REGIO [inder huizen in Rijnfront 'Leiden is documentaire waard' Wisseltrofee voor Warmonder Juffermans Tunnel in aanbouw ttingbotsing rijksweg A4 iidorp - Bij een kettingbot- 0p de A4 ter hoogte van ankstation bij de afslag Lei- orp zijn gistermorgen om acht vier gewonden geval lij werden met nekklach- [0 kneuzingen afgevoerd het Rijnland ziekenhuis in erdorp en LUMC in Leiden. 23-jarige bestuurder uit lerdam, die richting Am- lam reed, merkte zijn voor- ger, een 46-jarige bestuur- l at Nieuwehorne, te laat op. door botste beide voertui- legen de vangrail op. Een irige bestuurder uit Spijke- jreed vervolgens weer te- de auto uit Amsterdam. De uit Amsterdam en Nieu- ome kwamen op hun kop ht. Door de chaos is de A4 oaf het Clausplein 10.30 inde ochtend afgesloten ia nieuwe ctievoorzitter «hoten - Hester Tjalma 1de nieuwe voorzitter van «rschotense CDA-fractie. ligt Hans Horlings op die 'i het wethouderschap l'er Aad Draijer over- t Politicologe Tjalma is mei vorig jaar lid van de enteraad. Ze was eerder itter van het bestuur van lartij in Voorschoten. zoETERWouDE - Eén a anderhalfjaar duurt de bouw van de fietstunnel onder het deel van de provinciale weg 206 dat Dr. Kortmannstraat heet. De tunnel is de verbinding tussen de Zuidbuurts- weg en de Westeindseweg in Zoeterwoude. Over de tunnel, die onderdeel vormt van een fietsroute van Zoetermeer naar Wassenaar, is veel te doen geweest. Zoeterwoude had er tonnen subsidie voor gekregen, op voorwaarde dat de tunnel eind 2002 klaar was. Maar tegenslagen gooiden die planning in de war. Zo moest de tunnel een stukje opschuiven toen de gemeente verontreiniging op de beoogde plek aantrof. Daardoor kon de aanleg pas enkele weken geleden beginnen. Tot opluch ting van de gemeente mocht Zoeterwoude de sub sidie toch houden. Foto: Hielco Kuipers ibbert Minkhorst geest - Van het oorspron- iewoningaantal voor Rijn- jnOegstgeest blijven nog d huizen overeind. De nte levert vooral in omdat el van het gebied ten wes- in de A44 bestemd is voor iding van het Bio Science Inleiden. est heeft de verplichting t uiterste best te doen tig procent betaalbare jen. Dat is vastgelegd in spraken die de gemeente naakt met de provin- i Universiteit Leiden en meenten Leiden, Rijns burg en Valkenburg. Wellicht dat in de toekomst in Rijnfront meer huizen worden gebouwd. Dat zou kunnen als gronden die alsnog vrij komen. De aanvankelijke ambitie om 1.500 tot 2.000 huizen te bou wen is te hoog gegrepen. Overi gens kan Oegstgeest daar wei nig aan doen; het is vooral de invloed geweest van buurman Leiden en de universiteit. Rijn front was aanvankelijk bestemd voor bedrijven. Toen Oegst geest van gedachte veranderde, protesteerde Leiden. Met de knieval neemt Oegst geest wel een financieel risico. De bij Rijnfront betrokken par tijen hebben laten uitrekenen wat de uitgifte van grond voor bedrijven oplevert. Als dat bin nen tien jaar gebeurt, maakt de gemeente winst. Duurt het twintig jaar, zit Oegstgeest al met een verlies van enkele mil joenen. De voorspellingen voor de uitbreiding van het Bio Sci ence Park stemmen somber: het gebied is, gezien de markt situatie, pas na 37 jaar 'vol'. Wel deelt het toch al armlastige Oegstgeest de risico's met zijn partners. Luxe wonen wordt het in Rijn front langs de Oude Rijn en op het geplande landgoed, nabij de aanvliegroute van vliegkamp Valkenburg en op de plek van de vroegere studentenbarak ken. Vanwege de aanvliegroute moet een flink deel groen blij ven. Daarnaast is plaats voor twintig vrijstaande of twee-on- der-een-kapwoningen en 150 appartementen. Langs de oever van de Oude Rijn komen zo'n 300 huizen. In Rijnfront wordt een binnen- Rijn gegraven. Het idee is om de wijk het karakter van een historische binnenstad te ge ven. Het nieuwe water maakt ook recreatie en horeca moge lijk. In het noordelijk deel van Rijnfront komen de meeste wo ningen: 820 ten zuiden van Bui- tenlust en nog eens honderd in het noordwesten, tegen Rijns burg aan. - De Stichting Zeilvaart War- (SZW) kijkt tevreden terug op de ander Zeildagen. Het mooie weer dit weekeinde veel publiek op de en over het algemeen stond er een briesje. Alleen gisterochtend liet de het afweten, om 's middags weer op ken. „Toen wisten de schippers toch ren behoorlijk scherpe wedstrijd neer en", aldus Henk Keijzer van de SZW. roote Juffer, het ruim honderd jaar schip van Marcel Juffermans uit War- werd eerste in de categorie snelle len, de A-klasse. In deze klasse namen vier schepen deel. De wisseltrofee in de B- klasse, met negen deelnemers, ging naar de Jozephina van de familie Persoon uit Den Haag. Scouts uit Alphen aan den Rijn be haalden in deze klasse met twee schepen goede resultaten. Ze werden tweede en vierde. De Westlander Zeildagen worden elk jaar in Warmond gehouden voor