Beckham goudmijn voor Real SPORT Sluiter haalt eindelijk een grote vis binnen Davey Johnson wordt manager honkbalteam Van Hooijdonk eist fors bedrag van Nottingham Sterspeler levert Spaanse club veelvoud op van wat hij kost trecht huurt ey van PSV it - Vleugelverdediger Mi- ney speelt het komen- len op huurbasis voor 1 :ht. De 23-jarige speler Vwas het afgelopen seizoen uitgeleend aan I voorziet komend sei- X de vacature die bij FC Jt is ontstaan door het Ivan de Belg Stijn Vreven - serslautern. cht-fans en ArenA t - De supportersvereni- Utrecht heeft de aan- an de winnaar van de jCup opgeroepen de ijd om de Johan Cruijff itegen PSV in de Amster- renA te mijden. Het be- iam dat boycotbesluit na jroverleg met de Amster- autoriteiten (gemeente, justitie). Deze voelden s voor mee te werken aan soepeling van het sup- vervoer. „Tijdens het ju ;met die zogenaamde lek bleek dat de suppor- eniging opnieuw niet se- genomen", lichtte ter Ben ten Boden toe. taay bedankt ingenoten toy Makaay heeft het cli- je nooit topscorer kunt zonder je ploeggenoten m J serieus genomen. De es topscorer van het sei- >eft voor de voltallige jroep van Deportivo La gei een gouden schoen la- lu ten bij juwelier Hans in Velp. De intematio- telde bij de juweliers- vergulde schoenen, left wel aan wat voor een letjerhij is", stelt eigenaar i, broer van oud-Vitesse- hjter Karei Aalbers. „Een mag in Spanje maar uit b irs bestaan, maar hij a idereen rond het eerste de xianken, dus ook de dt zonder contract." ei n en Frankrijk en met zege Frankrijk en Japan zijn ioi tbaltoemooi om de eratie-beker begonnen zege. De Europese eefen overtuigde voor ei- ?lli iliek in Lyon tegen Co- niet. Het bleef bij een nèan Arsenal-spits Thierry Hij benutte vlak voor penalty. De Japanners z ;en Nieuw-Zeeland in I iet 3-0. Shunsuke Na- oe was de grote man in de ?t ui bondscoach Zico. Hij £a twee van de drie doel- vo|.De middenvelder van opende de score in de nuut. Aanvoerder Na- dubbelde de voor- n ijin de 65ste minuut. Een ge rvoor tijd bepaalde Na- met een kopbal de donderdag tg juni 2003 ar ld op 3-0. oi ven snelste Witserland offiobbie McEwen heeft iel 1 de tweede etappe van le van Zwitserland ge- at De sprinter van Lotto- vas na 175 kilometer de ei in de massasprint. De iet inokoerov behield de ie ui. De rit kende een en itsnapping van de Ier t anion, ooit lid van het eb rteam van Rabobank, en lurgen van Gooien. De ld het vol tot 9 kilome- de streep, waarna de li van Robbie McEwen de ss onden voorbereiden, h ma wint rit 4talonië - De Spanjaard Aitor heeft de derde etappe tonde van Catalonië ge- Het was een rit over meter met aankomst op 3u an de Encamp, een >te i eerste categorie in An- ta intana's landgenoot Heras nam de leiders- G r van Angel Vicioso. ik. intana werd Michael sen tweede. De Deen was met de win- enige uit een kopgroep lei die uit de greep bleef tgf este klimmers. )n naar >n van Bon begint, de komende weken slag overkomt, op 5 djn negende Ronde van L De Nederlander eel uit van een zestal van Lotto-Domo dat van Tourdeelname, der Mare Sergeant ver- na afloop van de twee- >e van