Een raadselachtige actie in Parijs BUITENLAND Vraagtekens in Amerika bij succes Irak-oorlog Nieuwe ziekte bewijst failliet Chinese gezondheidszorg Militairen VS schieten op Iraakse betogers Ex-ministers: Downing Street overdreef Moskou: koud, onveilig en peperduur Voorlopig laatste aflevering Berlusconi-show bij rechter Onafhankelijken Jordanië winnen verkiezingen dreigt met ide-enquête li - De Europese Com- is gisteren hevig onder :omen te liggen van het s Parlement over een raudezaak. De grootste lentsfractie, de Europese rtij (EVP), waartoe ook •derlandse CDA behoort, |l voor een parlementaire Bte op Europees niveau, llisten begrotingscontrole ;t europarlement verga- li gisteren over een uitdij fraudezaak bij Eurostat, fcreau voor statistiek van ;opese Commissie. De in- g, die is gevestigd in ïburg, blijkt al jarenlang i commerciële opdrach- gunnen aan bevriende ren, zoals Eurogramme [nistat. woensdag 18juni 2003 and gesloten rijd Liberia [- De Liberiaanse regering rebellengroeperingen gisteren in de Ghanese •d Accra een bestand |nd. Het staakt-het-vuren ten einde maken aan de fee burgeroorlog die het I jaren teistert. Het ak- ;rd ondertekend door iaanse minister van de- IChea en vertegenwoordi- de rebellenbewegin- rrianen Verenigd voor ing en Democratie' 1» en de 'Beweging voor itie' (MODEL). Ook de lige Nigeriaanse presi- ibakar, die namens het ;che samen werkings- ïd van West-Afrikaanse heeft bemiddeld in het :t, was bij de ceremonie itaffe Ku Klux Klan lengt levenslang dei ürth - Een 72-jarige :aan is gisteren tot een lange gevangenisstraf leeld voor een racisti- loord in 1966. De man, Avants, was lid van de xKlan en schoot 37 jaar »nin de staat Mississippi ee kameraden de 67-jari- Chester White dood met oeling Martin Luther aar Mississippi te lokken d 11 te vermoorden. Avants ee 11967 door een staats- len mk vrijgesproken we- n' ibrek aan bewijs, maar in d' alsnog schuldig bevon- ele lor een federale recht- ha Canada voert |ohuwelijk in h' fo - Na Nederland en )ei roert Canada als derde r wereld het homohuwe- cu Premier Jean Chrétien 1 hgisteren bekend dat er 3P' i enkele weken een wets- iejl ;1 zal worden opgesteld Ml len van gelijk geslacht 'er ht heeft om in het huwe- g reden. Canadese rech- bben de afgelopen tijd 'I Idelijk uitspraken ge aarin de definitie van g velijk als een verbintenis "iman en vrouw discrimi- vordt verklaard, en ver- W moet worden door 'een w enis tussen twee perso- rouwen: elijksreis 2036 Itonio - Twee gedeti- 11 in de Amerikaanse ïxas, die elkaar tot dus- nooit hadden ontmoet, gisteren in het huwe- )tje. De huwelijksreis zal noodgedwongen tot ze- L 6 op zich laten wachten, arige Steven Mora werd I op de 25-jarige Diana i toen hij haar op televi- De twee begonnen el- arna geregeld te schrij- ;t het huwelijk als resul- d< i gevangenissen van bei 1208 kilometer van el- d nvijderd. Steven Mora ibi s hij zich goed gedraagt, n jaar de gevangenis kt l Zijn kersverse vróuw ?r b z'n vroegst pas in clvrije voeten gesteld. Zij ijd 1997 veroordeeld van- 0 e moord op een zestien- o( iisje. Zij zou haar rivale ifde geweest zijn. Jrschuwing kiwi-allergie rtl aJ - Kinderen kunnen em- ergische reacties krijgen st eten van kiwi's. Dat ilgens de Britse och- int The Times uit nieuw te oek van een ziekenhuis e: hampton. Specialist Jane nderzocht 300 mensen, 01 ne 80 kinderen. Allergi icties, waaronder ook 1st kwamen vooral voor bij s 1 n onder de vijf. De Brit ingsautoriteiten, de andards Agency, heb- Iers intussen gevraagd ufojn. Lucas tekent in de 1 'dat de meeste kinde- n problemen zullen 11 na het eten van de „Het is zoiets als met ..ida-allergie. Je moet er ij' verdacht op zijn." door onze correspondent Gert-Jan Broere Peking - De ziekte Japanse en- cefalitis of hersenontsteking heeft in de Zuid-Chinese pro vincie Guangdong aan één kind het leven gekost. Bij nog eens