Alles is veel duurder, of toch niet ECONOMIE Blijf uit de buurt van zwart vakantiebaantje 'Gevoelsinflatie' staat haaks op cijfers van het CBS akbonden rekken op aar ING Nieuwe haring brengt uienschïllers tranen van geluk Het deflatiespook lilieu-eis ook jr locomotief [EMBURG - Na een reeks iatregelen om de milieuver - ing door auto's en trucks te pakken, stelt de Europe- Unie nu ook paal en perk de uitstoot door treinen, :toren en schepen voor de lenvaart. De nieuwe Euro- regels voor de uitstoot van ikstof en (roet)deeltjes, die af- ankelijk van het soort machi- t ingaan tussen 2005 en 2010, ken sterk op de Amerikaanse sen. Voor de binnenvaart zijn .normen volgens Van Geel iet strenger dan wat de Cen- ale Commissie Rijnvaart nu al lorschrijft. ieen ontslag uits spoor erlijn - De Duitse spoorwegen itkennen dat er een nieuw assaontslag in aantocht is. stuursvoorzitter Hartmut ehdom had eerder volgens de ant Handebblatt verklaard it er 40.000 arbeidsplaatsen luden kunnen verdwijnen, n woordvoerder van Deut- he Bahn weersprak dat giste- n Op dit moment werken er 0.000 mensen bij Deutsche ihn. Mehdorn kondigde op n conferentie in Londen aan it de spoorwegen wat hem treft met 20 procent minder msen toe kunnen, aldus indelsblatt. Volgens de wrdvoerder zijn er ook ande manieren om kosten te be- aren en de productiviteit te iiogen. Vorige maand zei hdom nog gezegd dat het t de bedoeling is dat er ont- gen zouden vallen. zaterdag i4.juni 2003 sterdam/anp - De vakbon- gaan volgende week het lerlandse personeel van de Groep warm maken voor ies. Tijdens lunchbijeen- tisten op kantoren van Post- ik. Nationale Nederlanden 1 ING willen ze de stemming ïfen onder de 35.000 mede- tkers. hebben FNV Bondgenoten, V Dienstenbond, De Unie bankvakbond BBV gisteren gekondigd. De eerste bij lkomst is maandag bij het sterdamse kantoor van de tbank. irhet eerst sinds jaren dreigt personeel van een bank met es nu de onderhandelingen r een nieuwe CAO zijn vast- ipen. Eind mei gingen de tijen zonder akkoord uit el- ING wil dat het personeel mie gaat betalen voor het isioen omdat het pensioen- ds door verliezen op de rs met slinkende buffers zit. dewerkers van ING hebben leen premievrij pensioen, bonden zijn tegen een werk- perspremie omdat in het •leden overschotten ten goe- 47lkwamen aan het bedrijf. Ze 43ien daarom eerst een onder- ^jk naar het pensioenpro- 52jem van ING voordat de pre- M| wordt ingevoerd. "jlips maakte gisteren bekend i^jhet de werknemers per 1 ju- iijen voorschot van 1,25 pro sit loonsverhoging geeft op de ll) die nog moet worden af goten met de vakbonden. J elektronicaconcern en de ynden hebben besloten de ^jD-onderhandelingen voor komende maanden op te forten bm te kunnen stude- jpjop een nieuw pensioenstel sel «hebben Philips en de vak- Igden FNV Bondgenoten, 2:iVBedrijvenbond en De Unie jjjeren bekendgemaakt. „Dit ons lucht en ruimte om fijt onze leden openlijk de dis- f;»ie aan te gaan over het ge- iiflige onderwerp pensioe- aldus Bondgenoten-be iter J. Hubert. Een woord- rder van Philips zei dat het rijf tevreden is 'dat de bon- i de ernst van de pensioensi- "ie nu onderschrijven'. door Geert Dekker den haag - Noem het gevoelsinflatie, eurofrus tratie of verhoogde zeurzin in het algemeen, maar in ieder geval zijn de prijzen weer hele maal terug in het middelpunt van de aandacht. In de tweede helft van de jaren negentig hoorde je er niemand over: we hadden genoeg in de portemonnee, wilden kopen en telden de ge vraagde prijs gewoon neer. Geld speelt geen rol, de portemonnee raakt toch weer vol. Was het vervolgens de euro, de afnemende economische groei of het enge gevoel na 11 september 2001 dat roet in het eten gooide? Prijzen doen het in ieder geval weer uitste kend als gespreksonderwerp. Op verjaarda gen, in de