Dekker wint landstitel mannen Boers en Van der Kaaij winnaars op De Munnik SPORT Van de Reep heeft weer reden tot lachen S3 [\/y MASTERS athof zet lbo in de lift i - Jeroen Straathof rvoor gezorgd, dat de aatieploeg Svvabo op de plaats in de clubcompe- gio Noord is geëindigd, toner van Leiden finishte onde van de Kerspelen ;end als derde, op zeven [en van de winnaar, naar Warner de Boer. de renner van De IJssel- KWC Kampen werd der van Bavel uit Sint lis (De Volharding) twee- iathof verwees de Au- Karl Menzies naar de stek. De zesde krachtme- et start en finish in Dro- ivas een rit in lijn over nneter. ie de Goede legde in de e wedstrijd Emakumen n goede test af. De 19-ja- eterwoudse reed voor st een etappewedstrijd met de beste rensters nhoog. De wedstrijd «wonnen door Mirjam rs. De Goede werd aantal klassiekers kwa- jonale renners aan de iian Berk (Koudekerk) na*de in de Westfriese Om- or beloften. Ferry den gee Yoordwijkerhout) kwam df eover de einstreep in de pvan Alblasserwaard en b ïebastian Langeveld fi fed jls achtste in de Omloop •n.i Gelders Eiland. Cenny °01 gen (Leiden) werd ne- n Sprang Capelle ;eft er twee Nederlandse P' impioenen bij. In Alme- te8 i Kelly Markus en Ashley het volkslied voor elen. Bijna was een der de een feit. Maar Barry 'g viel in winnende positie »Pn i kind en een hond. n ortekaas van De Bollen- vas bij de oudste jeugd /an f. maandag 1ójuni 2oo3 iians van het geslagen De honkballers van s zijn door Herons met ïhet veld geslagen, is gewoon niet leuk zei coach Rob Buis. „Bij stond Perry Hoetjes op rel en die gooide precies wilde. Niemand had 1 antwoord op." Na 6,5 de wedstrijd voorbij, de derde inning was de jjrffand met 4-0 nog drage- ir na de vijfde slagbeurt e teller op 17-0. iet js irtekaas. Archieffoto: ee(juwman e Kortekaas in slotfase - Royce Kortekaas is le geëindigd op de itlorr van Nijeveen. Hij le iterdag in een span- dCj. otfase buigen voor Da- j jj wijk. Na 1.300 meter in, 42 kilometer fietsen ometer hardlopen was ikaas de pijp leeg. Reu- J ,tl hij tijdens de eerste ac neters had achter- 'fc :p in de slotfase weg ïoegestreden Lisser- p, de algehele 4titel Huizen SV Huizen heeft voor Ie keer in de geschiede- P' jehele landstitel in het 111 voetbal veroverd. De 1 e d in de tweede wed en het Amsterdamse ipor aan een 1-1 ge- 'oldoende. Het eerste Huizen met 3-0. De ren namen met de 'anche voor de verlo- van vorig jaar. Toen itel naar AGOW. Hui- in 1974 eerder algeheel kampioen. De renners van Swabo zitten in het peloton en hebben zojuist de beslissende slag gemist. In het midden Jeroen Straathof (blauwe helm), links van hem Peterjan Ris (witte helm) en rechts Tim Takken (gele helm). Foto; Taco van der Eb Hillegommer derde in Ronde van Zoeterwoude door Peter van der Hulst zoeterwoude - De derde plaats in de Ronde van Zoeterwoude voelde voor amateurwielrenner Gerben van de Reep aan als een overwinning. „Dat ik nu weer voor mijn plezier mee kan rij den en af en toe kort in het klassement kan eindigen is lek ker", zei de Hillegomse slagers- zoon. Want door enkele ingrij pende gebeurtenissen was voor Van de Reep de lol in het wie lerleven verdwenen. Zowel fy siek als mentaal moest de Hille gommer pas op de plaats ma ken. Van de Reep, als Nederlands kampioen bij de junioren ooit een beloftevolle renner, moest halverwege het vorige wielersei- zoen zijn fiets laten staan. Door een dubbele hernia was hij meer dan een halfjaar uitge schakeld. „Liggen en werken in de slagerij ging nog wel, maar ik kon nog geen vijf minuten fiet sen. Ik barstte dan van de pijn en dan houdt het snel op." Met behulp van therapie en twee in jecties werden de klachten on derdrukt. Naar de oorzaak er van kan Vein de Reep slechts gissen. Een valpartij of een rare beweging was het niet. „Ik denk dat het door stress komt. Dat is het enige dat ik kan bedenken." Eerst kreeg Gerbens moeder een zwaar ongeluk. Zij werd overreden door een vrachtwa gen waarbij ze zwaar beenletsel opliep. Gisteren keek ze weer aandachtig toe hoe haar zoon naar de derde plaats spurtte. Later werd Van de Reeps ploeg genoot bij Van Vliet/Weba