de Ronde van and dat behalve Van de Australiër Robbie l en de Belgen Axel Serge Baguet, Rik Ver en Christophe Brandt Tour gaan. De Neder- Aart Vierhouten en lerenhout zijn kandi- ir een van de drie ande- ewijzen. door Edwin Alblas Madrid - Miljoenen euro's neer tellen voor David Beckham is een investering die elke voetbal club ook in deze mindere tijden met een gerust hart kan doen. Real Madrid is aan transfersom en vier jaar salaris - premies bui ten beschouwing gelaten - onge veer zestig miljoen euro kwijt. Volgens sportmarketingdeskun- dige Frank van den Wall Bake verdient Real Madrid dat bedrag dubbel en dwars terug. „En Real wordt door zo'n voetballer ook nog eens een betere ploeg." „Beckham is een voetballer die wat financiële waarde betreft torenhoog boven alle andere topvoetballers uitstijgt. Dat be taalt zich terug. Meer dan dat zelfs. In vergelijking met Figo (50 miljoen euro), Zidane (60 miljoen) en Ronaldo (47 mil joen) is Beckham zelfs een koopje." Van den Wall Bake noemt de aankoop van de stervoetballer dan ook 'een zeer verantwoor de investering', hoewel ook Real diep in de schulden zit. Verwonderlijk is het niet dat Juan Laporta, de nieuwe voor zitter van het noodlijdende Bar celona, in zijn verkiezingscam pagne de socios juist de komst van Beckham beloofde. De ster speler van Manchester United is naast een goede voetballer ook een goudmijntje en Barce lona kan een nieuwe geldbron wel gebruiken. Behalve dat Beckham zelf niet gecharmeerd bleek van een overgang naar Barcelona, was een transfer naar het sportief succesvollere Real in meerdere opzichten logisch. Beckham heeft net als Real Madrid mega- sponsorcontracten met fns- drankengigant Pepsi en sport- kledingmerk Adidas, terwijl Co ca Cola en Nike juist Barcelona als uithangbord gebruiken. Van den Wall Bake sluit niet uit dat Pepsi en Adidas een flink deel van de transfersom ophoesten. En waarschijnlijk ook Beckham nog meer belonen dan ze al de den. Real Madrid kan de per soon Beckham in commercieel opzicht optimaal uitbuiten. Van den Wal1 Bake: „Real is een van de weinige clubs, waar de por tretrechten van een speler aan de club vervallen." Daar hoeft Beckham niet om te treuren, want hij zal niets te kortkomen. „Het is aannemelijk dat een deel van die inkomsten ook terugvloeien naar Beek- ham", verwacht Van den Wall Bake. Ook zal Beckham volgens Van den Wall Bake meeprofite ren van nieuwe sponsorcon tracten die Real Madrid afsluit en waarbij aangetoond kan worden dat de nieuwe partners op het Beckham-effect afko men. Met Beckham heeft Real Ma drid nu een uitstekende troef, waarmee de club de Aziatische markt kan veroveren. De speler is in Azië mateloos populair. Verwacht wordt dat veel Aziati sche fans van Manchester Uni ted met Beckham denkbeeldig mee verhuizen naar Madrid. Lucratieve contracten met grote Aziatische tv-stations zullen Real Madrid miljoenen opleve ren. Naast sponsorcontracten zal ook de merchandising rond Beckham bij Real veel geld in het laatje brengen. Van den Wall Bake: „Beckham wordt pas in juli officieel gepresenteerd. Tussen nu en dan zal er veel