trein, op het werk, in de kroeg en in de eerste maanden na de introductie van de euro zelfs in de Tweede Kamer: vertel een spookverhaal over een prijsverhoging en ie mand anders heeft wel een sterker verhaal. Veertig procent hogere gemeentelijke belas tingen, zestig procent hogere energieprijzen, tachtig procent duurdere entreekaartjes voor attractieparken en sowieso is alles twee keer zo duur geworden door de komst van de eu ro. Een pilsje op het terras, daar betaal je het driedubbele voor en een ijsje van ooit vijftig cent kost nu anderhalve euro. Echt waar. Echt waar? Zo'n enorme inflatie, dat zou niet best zijn voor de economie. Dus zal de centrale bank wel bezig zijn met renteverhogingen, om de zaak wat te laten afkoelen? Centrale banken houden immers niet van geldontwaarding. Dat is slecht voor het vertrouwen in een munt en vertrouwen heb je nodig voor een goed werkende economie. Grote prijsstijgingen duiden op een slechte balans tussen (grote) vraag en (gering)aanbod en als je die onba lans laat bestaan, is de inflatie niet meer in de hand te houden. Omhoog met die rente dus, dan wordt lenen duurder en dat tempert de bestedingen. En wat doet de ECB? Sinds midden 2000 laat de Europese Centrale Bank alleen maar ren tedalingen noteren. Het belangrijkste tarief daalde van 4,25 naar nu 2,0 procent. De re den: dat van die hoge inflatie is helemaal niet waar. In Europa niet en in Nederland niet. Sinds midden 2001 daalde de inflatie in Ne derland zelfs, van 4,5 procent naar intussen 2,3 procent (over de maand mei). Logisch dat de centrale bank de rente niet verhoogt: de geldontwaarding blijft binnen grenzen die als redelijk, normaal en zelfs wenselijk worden beschouwd. Toch een gek probleem: heel Nederland 'weet' dat alles duurder is geworden, terwijl dat volgens de statistieken van het Centraal Bureau voor de Statistiek (en de ECB) niet zo is. Verklaring één wordt steeds populairder: de statistieken kloppen niet. Oftewel: het CBS zit in het complot. Dat heeft met ijscomannen, kaasmakers en belastingambtenaren een deal gesloten om prijsverhogingen te verzwijgen. De ECB is ook ingelicht en speelt het spel mee. De hele wereld wordt voor de gek ge houden. Het CBS wil niet reageren op dit redelijk waanzinnige idee. Dat is geen onwil, zegt de woordvoerder van de afdeling die de inflatie bijhoudt, maar het instituut werkt deze dagen aan een reactie op de laatste golf van hoge- prijzenpubliciteit en die reactie wordt volgen de week pas gepubliceerd. Tot die tijd even geen weerwoord. Verklaring twee: de statistieken kloppen wel en 'Nederland' heeft het bij het verkeerde eind. Dat is een hypothese die al bij het min ste of geringste onderzoek bevredigende en herkenbare resultaten oplevert. Want je stuit meteen op het grote onderscheid tussen de huis-, tuin- en keukenonderzoekjes en de aanpak van het CBS. In het eerste geval verzamelen we een paar artikelen die belachelijk veel duurder gewor den zijn - en daarvan zijn er best veel te vin den. Vervolgens laten we het feit dat de mo torrijtuigenbelasting nu alwéér naar beneden is gegaan, maar even buiten beschouwing. En maken we ons niet druk over de extreme prijsdalingen in de computerbranche. En morren we niet over het feit dat de benzine de laatste drie jaar niet duurder is geworden. Een mooi verhaal verpest je niet met te veel gegevens. Nee, dan het CBS. Dat zou maar een saaie gast zijn op verjaardagsfeestjes. De grondig heid van het prijzenonderzoek van dit insti tuut slaat elke discussie dood. Elke maand gaan 250 interviewers op pad, die door het hele land heen van meer dan 1600 artikelen ruim 80.000 prijzen noteren. Die 1600 artike len zijn geselecteerd op grond van wat men weet over het bestedingspatroon van de Ne derlander. Tezamen vormen ze - netjes on derverdeeld in