REGIO Bouwmarkt Hans Verker bijna failliet Anderhalve liter wijn voor 680 euro Speaker maakt van elke race een hoogtepunt k 'Het verkeer in de richting Amsterdam rijdt spook' Ringslang in achterwiel Aggregaat gestolen Mislukte autodiefstallen Sponsortocht: 15.000 euro Restauratie Weltevreden vertraagd Veiling voor eigen gebouw Samen Op Weg-kerk 38 Personeelsleden op straat Open Dag Waterrecreatie in Woubrugge Werkstraf vo enge e-mails e! ckt alphen aan den rijn - 'Slang gesignaleerd op de stoep van de Jan Pieterszoon Coenlaan'. De ze melding kreeg de politie zon dagmorgen. Na een zoektocht trof de politie een 60 centimeter lange slang aan in een achter wiel van een geparkeerd staan de auto. Een toevallige passant met kennis van reptielen con stateerde, dat het geen gevaar lijke slang betrof. In afwachting van de komst van de dierenbe scherming werd de slang in een kist gedaan. Het bleek een ring slang te zijn. Die dieren leven in waterrijk gebied.Een medewer ker van de dierenbescherming heeft hem daarom vrijgelaten Ln de omgeving van de Zeger- sloot. alphen aan den rijn - De 26- ste Sportontmoeting in Alphen eindigde voor de organisatie in mineur. Na afloop van het ver rassingsonderdeel werd een ge leend aggregaat gemist. Het ap paraat was bij het opruimen vastgebonden aan een aan hangwagen, maar bij vertrek van de organisatie bleek het verdwenen. De Sportontmoe ting zelf werd gewonnen door DAC. BVA en AAV '36 eindigden als tweede en derde. alphen aan den run - Inbre kers in een bedrijf aan de A. van Leeuwenhoekweg in Alphen aan den Rijn hebben afgelopen nacht vergeefs geprobeerd drie auto's te stelen. De politie ging er na een inbraakalarm op af en trof de wagens met draaiende motoren aan. Een van de auto's was aan de achterzijde bescha digd. De politie vermoedt dat de inbrekers met die auto heb ben geprobeerd de garagedeur open te breken. De inbrkers zijn gevlucht. alkemade/jacobswoude - De zesde Fietssponsortocht van de Rabobank Braassemermeer en Alkemade heeft 15.000 euro op gebracht. Ongeveer 2750 fiet sers uit de gemeenten Alkema de en Jacobswoude reden dit bedrag bij elkaar voor hun favo riete club of verenigingen. Zij konden kiezen uit afstanden van 15 tot 100 kilometer. Het sponsorgeld wordt verdeeld over 129 verenigingen. koudekerk aan den run - De restauratie van villa Weltevre den in Koudekerk aan den Rijn is vertraagd. Architect Meijer uit Leiderdorp verwacht op zijn vroegst eind dit jaar met de ver bouwing tot kantoor en be drijfswoning te kunnen begin nen, omdat de procedures niet eerder zijn afgerond. De archi tect ging er eerder van uit dat hij medio dit jaar kon begin nen. „Maar het gaat door", be nadrukt Meijer. De voormalige directeurswo ning van de dakpannenfabriek Weltevreden kwam vorig jaar veel in het nieuws. Maar liefst 800 mensen zetten hun handte kening voor het behoud van de villa met de monumentale bo men ervoor. De gemeente had al toestemming aan de archi tect gegeven voor sloop van het pand, zodat hij er een bedrijfs verzamelgebouw kon neerzet ten. Onder druk van de Koude- kerkse bevolking ging de ge meente Rijnwoude om. In sep tember ging de politiek akkoord met de verbouwing van de villa tot kantoor. Sindsdien is het stil rond Welte vreden. S procedures zijn ver traagd, legt de architect uit „Door personeelsgebrek op het gemeentehuis stond de proce dure een tijdje stil. Maar er is nu een uitzendkracht mee be zig. We verwachten binnen twee tot drie maanden goed keuring van de gemeente. Als de verklaring van geen bezwaar van de provincie binnen is, gaan we als de sodemieter aan de slag." Het kantoor komt te koop te staan. Zodra dat is verkocht, kan de verbouwing beginnen. De 150 jaar oude directeursvilla wordt gerestaureerd en aan bei de zijden komt een uitbreiding. Vanaf de weg lijkt het of de villa met tuinmuren wordt verlengd. „De uitbreiding valt nauwelijks op. Aan de andere kant, de kant van het