'We kunnen niet wachten' auping tf w 'Ik zou straks heel graag die bevalling doen' Keuken Kampioen helpt alle gedupeer Horn-klanten Nieuwe telg wellicht Leidenaar Maxima hoopt dat Alexander een moderne vader zal zijn 'Leiden in 2006 culturele hoofdstad' ERA OPEN HUIZEN ROUTE Auronde 30 jaar bed Z Leidsch Dagblad ikpresident ;het hoort spaak Ierland sot tekort rebrenica donderdag igJUNI 2003 lakactie SP itigt aandacht woningnood ierdorp wil lerzoek naar co langs A4 d-Hollandse terdagen nen er aan Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 INTERNET: www.leidschdagblad.nl Dagblad nr. 43260 los DE ANDERE JUWELIER vanfiernetu^) ^h/eliexs>0' Maarsmanrtecg 21(naast V D) Centrum Leiden Tel. 071-5120778 www.vanGcrncr.com NR. 43260 LOSSE NUMMERS €1,10 ZATERDAG €1,55 MENTAAR JILLEBRAND en maand geleden leek Ider Ron Hillebrand nog el knap spel gespeeld te n met het Aalmarktpro- t ooit zo omstreden ver- gsplan voor een verpau- eel van de Leidse binnen- ad na langdurige bespre- een breed draagvlak ge- Ook onder vele, eerder ven te tegenstanders. Te- tijd - en dat is misschien opmerkelijkste - had hij an voor het belangrijkste e overeind gehouden. Imarkt-project was hard om Hillebrands meester- worden. ir weken later is er van ie van het plan weinig ver. De steun is massaal ikkeld. Leden van de pro- ep Nieuwe Aalmarktplan nu zelfs bezwaar te ma- ;en hun eigen geestes- r is ophef gekomen over teursrechten die Hille- ïeeft afgekocht van MAB. ar het zich laat aanzien ïstigste voor Hillebrand: A beschuldigt hem ervan de raad heeft misleid de betrokkenheid van and heeft steeds Volge- i dat hij weliswaar sprak UB, maar dat die gesprek- ichts informatief waren. A zegt echter over bewij- leschikken dat hij zonder /afeten van de raad de sa- rkingsovereenkomst met eft verlengd. houder doet de beschul- n betrekkelijk laconiek goedkope oppositie-reto- laarmee laat hij merken de kwestie hevig onder- Zijn integriteit wordt k betwijfeld en daarmee It zijn gezag in en buiten I in hoog tempo af. Hille- heeft eigenlijk maar één |n dat is om op de kortst Ijke termijn openheid van te geven en de kwestie Ig de wereld uit te helpen. Öj dat niet, blijft hij de |en met een zekere arro- afwimpelen, dan slaat hij Dlitiek doodlopende weg organger Tjeerd van Rij, "kelde over een ander [project, de stadhuisver- J, kan hem daar nog wel en ander over uitleggen. legman door Hans Jacobs den haag - „We kunnen niet wachten tot we een uitbreiding krijgen in ons gezin." Prins Wil lem-Alexander straalde gisteren tijdens de persbijeenkomst waar hij samen met Maxima bekend maakte dat zij in januari hun eerste kind verwachten. „Ik kon het eerst niet geloven want ik voelde me prima", aldus Maxi ma. Toen ze thuis van de gynaeco loog de bevestiging kreeg van haar zwangerschap was haar eerste reactie Waar is Alexan der?' Die was gelukkig in de buurt. „Ik hoefde niet ver te lo pen", zei de prins die het nieuws met een wilde omhel zing verwelkomde. Koningin Beatrix werd snel daarna op de hoogte gesteld. „Ze heeft erg met ons meegeleefd", zei de prins, die verklapte dat zijn moeder daarna zo'n beetje dansend en juichend door de paleisgangen liep. „We wilden het haar natuurlijk graag vertellen, maar ook om dat je in die eerste fase nog niet zeker weet of het goed gaat. Je moet dan ook mensen hebben, en de familie is daarvoor na tuurlijk het meest geschikt, met wie je eventueel verdriet kunt delen", vertelde Wïllem- Alexander openhartig. De prins moet nog erg wennen aan zijn toekomstig vader schap. „Mijn broer en mijn vrienden zeggen dat het het mooiste is wat je in het leven kan overkomen. Ik kijk er erg naar uit. Het was boeiend en emotioneel om de baby op de scan te zien", aldus Willem- Alexander. „Ik hoop dat hij een moderne vader zal zijn", vult Méxima aan. Maar of de prins ook inderdaad met de luiers in de weer gaat, zal in de praktijk moeten blijken. „We zien wel of hij dat doet", stelde Méxima nuchter vast, terwijl haar echt genoot rood kleurde. Vanaf hun huwelijksdag op 2 februari 2002 is in de bladen gespeculeerd over een mogelij ke zwangerschap van Maxima. „We zien die verhalen natuur lijk wel, maar lezen niet alles. Je kunt er eigenlijk alleen maar om