categorieën - de 'consumen tenprijsindex', de index die synoniem is met 'de' inflatie. De hoofdcategorieën zijn onderverdeeld in subcategorieën, de subcategorieën weer in subsubcategorieën. Zo bestaat de categorie kleding (een onderdeel van kleding en kle dingstoffen, die op hun beurt weer een on derdeel zijn van de hoofdcategorie kleding en schoeisel) uit herenkleding, dameskleding, kinderkleding, babykleding. De categorieën krijgen verschillende gewich ten, naar gelang het deel van ons gemiddelde budget dat ze opslokken. De prijs van schoe nen bijvoorbeeld staat voor 1,1 procent in de index, de prijs van de categorie boeken, kran ten en tijdschriften voor 2,2 procent. (De exacte verdeling is nog preciezer: schoenen bijvoorbeeld heeft een gewicht van 1084 op 100.000, boeken e.d. van 2164 op dezelfde 100.000.) Dat betekent dat een prijsverhoging in boeken en kranten twee keer zo zwaar meetelt in het totale inflatiecijfer als een prijs verhoging bij de schoenen. De gewichten zijn gemiddelden: de een zal zich in de samenstelling van dit boodschap- penmandje (zie tabel) beter herkennen dan de ander. De gemiddelden worden echter wel aangepast aan veranderende uitgavenpatro nen. Het huidige mandje stamt uit het jaar 2000. Volgend jaar worden er gegevens over uitgavenpatronen uit 2001 gebruikt, en zo schuift de index elk jaar met de wisselvallige consument mee. Het mandje maakt snel duidelijk hoe zoiets als 'gevoelsinflatie' kan ontstaan. Horeca-uit- gaven bijvoorbeeld, zijn goed voor 4,4 pro cent van de index en dan valt het wellicht op als drie cafés zomaar vijftig eurocent meer vragen voor de appelvlaai, maar het effect daarvan op het totale inflatiecijfer is vrijwel nihil. Maar ook grote en 'zware' prijsverhogingen passen goed in het beeld. In totaal stegen de prijzen in de ongeveer 240 (sub) categorieën sinds begin 2000 met gemiddeld 10,3 procent. In vijftien subcategorieën echter waren prijs dalingen te noteren: van enkele (benzine, scheerapparaten e.d.) tot tientallen procenten (computerapparatuur en telefoonapparatuur) Samen hebben de categorieën die in prijs daalden een gewicht van 7,8 procent. Met andere woorden: omdat een flink aantal producten de laatste jaren flink goedkoper is geworden, was het mogelijk dat andere pro ducten flink duurder werden, zonder dat die prijsverhogingen leidden tot buitengewone inflatie. Alles wordt duurder? Nee, absoluut niet. Een heleboel dingen zijn duurder geworden en sommige producten worden tegen absurd hogere prijzen in de markt gezet, net zoals sommige producten tegen steeds lagere en zelfs belachelijk lage prijzen worden aange boden. Zo zit een markteconomie in elkaar: prijzen komen tot stand in het spel tussen vraag en aanbod. Producenten willen winst maken, consumenten willen waar voor hun geld. Nemen deze partijen hun rol in dat spel serieus, dan worden uitwassen vanzelf voor komen of gecorrigeerd. De huidige omzetdalingen in de horeca zijn daar een mooi voorbeeld van. Consumenten vinden het pilsje en het etentje ondertussen Wat goedkoper werd sinds 2000 gemiddelde prijs over 2000 is gesteld op 100 (index) Spelen, plant huisd. 2,0 Audio, video, comp. 2.8% Post. tel. internet 3.6 Geneesmiddelen 0.6 echt niet meer te betalen en kiezen voor alter natieven met meer waar voor hun geld. Dure aanbieders verdwijnen vervolgens van de markt, hun plaats wordt ingenomen door ho- reca-ondememers die met een lagere marge genoegen nemen. Hoge prijzen zijn moeilijk met woorden te bestrijden, des te makkelijker met de portemonnee. door Cathérine van der Linden leidschendam/gpd - Standaard elke werkdag tien minuten hui len. Daar valt niet aan te ontko men. Smit's Uien uit Leid- schendam verwerkt wekelijks 200.000 kilo aan vers gesneden uien. Zodra de nieuwe haring de vishandel bereikt, draait