SPORT Merkwaardig vertrek Krajicek Socios houden vertrouwen in Barcelona-voorzitter ?..H.I.Y..E."T.,..L.. Bram de Groot wint etappe in Catalonië Confederations Cup was, is en blijft niks Nieuwe klap kan niet anders dan einde van carrière betekenen ropees voetbal J Kasteel irdam - Sparta wacht nog ds op een licentie voor het ende seizoen, maar het i al wel vast dat er in het 0( jon van de club Europees bal wordt gespeeld. Hapoel *T| \\iv kreeg gisteren van de eente Rotterdam toestem- iom op het Kasteel de [ft ronde van de UEFA-beker werken. De Israëlische imoet van de Europese Mm balbond om veiligheidsre- ina in uitwijken naar het bui- (da nd' ken t woensdag 18 juni 2003 3 jelaar tekent De Graafschap pla get aa! inchem - Frans Adelaar is ,ra omende seizoen de nieu- qoJ ainer van De Graafschap. :j.{ olgt in Doetinchem Peter op die na de degradatie ie'Superboeren' is ontsla- ;ra Adelaar tekent op de Vij- irg een eenjarig contract. Z( i-trainer van FC Utrecht de ambitie uitgesproken e(j fe Graafschap binnen een ere, lerug te brengen in de ere- J IV krijgt t, entie «icht - De beroepscom- ie licentiezaken van de Jh B heeft MW alsnog een li jn, evoor het volgende sei- gegeven. De Maastrichtse lalclub is er in geslaagd 5^! luitende begroting in te n j en. De club heeft een sane- ,en plan opgesteld. Voor de iatie van dit plan is een j, garantie afgegeven. Een tdeel van de begrote spon- ilpmsten is inmiddels ge- l00 >eerd. Voor de exploitatie iet komende seizoen is een ag bij de notaris gestort over MW kan beschikken, edrag is aangevuld met lankgarantie voor het res ide tekort. rlaat naar itria Wien - Frank Verlaat speelt d md seizoen bij Austria 1 ni 1. De verdediger tekent een loc ract voor twee jaar bij de wf enrijkse kampioen. Verlaat a [in mei te horen dat hij loo it vertrekken bij de Duitse rocjWerder Bremen. De Haar- speelde eerder bij Ajax, anne Sports, AJ Auxerre en lijj ituttgart. dan claimt miljoen euro Eddy Jordan claimt in w echtszaak 250 miljoen eu- n Vodafone. De eigenaar Ie Formule 1-stal zegt een Ml Jelinge sponsorovereen-' zi1 stte hebben met de tele- en gigant. Vodafone is de af- r. ikvoor een driejarige nu sordeal volgens Jordan us! ïagekomen. De teameige- n| bereikte naar eigen zeggen maart 2001 een telefoni- el overeenkomst met Voda- directeur David Heines, lau iprak volgens Jordan de Rif den: „We hebben een Twee maanden na het ingesprek ging Vodafone tóe jaar in zee met Ferra- Cipollini t Tourdeelname 10va - Domina Vacanze, van sprinter Mario Ci- probeert via een klacht ireldwielerunie UCI deelname aan de Tour :e af te dwingen. De janisatie weigerde de eerder een wildcard te ge- 'oor de negentigste editie e Ronde van Frankrijk. Ie vier wildcards die de directie uitdeelde, gingen ie naar kleine Franse ploe- De vierde ging naar een ose ploeg. David en Victoria Beckham kiezen voor aartsrivaal Real Madrid Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: sport- redactie.ld@damiate.hdc.nl itent Schalke enkirchen - Eddy Achter- hee (56) wordt assistent-trai- ian Schalke 04. Hij tekende twee jaar. Eerder op de >en benoemde Schalke Jupp 'erd DC^es h°°fdcoach. ■ctie eIher8 vertrekt uit de tech- jjj ie staf van FC Twente. De 1 ra speler van de Enschedeërs q daar nog een verbintenis enkele jaren. Dat contract