oude zeilende bedrijfsvaartuigen. Deze starten en finishen bij park Groot Leerust. Daar kan het pu bliek de strijd van de varende monumen ten op het water volgen. Aan de negentiende editie van de Westlan der Zeildagen deden zaterdag en gisteren dertien schepen mee: elf Westlanders, een tjalk en een Kagenaar. Deze platbodems werden vroeger gebruikt voor het transport van agrarische producten. Inmiddels heb ben heel wat liefhebbers zich over deze schepen ontfermd. De meeste van hen doen graag mee aan wedstrijden. Op het water was het dit weekeinde druk met watersporters. Dat leverde geen grote problemen op. „Zaterdagochtend is één van de deelnemende schepen wel tegen een huurbootje aangevaren. Gelukkig viel het allemaal mee," aldus Keijzer. zou Leiden zijn zonder lementen als 3 Oktober, de snfeesten, Werfpop en de 0 Dance Classics in de enoordhallen? De stad zou en stuk saaier op worden. in de toekomst deze en an- evenementen te garande- s een aantal Leidenaars gmet de opleiding Media ntertainment Manage- 11 aan de Hoge School IN- »d Haarlem. Rosa Petra-Wendy Wink en Heruer zitten aan het van het tweede jaar van erjarige opleiding waarin orden voorbereid op een 1 in de wereld van de tele- muziek, nieuwe media of lementen. onderdeel van die oplei- Jis dat zij gedurende een aar hun eigen productie- tschappij Rookie Enter- nent runnen. „Tijdens je ie al bezig zijn met je aldus Heruer. „Je moet aedenken, uitwerken en leren. We krijgen geen en moeten voor ons eigen et zorgen door sponsors Petra-Wendy Wink, Reinier Heruer en Rosa Staal (van links naar rechts) ambiëren een carrière in de televisie- en filmwereld, de mu ziek en evenementen. Foto: Hielco Kuipers te werven. Met minimale mid delen het maximale bereiken." Heruer volgt de studierichting evenementen en moest als on derdeel van Rookie Entertain ment een personeelsfeest orga niseren voor een groot bedrijf uit Amsterdam. „Het feest moest in Tilburg plaatshebben. e Blauwe Steen, die al 700 jaar in Breestraat ligt, is het symbolische middelpunt van de stad. Onder redactie van Timoteus Waarsenburg en Eric-ian Berendsen TELEFOON O 71 - 53 56 424 Alles was in kannpn en krui ken, maar het bedrijf blies het feest een week voordat het zou worden gehouden af. Er was te weinig belangstelling van het personeel. Niet leuk, maar wel de realiteit. Op je bek gaan hoort er ook bij, zei een docent nog." Daarnaast organiseerde Heru er op 17 mei in Bloemendaal een geslaagde aanval op het wereldrecord bodypainting. In het kader van Stop Aids Now stond de teller pas stil op 117 beschilderde lichamen, goed voor een plaatsje in het Guin ness Book of Records. „En we hebben er de nationale pers mee gehaald." Na zijn studie wil Heruer graag een eigen evenementenbureau begin nen. Rosa Staal heeft de muziek richting gekozen. Als rookie moest zij de INHolland Pop prijs organiseren. „Met zes deelnemers. De winnaar kreeg een optreden en een eigen cd. Daarnaast regel ik de bands voor het eindfeest hier op school. Ik zou na mijn oplei ding graag als manager bij een platenmaatschappij gaan wer ken. Contacten onderhouden met bands en aan de hand van demo's kijken of hun muziek aanslaat bij het publiek." Petra-Wendy Wink doet televi sie als studierichting. Eén van haar projecten was de ontwik keling van een spelprogramma waarin twee studentenhuizen de strijd met elkaar aanbinden in de keuken. „Er zijn contac ten met de NOS, SBS 6 en de NCRV. Daarnaast heb ik een documentaire gemaakt over de begrafeniswereld. Waarom? Omdat het een bedrijfstak is die maar weinig wordt belicht. Tevens maak ik bedrijfsrepor tages en Rookie Report, een soort schooljoumaal. Als ik klaar ben, wil ik als producer bij de televisie gaan werken. Later wil ik speelfilms maken. Ik heb al ervaring opgedaan als productieassistente. Of de banen over twee jaar voor het oprapen liggen voor de eerste afgestudeerden uit Haarlem is nog maar de vraag. Toch zien de drie de toekomst met vertrouwen tegemoet. „Het voordeel is dat je hier breed wordt opgeleid als ma nager", aldus Wink. „We krij gen ook economie, statistiek, recht en managements-vaar digheden en kunnen dus ook eventueel in andere bedrijfs takken aan de slag." De drie zijn het over 'hun' Lei den roerend eens. Er is weinig mis met de stad, maar Leiden moet beter op de kaart. „Het is een goed product dat beter moet worden verkocht", aldus Wink. „Maak een documentai re over wat Leiden nou zo spe ciaal maakt. Of doe eens iets anders. Zo wordt er in Delft een film gemaakt over het le ven van de schilder Johan Ver meer die daar geboren is. Maak in Leiden een film over Rembrandt, denk ik dan. Over drie jaar is het 400 jaar geleden dat hij in Leiden werd geboren. Doe daar iets mee." Eric-Jan Berendsen

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 9