het uienschilbedrijf topweken. Ook Dick Smit heeft het te pak ken. Achter in de zaak, waar de vrachtwagens de ladingen voor de schilmachine aanvoeren, ko men de tranen. „Dat blijft, on danks 31 jaar in de uien. De dampen zijn al minder. Vroeger was het hele gebouw scherp. Nu zuiveren we de lucht in de productieruimte elke minuut. Alleen achterin het bedrijf, waar vier medewerkers 3.000 kilo ui en per uur rechtop in de schil machine draaien, is iedereen weerloos. Het werk begint hier met tien minuten tranen. De bollen wordt er ingekeept, 'gekopt en gekont', zodat de schil er met lucht van af kan worden geblazen. Vier meter verderop in de sterk geventi leerde productieruimte snijden mensenhanden de laatste brui ne velletjes er af. De ui wordt naar boven getransporteerd, gesneden, gecentrifugeerd en komt ter hoogte van de verpak kingsmachine weer naar bene den. Kant en klaar in drie mi nuten. In witte of rode uitvoe ring, in fijne blokjes, grove blokjes of ringen. Al naar gelang de eindbestemming. Smit's Uien, een van oorsprong De verwerking van uien gaat bij Smit's Uien aan de lopende band. Foto: GPD/Jaques Zorgman Haags familiebedrijf met een jaaromzet van 4,5 miljoen euro, levert in Nederland en België aan de visgroothandel, hore- cagroothandel, snackfabrikan ten en catering- en groentesnij- bedrijven. Sinds de verhuizing naar de nieuwe fabriek in Leid- schendam is de capaciteit ver viervoudigd. De start van het haringseizoen geeft traditioneel topdrukte. Van half mei tot eind septem ber wordt er 200 tot 220 ton per week geschild. „De rest van het jaar is dat 150 ton", zegt Jan Smit, als mede-eigenaar net zo'n uienexpert als broer Dick. Ook het seizoen van campings en attractieparken, waar rijen staan voor het patatje oorlog en de frikandel speciaal, wakkert de productiepiek aan. In de wintermaanden schilt Smit's Uien gewoon door, voor de vis- verkoop, de erwtensoep en de hutspot thuis. In mindere perioden, zoals mo menteel in de horeca het geval is, leunt het bedrijf sterker op andere klanten. Zo heeft de vis handel na alle recente veeziek ten geen klagen. Huishoudens lijken maaltijden ook weer va ker bij de snackbar te halen in plaats van uit eten te gaan. „En allemaal gebruiken ze uitjes", zegt Dick Smit. Het bedrijf beschouwt zich in de nichemarkt voor gesneden uien de marktleider van Neder land. „Wij garanderen als enige dat onze gesneden uien elf da gen houdbaar zijn. Daar heb ben we hard aan moeten wer ken. Anders dan in Frankrijk en Duitsland mogen uien in Ne derland namelijk niet worden gechloreerd. Wij werken met een droger ras uien dat speciaal voor ons wordt geteeld in Zeeuws-Vlaanderen en de Haarlemmermeer De gangbare uien zijn welis waar mooier van vorm, ook ge makkelijker te schillen en goed koper, maar zijn gesneden min der lang houdbaar, aldus Jan Smit. Om de geschilde uien in de laatste fase van de verkoop niet alsnog te laten verpieteren op de toonbank van de haring- kraam en de snackbar, hebben Jan en Dick Smit een gekoelde uienbox en een uiendispenser laten ontwikkelen. Ze hebben voor de doseermachine zelfs uitgezocht dat een frikandel ge middeld met 24 gram uitjes wordt geserveerd. Uiteindelijk blijven dat bijpro ducten om de hygiëne te verbe teren. Dick Smit: „Een ui is een gevoelig product. Na het snij den bestaat er kans op bacterië- le groei. Wij snijden daarom al leen gekoelde uien. We werken met scherpe messen om kneu zingen te voorkomen. Dat scheelt enorm." ECONOMIE WIJZER eindexamen zit erop en de vakantie naar de lonkt. Nu alleen nog even snel veel geld ver- 2 'en met vakantiewerk. Veel eindexamenkandi- en kunnen aan de slag bij hun werkgever waar loor de week ook al een baantje hebben. Ook 2 'n er al heel wat scholieren ingeschreven bij uit- 'bureaus. Als vakantiewerker krijg