Leon Notenboom bij een overval op een supermarkt in Spijkenisse om het leven gebracht. „En dan zie je toch dat andere dingen in het leven belangrijker zijn." Van de Reep die toch al van plan was om het rustiger aan te gaan doen, besloot te stoppen als elite-renner en stapte over naar de A-amateurs. In februari begon hij weer langzaam met trainen. Hij beperkt zijn in spanningen nu tot zes uurtjes in de week, vooral ook omdat hij fulltime in de slagerij van zijn vader werkt. Langzaam kwam de vorm terug en na twee vierde plaatsen behaalde Van de Reep in Zoeterwoude einde lijk weer een podiumplaats. De Hillegommer ontsnapte na zo'n 28 kilometer met John Brand, Henk Ceelen en Jaco Tettelaar uit het peloton. Het viertal dat nog 22 kilometer voor de wielen had nam een halve minuut voorsprong. Dat gaatje bleef tot de finish ge handhaafd. In de slotronde haakte Tettelaar af en probeer de Van de Reep vlak voor de laatste bocht weg te komen. „Ik voelde dat Brand en Ceelen sterker waren. Ik moest ze dus zien te verrassen." Winnaar John Brand achterhaalde de Hillegommer al snel, maar dat ook Henk Ceelen nog voorbij kwam, had Van de Reep ook aan zichzelf te wijten. „Bij het uitkomen van de bocht zat ik al tegen de hekken aan. Toch kwam hij er nog tussen. Dat heb je als je er een tijdje tussen uit bent geweest. Normaal voel je hem aankomen en houd je het gat dicht. Nu zat hij al naast me voordat ik het wist." Bij de eliterenners, de categorie waarin Van de Reep vorig sei zoen nog actief was, bleef de re gionale inbreng beperkt. Ha- zerswoudenaar Piet Smits was met een zevende plek, voor Lei- denaar Jeroen Straathof (tien de) de beste in een gedevalu eerd veld. Alphenaar Tim Tak ken kwam als 22ste over de meet. De Ronde van Zoeter woude heeft altijd al concur rentie van de Ronde van Mid den-Nederland. Dit jaar moest de organisatie lijdzaam toezien hoe veel rijders zich ook aan meldden voor de Ronde van Midden-Brabant en de West- friese Omloop. Zo lieten ook de regionale rijders die uitkomen voor het Haagse Trias verstek gaan. De wedstrijd voor de vrouwen ging door concurren tie van de klassieker in Wer- vershoof zelfs niet door. Premiejager Marcel Alma liet zich er niet door van de wijs brengen. De elite-renner uit Harskamp, per seizoen goed voor zo'n vijftien criterium overwinningen boekte in Zoe terwoude zijn vijfde zege van het seizoen. In de tachtig kilo meter lange rit kwam pas 25 ki lometer voor de finish de eerste serieuze ontsnapping op gang. Alma ontsnapte samen met Marco Luyten, Trevor Jaaron Poad en Wamer de Boer. Ze pakten een minuut voorsprong en dat was genoeg om weg te blijven. „Daarvoor waren er al een hoop aanvallen, maar ie dereen reageerde op elkaar. Op een keer moet het dan toch knappen", aldus Alma die tus sen zijn 19de en 26ste niet fiets te vanwege een scheef staand bekken. Eenmaal terug in het peloton was Alma meteen goed voor een nationale titel bij de A- amateurs en dertig zeges. Bij de elite-rijders richt Alma - de 32- jarige is aan zijn vijfde seizoen bezig - zich vooral op de voor- en najaarklassiekers. In de zo mermaanden pikt hij de criteri ums mee zoals die van Zoeter woude. „En dat is mooi om te doen. Er even lekker twee uur tjes tegenaan. In de klassiekers heb je rekening te houden met het ploegenspel, hier kun je vrijuit rijden." Wat dat inhoudt, bewees hij met zijn zege. door Peter Klein spijkenisse/den bosch - TV Dek ker Tennis/Horsman Bouw heeft na een zinderende strijd de landstitel in de eredivisie van de mannencompetitie veroverd. De formatie uit Warmond was in de eindstrijd bij een 3-2 stand op sets de meerdere van ALTV Zoe- termeer. In de halve finales van de playoffs bij Halfweg in Spijke nisse besliste Dekker het duel te gen streekgenoot Zee Duin met 4-2 in zijn voordeel. Zowel de halve finale op zater dag tegen Zee Duin/TrioS als de eindstrijd gisteren tegen Aqua Systems/ALTV Zoeter- meer, dat playoff-organisator en regerend landskampioen Halfweg Spijkenisse met 4-2 te rugwees, kenden een zeer hoog thrillergehalte. Beide wedstrij den gingen tot en met de laatste partij gelijk op. Ook