in samenspraak tussen de ontbonden. i 4nk van Stee 1,'iiner Excelsior 3 ij ïidam - Henk van Stee Adrie Koster op als trainer Excelsior. De 41 -jarige Van dit seizoen bij AZ ontsla- als trainer, is voornemens ^ontract te tekenen dat voor drie jaar aan Woude- ,e_ bindt. Van Stee, die eerder 't |j tent-trainer was bij Sparta, ^k-iner bij Feyenoord en iner bij VVV en AZ, erop dat eerst de zaken o',j Adrie Koster goed worden iandeld voordat hij bij Ex- Draande slag gaat. door Edward Swier Barcelona - Je mag dan de ver kiezingen hebben gewonnen en voorzitter van Barcelona zijn, ijzer met handen breken valt niet mee. En het contracteren van een onwillige voetballer he lemaal niet. David Beckham gaat dan ook niet, zoals de nieuwe Barcelona-preses Joan Laporta zijn kiezers voorhield, naar Bar^a, maar naar aartsri vaal Real Madrid. Gisteravond bevestigde Jorge Valdano, tech nisch directeur van de Konink lijke uit Madrid, de overeen komst met de Engelse super ster. Bij Manchester, dat met graagte de hoge transfersom in casseert, werd eveneens in stemmend geknikt. Wat Barcelona niet lukt, gaat Madrid eenvoudig af. De ster ren lijken als door een magneet aangetrokken te worden door Real. Beckham wordt in Madrid ploegmaat van onder anderen Ronaldo, Zidane, Figo, Roberto Carlos en Raul. Hij zal een vier jarig contract tekenen. Man chester United ontvangt 35 mil joen euro voor de begenadigde voetballer, die volgens de laat ste berichten zelf zo'n zeven miljoen euro per jaar zal tou cheren. Trainer Del Bosque, die on danks de grote kans op een landskampioenschap nota be ne op de wip zit bij Real, kon gisteravond een glimlach niet onderdrukken. „Ik denk dat we op papier nu toch wel de beste club van de wereld zijn." In Madrid was het gisteravond groot feest toen de fax van Beckhams zaakwaarnemer met het ondertekende voorcontract binnenrolde. Ondertussen wer den in de Catalaanse hoofdstad de wonden gelikt. Laporta maakte een teleurgestelde in druk. „Na mijn verkiezing heb ik ge zegd dat het, met de overeen komst met Manchester op zak, zaak werd Beckham nog over de streep te trekken. Dat is he laas niet gelukt." Laporta liet weten 'het verraad' van Real Madrid hoog op te nemen. De Barcelona-voorzitter wil moge lijk zelfs de FIFA inschakelen. „Ik vraag me af of Real de juiste weg heeft bewandeld. Ik heb eerst met de club onderhan deld, een overeenkomst afge sloten. Ik vraag me af met wie Real als eerste gesproken heeft, de speler of de club." Afgelopen vrijdag was er voor het eerst contact tussen Real Madrid en Manchester United. Dat de 28-jarige speler en zijn vrouw Victoria weinig zagen in een verhuizing naar Catalonië, maar wel oren hadden in een Madrileens avontuur, maakte dat de deal razendsnel kon worden afgerond. Opmerkelijk genoeg verwijt de man in de straat, de Barcelona- fan die op hem gestemd heeft in de recente voorzittersverkie zing, Laporta weinig. Velen zien in de jonge preses de man die Barcelona er zowel sportief als financieel bovenop kan helpen. Dat het niet lukte Beckham over te halen, ligt volgens de so cios niet aan hun nieuwe voor man, maar aan de recalcitrante wereldster en zijn verwende echtgenote, die vanaf nu harts tochtelijk uitgefloten zullen worden als zij in Camp Nou op bezoek komen. Laporta blijft