drie kinderen is de ziekte even eens vastgesteld, bij twintig an deren wordt hersenontsteking vermoed. Japanse encefalitis duikt met enige regelmaat op in China. Het virus dat de ziekte veroor zaakt wordt verspreid door muggen. Maar hoewel de her senontsteking, die wat ziekte beeld betreft lijkt op gewone griep, moeilijk te behandelen is, bestaat er wel vaccinatie. Voor veel kinderen in de grote steden van China hoort een prik voor Japanse encefalitis bij het regu liere vaccinatieregime, dat het in de eerste levensjaren door loopt. De uitbraak van hersenontste king in Guangdong, nota bene een van de rijkste provincies in China, bewijst opnieuw het fail liet van de volksgezondheids zorg. De kinderen die nu zijn getroffen waren niet of niet vol ledig ingeënt tegen de ziekte. De ouders waren te arm om de vaccinaties te kunnen betalen of waren slecht voorgelicht waardoor ze het nut van de in- bagdad/rtr - Amerikaanse mi litairen hebben vandaag in de Iraakse hoofdstad Bagdad zeker twee demonstranten doodge schoten en twee anderen ver wond. Dat hebben betogers ge zegd. Een Amerikaanse legerka- pitein repte alleen over twee ge wonden. De slachtoffers zou den Iraakse oud-strijders zijn, die vandaag met honderden voor het hoofdkwartier van het Amerikaanse bestuur in Irak demonstreerden. De demon stranten sloegen onder meer in op een televisieploeg van het persbureau Reuters. Honderd duizenden Iraakse militairen raakten hun baan kwijt toen de Amerikaanse bewindvoerder Bremer vorige maand het Iraak se leger ontbond. Zij eisen sindsdien hun werk terug. londen/ap - De Britse regering heeft selectief geput uit de in lichtingen die haar ter beschik king stonden om de oorlog met Irak te rechtvaardigen. Dat heb ben Robin Cook en Clare Short, twee oud-ministers uit de rege ring van premier Tony Blair, gisteren gezegd op een hoorzit ting van de commissie buiten landse zaken van het Britse par lement. Cook zei te vrezen dat de rege ring inlichtingen over Iraakse chemische, biologische en nu cleaire wapens heeft misbruikt. De regering heeft 'in plaats van inlichtingen te gebruiken om tot een besluit over het be leid te komen', die inlichtingen gebruikt 'om een beleid te rechtvaardigen waartoe al was besloten'. Oud-minister van buitenlandse zaken Cook stapte in maart op als fractieleider van Labour in het Lagerhuis, tevens een kabi- netspost. Hij protesteerde op die manier tegen het in zijn ogen op oorlog gerichte beleid van de regering. Short, oud-mi nister van ontwikkelingshulp en eveneens afgetreden naar aan leiding van de oorlog, zei dat de regering de dreiging van Sad dam Husseins massavernieti gingswapens stelselmatig heeft overdreven. Zij zei de indruk te hebben dat Blair de Amerikaan se president George Bush al ver voor de invasie in Irak had be loofd dat Groot-Brittannië zou meedoen.Cook en Short zeiden beiden dat zij voor de oorlog van inlichtingenfunctionarissen hadden vernomen dat Saddams massavernietigingswapens geen directe bedreiging vorm den. Short merkte op dat zij van de buitenlandse inlichtingen dienst MI6 rapporten had ge zien over onderzoek in Irak naar chemische en biologische wapens. Die verslagen staafden volgens haar niet de bewering van de regering dat Saddam over dergelijke wapens beschik te en ze op korte termijn kon inzetten. Centraal in het onderzoek staat de vraag of de regering in sep tember vorig jaar een dossier over Iraakse massavernieti gingswapens heeft herschreven om de bewering te ondersteu nen dat Irak binnen drie kwar tier chemische of biologische wapens kon afvuren. entingen niet zagen. Bovendien is het geen toeval dat de ziekte opduikt op het overbevolkte platteland van Guangdong, dat 90 miljoen in woners telt. Het vermoeden be staat dat ook het coronavirus dat de longziekte SARS veroor zaakt hier zijn dodelijke reis over een aantal continenten be gon. De muggen die