water, komt een glazen gevel van zo'n veertig meter." maandag 23 juni 2003 m a door Nancy Ubert alphen aan den run - Anderhalve liter Franse wijn, inclusief rondleiding over de wijngaard in de Provence, voor 680 euro. Een koopje. Maar je moet wel zelf naar het zuiden afrei zen. Een eigengemaakte appeltaart voor 100 en een avondje oppassen voor 120 euro. De 'kerkloze' Samen Op Weg-gemeente houdt zaterdagmiddag in sporthal De Oude Wereld in Alphen een veiling van diensten en hebbe dingen. Dominee Van Stralen vindt dat zijn gemeente moet uitgroeien tot een herberg. Een plek waar mensen graag samenkomen en het goed toeven is. „Uitnodigend en ontspannend." Voor zoveel gastvrijheid is een passend on- derkomen nodig. De Samen Op Weg-ge- meente doet het al 12 jaar zonder eigen kerk gebouw. De gemeenschap kerkt in de sport hal. Als het een beetje meezit gaat de eerste paal van de eerste kerk in nieuwbouwwijk Kerk en Zanen begin volgend jaar de grond in. De SOW-gemeente kijkt daar naar uit. Het geld voor de bouw van het multifunctionele pand is binnen, dankzij de verkoop van oude kerkgebouwen in het centrum van de stad. Het geld voor de inventaris is er nog niet. Om de nieuwe kerk in te richten is 272.000 euro nodig. De opbrengst van de veiling, 17.500 euro, brengt de tussenstand op 175.000. Na een kinderveiling met prijzen tot tien euro begint het echte werk Zo'n honderd veiling- gangers kunnen bieden op 90 kavels. Sommi ge diensten worden zelfs meerdere keren aangeboden en gekocht. Een bos rozen levert 120 euro op, voor een dagje op stap met de dierenarts betaalt de familie Van Tongeren met liefde 260 euro. De dominee komt hoogstpersoonlijk ramen zemen voor een be drag van 200 pingels. Tevergeefs probeert zijn echtgenote de dienst te kopen, zij ziet haar man ook graag met een emmer sop voor het venster staan. Door haar fanatieke biedge- drag, drijft zij de prijs flink op. De familie Doomekamp gaat pannenkoeken bakken voor 170 euro. De kavel Indonesisch eten bij Frida de Koning gaat weg voor 50 via meer. Een bijbelse maaltijd met Ezau's lin i. f zensoep, Rebecca's stoofpot en saffraanpi ine uit het bijbelboek Hooglied wordt drie kee ?n verkocht. De hoogste bieder betaalt 190 ei jee Van alle 'voedselpaketten' levert de barbei h1 voor tien tot vijftien personen het meest c :er 440 euro. i. h Het sluitstuk van de veiling wordt ingebra door zeilinstructeur Folco Vaatstra. Hij bi u1 aan de fijne kneepjes van de zeilkunst biji 'n brengen. Hij zeilt de hele dag mee, belooft Wel zelf zorgen voor boot, proviand en ga weer. Twee mensen blijven tegen elkaar o n bieden om de Vaatstra-kavel te pakken te ne gen. Voor 400 euro is de Friese profession |VC uiteindelijk verkocht. rde Het kostte de deelnemers aan de Orakenbootraces enige moeite om de peddels tegelijk het water in te krijgen. Foto: Dick Hogewoning door Jeroen Bordewijk woubrugge - Het zijn van die evene menten die van het Groene Hart een prachtig decor maken voor het begin van de zomer. De Open Dag Waterrecre- atie Woubrugge beleefde zaterdag zijn hoogtepunt in de jaarlijkse Drakenboot- races. Voor de dertiende keer alweer. Niet eerder waren de tijden zo scherp. In een recordtijd van nauwelijks twee minuten waren het de roeiers van John van Leersum die als snelste het traject over de* Woudwetering aflegden. Zestien roeiers zitten er in de drakenbo- ten. Het reglement schrijft voor dat er minimaal zes vrouwen in de boot zitten. Een trommelaar geeft de maat aan, of doet een poging daartoe. Want het is nog maar de vraag of je met een trom mel werkelijk bereikt dat alle roeiers op hetzelfde moment tegen het water afzet ten. Helemaal gelijk ging het zaterdag in ieder geval niet, bij geen enkele boot. Maar daar was het een spelletje voor. De hele dag stond in het teken stond van vertier, plezier en bier. Iedereen die je verwacht in een dorp als Woubrugge was van de partij. Zelfs de gereformeer de kerk deed mee aan de bootraces, net als de IJsvereniging, de gemeente Ja cobswoude en de brandweer. Alsof het ging om de finale Nederland- Duitsland op het WK voetbal, maakte speaker Piet Kroon van elke race een hoogtepunt. 