ondertussen strijdvaardig. Deze week nog zal de preses met tal van spelers spreken over eventuele con tractverlenging. Phillip Cocu en Frank de Boer kunnen een uit nodiging voor een onderhoud verwachten, net als Patrick Kluivert overigens. Zijn salaris is dermate hoog dat Barcelona het nauwelijks nog kan ophoes ten. Bovendien, en dat is uit Neder lands oogpunt minstens zo in teressant, heeft Laporta nog wat knopen door te hakken voor wat betreft de trainersstaf. De namen van Guus Hiddink, hij vooral, en Ronald Koeman zingen nog steeds rond. En het zijn wat Laporta betreft geen geruchten. „De komst van één van die twee is heel dichtbij." PSV moet derhalve vrezen, want Laporta kan zich niet een tweede kat in de zak veroorlo ven. door Gertjan van Geen rosmalen - Hij wilde zich groot houden, deed dat ook en liep toen weg voor zijn verantwoor delijkheden. Richard Krajicek verloor in de eerste ronde van het tennistoernooi in Rosmalen van de Fransman Olivier Mutis (4-6, 6-7), vertelde op de pers conferentie enigszins overmoe dig dat hij een goede kans had tegen Lleyton Hewitt in de twee de ronde van Wimbledon, maar trok zich een uurtje later terug voor het belangrijkste toernooi van het jaar. Krajicek verliet geruisloos Ros malen. Hij had alleen Alan Mills, hoofdscheidsrechter van Wimbledon, ingelicht over zijn elleboogblessure en de vader landse pers moedwillig voorge logen. „Richard is gefrus treerd", zei Rohan Goetzke, zijn ex-coach die hij voor het gras seizoen weer een paar weken ingehuurd had. „Hij heeft nooit willen praten over zijn proble men." Merkwaardig bleef het allemaal natuurlijk wel dat Krajicek monter over zijn kansen op Wimbledon sprak, waar hij vo rig jaar uit het niets de kwartfi nale bereikte. „Vorig jaar ging ik er ook zonder verwachtingen heen", zei hij met een pokerfa ce. „En nu weer. Ik reis zater dag af." Om een uur later zijn terugtrekking aan de Londense organisatie kenbaar te maken. De nieuwe klap in zijn gezicht kan niet anders dan het einde van zijn carrière betekenen. Hij wil nog fulltime door tot de US Open heeft hij altijd gezegd, maar zoals het er nu voorstaat is het voorbij. Krajicek ging er al vanuit dat de partij tegen Mutis zijn laatste wedstrijd in Neder land was geweest. „Geen af scheid in stijl, maar dat vind ik niet belangrijk. Het is niet mooi om hier zo te eindigen." Een kleine slag hield hij wel om de arm. „Na de US Open ga ik parttime tennissen. Als ik nog toernooien speel, wordt dat in het grasseizoen. Daar hoort Rosmalen ook bij." Hij had al afscheid genomen van een hoge ranking. Na Wim bledon is hij de punten die voor een kwartfinale staan kwijt en dan is hij helemaal op een lage positie ver buiten de top-hon- derd terug te vinden. Maar als winnaar van een Grand Slam krijgt hij vrijwel overal wild cards, dus ook voor de US Open. Of hij er iets te zoeken heeft, is de vraag. Krajicek heeft steeds minder zin Richard Krajicek in actie in zijn verloren partij tegen de Fransman Olivier Mutis. Foto: ANP/Toussaint Kluiters om te trainen en als hij al wil, zit zijn lichaam in de weg. Gis teren passeerde Krajicek de grens van 180 kilometer per uur met zijn opslag niet. Zelfs Mu tis, verre van grasspecialist, kreeg te vaak kansen om te bre ken. Het was de eerste overwin ning van de