je te maken een aantal formele zaken, zoals rechten en bten, de fiscus, verzekeringen en dergelijke. rdien ik wel genoeg met mijn vakantiebaan- Dat is de meest gestelde vraag die bij CNV erenorganisatie binnenkomt. Vanaf 15 jaar 'en jongeren ten minste recht op het mini- 3 ^jeugdloon, inclusief vakantiegeld en vrije en. Het minimumjeugdloon voor een 17-jari- 120 edraagt 113,85 euro bruto per week. Daar et door de vakantiewerker nog loonbelasting ociale premies van worden betaald, nde van het geld, doe mij maar lekker een tt baantje", kun je dan denken. Maar aan tot werk kleven eigenlijk alleen maar nadelen. Ten eerste moet je maar afwachten wat je werk gever betaalt. Soms is dat meer dan het mini mumjeugdloon, maar minder komt ook voor. Ook krijg je niet doorbe taald bij ziekte en ben je niet verze kerd als je op het werk een ongeluk krijgt. En je moet maar afwachten wat voor werk je aangeboden krijgt en of de werktijden een beetje schappelijk zijn. Een werkgever die het loon wit uitbe taalt, moet zich houden aan allerlei regels op het gebied van arbeidstijden en veiligheid. Kortom, wit werk is zo slecht nog niet. Bovendien valt het met de belastinginhouding wel mee. Omdat het bij vakantiewerk om een tijdelijke baan gaat, is er meestal te veel ingehouden. Te veel betaalde be lasting kan worden teruggevraagd via een Tj-biljet. „Het Tj-biljet is tegenwoordig simpel in te vullen", verzekert Bianca Veenendaal, woordvoerster van CNV Jongerenorganisatie. „Maar wij merken vooral dat jongeren niet wé- EIGEN BEURS Brenda van Dam ten dat ze met een tijdelijk baantje recht hebben op teruggave. Dat proberen we met campagnes, een vakantiewerkkrant, internet en gastlessen op school duidelijk te ma ken." Als je vorig jaar 12 euro of meer loon belasting hebt betaald, kun je nog tot en met 2005 een Tj-biljet indienen. CNV Jongerenorganisatie kan daarbij helpen. „We hebben een speciale in ternetsite die stap voor stap uitlegt hoe je een Tj-biljet invult", legt Veenendaal uit. „Voor jongeren die lid van onze organisatie zijn, vullen wij - als ze dat willen - het biljet in." Voor scholieren en studenten bestaat overigens een speciale regeling waar mee je met vakantiewerk of een bij baantje helemaal geen belasting of premies hoeft af te dragen. Dat kan als je in een kwartaal minder verdient dan 1417,50 euro. Je moet dan samen met de werkgever een aanvraag bij de Belasting dienst indienen. Verdien je in een kwartaal meer van 1417,50 euro, dan is het niet handig om van de regeling gebruik te maken, want dan moet je achteraf toch nog belasting betalen. Met een va kantiebaantje ben je automatisch verzekerd voor het ziekenfonds. Daarvoor wordt een deel van je loon ingehouden. Vanaf 18 jaar moet je boven dien de nominale ziekenfondspremie (ongeveer 30 euro) betalen. Was je via je ouders al verze kerd via het ziekenfonds, dan blijft dat dus zo. Ben je via je ouders particulier verzekerd, dan ben je dubbel verzekerd. Als je niet meer dan drie maanden werkt, dan hoef je de particuliere verzekering niet op te zeggen, maar kun je de in gehouden premie voor de verzekering meestal gedeeltelijk terugvragen bij het ziekenfonds. Hoe zit het als je ziek wordt? Als je wit werkt, krijg je in principe doorbetaald. En wel 70 pro cent van het dagloon. Een werkgever kan dit aanvullen tot 100 procent. Het ziektegeld zal trouwens nooit lager zijn dan het wettelijk mini mumjeugdloon. Wel is het zo dat de eerste of de eerste twee ziektedagen wachtdagen kunnen zijn; die krijg je dan niet uitbetaald. Als je via een uitzendbureau vakantiewerk doet, zullen de eer ste twee ziektedagen altijd voor eigen rekening zijn. Wim Duisenberg en zijn colle gageldbeheerders en rente- meesters delen een gemeen schappelijke obsessie: angst voor het inflatiespook. Bij de gedachte