lachen", aldus Willem- Alexander. Ook Méxima voelde zich niet onder druk gezet. „We hebben besloten eerst tijd te nemen voor onszelf. Toen we eenmaal besloten hadden om ons gezin uit te breiden, is de Maxima en Willem-Alexander maakten op een persconferentie het nieuws van de gezinsuitbreiding bekend. Foto: ANP/Marcel Antonisse Tr leiden - Leiden moet in 2006, als het 400 jaar geleden is dat Rembrandt is geboren, culture le hoofdstad van Nederland worden. Daarvoor pleit college partij WD. Het predikaat culturele hoofd stad is goed voor de uitstraling en promotie van de stad, be toogde WD-leider De Lange gisteravond tijdens de algeme ne beschouwingen. En Rem brandt is een zoon van Leiden. De viering van zijn 400ste ge boortedag is een goede aanlei ding, meent de liberaal. Leiden heeft 2006 al tot Rembrandtjaar gedoopt. „In Leiden weten we soms zelf niet wat voor krachtig beeld Rembrandt in de wereld op roept en wat dat voor de uit straling van Leiden zou kunnen betekenen", zei De Lange in zijn reactie op de Perspectief nota voor 2003. „De status van culturele hoofdstad van Neder land geeft ons de mogelijkheid om bij het Rijk en andere instel lingen aan te kloppen voor ex tra geld om het bijzondere jaar 2006 op grootse wijze te kun nen vieren." Hoe cultuurwethouder Pecht- old tegenover het idee staat, blijkt waarschijnlijk vanavond al, als de raadscommissie on derwijs en cultuur de Perspec- tiefnota verder behandelt. De Christenunie heeft wel oren naar het voorstel. Raadslid Van As vroeg aan De Lange of Lei den niet samen moest optrek ken met Amsterdam, dat in 2006 ook veel aandacht schenkt aan de schilder. Maar wat De Lange betreft, doet Leiden het alleen. Duizenden dode vissen in Geerplas lange raar - De Geerplas bij Langeraar ligt vol dode, aan de oppervlakte drijvende vissen. In de nacht van maandag op dins dag legden alle vissen in de plas het loodje, waarschijnlijk door een acuut gebrek aan zuurstof. Het Hoogheemraadschap van Rijnland zoekt nog naar de oor zaak van de vissterfte. Het gaat naar schatting om 1500 kilo vis. Pagina R5 (advertenties) Prins Claus en - toen nog - prinses Beatrix zijn dolgelukkig met Willem-Alexander. Prinses Juliana en prins Bernhard met de toen nog zeer kleine Beatrix. Archieffoto's: ANP zwangerschap snel gekomen. Als het langer had geduurd, dan hadden die verhalen wel voor druk kunnen zorgen", zei ze. Het had haar niet gestoord dat ze al maanden lang knuffels en zelfs luiers kreeg. „De mensen doen dat uit liefde. Ik heb het opgevat met humor en nam het ze niet kwalijk. Het is toch de hoop van veel mensen dat er na het huwelijk kinderen komen." Meer over de zwangerschap op de pagina's Gesprek van de Dag en Binnenland i (advertentie) door Saskia Stoelinga en Rob Onderwater regio - Wat gebeurt er in janua ri bij de geboorte? In Rijnsburg is de kans groot dat alle kinderen beschuit met muisjes krijgen. En de blije doos van Felicitas uit Al phen aan den Rijn is al onder weg naar de gelukkige ouders. Carolien van Egmond, secreta ris van de Oranjevereniging Rijnsburg: „Vanzelfsprekend gaan wij wat met de geboorte doen. Dan mag je wel van de grootste Oranjevereniging van Neder land verwachten. Als klein meisje kan ik me nog herinne ren dat ik bij de geboorte van Willem-Alexander beschuit met muisjes kreeg en de ouderen oranjebitter. Misschien is dat wel leuk." Ine Zwetsloot uit Voorhout, vrijwilligster bij Huize Agnes, woonde vorig jaar het huwelijk van Alexander en Méxima bij: „Ik moest ervan huilen, zo blij ben ik voor die mensen. Ik ben ook heel blij voor Beatrix, dit is toch een mooi cadeau voor haar." Suzan Offereins, kunstenares, schilderde een levensgroot vierluik van koningin Beatrix, haar moeder Juliana, groot moeder Wilhelmina en over grootmoeder Emma, dat in het Rijnsburgse gemeentehuis hangt: „Natuurlijk zou ik het kindje graag schilderen, als me dat wordt gevraagd. Maar wat me nog leuker lijkt, is om de vader en de moeder met het kind te schilderen. Zoiets heb ik inder tijd ook met Juliana gedaan, die de kleine Beatrix op haar arm heeft. Je ziet de moederliefde er vanaf stralen." Ade Noviany, werkzaam in de speelgoedwinkel De Toverdoos in Oegstgeest: „Als ik iets aan Méxima zou mogen