Fransman op gras sinds hij in 1995 als 17-jarige het juniorentoemooi van Wim bledon won. De elleboog waaraan Krajicek is geopereerd speelt hem te veel parten. De service loopt al een half jaar niet. „Ik mis timing, zeker als ik meteen oploop naai het net. Ik gooi de bal te laag of te hoog op. Dan kan ik niet meer voor de hoeken gaan en wordt het alleen maar makkelij ker om me te passeren. Vroeger kon ik nog drie of vier dagen voluit trainen en dan was het weer terug, maar nu word ik ge straft als ik te veel op een dag serveer. Daardoor kan ik niet zo professioneel zijn als ik wil. Mijn lichaam staat het niet toe." Na gisteren is duidelijk dat de elleboog het bedrijven van top sport niet meer toelaat. Krajicek kan slechts als semiprof leven. „Vorige week was het wel grap pig toen ik tegen Andre Agassi speelde op Queen's", zei Kraji cek, die daar in de tweede ron de met 6-2, 6-1 van de Ameri kaan verloor. „De zes keer dat ik tegen hem had gespeeld, was het steeds net aan. Nu was het een duel tussen een prof en een semiprof." Toch broeide ergens in zijn li chaam nog een gevoel dat hij tot grootse dingen in staat was. De wens bleek weer eens de va der van de gedachte. Vorig jaar had hij twintig maanden bles sureleed overwonnen toen hij juist in Rosmalen zijn rentree maakte. Ironisch genoeg ont ving hij gisteren na zijn neder laag de trofee voor de titel 'co meback player of the year 2002' uit handen van een ATP-offi- cial. Grote kans dat hij dat klei nood in Rosmalen heeft achter gelaten. Verkerk met beide benen weer op de grond Martin Verkerk, de held van Roland Garros, vond bij zijn debuut op gras niet het juiste ritme om Lars Burgsmüller te verslaan. De thriller in de tie break van de derde set liet de meeste indruk achter. Drie matchpoints, waarvan twee op eigen service, waren niet aan de tennisser uit Alphen aan den Rijn besteed: 6-3,4-6, 6-7(11). „Vergeleken met de uren trai ning en de ervaring op gras, heb ik goed gespeeld", aldus Verkerk Natuurlijk vormde de heftige week vol huldigingen en verplichtingen een rem. Fysiek en mentaal uitgeput worstelde Verkerk zich door de afgelopen dagen heen. Niettemin vond hij in Burg smüller een te kloppen tegen stander. In de eerste set was van aanpassingsproblemen niets te merken, maar vroege breaks in de tweede en derde reeks leken hem op te breken. Op 3-4 in de beslissende set keerden de kansen via een re- break en in de tiebreak waren die er zelfs volop. Zeker toen Burgsmüller op matchpoint een smash zo beroerd wegleg de dat Verkerk het punt won. De kerende kansen maakten het sluitstuk tot een spektakel, waarin Verkerk uiteindelijk ca pituleerde. Verkerk: „Je hoeft geen geleer de te zijn om op te merken dat ik op gras nog niet kan wat ik op gravel of hardcourt kan. Ik leg mezelf ook geen druk op. Op gravel moet ik wat bewij zen, op gras niet. Ik ga van mezelf niets verwachten op Wimbledon." SPORTUITSLAGEN HONKBAL Rimini. Europa Cup 1, eerste dag. Groep A: Kufstein Vikings (Oos) - DOOR Nep- tunus (Ned) 1-25 (7 innings). Viladecans (Spa) - Draci Brno (Tsj) 0-12. Kufstein Vikings 0 0 010 0 0=1 Neptunus 5240122x 25 Werpcijfers Vikings: Bernhard Eidnerr (4 inn- nings) 2-6-9-1, Michael Chwalla (1) 1-5-7-2, Koichi Hida (1) 2-0-2-1; Neptunus: Guy Her mans (7) 10-1-3-0. Groep