Japanse encefalitis verspreiden troffen evenals het SARS-virus een per fecte broedplaats aan. Door het subtropische klimaat, de over bevolking en de verwaarlozing van het milieu kunnen de mug gen zich razendsnel vermenig vuldigen. Het ontbreken van adequate gezondheidszorg doet de rest. Toch blijkt in Guangdong dat de autoriteiten wel hun les heb ben geleerd van de SARS-epide- mie. Het eerste geval van her senontsteking deed zich voor op 7 juni en dook vervolgens op in elf dorpen in het noordoos ten van de provincie. De over heid reageerde snel door 30.000 kinderen die niet of niet vol doende waren ingeënt alsnog te vaccineren. Bovendien werd er een publiciteitscampagne ge start die wees op de gevaren. En de Wereldgezondheidsorgani satie (WHO) in Genève werd vrijwel direct ingelicht. door onze correspondent Henk Glimmerveen parijs - De televisiebeelden logen er niet om: zwaarbewapende agenten van de oproerpoli tie en de contraspionagedienst, die met een indrukwekkend arsenaal in een voorstad van Parijs woningen van de Iraanse oppositie bin nendrongen. Maar liefst 1300 manschappen waren ingezet om ruim 150 leden van de Iraanse Volksmujaheddin te arresteren. Minister van binnenlandse zaken Sarkozy verdedigde de actie in het parlement met de verklaring dat de Mujaheddin een criminele organisatie is die terroristische activiteiten voorbereidde en een terroristische organisa tie financierde. ,,Ze was van plan Frankrijk tot haar uitvalsbasis te maken, met name na afloop van de Amerikaanse interventie in Irak." De minister doelde op het feit dat de Volks mujaheddin geen bases meer heeft in Irak die zij onder het bewind van Saddam Hus sein wèl had. Vanuit Irak werden met in stemming, en wellicht ook steun, van Sad dam stelselmatig invallen gedaan in Iran met de bedoeling het bewind in Teheran te ondermijnen. De Amerikanen hebben de kampen van de Mujaheddin echter opge rold. Sarkozy voegde er aan toe dat de vestigingen van de Mujaheddin door Parijs worden be schouwd als 'organieke, logistieke en opera tionele bases met een twijfelachtige finan ciering'. Hij is daarmee rijkelijk laat, want de Mujaheddin opereert al ruim twintig jaar re delijk vrijpostig in Frankrijk zonder dat de organisatie ooit maar een strobreed in de weg is gelegd. Zelfs niet nadat vorig jaar de Europese Commissie haar op een lijst van terroristische organisaties had gezet. De vraag die bij de verrassende overheidsac- tie gesteld dient te worden is: waarom uitge rekend nu? De woordvoerder van het Iraan se ministerie van buitenlandse zaken in Te heran, Hamid-Reza Asefi, roemde de Franse actie en betitelde haar als 'een positieve stap'. Hij zei te hopen dat de arrestanten door Frankrijk 'net zo behandeld zullen worden als andere gevaarlijke terroristen'. Maar hij voegde er aan toe dat Iran er al lang bij Frankrijk op aangedrongen heeft om de Volksmujaheddin aan te pakken. Al die tijd is er echter niets gebeurd. Tot gis teren. Uitgerekend op het moment dat het Internationaal Atoomagentschap in Wenen alarm slaat over het Iraanse atoomprogram ma en de Amerikaanse president Bush drei gende taal uit richting Teheran, slaat Frank rijk de politieke tegenstanders van het be wind van Teheran in de boeien. Volgens het Franse ministerie van buiten landse zaken is dat 'een toevallige samen loop van omstandigheden'. Het was het eni ge commentaar dat gisteren van de Quai d'Orsay was te horen. Maar politieke waar nemers in Parijs begonnen zich gisteravond voorzichtig af te vragen of de wereld aan de vooravond staat van een tweede Frans-Ame rikaanse confrontatie. Anti-terreurrechter Bruguière wijst zo'n redenering echter reso luut van de hand. Het onderzoek loopt al twee jaar en vorige week is de beslissing ge nomen om in te grijpen, zo liet hij via ano nieme 'juridische kringen' weten. Een vrouwelijk lid van de Mujaheddin wordt afgevoerd door de Franse politie. Foto: EPA/Thierry Chesnot rjt. '"TA "--J De winters in Moskou zijn lang en koud. Foto: EPA/Yuri Kochetkov door onze correspondent Frank Hendrickx moskou - Het is er koud, onveilig en peperduur. Moskou is voor buitenlandse werknemers de minst aantrekkelijke stad van Europa, zo blijkt uit Brits onderzoek. Restaurants brengen voor een couvert 500 dollar in rekening en de huurprijs kan iedere maand vijftig procent stijgen. 