werk worden verzet om alle merchandising klaar te krijgen. Wat te denken van shirts? Kost prijs ongeveer vijfden, twintig euro, ze worden makkelijk voor tachtig euro verkocht." Ter vergelijking: in het eerste jaar dat Zidane bij Real Madrid speelde verkocht de club 480.000 shirts met diens naam achterop. Volgens de bereke ning van Van den Wall Bake le verde dat al een winst van bijna 29 miljoen euro op. Shirts met de naam Beckham zullen dat aantal, dankzij de afzetmoge lijkheden in Azië, ver overtref fen. Van den Wall Bake: „Eigen lijk wordt alles meer waard door de komst van Beckham. Tv-contracten, seizoenkaarten, vriendschappelijke wedstrijden, noem maar op." Behalve Beckham beschouwt Van den Wall Bake ook dienst beroemde echtgenote en voor malig Spice Girl Victoria als een melkkoe. „Ook zij vertegen woordigt een grote commercië le waarde. Ik zou me kunnen voorstellen dat Real haar zou kunnen betrekken bij een inte ressante deal met een tv-sta- tion." Nederlanders presteren goed in Rosmalen door Mare Molenaars rosmalen - Op de sprieten van Queen's was Raemon Sluiter er cd dichtbij, maar de toenmalige wereldleider Lleyton Hewitt ontsnapte op het nippertje aan de uitschakeling. In het gras- toernooi van Rosmalen had Sluiter opnieuw een grote vis, die ditmaal wel aan de haak bleef hangen: Paradom Sricha- pan. Het Rotterdamse ketelbin kie boog niet voor de Thaise di plomaat: 7-5, 6-4. „Dit was de overwinning die ik zo hard nodig had", verzuchtte Sluiter na afloop van een uiterst amusante wedstrijd. „Tegen Hewitt heb ik hartstikke goed gespeeld, maar aan het einde van de dag ging hij door en ik niet. Ik ben daar een paar da gen behoorlijk ziek van ge weest." Een overwinning op een we reldtopper, dat was het duwtje dat Sluiter nu net even nodig had. Om meerdere redenen. Minst belangrijk is misschien nog wel dat de 25-jarige Rotter dammer een dramatische reeks op gravel achter de rug heeft. Dat is tenslotte nu eenmaal niet zijn beste ondergrond. Veel be langrijker is dat Sluiter wil ex celleren op Wimbledon en in dat licht is de zege op Sricha- pan een opsteker van formaat. „Want het geeft mij de bevesti ging dat ik op gras, mits in goe den doen, van iedereen kan winnen." Want dat is precies wat Sluiter nastreeft: een enorme stunt op het heilige gras. Net als zijn ten- nismaatje Martin Verkerk op Roland Garros. „Wat hij daar heeft gedaan is fantastisch na tuurlijk. Daarbij valt een kwart finale in Rosmalen in het niet- Maar ik voel më goed. Fysiek is het dllemaal dik in orde, ik zit lekker laag en ik maak weinig Raemon Sluiter won knap van de Thai Srichapan. Foto: ANP/Toussaint Kluiters fouten. Als mijn service opti maal is, heb ik in de eerste ron de op Wimbledon absoluut een kans tegen Kafelnikov." Wat heet. Richard Krajicek, er kend grasspecialist toch, schaalt Sluiter na een paar trai ningssessies zelfs in als een po tentieel top-twintigspeler. „Een mooi compliment", vindt Slui ter. „Maar hij heeft alleen op gras Stegen me gespeeld. Dat seizoen duurt slechts drie we ken op een heel jaar. Maar goed, ik ben natuurlijk ook niet gek. Als ik