B: San Marino (Ita) - Mr Cocker HCAW 11-0 (8 innings), Telemarket Rimini (Ita) - Sa- vigni sur Orge (Fra) 8-1. San Marino03 002 1 14 11 HCAW 00000000 0 Werpcijfers San Marino: Carlos Ivan Montane (7) 7-4-1-0, Maurizio de Sanctis (1) 0-1-0-0; HCAW: Jeroen Deken (4 1/3 1 man) 1-2-6-1. Albert van Vuure (1 1/3 1) 0-0-2-0, Maarten Mulder (1 2/3 1) 0-2-5-0, Michiel van Kam pen (2/3) l-O-O-l. PAARDENSPORT Aken. CSIO. Kwalificatie voor Grote Prijs, op tijd: 1. Ehning (Dui) Anka 0-69,15, 2. Ludger Beerbaum (Dui) Goldfever 0-70,64, 3. Hough (VSt) Windy City 0-70,95, 4. Merschformann (Dui) Camirez B 0-71,67, 5 Bruggink (Ned) Joel 0- 72,73; 25. Tops (Ned) Roofs 2-85,07. PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3125, d.d. 17.06.2003 5.7.14.17 29.33.37.41.43.45.48.50.51 52^7.58.60.63.65.66 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS Rosmalen. Ordina Open. Mannen, 380.000 euro: Eerste ronde: Burgsmüller (Dui) - Verkerk (Ned/4) 3-6 6-4 7-6. Mutis (Fra) - Krajicek (Ned) 6-4 7-6, Van Lot- tum (Ned) - Acasuso (Arg/8) 6-3 6-2. Grosjean (Fra/5) - Petschner (Dui) 6-2 5-7 6-3. Novak (Tsj/1) - Melzer (Oos) 6-1 6-3, Vacek (Tsj) - Dupuis (Fra) 7-6 6-3, Cernak (Tsj) - Kiefer (Dui) 6-3 opgave Kiefer. Dubbelspel, eerste ronde: Hemmes/Van Scheppingen (Ned) - Portas/Robredo (Spa) 6-4 7-6. Vrouwen, 170.000 euro: Eerste ronde: Mauresmo (Fra/3) - Bartoli (Fra) 1-6 7-6 6-4, Petrova (Rus/5) - Widjaja (Indo) 6-43-6 6-2 Nottingham. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Sa (Bra) - Delgado (Spa) 6-7 7-6 7-6, El Aynaoui (Mar/1) - Waske (Dui) 7-6 6-4, Kratochvil (Zwi) - Koubek (Aus) 6-4 6-3, Mir- nyi (WRu) - Ginepri (VSt) 6-3 6-4, B]örkman (Zwe) - Joezjni (Rus/2) 6-2 6-0, Rusedski (GBr) - Nieminen (Fin/3) 6-46-4, Dent (VSt) - Vahaly (VSt) 6-3 6-4, Olivier Rochus (Bel) - La- badze (Geo) 6-0 4-1 opgave Eastbourne. Vrouwen, 585.000 euro. Eerste ronde: Pistolesi (Isr) - Daniilidou (Gri) 6-2 7-6, Tanasugarn (Tha) - Bovina (Rus) 7-6 4-6 6-4, Maleeva (Bul/8) - Raymond (VSt) 6-7 6-3 6-4. Eerste ronde: Lichovtseva (Rus) - Ta- laja (Kro) 6-4 6-1, Sugiyama (Jap/7) - Keoth- avong (GBr) 6-2 6-2, Coetzer (ZAf) - Myskina (Rus/5) 6-2 6-4, Obata (Jap) - Dokic (SMo) 6-3 6-1, Frazier (VSt) - Janes (GBr) 7-5 6-4. VOLLEYBAL Gstaad. Swiss Open, vrouwen, kwalificatie: De Vries/Fokkens (Ned) - Ljungquist/Grans- tröm (Zwe) 2-0 (21-19 21-14), Laura D/Galin- do (Mex) - Keizer/Mooren (Ned) 21-17 21-18. Tweede ronde: Dumont/Martin (Can) - De Vries/Fdkkens 2-0 (21-17 21-19). WIELRENNEN Ronde van Zwitserland. Eerste etappe Egerkin- gen - Le Locle: 1. Vinokoerov (Kaz) 162.8 km in 4.13 43. 2. Ivanov (Rus). 3. Perdiguero (Spa) 0.02, 4. Fri- go (Ita), 5. Commesso (Ita). 6. Casagrande (Ita), 7. Belli (Ita), 8. McGee (Aus), 9. Moos (Zwi), 10. Loder (Fra); 61. Knaven 0.42, 10.3. Van Bon 3.06, 105. Vierhouten 8.22, 119. Hoffman. Algemeen klassement: 1. Vinokoerov 4.22.29, 2. McGee 0.03, 3. Pereiro (Spa) 0 10, 4. Can- cellara (Zwi) 0.12, 5. Ivanov 0.16, 6 Frigo 0.18, 7 Zülle (Zwi) 0.19, 8 Ullrich (Dui) 0.20, 9. O'Grady (Aus), 10. Sinkewitz (Zwi); 45. Knaven 1.03, 103. Van Bon 3 28. 