'Een da gelijkse strijd' noemen Nederlandse expat het le ven in Moskou. „Maar bijna iedereen tekent bij." In maart concludeerden de onderzoekers van het Britse adviesbureau Mercer al dat Moskou de on veiligste stad van Europa is, deze week blijkt de stad ook ruimschoots de duurste. Wereldwijd is alleen Tokyo duurder, maar de Japanse hoofd stad biedt nog een goede kwaliteit van leven. Moskou niet. Van de 215 onderzochte steden staat de Russische hoofdstad op de 150ste plaats, nog achter Bogota (Columbia), Dakar (Senegal) en Lusaka (Zambia). Het leven in Rusland is niet eenvoudig, beaamt diplomaat Onno Elderenbosch. „Zes maanden winter is erg veel. Het is heel verstandig om er af en toe tussen uit te gaan." De taal is voor de meeste nieuwkomers ook een probleem, maar verder valt de kommer en kwel mee, meent Elde renbosch. Inderdaad, er zijn restaurants waar je voor een couvertje 500 dollar moet neerleggen, maar dat zijn uitzonderingen. „De goedkopere tentjes zijn vaak veel leuker." Ook de onveilig heid moet niet overdreven worden. „Als ik mor gen een klap op mijn hoofd krijg, spreek ik an ders, maar over het algemeen is het aantal nega tieve ervaringen in de Nederlandse kolonie heel beperkt. Je moet er rekening mee houden niet met een heel dure auto, veel geld en sieraden over straat." Het gevoel van onveiligheid wordt slechts in be perkte mate veroorzaakt door criminelen. Uit een recent onderzoek van de Moscow Times bleek dat buitenlanders vooral de plaatselijke politie vre zen. Op ieder moment van de dag kunnen de meest uiteenlopende controles plaatsvinden. De corruptie en ondoorzichtige wetgeving maken de buitenlander onzeker. „Hoe meer blauw op straat, hoe onveiliger ik me voel", zegt een Ne derlandse manager. Het belangrijkste probleem voor zakenmannen is de economische onveiligheid. Regels kunnen ie dere dag veranderen en voor buitenlandse on dernemers is het moeilijk de Russische realiteit te doorgronden. „Je hebt altijd het gevoel dat als een Russische partij je wil beschadigen, dat vrij makkelijk kan", zegt business consultant Taeke Tromp. En de stabiliteit onder Poetin is relatief. Iedere dag kan nog steeds een onverwachte wen ding krijgen. „Als je huurcontract afloopt, komt de eigenaar met een verhoging van minimaal vijftig procent. Door dat soort dingen moet je hier iedere dag knokken, maar dat maakt het ook interessant." In de Russische media is schamper gereageerd op het onderzoek. „Alleen voor de rijken is Mos kou duur", concludeert Nezcivisimaja Gazeta. Het Russische CBS berekende dat zeventig euro per maand in Moskou voldoende is om te overle ven. En dat het leven in Rusland moeilijk is weet iedereen al lang. Zelfs vóór de gruwelijke twintig ste eeuw schreef de Russische schrijver Tsjechov al: „Het Russische leven ranselt de Rus zo onge nadig af dat er niets van hem overblijft, het ran selt hem af als een knuppel van duizend poed." De Amerikaan Danny St Lewis, een psychothera peut gevestigd in Moskou, ziet in zijn praktijk dat ook buitenlanders afgeranseld worden door het Russische leven. „Als je een probleem hebt, wat voor probleem dan ook, dan is dit de slechtste plek ter wereld om te zijn. Het gevoel van onvei ligheid, de dagelijkse onverwachte wendingen, het klimaat: het kan mensen slopen. De psycho loog van de Amerikaanse ambassade zei het laatst nog tegen me: 'This place eats people up'." een grotere zaal met aircondi tioning. Alles