'Nu moet het gebeuren', zei hij een keer of vier aan het begin van de grote finale tussen John van Leersum en het team van Digo Boer Landbouwme chanisatie. En 'oh oh oh, wat wordt dit mooi', was zijn commentaar toen vlak voor de eindstreep de teams nog nage noeg gelijk op gingen. Het was uiteindelijk het team van Johh van Leersum dat uit handen van waar nemend burgemeester J. Andel de hoofdprijs kreeg. Derde werd de IJsver eniging en vierde het Hans Jansen Staal kabels. Om een uur of zes maakten de drakenboten op de Woudwetering plaats voor het schotslopen, een ander hoogtepunt op deze zomerse dag. door Marieta Kroft ter jlar Een faillissement van Hans Verkerk Bouwmarkten BV is aanstaande. De 38 personeels leden van de drie winkels in Ter Aar en een winkel in Hardinx- veld-Giessendam zijn anderhalve week geleden al naar huis ge stuurd. „Op een schandalige ma nier", vindt FNV-bestuurder Phi- lippo. Hans Verkerk Bouwmark ten BV staat los van Hans Ver kerk Keukens, dat twee maan den geleden vanwege geldpro blemen de helft van de winkels sloot en zo'n zeventig perso neelsleden op straat zette. Hans Verkerk stootte begin 2002 zowel de keukenbranche als de bouwmarkten af aan af zonderlijke financieringsmaat schappijen. Volgens vakbonds bestuurder Philippo wilde de investeringsmaatschappij die de vier winkels (twee bouw markten, huishoudwinkel Fa- milux en een woonwinkel) kocht, deze snel doorverkopen en daarmee een goede slag slaan. Maar het vinden van een goede overnamekandidaat voor de winkels mislukte. En sinds de verkoop van de winkels begin vorig jaar werd er niets meer in gekocht. Philippo: „Het was erg vervelend voor het personeel om met een half lege winkel te zitten en steeds maar 'nee' te moeten verkopen aan de klant." Vrijdag een week geleden kwam de bedrijfsleider, vertelt de FNV-vertegenwoordiger, het personeel van de vier vestigin gen van Verkerk Bouwmarkten meldden dat er een filiaal in brand stond en dat de andere filialen evenmin brandveilig waren. De medewerkers wer den daarom naar huis ge- II rd HA li Pg£ jui erl; lui alle anc ijh ijfl Sinds vanochtend vroeg rijdt het verkeer over de A4 richtig Amsterdam bij Hoogmade onder de HSL door. Foto: Hielco Kuipers door Fred van Rooij hoogmade - Het is even na negenen, vrijdagavond, en de avondspits is al lang voorbij. Voor de meeste mensen is het weekeinde begonnen. Toch komt pas nu het werkverkeer langs rijksweg A4 bij Hoogmade deze tot le ven. Mannen in een vrachtauto plaat sen pylonen. Wegwerkers sluiten op en afritten. Vrachtwagens en bulldo zers starten bulderend hun motor, waardoor de lucht zich langzaam vult met dieseldamp. Dit weekeinde maakt Rijkswaterstaat een begin met de aan sluiting van de A4 op de verdiepte bak, de kruising met de hogesnelheidslijn. De trein kruist de A4 bij Hoogmade. Omdat afgesproken is dat de HSL de rijksweg op maaiveld moet kruisen zit er niets anders op dan de snelweg te laten zakken. In de afgelopen ander half jaar is daarom een 700 meter lan ge bak gebouwd. Dit weekeinde wordt de snelweg in de richting Amsterdam aangesloten op de bak. Vanaf de snel weg zelf is bijna niets te zien van de wegwerkzaamheden. Alles is afgezet met een grote schutting. Rijkswaterstaat heeft alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen om een verkeerschaos te voorkomen. De banen in de richting Rotterdam zijn afgesloten vanaf knooppunt Burger- veen. De rijrichting Amsterdam mag vandaag vanaf Hoogmade over de lin kerbaan. „Die automobilisten rijden dit weekend spook", meldt Annemarie Hoogendoom lachend. Ondanks het spookrijden blijft een echte verkeerschaos uit. Tijdens het omzetten van het verkeer richting Am sterdam naar de