links." En zo doet heel Leiderdorp mee. Van aangeschreven be drijven tot en met politieke par tijen. Het dorp is van de straat voor een dagje sportief vertier. En nog voor een goed doel ook. De opbrengst gaat namelijk naar sociaal-culturele doelen in het dorp. „Maar daar moeten we nog wat op verzinnen. Want iedere deelnemer één eurootje laten betalen brengt niet zo veel geld in het laatje. En voor de rest spelen we quitte, mede door een toezegging van de ge meente van 5.000 euro", aldus- Horlings. De omlijsting van het geheel door hapjes, drankjes, muziek en andere attracties vergt behalve een inspanning ook nog wat duiten van de or ganisatie. „Maar volgend jaar doen we het weer." Uitslag: 1. Raadsfractie Burger belangen 35 worpen en 25 me ter, 2. Kegelclub Wijkova 41 en 20, 3. Straatteam Klotius 42 en 28. Omstanders kijken geamu seerd toe hoe een jonge deelnemer zijn kloot weg werpt. Foto: Henk Bouwman leiderdorp - Voor de tweede keer hebben vandalen zich ge stort op de fietsenrekken bij het skatepark in sportpark De Bloemerd in Leiderdorp. In de nacht van vrijdag op zaterdag groeven ze de stalen rekken uit de grond en sleepten ze naar het midden van de weg. Leden van hockeyvereniging Alecto moesten de rekken za terdagochtend verwijderen omdat ze de doorgang belem merden. De vandalen verniel den ook een prullenbak. De gemeente heeft geen flauw idee wie de daders zijn. Van ochtend hebben gemeente medewerkers de fietsenrekken weer teruggezet. Mocht het nog een keer gebeuren, dan worden de rekken vastgezet in beton, meldt een woordvoer ster van de gemeente. De ge meente is ruim 1.000 euro kwijt om de schade te herstel len. oegstgeest - De medewerkers van Wereldwinkel Oegstgeest krijgen een oude keet ter be schikking om hun spullen aan de man te brengen. In januari betrok de organisatie als 'anti- kraker' tijdelijk een pandje in de overdekte passage aan de Lange Voort. Dat is volgens af spraak inmiddels verlaten, om dat de passage wordt gesloopt. Na meer dan dertig jaar straat- venten heeft de Wereldwinkel kunnen ervaren hoe het is een dak boven het hoofd te hebben. Maar na een paar maanden moest dat 'dak' weer worden ingeleverd, omdat Lange Voort een fikse opknapbeurt krijgt. De oude marktkar werd weer uit de stalling gereden en Wereldwin kel Oegstgeest speelde weer voor marktkoopman. Nu krijgt 'de verkoper van eerlijke pro ducten' net als de andere win keliers uit de passage toch een noodonderkomen. De sloop van de oude Montes sorischool tegenover de winkel haak van Lange Voort is deze week begonnen. De noodloka- len die bij het verpauperde ge bouw staan, worden herge bruikt. Stichting Wereldwinkel krijgt er eentje aan het Irispark. Als het nieuwe winkelcentrum wordt opgeleverd, hoopt de or ganisatie een winkelpand te kunnen betrekken. warmond - De waterskiërs van Snelvaar en Waterski Vereniging Kagerplassen kunnen sinds kort vanaf hun eerste eigen startsteiger vertrekken. Zaterdag werd de steiger in de Dieperpoel officieel geopend in bijzijn van burgemeester Vosjan van Warmond en een delegatie van de politie. Op het water voor de steiger lieten waterskiërs van de vereniging hun kunsten zien. Foto: Mark Lamers De Blauwe Steen, die al 700 jaar in de Breestraat ligt is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Tlnioteus Waarsenburg en Eric-Jan Berendsen TELEFOON O 71 - 53 56 424 Marjet Hemerik uit Leiden wil carrière maken in het promotieteam van de Italiaanse bandenfabrikant Pirelli. Foto: Hielco Kuipers to's genomen in kleding van Pirelli. Het is de bedoeling dat de zes winnaressen zo veel mo gelijk stemmen proberen te verzamelen. Ik bel vrienden, doe een oproep via internet en heb een soort kettingbrief ge schreven. Daarnaast staat er bij café UB op de Nieuwe Beesten markt een groot bord met daarop Stem op Marjet. Het zijn spannende weken en ik hoop dat het gaat lukken, maar die andere meiden zitten na tuurlijk ook niet stil. Mocht zij de competitie win nen dan krijgt zij een model- lencontract voor één jaar. „En dan moet ik naar alle rally's toe, over de hele wereld. Een weekje hier en dan weer een weekje daar. Na een jaar wordt je opvolgster gekozen, maar dan ben je zo bekend dat je ge makkelijk doorrolt in een ande re baan." Er kan tot eind van deze maand worden gestemd en dan hoort de Nederlandse win nares binnen twee dagen of ze naar Engeland moet. „Ik heb de koffers bij wijze van spreken al gepakt", aldus Hemerik. „Ik denk dat ik een kans maak. Maar het zijn allemaal mooie meiden, dus het wordt moei lijk." Mensen die hun stem willen uitbrengen op Marjet, moeten ten minste 18 jaar zijn. Stem men kan via internet op www- .wrc.com Eric-Jan Berendsen aai aqil itelk op auto's en vastbe- afVarrière te maken in de betfereld van de glimmen- fles. De 20-jarige Marjet jk uit Leiden is één van "Egjjederlandse finalisten ipese Pirelli RallyXS tpetition 2003. Het Ita- iandenmerk is niet al- ;nd vanwege de kalen- lijks wordt uitgege- is ook actief in de irt. De zes Nederlandse iin strijden om de eerste itie recht geeft op een aar Engeland. Daar is Ie maand de grote finale ilnemers uit heel Euro- yinnares daar gaat eerst intie naar Australië om ns een jaar als promo- 11e rally's in het World ampionship te volgen, comt zij veelvuldig op televisie en in allerlei bladen. Hemerik zag op internet een advertentie en vervolgens zei haar vriend 'dat moet je doen, dat is precies iets voor jou'. „Ik heb al modellenwerk gedaan en ook op autobeurzen ge staan. Ik ben gek op auto's en vooral op de rallysport. De be heersing van de auto's, de stuurmanskunst en het uiterste uit mens en machine halen, dat vind ik het aantrekkelijke daarvan. Het zou dus mooi zijn als ik de autowereld en het mo dellenwerk kan combineren. Ik zou daarvoor best mijn baan willen opgeven", aldus He merik, die als secretaresse werkt bij Leiden Promotie WV. Begin deze maand werd zij op een selectiedag in Rotterdam gekozen uit 21 deelneemsters. „En toen werden er meteen fo-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 9