wijst erop dat het gisteren de voorlopig laatste keer was dat Berlusconi voor de rechtbank verschijnt. De omstreden regeringsleider- /mediamagnaat maakt er na melijk een race tegen de klok van. Hij zei gisteren dat de zaak zo ingewikkeld is, dat hij nog een derde keer voor de recht bank wil getuigen. Zo lang die getuigenis niet is afgerond kan het openbaar ministerie geen requisitoir houden en met een strafeis komen. Daarmee voor komt Berlusconi dat hij op 1 ju li het EU-voorzitterschap over neemt met de schande van een gevangenisstraf boven zijn hoofd. Tegelijk werkt het parlement aan de afronding van een wet die de vijf hoogste gezagsdra gers van het land onschendbaar maakt. Die wet is al goedge keurd door de Senaat, gisteren begon het Huis van Afgevaar digden aan de afsluitende be handeling. Voor 1 juli zal die wet van kracht zijn, waarna het proces tegen hem moet worden opgeschort. Van de 'rode magi straten', zoals hij ze noemt, zal Berlusconi dan tijdens het EU- voorzitterschap en de rest van zijn regeerperiode geen last meer hebben. door onze correspondent Hans Geleijnse rome - Met nieuwe beschuldi gingen aan politieke tegenstan ders en de officieren van justitie besloot de Italiaanse premier Berlusconi gisteren zijn derde optreden voor het gerechtshof van Milaan. „Tonnen modder zijn er over mij uitgegoten, in de binnen- en buitenlandse pers, maar er is geen enkel be wijs", zei hij voor de vuist weg sprekend in een anderhalf uur durend getuigenis. Berlusconi is volgens het open baar ministerie schuldig aan omkoping van een Romeinse rechter midden jaren tachtig. Deze rechter verhinderde met een vonnis de verkoop van de staatsvoedselketen SME aan Berlusconi's concurrent Carlo de Benedetti, voormalig top man van Olivetti en eigenaar van de linkse krant La Repub- blica. Twee weken geleden, bij een eerder optreden, had Berlusco ni zichtbaar zwetend zich door de zitting heengeslagen. Giste ren opereerde hij koeltjes, met brede armgebaren en als dat nodig was wapperend met do cumenten. Dat zekere optreden lag niet alleen aan het feit dat deze keer was uitgeweken naar amman/anp - De parlements verkiezingen van gisteren in Jordanië zijn uitgemond in een grote overwinning voor de on afhankelijke kandidaten. Zij zullen beslag leggen op een meerderheid van de beschikba re 110 zetels, zo bleek vanmor gen na telling van de stemmen. Zes van de zetels zijn voor vrouwen bestemd, maar geen van de 54 vrouwelijke kandida ten is gisteren gekozen. Een speciale commissie zal nu zes vrouwen kiezen die op het plu che mogen plaatsnemen. Bij de onafhankelijke kandidaten gaat het vooral om vertegenwoordi gers van de grootste stamver banden en families in Jordanië. Zij zijn traditioneel trouw aan het Jordaanse koningshuis. De opkomst was ongeveer 52 pro cent. Het Islamitische Actie Front (IAF), de belangrijkste oppositiepartij die de vorige stembusgang in 1997 boycotte, kan rekenen op bijna twintig zetels. Het IAF, de politieke tak van het conservatieve Moslim broederschap, zei dat er is ge fraudeerd met met stemkaar- ten. De minister van binnen landse zaken verklaarde dat er 'enkele aanhoudingen' zijn ver richt van mensen die 'poogden fraude te plegen'. door onze correspondent Ans Bouwmans Washington - Was de oorlog in Irak wel zo'n succes? Van de eu forie na de val van Bagdad is weinig meer te merken in de VS. Het nieuws over en vanuit het bezette gebied is één lange klaagzang. De voorbereiding van de bezettingsfase deugde niet. Soldaten en reservisten zijn on tevreden dat het allemaal zo lang duurt. Er woedt een guerril laoorlog rond Bagdad en het Pentagon blijft maar overlijdens berichten sturen. De oogst van de afgelopen da gen: een Amerikaanse soldaat is neergeschoten door een sluip schutter in Noord-Irak, een ma rinier is omgekomen bij An Na- jaf, één militair is verongelukt en eentje is verdronken. De do