geven, zou het iets nut tigs zijn. De dekens in onze winkel vind ik heel mooi. Je kunt de baby erop leggen in de kamer, maar over het ledikant is het ook prachtig. Het is een herinnering voor jaren. Een knuffel is een echt oma-ca deau." Natasja Fase, verloskundige in Ter Aar: „Ik zou heel graag die konink lijke bevalling doen, maar Méxima moet daarover zelf be slissen. Thuis bevallen is een heel persoonlijk keuze. Het is veel warmer en gezelliger. Ik denk overigens wel dat de prin ses daarvan houdt. Aan de an dere kant moeten we ook be seffen dat Nederland een hele bijzonder plaats in neemt met thuis bevallen. Ik weet niet of een Argentijnse daarmee is op gegroeid." Wim van den Berg, directeur Felicitas in Alphen aan den Rijn: „Natuurlijk krijgt zij een blije doos met allerlei spulletjes er in. We behandelen Méxima zo als ze zelfheeft aangegeven: heel normaal. Dus geen.gou- den doos met extra lintjes, dat past niet meer in het tijdsbeeld. In het pakket dat we hebben meegestuurd zit het tijdschrift Zwanger en het standaardboek Ouders van Nu. Volgende maand krijgt ze het coupon- nenboekje voor het zwanger schapspakket van de Etos. makelaar I'JI'JH'IJJJ.II Ook bij u in de buurt zorgen Yarden en haar partners voor een goede afloop! ff YARDE EN (advertentie) Faillissement in de keukenbranche. Keuken Kampioen springt te hulp. Consumenten toch niet hun aanbetaling kwijt. Keuken besteld bij Hom? Neem dan 50% korting. Zo helpen we alle Horn- orderbevesuging en betalingsbewijs mee. klanten zelfs als u niets heeft aanbetaald. Keuken Kampioen neemt uw aanbetaling Want u bent verzekerd van supersnelle aan Hom over Zelfs als u aan Horn de levering en plaatsing, tn overleg zelfs nog hele keuken betaald hebt. knjgt u bij ons voor de bouwvak. O MIJDRECHT, INDUSTRIEWEG 38 (NAAST KARWEI), TEL 0297-273838. WOERDEN. STRAAT VAN GIBRALTAR 2 (ACHTER MCDONALD S) TEL 0348-422722. OOK GEVESTIGD IN: ALM ERE, DELFT, GRONINGEN, KAATSHEUVEL PURM EREND, ROTTERDAM, UTRECHT ZWOUE. fronten www.keukenkampioen.nl door Timoteus Waarsenburg leiden - Er bestaat een kans dat de toekomstige troonopvolger een Leidenaar wordt. Bijna tien dagen voordat prinses Méxima en prins Willem-Alexander be kendmaakten dat ze een kindje verwachten, was het nieuws dat Méxima in Leiden een gynaeco loog zou hebben bezocht al uit gelekt. Op 10 juni stond beschreef een columnist van de Zwolse Cou rant hoe hij op een feestje in de Randstad een medewerker van het LUMC ontmoette, die hem vertelde hoe Méxima daar de afding gynaecologie had be zocht. Volgens dat relaas wan delde Méxima wat zurig kijkend naar binnen, maar kwam even later stralend weer naar buiten. De mensen in haar gezelschap vielen haar een voor een om de hals en feliciteerden haar. Op de vraag of Méxima onder controle blijft staan in het LUMC wil Eef Brouwers, hoofd van de Rijksvoorlichtingsdienst, niet veel kwijt. ,,Als ik inga op die vraag, zou ik ingaan op me dische gegevens van prinses Méxima. Dat doe ik niet." Ont kennen doet hij het echter evenmin. „Misschien bezoekt Méxima wel meerdere zieken huizen in het land." Of het prinsenkind daadwerke lijk in Leiden ter wereld zal ko men, laat Brouwers ook in het midden. „Prins Willem-Alexan der en prinses Méxima hebben gezegd dat ze nog niet hebben •nagedacht over de vraag of ze het kind thuis ter wereld laten komen of in het ziekenhuis. Daar hou ik het dus ook bij." De Leidse afdeling gynaecolo gie staat onder leiding van prof. dr. H. Kanhai. Hij staat te boek als een zeer deskundig arts en een van de beste gynaecologen in Nederland. In dat licht be zien zou de prinselijke keuze voor het LUMC niet vreemd zijn. Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamM V fl^ (iv.m controle nabezexging) °el Wij gaan zorgviAJg om met persoonsgegevens. In het cdofon van de krant treft u nadere riormabe aan. Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,60 kwartaalabonnement automatische betaling 54,50 betaling per acceptgiro 55,00 Handtekening: 712141 - 400114 Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bf automated» betaling is mjn rik-grontfnm»- Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.ni

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1