het tussen tijds tellen van de sets verliep gelijkopgaand en zelfs de verschillen in aantallen games voor en tegen wa ren gering. Na negen speel uren op zowel zaterdag als gisteren trok het team van de coach Irfan Ay- tug tweemaal aan het langste eind. De zegevierende coach was een zeer tevreden man. „Met de stichting toptennis hadden we als doelstelling, handhaven van het eerste gemengde team en het halen van de playoffs voor het mannenteam vastgelegd. Die doelen hebben we gehaald. Bij de mannen zelfs meer dan dat. Voor een coach is dat een mooi succes. Ik heb als trainer dan wel twintig jaar ervaring, waarvan de laatste vijf jaar ook met top-niveau. In de eredivisie was ik toch een nieuwkomer. Ik ben blij, dat de spelers mij ac cepteerden en ook respect voor mij toonden. Daardoor heb ik de kans gehad bij de spelers de goede knop in te drukken zodat een wedstrijd de goede kant op kantelde. Zonder een vrienden- ploeg kun je zo'n resultaat niet bereiken. Dit team was dat." In de halve finale tegen Zee Duin moesten de dubbels de beslissing brengen. Sijmen de Lange won voor Dekker Tennis vrij eenvoudig van de man in vorm bij de Katwijkers, Guido van den Broek. Robin Verbeet kreeg echter geen schijn van kans tegen Mark Fleischeuer. Na het wellicht tamme begin ontaardden de twee daaropvol gende singles in echte thrillers. Mr. Dekker, Jasper de Regt, won de eerste reeks tegen Jan- Willem Lugthart, die vorig sei zoen zijn loopbaan afsloot, maar vanwege de blessures bij zowel Jeroen Boogmans als Marco Visser opnieuw vol aan de bak moest. De 38-jarige 'ou we meester' wist De Regt steeds meer te ontregelen en zegevier de met tweemaal 6-4 in de tweede en derde set Martijn de Lange overleefde in de derde doorgang een matchpoint te gen Tjeerd Star, die na een met 6-1 gewonnen eerste set na twee tiebreaks toch moest capi tuleren. De dubbels vormden dit seizoen het beste gedeelte van de vriendenploeg Dekker. Tegen Zee Duin werd dat an dermaal bewezen. In de finale tegen ALTV/Zoeter- meer kroonde Sijmen de Lange zich tot 'ko ning van het weekeinde' door Timo Lu- ca na drie sets terug te wij zen. De kop man van Dek ker beheerste vooral in de derde set (6-1) de backhandlijn. De Regt kon in de eerste set tegen Ralph Zij derhand de tiebreak niet in de goede richting buigen en kreeg in de tweede reeks geen kans op herstel. Robin Verbeet daar entegen revancheerde zich voor een minder optreden zaterdag met 6-2 6-3 winst op Kenny Kandell. Martijn de Lange boog met 5-7 in het derde bedrijf voor Michel Hoogduyn. Na de tweesets winst van Sijmen de Lange, die het playoff-weekein- de ongeslagen bleef, en Verbeet hadden De Regt en Martijn de Lange aan het winnen van de tweede set genoeg voor het landskampioenschap. Roomburg De mannen van Roomburg be kroonden hun vijfde deelname op rij aan de titelstrijd bij de 35 teams met een tweede stek. Kerschoten uit Apeldoorn was met 4-0 een maatje te groot. In de halve finale rekenden Rob van Marwijk, Bub van der Zee, Eric Noest, Leo van Hagen en de dubbelaars Rob de Zeeuw en Hans van Tongeren met 4-2 af met de formatie van Rekke uit het Friese Workum. 'Zonder een vriendenploeg kun je dit niet bereiken' Samantha van der Drift en Marlon van Ingen geven kleur aan finales door Peter Klein Leiderdorp - Heddy Boers en Nick van der Kaaij grepen op het tennistoernooi van De Munnik de eerste hoofdprijzen van het seizoen. Meer nog dan de verwachte winnaars in het hoogste onder deel, de catego rie 3, gaven de beide 15-jarige finalisten, Sa mantha van der Drift en Marlon van Ingen kleur aan het evene ment. Boers was de to renhoge favorie te in Leiderdorp. De Hazers- woudse, die vorig jaar in elf toernooien de hoogste eer voor zich opeiste, lijkt andermaal op weg naar een grote zegereeks. Boers verspeelde bij De Munnik geen set, maar kreeg in de eind strijd behoorlijk weerwerk van Van der Drift. De jeugdspeelster uit De Zilk, kopvrouw in het eerste team van Hillegomse TC, had met snelle tweesetsover- winningen op Marieke Bethle hem, de als tweede geplaatste Barbara van der Gugten en An- nemiek Wïssink veel zelfver