er zelf niet van over tuigd was dat ik nog behoorlijk kan klimmen op de wereld ranglijst, dan had ik al lang met een dienblad gelopen bij café Dudok." Sluiter kent zijn mogelijkheden maar heeft zo nu en dan beves tiging nodig. Zoals gisteren te gen Srichapan, de sensatie van het vorige tennisseizoen. De Thai zorgde met twee toernooi zeges voor heel wat opschud ding en werd door zijn eigen koning zelfs benoemd tot am bassadeur. Die diplomatieke status bood hem gistermiddag onvoldoende bescherming, ook al had Sluiter even last van knikkende knieën. Bij een voor sprong van 7-5, 5-0 haperde de machine. „Mijif service was niet opti maal. Dan ga je zoeken. Als de druk toeneemt en de nervositeit een rol gaat spelen, wordt het van kwaad tot erger. Gelukkig kon ik op 5-4 de knop omzet ten. Toen was het niet langer 'o jee, ik serveer voor de wed strijd', maar 'o ja, ik serveer voor de wedstrijd'. Dat vertrou wen moet je hebben." Groeiend zelfvertrouwen moet Sluiter morgen in de kwartfina le ook langs John van Lottum leiden. De naar Antwerpen uit geweken Nederlander hield nu wel het hoofd koel en rekende in twee sets af met de Tsjechi sche qualifier Frantisek 'Cer- mak: 6-4, 6-3. Het treffen tussen Sluiter en Van Lottum verzekert de toer- nooileiding van een Nederland se speler in de halve finale. Mi nimaal, want ook titelverdedi ger Sjeng Schalken is nog in de race. De Limburger maakte gis teravond grote indruk. Hij ver pulverde de Belg Christophe Rochus met opzienbarende cij fers: 6-0, 6-0. „Ik weet hoe hij zich nu voelt: net zo klein als hij zelf is. Zelf heb ik zoiets gelukkig nooit meegemaakt. Ik heb wel een keer van Kiefer verloren met 6-0 en 6-1 en een keer met 6-0 en 6-2 van Kafelnikov. Vreselijk is dat." Schalken lijkt klaar voor Wim bledon, waar het Nederlandse tennis, ondanks het afhaken van Krajicek, toch weer aardig wat ijzers in het vuur heeft. „De prestaties van Martin geven een geweldige kick. Raemon Sluiter wil natuurlijk ook wat zijn maatje doet en ook Van Lottum gaat nog hele leuke dingen la ten zien, let maar op. We gun nen elkaar allemaal het beste, maar we willen er ook wel zelf tussen staan. Dat stimuleert enorm. Samen zetten we het Nederlandse tennis weer op de kaart." Vervanger van Robert Eenhoorn rotterdam/gpd - Davey John son is de komende belangrijke honkbalweken de vervanger van Robert Eenhoorn, de van wege familieomstandigheden tijdelijk teruggetreden manager van het Nederlands team. De Amerikaan, geboren in 1943, leidt het Nederlands team bij het World Port Tournament, dat volgende week donderdag in Rotterdam begint, het Euro pees kampioenschap en het aansluitende olympisch kwalifi catietoernooi. In de dug-out treft hij dan ook oud-speler Hensley Meulens aan, die aan de coachstaf is toegevoegd. Davey Johnson speelde dertien seizoenen in de Major Leagues bij de Baltimore Orioles, Atlanta Braves, Philadelphia Phillies en Chicago Cubs. In 1984 werd hij manager van de New York Mets waar hij zes seizoenen bleef. In die periode leidde hij de Mets naar de overwinning in de World Series. Het contact met Johnson, die in 2000 stopte