denlijst van het Pentagon telt sinds 9 april alweer 64 namen extra, net iets meer dan de helft van het aantal Amerikaanse mi litairen dat vóór de val van Bag dad in Irak omkwam. Het bren gen van democratie, veiligheid en voedsel in een bevrijd Irak blijkt heel wat moeilijker dan de regering-Bush het Amerikaanse volk heeft voorgespiegeld. Ondanks de huidige problemen - onder meer met het vinden van massavernietigingswa pens - vindt de Amerikaanse bevolking in zijn algemeenheid nog steeds dat de invasie in Irak een goed besluit was, zegt Car roll Doherty van het Pew Re search Center. Slechts een min derheid van de Amerikanen (vooral Democraten en onaf hankelijken) denkt volgens een recente peiling dat het publiek opzettelijk is misleid over de aanwezigheid van massavernie tigingswapens in Irak. Analisten menen bovendien dat het debat hierover niet cruciaal is voor de Amerikaanse opinie vorming. Belangrijker is dat Amerika een goede daad heeft verricht door een kwaadaardig regime te verwijderen, een rechtvaardiging die president Bush de laatste tijd graag on derstreept. .Amerikanen hou den van een mooi plaatje. Een foto van een Iraaks kind dat een Amerikaanse soldaat kust, is krachtiger dan twee maanden debat in het Congres", zei de Republikeinse opiniepeiler Frank Luntz vorige week. Maar het mooie plaatje begint steeds zwarter te kleuren. Bush mag de oorlog in Irak als een grotendeels afgedane zaak en een victorie voor de VS be schouwen, in commentaren en analyses worden daar steeds meer vraagtekens bij gezet. Al hoewel hij nog geen grote on rust onder de bevolking waar neemt, acht Doherty het poten tieel voor een groot probleem aanwezig. Als er slecht nieuws uit Irak blijft komen, dan kan de wederopbouw alsnog leiden tot een groot debat in de VS, meent zij. „De geschiedenis leert dat Amerikanen zich alleen druk maken over de vraag waarom we een oorlog zijn begonnen, als de dingen fout beginnen te gaan", zegt Ivan Eland van de Caüfornische denktank Inde pendent Institute in de krant Christian Science Monitor. Aan houdende doden en gewonden in Irak, onvrede onder de Iraak se burgerbevolking en blijvende instabiliteit in het land kunnen de perceptie van Irak als een 'bevrijdingsoorlog' ondermij nen. Mensen zullen zich gaan afvragen waarom de VS er ei genlijk nog zit. Daar komt nog bij dat de Ame rikanen nimmer zijn voorbereid op een langdurige bezetting van Irak. Het Iraakse volk zou worden bevrijd, er zou een snelle overgangsregering ko men en een democratisch, pro- Amerikaans Irak verrijzen, een verlicht baken in de regio. De oorlog zou stabiliteit in die re gio brengen en de oorlog tegen terrorisme versterken. Maar van al die positieve vooruitzichten lijkt nog weinig terecht te ko men. De dit weekend ingezette Ope ratie Desert Scorpion - bedoeld om de tegen de Amerikanen ge richte guerrilla van waarschijn lijke Baath-aanhangers te stop pen - lijkt de vijandigheid tegen de Amerikanen juist aan te wakkeren, al komen de solda ten niet alleen met wapens bin nenvallen, maar ook met voed sel en medicijnen. Soldaten kla gen in de Amerikaa*e media dat ze vechtmachines zijn en niet getraind zijn in wederop bouw, een taak die het leger in het verleden graag overliet aan de Verenigde Naties. Maar nu niet. De 150.000 Amerikaanse soldaten staan er goeddeels al leen voor. Experts waarschuwen dat hoe harder de VS proberen orde op zaken te stellen, hoe groter de kans op wrok onder de Iraakse bevolking. Hoe ongewenster de Amerikanen in Irak zijn, hoe groter de kans op onvrede on der de Amerikaanse bevolking over de aanwezigheid van hun soldaten in Irak. In het Congres worden inmiddels harde vragen gesteld over de te rooskleurige verwachtingen over de 'naoor logse' fase. Want de Amerika nen lijken nog lang en massaal in Irak te zullen moeten optre den.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 7