linkerbaan gaat het even hortend en stotend. En de com binatie van een afgeloten A4 en mooi strandweer zorgt voor files tot vijf kilo meter op de N44 door Wassenaar. Het werk aan de weg verloopt door datzelfde mooie weer voorspoedig. „We waren ruim op tijd klaar. Het eer ste verkeer ging daardoor ongeveer een uur eerder dan gepland door de bak", meldt Hoogendoom. Sinds vanochtend vroeg rijdt dus al het verkeer richting Amsterdam onder de HSL door. Het verkeer richting Den Haag is over twee weken aan de beurt. Dan volgt opnieuw een afsluiting van een heel weekeinde. Hoogendoom: „Volgende week is het Parkpop. We verwachten dan extra veel verkeer zo dat afsluiting dat weekeinde geen goed plan is." Voorlopig rijdt al het verkeer straks door één bak. Over anderhalf jaar moet de tweede bak klaar zijn. Dan wordt de weg ook verbreed naar twee maal drie banen. De tweede bak komt op de plek van de 'oude' A4. Het werk daaraan begint over twee weken. a Je M ja; stuurd. Philippo: „Daamal zeg de bedrijfsleider de kassa de kluis leeggehaald en sloten op de winkels bracht. De Familux woonwinkel aan de We naalweg in Ter Aar werden houten spaanplaten afgi merd, omdat deze winti He: ruimte delen met de Digra lot wel toegankelijk moest biiji opl Al het personeel van Hans ent kerk Bouwmarkten werd de bedrijfsleider gebeld m vraag de andere dag te ko rgai voor mededelingen. „V ied< week maandag is ze vertel bes de winkels niet meer open NW den gaan en dat er uitste act betaling wordt aangevr rum Het personeel is ruim een ipa aan een lijntje gehouden eka; vakbondsman spreekt van a 'hele trieste bedoening'. Volgens Philippo was die ance vanochtend nog nie gevraagd. Hij hoopt dat snel mogelijk gebeurd, j het uitstel is aangevraagd in - ik een vordering voor de 1 itic, talingen van de salarissei om juni en het vakantiegeld! tel bewindvoerder neerleggen dire de investeringsmaatsdi len t van Hans Verkerk Bouwt evai ten was vanochtend niet iden bereikbaar voor comment bet Manager Robert Stamsi le tc van Hans Verkerk Keuken le d nadrukt, dat zijn bedrijf eller met deze ontwikkeling! eCo maken heeft. Hij betreut Bar dat de twee bedrijven en. E eens door elkaar wordei sinj haald. De reorganisatie i*n a keukenbedrijf verloopt vol hem voorspoedig. Dertien! tigingen zijn gesloten, vet keukenbedrijven en drie chiseondernemingen zijn gebleven. Na de afslankin er van de 200 arbeidsplz nog 120 tot 140 over. ie! m! un/d en n len c o's 1 ie ge lar lek den hjlag/valkenburg - j het versturen van bedreig ve( e-mails aan zijn ex-vrien( n Valkenburg is een 23- man uit Nijkerkerveen politierechter veroordt een werkstraf van twin tij 'de Als waarschuwing om hat r0( opnieuw lastig te vallen, de man een voorwaar celstraf boven het hoofd. Tegen de man was door d cier van justitie een wei van dertig uur en een voorwaardelijk geëist. De cier verdacht de man erva vriendin drie maanden ïngsp ver2 coun aj o] make met ontelbare telefoi e sms-berichten en e-ma ^at j! hebben lastiggevallen. Een week na het einde v relatie schakelde de vrouvi politie in om te bemid tussen haar en haar ex. F een groot probleem om afspraak te komen om de in Valkenburg zijn spullen ten ophalen. De verho verslechterde nog verdei de man volgens de steeds meer sms'jes en e Sylvia ging sturen. Zij zei mede gen te hebben ontvange >*ac/ 'Ik hoop dat je lekker he n slapen. Het kon wel ei e|00^( laatste nacht worden'. Daar bleef het niet b vrouw werd ook op een box op internet bedreigd A0-< teksten als 'Ik heb je on aan j zien en rijd haar dood'. I andere mededeling dreij afzfinrlpr dp hnnd van de afgt iep ïn ;1l «ook bre: witv heeft; f ,U h I t vakt age Word afzender de hond van de te vergiftigen. Tijdens de zei de man dat deze mede iver de gen niet van hem afkomsl ren. Hij zei een nieuwe vii te hebben en niet mee plan te zijn contact te 1 ddeld met zijn ex. irkt-C

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10