108. Hoffman 8.48,113. Vierhouten 9.00. Ronde van Catalonië. Tweede etappe Mora de Ebro - El Morrell: 1. De Groot (Ned) 183,6 km in 4.21.25 (42,1 km/uur), 2. Vicioso (Spa) 0.01, 3. Hincapie (VSt), 4. Kessler (Dui), 5 Bossoni (Ita), 6. Flo- rencio (Spa), 7. Garzelli (Ita), 8 Flecha (Spa), 9 Pecharroman (Spa), 10 Etxebarria (Ven)l 61. De Jongh 20.08, 77. Kroon. Algemeen klassement: 1. Vicioso 4.46.52. 2. Hincapie 0.05, 3. Florencio (Spa) 0.06, 4 Gil (Spa), 5 Andrle (Tsj). 6. De Groot (Ned) 0 08, 7. Heras (Spa) 0 09. 8. White (VSt). 9. Basso (Ita) 0.31, 10. Cioni (Ita); 48. Kroon 20.26, 99. Qe Jongh 22.00 Succes Vinokoerov in Zwitserland el morell/anp - Bram de Groot, oud-inwoner van Zevenhoven, heeft gisteren de tweede etappe van de Ronde van Catalonië ge wonnen. De wielrenner uit de Rabobankploeg was na een rit over 183,6 kilometer van Mora de Ebro naar El Morell de snel ste in de eindsprint. Hij bleef de Spanjaard Angel Vicioso en de Amerikaan George Hincapie duidelijk voor. De Groot plukte de dag in grote hitte. De etappe naar El Morell was een van de weinige moge lijkheden voor de sprinters in de 83e editie van het evene ment. De rappe Nederlander, die normaal zijn Spaanse kop man Oscar Freire moet lance ren, profiteerde optimaal van diens afwezigheid in de eerste groep van een man of veertig. Ook had hij geen last van de Colombiaan Santiago Botero en de Italianen Michele Bartoli en Leonardo Piepoli, die voor de eindzege gaan. Zij allen misten de slag en liepen grote achter stand op. Vicioso, die de lei derstrui om de schouders kreeg, en Hincapie waren op het laatste rechte eind geen partij voor De Groot. Alexander Vinokoerov zegevier de gisteren in de eerste etappe van de Ronde van Zwitserland. De Kazachstaanse coureur van de Telekom-ploeg was de snel ste in de rit over 162 kilometer van Egerkingen naar Le Locle. De Rus Sergej Ivanov finishte als tweede. De Spanjaard Mi guel Angel Perdiguero werd derde op twee seconden. Vino koerov nam de leiderstrui over van Fabian Canellara, de win naarvan de proloog. NOCNSF kiest in juli het sporttalent van het jaar. Genomineerd zijn tennisster Michaëlla Krajicek (eerste op de wereldranglijst tot 18 jaar) en uit de wielersport de Zoeter- woudse Suzanne de Goede (we reldkampioene op de weg) en Lars Boom (wereldkampioen cyclo cross). De fusie tussen de Haagse voetbalclubs VIOS, Cromvliet en GONA is bijna rond. De nieuwe club speelt volgend jaar op het complex van VIOS. Ér is een kans dat er nog twee clubs meeliften. Men spreekt van de megafusieclub in de Zuid- Westhoek van Den Haag. De zaterdaghoofdklasser Noordwijk is als beste achtste (op doelsaldo) alsnog toegela ten tot de Amstel Cup. Binnen kort is de loting voor de eerste ronde. In tegenstelling tot voor gaande jaren wordt er niet ge speeld in poulevorm. De 48 ge plaatste clubs ontmoeten elkaar rechtstreeks. Profclubs zijn populair in de regio Leiden. Vijf eredivisie- ploegen spelen voorafgaand aan de nieuwe competitie een oefenwedstrijd tegen een regio club. Het gaat om de wedstrij den FC Lisse-AZ (26 juli), UVS - Roda (28 juli), Voorschoten '97 - ADO Den Haag (31 juli), Voor schoten '97 - Willem II (2 au gustus) en Voorschoten '97 - Feyenoord (12 augustus). FC Lisse speelt op 23 augustus te gen eerstedivisieclub Stormvo gels/Telstar. Het Haagse VUC speelt het komende seizoen niet in de eerste, maar in de tweede klas se. Per abuis was VUC in de eerste klasse geplaatst. De eer ste klasse B