trouwen opgebouwd. Ook in de eindstrijd ging de kersverse 'Leidse' districtsjeugdkampioe- ne Van der Drift er fris tegen aan. Boers was met 6-4 en 6-3 echter nog een maatje te groot. De speelster van Unicum was zeer te spreken over haar oppo nent in de finale. „Leuk, een nieuw gezicht 25e MASTERS Circ»*v de toer nooien. An ders speel je steeds weer tegen dezelfde tegenstander. Goede slagen ook, een be hoorlijk com plete tennis ster. Ze heeft natuurlijk alleen niet de erva ring die ik heb. Daarom win je zo'n finale toch nog met zo'n duidelijke uitslag." Boers zal dit seizoen wat vaker in haar eigen regio te bewonderen zijn. „Vo rig jaar heb ik de toernooien verdeeld. Vijf in het district Rot terdam, vijf in Leiden. In Rot terdam heb ik er inmiddels al eentje gewonnen. Als ik er nog twee speel, plaats ik mij voor de Masters daar. Daarnaast wil ik de Masters in Leiden spelen." Over een eventuele verhoging van haar speelsterkte hoeft Boers zich dit seizoen niet druk Nick van der Kaaij had het in de finale tegen Marlon van Ingen in het begin moeilijk, maar won toch in twee sets: 6-4 6-3 Archieffoto: Eric Taal ILEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 25c V Circü^ www.leidschdagblad.nl 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 septei op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van €3780,- www.tennisworld.nl te maken. „Ik heb in de compe titie zeven singles waarvan vijf tegen sterkere speelsters met gering verschil verloren. Ik ben De beste banen. De beste flexkr achten. Dactylo kent ze. www.dactylo.nl blij, dat ik in de hoofdklasse zo goed mee kon. Maar mijn ge middelde is wel zo gezakt, dat ik in de toernooien alles moet winnen om toch nog in speel sterkte te promoveren." Dat Van der Kaaij de finale bij de Munnik won, verbaasde hem minder dan dat hij slechts als achtste was geplaatst. Twee jaar geleden was de Unicum- mer heel dicht bij de kruisfina les van de Masters. Vorig jaar was hij één van de zeven gedu peerden van de puntentelling volgens het DSS-systeem, dat voor het LD Tennis Circuit to taal ongeschikt bleek te zijn. Toch gaat Van der Kaaij ook dit seizoen voor deelname aan de Masters. „Ik vind, dat ik het eerst maar eens in mijn eigen regio moet aantonen. Ik speel daarom eerst een paar toer nooien in Leiden. Daarna zal ik wel eens kijken of ik ook een A- toernooi ga spelen." De eind strijd tegen Marlon van Ingen begon niet goed voor Van der Kaaij. „Ik kwam snel met 4-1 achter te staan. Toen ik mij aan zijn hoge spinballen had aange past, kon ik toch nog met 6-4 6- 3 winnen." Van Ingen had vooral in de kwart- en halve finale van zich doen spreken. Eerst schakelde hij Julian Vandenbussche met 7-5 in de derde set uit. Bij de beste vier klopte Van Ingen Flo- ris Vogel eveneens met 7-5 in de beslissende reeks. Over zijn tennistoekomst heeft de oudste van de eeneiige tweeling uit Leimuiden nog geen duidelijk heid. „Zelf sta ik op de 25ste plaats van de Nederlandse jeugdranglijst tot en met 16 jaar. In mijn eigen leeftijd zelfs binnen de top-tien. Mijn broer Tim staat nog hoger, maar of wij in september geselecteerd worden voor de nieuwe bonds- jeugdopleiding, of één van bei den, weet ik nog niet. Dat hangt van onze resultaten in de jeugdtoernooien af. Dat ik in de competitie ongeslagen bleef telt niet mee." Ter voorbereiding op die (internationale) jeugd toernooien speelt Van Ingen nog drie categorie 3-toernooien in het Leidse district. De titel in de categorie 4 ging bij de mannen naar de jonge Rik Oostdam. In de finale re kende de speler van het Noord- wijkerhoutse De Boekhorst in drie sets af met Remco Fehr van Unicum. Bij de vrouwen won Sharon van Putten (Hillegomse TC) de poule. Theo ©riessen was de sterkste man in de cate gorie 5. Frank van Flinsbergh boog in de eindstrijd na dne sets. Gabriëlle van der Willige pakte de titel bij de vrouwen, eerder op de dag had ze ook de categorie 6 gewonnen. De 14- jarige René d'Hooghe van TEAN won in de laatste speel sterkte het mannenenkelspel. Mercedes-Benz www.liaminfo.nl Sporters

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 43