met coachen, is ge legd door Pat Murphy, bij de Olympische Spelen in Sydney manager van het Nederlands team. Robert Eenhoorn is volle dig in het overleg betrokken ge weest. Engelse club furieus nottingham/rtr - Pierre van Hooijdonk daagt Nottingham Forest voor het gerecht. De top scorer van Feyenoord eist een bedrag van 650.000 Britse pon den, ruim 930.000 euro, van zijn voormalige werkgever. Het gaat om achterstallige premies en om een deel van de transfer som die Vitesse vier jaar gele den aan Forest betaalde. Van Hooijdonk beleefde eind jaren '90 roerige tijden bij Not tingham. In 1998, in zijn eerste seizoen, hielp hij de club met zijn doelpunten aan promotie naar de Premier League. Daar na ging het fout. Van Hooij donk ging tot grote woede van de fans van Forest in staking wegens een financieel geschil met de clubleiding. Hij miste daardoor de eerste elf competi tiewedstrijden. De getergde Van Hooijdonk keerde nog wel terug bij Not tingham, maar de onderlinge verstandhouding bleef slecht. Mede door zijn afwezigheid de gradeerde Forest in 1999 en de Brabantse spits verhuisde naar Vitesse. Van die transfer eist Van Hooijdonk een deel van de afkoopsom op. Het bestuur van Nottingham liet gisteren weten dat het de claim van Van Hooijdonk met alle kracht zal aanvechten. „Door zijn stakingsactie heeft hij zijn transferwaarde vermin derd. Bovendien heeft hij onze overeenkomst over zijn over gang naar Vitesse nooit per soonlijk bekrachtigd. Zonder getekende verklaring heeft geen enkele speler recht op een deel van de transfersom." De Engelse club, tweevoudig winnaar van de Europa Cup 1, zei het belachelijk te vinden dat Van Hooijdonk het aandurft na een tumultueus verlopen sei zoen nog om extra 'loyaliteits premies' te vragen. „Hij heeft door zijn onwillige gedrag vele trainingen en wedstrijden ge mist. Met de hoop van een be delaar wil hij nu daarvoor als nog worden beloond. Dat kan niet." Het management van Van Hooijdonk bevestigde dat Van Hooijdonk zijn vroegere club voor de rechter daagt. Zaak waarnemer Rob Jansen gaat niet in op de hoogte van de claim. „De zaak speelt al drie jaar. De zittingsdatum is ergens in juli", meldt hij. SPORTUITSLAGEN Menton. Open EK. Gemengde teams, halve finales: Welland (VSt) - Shaltz (Den) 91-57, Bertheau (Zwe) - Hauge (Sch) 88-43. Finale-. Welland - Bertheau 139- 42. Gemengde paren, halve finales, groep A: 1. Manara-Attanasio (Ita) 66,02, 2. Hugon-Palau (Fra) 61,94, 3. Pasman-Niemeijer (Ned) 61,54, 4 Vriend-Maas, (Ned) 60,44, 5. Schaltz-Blakset (Den) 60,24, 11. Auken-Jans- ma (Dui/Ned), 16. Speelman-Paulissen, 55. Zwol-Bitran (Ned/Fra), 57. Cleef-Van Ettinger; groep B: 1. Stansby-Stansby (VSt) 68,68, 2. Weigkricht-Bussek (Oos) 66,56, 3 Mai Marita- Longinotti (Ita) 66,56, 4. Kreder-Chencia (Fra) 64,98, 5. Aasand-Brogeland (Noo) 63,44; 13. Eijck-Eijck. PAARDENSPORT Aken. CSIO. Prijs van Europa, na barrage: 1. Robert Smith (GBr) Marius Claudius 0-42,60, 2. Kutscher (Dui) Montender 0-42,72, 3 Becker (Dui) Cento 0-44,45, 4 Vangeenberghe (Bel) Riche- bourg 0-46,27, 5. Angot (Fra)Tlaloc 0-46,50; zonder barrage 