bestaat nu uit 11 clubs. Daar komt waarschijnlijk Leonidas bij. De Rotterdam mers moeten eerst nog een be talingsachterstand bij de KNVB wegwerken. Voetbalvereniging Voorscho ten '97 heeft op sportieve wijze Theo Kraan uitgezwaaid. Na 55 jaar te hebben gevoetbald nam Kraan in een wedstrijd tegen Wassenaar afscheid. Theo Kraan speelde 15 jaar in het eerste elftal van SVLV en was drie jaar coach van het vrouwenelftal van West II. Als scheidsrechter floot hij menige wedstrijd. Kraan blijft verant woordelijk voor de materialen van de club. UVS heeft doelman Dave de Heiden uitgeroepen tot Voet baller van het Jaar. De Zoeter- woudenaar werd gevolgd door Jeroen Buys en Dick van der Heiden. Bij de vrouwen werd Aisha Dutrieux tot beste voet balster gekozen. Priscilla de Vos is door bondscoach Oscar Al kemade opgeroepen voor de schaduwselectie voor speelsters tot 16 jaar. Zaterdaghoofdklasser Katwijk heeft een nieuwe hoofdspon sor. De geldschieter is het Kat- wijkse bouwbedrijf KBM. Oud-Sassenheimer Frank van Veenendaal (nu Amsterdam) is weer actief als wielrenner. In Zoeterwoude moest hij zich af melden omdat hij enkele dagen daarvoor in Friesland ten val gekomen was. De KNWU heeft vorige week het 2000ste jeugd- rennertje mogen begroeten. Na een terugval enkele jaren gele- Z den blijft het ledental nu stij- gen. Nog twee medaillewin- naars bij de Nederlandse kam-.5 pioenschappen wielrennen in Almelo: Elise van Hage (De Bol lenstreek) en Damien Spiering? (Swift) behaalden zilver en brons. Tien regionale wielrenners zijn geselecteerd om deel te ne men aan het Nederlands kam pioenschap in Rotterdam op 28, en 29 juni. Trias, dat in tegen stelling tot Swabo de finale vap de clubcompetitie net niet haalde, levert Johan Berk, Arjan Bogerd, Niels Groenendijk, Ste fan de Kok, Matthijs Wassen- burg, Ferry den Elzen en Thijs Zonneveld en Swabo voegt daar Jeroen Straathof, John Brouwer en Erik Bos aan toe. De start en finish is voor het Feyenoord Stadion. Teun de Nooijer, Matthijs Brouwer, Geert Jan Dirkx en de. broers Bovenlander zijn te gast op zaterdag 21 juni bij Alecto in, Leiderdorp. Er is een hockeycli- nic en een wedstrijd tussen Alecto en de oud-internatio nals. Het evenement op sport park De Bloemerd begint om half elf. In het laatste weekeinde van juni vindt in Lisse het NK atle tiek voor junioren plaats. Vanaf vrijdag 27 juni strijden meer dan 1000 atleten bij De Spar taan om de titels. Tevens zijn er plaatsen voor het EK en de we- reldspelen te verdienen. Eveneens eind juni op het strand van Noordwijk het jaar lijkse beachvolleybaltoernooi van NOVO. Er is nog ruimte voor enkele teams. Ruim 300 deelnemers meld den zich al voor de diverse startonderdelen van de triatlorL van Noordwijkerhout op zon dag 6 juli. Er kan nog steeds in-' geschreven worden bij Jan van der Voorn (0252-372258, na 18.00 uur). De Bodegraafse Larissa Brak (De Zijl/LGB) heeft in Spaarn- woude de 500 meter in open water gewonnen. Met een tijd van 8.23.17 behaalde ze tevens een nieuw baanrecord. Larissa komt twee keer in de regio in actie: Op 6 juli in Bodegraven en op 10 augustus in Leider dorp. Bij het NK jeugdsneldammen in Steenwijk is Frerik Andries- sen (RDC Rijnsburg) kampioen geworden in de categorie ll-l!