dat de inflatie - de ge middelde prijsstijging op jaar basis - boven de vier procent uitkomt, breekt bij Wim Dui senberg cum suis het koude angstzweet uit. Centrale ban kiers als Wim Duisenberg zijn groot geworden in de jaren ze ventig van de vorige eeuw, toen de wereld zwaar te lijden had onder de stagflatiekwaal. Voor dat Duisenberg opperhoofd werd van eerst de Nederlandse en daarna de Europese Centra le Bank, was hij de Gerrit Zalm van het kabinet-Den Uyl in die treurige stagflatie- jaren zeventig. Lonen en prijzen speelden haasje- over, terwijl de economie niet vooruit te bran den was. Dat nooit meer! In die barre tijden is de Nederlandse versie van stagfla- tie wereldbe roemd geworden onder de veelzeg gende naam Dutch disease: enorme aardgas baten, uitdijende overheid, explo derende werkloosheid, tobbend bedrijfsleven, krimpende werk gelegenheid, oplopende begro tingstekorten, et cetera - een weinig vrolijk stemmend rijtje symptomen. Voor Wim Duisenberg cum suis is dit nog altijd vrij recente ge schiedenis: inflatiebestrijding of -voorkoming was, is en blijft een topprioriteit. Mede daarom moet met monetaire expansie en renteverlagingen voorzichtig worden omgesprongen, aldus de inflatiefobisten. En natuur lijk: op hyperinflatie zit bijna niemand te wachten. Daarover weten bijvoorbeeld de Argentij nen mee te praten. Van het tegendeel valt echter ook geen heil te verwachten. Deflatie - een gemiddelde prijs daling op jaarbasis - is een ramp voor iedereen en alles met schulden. En juist daaraan bestaat momenteel geen ge brek. In de jaren negentig van nooit genoeg leek het alsof de schuldbomen probleemloos tot in de hemel groeiden. Overhe den, ook de Nederlandse, heb ben staatsschulden opgebouwd om U tegen te zeggen. Als die Arjen van Witteloostuijn hoogleraar economie Rijksuniversiteit Groningen en Durham Business School door deflatie verhoudingsgewijs meer in plaats van minder waard worden, is de ellende niet te overzien. Bedrijven staan sinds het knap pen van de intemetluchtbel aan de rand van bankroet vanwege een loden schuldenlast. In ge val van deflatie gaan de Ahold's en KPN's van deze wereld kopje onder. Consumenten stapelen hypotheekverhoging op consu mentenkredietuitbreiding. Als lonen en prijzen gaan dalen, vallen deze zwaarden van Damocles met volle vaart op de schuld-gevulde consumenten- hoofden. Ergo: deflatie is een ramp voor de economie, zeker in deze schuldenrijke tijden. Het wordt kortom hoog tijd voor een gezonde dosis inflatie. Als de lonen en prij zen oplopen, wordt de last van oude schulden immers lichter. Ook op beursin- flatie zit half Ne derland met smart te wachten. Inflatie geeft be drijven, consu menten, overhe den en andere schuldeigenaren economisch lucht. In 1950 was een hypo- theeklast van 10.000 gulden een astrono misch bedrag. Ten gevolge van cumulatieve inflatie is een der gelijke schuldenoverbelasting echter als sneeuw t|K)r de zon verdwenen. De schaduweffecten van een ongeremde loon-prijsspiraal zijn uiteraard groot. Hetzelfde geldt echter voor het lange remspoor dat een rigide anti- inflatiebeleid achterlaat. Het is een kwestie van balans. De vraag is daarom waar de Gul den middenweg ligt. Het lijkt erop alsof die niet in Frankfurt (de domicilie van de Europese Centrale Bank) is te vinden - jammer maar helaas. Van Den Haag valt ook weinig heil te ver wachten. Niet alleen is inflatie ook in de Nederlandse politiek een scheldwoord, maar daar naast tamboereren Peter Jan Balkenende en Gerrit Zalm braaf op de trom van de loon matiging. Een gemiste kans: lo nen en prijzen moeten omhoog - niet omlaag. Met deflatie is Leiden pas echt in last. Mis schien is vier of vijf procent in flatie voor de komende jaren zo gek nog niet.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 9