15. Albert Zoer/Lowina 1- 88,74, 24 Bruggink/Joêl 4-85,83, 32. Tops- /Roofs 5-87,92, 33. Wim Schroder/Eurocom- merce Berlin 5-88.16. Springconcours na barrage: 1. Ludger Beer- baum (Dui) Champion du Lys 0-37,89, 2. Chi- mirri (Ita) Salto van 't Riethof 0-49,48, 3 He- cart (Fra) That's Life 0-40,99; 24 Gerco Schröder/Eurocommerce Rome 4-75,87. Dressuur Grand Prix, eerste groep: 1. Husenbeth (Dui) Piccolino 71,67, 2. Kyrklund (Fin) Andiamo Tyne 70,79, 3. Linsenhoff (Renoir-ünicef 69,63, 4. Hindle (GBr) Wie Weltmeyer 69,25, 5. Jimenez (Spa) Guizo 69,04; 9. Gademan- /Gestion Jup 67,13, 10 Tineke Bartels/Broere Jazz 66,58. Prix St.-Georges; 1. Nadine Capellmann (Dui) Bouton 69,00, 2 Llnsenhoff/Sterntaler68,85, 3. Theodorescu (Dui) Cooper 68,50, 12. Mar lies van Baalen/Laurentianer 65,00, 19. Bar- tels/Sunrise 61,70. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3126, d.d. 18.06.2003 3.5.7.8.11 12.20.23 26.29.39 45.47. 64.67 68.70.77 78 79 Onder voorbehoud van typefouten VOETBAL Medellin. Libertadores Cup. Halve finale, return: Medellin (Col) - Santos (Bar) 2-3(1-1). 13 Moreno 1-0, 36. Alex 1-1, 52 Fabiano 1-2, 81. Molina 2-2,87. Leo 2-3 Toeschouwers: 46.000 Eerste wedstrijd: 0-1. Santos naar finale. Parijs/Lyon. Confederatie-beker, groep A, eer ste ronde. Japan - Nieuw-Zeeland 3-0 (1-0). 12. Na- kamura 1-0, 64. Hidetoshi Nakata 2-0, 74. Nakamura 3-0. Scheidsrechter: Codjia (Ben). Toeschouwers: 36.038. Gele kaart: Alex (Jap), Oughton (NZe). Frankrijk - Colombia 1-0 (1-0). 39. Henry 1-0 (strafschop) Scheidsrechter: Cardoso Batista (Por). Toeschouwers: 38.541 Gele kaart: Mexès. Henry, Thuram Lizarazu (Fra), Lopez, Velasquez, Becerra, Ivan Ramlro Cordoba (Col) TENNIS Rosmalen. Ordina Open. Mannen, 380.000 euro, tweede ronde: Schal ken (Ned/3) - Christophe Rochus (Bel) 6-0 6- 0. Van Lottum (Ned) - Cermak (Tsj) 6-4 6-3, Sluiter (Ned) - Srichaphan (Tha/2) 7-5 6-4, Robredo (Spa/6) - Carlsen (Den) 6-4 2-6 6-3. Dubbel, eerste ronde: Acasuso/Carlsen (Arg- /Den) - Kempes/Wassen (Ned) 6-4 7-6, Slui ter/Verkerk (Ned) - Bowen/Fisher (VSt/Aus) 6-4 7-6 Kwartfinales Damm/Suk (Tsj/2) - Hem mes/Van Scheppingen (Ned) 6-3 7-6. Vrouwen, 170.000 euro, tweede ronde: Clus ters (Bel/1) - Black (Zim) 6-4 6-4, Henin-Har- denne (Bel/2) - Sanchez-Lorenzo (Spa) 6-4 6- 3, Rittner (Oos) - Mauresmo (Fra/3) 6-7 6-0 7- 5, Deme tieva (Rus/4) - Callens (Bel) 6-2 6-1, Petrova i.'lus/5) - Cohen-Aloro (Fra) 4-6 6-2 6- 0, Toeljaganova (Oez/6) - Barna (Dui) 6-3 6-3, Pisnik (Slv) - Srebotnik (Slv/8) 3-6 6-3 6-4, Cervanova (Slw)-Weingartner (Dui) 7-5 6-1. Dubbel, eerste ronde: Ruano Pascual/Suarez (Spa/Arg/1) - Haak/Kilsdonk (Ned) 6-2 6-1. Eastbourne. Vrouwen, 585.000 euro. Tweede ronde: Elia (Ita) - Davenport (VSt/1) 6- 4 3-6 7-6, Rubin (VSt/2) - Tanasagurn (Tha) 6- 0 6-3, Capriati (VSt/3) - Frazier (VSt) 6-1 7-5, Hantuchova (Slw/4) - Stevenson (VSt) 7-6 6-4, Dechy (Fra) - Sugiyama Uap/7) 6-1 7-5, Marti nez (Spa) - Coetzer (ZAf) 7-5 6-3, Pistolesi (Isr) - Obata (Jap) 7-6 4-6 7-6, Malejeva (Bul) - Lichovtseva (Rus) 3-6 7-5 6-3 Nottingham. Mannen, 380.000 euro. Tweede ronde: Arazi (Mar) - Mirnyi (WRu/6) 7- 6 6-2, Dent (VSt/7) - Zimonjic (SMo) 7-6 6-4, Fish (VSt/8) - Kratochvil (Zwi) 6-3 6-4, Arthurs (Aus) - El Aynaoui (Mar) 6-4 7-6, Björkman (Zwe) - Parmar (GBr) 7-6 6-2, Voltsjkov (WRu) - Bogdanovic (GBr) 6-4 6-2, Rusedski (GBr) - Olivier Rochus (Bel) 6-4 6-1, Popp (Dui) - Sa (Bra) 7-6 3-6 6-3. VOLLEYBAL staad. World Tour beach, Swiss Open mannen, kwalificatie. Eerste ronde: De Kogel/Mulder (Ned) - Bexze- ti/Ajeti (Mac) 21-8 21-15, Shrapranovich/Pet- reaev (Isr) - Max Backer/Emiel Boersma (Ned) 2-1(15-2121-18 15-11). WIELRENNEN Nyon. Ronde van Zwitserland. Tweede etappe, Murten/Morat - Nyon: 1. McE wen (Aus) 175 km in 4.03.10 (43,204 km/u), 2. Dean (NZe), 3. 0'Grady (Aus), 4. Förster (Dui), 5. Cooke (Aus), 6 Hammond (GBr), 7 Aus (Est), 8. Commesso (Ita), 9 Teutenberg (Dui). 10. Kolobnev (Rus). 31. Van Bon. 59. Knaven, 73. Hoffman, 131 Vierhouten 7.53. Algemeen klassement: 1. Vinokoerov (Kaz) 8.25.39, 2. McGee (Aus) 0.03, 3. Pereiro (Spa) 0.10, 4. Cancellara (Zwi) 0.12, 5. O'Grady 0.16, 6. Ivanov (Rus), 7 Frigo (Ita) 0 18, 8 Zulle (Zwi) 0.19, 9. Ullrich (Dui) 0.20, 10. Sinkewitz (Zwi), 45. Knaven 1.03, 97. Van Bon 3.28. 104. Hoffman 8.48, 133. Vierhouten 16.53. Ronde van Catalonië. 3e etappe, La Pobla de Mafumet - d'Encamp: 1. Kintana (Spa) 216,6 km in 5.50.48 (37,04 km/u), 2. Rasmussen (Den) 2.00, 3. Pecharro- man (Spa) 2.09, 4. Heras (Spa) 2.42, 5. Blan co (Spa) 4 03. 6. Trentin (Ita) 4.15, 67. De Groot 18.27, 85. De Jongh 20.51, 97. Kroon. Algemeen klassement: 1 Heras 10 40.31, 2 Pecharroman 0.09, 3. Blanco 1 58. 4. Gil (Spa) 2.10, 5. Noval (Spa) 2.27, 6. Basso (Ita) 2.44. 34. De Groot 15.44, 77. Kroon 38 26. 95. De Jongh 40.00. zwemm# Vanet-en-Roussillon. Mare Nostrum Tour, vier de etappe, slotdag. Mannen 50 vrij: 1. Popov (Rus) en lies (Alg) 22,82, 3. Sicot (Fra) 23,01. 200 vrij: 1. Svoboda (Tsj) 1.49,96, 2. Fesenko (Oek) 1.51,44, 3. Coman (Roe) 1.51,45. 200 rug: 1. Gath (Isr) 2.00,87, 2. Dufour (Fra) 2 00,95, 3. Viatsjanin (Rus) 2.01,30. 100 school: 1. Gibson (GBr) 1.01,02, 2. Lisogor (Oek) 1.01,74, 3. Cook (GBr) 1.01,87 100 vlinder: 1 Serdinov (Oek) 53,01, 2. Martsjenko (Rus) 53,02, 3 Korotitsjkin (Rus) 53,24. 200 wissel: 1 Badita (Roe) 2.02,73, 2. Parkin (ZAf) 2.04,52, 3. Febbraro (Ita) 2.04,65. Vrouwen 50 vrij: 1. Sjtsjerba (WRu) 26,15, 2. Brett (GBr) 26,72, 3. Mongel (Fra) 26.73. 200 vrij: 1 Poptsjanka (WRu) 1.59,31, 2. Marshall (GBr) 2.00,26, 3. Partika (Est) 2.03,33. 400 vrij: 1 Poptsjanka 4.10,89, 2. Pasini (Ita) 4.22,29, 3. Blomme (Fra) 4.25.51. 200 rug: 1. Komarova (Rus) 2.12,88. 2. Mara- cineanu (Fra) 2.15,46, 3. Barsanti (Ita) 2.16.01. 100 school: 1 Juk.c (Oos) 1.09,08, 2. Bogo- mazova (Rus) 1.09,90, 3. Le Paranthoen (Fra) 1.10,55. 100 vlinder: 1. Moravcova (Slw) 58,11, 2. Ca- vallino (Ita) 1.01,74, 3. Loots (ZAf) 1.01 83. •200 wissel: 1. Klotsjkova (Oek) 2.15,. 4, 2. Sjtsjerba 2.16,95, 3. Manaudou (Fra) 2.19,39. Veel fans van David Beckham verwelkomden de nieuwe Real-ster bij zijn aankomst in Tokyo voor een promotietour. Foto: AFP/Kazuhiro Nogi

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19