> jarigen. Begin augustus verte genwoordigt Frerik Nederland op het EK jeugddammen in Minsk CWit-Rusland). De Sassenheimse korfbalclub TOP is in de hoofdklasse (poule c) van de veldcompetitie inge deeld met HKV/Ons Eibernest, Deetos en Fortuna. In de Leidse Hout is komend weekeinde het (internationale)1 midzomertoernooi van softbal- vereniging Volle Bak, met teams uit binnen- en buitenland. De Amsterdamse dartsprof Co Stompé geeft zaterdag 5 juli van 15.00 tot 18.00 uur een demon stratie bij tennisvereniging Ste venshof aan de Leidse Dobbe- dreef. door Leon ten Voorde parijs - Geen internationaal voetbal in de maand juni? Dat had u gedacht. Vandaag begint in Parijs de strijd om de Confe derations Cup. De wat? De Confederations Cup! Maar wie zit nou te wachten op dit geld verslindende niemendalletje? Of ze het nou leuk vinden of niet, ze hebben geen keus, ze moeten gewoon. Terwijl hun collega's ergens in de wereld op een strand bijkomen van een loodzwaar seizoen en de accu weer opladen voor nieuwe hel dendaden, kunnen mannen als Henry, Vieira en Pires zich de komende veertien dagen druk maken om iets onbenulligs als de Confederations Cup, een kunstmatig gecreëerd toernooi, waar buiten de FIFA niemand wakker van ligt. Ondanks al het geld dat de we reldvoetbalbond er tegenaan heeft gegooid, wil het evene ment, dat in 1992 Voor het eerst werd gehouden, maar niet van de grond komen. De sportieve waarde van het toernooi was, is en blijft nihil. Wie het toernooi wint, krijgt een beker, wat ap plaus en dat is het dan. Van enig aanzien is geen sprake, zo weten zo ook in Frankrijk, dat twee jaar geleden in Japan het toernooi won. De Confederations Cup - de naam zegt het al - is een toer nooi voor de kampioenen der continenten, aangevuld met de nummers 1 en 2 van het laatste WK. Het toernooi is ooit in het leven geroepen om een jaar zonder een groot evenement te overbruggen. Daarmee gaat de FIFA wel heel gemakkelijk voor bij aan het feit dat de spelers en clubs al jaren klagen over de overvolle kalender. Het is geen toeval dat veel sterren vorig jaar op het WK niet straalden, maar louter repten van chronische vermoeidheid. Bij de FIFA hebben ze die noodsignalen botweg gene- geerd, met als gevolg dat de j Confederations Cup in de toe- komst blijft gehandhaafd. Vol gens de almachtige FIFA-baas Sepp Blatter staat het nakende toernooi in Frankrijk garant voor topvoetbal. Wat Blatter er niet bij vertelt, is dat de twee grote favorieten Frankrijk en Brazilië bij lange naltiet in de sterkste samenstelling spelen. Omdat in Spanje de competitie nog bezig is, moet het publiek het doen zonder Zidane, Ronal do en Roberto Carlos. En zo zijn er nog veel meer grote spe lers die dezer dagen nog actief zijn bij hun clubs. Naast Frankrijk en Brazilië wordt het deelnemersveld ge- I completeerd door Nieuw-Zee- land, Japan, Colombia, VS, Ka meroen en Turkije. Dat laatste land neemt als nummer 3 van het WK de plek in van vice- Weltmeister Duitsland, dat geen trek had in het tussen doortje in Frankrijk. De hou ding van zo'n groot en machtig voetballand zegt alles over de status van de Confederations Cup. Een toernooi dat nooit en te nimmer geaccepteerd zal worden door de grote massa. Het is alleen jammer dat de FIFA dat niet wil inzien.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17